ترک شیشه چند روز طول می‌کشد؟ مراحل ترک اعتیاد به شیشه

توسط علی قائم‌مقامی
این مقاله توسط علی قائم‌مقامی ترجمه شده است.

خارج شدن سموم مخدر از بدن فرد معتاد، بین هفت الی ده روز به طول می‌انجامد. اما این به معنی ترک شیشه به طور قطعی نیست. در واقع ترک اعتیاد ممکن است حتی ماه‌ها طول بکشد؛ چرا که اثرات روانی ناشی از مصرف مواد مخدر می‌تواند روی قوه تعقل و تصمیم‌گیری فرد اثر گذاشته و او را دوباره به سمت مواد مخدر بکشاند. همچنین اثرات جسمی و روانی ناشی از اعتیاد ممکن است تا سال ها در بدن فرد باقی بمانند.

اما برای ترک شیشه باید چه کنیم؟ ماده مخدر شیشه می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی مغز و جسم فرد بگذارد. خبر خوب این است که با ترک به موقع این ماده مخدر، می‌توان جلوی زیان‌های روانی و جسمی آن را گرفت. در این مقاله از وبلاگ پزشک خوب، قصد داریم شما را با شیشه، مدت زمان ترک شیشه و راه‌های ساده‌تر شدن این فرآیند آشنا کنیم.

فهرست مطالب
 • مخدر شیشه چیست؟

  مخدر شیشه یا «متامفتامین» (Methamphetamine) مخرب‌ترین ماده مخدر بازار اعتیاد است. شیشه، مغز را وادار می‌کند تا دوپامین ترشح کند. دوپامین، یک انتقال‌دهنده عصبی است که سیستم عصبی از آن برای انتقال پیام میان سلول‌های عصبی استفاده می‌کند. همچنین این هورمون نقش مهمی را در احساس رضایت فرد، توانایی تفکر و برنامه‌ریزی بازی می کند.

  فعالیت‌های زیادی می‌توانند باعث آزاد شدن دوپامین از مغز شوند؛ اما مواد مخدری مثل شیشه به شدت روی مغز اثر منفی گذاشته و آن را مجبور می‌کنند بیشتر از حد نرمال و مجاز، دوپامین ترشح کند. ماده مخدر شیشه به قدری قدرتمند است که می‌تواند به سرعت فرد را معتاد کند.

  به مرور زمان، شیشه گیرنده‌های دوپامین را در مغز نابود می‌کند و فرد به جایی می‌رسد که دیگر قادر به دریافت حس رضایت از هیچ راه دیگری به جز مصرف شیشه نیست. شیشه تبدیل به مهم‌ترین بخش زندگی فرد می‌شود. همه چیز فرد – پول، زمان، انرژی، تمرکز – حول محور شیشه می‌چرخد.

  روابط اجتماعی، مسئولیت‌های شغلی و خانواده اهمیت خود را برای فرد از دست می‌دهند؛ چرا که مصرف مداوم شیشه باعث شده است که بخش‌هایی از مغز که برای کامیابی در این بخش‌ها انگیزه‌بخش هستند، آسیب ببینند. درمان و ترک مصرف شیشه می‌تواند باعث ترمیم این بخش ها شود؛ اما در صورت مصرف طولانی شیشه، احتمال ناتوانی شناختی دائمی بسیار بالا است.

  علائم اعتیاد به شیشه چیست؟

  عوارض مصرف شیشه محدود به اثرات روانی آن نمی‌شود. برخی عوارض جسمی مصرف شیشه عبارتند از:

  • کاهش وزن: شیشه باعث خاموش شدن مراکز گرسنگی در مغز می‌شود.
  • بی‌خوابی: مصرف مداوم شیشه باعث کاهش نیاز فرد به خواب می‌شود.
  • دهیدراته شدن بدن
  • افزایش دمای بدن
  • ورم چرکی پوست (تزریق شیشه داخل پوست – به جای رگ – باعث ورم و عفونت پوستی می‌شود.)
  • پوکی استخوان و شکستن دندان‌ها و استخوان‌ها
  • کاهش میل جنسی

  از آنجا که شیشه تعادل شیمیایی مغز را به شدت به هم می‌ریزد، این عدم تعادل خود را به صورت تغییرات رفتاری مختلف نشان می‌دهد. فوبیای شدید، انزوای اجتماعی، توهم، پرخاش و تغییرات خلقی بسیار شدید از نشانه‌های رفتاری مصرف شیشه هستند.

  علائم مصرف شیشه برای اولین بار

  افرادی که برای اولین بار شیشه مصرف می‌کنند همه علائم گفته شده را تجربه نمی‌کنند. احساس بالا بودن (اصطلاحاً های بودن!) بعد از مصرف شیشه باعث فعال شدن، هوشیاری، سرخوشی و پرحرفی بیش از حد فرد به مدت ۶ تا ۱۲ ساعت می‌شود. گفته می‌شود شیشه می‌تواند باعث ترشح دوپامین به میزان ۱۲۵۰ برابر دوپامین تولید شده در رابطه جنسی دخول شود.

  مصرف شیشه برای اولین بار مغز را وادار می‌کند تا حتی به مقادیر اندک آن هم عادت کند. این یعنی تجربه مصرف در دفعات بعدی، قابل قیاس با دفعه اول نیست. فرد برای به دست آوردن حس رضایت دفعه اول، دوباره به سراغ شیشه می‌رود و اعتیاد بدتر می‌شود.اعتیاد به شیشه

  ترک شیشه

  ترک مصرف شیشه نیازمند گذراندن دوره‌های سم‌زدایی و رواندرمانی است. درمان ترک شیشه شامل پاکسازی بدن از شیشه و کمک به آن برای فعالیت بدون حضور مخدر است. همچنین در طول ترک، باید آسیب‌های روانی وارده توسط شیشه هم بررسی شوند.

  در طول مشاوره ترک اعتیاد به شیشه، به فرد کمک می‌شود تا توان ذهنی خود را بازیابی کرده و درک کند که بدون مصرف شیشه همچنان می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد.

  دارودرمانی با داروهایی مثل بنزودیازپین‌ها برای رفع علائم بی‌قراری یا حملات پانیک ناشی از ترک اعتیاد شیشه ممکن تجویز شود.

  ‌‌‌

  ترک شیشه در کمپ

  بسته به نوع و شدت اعتیاد فرد، راه‌های مختلفی برای ترک وجود دارد. در پاسخ به این سوال که «آیا ترک شیشه در منزل امکان پذیر است یا خیر؟»، باید گفت که به شدت اعتیاد فرد بستگی دارد. اگر اعتیاد فرد شدید باشد، لازم است که فرد در مدت زمان ترک شیشه در کمپ بستری شده و تحت نظر متخصص باشد. ‌کمپ‌های ترک اعتیاد برای کمک به افراد معتاد در پاکسازی بدن از مواد مخدر ایجاد شده‌اند.

  ‌طی کردن طول درمان شیشه در خانه هم ممکن است. اما معمولاً از بستری شدن در کمپ سخت‌تر است. همچنین در صورتی که مراحل ترک شیشه تحت نظر پزشک انجام نشود می تواند خطراتی را برای سلامت فرد به دنبال داشته باشد. همچنین ممکن است فرد معتاد در خانه از سیستم حمایتی و عاطفی کافی برای ترک برخوردار نباشد.

  بعد از طی مراحل درمان در کمپ ترک اعتیاد، لازم است فرد برای مدتی از نظر روانی و پزشکی تحت نظر پزشک و روانشناس باشد تا دوباره به اعتیاد برنگردد.

  کمپ ترک اعتیاد چند روز است؟

  ترک شیشه در کمپ چند روز طول میکشد؟ این سوالی است که فرد تحت درمان و خانواده پیش از ورود به روند درمان می‌پرسند. در پاسخ باید گفت که طول دوره ترک اعتیاد شیشه در کمپ به شدت اعتیاد فرد بستگی دارد. بنابراین به طور دقیق نمی‌توان تعیین کرد که ترک شیشه در کمپ چند روز طول میکشد. ترک اعتیاد چیزی فراتر از صرفاً پاکسازی بدن از سموم است و تنها به مدت زمان خارج شدن شیشه از بدن بستگی ندارد. در واقع اعتیاد جنبه‌های مختلف زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد که در روند درمان باید به آن‌ها هم رسیدگی شود.

  بنابراین اینکه ترک کریستال چند روز طول میکشد پاسخ مشخصی ندارد و به میزان تاثیر منفی که این مخدر روی بدن و روان فرد گذاشته است بستگی دارد.

  اولین مرحله ترک اعتیاد به شیشه، سم‌زدایی است. بسته به ماده مخدر مصرف شده داروهایی برای بهبود علائم ترک اعتیاد وجود دارند. مرحله سم زدایی شیشه اولین مرحله ترک اعتیاد است و سموم را از بدن فرد دفع می‌کند.

  در حالی که در یک مرکز ترک اعتیاد یا برای یک فرد خاص ممکن است زمان مشخصی برای ترک لازم باشد، ممکن است در مرکز دیگر یا برای یک مورد دیگر مدت زمان بیشتر یا کمتری احتیاج باشد. معمولاً زمان ترک شیشه در کمپ به طور متوسط ۲۸ الی ۳۰ روز است.

  ‌‌

  سم زدایی شیشه چند روز است؟

  زمان سم زدایی بدن از ماده مخدر به کمپ و روش انجام آن هم بستگی دارد. اما از این واقعیت نباید غافل شد که برای انجام درست آن، احتیاج به زمان هست. مخصوصاً در مورد مواد مخدری که جان انسان را تهدید می‌کنند باید بیشتر احتیاط نمود.

  برنامه‌های ترک اعتیاد طولانی به بیمار اجازه می‌دهند تا به درستی سوء مصرف مواد را ترک کرده و خود را بهتر با برنامه بازپروری تطبیق دهند. در طول سم زدایی بیمار باید تحت نظارت باشد تا پایداری روانی و سلامت جسمانی او تضمین شود.

  عوارض ترک شیشه
  ترک شیشه می‌تواند باعث به وجود آمدن علائم مشخصی شود. علت به وجود آمدن عوارض شیشه بعد از ترک این است که بدن ماده مخدر دریافت نکرده و تلاش می کند تا خود را با شرایط جدید وفق دهد.

  علائم اولیه ترک شیشه که حدود دو هفته طول می‌کشند عبارتند از:

  • دهیدراته شدن بدن (کم آبی بدن)
  • سردرد
  • درد و گرفتگی عضلات
  • تغییر اشتها
  • ولع شدید نسبت به شیشه
  • روانپریشی
  • خستگی
  • اضطراب
  • بی‌خوابی
  • کاهش تمرکز
  • کابوس

  در ۲۴ ساعت ابتدایی ترک شیشه، فرد مبتلا به اعتیاد علائمی مثل خستگی، افزایش اشتها، اضطراب، بی‌قراری و افسردگی را تجربه می‌کند.

  ترک شیشه در درازمدت می‌تواند باعث بروز عوارض زیر شود:

  • افسردگی
  • بی‌نظمی در خواب
  • ولع
  • اضطراب
  • مشکلات ذهنی

  ترک شیشه چند روز طول میکشد؟

  ترک شیشه شامل دو مرحله است. اولین مرحله عوارض شدیدتری دارد که ۲۴ ساعت بعد از آخرین دفعه مصرف شیشه است. عوارض مربوط به این مرحله طی هفته اول ترک کمی بهتر می‌شوند. معمولاً یک مرحله حاد دیگر هم وجود دارد که دو هفته دیگر طول می‌کشد.

  اینکه خماری شیشه چند روز طول میکشد، بستگی به عوامل مختلفی مثل مدت زمان اعتیاد، میزان مصرف و نوع اعتیاد به شیشه دارد. فاز دوم ترک اعتیاد شدت کمتری داشته و بین دو الی سه هفته طول می‌کشد. گاهی افراد معتاد به شیشه علائم ترک آن را به مدت چندین ماه هم تجربه می کنند که به آن «سندرم ترک اعتیاد حاد» گفته می‌شود.

  ‌‌در سندرم ترک شیشه حاد، مشکلات شناختی مثل اختلال در حافظه، تمرکز، حل مسئله، برنامه‌ریزی و مسائلی از این دست مدت زیادی باقی می‌مانند.

  برای پاسخ به این سوال که «ترک اعتیاد به شیشه چند وقت طول میکشد؟»، یک قانون کلی وجود ندارد. هرچه فرد مدت زمان بیشتری به اعتیاد دچار بوده باشد، ترک اعتیاد و عوارض آن سخت‌تر می‌شود. همچنین هرچه فرد سن بالاتری داشته باشد، علائمی که در اثر ترک در او به وجود می‌آیند شدت بیشتری نسبت به جوانان دارند.

  عوامل دیگری که بر مدت و شدت علائم ترک شیشه تاثیرگذار هستند عبارتند از:

  • شرایط روانی و جسمی فرد قبل و حین مصرف شیشه
  • کیفیت مخدر شیشه مصرفی
  • سابقه اعتیاد به مواد مخدر و الکل
  ترک شیشه چقدر طول میکشد؟

  شیشه بعد از چند روز از بدن خارج می شود؟

  ترک اعتیاد به شیشه شامل چندین مرحله است. این ریکاوری با درمان شروع می‌شود، که به افراد کمک می‌کند تا بر مشکلات سوءمصرف شیشه یا متامفتامین از طریق سم زدایی و درمان های رفتاری غلبه کنند. اما بهبودی با پایان یافتن توان بخشی ادامه می‌یابد. در طی این مراحل ممکن است فرد تا حدی علائم خماری شیشه را هم داشته باشد.

  تکمیل درمان، هوشیاری کامل را تضمین نمی‌کند. اعتیاد یک بیماری مغزی است که می‌تواند ترک موفق را به خطر اندازد. به خصوص ماده مخدر شیشه که طبق نظر متخصصان عوارض مصرف شیشه در مردان و زنان بی شمار است. افراد در حال بهبودی از اعتیاد به شیشه (متامفتامین) باید متعهد شوند که در تمام زندگی خود هوشیار مانده و از مصرف مجدد مخدر پرهیز کنند.

  در صورت داشتن تعهد و مصمم بودن به این تعهد و هدف، می‌توان بر این مشکل غلبه کرد و عوارض مصرف شیشه را به طور کامل زدود. گذراندن مراحل ترک شیشه در منزل راهکار مناسبی نیست و بهتر است مراحل ترک تحت نظر متخصصان اعتیاد و در مراکز بازپروری اعتیاد انجام شود.

  اگر نیاز به مشاوره تلفنی یا آنلاین دارید روی دکمه زیر کلیک کنید:
  لیست مشاوران ترک اعتیاد

  مراحل ترک شیشه

  مدت زمان ترک شیشه در پنج مرحله اتفاق می‌افتد که دو هفته اول شدیدترین مراحل است.

  اما با گذشت زمان و با کمک و پشتیبانی، افراد مهارت های جدیدی را برای غلبه بر سوء مصرف شیشه و کشف علایق جدید زندگی می‌آموزند.

  ۱- مرحله ترک (روزهای ۰ تا ۱۵)

  مرحله ترک اولین مرحله بهبودی است. در روزهای اول ترک شیشه، اثرات شیشه تا چند روز در بدن میماند و افراد عموما خستگی، بی نظمی، خماری، افسردگی و همچنین لرزش و تپش قلب را تجربه می‌کنند.

  ترک شیشه در منزل (به خصوص در مواردی که اعتیاد شدید است!) چندان کارساز نیست و می‌تواند خطرناک باشد. علائم ترک شیشه باید در یک مرکز توانبخشی اعتیاد مدیریت شود، جایی که متخصصان و مشاوران اعتیاد می‌توانند داروهای ضدافسردگی را برای بهبود خلق و خو، میزان و کیفیت خواب بیمار استفاده کنند.

  ۲- مرحله ماه عسل (روزهای ۱۶ تا ۴۵)

  پس از پایان مرحله ترک اولیه شیشه، بدن شروع به بهبود می‌کند. هوس‌ها محو می‌شوند، انرژی افزایش می‌یابد و خلق و خو، اعتماد به نفس و خوش بینی فرد بهبود می‌یابد.

  در برخی موارد وقتی شیشه بعد از چند روز از بدن خارج می شود، افراد تصور می‌کنند كه مشكل اعتیاد به شیشه آنها به پایان رسیده است و ترک قطعی شیشه اتفاق افتاده است. این تصور غلط، باعث می‌شود بسیاری از مراجعین توانبخشی، درمان را رها کرده و به استفاده از الکل یا داروهای دیگر ادامه دهند.

  ۳- مرحله دیوار (روزهای ۴۶ تا ۱۲۰)

  در طی این مرحله از ترک شیشه، افراد به ویژه در برابر خطر عود کردن اعتیاد آسیب پذیر هستند. آنها همچنین لذت کمی در زندگی تجربه می‌کنند و انرژی کم، مشکل در تمرکز، تحریک پذیری و بی خوابی را تجربه می‌کنند. مراجعان اغلب معتقدند که این علائم مشکلاتی طولانی مدت هستند.

  ۴- مرحله تنظیم (روزهای ۱۲۱ تا ۱۸۰)

  خطر عود در مرحله تنظیم ترک شیشه کاهش می‌یابد. در این مرحله افراد احساس موفقیت و خوش بینی می‌کنند. آنها شروع به سازگاری با سبک زندگی جدید خود می‌کنند، که ممکن است شامل مشغول به کار شدن یا ایجاد روابط جدید باشد.

  ۵- مرحله قطعیت یا ترک قطعی شیشه (روز ۱۸۱ به بعد)

  مرحله ترک قطعی شیشه، نشانگر شش ماه هوشیاری و عدم مصرف شیشه است. با این معیار شش ماهه، فرد از یادگیری مهارت های جدید برای حفظ هوشیاری به دانستن علائم عود کردن بیماری، حفظ سبک زندگی جدید و شناسایی موارد جدید مورد علاقه، گذر کرده است.

  عوارض شیشه تا چه مدت در بدن میماند؟

  با اینکه بعد از ترک، اثرات شیشه چند روز در بدن میماند و بعد بدن از سموم آن پاک می‌شود، اما مصرف طولانی و مداوم شیشه می‌تواند عوارض شدیدتری به دنبال داشته باشد.

  ‌عوارض روانی ناشی از مصرف شیشه ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها در فرد باقی بمانند. پارانویا (بدبینی)، توهم شنیداری و دیداری و رفتارهای خشونت آمیز از عوارضی هستند که با قطع مصرف شیشه ممکن است همچنان پایدار باشند.

  این مشکلات ناشی از تغییراتی در مغز است که در اثر سوء مصرف شیشه ایجاد می‌شوند. تغییرات ایجاد شده در مغز می‌تواند منجر به بروز مشکلات ذهنی و عاطفی در افراد شود.

  یکی دیگر از عوارض مصرف شیشه در درازمدت تغییر چهره است. چهره فرد معتاد به شیشه شبیه به افراد سالمند شده و پوست چروکیده می‌شود. همچنین زخم‌هایی روی پوست ایجاد می‌شود که به سختی بهبود می‌یابند. شکستن دندان‌ها و خشکی و ترک خوردگی دهان از جمله سایر عوارض مصرف شیشه هستند.

  فرد مبتلا به اعتیاد بیش از سایرین در معرض ابتلا به ایدز و HIV قرار دارد. چرا که شیشه باعث اختلال در قدرت قضاوت فرد و افزایش ریسک شرکت در فعالیت‌های پرخطر مثل رابطه جنسی مخافظت نشده می‌شود.

  تغییرات ساختاری که در مغز و قدرت تصمیم‌گیری فرد ایجاد می‌شود، می‌تواند باعث اختلال در انجام فعالیت‌های روزمره و همچنین دشوار شدن روند ترک شیشه و افزایش احتمال برگشت اعتیاد در آینده شود.

  برای ترک شیشه چه بخوریم؟

  سم‌زدایی بدن از ماده مخدر فرآیند دشواری است. بدن تلاش می‌کند خود را از مخدر رها کند و در این میان نیاز است به بهترین نحو ممکن تغذیه شود.

  برخی مواد غذایی می‌توانند در زمان ترک شیشه، الکل یا هر ماده مخدر دیگری به فرد کمک کنند. مواد غذایی که در ادامه می‌خوانید می‌توانند به فرد معتاد به شیشه کمک کنند:

  ۱- آب کافی بنوشید!

  متخصصان نوشیدن ۹ الی ۱۲ لیوان آب در روز را توصیه می‌کنند. آب به کلیه‌ها و کبد کمک می‌کند تا سموم را از بدن خارج کنند. همچنین به آرامش فرد و بهبود علائم ناخوشایند ترک هم کمک می‌کند.

  ۲- مواد پروتئینی

  مصرف مواد پروتئینی به بازسازی سلول‌ها و بافت‌های آسیب دیده بدن فرد کمک می‌کند. ماهی، مرغ، تخم مرغ و آجیل از جمله مواد غذایی حاوی پروتئین هستند.

  ۳- میوه و سبزیجات

  میوه‌ها و سبزیجات مقادیر بالایی فیبر دارند که از سیستم گوارشی به سرعت عبور می‌کنند. انجیر، گلابی، شاتوت، پرتقال، موز و توت فرنگی از جمله میوه‌های مفید در ترک اعتیاد هستند.

  ۴- چربی‌های سالم

  ماهی، دانه‌ها، آووکادو و برخی روغن‌ها در این دسته قرار می‌گیرند. این مواد غذایی سرشار از امگا ۳ هستند که می‌تواند میل به مخدر و همچنین علائم افسردگی را کاهش دهد.

  ۵- پرهیز از مصرف چربی‌های اشباع و غذاهای فرآوری شده

  این مواد غذایی برای کبد مضر هستند. کبدی که در اثر اعتیاد آسیب دیده است و حالا تلاش می کند سموم را از بدن دفع کند. به جای مواد غذایی فرآوری شده، غذاهای سالمی مثل سبزیجات طبیعی مصرف کنید.

  ۶- غلات کامل

  کربوهیدرات‌ها اهمیت زیادی در ترک اعتیاد دارند. چرا که سرشار از فیبر و انرژی هستند. از مصرف غذاهای پالایش شده مثل نان سفید پرهیز کنید. غلات کامل فیبر بیشتری دارند و در نتیجه باعث بروز مشکلات گوارشی کمتری می‌شوند.

  ۷- مواد غذیی مفید برای کبد

  جعفری، گشنیز، شاهی، کنگر فرنگی، کاهو، کلم بروکلی، کلم پیچ و چربی‌ها و روغن‌های سالم از این دست مواد غذایی هستند.

  ‌‌

  ۸- چای زنجبیل

  چای زنجبیل حاوی مواد شیمیایی است که باعث تعریق می‌شوند. در نتیجه باقیمانده سموم و مخدرهای بدن از طریق عرق کردن دفع می‌شوند.

  در صورتی که خود یا خانواده یا اطرافیانتان، درگیر اعتیاد به شیشه هستید، می‌توانید از بهترین متخصصان مشاوره ترک اعتیاد در سایت پزشک خوب کمک بگیرد. 

  همچنین می‌توانید در بخش نظرات، تجربه خود را از اعتیاد به شیشه و ترک آن با ما و دیگران در میان بگذارید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید.

  اگر نیاز به مشاوره تلفنی یا آنلاین دارید روی دکمه زیر کلیک کنید:
  لیست مشاوران ترک اعتیاد

  ‌منابع:

  پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان و روانپزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامتی است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  رضا آذر ۳, ۱۴۰۰ - ۹:۰۲ ب٫ظ

  سلام ،من ۳ روزه پیش واسه اولین بار شیشه مصرف کردم ولی کسی که باهاش مصرف کردم توهم زد شدید ،و از ۳ روزه پیش تپش قلب و اضطراب دارم ،،من باید چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  marjan آبان ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱:۴۹ ب٫ظ

  سلام من خانمی ۳۸ساله هستم ک حدود ۱۷سال است ک اعتیاد دارم .الان ک میخاهم ترک کنم تنها بدخواب شدن یا همون خاب سبک ک فورا از خاب میپرم اذیتم میکند ایا در طول دوره اول ترک اگر از قرص های ارامبخش بخورم ک خاب خوبی داشته باشم بهتر است یا خیر

  پاسخ
  mrsdd مهر ۱۱, ۱۴۰۰ - ۴:۱۹ ق٫ظ

  سلام من ۲۶ سالمه ۳ ماه مصرف شدید داشتم الان یک ماهه ترک کردم ولی به شدت عصبی و پرخاشگر شدم و با کوچیکترین بحث و مشکلی ذهنم میره سمت مصرف، خیلی عذاب میکشم نمیتونم با خانواده در میون بذارم از خدا میخوام هرکس درگیرشه نجات پیدا کنه

  پاسخ
  ن.م مهر ۵, ۱۴۰۰ - ۱:۲۶ ب٫ظ

  سلام میشه خواهشا ب سوال من جواب بدین …کسی که شیشه مصرف می‌کنه چه مواد غذایی نمیتونه بخوره ؟؟من پدرم همه علائمشو داره ولی ما مطمئن نیستیم ک مصرف کننده باشه و نمیتونیم ازش آزمایش بگیریم می‌خوام اینو بدونم تا مطمئن شم

  پاسخ
  قاسم دلاور آبان ۲۰, ۱۴۰۰ - ۳:۴۴ ق٫ظ

  سلام. امیدوارم نگرانی شما بی مورد باشه.
  دوست عزیز، مقاله ای که در این صفحه منتشر شده تقریبا بطور کامل اطلاعات مورد نیاز شما رو شامل میشه. اگر متن مقاله رو با دقت مطالعه کنید از معرفی مخدر شیشه تا علائم مصرف و همه بایدها و نبایدها رو کاملا شفاف و به زبان ساده توضیح داده.
  برای پدر شما و همهٔ گرفتاران این بلای خانمان سوز آرزوی بهبودی و تداوم زندگی سالم رو دارم

  پاسخ
  محسن مهر ۳, ۱۴۰۰ - ۴:۲۴ ب٫ظ

  سلام یک ساله هر هفته یک بار شیشه مصرف میکنم . چیکار کنم که دیگه سراغش نرم .

  پاسخ
  کارینا شهریور ۱۹, ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰ ب٫ظ

  سلام شوهرم چندساله داره شیشه میگشه اماخودش تصمیم به ترک گرفته ودوهفته است ترک کرده امامیترسم که دوباره سراغش بره چیکارکنم که کلاازیادش بره.

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ - ۸:۵۸ ب٫ظ

  درود
  مصرف مواد به عنوان یک انرژی جدا از انسان ،جزی از انسان و طبیعت انسان نمی باشد .ولی متاسفانه انسانها این انرژی بیرونی را زمانی که نامتعادل می شوند به درون خود می آورند تا میزان شوند .البته این تعادل به صورت موقت می باشد از آنجاییکه مصرف مواد بروی عناصر وجودی انسان مانند فکر ، جسم ، احساس ، نگرش و …تاثیر می گذارد بنابراین همیشه این عناصر تا زمانی که انسان زنده هست همراه انسان هستند و وجود دارند .بنابراین این عناصر از بین نمی روند ..پس سعی کنید نحوه برخورد درست با هر کدام از این عناصر را بیاموزید تا فرد بتواند بدون مصرف مواد به تعادل طبیعی و دایم برسد
  حتما به یک درمانگر خبره مراجعه کنید

  پاسخ
  مهسا آبان ۲۷, ۱۴۰۰ - ۱:۵۲ ب٫ظ

  من با پسری در اربطباطم که شیشه مصرف میکنه چیکارش کنم آیا ترکش کنم یا خیر

  پاسخ
  ناامید و خسته شهریور ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲ ب٫ظ

  سلام
  برادر من حداقل ۳ سال معتاد به شیشه و هروئین بوده. ۳ ماه پیش تصمیم به ترک کردن گرفت. به هیچ عنوان حاضر نشد زیرنظر متخصص ترک کنه یا حتی مشاوره بره. با متادون و بی۲ ترک کرد. ولی الان یک هفته‌اس که دوباره شروع کرده به کشیدن. البته نمیدونم چی میکشه. برای کسی که به هیچ عنوان حاضر نیست زیر نظر متخصص باشه راه حل چیه؟

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ - ۹:۰۵ ب٫ظ

  درود
  خانواده افراد مصرف کننده به دلیل اطلاعات ناکافی در اکثر مواقع خودشان تشدید کننده مصرف مواد می باشند . اعضای خانواده لازم است در ابتدا وارد درمان و آموزش ببینند تا بدانند با بیمارشان چکار باید بکنند

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۳, ۱۴۰۰ - ۶:۲۷ ب٫ظ

  خیلی خوب بود ولی پسر من ۳۴ عمرش هست مصرف شیشه داشته جند بار بردمش کمپ و ترک کرده والی الان جند ماهه ترک کرده ولی دو روزه خیلی بی قراره و رفتار غیر عادی داره
  جکار کنم

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴ ق٫ظ

  درود
  مصرف شیشه به دلیل آسیب های که در قسمت عصبی ،سلولهای مغزی و ساختار بیوشیمیایی مغز ایجاد می کند نیاز به بازسازی مغز بخصوص در ۶ ماه اولیه و تا حداقل ۲ سال بعد از قطع مصرف دارد ..بی قراری ، اضطراب ، فشارهای که به صورت سردرد در قسمت پیش پیشانی و فشارهای که در ناحیه دو گوش و … به وجود می آید طبیعی می باشد و نیاز است مسیر طبیعی خود را طی کند ..
  با توجه به اینکه ساختار اعتیاد مزمن ، پیشرونده و عود کننده است حتما مداخلات درمانی ساختارمند از یک متخصص کارآمد و کارکرده جهت عدم بازگشت مجدد به اعتیاد کمک بگیرید

  پاسخ
  ابراهیم مرداد ۱۷, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴ ق٫ظ

  سلام لعنت خداوند به اون کسانی که شیشه تجارت میکنند بد متاعیه همه زندگیمو ازم گرفت ولی هنوز ولکنش نیستم

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵ ق٫ظ

  درود
  حتما با یک متخصص در این حوزه مشورت بگیرید

  پاسخ
  مری مرداد ۱۳, ۱۴۰۰ - ۴:۳۱ ق٫ظ

  سلام من ۱۴ سال شیشه مصرف میکنم.در این مدت چند برا برای ترک اقدام کردم اما موفق نشدم اولین بار باتصمیم خودم میخام برای همیشه ترک کنم الان سه روز است که مصرف نکردم.خیلی بی انرژیم تواین سه روز افسردگی شدید گرفتم احساس پوچی میکنمم.حتی چندبار خودکشی به زهنم رسید اما ترسیدم.میترسم این حالم بدتر شه ونتونم جلوی خودمو بگیرم .چون در منزل اقدام به ترک کردم اصلانم حاضربه کمپ یا کلینیک رفتن نیستم.اما برای این افکارخودکشی که سراغم میاد وگاهی هم احساس خفگی دارم وتمام رگهای بدنم میگیره وچون تیروئید کم کارم دارم .احساس خفگی عذابم میده.ترس از خودکشی دارم دوست دارم راه حل از یه متخصص بگیرم.چیکارکنم این افکار نیاد سراغم.

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳ ق٫ظ

  درود
  علام پس از ترک شیشه در چند روز اول پرخوابی، بی انرژی بودن و به تدریج اشتهای بیشتر و بعد از ۴ روز اولیه بیقراری ، افسردگی ، رخوت ، بی حوصلگی ، دیر گذشتن زمان ، وسوسه ،افکارهای ناامیدی و افسرده گونه تا۱۰ یا ۱۲ روز طول می کشد ..بعد از آن بیمار تا حدود ۱۵ تا ۲۰ روز احساس بهتر و انرژی بیشتری را تجربه می کند خیلی از بیماران در این مرحله فکر می کنند خوب شده اند که احتمال لغزش انهار ا بیشتر می کند بعد از ۱۰ روز اول و نهایتا ۲۰ روز دوم در صورتی که بیمار بازگشت نداشته باشد وارد مرحله جدیدی از درمان می شود که حدود حداقل ۴ ماه تا۵ ماه طول می کشد که مغز شروع به بازسازی مجدد آسیب های مغزی می کند که همراه با نشانه های بیقراری ،بی حوصلگی ، بی انرژی بودن شل و سفت کن ، سردرد های پیش پیشانی و ….همراه می باشد که بعد حدود ۶ ماه از ترک بیمار بازگشت مجدد به سبک زندگی غیر اعتیادی و نوسانات کمتر هیجانی درد و لذت مواد مواجهه می باشد .

  پاسخ
  زهره حیدری مرداد ۵, ۱۴۰۰ - ۱:۵۳ ق٫ظ

  من ممنونم ازپاسوخایه سواللسوالات ون من شوهر معنا ده به شیشه ولنگ وعرق هستش دیگه نمیتونم کنترولش کنم یک شماره یا آدرس کنپ بهم بدین ممنون میشم ازتون خداخیرتون بده انشاالله

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵ ق٫ظ

  درود
  به متخصصین حوزه اعتیاد مراجعه نماید

  پاسخ
  مرتضی تیر ۳۱, ۱۴۰۰ - ۳:۴۶ ق٫ظ

  من نزدیک به دوسال شیشه مصرف میکردم.الان ۲۰روزا.ترک کردم.ولی وسوسه میادسراغم.راهکاربدین ممنون میشم.

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷ ق٫ظ

  درود
  وسوسه یکی از هیجانات و احساسات انسان می باشد و به عنوان جزی از انسان همیشه همراه انسان می باشند لازم است مکانیسم و قواعد نحوه برخورد صحیح با این عنصر را بیاموزید

  پاسخ
  علی مفردی تیر ۲۶, ۱۴۰۰ - ۶:۵۱ ق٫ظ

  سلام من تاچندروزشیشه نمیکشم ولی بعدازسه روزوسوسه میادسراغم چه دارویی برای این وسوسه هست که دیگه ازسرم بره بیرون وسراغش نرم؟؟

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ ق٫ظ

  درود
  وسوسه جز یکی از هیجانات می باشد از بین نمی رود لازم است نحوه برخورد صحیح با آن را آموزش ببینید

  پاسخ
  محمد ۳۷ ساله آبان ۲۷, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷ ب٫ظ

  سلام من چند ماهی میشه که دوباره مصرف شیشه دارم قبلا ۳ سال کشیدم حدودا یک سال ترک کردم ولی دوباره ۶ ماهه که شروع کردم الانم پشیمونم درست از شنبه گذشته سراغش نرفتم تا جایی که خودم رو در خانه زندانی کردم تا ترک کنم آیا اگر من شنبه آزمایش بدم نشون میده که من اعتیاد دارم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  ناشناس تیر ۱۸, ۱۴۰۰ - ۶:۲۶ ق٫ظ

  قرص برای مصرف شیش داریم یا نه من نمیتوانم بستری بشم

  پاسخ
  rr تیر ۱۶, ۱۴۰۰ - ۰:۳۹ ق٫ظ

  سلام پدر من تازع دماهه که شیشه میکشه خودشم خیلی پشیمونه و میگه که میخواد ترک کنه واقعا نمیدونیم چیکار کنیم هنوز زیاد روش اور نزاشته میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  ش خرداد ۲۲, ۱۴۰۰ - ۴:۵۰ ب٫ظ

  ایا بعداز ۸روز مصرف نکردن آزمایش منفی نشون میده

  پاسخ
  قاسم ۴۵ ساله خرداد ۱, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵ ب٫ظ

  سلام شوهرم سه سال شیشه مصرف میکنه الان هفت روز ترک میکنه درخانه میخواستم راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

  پاسخ
  سید مصطفی ناصرزاده اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ - ۵:۰۲ ق٫ظ

  سلام.من یکسال بصورت حرفه ای اعتیاد به شیشه داشتم.اما از سال جدید ترک کردم والان دوماهه پاکم.اعتیادبه شیشه داشتم.ترک کردنم یابویی بود و هیچ دارویی مصرف نکردم.اما بعد دوماه خیلی افسرده و عصبی هستم بیخوابی شدیدی دارم.۳۸سالمه دوپسر دارم و همسرم بارداره.نمیدونم چیکار کنم تا زورتر حالم بهتر بشه.نیاز شدیدی به مشاوره دارم.ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  سید مصطفی ناصرزاده اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ - ۴:۵۱ ق٫ظ

  سلام.من یکسال بصورت حرفه ای اعتیاد به شیشه داشتم.اما از سال جدید ترک کردم والان دوماهه پاکم.ترک کردنم یابویی بود و هیچ دارویی مصرف نکردم.اما بعد دوماه خیلی افسرده و عصبی هستم بیخوابی شدیدی دارم.۳۸سالمه دوپسر دارم و همسرم بارداره.نمیدونم چیکار کنم تا زورتر حالم بهتر بشه.نیاز شدیدی به مشاوره دارم.ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  علی خرداد ۱۹, ۱۴۰۰ - ۶:۲۹ ق٫ظ

  سلام این حالات بخاطر دوران ترک هست چون در ترک اعتیاد مقدار هورمونهای دوپامین و سروتونین بدن ناگهانی کم میشه و حالات افسردگی و عصبی پیش میاد و باید تحمل کرد و البته ورزش منظم روزانه به صورت هوازی حدودا نیم ساعت و تغذیه مناسب میتونه خیلی کمک کنه و البته مشاوره گرفتن از پزشک روانشناس و اعصاب

  پاسخ
  Hame2 فروردین ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱:۲۶ ب٫ظ

  سلام من ۱۰ سال مصرف کردم بعد از ۱۰سال خودم رفتم کمپ ۱دوره کمپ بودم الان حدود ۳ماه مصرف نمیکنم،فقط باید ادم خودش ب این نتیجه برسه مصرف نکنه،درضمن کسانی ک فکر میکنن با مصرف شیشه زندگی بهتری دارن تجربه میکنن سخت در اشتباه هستند .چون شیشه داره یک وام بهتون میده با بهره سنگین ک ب زودی از شما پس میگیره،پس سرکارش نرویییییییید.

  پاسخ
  حامد فروردین ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱:۲۵ ب٫ظ

  سلام من ۱۰ سال مصرف کردم بعد از ۱۰سال خودم رفتم کمپ ۱دوره کمپ بودم الان حدود ۳ماه مصرف نمیکنم،فقط باید ادم خودش ب این نتیجه برسه مصرف نکنه،درضمن کسانی ک فکر میکنن با مصرف شیشه زندگی بهتری دارن تجربه میکنن سخت در اشتباه هستند .چون شیشه داره یک وام بهتون میده با بهره سنگین ک ب زودی از شما پس میگیره،پس سرکارش نرویییییییید.

  پاسخ
  سعید اسفند ۳, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷ ق٫ظ

  سلام بابت این کانال ممنونم

  پاسخ
  ح اسفند ۱, ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷ ب٫ظ

  سلام شوهر من ده ساله شیشه مصرف می کنه دو بار کمپ بردمش هر بار دو ماه طول نکشید که دوباره مصرف مواد را شروع کرد سه بار سم زدایی کردیم بازم کشید به خدا صبرم دیگه تموم شده نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۲۴, ۱۳۹۹ - ۴:۴۶ ب٫ظ

  سلام پدره من نزدیک به یک سال که شیشه مصرف میکنه اوایل مصرفش ماهانه بود و رفته رفته بیشتر شده و از دوماه اول به بعد توهماتش شروع شده و داعم اذیت میکنه و نمیخوابه و الان ما تصمیم گرفتیم بندازیم کمپ به نظرتون راه درستیه؟؟ آخه قبل از این فکر چندین بار خونه خوابوندیمش که ترک کنه ۲۰ روز الی یه ماه نکشیده و دوباره رفته و کشیده و تنها راه ما همینه

  پاسخ
  شاعرم بهمن ۱۷, ۱۳۹۹ - ۱:۱۹ ب٫ظ

  من به خاطره اینکه شوهرم به زور طلاقم داد وبدونه هیچ علتی منو نخواست معتاد به شیشه شدم تا فراموشش کنم عاشقش بودم زورم به شیشه نمیرسه ترکش کنم خیلی قویتر از ذهنم هستش من به خیلی از مشکلاتم علی رقمه معتاد بودنم غلبه کردم وجنگیدم تا زنده بمونم از روزهای اولم پنهان کاری برای اعتیادم نداشتم وخانوادم ومطلع کردم خیلی سخته .من نظم وترتیبه گذشته رو کامل ندارم ولی بازهم منظبط هستم فعالیتهای هنری دارم واداره ی امورم رو خودم به عهده دارم .به طوریکه افرادی که بعد از اعتیادم منو دیدن مثله صاحب خونه یا دوستای مادرم تشخیص ندادن که من مصرف کننده هستم فقط خیلی خودمو زندانی کردم تا لطمه ای به فامیل و دوستام نزنم واین باعثه تنهایی شده کمک نیاز دارم .هشت ساله کسی فکر میکنه من بتونم ترک کنم

  پاسخ
  سودابه فروردین ۲۹, ۱۴۰۰ - ۶:۵۲ ق٫ظ

  سلام دوست عزیز. منم گرفتار این مواد بودم و از هر راهی روانشناس و معتادان گمنام و …. امتحان کردم نشد. نمی‌دونم دعای کی برای من مستجاب شد که با کنگره ۶۰ آشنا بشم. بهشت زمین برای تماااام مصرف کنندگان مواد مخدر، روزهای یکشنبه و سه‌شنبه برای خانم هاست، تمام خدمات رایگان هست. حتماااا مراجعه کن. میتونی اطلاعات دقیق تر رو تو گوگل پیدا کنی.

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۱, ۱۴۰۰ - ۳:۵۷ ق٫ظ

  درود قطعا میتونی چون‌من خودم شاعر ونویسنده هستم منم نامزدم بهم خیانت کرد و بخاطر همین موضوع شروع به مصرف شیشه ومرفین وحتی گل کردم که الان خیلی وقته تصمبم به ترک گرفتم وشروع به ترک کردن کردم کافیه به رویای مشهورشدنت واهداف والات فکر کنی قطعا میتونی چرا که تواشرف مخلوقات و بی نهایت قدرت واستعداد کشف نشده ای در خود داری👌

  پاسخ
  زاهد زارعی مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۵:۵۴ ق٫ظ

  سلام بله میشه ترک کرد چرا که نه اولا امیدت به خدا بعد اراده قوی

  پاسخ
  محمد آذر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ

  جوری ذلیلو تابودت میکنه که توباورتم نگنجه همین فکراییکه میکنه چند وقت میزنمو تمام
  شیشه مزشو حس کنی حتی با ۱بار زدنش گرفتارشی تا دیرتر نشده حتی فکر اینم نکن حالا یه بار دیگه بزنم بعد به خدا خارو ذلیلت میکنه

  پاسخ
  ساعد آبان ۳۰, ۱۳۹۹ - ۲:۰۴ ق٫ظ

  سلام من يكماهى ميشه كه الوده شيشه شدُم ـ تقريبا يكماه هرروز ـ روزى يه بار اين اواخر به دو سه بارم رسيد ـ البته پنج ساله معتاد مرفين جاتم ـ تل و شيره و متادون و اپيوم
  پنج روز پيش يابويى همه رو كنار گذاشتم ـ خماري عادى داشتم درد و بى تابى ـ شميده بودم شيشه سه چهار روزه خماريش تموم ميسه ـ هنوزم اتفاق خاصى نيوفتاده ـ اما مطالبتونو خوندم نگران شدُم ـ كه نكنه ترك شيشه اذيتم كنه و بيشتره اونا باسه
  چه كنم ـ مثل باقيه ميتونم دوهفته كه گذشت سر كارم برمو يكماهه سلامت بشم يا نه

  پاسخ
  میترا سیفان آذر ۳, ۱۳۹۹ - ۳:۰۲ ب٫ظ

  سلام، خواننده محترم. میزان و مدت و شدت علائم ترک در هر فردی متفاوت هست. و به عواملی مثل مدت مصرف و میزان مصرف بستگی داره. با این حال ایمن‌ترین روش ترک، ترک تحت نظر متخصص مشاور اعتیاد است تا کمترین مخاطرات به‌وجود بیاید.
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/126p-addiction-therapist

  پاسخ
  آیدینش مهر ۲۰, ۱۳۹۹ - ۷:۱۷ ق٫ظ

  سلام
  من اصلا اهل دود و دودیجات نبودم و نیستم فقط سیگار
  راستی بخاطر درد شدید کلیه ام رفتم دکتر . بهم ترامادل داد گفت موقع درد بخور ولی من زیادش کردم نزدیک۴یا۵ ماه ادامه دادم طوری که آخراش روزی ۸ یا ۱۰ نا ۲۰۰ میخوردم.تصمیم ترک گرفتم ولی دوزم بالا بود رفتم دکتر گفت ترامادول رو بزار کنار . و متادن ۵ بخور
  متدون ۵ راحتم میکردخماری نداشتم ولی نئشه هم نمیشدم
  یمدت گذشت نزدیک عید نوروز چند دوز بیشتر خوردم به این دلیل که تعطیلاتو میمونم ترک میکنم . من از چهارشنبه سوری قرصو ترک کردم وتا یمدت خرابه خراب بودم تا ۵ اردیبهشت ‌یعنی من بعد از یماه پاکی هنوز عوارضش مونده بود . اصلا انفاقی یکی از دکترای ترک اعتیادو بیرون دیدم . بهش گفتم حالم مساعد نیس و بعد از یماه دارم هنوز دردو تنگی نفس و خیلی عذابهای دیگه داشتم . بهم گفت متادون و ترامادول تورو داغون کرده . گفت یهمدت کوتا اپیوم بخور . بهم گفت ۳ سیسی صبح و ۲ سی سی عصر بخور
  و بعد ۳ روز کم کن و بعد ۳ روز دگه قط کن
  (البته بنده حدا گفت روش ترکش ۳ روزه نیس ولی گفت چون تو یماهو چندروزه پاکی میتونی همینحالتی ترک کنی )
  موندم گفتم بعد اینهمه سختی دوباره برم سمتش یا نه .
  دوباره با دکترم حرف زدم . گفت اگه اونجوری که من میگم مصرف کنی یماهه راحت میشی . من شرو کردم . ماه رمضون بود روزه هم میگرفتم ۴ سیسی سحر میخوردم و ۳ سیسی بعد افطار
  خیلی هم خوب نگهم میداش
  ماه رمضون تموم شد تعطیلات عید و رفتیم همدان و کرمانشا
  چیزی مصرف نمیکردم و تقریبا سرحال بودم فقط گاهی اوقات درد داشتم که مسکن میخوردم بهتر میشدم
  از سفر برگشتیم
  رفتم سر کار شرکت گاز کار میکنم و چون کفاف نمیده بعد از ظهراهم میرفتم املاک
  یکی دوروز رفتم کارم خیلی سنگین شد . کم اوردم . پیش خودم گفتم بزار بازم کمی اپیوم بخورم سرحال شم کارمو راحت انجام بدم ترکش که کاری نداشت. شرو کردم اپیومو تا ۱۸ روز پیش
  دوزم رسید به ۳۰ سیسی در روز . ۳۰ سی سی خیلی زیاده ها.
  تصمیم گرفتم تو این مدتی که کارمون بخاطر کرونا تعطیله بصورت سنتی ( یابویی ) ترک کنم خلاصه از ۱۸ روز پیش ترک کردم البته دکتر روانپزشک یسری دارو داد ولی اصلا بدرد نمیخورد فقط خواب آلود و بیحالترم میکردم . هفته اولو با کلی سختی گذروندم . خلاصه الانم روزمین افتادم و هر دوروز یبار تشنج میکنم . اصلا تا بحال اینجور درد و عذابی تو ترک هیچ ماده نشنیدم ندیدم
  امروز حالم خراب شد و تو خونه و قتی از خواب داشنم بیدار میشدم یحالت بدی مثل سرگیجه و سوت کشیدن شدید گوشها و … بهم دست داد خواستم پاشم افتادم زمینو کف بالا آوردم . نمیخواستم همسرمو ناراجت کنم و بهش زنگ بزنم اون سرکار بود بزور زنگ زدم پدرم گفتم بیا دارم تموم میکنم . واقعا مرگو دیدم با چشمام
  پدرم رسید من از حال رفته بودم وکسی نبود درو باز کنه براش . درو شکونده بود اومده بود تو . یهو دیدم پدرم بالا سرم داره آب میپاشه صورت . همچنان سرم گیج میرفت و چشام سیاهی میرفت
  منو بزور برداش برد یه سرم و تقویتی زدم یه کوچولو بهتر شدم ولی هنوز در حال مردن بودم
  پدرم منو برد پیش یکی از دکترهای خانوادگیمون که مطمعا بود (البته اینو بگم پدرم یروز بود ازین قضیه من باخبر بود چون تنها کسی که بهش اعتماد میتونستم کنم ایشون بود و بهش گفته بودم شرایط و گذشتمو)
  رسیدیم پیش دکتر
  فوق متخصص داخلیو عروق و دکترای روانپزشکی و رییس هیات امنای یکی از بیمارسنانهای شهرمون بودن
  ایشون از احوالاتم پرسبد
  البنه اولش وقتی رنگمو دید مثل گچه سریع یه سرم نوشت و سری زدم و بازم کوچولو بهتر شدم تا بتونم صحبت کنم
  بهش تمام جریاناتو توضیح دادم . بسیار عصبانی شد و بهم گفت با چه جراتی ۳۰ سی سی اپیومو یهو ترک کردی
  گفت کسی که اینکارو میکنه ۹۰ درصد میمیره ۱۰ درصد امکان داره زنده بمونه
  گفت چون تمام ارگانهای داخلی و عصبی بدنت یهو از کار افتادن و ممکنه هر لحظه ایست مغزی کنی
  با حرفاش ترسوند
  بهش گفتم دکتر من تصمیممو گرفتم و بدون هیچ مخدری میخوام ترک کنم یا میمیرم یا زنده میمونم
  عصبانی شد
  گفت ۳تا راه داری یک هر دو یا ۳ روز یکبار به اندازه یه لپه و کوچکتر طل بندازی تا یمدت کوتاه تا بدنت یهو سنگکوب نکنه و یواش یواش بزاریش کنار (البته این پیشنهادو نه حودش زیاد قبول داش و نه من. فقط گفت طل بصورت کم از اپیوم بهتره)
  بهش گفتم دکتر از مخدر دیگه حرف نزن من دو هفته عزاب کشیدم تا الان همرو به باد بدم اصلا نمیخوام . قاطع گفتم نههههه
  پیشنهاد دومش این بود که یه قرصی هست ولی مخدر نیس محرکه مثل هشیش و گل و …اسم قرصو یادم رفت
  البته بهم گفت این قرص شباهت زیادی به ماده شیشه داره
  گفت این محرک رو میتونم بنویسم و بدم دست پدرت (ازونجایی که شنید به اپیوم چقدر طمع داشتم و زیادش کردم شرط کرد که قرصا دست پدرم باشه)
  هر یروز درمیون یعنی ۴۸ ساعت یک عدد بهت میده بخور تا یکم سرحال شی و بتونی گار کنیو ….
  حالا این همه سرتون رو درد اوردم
  بنظرتو پیشنهادشو قبول کنم ؟؟؟؟؟
  البته ازمایشی که ازم گرفت گفت اکثر ارگانهای بدنت کمکار و از گار میافتن واس همین یهو از حال میری . دلیلشم قطع یهویی اپیوم زیاد بوده
  دوتا راه دارم
  حب ( تریاک مخدر )هر یک روز درمیون . ۴۸ ساعت یکبار
  یا اینکه
  خوردن قرص محرک ( همنوع شیشه محرک ) ضعیف هر یک روز در میون ۴۸ساعت یکبار
  خواهشا یوقت کوچیک بزارینو راهنماییم کنین
  من میخوام خلاص شم بخدا خسته شدم
  دیگه وقتشه پدر بشم ولی با این قرصها و داروهایی که خوردم میترسم بچم ناسالم بشه بخاطر همین قصد دارم زود تمومش کنم
  راهنمتییم کنین چه کنم
  لطفا ???

  پاسخ
  یک دوست آبان ۲۰, ۱۳۹۹ - ۶:۵۱ ق٫ظ

  دوست عزیز یک مواد رو با مواد دیگه ترک نکن من تا حالا درگیر موادی جز شیشه نبودم ۱۳ ساله پدر من رو در آورده از داخل بدنم خرابه از بیرون مشخص نیست و چون وزنم بالاس کسی نمیفهمه اما این رو فهمیدم که کثیفتر از شیشه داخل دنیا چیزی دیگه نیست .یا حق

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۶, ۱۴۰۰ - ۳:۴۴ ق٫ظ

  هر کاری میکنی سمت شیشه و محرک نرو من که خودم رو نابود کردم خدایا راهی جلوی پام بذار من دیگه خسته شدم

  پاسخ
  آیدین ترخوانه مهر ۲۰, ۱۳۹۹ - ۷:۱۶ ق٫ظ

  سلام
  من اصلا اهل دود و دودیجات نبودم و نیستم فقط سیگار
  راستی بخاطر درد شدید کلیه ام رفتم دکتر . بهم ترامادل داد گفت موقع درد بخور ولی من زیادش کردم نزدیک۴یا۵ ماه ادامه دادم طوری که آخراش روزی ۸ یا ۱۰ نا ۲۰۰ میخوردم.تصمیم ترک گرفتم ولی دوزم بالا بود رفتم دکتر گفت ترامادول رو بزار کنار . و متادن ۵ بخور
  متدون ۵ راحتم میکردخماری نداشتم ولی نئشه هم نمیشدم
  یمدت گذشت نزدیک عید نوروز چند دوز بیشتر خوردم به این دلیل که تعطیلاتو میمونم ترک میکنم . من از چهارشنبه سوری قرصو ترک کردم وتا یمدت خرابه خراب بودم تا ۵ اردیبهشت ‌یعنی من بعد از یماه پاکی هنوز عوارضش مونده بود . اصلا انفاقی یکی از دکترای ترک اعتیادو بیرون دیدم . بهش گفتم حالم مساعد نیس و بعد از یماه دارم هنوز دردو تنگی نفس و خیلی عذابهای دیگه داشتم . بهم گفت متادون و ترامادول تورو داغون کرده . گفت یهمدت کوتا اپیوم بخور . بهم گفت ۳ سیسی صبح و ۲ سی سی عصر بخور
  و بعد ۳ روز کم کن و بعد ۳ روز دگه قط کن
  (البته بنده حدا گفت روش ترکش ۳ روزه نیس ولی گفت چون تو یماهو چندروزه پاکی میتونی همینحالتی ترک کنی )
  موندم گفتم بعد اینهمه سختی دوباره برم سمتش یا نه .
  دوباره با دکترم حرف زدم . گفت اگه اونجوری که من میگم مصرف کنی یماهه راحت میشی . من شرو کردم . ماه رمضون بود روزه هم میگرفتم ۴ سیسی سحر میخوردم و ۳ سیسی بعد افطار
  خیلی هم خوب نگهم میداش
  ماه رمضون تموم شد تعطیلات عید و رفتیم همدان و کرمانشا
  چیزی مصرف نمیکردم و تقریبا سرحال بودم فقط گاهی اوقات درد داشتم که مسکن میخوردم بهتر میشدم
  از سفر برگشتیم
  رفتم سر کار شرکت گاز کار میکنم و چون کفاف نمیده بعد از ظهراهم میرفتم املاک
  یکی دوروز رفتم کارم خیلی سنگین شد . کم اوردم . پیش خودم گفتم بزار بازم کمی اپیوم بخورم سرحال شم کارمو راحت انجام بدم ترکش که کاری نداشت. شرو کردم اپیومو تا ۱۸ روز پیش
  دوزم رسید به ۳۰ سیسی در روز . ۳۰ سی سی خیلی زیاده ها.
  تصمیم گرفتم تو این مدتی که کارمون بخاطر کرونا تعطیله بصورت سنتی ( یابویی ) ترک کنم خلاصه از ۱۸ روز پیش ترک کردم البته دکتر روانپزشک یسری دارو داد ولی اصلا بدرد نمیخورد فقط خواب آلود و بیحالترم میکردم . هفته اولو با کلی سختی گذروندم . خلاصه الانم روزمین افتادم و هر دوروز یبار تشنج میکنم . اصلا تا بحال اینجور درد و عذابی تو ترک هیچ ماده نشنیدم ندیدم
  امروز حالم خراب شد و تو خونه و قتی از خواب داشنم بیدار میشدم یحالت بدی مثل سرگیجه و سوت کشیدن شدید گوشها و … بهم دست داد خواستم پاشم افتادم زمینو کف بالا آوردم . نمیخواستم همسرمو ناراجت کنم و بهش زنگ بزنم اون سرکار بود بزور زنگ زدم پدرم گفتم بیا دارم تموم میکنم . واقعا مرگو دیدم با چشمام
  پدرم رسید من از حال رفته بودم وکسی نبود درو باز کنه براش . درو شکونده بود اومده بود تو . یهو دیدم پدرم بالا سرم داره آب میپاشه صورت . همچنان سرم گیج میرفت و چشام سیاهی میرفت
  منو بزور برداش برد یه سرم و تقویتی زدم یه کوچولو بهتر شدم ولی هنوز در حال مردن بودم
  پدرم منو برد پیش یکی از دکترهای خانوادگیمون که مطمعا بود (البته اینو بگم پدرم یروز بود ازین قضیه من باخبر بود چون تنها کسی که بهش اعتماد میتونستم کنم ایشون بود و بهش گفته بودم شرایط و گذشتمو)
  رسیدیم پیش دکتر
  فوق متخصص داخلیو عروق و دکترای روانپزشکی و رییس هیات امنای یکی از بیمارسنانهای شهرمون بودن
  ایشون از احوالاتم پرسبد
  البنه اولش وقتی رنگمو دید مثل گچه سریع یه سرم نوشت و سری زدم و بازم کوچولو بهتر شدم تا بتونم صحبت کنم
  بهش تمام جریاناتو توضیح دادم . بسیار عصبانی شد و بهم گفت با چه جراتی ۳۰ سی سی اپیومو یهو ترک کردی
  گفت کسی که اینکارو میکنه ۹۰ درصد میمیره ۱۰ درصد امکان داره زنده بمونه
  گفت چون تمام ارگانهای داخلی و عصبی بدنت یهو از کار افتادن و ممکنه هر لحظه ایست مغزی کنی
  با حرفاش ترسوند
  بهش گفتم دکتر من تصمیممو گرفتم و بدون هیچ مخدری میخوام ترک کنم یا میمیرم یا زنده میمونم
  عصبانی شد
  گفت ۳تا راه داری یک هر دو یا ۳ روز یکبار به اندازه یه لپه و کوچکتر طل بندازی تا یمدت کوتاه تا بدنت یهو سنگکوب نکنه و یواش یواش بزاریش کنار (البته این پیشنهادو نه حودش زیاد قبول داش و نه من. فقط گفت طل بصورت کم از اپیوم بهتره)
  بهش گفتم دکتر از مخدر دیگه حرف نزن من دو هفته عزاب کشیدم تا الان همرو به باد بدم اصلا نمیخوام . قاطع گفتم نههههه
  پیشنهاد دومش این بود که یه قرصی هست ولی مخدر نیس محرکه مثل هشیش و گل و …اسم قرصو یادم رفت
  البته بهم گفت این قرص شباهت زیادی به ماده شیشه داره
  گفت این محرک رو میتونم بنویسم و بدم دست پدرت (ازونجایی که شنید به اپیوم چقدر طمع داشتم و زیادش کردم شرط کرد که قرصا دست پدرم باشه)
  هر یروز درمیون یعنی ۴۸ ساعت یک عدد بهت میده بخور تا یکم سرحال شی و بتونی گار کنیو ….
  حالا این همه سرتون رو درد اوردم
  بنظرتو پیشنهادشو قبول کنم ؟؟؟؟؟
  البته ازمایشی که ازم گرفت گفت اکثر ارگانهای بدنت کمکار و از گار میافتن واس همین یهو از حال میری . دلیلشم قطع یهویی اپیوم زیاد بوده
  دوتا راه دارم
  حب ( تریاک مخدر )هر یک روز درمیون . ۴۸ ساعت یکبار
  یا اینکه
  خوردن قرص محرک ( همنوع شیشه محرک ) ضعیف هر یک روز در میون ۴۸ساعت یکبار
  خواهشا یوقت کوچیک بزارینو راهنماییم کنین
  من میخوام خلاص شم بخدا خسته شدم
  دیگه وقتشه پدر بشم ولی با این قرصها و داروهایی که خوردم میترسم بچم ناسالم بشه بخاطر همین قصد دارم زود تمومش کنم
  راهنمتییم کنین چه کنم
  لطفا ???

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۶, ۱۳۹۹ - ۱:۰۱ ق٫ظ

  شما کار بسیار اشتباهی انجام دادین بردین کمپ. به حرف اون مسولیین حرام خور کمپ گوش ندین که هر چی میگن دروغه. اونا فقط میخوان جیب خانواده رو خالی کنن. الان بهترین کلینیکها و پزشکان دارن تو ترک دادن جوانها فعالیت میکنن من خودم تجربه اش رو داشتم

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱ ب٫ظ

  سلام ،میشه لطف کنید بگید چه کلینیکی رفتین؟و‌ چه روشی رو براتون‌تجویز‌کردن؟

  پاسخ
  زهرا آبان ۶, ۱۳۹۹ - ۶:۳۳ ب٫ظ

  نه زور نکردن الان برادرم اونجا فعالیت هم میکنه و پول نمیگیرن دیگه بعدم کمپ معتبری هست از روش ۱۲ قدمی استفاده میکنن

  پاسخ
  شهره مهر ۷, ۱۴۰۰ - ۲:۰۵ ق٫ظ

  سلام..شوهرم ده ماه میشه که شیشه را ترک کرده..اما وقتی الکل مصرف میکنه دوباره اون توهمات ذهنی که درگیرش بود زنده میشه و همه رو تکرار میکنه که من اون وقتا دچار توهم نبودم و همه چی واقعیت داشت..تا چن وقت حالش خوب خوب میشه و مغزش بهش دستور درست رو میده؟

  پاسخ
  زهرا مهر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰ ب٫ظ

  سلام من برادرم بردیم کمپ الان ۶۳ روز هست که اونجاست با این توضیحات شما باید ۶ ماه بمونه تا کامل خوب بشن و ذهنشون اروم بشه درسته؟الان میخواستیم که بیرون بیاریمش ولی با این توضیحات شما که من میدونستم باید بمونه

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱:۵۱ ق٫ظ

  یک فرد مصرف کننده شیشه ۶ ماه لازمه بعدترک به یک تعادل نسبی روحی برسه و میل به مصرف در اون فرد طی ۶ ماه به کمترین حدممکن برسه اما نه ۶ ماه داخل کمپ بلکه مدت حداکثر۲ماه کمپ باشه بعدش بیرون باشه که دچار حمله عصبی یا شوک روحی نشه

  پاسخ
  مریم مهر ۸, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶ ق٫ظ

  سلام برادرم شیشه مصرف داشت دایم مصرف نداشته دو هفته که شروع کرده هفته ای یکبار مصرف میکنه چکار کنم که متوجه اشتباهش بشه،،؟

  پاسخ
  میترا سیفان مهر ۹, ۱۳۹۹ - ۸:۱۳ ق٫ظ

  سلام. با ایشون به صورت مستقیم در رابطه با این موضوع صحبت کردید؟
  بهتر هست هر چه سریعتر به مشاوره ترک اعتیاد مراجعه کنند به علت اینکه اگر مصرف بیشتر بشه، پروسه ترک پیچیده تر خواهد شد.

  پاسخ
  م بهمن ۱۶, ۱۳۹۹ - ۱:۰۷ ب٫ظ

  سلام خواهر شیشه مصرف میکنه ولی به کسی نمیگه وفکر میکنه که اگه به کسی نگه هیچ کس نمی فهمه وقتی بهش چیزی میگیم میگه من هیچی نمی کشم

  پاسخ
  Mohammad اسفند ۱, ۱۳۹۹ - ۳:۰۴ ق٫ظ

  من از ۱۵ سالگی کشیدم تا ۱۷ سالگی نفهمیدم چطوری گذشت هر روز دنبال گذاشتن کنارش بودم اما باز وسوسه میشدم هر نوع کار برای ترکش انجام دادم اما فقط و فقط باید خودش بخواد فقط خودش، چون به همه بد بین میشه ،استرس و اظطراب شدید داره که بیشتر مصرف برای همینه ، و من تنها راهی که تونستم بزارمش کنار این بود،نظم زندگیمو بردم بالا و تنها با مصرف گل و بعضی وقتا قرص خواب تونستم کامل ازش فاصله بگیرم و حتی الان جلوم هم باشه نمیکشم خماریش تا سه روز اول هست ،کشیدن گل باعث میشه اون اظطراب و استرس و اعصاب خوردی و پرخاشگری پایین بیاد،و اون درگیری مغزی ببخشید اون کِرمی که داره مغزو میخوره رو کاهش میده ، اشتها بالا بره و مرحله بعد اینه، فقط روز سوم به بعد باید باهاش صحبت شه نسبت به علاقه و شخصیتش ، باید فکر کنه محدود نیس اما بهش اهمیت میدید
  و کل اینا بدون نظم اصلا فایده نداره چون واقعا به شخصه خیلی روانشناس و مشاوره رفتم و خیلی هزینه کردم تازه تو سن کم اما حقیقتی بود که خودم پیداش کردم. نه به کمک این مراکز ها، کلی هم اطلاعات حتی وقتی نگاهش میکنی چه اتفاقی تو بدن میوفته تا آخرش میتونم بهتون بدم.خیلی راحت میشه گذاشت کنار اما خیلی راحت تر میشه هوس کرد و الان یه سال شده مصرف نمیکنم و فقط تنها راهش قوی کردن ذهن و اراده ، و نظم بالا لازمشه . پرخاشگریشم فقط کافیه یه نفر باهاش اوکی باشه صحبت کنه هی چالش برای مغز ایجاد کنه

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲, ۱۴۰۰ - ۲:۰۰ ق٫ظ

  مصرف گل یا ماریجوانا دست کمی از شیشه نداره فقط یه مقدار ضعیف تره در دراز مدت مصرف گل ممکنه فرد مصرف کننده را تا حد دیوانگی بکشونه

  پاسخ
  خ مهر ۵, ۱۳۹۹ - ۵:۲۹ ب٫ظ

  سلام از کجا بفهمم همسرم شیشه مصرف میکند؟علایم اش چیه؟ازکجا بفهمم داره ترک میکنه

  پاسخ
  میترا سیفان مهر ۶, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳ ق٫ظ

  سلام لطفا مطلب زیر رو مطالعه کنید. علائم در زنان و مردان تقریبا مشابه است.
  https://pezeshkekhoob.com/blog/2020/08/17/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%b6-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86/

  پاسخ
  فرهاد اسودی شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ - ۲:۱۴ ب٫ظ

  سلام من الان دوروزه ک تصیمم گرفتم شیشه رو ترک کنم کلا دوماهه ک شروع کردم الان دوروزه تصمیم کرفتم کنار بذارم چیکارباید کنم تا وسوسه نشم

  پاسخ
  محمد آذر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸ ق٫ظ

  سلام تونستید ترک کنید تواین چند ماه گفتم اگر تونسته باشید از تجربتون استفاده کنم

  پاسخ
  علی مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۳:۲۸ ب٫ظ

  من برادرم یک ماهه شیشه رو ترک کرده. یه هفته اول خیلی بی تابی میکرد الان بهتر شده، دوباره چند روزی هست که خیلی داره اذیت میشه، چه کار کنم؟

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب