ترک شیشه چند روز طول می‌کشد؟ مراحل ترک اعتیاد به شیشه

توسط علی قائم‌مقامی
این مقاله توسط علی قائم‌مقامی ترجمه شده و توسط هادی ظهور از نظر تخصصی بررسی و اصلاح شده است.

خارج شدن سموم مخدر از بدن فرد معتاد، بین هفت الی ده روز به طول می‌انجامد. اما این به معنی ترک شیشه به طور قطعی نیست. در واقع ترک اعتیاد ممکن است حتی ماه‌ها طول بکشد؛ چرا که اثرات روانی ناشی از مصرف مواد مخدر می‌تواند روی قوه تعقل و تصمیم‌گیری فرد اثر گذاشته و او را دوباره به سمت مواد مخدر بکشاند. همچنین اثرات جسمی و روانی ناشی از اعتیاد ممکن است تا سال ها در بدن فرد باقی بمانند.

اما برای ترک شیشه باید چه کنیم؟ ماده مخدر شیشه می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی مغز و جسم فرد بگذارد. خبر خوب این است که با ترک به موقع این ماده مخدر، می‌توان جلوی زیان‌های روانی و جسمی آن را گرفت. در این مقاله از وبلاگ پزشک خوب، قصد داریم شما را با شیشه، مدت زمان ترک شیشه و راه‌های ساده‌تر شدن این فرآیند آشنا کنیم.

فهرست مطالب
 • مخدر شیشه چیست؟

  مخدر شیشه یا «متامفتامین» (Methamphetamine) مخرب‌ترین ماده مخدر بازار اعتیاد است. شیشه، مغز را وادار می‌کند تا دوپامین ترشح کند. دوپامین، یک انتقال‌دهنده عصبی است که سیستم عصبی از آن برای انتقال پیام میان سلول‌های عصبی استفاده می‌کند. همچنین این هورمون نقش مهمی را در احساس رضایت فرد، توانایی تفکر و برنامه‌ریزی بازی می کند.

  فعالیت‌های زیادی می‌توانند باعث آزاد شدن دوپامین از مغز شوند؛ اما مواد مخدری مثل شیشه به شدت روی مغز اثر منفی گذاشته و آن را مجبور می‌کنند بیشتر از حد نرمال و مجاز، دوپامین ترشح کند. ماده مخدر شیشه به قدری قدرتمند است که می‌تواند به سرعت فرد را معتاد کند.

  به مرور زمان، شیشه گیرنده‌های دوپامین را در مغز نابود می‌کند و فرد به جایی می‌رسد که دیگر قادر به دریافت حس رضایت از هیچ راه دیگری به جز مصرف شیشه نیست. شیشه تبدیل به مهم‌ترین بخش زندگی فرد می‌شود. همه چیز فرد – پول، زمان، انرژی، تمرکز – حول محور شیشه می‌چرخد.

  روابط اجتماعی، مسئولیت‌های شغلی و خانواده اهمیت خود را برای فرد از دست می‌دهند؛ چرا که مصرف مداوم شیشه باعث شده است که بخش‌هایی از مغز که برای کامیابی در این بخش‌ها انگیزه‌بخش هستند، آسیب ببینند. درمان و ترک مصرف شیشه می‌تواند باعث ترمیم این بخش ها شود؛ اما در صورت مصرف طولانی شیشه، احتمال ناتوانی شناختی دائمی بسیار بالا است.

  علائم اعتیاد به شیشه چیست؟

  عوارض مصرف شیشه محدود به اثرات روانی آن نمی‌شود. برخی عوارض جسمی مصرف شیشه عبارتند از:

  • کاهش وزن: شیشه باعث خاموش شدن مراکز گرسنگی در مغز می‌شود.
  • بی‌خوابی: مصرف مداوم شیشه باعث کاهش نیاز فرد به خواب می‌شود.
  • دهیدراته شدن بدن
  • افزایش دمای بدن
  • ورم چرکی پوست (تزریق شیشه داخل پوست – به جای رگ – باعث ورم و عفونت پوستی می‌شود.)
  • پوکی استخوان و شکستن دندان‌ها و استخوان‌ها
  • کاهش میل جنسی

  از آنجا که شیشه تعادل شیمیایی مغز را به شدت به هم می‌ریزد، این عدم تعادل خود را به صورت تغییرات رفتاری مختلف نشان می‌دهد. فوبیای شدید، انزوای اجتماعی، توهم، پرخاش و تغییرات خلقی بسیار شدید از نشانه‌های رفتاری مصرف شیشه هستند.

   

  علائم مصرف شیشه برای اولین بار

  افرادی که برای اولین بار شیشه مصرف می‌کنند همه علائم گفته شده را تجربه نمی‌کنند. احساس بالا بودن (اصطلاحاً های بودن!) بعد از مصرف شیشه باعث فعال شدن، هوشیاری، سرخوشی و پرحرفی بیش از حد فرد به مدت ۶ تا ۱۲ ساعت می‌شود. گفته می‌شود شیشه می‌تواند باعث ترشح دوپامین به میزان ۱۲۵۰ برابر دوپامین تولید شده در رابطه جنسی دخول شود.

  مصرف شیشه برای اولین بار مغز را وادار می‌کند تا حتی به مقادیر اندک آن هم عادت کند. این یعنی تجربه مصرف در دفعات بعدی، قابل قیاس با دفعه اول نیست. فرد برای به دست آوردن حس رضایت دفعه اول، دوباره به سراغ شیشه می‌رود و اعتیاد بدتر می‌شود.اعتیاد به شیشه

  ترک شیشه

  ترک مصرف شیشه نیازمند گذراندن دوره‌های سم‌زدایی و رواندرمانی است. درمان ترک شیشه شامل پاکسازی بدن از شیشه و کمک به آن برای فعالیت بدون حضور مخدر است. همچنین در طول ترک، باید آسیب‌های روانی وارده توسط شیشه هم بررسی شوند.

  در طول مشاوره ترک اعتیاد به شیشه، به فرد کمک می‌شود تا توان ذهنی خود را بازیابی کرده و درک کند که بدون مصرف شیشه همچنان می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد.

  دارودرمانی با داروهایی مثل بنزودیازپین‌ها برای رفع علائم بی‌قراری یا حملات پانیک ناشی از ترک اعتیاد شیشه ممکن تجویز شود.

  پزشک خوب به شما کمک میکند بهترین روانشناسان را در کوتاه‌ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید
  مشاهده لیست روانشناسان

   

  ترک شیشه در کمپ

  بسته به نوع و شدت اعتیاد فرد، راه‌های مختلفی برای ترک وجود دارد. در پاسخ به این سوال که «آیا ترک شیشه در منزل امکان پذیر است یا خیر؟»، باید گفت که به شدت اعتیاد فرد بستگی دارد. اگر اعتیاد فرد شدید باشد، لازم است که فرد در مدت زمان ترک شیشه در کمپ بستری شده و تحت نظر متخصص باشد. ‌کمپ‌های ترک اعتیاد برای کمک به افراد معتاد در پاکسازی بدن از مواد مخدر ایجاد شده‌اند.

  ‌طی کردن طول درمان شیشه در خانه هم ممکن است. اما معمولاً از بستری شدن در کمپ سخت‌تر است. همچنین در صورتی که مراحل ترک شیشه تحت نظر پزشک انجام نشود می تواند خطراتی را برای سلامت فرد به دنبال داشته باشد. همچنین ممکن است فرد معتاد در خانه از سیستم حمایتی و عاطفی کافی برای ترک برخوردار نباشد.

  بعد از طی مراحل درمان در کمپ ترک اعتیاد، لازم است فرد برای مدتی از نظر روانی و پزشکی تحت نظر پزشک و روانشناس باشد تا دوباره به اعتیاد برنگردد.

  کمپ ترک اعتیاد چند روز است؟

  ترک شیشه در کمپ چند روز طول میکشد؟ این سوالی است که فرد تحت درمان و خانواده پیش از ورود به روند درمان می‌پرسند. در پاسخ باید گفت که طول دوره ترک اعتیاد شیشه در کمپ به شدت اعتیاد فرد بستگی دارد. بنابراین به طور دقیق نمی‌توان تعیین کرد که ترک شیشه در کمپ چند روز طول میکشد. ترک اعتیاد چیزی فراتر از صرفاً پاکسازی بدن از سموم است و تنها به مدت زمان خارج شدن شیشه از بدن بستگی ندارد. در واقع اعتیاد جنبه‌های مختلف زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد که در روند درمان باید به آن‌ها هم رسیدگی شود.

  بنابراین اینکه ترک کریستال چند روز طول میکشد پاسخ مشخصی ندارد و به میزان تاثیر منفی که این مخدر روی بدن و روان فرد گذاشته است بستگی دارد.

  اولین مرحله ترک اعتیاد به شیشه، سم‌زدایی است. بسته به ماده مخدر مصرف شده داروهایی برای بهبود علائم ترک اعتیاد وجود دارند. مرحله سم زدایی شیشه اولین مرحله ترک اعتیاد است و سموم را از بدن فرد دفع می‌کند.

  در حالی که در یک مرکز ترک اعتیاد یا برای یک فرد خاص ممکن است زمان مشخصی برای ترک لازم باشد، ممکن است در مرکز دیگر یا برای یک مورد دیگر مدت زمان بیشتر یا کمتری احتیاج باشد. معمولاً زمان ترک شیشه در کمپ به طور متوسط ۲۸ الی ۳۰ روز است.

  ‌‌

  سم زدایی شیشه چند روز است؟

  زمان سم زدایی بدن از ماده مخدر به کمپ و روش انجام آن هم بستگی دارد. اما از این واقعیت نباید غافل شد که برای انجام درست آن، احتیاج به زمان هست. مخصوصاً در مورد مواد مخدری که جان انسان را تهدید می‌کنند باید بیشتر احتیاط نمود.

  برنامه‌های ترک اعتیاد طولانی به بیمار اجازه می‌دهند تا به درستی سوء مصرف مواد را ترک کرده و خود را بهتر با برنامه بازپروری تطبیق دهند. در طول سم زدایی بیمار باید تحت نظارت باشد تا پایداری روانی و سلامت جسمانی او تضمین شود.

  عوارض ترک شیشه
  ترک شیشه می‌تواند باعث به وجود آمدن علائم مشخصی شود. علت به وجود آمدن عوارض شیشه بعد از ترک این است که بدن ماده مخدر دریافت نکرده و تلاش می کند تا خود را با شرایط جدید وفق دهد.

  علائم اولیه ترک شیشه که حدود دو هفته طول می‌کشند عبارتند از:

  • دهیدراته شدن بدن (کم آبی بدن)
  • سردرد
  • درد و گرفتگی عضلات
  • تغییر اشتها
  • ولع شدید نسبت به شیشه
  • روانپریشی
  • خستگی
  • اضطراب
  • بی‌خوابی
  • کاهش تمرکز
  • کابوس

  در ۲۴ ساعت ابتدایی ترک شیشه، فرد مبتلا به اعتیاد علائمی مثل خستگی، افزایش اشتها، اضطراب، بی‌قراری و افسردگی را تجربه می‌کند.

  ترک شیشه در درازمدت می‌تواند باعث بروز عوارض زیر شود:

  • افسردگی
  • بی‌نظمی در خواب
  • ولع
  • اضطراب
  • مشکلات ذهنی

  ترک شیشه چند روز طول میکشد؟

  ترک شیشه شامل دو مرحله است. اولین مرحله عوارض شدیدتری دارد که ۲۴ ساعت بعد از آخرین دفعه مصرف شیشه است. عوارض مربوط به این مرحله طی هفته اول ترک کمی بهتر می‌شوند. معمولاً یک مرحله حاد دیگر هم وجود دارد که دو هفته دیگر طول می‌کشد.

  اینکه خماری شیشه چند روز طول میکشد، بستگی به عوامل مختلفی مثل مدت زمان اعتیاد، میزان مصرف و نوع اعتیاد به شیشه دارد. فاز دوم ترک اعتیاد شدت کمتری داشته و بین دو الی سه هفته طول می‌کشد. گاهی افراد معتاد به شیشه علائم ترک آن را به مدت چندین ماه هم تجربه می کنند که به آن «سندرم ترک اعتیاد حاد» گفته می‌شود.

  ‌‌در سندرم ترک شیشه حاد، مشکلات شناختی مثل اختلال در حافظه، تمرکز، حل مسئله، برنامه‌ریزی و مسائلی از این دست مدت زیادی باقی می‌مانند.

  برای پاسخ به این سوال که «ترک اعتیاد به شیشه چند وقت طول میکشد؟»، یک قانون کلی وجود ندارد. هرچه فرد مدت زمان بیشتری به اعتیاد دچار بوده باشد، ترک اعتیاد و عوارض آن سخت‌تر می‌شود. همچنین هرچه فرد سن بالاتری داشته باشد، علائمی که در اثر ترک در او به وجود می‌آیند شدت بیشتری نسبت به جوانان دارند.

  عوامل دیگری که بر مدت و شدت علائم ترک شیشه تاثیرگذار هستند عبارتند از:

  • شرایط روانی و جسمی فرد قبل و حین مصرف شیشه
  • کیفیت مخدر شیشه مصرفی
  • سابقه اعتیاد به مواد مخدر و الکل

  جدول زمانی ترک Meth

  بیماران معمولاً مراحل ترک زیر را پشت سر می‌گذارند. علائم ترک جسمی، روانی و رفتاری احتمالاً در این دوران رخ می‌دهد. علائم ممکن است حدود ۲۴ ساعت پس از آخرین دوز شما شروع شود و می‌تواند برای هفته ها ادامه یابد. به نظر می‌رسد دو تا سه هفته میانگین جدول زمانی باشد:

  • روزهای ۱ تا ۱۰: این دوره “تصادف” یا “پایین آمدن” نامیده می‌شود و با هوس، خستگی، کاهش انرژی، دوره های طولانی خواب و افزایش اشتها مشخص می‌شود. علائم معمولاً در روز سوم پرهیز شدت می‌یابند و در روز هفتم به اوج خود می‌رسند. برخی از افراد افکار خودکشی دارند یا نمی‌توانند با پیشرفت ترک تا روز ۱۰ احساس لذت کنند.
  • روزهای ۱۰ تا ۱۴: میل شدید به مواد مخدر، اضطراب، افسردگی، بی خوابی، از دست دادن اشتها و پارانویا در این مرحله شایع است. هوس‌ها و افسردگی می‌تواند برای چند هفته تا چند ماه پس از این مرحله ادامه یابد.
  • هفته ۳ و به بعد: با تثبیت مشتری، میل به مواد مخدر و سایر علائم شروع به محو شدن می‌کند. در این زمان، مشتری معمولاً آماده است تا به سمت درمان حرکت کند. درمان اعتیاد رفتاری به افراد در حال بهبودی کمک می‌کند تا ارتباط بین افکار، استرس‌های زندگی، اختلالات سلامت روان و سوء مصرف مواد را ببینند.

  جدول زمانی ترک دارو تحت تأثیر همان عواملی است که بر شدت علائم تأثیر می‌گذارد و همچنین می‌تواند تحت تأثیر الگوهای استفاده افراد قرار گیرد، مانند اینکه آیا آنها پرخوری و تصادف می‌کنند یا یک مصرف‌کننده مزمن یا روزانه متابولیک هستند. پس از آخرین استفاده و می‌تواند بین چند روز تا چند هفته دوام بیاورد.

  علائم ترک حاد، مانند ناراحتی، اضطراب و بی قراری، معمولاً در مدت کوتاهی پس از آخرین استفاده (که معمولاً در عرض ۲۴ ساعت پس از آخرین استفاده از آن‌ها انجام می‌شود) شروع می‌شود و به اوج خود می‌رسد. علائم ترک حاد متا به تدریج در طول زمان کاهش می‌یابد. ۹ تحقیقات گزارش می‌کنند که علائم حاد ترک معمولاً ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد و هوس‌ها شایع‌ترین علامت گزارش شده است. علائم ترک حاد به طور بالقوه می تواند تا ۲ هفته پس از آخرین مصرف دارو ادامه یابد

  ترک طولانی مدت علائم ترک مداوم هستند که شبیه علائم حاد هستند اما عموماً خفیف تر و پایدارتر هستند. آنها معمولاً ۲ تا ۳ هفته بعد از اتمام مرحله حاد ترک ادامه می‌یابند

  ترک با مدیریت پزشکی (ارائه داروها در طول دوره ترک) می‌تواند حمایتی را برای اطمینان از ترک ایمن و راحت و در عین حال کاهش خطر عود فراهم کند.

  چرا این متد رخ میدهد؟

  وابستگی فیزیکی زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد از متا استفاده می‌کند تا حدی که بدن فکر می‌کند برای عملکرد صحیح به این ماده نیاز دارد. در نتیجه، اگر فردی به متامفتامین وابسته باشد و به طور ناگهانی مصرف این دارو را متوقف یا قطع کند، ممکن است علائم ترک متامفتامین را ایجاد کند.
  هنگامی که این اتفاق می افتد، چرخه استفاده نادرست مته را تقویت می‌کند. برای جلوگیری از بروز علائم ترک، شخصی باید استفاده از مت را ادامه دهد. علاوه بر وابستگی، فردی می‌تواند تحمل مت را نیز ایجاد کند، به این معنی که باید از مقادیر فزاینده‌ای از مت برای تجربه اثراتی که قبلاً به دست آمده، مانند سرخوشی استفاده کند.
  کناره گیری به دلیل تطابق های عصبی (تغییرات مغزی) که به دلیل استفاده مکرر از مت، عمدتاً در سیستم پاداش دوپامین رخ می دهد، رخ می دهد. وقتی فردی از مت استفاده می کند، مغز او مقادیر غیر طبیعی دوپامین، ماده شیمیایی مغز که مسئول احساس لذت و لذت است، آزاد می کند.
  هنگامی که فردی به طور مداوم از متا استفاده می‌کند و به احساس لذت و سرخوشی مرتبط با استفاده از متم عادت می‌کند، “گیرنده های لذت” او ضعیف می شود و در نتیجه در دستیابی به لذت از چیزهای طبیعی مانند غذا، ورزش و رابطه جنسی دچار مشکل می‌شود. در نتیجه این اثر لذت کم‌رنگ، این ممکن است تمایل آنها را برای ادامه استفاده از این ماده تقویت کند. افرادی که از متا استفاده می‌کنند اغلب نمی‌توانند لذت چیزی غیر از مت را تجربه کنند.

   

  ترک شیشه چقدر طول میکشد؟

  شیشه بعد از چند روز از بدن خارج می شود؟

  ترک اعتیاد به شیشه شامل چندین مرحله است. این ریکاوری با درمان شروع می‌شود، که به افراد کمک می‌کند تا بر مشکلات سوءمصرف شیشه یا متامفتامین از طریق سم زدایی و درمان های رفتاری غلبه کنند. اما بهبودی با پایان یافتن توان بخشی ادامه می‌یابد. در طی این مراحل ممکن است فرد تا حدی علائم خماری شیشه را هم داشته باشد.

  تکمیل درمان، هوشیاری کامل را تضمین نمی‌کند. اعتیاد یک بیماری مغزی است که می‌تواند ترک موفق را به خطر اندازد. به خصوص ماده مخدر شیشه که طبق نظر متخصصان عوارض مصرف شیشه در مردان و زنان بی شمار است. افراد در حال بهبودی از اعتیاد به شیشه (متامفتامین) باید متعهد شوند که در تمام زندگی خود هوشیار مانده و از مصرف مجدد مخدر پرهیز کنند.

  در صورت داشتن تعهد و مصمم بودن به این تعهد و هدف، می‌توان بر این مشکل غلبه کرد و عوارض مصرف شیشه را به طور کامل زدود. گذراندن مراحل ترک شیشه در منزل راهکار مناسبی نیست و بهتر است مراحل ترک تحت نظر متخصصان اعتیاد و در مراکز بازپروری اعتیاد انجام شود.

  مراحل ترک شیشه

  مدت زمان ترک شیشه در پنج مرحله اتفاق می‌افتد که دو هفته اول شدیدترین مراحل است.

  اما با گذشت زمان و با کمک و پشتیبانی، افراد مهارت های جدیدی را برای غلبه بر سوء مصرف شیشه و کشف علایق جدید زندگی می‌آموزند.

  ۱- مرحله ترک (روزهای ۰ تا ۱۵)

  مرحله ترک اولین مرحله بهبودی است. در روزهای اول ترک شیشه، اثرات شیشه تا چند روز در بدن میماند و افراد عموما خستگی، بی نظمی، خماری، افسردگی و همچنین لرزش و تپش قلب را تجربه می‌کنند.

  ترک شیشه در منزل (به خصوص در مواردی که اعتیاد شدید است!) چندان کارساز نیست و می‌تواند خطرناک باشد. علائم ترک شیشه باید در یک مرکز توانبخشی اعتیاد مدیریت شود، جایی که متخصصان و مشاوران اعتیاد می‌توانند داروهای ضدافسردگی را برای بهبود خلق و خو، میزان و کیفیت خواب بیمار استفاده کنند.

  ۲- مرحله ماه عسل (روزهای ۱۶ تا ۴۵)

  پس از پایان مرحله ترک اولیه شیشه، بدن شروع به بهبود می‌کند. هوس‌ها محو می‌شوند، انرژی افزایش می‌یابد و خلق و خو، اعتماد به نفس و خوش بینی فرد بهبود می‌یابد.

  در برخی موارد وقتی شیشه بعد از چند روز از بدن خارج می شود، افراد تصور می‌کنند كه مشكل اعتیاد به شیشه آنها به پایان رسیده است و ترک قطعی شیشه اتفاق افتاده است. این تصور غلط، باعث می‌شود بسیاری از مراجعین توانبخشی، درمان را رها کرده و به استفاده از الکل یا داروهای دیگر ادامه دهند.

  ۳- مرحله دیوار (روزهای ۴۶ تا ۱۲۰)

  در طی این مرحله از ترک شیشه، افراد به ویژه در برابر خطر عود کردن اعتیاد آسیب پذیر هستند. آنها همچنین لذت کمی در زندگی تجربه می‌کنند و انرژی کم، مشکل در تمرکز، تحریک پذیری و بی خوابی را تجربه می‌کنند. مراجعان اغلب معتقدند که این علائم مشکلاتی طولانی مدت هستند.

  ۴- مرحله تنظیم (روزهای ۱۲۱ تا ۱۸۰)

  خطر عود در مرحله تنظیم ترک شیشه کاهش می‌یابد. در این مرحله افراد احساس موفقیت و خوش بینی می‌کنند. آنها شروع به سازگاری با سبک زندگی جدید خود می‌کنند، که ممکن است شامل مشغول به کار شدن یا ایجاد روابط جدید باشد.

  ۵- مرحله قطعیت یا ترک قطعی شیشه (روز ۱۸۱ به بعد)

  مرحله ترک قطعی شیشه، نشانگر شش ماه هوشیاری و عدم مصرف شیشه است. با این معیار شش ماهه، فرد از یادگیری مهارت های جدید برای حفظ هوشیاری به دانستن علائم عود کردن بیماری، حفظ سبک زندگی جدید و شناسایی موارد جدید مورد علاقه، گذر کرده است.

  ‌‌

  در صورتی که قصد ترک اعتیاد را دارید، می‌توانید با دسترسی به سایت پزشک خوب از بهترین مشاوران ترک اعتیاد در ایران نوبت بگیرید.
  لیست مشاوران ترک اعتیاد

   

  عوارض شیشه تا چه مدت در بدن میماند؟

  با اینکه بعد از ترک، اثرات شیشه چند روز در بدن میماند و بعد بدن از سموم آن پاک می‌شود، اما مصرف طولانی و مداوم شیشه می‌تواند عوارض شدیدتری به دنبال داشته باشد.

  ‌عوارض روانی ناشی از مصرف شیشه ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها در فرد باقی بمانند. پارانویا (بدبینی)، توهم شنیداری و دیداری و رفتارهای خشونت آمیز از عوارضی هستند که با قطع مصرف شیشه ممکن است همچنان پایدار باشند.

  این مشکلات ناشی از تغییراتی در مغز است که در اثر سوء مصرف شیشه ایجاد می‌شوند. تغییرات ایجاد شده در مغز می‌تواند منجر به بروز مشکلات ذهنی و عاطفی در افراد شود.

  یکی دیگر از عوارض مصرف شیشه در درازمدت تغییر چهره است. چهره فرد معتاد به شیشه شبیه به افراد سالمند شده و پوست چروکیده می‌شود. همچنین زخم‌هایی روی پوست ایجاد می‌شود که به سختی بهبود می‌یابند. شکستن دندان‌ها و خشکی و ترک خوردگی دهان از جمله سایر عوارض مصرف شیشه هستند.

  فرد مبتلا به اعتیاد بیش از سایرین در معرض ابتلا به ایدز و HIV قرار دارد. چرا که شیشه باعث اختلال در قدرت قضاوت فرد و افزایش ریسک شرکت در فعالیت‌های پرخطر مثل رابطه جنسی مخافظت نشده می‌شود.

  تغییرات ساختاری که در مغز و قدرت تصمیم‌گیری فرد ایجاد می‌شود، می‌تواند باعث اختلال در انجام فعالیت‌های روزمره و همچنین دشوار شدن روند ترک شیشه و افزایش احتمال برگشت اعتیاد در آینده شود.

  برای ترک شیشه چه بخوریم؟

  سم‌زدایی بدن از ماده مخدر فرآیند دشواری است. بدن تلاش می‌کند خود را از مخدر رها کند و در این میان نیاز است به بهترین نحو ممکن تغذیه شود.

  برخی مواد غذایی می‌توانند در زمان ترک شیشه، الکل یا هر ماده مخدر دیگری به فرد کمک کنند. مواد غذایی که در ادامه می‌خوانید می‌توانند به فرد معتاد به شیشه کمک کنند:

  ۱- آب کافی بنوشید!

  متخصصان نوشیدن ۹ الی ۱۲ لیوان آب در روز را توصیه می‌کنند. آب به کلیه‌ها و کبد کمک می‌کند تا سموم را از بدن خارج کنند. همچنین به آرامش فرد و بهبود علائم ناخوشایند ترک هم کمک می‌کند.

  ۲- مواد پروتئینی

  مصرف مواد پروتئینی به بازسازی سلول‌ها و بافت‌های آسیب دیده بدن فرد کمک می‌کند. ماهی، مرغ، تخم مرغ و آجیل از جمله مواد غذایی حاوی پروتئین هستند.

  ۳- میوه و سبزیجات

  میوه‌ها و سبزیجات مقادیر بالایی فیبر دارند که از سیستم گوارشی به سرعت عبور می‌کنند. انجیر، گلابی، شاتوت، پرتقال، موز و توت فرنگی از جمله میوه‌های مفید در ترک اعتیاد هستند.

  ۴- چربی‌های سالم

  ماهی، دانه‌ها، آووکادو و برخی روغن‌ها در این دسته قرار می‌گیرند. این مواد غذایی سرشار از امگا ۳ هستند که می‌تواند میل به مخدر و همچنین علائم افسردگی را کاهش دهد.

  ۵- پرهیز از مصرف چربی‌های اشباع و غذاهای فرآوری شده

  این مواد غذایی برای کبد مضر هستند. کبدی که در اثر اعتیاد آسیب دیده است و حالا تلاش می کند سموم را از بدن دفع کند. به جای مواد غذایی فرآوری شده، غذاهای سالمی مثل سبزیجات طبیعی مصرف کنید.

  ۶- غلات کامل

  کربوهیدرات‌ها اهمیت زیادی در ترک اعتیاد دارند. چرا که سرشار از فیبر و انرژی هستند. از مصرف غذاهای پالایش شده مثل نان سفید پرهیز کنید. غلات کامل فیبر بیشتری دارند و در نتیجه باعث بروز مشکلات گوارشی کمتری می‌شوند.

  ۷- مواد غذیی مفید برای کبد

  جعفری، گشنیز، شاهی، کنگر فرنگی، کاهو، کلم بروکلی، کلم پیچ و چربی‌ها و روغن‌های سالم از این دست مواد غذایی هستند.

  ‌‌

  ۸- چای زنجبیل

  چای زنجبیل حاوی مواد شیمیایی است که باعث تعریق می‌شوند. در نتیجه باقیمانده سموم و مخدرهای بدن از طریق عرق کردن دفع می‌شوند.

  اعتیاد به مواد مخدر در مقابل وابستگی به شیشه 

  وابستگی به شیشه یک سازگاری فیزیولوژیکی بدن است، که در آن بدن آنقدر به وجود مت در سیستم عادت می‌کند که وقتی فرد مصرف خود را کاهش می‌دهد یا ترک می‌کند، علائم ترک ظاهر می‌شود. به عبارت دیگر، بدن احساس می کند برای عملکرد فیزیکی به متاتولیک نیاز دارد. وابستگی می تواند به هوس شدید و استفاده اجباری در غیاب مت برای جلوگیری از علائم ناخواسته ترک منجر شود.

  اعتیاد (که از نظر بالینی اختلال مصرف مواد نامیده می شود) به استفاده اجباری و غیرقابل کنترل شیشه علیرغم تمام مضراتی که ایجاد می‌کند اشاره دارد. اعتیاد نه تنها شامل تغییرات فیزیکی (مانند وابستگی) بلکه رفتارهای مضری است که بر هر جنبه از زندگی فرد تأثیر می گذارد. اعتیاد باعث ایجاد تغییراتی در مغز می شود که بر انگیزه، انگیزه، فرآیند فکری و رفتارهای فرد تأثیر می گذارد، به طوری که استفاده از متد بر هر چیز دیگری در اولویت قرار می‌گیرد.

  سوالات متداول 

  1. ترک شیشه چند روز طول می‌کشد؟
   ترک این ماده مخدر اگر زیر نظر پزشک انجام شود حدود یک تا سه هفته طول می‌کشد، البته این مدت زمان به همکاری فرد و مقدار وابستگی او به ماده مخدر هم بستگی دارد.
  2. آیا می‌توان این ماده مخدر را در خانه و بدون مراجعه به پزشک ترک کرد؟
   ترک شیشه در خانه زمانی امکان‌پذیر است که میزان دوز مصرفی کم باشد، هرچه مقدار مصرف این ماده مخدر بیشتر باشد قطعا وابستگی بیمار به آن بیشتر شده و ترک آن سخت‌تر خواهد شد.
  3. در فرآیند ترک شیشه از چه داروهایی استفاده می‌کنند؟
   متادون، نالوکسان، نالتروکسان، بوپرنورفین، سابکسون از مهم‌ترین داروهای استفاده شده در روند ترک اعتیاد هستند.
  4. از طریق چه آزمایش‌هایی می‌توان ثابت کرد که فرد به ماده مخدر شیشه اعتیاد دارد؟
   آزمایش ادرار، خون، براق دهان می‌تواند اعتیاد به این ماده مخدر را ثابت کرد.
  5. آیا ترک شیشه همراه با عوارض است؟
   ترک شیشه با عوارض بسیاری چون افسردگی، خماری، اختلال در خواب و اشتها، توهم، پرخاشگری و ضعف اندام‌های مختلف بدن همراه است.

   

  در صورتی که خود یا خانواده یا اطرافیانتان، درگیر اعتیاد به شیشه هستید، می‌توانید از بهترین متخصصان مشاوره ترک اعتیاد در سایت پزشک خوب کمک بگیرد. 

  همچنین می‌توانید در بخش نظرات، تجربه خود را از اعتیاد به شیشه و ترک آن با ما و دیگران در میان بگذارید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید.

  ‌منابع:

  پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان و روانپزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامتی است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  ناشناس آبان ۲۷, ۱۴۰۲ - ۲:۲۸ ب٫ظ

  سلام علیرضام ۳۲ سالمه من دو روزه روزی هفت هشت کام شیشه کشیدم الان میترسم بش وابسته شده باشم به هیچ عنوان نمیخام اصلن دیگه سمتش برم این دوبارم بخاطر یه رابطه کشیدم اونم خیلی پشیمونم خواهشا زودتر راهنماییم کنید دلشوره دارم نکنه بش وابسته بشم آخه الان خوندم تو اینترنت زده با یه بار مصرف معتادش میشی

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۷, ۱۴۰۲ - ۲:۲۵ ب٫ظ

  سلام ۶سال هست شوهر من معتاد به شیشه است درمان آن چقدر طول می‌کشد

  پاسخ
  احسان حسنی آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۴:۲۷ ق٫ظ

  باعرض سلام خدمت عوامل محترم و عزیزان یاری کننده۳۸سال سنمه نزدیک ب۲۰روز مصرف مواد شیشه رو بدون هیچ قرص و موادی کنار گذاشتم چند روزی یه دوسه ساعتی تحریک ب مصرف میشم ولی سمتش نمیرم الان سوالم اینه ده روز اول خواب طبیعی وعادی و مناسبی داشتم بدون اذیت یا پرخاشگری چیزی الان یه هفته ای میشه خواب رفتنم بهم ریخته عضلات بدنم منقبض میشنو میل ب هیچ کارو اراده ای ندارم اگه لطف کنید راهنمایی کنید چ دارویی چ راهکاری رو انجام بدم ک ب ارامش برسم دعای خیر همیشه براتون میکنم خیلی کسلو خسته و شولو ولم بعد خدا امیدم ب راهنمایی شما…سپاسگزارم

  پاسخ
  امیرحسین آبان ۲, ۱۴۰۲ - ۵:۳۶ ب٫ظ

  سلام ببخشید من ۱۰روز فقط شیشه مصرف کردم میخواستم ببینم عوارض شدیدی برا بدنم نداشته خدا عمرش بده هرکه بلد یه راهنمایی کنید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹ ب٫ظ

  سلام ووقت بخیر مصرف شیشه بیشتر وابستگی روانی در فرد ایجاد می کند اگر فقط ۱۰ روز مصرف داشتید وتصمیم به ترک دارید علاوه بر فضای دارو درمانی میتونید رواندرمانی رو هم اگر شرایط داشتید تجربه کنید.

  پاسخ
  بی نام مهر ۲۰, ۱۴۰۲ - ۶:۱۰ ب٫ظ

  شوهر من ۵سال به شیشه اعتیاد داره کمپ هم رفته اما باز سراغش رفت . الانم چند روزه تو خونه داره ترک میکنه اما هر روز یه قرص ترامادول مصرف میکنه .کلا خوابه گهگاهی برای غذا بیدار میشه . تورو خدا چیکار کنم که دوباره سراغش نره

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹ ب٫ظ

  متوجه دغدغه شما هستم با توجه سابقه مصرف همسرتون نیاز به درمان بلند مدت هست که حتما شرایط جسمی وروانی ایشون نیاز به بررسی داره وحتما متخصص باید فضای دارویی ومراقبتی رو تجویز کنند وسابقه مصرفی هم که دارند باید رو فضای شخصیتشون هم درمان انجام بشه.

  پاسخ
  امین شهریور ۱۵, ۱۴۰۲ - ۸:۰۶ ب٫ظ

  سلام من بعد ۱۴سال مصرف کمپ رفتم و ترک کردم الان بعد ۳۴ روز پاکی علایم ترکم بیشتر لز روزایه اول سراغم اومده خواب زیاد بی حسی بدن به صورتی که اصلا کار نمیتونم بکنم تو این مدتم هیچ دارویی استفاده نکردم این حالم چقدر طول میکشه یا چه دارویی استفاده کنم که اثرش کم بشه اینم بگم هیچ وسوسه ای به مصرف شیشه ندارم یعنی انقدر ازش متنفر شدم که اگه سرمم بره دیگه مصرف نمیکنم جلسات naهم مرتب میرم ولی این حالی که دارم داره زندگیمو خراب میکنه بی حوصلگی خواب الودگی از روز اول ترکمم بیشتزه این حال چقرر طول میکشه و اگه چیزی میتونه کمکم کنه ممنون میشم بهم بگین

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹ ب٫ظ

  متوجه شدم وعلائمی که بیشتر شمارو درگیر کرده، جنبه روانی مصرف شیشه رو نشون میده، وبرای اینکه بهتر بتونید ترکتون رو نگه دارید در قدم اول نیاز به دارو های تقویتی دارید (تزریق سرم، وآمپول ودارو هایی تقویتی و….) ودرقدم دوم حتما جلسات naرو مرتبا پیگیری کنید واگر مقدور بود با روانشناس هم ارتباط بگیرید.

  پاسخ
  توکلی شهریور ۸, ۱۴۰۲ - ۴:۵۱ ب٫ظ

  سلام بی نهایت سپاس گذارم.خیلی عالی و بنده تحت تآثیر قرار گرفتم.۱۸ساله که فقط شیشه مصرف میکنم از روزی دو گرم شروع شد تا که حدودآ ۵ساله که روزی یک چهارم بعضی روزها نیم گرم مصرف میکنم خیلی دلم میخاد قطع مصرف بکنم واز طرفی خیلی دوست دارم که به مصرف ادامه بدم ولی واقعآ جهرم خیلی داغون شده لاغر شدم ولی جایگاه و احترام واعتبارمو دارم عاجزانه خواهش میکنم کمک کنید محض رضای خدا

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۰ ب٫ظ

  متوجه هستم که مصرف شیشه چقدر به فضای جسمانی وروانی شما آسیب زده وچیزی که دردناک تر هست که اگر این شرایط مدیریت نشه، شاید تبعاتی وعوارض های روانی وجسمانی بیشتری هم داشته باشه، اگر توان وشرایط رو داشتید نیاز به درمان همه جانبه دارید (دارو درمانی، رواندرمانی) واینطوری میتونید مراقبت بگیرید.

  پاسخ
  هستی شهریور ۴, ۱۴۰۲ - ۵:۲۴ ب٫ظ

  سلام برای یه لحظه وسوسه مصرف اندکی بوده وخود واقعا پشیمون شده چیکارکنم تا اطرافیان متوجه نشوند سریع ازبدنم بدون علایم وتابلوشدن عادی رفتار کردن بیرون کنم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۰ ب٫ظ

  متوجه استرسی که دارید تجربه میکنید هستم. واگر دوز مصرفی کم بوده در مدت زمانی ۷۲ ساعت طبق موادی که مصرف داشتید از بدن خارج میشه ولی بستگی به مواد مصرفی هم داره تا جنبه وعوارض روانی هم بررسی بشه.

  پاسخ
  هستی شهریور ۴, ۱۴۰۲ - ۵:۲۱ ب٫ظ

  سلام خسته نباشیداگرکسی بعدازچندماه ترک وسوسه شیشه بیادسراغش یه باربکشه بایدچیکارکنه چه درمانی وجودداردتابدون دردسریع ازبدنش بیرون برود ممنون ازراهنماییتون

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۱ ب٫ظ

  اصولا بعد ترک وسوسه شدن وبرگشت اتفاق میفته، واین امری طبیعی هست ولی هرچقدر اقدامات مراقبتی ونگه دارنده بهتری داشته باشید، شماهم میتونید با به پزشک مراجعه کنید ودارو وآمپول های تقویتی دریافت کنید.

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۵, ۱۴۰۲ - ۸:۵۱ ب٫ظ

  سلام برادرمن اعتیاد به شیشه بود الان ۴۰روز است ترک کرده است هنوز ذهنش همه چیز را بیاد نمی آورد ۵۹ساله است تحت نظر روان پزشک است میشه راهنمایی کنید باید چه کنیم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۱ ب٫ظ

  چیزی که متوجه شدم با توجه به سن و سابقه مصرف برادرتون عوارض ببشتر تجربه میشه و حتی رو روند حافظشون هم تاثیر گذاشته
  باشرایطی که الان دارند روانپزشک بهتر میتونن کمک کنن تا یکم شرایطشون بهبود پیدا کنه وبعد روانشناس هم بتونن کمکشون کنن.

  پاسخ
  عسل تیر ۲۳, ۱۴۰۲ - ۲:۰۸ ب٫ظ

  سلام ببخشید من حدود دوسال هست از قرص لاغری گلوریا استفاده میکنم چون خیلی خوب اشتهام رو پایین آورد و فعالیتم رو بالا برد و ۱۵ کیلو وزن باهاش کم کردم راضی بودم با اینکه خوندم توش امفتامین داره البته هیچ وقت تمایلی به مصرفش نداشتم و هر روزی که میخوردم منتظر اوک روزی بودم که دیگه نخورم ولی به خاطر وزن و پایین نگه داشتن میخوردم چون وقتی نمیخوردم بدون کنترل میشد اشتهام الان ولی احساس میکنم روی هورمون هام تاثیر گذاشته دچار عفونت رحم میشم و از لحاظ حافظه هم مشگل برام پیش میاد من روز های اول تا حدود سه ماه روزی دو تا ولی بعدش روزی یک دونه میخوردم الان البته چند روزی هست گذاشتم کنار فقط اشتهام زیاده و بی‌حسی و لختی دارم ولی اصلا دلم نمیخواد بخورم فقط اگر وزنم رو بتونم کنترل کنم هیچ علاقه ای به خوردنش ندارم من ۴۳ سالمه به نظر تون آسیب جدی به بدنم وارد کرده و خوردن قرص های لاغری چه میزان از اعتیاد به مفتامین ها هست زیاد یا کم ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۲۰, ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷ ق٫ظ

  نخور منم همین کوفتیو ۳سال خوردم ب درگیرش شدم بی عصابم کرد افسردم کرد در طول روز بی هیچ علتی کلافه عصبی میشدم الان گذاشتم کنار حالم خوبه اما زیاد میخورم چون با معدمون اینکارو میکنه اما می ارزه به اینکه دیگ عصاب و روانم داغون نشه زندگیم از هم نپاشه اما اثراتش هنوز هست نخور تروخداا این گلوریا رو نخورید هرکی هم میخوره التماس کنید نخوره
  اره با خوردنش واقعا بی اشتها تون میکنه اما زندگیتون رو خراب خیلی عوارض بدی داره

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۱ ب٫ظ

  با پزشک متخصص ویا داروساز صحبت داشته باشید بهتر میتونن راهنمایی کنند شمارو.

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۶, ۱۴۰۲ - ۸:۵۸ ب٫ظ

  ایا شیشه بعد سه ماه نکشیدن در ازمایش نشان میدهد؟

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۲ ب٫ظ

  اگر سه ماه هست که ترک داشتید ومصرف نداشتید پاسخ خیر هست.

  پاسخ
  ش خرداد ۲۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۹ ب٫ظ

  سلام چند روز تو کمپ طول می کش ترک کنند

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۲ ب٫ظ

  این مسئله بستگی داره به سابقه مصرف، دوز مصرفی ونوع مواد مصرفی دارد که این ها مشخص شد دوره های غالبا بین ۱۴ تا ۲۱ روز طول میکشد.

  پاسخ
  آرزو خرداد ۱۴, ۱۴۰۲ - ۴:۵۲ ب٫ظ

  باسلام من چهل ویک سالمه وحدودهفت ساله ازشیشه استفاده میکنم ازهفته ای یکبارشروع به مقدارخیلی کم شروع شده تاالان به روزی حدودنیم گرم بخاطرشکست عشقی واعصاب ناراحتم این موادامتحان کردم وچون دیگرموادهم استفاده کرده بودم یکباراصلاخوشم نیومده بودازش فکرکردم اینم همینطوره که متاسفانه گرفتارش شدم هیچکس ازاعضاخانوادم متوجه نشدن هنوزومتاسفانه برای تهیه وهمینطورترکش ازهرکس کمک خاستم قصدسواستفاده داشتن ازم۰من شاغل بودم وشغل مناسبی داشتم بخاطراعصاب ومصرف دیکه سرکارنرفتم ودوساله کلادرخونه هستم وبه شدت ازمردم واززندگی بیزارم ازلحاظ مالی خانوادگی وشخصیتی هیچ مشکلی ندارم حتی بخاطرزیباییم واخلاقم خاستگارودوستان زیادی داشتم ودارم اماحوصله هیچکس ندارم وازاینکه محتاج واسیرشیشه شدم وبخاطرتهیش بایدبه نامردهاباج بدم وکلاوجودموبه حقارت کشیده متنفرشدم ازش امابخاطرمصرف نکردنش دچارخابهای بلندمدت که انگارجنازم میشم ودرخواب ناله میکنم وازلحاظ جسمی کلاناتوان میشم وچندین بارترک این حالتهابهم دست داده باز دوباره مصرف کردم وتمام ترسم اینکه خانوادم متوجه بشن و لو برم هست
  ایادارویی یا مکملی یاراهی هست که بتونم درخانه راحتترترک کنم من هیچ دوست یاهمراهی ندارم که ازش بخام کنارم باشه یاکمکم کنه.به شدت هم بااولین حرف بهم میریزم البته تازکیا سعی میکنم کنترل کنم خودموتاکمتراسیب هم به خودم هم پدرومادرم بزنم.متاسفانه چندین بارفکرخودکشی رفتم بخاطرشخصی که عاشقش هستم امااون نیس وبخاطرپدرومادرم منصرف شدم۰
  ممنون میشم غیرکمپ ودکتررفتن وانجمن اگرراهی هست کمکم کنید

  پاسخ
  علی مرداد ۱۵, ۱۴۰۲ - ۱:۱۳ ق٫ظ

  آرزو چقدر تمام چیزایی گفتی رو منم دارم من الان ۳ماهه توی خونم گ شیم جواب هیچکسی نمیدم زندگیم ئه‌م خورده امیدوارم با افسردگی که میدونم چقدر سنگینه فقط مصرفت رو آروم آروم کم کن تا بتونی توی خونه ترک کنییهترین راه همینه

  پاسخ
  سوگی مرداد ۲۹, ۱۴۰۲ - ۵:۰۰ ب٫ظ

  متاسفانه این مشکل شمارو دقیق من هم دارم بدون اینکه خودم متوجه بشم گرفتار شدم الان نمیدونم چکارکنم نه به خانواده میتونم بگم نه موقعیت کمپ رفتن دارم نمیدونم چکارکنم فقط و فقط خودمو تو اتاقم حبس کردم تا این دو سه هفته اولیه بگذره یکم سرپا بشم از نظر جسمی

  پاسخ
  میثم آبان ۸, ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰ ب٫ظ

  سلام آرزو خانوم من هم تقریبا موقعیت شمارو دارم اگه میتونی جلساتی هست که تویه هر محل حالا بیشتر وقتها داخل پارکهای نزدیک محل سکونت توسط اشخاصی که ترک کردن برگزار میشه اگه بتونی محل برگزاری جلسات رو پیدا کنی و بری بهت کمک خوبی میکنه و بهت امید بیشتری واسه ترکش بهت میده و روحیتم بهتر میشه. ما همه چه مرد چه خانوم مهم نیست ما همه هم درد هستیم . اگه جایی پیدا نکردید اسم محلتون بفرمایید من سعی میکننم نزدیکترین جا برگذاری جلسه رو براتون پیدا کنم . به امید پاکی هممون .

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۲ ب٫ظ

  متوجه شرایط شما هستم و با توضیحاتی که دادید نشون میده که ترک کردن وعوارض های ترک مواد بیشتر شما رو دچار اشفتگی میکنه
  پیشنهاد میکنم اول با روانشناس ارتباط بگیرید ویکم به شرایط فعلی زندگیتون سروسامان بدید بعد با کمک روانشناس اقدامات ترک رو فراهم کنید.

  پاسخ
  منوچهر بخشی زاد اردیبهشت ۶, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲ ب٫ظ

  چند ماه شیشه مصرف کردم و دو هفته در کمپ بودم بخاطر بیماری و خطر مرگ از کمپ به بیمارستان منتقل شدم اکنون تمام مدت مصرف و کمپ و لیتری شدن یادم رفته و تنها دو هفته اخر یادم است انگار کلا بیهوش بودم و درد پا و کمر شدیدی دارم ازمایشات همه چیز را سالم نسان میدهند

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۴ ب٫ظ

  این نشانه هایی که میگید عوارض جسمی وروانی ترک هستند که حالت شلی وکرختی تو فرد ایجاد میکنه واینطوری نیاز به موادی که قبلا مصرف میشده رو تا مدت ها نگه میدارند وتاثیر بالایی تو ماه های اولیه ترک برای فرد دارند،

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۶, ۱۴۰۲ - ۸:۳۱ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر همسر من ۱۰سال هست که شیشه اعتیاد دارد تقریبا ۲۰ روز کمپ بود وبعد بیرون اومد وضعیتش جوری بود ک توهمات خیلی وحشتناکی میزد و خیلی حرف میزد و بدبین شده بود و توهماتش همه روی من تا جایی که ازش میترسیدم الان تقریبا دو ماه هست ک بیرون اومده ولی یسری از علائم رو همچنان داره از کجا میتونم بفهمم ک دوباره مصرف نکرده باشه بهش مشکوکم آدم مغروری هست. و قبول نمیکنه مشاوره بره

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۴ ب٫ظ

  چیزی که نوشتید اینو میرسونه که با سابقه مصرف وفضای شخصیت همسرتون، عوارض های ترک بالا بوده و اصولا بعد ترک پیشنهاد میشه که بصورت نامنظم از فرد تست گرفته بشه تا از عود کنترل کنه.

  پاسخ
  محمدعلی فروردین ۱۳, ۱۴۰۲ - ۵:۲۵ ق٫ظ

  سلام ببخشید راه منفی کردین تست شیشه چیه با تشکر

  پاسخ
  سوسن اسفند ۲۹, ۱۴۰۱ - ۲:۰۴ ق٫ظ

  سلام همسر من ۱۶ سال اعتیاد داره ده ساله هروئین و شیشه مصرف میکنه الان ۳۶ روزه کمپه زیاد ترک کرده ولی همیشه بعد دو ماه رفته سراغش همش هم میشه از لج تو میکشم حالا از کمپ هی میگه منو بیار بیرون اگه بیاری نمیکشم ولی اگه نیاری دوره کمپ تمدید کنی بیام بیرون از لج تو میکشم یا خودم ومیشکم یا تو رو هر چه دیدی از چشم خودت دیدی لطفا راهنمایی کنین چه کار کنم کمپ وتمدید کنم یا نه

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۸ ب٫ظ

  چیزی که بین شما وهمسرتون اتفاق افتاده، برای شما بیشتر ترس ایجاد کرده، وبا سابقه مصرف ایشون چون متعدد کمپ رو تجربه کرده،
  فضای رواندرمانی برای نگه داشتن میتونه درمان کامل کننده باشه که تست هایی برای نگه داشتن صورت بگیره، شما با یک روانشناس صحبت کنید وهمسرتون هم اگر دلیلش برای مصرف اینه که شما تحریکش میکنید، قانون هایی برای جلسات ومصرف نکردن روانشناس ایجاد میکنه که میتونه به رابطه شماهم کمک کنه.

  پاسخ
  ناصر اسفند ۴, ۱۴۰۱ - ۸:۰۶ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من در حال ترکم الان ۱۰روز شده و اصلا ن حال ندارم و خیلی اضطراب و استرس و احساس خفگی سردی و گرمی بی خوابی دارم بی خوابی باعث می شود خودکشی کنم پا درد بدن درد تازه شروع شده شما یه را ه حلی بهم نشون بدهید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۸ ب٫ظ

  متوجه هستم شرایط شمارو وشما نیاز به مراقبت وحمایت دارید.
  حتما به درمانگر مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۱, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ ق٫ظ

  چکارکنم ازین موادنجات یابم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۸ ب٫ظ

  متوجه این هستم که مصرف مواد فضای آسیب بیشتری به شما زده وناامید هم کرده، اگر توانایی داشتید حتما فضای رواندرمانی رو تجربه کنید.

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۱۰, ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶ ق٫ظ

  سلام
  من چند روزی گذاشتم کنار ولی باز الان دو روزه شروع کردم همش قسم اعضای خانواده مو میخورم که دیگه نمیزنم ولی بعد چند روز باز سل مبشم و میرم سمتش
  الان باز مثل گذشته زده سرم خودمو سرزنش میکنم و دعوا و باید الان کنار بزارم انجام میدم ولی نیمه راه کم میارم آبروم جلو خانواده خانومم رفته فهمیدن
  نمیدونم چه چیزی باید بهم انگیزه بده که دیگه سمتش نرم ولی حتی عزیزترین کسانم رو جلو چشمام میارم و دیگه اون غیرتی که قبلها داشتم رو انگار ندارم و از خودم بدم میاد
  خدایا کمکم کن اینبار نزار زندگیم از هم بپاشه

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۹ ب٫ظ

  متوجه این هستم که بیشترین آسیب وفشار رو شما تجربه میکنید وانگیزه ترک هم بخاطر عزیزانتون دارید ولی بعضی مواقع کم کردن فشار خودش کمک کننده هست تا اینکه فشار بیشتری رو تجربه نکنیم، پیشنهاد میکنم با درمانگر صحبت کنید تا نقاط حساس خودتون رو بیشتر بشناسید.

  پاسخ
  ناشناس دی ۲۴, ۱۴۰۱ - ۱:۰۲ ق٫ظ

  خیلی توضیحتون کامل و مفید بود ممنون

  پاسخ
  ناشناس دی ۴, ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴ ق٫ظ

  سلام برادرم ۲۷ساله هستش چندساله مصرف می کنه گاهی مدت کوتاهی ترک کرد دوباره شروع می کنه خسته شدم بس که غصه خوردم براش بی خیالش شدم تا خودش به این نتیجه برسه راه درسته ؟

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۹ ب٫ظ

  متوجه تلاش شما برای ترک کردن برادرتون شدم وعلاوه براون مصرف کردن، اعضای خانواده ها رو هم درگیر میکنه وبه اعضا هم آسیب میزنه ولی درمان علاوه بر کمپ رفتن، فضای رواندرمانی هم هست.

  پاسخ
  حسین آذر ۲۸, ۱۴۰۱ - ۳:۲۸ ق٫ظ

  با سلام پسرم بیست سالشه ومدت دوساله شیشه مصرف میکنه الان به مغزش زده وهزیون میگه وکلی آزاری اذیت میکنه چند بار بردمش کمپ این بار مدت شش ماه هفته پیش از کمپ اومد فردای اون روز دوباره شیشه زد خیلی ریا کشیده بود به صورتی که متوجه نمی‌شود کی والان کجاست حتی گوشیه نویی که براش خریدیم گم کرده ناگفته نماند سال گذشته چند روزی بیمارستان اعصاب ‌روان بستری بود چگونه می‌توان از مغزش بیرون کنیم تا حالش خوب بشه راهنمایم کنید ممنون میشم خیلی براش ناراختم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۰۹ ب٫ظ

  متوجه اسیب وارده به پسرتون وخانواده شما شدم.
  صادقانه صحبت کنم اینکه از سرش بیرون بشه و همه چیز به روال قبل تر برگرده سخت هست ولی بیشتر شخصیت وهیجان سنی که داره بیشتر عامل تحریک هست علاوه بر اینکه داره تو کمپ درمان میشه، حتما تحت درمان روانشناس هم قرار بگیره.

  پاسخ
  ناشناس آذر ۱۵, ۱۴۰۱ - ۲:۲۶ ب٫ظ

  من پسرم تو زندان چگونه با پزشک هماهنگ بشیم او آنجا درمان بشه زندان اردبیل

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۱۰ ب٫ظ

  زندان هم کادر درمان داره واگر فرد درمیون بذاره حتما خدمات براش صورت میگیره.

  پاسخ
  حسن زاده آذر ۶, ۱۴۰۱ - ۸:۵۳ ق٫ظ

  محمدحسن ازافغانستان مدت۲۰روزمصرف شیشه داشتم کنارگزاشتم افسردگی قبلا داشتم چکارکنم رهنمای ام کنید ممنونتان میشوم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۱۰ ب٫ظ

  اگر برای جریان افسردگی خودتون مصرف شیشه رو تجربه کردید والان هم به نتیجه رسیدید که مصرف شیشه کمکی بهتون نداشته وتصمیم به ترک گرفتید. میتونید برای افسردگی خودتون با روانشناس صحبت کنید.

  پاسخ
  پرستو آبان ۷, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵ ب٫ظ

  بخاطر حرفای خوبتون تشکر میکنم ،خواستم بپرسم من اعتیاد به شیشه هستم وشروع کردم امید بخدا ترک کنم ،من ناراحتی عصابم دارم دارو مصرف میکنم اسنترا،پپرانول،بظرشما چیکارکنم دکتر،سردردای شدید دارم
  خواهش میکنم کمکم کنید تا بتونم راحت ترک کنم ،ممنونم از شما

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۱۰ ب٫ظ

  اگر درمان دارویی رو دارید تجربه میکنید وشرایط دارید به رواندرمانگر هم مراجعه کنید.

  پاسخ
  ابوالفظل آبان ۳, ۱۴۰۱ - ۰:۵۹ ق٫ظ

  سلام دوستان همسر من ۱۰سال است که اعتیاد به هرویین دارد که ۱سال است که مصرف شیشه هم به آن اضافه کرده همه راهی بزای بهبودش پیش گرفتم از کلینیک وکمپ گرفته تا عوض کردن خون ولی به محض اینکه برمیگرده به ده روز نرسیده مجدد شروع میشه وجدیدا مصرف شیشه باعث توهمات شده وتهمت زدن وپرخاشگری به خودم وبچه هام الان تصمیم دارم به مدت ۶ماه بدمش کمپ ولی نمیدونم آیا تاثیر داره به محض برگشت دوباره شروع میکنه یا نه از شما عزیزان عاجزانه خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  ته خط فروردین ۵, ۱۴۰۲ - ۷:۴۴ ب٫ظ

  به هیچ با فکر خودت و حتی آدمایی که انجمنی هستن بها نده
  یه روانشناس پیدا کن اون بهت میگه چه مدت چه طور ببریش کمپ البته روانشناسی که مدرک روانشناسی اعتیاد داره ،میتونی اینو بپرسی و اصلا مشکلی نداره

  پاسخ
  مصطفی مهر ۲, ۱۴۰۱ - ۱:۱۷ ق٫ظ

  باسلام مصطفی هستم من دوروزه شیشه مصرف نمیکنم ایابدون کمپ رفتن میتوانم ترک بکنم؟

  پاسخ
  بنده ی خدا شهریور ۲۹, ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵ ب٫ظ

  با سلام همسر بنده برای بار چندم شیشه رو ترک کرده همیشه در کمپ ترک کرده ولی اینبار در خانه الان ۶۳ روز است که ترک کرده ولی به خاطر اینکه هوس نکنه و دنبال شیشه نره به تریاک کشیدن رو آورده والان از نظر روحی روانی خیلی اذیت میشه وبه من که همسرش هستم هم شک داره و فکر میکنه من هم مواد مصرف میکنم چون لاغر شدم ولی نمی دونه از بس فکر همسرم هستم و نگرانش هستم لاغر شدم و میل به غذا ندارم چند بار بهش گفتم تو کلاس های رهایی شرکت کنه گفته باشه ولی نیومده خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من در این زمینه اصلا اطلاعاتی ندارم

  پاسخ
  ایرج شهریور ۲۷, ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۰ماه ترک کردم ولی حال روحی خوبی ندارم هنوز توهمات شیشه یادم میاد ۷سال مصرف شیشه و هرویین داشتم

  پاسخ
  مینا دهقان شهریور ۲۷, ۱۴۰۱ - ۵:۰۳ ب٫ظ

  سلام
  دوستی دارم که مدت ۱۱سال هست به شیشه اعتیاد داره
  قبلا یک بار ترک کرده و مدت ۸ماه مصرف نداشته اما به دلیل مشکلات عصبی و خانوادگی باز شروع به مصرف کرده. روزانه حدودیک گرم مصرف میکنه.
  الان خودش با میل خودش تصمیم به ترک گرفته. من چطور میتونم کمکش کنم؟

  پاسخ
  مهربان شهریور ۲۷, ۱۴۰۱ - ۷:۵۰ ق٫ظ

  سلام آقای دکتر من برادرزادم نامادری داره نزدیک به دو الی یک سال اعتیاد به شیشه داشت به چه سختی ترک کرد دوباره دچار مشگل تو خانواده شد اعتیاد به شیشه پیدا کرده الان نزدیک به یک ساله مصرف داره آیا اینجور شخصی با شرایط عاطفی بد واعتیاد طولانی.احتمال داره ترک بکنن وسلامتی روحی وجسمیشان به دست بیارن

  پاسخ
  رضا حسینی راد شهریور ۲۳, ۱۴۰۱ - ۳:۲۸ ق٫ظ

  به نظر شما هفته یک بار اونم درحد کم ترکش راحته یا سخت

  پاسخ
  sohelhamid99@gmail.com شهریور ۳, ۱۴۰۱ - ۸:۴۸ ب٫ظ

  عال ممنونم

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۴:۴۴ ب٫ظ

  کامل وعالی سپاس

  پاسخ
  اقدام فوسفی مرداد ۳۱, ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳ ق٫ظ

  سلام من اقدام متولد ٧٦ چند سال سیکاری کشیدم بعدش کمکم تریاک کشیدم وحالا یک مودت دهرم شیشه میکشم میخاهم ترک کنم کارم باید برم فقد نګران هستم وختی شیشه نکشم خابم میاد طریقه وجود نداره که این خواب کی من رامجبور به استراحت میکند
  حل بشه باتشکر

  پاسخ
  ستایش مرداد ۲۳, ۱۴۰۱ - ۸:۰۸ ب٫ظ

  سلام
  من ستایش ۱۴ ساله هستم

  من خودم معتاد نیستم اما پدرم است بردن اش کمپ و الان ۷ روز میشه و فک کنم شیشه مصرف میکرد
  سوال من اینه کی از اونجا میاد بیرون خیلی دلم براش تنگ شده

  پاسخ
  علی مهر ۱۷, ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳ ب٫ظ

  سلام ستایش خانم من خودم دو هفته از کمپ برگشتم بهترین و علمی ترین زمان در کمپ ۲۱روز است ولی بیشتراز ۲۱ روز اصلا خوب نیست بیشتر اسیب میزنه به فرد معتادامیدوارم بابات پاک و سرحال برای همیشه پیشت باشه منم شیشه میکشییدم سر ۲۱ روز اومدم بیرون حالمم خوبه هیچ وسوسه بخودم راه نمیدم

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۲۲, ۱۴۰۱ - ۵:۱۲ ب٫ظ

  سلام من حدود ی ماه شیشه مصرف کردم حالا ۵ روزه ترکم همش خوابم این خواب تا کی ادامه داره

  پاسخ
  وحید خرداد ۱۱, ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳ ب٫ظ

  سلام من خودم الان در حال ترک شیشه هستم یک سال هست که مصرف داشتم خماری شیشه فقط خوابه که بعد از دوروز برطرف میشه فقط باید از لحاظ فکری وسوسه نشی البت قرص ب۲ هم تاثیر زیادی داره که وسوسه کم بشه البته خود ب۲ اعتیاد میاره فقط فکرشو نکن تموم ترکش خیلی راحته از تریاک شیره که دود از استخونات درمیاره ترک شیشه راحت هستش یه سری قرص هم هستم مثل آلپرازولام سرتالین و نورتروپتیلین هم درمان افسردگی بعد از ترکه کلام آخر که فقط نباید فکرشو کنی تموم

  پاسخ
  سید زینب حسینی اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱ - ۷:۴۸ ق٫ظ

  سلام صبحتون بخیر من همسرم شیشه رو نزدیک یک ماه هست گداشته کنار ولی خیلی پر خا شگر شده یعنی در منزل ترک کرده ااثرات این شیشه تا چند ماه در بدن می ماند نزدیک یک سال این مواد رو می کشید لطفا را هنماییم کنید

  پاسخ
  مسعود خرداد ۱۹, ۱۴۰۱ - ۵:۲۳ ب٫ظ

  سلام خانم حسینی . سعی کنید با نظراتش کنار بیاید . اگر پرخاشگری کرد اصلا توجه نکنید خیلی عادی رفتار کنید . شما وفقط شما هستید که میتونید به همسرتون از لحاظ روحی و روانی کمک کنید . پایدار باشید ..

  پاسخ
  سهیلا محمدی اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱ - ۱:۱۱ ب٫ظ

  سلام من پنجاه پنج روز پیش یک گرم شیشه با پایپ مصرف کردم چهار روز قبل به اندازه ده کام شیشه مصرف کردم دوروزه قبل ودیروز هم هر روز ربع گرم شیشه مصرف کردم الان قصد ترک شیشه را دارم آیا من معتاد هستن یا نه بار اول سه شب بیخوابی داشتم وفقط یک سرم نمکی زدم سه شب بی خوابی کشیدم تپش قلبم الان خیلی کمتر شده ولی مردمک چشمم هنوز گشاد هست سردوسر گیجه دارم فکم هم دو روز درد می‌کنه هنوز اشتهایی به غذا ندارم دهنم خیلی خشک است خیلی میترسم که اوردوز کنم همه مصرف شیشه من یک گرمونیم در چهار روز مصرف کردم لرزش کمی در دستهایم دارم برای رفع تهوع وسردرد چکار باید کنم نمیخواهم که خانواده متوجه شوند که من مواد مخدر شیشه استفاده کردم وزن من نود و شش کیلو هست وقدم صدو شصت سانتی متر هست ساق پاهایم درد می‌کنه من با کمک دکتر تغذیه و لاغری ومصرف شیشه پنج کیلو گرم وزن کم کردم الان متوجه شدم که کارم خیلی اشتباه بوده و غیر از این چهار روز من نه سیگار ونه هیچ ماده مخدری استفاده نکردم حتی قلیون هم استفاده نمی‌کردم لطفاً من رو راهنمایی کنید تشکر میکنم از شما که پاسخ گوی سوالات من هستید

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۴ ب٫ظ

  سلام
  شما خوشبختانه در ابتدای راه هستید ترک شیشه بیشتر جنبه روانی دارد اما آنچه که مهم است با توجه به اینکه شما پنجاه روز مصرف نکرده اید ومجددا به مصرف روی آورده اید باید از یک رواندرمانگر کمک بگیرید که علت مصرف مجدد خود را بیابید و آن را برطرف کنید در واقع مصرف مواد مخدر یک نشانه است و اگر علت اصلی بر طرف نشود همیشه امکان دارد ما به سمت مصرف مجدد ترغیب شویم و یا حتی خود را فریب دهیم و ماده مخدر دیگری را جایگزین کنیم

  پاسخ
  شهره اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱ - ۹:۰۹ ق٫ظ

  سلام..شوهرم ده ماه میشه که شیشه را ترک کرده..اما وقتی الکل مصرف میکنه دوباره اون توهمات ذهنی که درگیرش بود زنده میشه و همه رو تکرار میکنه که من اون وقتا دچار توهم نبودم و همه چی واقعیت داشت..تا چن وقت حالش خوب خوب میشه و مغزش بهش دستور درست رو میده؟

  پاسخ
  مهسا اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱ - ۹:۰۰ ق٫ظ

  من با پسری در اربطباطم که شیشه مصرف میکنه چیکارش کنم آیا ترکش کنم یا خیر

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۵ ب٫ظ

  در هر صورت مصرف مواد مخدرنشانه ای از یک مشکل در شخص است و شما او را ترغیب به قطع مصرف کنید و پس از قطع مصرف و پیگیری بهبودی شخص به مدت حداقل یکسال در این باره تصمیم بگیرید.

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۱۴, ۱۴۰۱ - ۹:۰۲ ب٫ظ

  سلام پسرم چند ساله که شیشه مصرف میکنه ۶با کمپ رفته ولی ترک نکرده ایا به نظر شما میشه ببرمش دکتر ودر منزل ترکش بدم لطفا راهنمایی کنید واقعا نمیدونم چیکار کنم ممنونم

  پاسخ
  sohelhamid99@gmail.com شهریور ۳, ۱۴۰۱ - ۸:۵۲ ب٫ظ

  بهتره زیر نظر روانشناس هم باشه خیلی به روند ترکش کمک میکنن

  پاسخ
  دانیال اسفند ۷, ۱۴۰۰ - ۹:۴۶ ق٫ظ

  سلام من دانیالم از شیراز من دیروز جمعه بعد اظهر شیشه زدم برای اولین بار فکر کنم ۱۲ تا کام گرفتم گفتم حالا مشکلی برام پیش نیاد من که دیشب نخابیدم الانم صبحانه نخوردم میلی نداشتم پر انرژ استم ولی میترسم که بلایی سرم بیاورد من دیگه ازین چیزاییی که به بدن انسان زرر میرسانند دوری میکنم قول میدم ولی بهم بگین که چه جوری باید نرم سمتش من میدونم ولی گفت اگه کمک از شما بگیرم بهتره

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۵ ب٫ظ

  سلام
  دوست عزیز شما باید ببینی علت اینکه به سمت مصرف شیشه رفته اید چه بوده بر فرض مثال کنجکاوی؟لذت جویی؟و… سپس با کمک یک درمانگر ریشه مشکلتان را برطرف کنید.

  پاسخ
  پاشا بهمن ۲۵, ۱۴۰۰ - ۲:۱۴ ق٫ظ

  به نظرمن شیشه ترک نداره من هرکسی که دیدم شیشه مصرف میکنه دیدم ترک کردن یکسال دوسال ولی بازم میکشن

  پاسخ
  مهدی بهمن ۱۳, ۱۴۰۰ - ۰:۰۸ ق٫ظ

  سلام.من نزدیک سه سال هست شیشه مصرف میکنم هربارخواستم ترک کنم نتونستم بعددوروزکه ازمصرفم میگذره اراده واختیاری ازخودندارم بی اختیاربه سراغش میروم.واین باعث شده عوارض بدی برام بوجودبیاره.افسردگی طپش قلب بدبینی دورازاجتماع بیکاری ازهمه بدترترس است که موجب شده نتوانم ازخانه بیام بیرون.توروخداکمکم کنید

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۶ ب٫ظ

  سلام
  دوست عزیز در زمینه اعتیاد از اراده شخص کاری بر نمیاید و شخص در قسمت پیگیری درمانش اراده دارد و به تنهایی نمی توانید از میل و وسوسه رها شوید توصیه می کنم ازجلسات ماتریکس بهبودی معتادان گمنام کمک بگیرید و یا به یک درمانگر حاذق مراجعه کنید که ریشه اصلی مشکلتان را برطرف کند.

  پاسخ
  ناشناس دی ۱۴, ۱۴۰۰ - ۵:۲۰ ب٫ظ

  عالی بود واقعا درود درود

  پاسخ
  محمد عبدی آذر ۲۸, ۱۴۰۰ - ۲:۴۵ ب٫ظ

  من مدت ۳ماه است که اروز۲درمیان مصرف کردم ۴۵ سال دارم شهریار هستم به خاطر عابرو هر کمپ نمتونم برم لطفا کمکم کنید و هزینه‌های درمان رامی پردازم

  پاسخ
  رضا آذر ۳, ۱۴۰۰ - ۹:۰۲ ب٫ظ

  سلام ،من ۳ روزه پیش واسه اولین بار شیشه مصرف کردم ولی کسی که باهاش مصرف کردم توهم زد شدید ،و از ۳ روزه پیش تپش قلب و اضطراب دارم ،،من باید چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور آذر ۲۹, ۱۴۰۰ - ۰:۰۹ ق٫ظ

  سلام
  وقت بخیر ..
  از آنجاییکه که مواد مصرفی ماهیتا فضای برایش در وجود انسان ساخته نشده است .بنابراین هنگامی وارد بدن انسان می شود فضای خیلی از عناصر انسان مانند افکار ، احساس ، نیاز و…را می گیرد و به تدریج عناصر از فضای خود خارج می شوند و سیستم روان و جسم را به مخاطره می اندازد

  پاسخ
  سیدمسعود اسفند ۲۵, ۱۴۰۰ - ۱:۰۱ ق٫ظ

  سلام من تقریبا۳سال شیشه مصرف میکردم واخراش متادونوجایگزین کردم ولی متاسفانه دوگانه سوزشدم الان ۵۳روزه که ترک کردم ولی تنگی نفس اومده سراغم ومعدمم کارنمیکنه واقعاروزای سختی رومیگذرونم بابت تنگی نفسم .خواهش میکنم بگیدچیکارکنم که مشکلم برطرف شه.ممنون

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۶ ب٫ظ

  سلام
  نگران نباشید اصطلاحا هر بدنی به شیشه یکجور واکنش نشان می دهد پس از یک هفته بدنتان به حالت معمولی بر می گردد.

  پاسخ
  marjan آبان ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱:۴۹ ب٫ظ

  سلام من خانمی ۳۸ساله هستم ک حدود ۱۷سال است ک اعتیاد دارم .الان ک میخاهم ترک کنم تنها بدخواب شدن یا همون خاب سبک ک فورا از خاب میپرم اذیتم میکند ایا در طول دوره اول ترک اگر از قرص های ارامبخش بخورم ک خاب خوبی داشته باشم بهتر است یا خیر

  پاسخ
  محسنپورگیلک آبان ۱۷, ۱۴۰۰ - ۲:۱۹ ب٫ظ

  خیلی عالی بودممنون ازپزشک محترم

  پاسخ
  مهرداد آبان ۱۷, ۱۴۰۰ - ۲:۴۸ ق٫ظ

  سلام.آیا واقعا کسی هست به معتادان شیشه کمک کنه؟

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۷ ب٫ظ

  سلام
  بله دوست عزیز نوع مصرف ماده مخدر انقدر اهمیت ندارد و باید از درمانگری کمک بگیریدکه ریشه مشکل شخص را بر طرف کندو در کنار آن در جلسات حمایتی معتادان گمنام هم برای پیشگیری از لغزش تا حصول نتیجه درمانی بهره بگیرد.

  پاسخ
  Vaziri آبان ۱۵, ۱۴۰۰ - ۳:۴۹ ق٫ظ

  همسرم ۱۰ساله هرویین شیشه باهم مصرف. می‌کنه اعتیاد سنگین داره هرساله دوباربردیم کمپ زندان افتاد۴ماه اجباری کشیدولی بازرفت سراغش حتی ارزنجان به شمال مهاجرت کردیم گفتم توتون محیط رفیق زیاد بعدیکسال دوباره گرفت دستش الان پولی ندارم درکمپپبخابه خودش در خانه درحال ترک هست اماتشنج می‌کنه وشدیداتمام اعضای بدنش قفل میشه تایکربع بعدهوشیاری خیلی ترسناک میشه گویارفته توهم میخادحمله کنه هیچ قرص آرامبخشی هم نمیخوره میگه همینطورمیخام. بزارم ککنارمن خیلی میترسم بلایی سردوفرزندخردسالم بیاره توروقرآن چیکارکنم

  پاسخ
  مهدی آبان ۵, ۱۴۰۰ - ۶:۵۹ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر
  بنده معتاد به شیشه هستم و حدودا ۵ سال هست مصرف میکنم
  و هیچ یک از عوارضی مثل توهم و غیره ندارم
  مقدار مصرف من ( یک گرم در هفته )
  ولی همین مقدار کم واقعا خسته ام کرده
  سئوال من این هست که مدت زمان ترک ؟
  و نحوه ترک چجوری هست
  سن من ۴۶

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۷ ب٫ظ

  سلام
  قدم اول قطع مصرف است که شما می توانید در کمپ بستری شوید بین ۱تا ۳ماه ولی اگر وسوسه تان شدید نیست و می توانید حداقل یک هفته در ترک باقی بمانید به کمک یک درمانگر جلسات ماتریکس را شرکت کنید و اموزش ببینید.

  پاسخ
  کورش آبان ۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ ب٫ظ

  خیلی‌عالی‌‌بسیارممنون

  پاسخ
  Mohammad مهر ۳۰, ۱۴۰۰ - ۴:۱۲ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۲ بار شیشه مصرف کردم میخاستم بدونم این مواد باعث بی‌اختیار در ادرار ويا ادرار و منی باهم میشه یعنی هر دوش باهم بیاد ببخشید اگر سوال بی ادبانه ست بد جو نگرانم کرده‌
  چون من شیشه فقط بخاطر همخوابی مصرف کردم ممنون میشم جواب سوال بدین

  پاسخ
  پری مهر ۲۶, ۱۴۰۰ - ۸:۰۵ ب٫ظ

  سلام پسرم بیست و هفت ساله ومتاسفانه اعتیاد به شیشه داره توتبریز ازآقای دکتر محمد آقاخانلو وقت گرفتیم فردا ببریم واسه ترک خیلی استرس دارم البته چندبار کمپ رفته نتیجه صفر شده تو این روزای اول بستری پیشنهادی دارین دوستان که این متن رو میخونین سپاسگزارم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۱۴ ب٫ظ

  سلام
  اعتیاد و مدیریت این بیماری یک فرایند زمان بر و سخت است و شما از الان باید تمرین کنید بر احساسات و هیجانات خود غلبه کنید و انتظارات غیرواقع بینانه ای از درمان نداشته باشید و مرحله سم زدایی و قطع مصرف انقدر جای نگرانی ندارد و به کمک یک پزشک حاذق به راحتی سپری می‌شود این دوره آنچه اهمیت دارد پس از قطع مصرف و مدیریت آن و دنبال کردن بهبودی است

  پاسخ
  سیدهاشم مهر ۲۲, ۱۴۰۰ - ۴:۰۶ ق٫ظ

  من مدت ده سال شیشه مصرف نمودم وعوارض مصرف من ازدست دادن بینایی چشمانم درهمان سال اول مصرف من شد.یعنیکه شماره مبایل وحروف الفبارا ازنزدیک خیره ومغشوش میبینم واشیای دورترراواضح میبینم.حالامدت هشت ماه میشودکه شیشه رابکلی ترک کردم هنوزهم بینایی من اشکالش برطرف نشده .یعنیکه به همین حالت میماند.یاخیر

  پاسخ
  رضا مهر ۱۵, ۱۴۰۰ - ۸:۱۹ ب٫ظ

  سلام داروی برای ترک شیشهمعرفی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  mrsdd مهر ۱۱, ۱۴۰۰ - ۴:۱۹ ق٫ظ

  سلام من ۲۶ سالمه ۳ ماه مصرف شدید داشتم الان یک ماهه ترک کردم ولی به شدت عصبی و پرخاشگر شدم و با کوچیکترین بحث و مشکلی ذهنم میره سمت مصرف، خیلی عذاب میکشم نمیتونم با خانواده در میون بذارم از خدا میخوام هرکس درگیرشه نجات پیدا کنه ممکنه شما هم منو راهنمایی کنید؟

  پاسخ
  ن.م مهر ۵, ۱۴۰۰ - ۱:۲۶ ب٫ظ

  سلام میشه خواهشا ب سوال من جواب بدین …کسی که شیشه مصرف می‌کنه چه مواد غذایی نمیتونه بخوره ؟؟من پدرم همه علائمشو داره ولی ما مطمئن نیستیم ک مصرف کننده باشه و نمیتونیم ازش آزمایش بگیریم می‌خوام اینو بدونم تا مطمئن شم

  پاسخ
  قاسم دلاور آبان ۲۰, ۱۴۰۰ - ۳:۴۴ ق٫ظ

  سلام. امیدوارم نگرانی شما بی مورد باشه.
  دوست عزیز، مقاله ای که در این صفحه منتشر شده تقریبا بطور کامل اطلاعات مورد نیاز شما رو شامل میشه. اگر متن مقاله رو با دقت مطالعه کنید از معرفی مخدر شیشه تا علائم مصرف و همه بایدها و نبایدها رو کاملا شفاف و به زبان ساده توضیح داده.
  برای پدر شما و همهٔ گرفتاران این بلای خانمان سوز آرزوی بهبودی و تداوم زندگی سالم رو دارم

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۱۵ ب٫ظ

  هیچ گونه ماده غذایی تاثیری روی شیشه و کاهش یا افزایش اثر آن ندارد و خیلی از قرص ها هم نشانه هاشون شبیه علائم مصرف شیشه است و صرفا با گرفتن تست آمفتامین و متامفتامین می توانید اطمینان حاصل کنید

  پاسخ
  محسن مهر ۳, ۱۴۰۰ - ۴:۲۴ ب٫ظ

  سلام یک ساله هر هفته یک بار شیشه مصرف میکنم . چیکار کنم که دیگه سراغش نرم .

  پاسخ
  رویا شهریور ۲۴, ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴ ب٫ظ

  بعد گذشت چه تایمی شیشه رو بدن فرد تاثیر لاغری میزاره

  پاسخ
  سید عباس حسینی شهریور ۲۱, ۱۴۰۰ - ۲:۱۵ ق٫ظ

  خیلی خوبه من سوال دیگه ای که داشتم دررابطه با بی خوابی بود که بعداز ۷روز خوابم نمیبره چیکار کنم؟

  پاسخ
  کارینا شهریور ۱۹, ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰ ب٫ظ

  سلام شوهرم چندساله داره شیشه میگشه اماخودش تصمیم به ترک گرفته ودوهفته است ترک کرده امامیترسم که دوباره سراغش بره چیکارکنم که کلاازیادش بره.

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ - ۸:۵۸ ب٫ظ

  درود
  مصرف مواد به عنوان یک انرژی جدا از انسان ،جزی از انسان و طبیعت انسان نمی باشد .ولی متاسفانه انسانها این انرژی بیرونی را زمانی که نامتعادل می شوند به درون خود می آورند تا میزان شوند .البته این تعادل به صورت موقت می باشد از آنجاییکه مصرف مواد بروی عناصر وجودی انسان مانند فکر ، جسم ، احساس ، نگرش و …تاثیر می گذارد بنابراین همیشه این عناصر تا زمانی که انسان زنده هست همراه انسان هستند و وجود دارند .بنابراین این عناصر از بین نمی روند ..پس سعی کنید نحوه برخورد درست با هر کدام از این عناصر را بیاموزید تا فرد بتواند بدون مصرف مواد به تعادل طبیعی و دایم برسد
  حتما به یک درمانگر خبره مراجعه کنید

  پاسخ
  دانیال آبان ۴, ۱۴۰۰ - ۱:۴۵ ق٫ظ

  تشکر،واقعاعالیه

  پاسخ
  ناامید و خسته شهریور ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲ ب٫ظ

  سلام
  برادر من حداقل ۳ سال معتاد به شیشه و هروئین بوده. ۳ ماه پیش تصمیم به ترک کردن گرفت. به هیچ عنوان حاضر نشد زیرنظر متخصص ترک کنه یا حتی مشاوره بره. با متادون و بی۲ ترک کرد. ولی الان یک هفته‌اس که دوباره شروع کرده به کشیدن. البته نمیدونم چی میکشه. برای کسی که به هیچ عنوان حاضر نیست زیر نظر متخصص باشه راه حل چیه؟

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ - ۹:۰۵ ب٫ظ

  درود
  خانواده افراد مصرف کننده به دلیل اطلاعات ناکافی در اکثر مواقع خودشان تشدید کننده مصرف مواد می باشند . اعضای خانواده لازم است در ابتدا وارد درمان و آموزش ببینند تا بدانند با بیمارشان چکار باید بکنند

  پاسخ
  احمد محبی آبان ۱۱, ۱۴۰۰ - ۵:۳۰ ق٫ظ

  بسیاراموزنده و وعالی

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۳, ۱۴۰۰ - ۶:۲۷ ب٫ظ

  خیلی خوب بود ولی پسر من ۳۴ عمرش هست مصرف شیشه داشته جند بار بردمش کمپ و ترک کرده والی الان جند ماهه ترک کرده ولی دو روزه خیلی بی قراره و رفتار غیر عادی داره
  جکار کنم

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴ ق٫ظ

  درود
  مصرف شیشه به دلیل آسیب های که در قسمت عصبی ،سلولهای مغزی و ساختار بیوشیمیایی مغز ایجاد می کند نیاز به بازسازی مغز بخصوص در ۶ ماه اولیه و تا حداقل ۲ سال بعد از قطع مصرف دارد ..بی قراری ، اضطراب ، فشارهای که به صورت سردرد در قسمت پیش پیشانی و فشارهای که در ناحیه دو گوش و … به وجود می آید طبیعی می باشد و نیاز است مسیر طبیعی خود را طی کند ..
  با توجه به اینکه ساختار اعتیاد مزمن ، پیشرونده و عود کننده است حتما مداخلات درمانی ساختارمند از یک متخصص کارآمد و کارکرده جهت عدم بازگشت مجدد به اعتیاد کمک بگیرید

  پاسخ
  ابراهیم مرداد ۱۷, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴ ق٫ظ

  سلام لعنت خداوند به اون کسانی که شیشه تجارت میکنند بد متاعیه همه زندگیمو ازم گرفت ولی هنوز ولکنش نیستم

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵ ق٫ظ

  درود
  حتما با یک متخصص در این حوزه مشورت بگیرید

  پاسخ
  مری مرداد ۱۳, ۱۴۰۰ - ۴:۳۱ ق٫ظ

  سلام من ۱۴ سال شیشه مصرف میکنم.در این مدت چند برا برای ترک اقدام کردم اما موفق نشدم اولین بار باتصمیم خودم میخام برای همیشه ترک کنم الان سه روز است که مصرف نکردم.خیلی بی انرژیم تواین سه روز افسردگی شدید گرفتم احساس پوچی میکنمم.حتی چندبار خودکشی به زهنم رسید اما ترسیدم.میترسم این حالم بدتر شه ونتونم جلوی خودمو بگیرم .چون در منزل اقدام به ترک کردم اصلانم حاضربه کمپ یا کلینیک رفتن نیستم.اما برای این افکارخودکشی که سراغم میاد وگاهی هم احساس خفگی دارم وتمام رگهای بدنم میگیره وچون تیروئید کم کارم دارم .احساس خفگی عذابم میده.ترس از خودکشی دارم دوست دارم راه حل از یه متخصص بگیرم.چیکارکنم این افکار نیاد سراغم.

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳ ق٫ظ

  درود
  علام پس از ترک شیشه در چند روز اول پرخوابی، بی انرژی بودن و به تدریج اشتهای بیشتر و بعد از ۴ روز اولیه بیقراری ، افسردگی ، رخوت ، بی حوصلگی ، دیر گذشتن زمان ، وسوسه ،افکارهای ناامیدی و افسرده گونه تا۱۰ یا ۱۲ روز طول می کشد ..بعد از آن بیمار تا حدود ۱۵ تا ۲۰ روز احساس بهتر و انرژی بیشتری را تجربه می کند خیلی از بیماران در این مرحله فکر می کنند خوب شده اند که احتمال لغزش انهار ا بیشتر می کند بعد از ۱۰ روز اول و نهایتا ۲۰ روز دوم در صورتی که بیمار بازگشت نداشته باشد وارد مرحله جدیدی از درمان می شود که حدود حداقل ۴ ماه تا۵ ماه طول می کشد که مغز شروع به بازسازی مجدد آسیب های مغزی می کند که همراه با نشانه های بیقراری ،بی حوصلگی ، بی انرژی بودن شل و سفت کن ، سردرد های پیش پیشانی و ….همراه می باشد که بعد حدود ۶ ماه از ترک بیمار بازگشت مجدد به سبک زندگی غیر اعتیادی و نوسانات کمتر هیجانی درد و لذت مواد مواجهه می باشد .

  پاسخ
  امجد فروردین ۱۳, ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶ ق٫ظ

  دوست عزیز من پنج سال مصرف کردم من هم میگفتم خودم باید ترک کنم و تصمیم میگیرم و ترک میکنم خودم و از همه عاقل تر میدانستم ولی فقط داشت بدتر میشد از نظر مالی همه چی مو از دست دادم ..نه ماه پیش برادرم خدا ازش راضی باشه بااجبار فرستادم کمپ اعتیاد و الان نه ماهه پلک هستم ..شروع به کار کردم و در کارم هم موفق هستم ..از صفر شروع کردم ..سختی میکشم ولی خدا را شکر سالم هستم ..تنها راه کمپ و خواستن شخص مصرف کننده س …حتما ترک کن اخرش تباهی است …ازت خواهش میکنم برو کمپ ..تنها کمپ هم کافی نیست …نود درصد اونا که میرن کمپ دوباره مصرف میکنن ..باید واقعا بخوای و خدا هم کمک ت کنه

  پاسخ
  زهره حیدری مرداد ۵, ۱۴۰۰ - ۱:۵۳ ق٫ظ

  من ممنونم ازپاسخ هاتون به سوالات من شوهرم معتاده به شیشه وبنگ وعرق هستش دیگه نمیتونم کنترلش کنم یک شماره یا آدرس کمپ بهم بدین ممنون میشم ازتون خداخیرتون بده انشاالله

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵ ق٫ظ

  درود
  به متخصصین حوزه اعتیاد مراجعه نماید

  پاسخ
  مرتضی تیر ۳۱, ۱۴۰۰ - ۳:۴۶ ق٫ظ

  من نزدیک به دوسال شیشه مصرف میکردم.الان ۲۰روزا.ترک کردم.ولی وسوسه میادسراغم.راهکاربدین ممنون میشم.

  پاسخ
  شهباز شهریور ۴, ۱۴۰۰ - ۴:۰۷ ق٫ظ

  دوست عزیزم؛ تنها راهش حسن عدم مصرف و زمانی که مصرف میکنی را مرتب تو ترازو خودت قیاس کن حالا از زمانی که هدر میدی نوع برخورد دیگران تغییر چهره که واقعا چهره را از فرم میندازه از همه مهمتر چیزی که بدست میاری و چیزی که از دست میدی

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷ ق٫ظ

  درود
  وسوسه یکی از هیجانات و احساسات انسان می باشد و به عنوان جزی از انسان همیشه همراه انسان می باشند لازم است مکانیسم و قواعد نحوه برخورد صحیح با این عنصر را بیاموزید

  پاسخ
  علی مفردی تیر ۲۶, ۱۴۰۰ - ۶:۵۱ ق٫ظ

  سلام من تاچندروزشیشه نمیکشم ولی بعدازسه روزوسوسه میادسراغم چه دارویی برای این وسوسه هست که دیگه ازسرم بره بیرون وسراغش نرم؟؟

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ ق٫ظ

  درود
  وسوسه جز یکی از هیجانات می باشد از بین نمی رود لازم است نحوه برخورد صحیح با آن را آموزش ببینید

  پاسخ
  محمد ۳۷ ساله آبان ۲۷, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷ ب٫ظ

  سلام من چند ماهی میشه که دوباره مصرف شیشه دارم قبلا ۳ سال کشیدم حدودا یک سال ترک کردم ولی دوباره ۶ ماهه که شروع کردم الانم پشیمونم درست از شنبه گذشته سراغش نرفتم تا جایی که خودم رو در خانه زندانی کردم تا ترک کنم آیا اگر من شنبه آزمایش بدم نشون میده که من اعتیاد دارم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  ناشناس تیر ۱۸, ۱۴۰۰ - ۶:۲۶ ق٫ظ

  قرص برای مصرف شیشه داریم یا نه؟ من نمیتوانم بستری بشم

  پاسخ
  rr تیر ۱۶, ۱۴۰۰ - ۰:۳۶ ق٫ظ

  سلام پدرمن دوماهه که شیشه میکشه خودشم خیلی پشیمونه میگه که میخواد ترک کنه واقعا نمیدونیم چیکار کنیم هنوز زیاد روش اثر نزاشته میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  ش خرداد ۲۲, ۱۴۰۰ - ۴:۵۰ ب٫ظ

  ایا بعداز ۸روز مصرف نکردن آزمایش منفی نشون میده

  پاسخ
  علی خرداد ۱۹, ۱۴۰۰ - ۶:۲۹ ق٫ظ

  سلام این حالات بخاطر دوران ترک هست چون در ترک اعتیاد مقدار هورمونهای دوپامین و سروتونین بدن ناگهانی کم میشه و حالات افسردگی و عصبی پیش میاد و باید تحمل کرد و البته ورزش منظم روزانه به صورت هوازی حدودا نیم ساعت و تغذیه مناسب میتونه خیلی کمک کنه و البته مشاوره گرفتن از پزشک روانشناس و اعصاب

  پاسخ
  قاسم ۴۵ ساله خرداد ۱, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵ ب٫ظ

  سلام شوهرم سه سال شیشه مصرف میکنه الان هفت روز ترک میکنه درخانه میخواستم راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

  پاسخ
  وحید ملایی اردیبهشت ۴, ۱۴۰۱ - ۱:۱۹ ق٫ظ

  با سلام من خودم ۲سال پشت سر هم مصرف میکردم مصرفمم خیلی بالا بوده خداروشکر الان ۲ماهه پاکم شیشه خیلی راحته ترکش کی گفته سخته فقط خواهر ازت خواهش میکنم شوهرت رو مشغول یه کاری بکن نزار مغزش درگیر بشه باید مشغول باشه اگر ۱دقیقه بیکار بشه میل به مواد میکنه بی حوصله میشه فقط حواسشو پرت کن همش امیدوارم کن من تجربه کردم انشالله ناامید نمیشی خواهش میکنم فقط حواسش پرت همین با شکر سپاس

  پاسخ
  سید مصطفی ناصرزاده اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ - ۵:۰۲ ق٫ظ

  سلام.من یکسال بصورت حرفه ای اعتیاد به شیشه داشتم.اما از سال جدید ترک کردم والان دوماهه پاکم.ترک کردنم یابویی بود و هیچ دارویی مصرف نکردم.اما بعد دوماه خیلی افسرده و عصبی هستم بیخوابی شدیدی دارم.۳۸سالمه دوپسر دارم و همسرم بارداره.نمیدونم چیکار کنم تا زورتر حالم بهتر بشه.نیاز شدیدی به مشاوره دارم.ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  حامد فروردین ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱:۲۵ ب٫ظ

  سلام من ۱۰ سال مصرف کردم بعد از ۱۰سال خودم رفتم کمپ ۱دوره کمپ بودم الان حدود ۳ماه مصرف نمیکنم،فقط باید ادم خودش ب این نتیجه برسه مصرف نکنه،درضمن کسانی ک فکر میکنن با مصرف شیشه زندگی بهتری دارن تجربه میکنن سخت در اشتباه هستند .چون شیشه داره یک وام بهتون میده با بهره سنگین ک ب زودی از شما پس میگیره،پس سرکارش نرویییییییید.

  پاسخ
  ش مهر ۲۱, ۱۴۰۰ - ۶:۴۹ ب٫ظ

  سلام اقا میشه بگید کدوم کمپ رفتیدو چه مدت من شوهرمو ببرم.

  پاسخ
  سعید اسفند ۳, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷ ق٫ظ

  سلام بابت این مطلب ممنونم

  پاسخ
  ح اسفند ۱, ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷ ب٫ظ

  سلام شوهر من ده ساله شیشه مصرف می کنه دو بار کمپ بردمش هر بار دو ماه طول نکشید که دوباره مصرف مواد را شروع کرد سه بار سم زدایی کردیم بازم کشید به خدا صبرم دیگه تموم شده نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۰۹ ب٫ظ

  سلام
  باید زمان بیشتری در کمپ بمانند تا بتواند وسوسه خود را مدیریت کند و بلافاصله پس از ترخیص از رواندرمانگر و روانپزشک کمک بگیرید

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۲۴, ۱۳۹۹ - ۴:۴۶ ب٫ظ

  سلام پدره من نزدیک به یک سال که شیشه مصرف میکنه اوایل مصرفش ماهانه بود و رفته رفته بیشتر شده و از دوماه اول به بعد توهماتش شروع شده و داعم اذیت میکنه و نمیخوابه و الان ما تصمیم گرفتیم بندازیم کمپ به نظرتون راه درستیه؟؟ آخه قبل از این فکر چندین بار خونه خوابوندیمش که ترک کنه ۲۰ روز الی یه ماه نکشیده و دوباره رفته و کشیده و تنها راه ما همینه

  پاسخ
  شاعرم بهمن ۱۷, ۱۳۹۹ - ۱:۱۹ ب٫ظ

  من به خاطره اینکه شوهرم به زور طلاقم داد وبدونه هیچ علتی منو نخواست معتاد به شیشه شدم تا فراموشش کنم عاشقش بودم زورم به شیشه نمیرسه ترکش کنم خیلی قویتر از ذهنم هستش من به خیلی از مشکلاتم علی رقمه معتاد بودنم غلبه کردم وجنگیدم تا زنده بمونم از روزهای اولم پنهان کاری برای اعتیادم نداشتم وخانوادم ومطلع کردم خیلی سخته .من نظم وترتیبه گذشته رو کامل ندارم ولی بازهم منظبط هستم فعالیتهای هنری دارم واداره ی امورم رو خودم به عهده دارم .به طوریکه افرادی که بعد از اعتیادم منو دیدن مثله صاحب خونه یا دوستای مادرم تشخیص ندادن که من مصرف کننده هستم فقط خیلی خودمو زندانی کردم تا لطمه ای به فامیل و دوستام نزنم واین باعثه تنهایی شده کمک نیاز دارم .هشت ساله کسی فکر میکنه من بتونم ترک کنم

  پاسخ
  سودابه فروردین ۲۹, ۱۴۰۰ - ۶:۵۲ ق٫ظ

  سلام دوست عزیز. منم گرفتار این مواد بودم و از هر راهی روانشناس و معتادان گمنام و …. امتحان کردم نشد. نمی‌دونم دعای کی برای من مستجاب شد که با کنگره ۶۰ آشنا بشم. بهشت زمین برای تماااام مصرف کنندگان مواد مخدر، روزهای یکشنبه و سه‌شنبه برای خانم هاست، تمام خدمات رایگان هست. حتماااا مراجعه کن. میتونی اطلاعات دقیق تر رو تو گوگل پیدا کنی.

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲, ۱۴۰۱ - ۱:۲۱ ق٫ظ

  سلام عزیزم ممنونم از راهنماییت.ادامه میدم ان شالله که نتیجه بگیرم.

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۱, ۱۴۰۰ - ۳:۵۷ ق٫ظ

  درود قطعا میتونی چون‌من خودم شاعر ونویسنده هستم منم نامزدم بهم خیانت کرد و بخاطر همین موضوع شروع به مصرف شیشه ومرفین وحتی گل کردم که الان خیلی وقته تصمبم به ترک گرفتم وشروع به ترک کردن کردم کافیه به رویای مشهورشدنت واهداف والات فکر کنی قطعا میتونی چرا که تواشرف مخلوقات و بی نهایت قدرت واستعداد کشف نشده ای در خود داری?

  پاسخ
  زاهد زارعی مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۵:۵۴ ق٫ظ

  سلام بله میشه ترک کرد چرا که نه اولا امیدت به خدا بعد اراده قوی

  پاسخ
  فرزانه مهر ۱۵, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱ ب٫ظ

  سلام عزیزم بله که میشه ترک کنید چرا نشه ؟ ترک مواد مخدر و اعتیاد مرحله ای از زندگی هستش که فقط و فقط به خواست خودتون بستگی داره و چون شما مراحل سخت زیادی کشیدید مطمین باشید میتونید که ترک کنید . کسی که بخواد ترک کنه اول از همه خودش بخواد بعد هم خدا کمکش میکنه براتون بهترین ها رو ارزو میکنم

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۱۰ ب٫ظ

  بله شما می توانید ترک کنید و با برطرف کردن ریشه مشکلتان به کمک رواندرمانگر به یک حال خوب برسید که اصلا تمایلی هم به مصرف مجدد پیدا نکنید.جلسات معتادان گمنام هم به شما کمک می کند

  پاسخ
  محمد آذر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ

  جوری ذلیلو تابودت میکنه که توباورتم نگنجه همین فکراییکه میکنه چند وقت میزنمو تمام
  شیشه مزشو حس کنی حتی با ۱بار زدنش گرفتارشی تا دیرتر نشده حتی فکر اینم نکن حالا یه بار دیگه بزنم بعد به خدا خارو ذلیلت میکنه

  پاسخ
  ساعد آبان ۳۰, ۱۳۹۹ - ۲:۰۴ ق٫ظ

  سلام من يكماهى ميشه كه الوده شيشه شدُم ـ تقريبا يكماه هرروز ـ روزى يه بار اين اواخر به دو سه بارم رسيد ـ البته پنج ساله معتاد مرفين جاتم ـ تل و شيره و متادون و اپيوم
  پنج روز پيش يابويى همه رو كنار گذاشتم ـ خماري عادى داشتم درد و بى تابى ـ شميده بودم شيشه سه چهار روزه خماريش تموم ميسه ـ هنوزم اتفاق خاصى نيوفتاده ـ اما مطالبتونو خوندم نگران شدُم ـ كه نكنه ترك شيشه اذيتم كنه و بيشتره اونا باسه
  چه كنم ـ مثل باقيه ميتونم دوهفته كه گذشت سر كارم برمو يكماهه سلامت بشم يا نه

  پاسخ
  میترا سیفان آذر ۳, ۱۳۹۹ - ۳:۰۲ ب٫ظ

  سلام، خواننده محترم. میزان و مدت و شدت علائم ترک در هر فردی متفاوت هست. و به عواملی مثل مدت مصرف و میزان مصرف بستگی داره. با این حال ایمن‌ترین روش ترک، ترک تحت نظر متخصص مشاور اعتیاد است تا کمترین مخاطرات به‌وجود بیاید.
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/126p-addiction-therapist

  پاسخ
  آیدینش مهر ۲۰, ۱۳۹۹ - ۷:۱۷ ق٫ظ

  سلام
  من اصلا اهل دود و دودیجات نبودم و نیستم فقط سیگار
  راستی بخاطر درد شدید کلیه ام رفتم دکتر . بهم ترامادل داد گفت موقع درد بخور ولی من زیادش کردم نزدیک۴یا۵ ماه ادامه دادم طوری که آخراش روزی ۸ یا ۱۰ نا ۲۰۰ میخوردم.تصمیم ترک گرفتم ولی دوزم بالا بود رفتم دکتر گفت ترامادول رو بزار کنار . و متادن ۵ بخور
  متدون ۵ راحتم میکردخماری نداشتم ولی نئشه هم نمیشدم
  یمدت گذشت نزدیک عید نوروز چند دوز بیشتر خوردم به این دلیل که تعطیلاتو میمونم ترک میکنم . من از چهارشنبه سوری قرصو ترک کردم وتا یمدت خرابه خراب بودم تا ۵ اردیبهشت ‌یعنی من بعد از یماه پاکی هنوز عوارضش مونده بود . اصلا انفاقی یکی از دکترای ترک اعتیادو بیرون دیدم . بهش گفتم حالم مساعد نیس و بعد از یماه دارم هنوز دردو تنگی نفس و خیلی عذابهای دیگه داشتم . بهم گفت متادون و ترامادول تورو داغون کرده . گفت یهمدت کوتا اپیوم بخور . بهم گفت ۳ سیسی صبح و ۲ سی سی عصر بخور
  و بعد ۳ روز کم کن و بعد ۳ روز دگه قط کن
  (البته بنده حدا گفت روش ترکش ۳ روزه نیس ولی گفت چون تو یماهو چندروزه پاکی میتونی همینحالتی ترک کنی )
  موندم گفتم بعد اینهمه سختی دوباره برم سمتش یا نه .
  دوباره با دکترم حرف زدم . گفت اگه اونجوری که من میگم مصرف کنی یماهه راحت میشی . من شرو کردم . ماه رمضون بود روزه هم میگرفتم ۴ سیسی سحر میخوردم و ۳ سیسی بعد افطار
  خیلی هم خوب نگهم میداش
  ماه رمضون تموم شد تعطیلات عید و رفتیم همدان و کرمانشا
  چیزی مصرف نمیکردم و تقریبا سرحال بودم فقط گاهی اوقات درد داشتم که مسکن میخوردم بهتر میشدم
  از سفر برگشتیم
  رفتم سر کار شرکت گاز کار میکنم و چون کفاف نمیده بعد از ظهراهم میرفتم املاک
  یکی دوروز رفتم کارم خیلی سنگین شد . کم اوردم . پیش خودم گفتم بزار بازم کمی اپیوم بخورم سرحال شم کارمو راحت انجام بدم ترکش که کاری نداشت. شرو کردم اپیومو تا ۱۸ روز پیش
  دوزم رسید به ۳۰ سیسی در روز . ۳۰ سی سی خیلی زیاده ها.
  تصمیم گرفتم تو این مدتی که کارمون بخاطر کرونا تعطیله بصورت سنتی ( یابویی ) ترک کنم خلاصه از ۱۸ روز پیش ترک کردم البته دکتر روانپزشک یسری دارو داد ولی اصلا بدرد نمیخورد فقط خواب آلود و بیحالترم میکردم . هفته اولو با کلی سختی گذروندم . خلاصه الانم روزمین افتادم و هر دوروز یبار تشنج میکنم . اصلا تا بحال اینجور درد و عذابی تو ترک هیچ ماده نشنیدم ندیدم
  امروز حالم خراب شد و تو خونه و قتی از خواب داشنم بیدار میشدم یحالت بدی مثل سرگیجه و سوت کشیدن شدید گوشها و … بهم دست داد خواستم پاشم افتادم زمینو کف بالا آوردم . نمیخواستم همسرمو ناراجت کنم و بهش زنگ بزنم اون سرکار بود بزور زنگ زدم پدرم گفتم بیا دارم تموم میکنم . واقعا مرگو دیدم با چشمام
  پدرم رسید من از حال رفته بودم وکسی نبود درو باز کنه براش . درو شکونده بود اومده بود تو . یهو دیدم پدرم بالا سرم داره آب میپاشه صورت . همچنان سرم گیج میرفت و چشام سیاهی میرفت
  منو بزور برداش برد یه سرم و تقویتی زدم یه کوچولو بهتر شدم ولی هنوز در حال مردن بودم
  پدرم منو برد پیش یکی از دکترهای خانوادگیمون که مطمعا بود (البته اینو بگم پدرم یروز بود ازین قضیه من باخبر بود چون تنها کسی که بهش اعتماد میتونستم کنم ایشون بود و بهش گفته بودم شرایط و گذشتمو)
  رسیدیم پیش دکتر
  فوق متخصص داخلیو عروق و دکترای روانپزشکی و رییس هیات امنای یکی از بیمارسنانهای شهرمون بودن
  ایشون از احوالاتم پرسبد
  البنه اولش وقتی رنگمو دید مثل گچه سریع یه سرم نوشت و سری زدم و بازم کوچولو بهتر شدم تا بتونم صحبت کنم
  بهش تمام جریاناتو توضیح دادم . بسیار عصبانی شد و بهم گفت با چه جراتی ۳۰ سی سی اپیومو یهو ترک کردی
  گفت کسی که اینکارو میکنه ۹۰ درصد میمیره ۱۰ درصد امکان داره زنده بمونه
  گفت چون تمام ارگانهای داخلی و عصبی بدنت یهو از کار افتادن و ممکنه هر لحظه ایست مغزی کنی
  با حرفاش ترسوند
  بهش گفتم دکتر من تصمیممو گرفتم و بدون هیچ مخدری میخوام ترک کنم یا میمیرم یا زنده میمونم
  عصبانی شد
  گفت ۳تا راه داری یک هر دو یا ۳ روز یکبار به اندازه یه لپه و کوچکتر طل بندازی تا یمدت کوتاه تا بدنت یهو سنگکوب نکنه و یواش یواش بزاریش کنار (البته این پیشنهادو نه حودش زیاد قبول داش و نه من. فقط گفت طل بصورت کم از اپیوم بهتره)
  بهش گفتم دکتر از مخدر دیگه حرف نزن من دو هفته عزاب کشیدم تا الان همرو به باد بدم اصلا نمیخوام . قاطع گفتم نههههه
  پیشنهاد دومش این بود که یه قرصی هست ولی مخدر نیس محرکه مثل هشیش و گل و …اسم قرصو یادم رفت
  البته بهم گفت این قرص شباهت زیادی به ماده شیشه داره
  گفت این محرک رو میتونم بنویسم و بدم دست پدرت (ازونجایی که شنید به اپیوم چقدر طمع داشتم و زیادش کردم شرط کرد که قرصا دست پدرم باشه)
  هر یروز درمیون یعنی ۴۸ ساعت یک عدد بهت میده بخور تا یکم سرحال شی و بتونی گار کنیو ….
  حالا این همه سرتون رو درد اوردم
  بنظرتو پیشنهادشو قبول کنم ؟؟؟؟؟
  البته ازمایشی که ازم گرفت گفت اکثر ارگانهای بدنت کمکار و از گار میافتن واس همین یهو از حال میری . دلیلشم قطع یهویی اپیوم زیاد بوده
  دوتا راه دارم
  حب ( تریاک مخدر )هر یک روز درمیون . ۴۸ ساعت یکبار
  یا اینکه
  خوردن قرص محرک ( همنوع شیشه محرک ) ضعیف هر یک روز در میون ۴۸ساعت یکبار
  خواهشا یوقت کوچیک بزارینو راهنماییم کنین
  من میخوام خلاص شم بخدا خسته شدم
  دیگه وقتشه پدر بشم ولی با این قرصها و داروهایی که خوردم میترسم بچم ناسالم بشه بخاطر همین قصد دارم زود تمومش کنم
  راهنمتییم کنین چه کنم
  لطفا ???

  پاسخ
  یک دوست آبان ۲۰, ۱۳۹۹ - ۶:۵۱ ق٫ظ

  دوست عزیز یک مواد رو با مواد دیگه ترک نکن من تا حالا درگیر موادی جز شیشه نبودم ۱۳ ساله پدر من رو در آورده از داخل بدنم خرابه از بیرون مشخص نیست و چون وزنم بالاس کسی نمیفهمه اما این رو فهمیدم که کثیفتر از شیشه داخل دنیا چیزی دیگه نیست .یا حق

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۶, ۱۴۰۰ - ۳:۴۴ ق٫ظ

  هر کاری میکنی سمت شیشه و محرک نرو من که خودم رو نابود کردم خدایا راهی جلوی پام بذار من دیگه خسته شدم

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۶, ۱۳۹۹ - ۱:۰۱ ق٫ظ

  شما کار بسیار اشتباهی انجام دادین بردین کمپ. به حرف اون مسولیین کمپ گوش ندین که هر چی میگن دروغه. اونا فقط میخوان جیب خانواده رو خالی کنن. الان بهترین کلینیکها و پزشکان دارن تو ترک دادن جوانها فعالیت میکنن من خودم تجربه اش رو داشتم

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱ ب٫ظ

  سلام ،میشه لطف کنید بگید چه کلینیکی رفتین؟و‌ چه روشی رو براتون‌تجویز‌کردن؟

  پاسخ
  زهرا آبان ۶, ۱۳۹۹ - ۶:۳۳ ب٫ظ

  نه زور نکردن الان برادرم اونجا فعالیت هم میکنه و پول نمیگیرن دیگه بعدم کمپ معتبری هست از روش ۱۲ قدمی استفاده میکنن

  پاسخ
  زهرا مهر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰ ب٫ظ

  سلام من برادرم بردیم کمپ الان ۶۳ روز هست که اونجاست با این توضیحات شما باید ۶ ماه بمونه تا کامل خوب بشن و ذهنشون اروم بشه درسته؟الان میخواستیم که بیرون بیاریمش ولی با این توضیحات شما که من میدونستم باید بمونه

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱:۵۱ ق٫ظ

  یک فرد مصرف کننده شیشه ۶ ماه لازمه بعدترک به یک تعادل نسبی روحی برسه و میل به مصرف در اون فرد طی ۶ ماه به کمترین حدممکن برسه اما نه ۶ ماه داخل کمپ بلکه مدت حداکثر۲ماه کمپ باشه بعدش بیرون باشه که دچار حمله عصبی یا شوک روحی نشه

  پاسخ
  مریم مهر ۸, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶ ق٫ظ

  سلام برادرم شیشه مصرف داشت دایم مصرف نداشته دو هفته که شروع کرده هفته ای یکبار مصرف میکنه چکار کنم که متوجه اشتباهش بشه،،؟

  پاسخ
  میترا سیفان مهر ۹, ۱۳۹۹ - ۸:۱۳ ق٫ظ

  سلام. با ایشون به صورت مستقیم در رابطه با این موضوع صحبت کردید؟
  بهتر هست هر چه سریعتر به مشاوره ترک اعتیاد مراجعه کنند به علت اینکه اگر مصرف بیشتر بشه، پروسه ترک پیچیده تر خواهد شد.

  پاسخ
  م بهمن ۱۶, ۱۳۹۹ - ۱:۰۷ ب٫ظ

  سلام خواهرم شیشه مصرف میکنه ولی به کسی نمیگه وفکر میکنه که اگه به کسی نگه هیچ کس نمی فهمه وقتی بهش چیزی میگیم میگه من هیچی نمی کشم باید باهاش چیکار کنیم؟

  پاسخ
  Mohammad اسفند ۱, ۱۳۹۹ - ۳:۰۴ ق٫ظ

  من از ۱۵ سالگی کشیدم تا ۱۷ سالگی نفهمیدم چطوری گذشت هر روز دنبال گذاشتن کنارش بودم اما باز وسوسه میشدم هر نوع کار برای ترکش انجام دادم اما فقط و فقط باید خودش بخواد فقط خودش، چون به همه بد بین میشه ،استرس و اظطراب شدید داره که بیشتر مصرف برای همینه ، و من تنها راهی که تونستم بزارمش کنار این بود،نظم زندگیمو بردم بالا و تنها با مصرف گل و بعضی وقتا قرص خواب تونستم کامل ازش فاصله بگیرم و حتی الان جلوم هم باشه نمیکشم خماریش تا سه روز اول هست ،کشیدن گل باعث میشه اون اظطراب و استرس و اعصاب خوردی و پرخاشگری پایین بیاد،و اون درگیری مغزی ببخشید اون کِرمی که داره مغزو میخوره رو کاهش میده ، اشتها بالا بره و مرحله بعد اینه، فقط روز سوم به بعد باید باهاش صحبت شه نسبت به علاقه و شخصیتش ، باید فکر کنه محدود نیس اما بهش اهمیت میدید
  و کل اینا بدون نظم اصلا فایده نداره چون واقعا به شخصه خیلی روانشناس و مشاوره رفتم و خیلی هزینه کردم تازه تو سن کم اما حقیقتی بود که خودم پیداش کردم. نه به کمک این مراکز ها، کلی هم اطلاعات حتی وقتی نگاهش میکنی چه اتفاقی تو بدن میوفته تا آخرش میتونم بهتون بدم.خیلی راحت میشه گذاشت کنار اما خیلی راحت تر میشه هوس کرد و الان یه سال شده مصرف نمیکنم و فقط تنها راهش قوی کردن ذهن و اراده ، و نظم بالا لازمشه . پرخاشگریشم فقط کافیه یه نفر باهاش اوکی باشه صحبت کنه هی چالش برای مغز ایجاد کنه

  پاسخ
  خ مهر ۵, ۱۳۹۹ - ۵:۲۹ ب٫ظ

  سلام از کجا بفهمم همسرم شیشه مصرف میکند؟علایم اش چیه؟ازکجا بفهمم داره ترک میکنه

  پاسخ
  میترا سیفان مهر ۶, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳ ق٫ظ

  سلام لطفا مطلب زیر رو مطالعه کنید. علائم در زنان و مردان تقریبا مشابه است.
  https://pezeshkekhoob.com/blog/2020/08/17/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%b6-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86/

  پاسخ
  تبریر مهر ۲۸, ۱۴۰۰ - ۶:۵۹ ب٫ظ

  سلام حدود سه ساله شیشه مصرف میکنم اولا دو هفته ای یکبار اما حدود یکسال میشه هر روز یه وعده مصرف میگنم بهترین زندگی و شغل رو دارم ۳۳ سالمه اما هیچ کس نمدونه مصرف میکنم با کسی هم نمتونم در موردش صحبت کنم دیگه خسته شدم تو رو خدا راهنماییم کنید

  پاسخ
  فرهاد اسودی شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ - ۲:۱۴ ب٫ظ

  سلام من الان دوروزه ک تصیمم گرفتم شیشه رو ترک کنم کلا دوماهه ک شروع کردم الان دوروزه تصمیم کرفتم کنار بذارم چیکارباید کنم تا وسوسه نشم

  پاسخ
  محمد آذر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸ ق٫ظ

  سلام تونستید ترک کنید تواین چند ماه گفتم اگر تونسته باشید از تجربتون استفاده کنم

  پاسخ
  شهاب خاشعی روان درمانگر | مشاور ترک اعتیاد | مشاور فردی | روانشناس ورزشی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۴:۱۱ ب٫ظ

  سلام
  از یک رواندرمانگر که دوره های ماتریکس را گذرانده کمک بگیرید و به طور منظم هم در جلسات معتادان گمنام شرکت کنید

  پاسخ
  علی مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۳:۲۸ ب٫ظ

  من برادرم یک ماهه شیشه رو ترک کرده. یه هفته اول خیلی بی تابی میکرد الان بهتر شده، دوباره چند روزی هست که خیلی داره اذیت میشه، چه کار کنم؟

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب