دکتر کارخانه پاسخ می‌دهد.

توسط علی قائم‌مقامی

سوال :

سلام. من خانمی ۲۹ ساله هستم و مدت ۷ ساله که ازدواج کردم. زندگی ما زندگی خوب و تقریبا بدون مشکلی حادی بوده همیشه. اما چند ماهی هست که احساس می کنم این زندگی و رابطمون یکنواخت شده. دیگه احساسات سابق رو نداریم و از طرفی گفت و گو و مکالماتمون هم کمتر شده. اینو میدونم که شوهرم انقدر مشغله داره و انقدر وفادار هست که سراغ کس دیگه ای نره. اما باز هم میترسم که نکنه این یکنواخت شدن رابطه بیشتر بشه و مشکلات بزرگتری رو ایجاد کنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

دکتر رکسانا کارخانه، مشاور فردی و خانواده، به این سوال اینگونه پاسخ داده است:

سلام عزیزم
اینکه متوجه وجود مشکل در رابطه زوجیتون شده اید خیلی خوبه .
زندگی زوجی نیاز به مراقبت و رسیدگی داره . رفتارهایی وجود داره که رابطه رو دلپذیر و شاداب نگه مبداره و از دلزدگی و روزمرگی رابطه جلوگیری میکنه . مسئولیت برنامه ریزی چنین رفتارهایی بعهده هر دو زوج است مثلا برنامه ریزی برای تفریحات هیجان انگیز، جدید ، دو نفره یا گروهی . خاطره سازی های جدید و تجدید خاطرات گذشته و هر آنچه یادآور علاقه و عشق در رابطه زوج وجود داره .
برای داشتن یک رابطه پویا باید با توجه و آگاهی به رابطه نگاه کرد و در این راستا تلاش کنید.
در مورد احساسات : احساسات در یک رابطه زوجی از احساس عشق به احساس دلبستگی تبدیل میشه و ممکنه اون اوج و شدت کاهش پیدا کنه ولی جاشو به دلبستگی، مسئولیت پذیری و تعهد میده و نمیشه انتظار داشت اون احساس اولیه پایدار بمونه .
موفق و خوشبخت باشید

این مورد جزو مشکلات بسیاری از زوج هاست. اگر برای شما هم این مشکل وجود دارد مراجعه به مشاوری آگاه و باتجربه می تواند بسیار ثمربخش باشد. خانم دکتر کارخانه جزو افرادی هستند که می توانند به افراد با مسائل گوناگون در زمینه رابطه ی زوج ها کمک کنند. برای مراجعه و رزرو اینترنتی می توانید به این لینک مراجعه کنید.