علائم خماری شیشه، علائم اعتیاد به شیشه چیست؟

توسط علی قائم‌مقامی
این مقاله توسط علی قائم‌مقامی ترجمه شده است.

علائم خماری یا نشانه های بعد از ترک متامفتامین یا شیشه می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. علائم خماری شیشه و عوارض جانبی ترک شیشه به چندین عامل بستگی دارد؛ از جمله اینکه فرد چه مدت زمانی  از شیشه استفاده می کرده، میزانی که شیشه استفاده می کرده، چند وقت یک بار مصرف میکرده، مرتب مصرف می کرده یا خیر و اینکه آیا مشغول استفاده از مواد دیگر بوده (اعتیاد به مواد دیگر داشته) یا خیر.

ترک شیشه فرایند دشواری است؛ اما با در نظر گرفتن عوارض ترک شیشه روی بدن و روان، می‌توان متوجه شد که ترک، تلاش ارزشمندی است. در این مطلب به بررسی عوارض و علائم خماری شیشه می‌پردازیم.

فهرست مطالب
 • علائم خماری شیشه چیست؟

  علائم اولیه خماری شیشه که حدوداً دو هفته طول می کشد (علائم خماری شیشه در کوتاه مدت) عبارتند از:

  • دهیدراته شدن (کم آبی بدن)
  • سردرد
  • درد عضلانی و گرفتگی
  • تغییرات اشتها
  • میل شدید به مواد مخدر
  • روان پریشی
  • خستگی
  • اضطراب
  • بی‌خوابی

  نشانه های ترک اعتیاد شیشه در درازمدت عبارت است از:

  • افسردگی
  • خواب نامنظم
  • میل به مصرف مجدد مواد مخدر
  • اضطراب
  • مشکلات شناختی و ذهنی

  علاوه بر این، سایر فاکتورها مانند روشی که برای مصرف ماده مخدر شیشه استفاده می شود، می تواند بر ترک آن تأثیر بگذارد. افرادی که شیشه را تزریق می کنند، معمولاً روند طولانی تر و شدیدتر ترک را نسبت به افرادی که تزریق نمی‌کنند، تجربه می کنند.

  علائم و نشانه های ترک و خماری شیشه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  همان طور که در مطلب ترک شیشه چند روز طول میکشد به طور کامل شرح داده شد، ترک شیشه زمانبر و سخت، اما شدنی است. بهتر است افراد با علائم و نشانه های خماری شیشه بعد از ترک کنار بیایند و کمی رنج را تحمل کنند تا به شیرینی بازگشت به زندگی عادی و به دور مواد مخدر برسند.

  پزشک خوب به شما کمک میکند بهترین روانشناسان را در کوتاه‌ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید
  مشاهده لیست روانشناسان

   

  مدت زمان خماری شیشه

  بازه زمانی خماری شیشه و ترک کامل آن میان افراد مختلف فرق دارد؛ اما معمولاً در روزهای دوم یا سوم بعد از ترک مصرف علائم شدت می‌گیرد و بعد از یک هفته تحمل عوارض ترک شیشه راحت‌تر می‌شود. علائم روانی ترک مانند نوسانات خلقی، پرخاشگری، میل شدید به مواد مخدر و اختلال خواب ممکن است تا چند هفته ادامه پیدا کند. همچنین افسردگی بعد از ترک شیشه ممکن است چند ماه یا یک سال طول بکشد.

  مدت زمان ترک شیشه
  ۴۸ ساعت اول این مرحله، مرحله «شکست» نام دارد. در این مرحله که از اولین روز بعد از قطع مصرف شیشه شروع می‌شود، علائم خماری شیشه ظاهر می‌شوند. در ۲۴ الی ۴۸ ساعت اول ترک، کاهش شدید انرژی و عملکرد ذهنی رخ می دهد. حالت تهوع، انقباضات شکمی و تعریق از علائم خماری در ۴۸ ساعت اول ترک است.
  روز سوم تا دهم عوارض ترک شیشه معمولاً در این دوران به اوج می‌رسد. از آنجا که در این مرحله بدن تلاش می کند خود را به ترک شیشه عادت دهد، فردی که در ترک به سر می‌برد دچار افسردگی شدید، اضطراب و خستگی شدید می‌شود.

  برخی افراد در این دوران دچار لرز، درد عضلانی و میل شدید به مصرف مجدد شیشه می‌شوند.

  روز چهاردهم تا بیستم علائم خماری شیشه معمولاً بین دو الی سه هفته طول می‌کشد. در انتهای هفته دوم، بسیاری از علائم جسمی ترک بهبود پیدا می‌کنند؛ اما میل شدید به مصرف مواد مخدر همچنان باقی است. همچنین تداوم خستگی و افسردگی هم در این دوران وجود دارد.
  بعد از یک ماه بدترین عوارض شیشه بعد از ترک معمولاً در این دوره از بین می‌روند. سایر علائمی که هنوز باقی مانده‌اند با گذشت زمان از بین می‌روند. با اینحال، در برخی افراد بعضی علائم مثل افسردگی و اضطراب چندین ماه ادامه پیدا می کند.

  ‌‌

  درمان اعتیاد به شیشه

  قبلاً به مطالبی مانند مصرف شیشه و همچنین عوارض مصرف شیشه در مردان اشاره کردیم.

  برای درمان شیشه بهتر است بدانید، درمان اعتیاد با کمک متخصص ایمن ترین و موثرترین روش برای درمان اعتیاد به مواد مخدر است. بعد از سم زدایی، مرحله بعدی درمان برای مقابله با مشکلات روانی اساسی مربوط به اعتیاد و توانبخشی است. اگر شما یا یک عزیز شما در حال ترک اعتیاد به شیشه هستید، امروز اولین قدم را به سمت درمان بردارید.

  ترک شیشه چگونه است؟

  مرحله ترک شیشه یا سم‌زدایی شیشه را می توان به سه مرحله شکست.

  ۱- ارزیابی

  با شروع پروسه ترک اعتیاد، تیم پزشکی وضعیت بیمار و سلامت او را ارزیابی می‌کنند. برای مثال آزمایشاتی برای سنجش میزان مخدر شیشه که مصرف شده است انجام می گیرد. این آزمایشات به پزشک کمک می‌کنند تا نوع برنامه سم‌زدایی موردنیاز بیمار را تعیین کند.

  به یاد داشته باشید که پزشک ممکن است سوالاتی را درباره میزان و نوع مصرف فرد در گذشته و حال بپرسد. این سوالات به پزشک کمک می‌کنند تا بهتر بتواند برنامه ترک درازمدت را بچیند.

  همچنین در صورتی که در طول درمان، بیمار دچار عوارض و علائم ترک شیشه شود پزشک بهتر می‌تواند برای بهبود آن‌ها تصمیم/ گیری کند.

  ۲- تثبیت

  بسیاری از بیمارانی که به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند، شدیدترین علائم ترک و خماری شیشه را تجربه می‌کنند. پس از از بین بردن خماری شیشه، پزشکان درمان اختصاصی مناسب بیمار را تجویز می‌کنند.

  امروز با یک ارائه دهنده درمان اختصاصی تماس بگیرید تا یک مرکز درمانی پیدا کنید که بهترین روش برای بهبود شما باشد.

  در این از بهترین متخصصان مشاوره ترک اعتیاد در پزشک خوب وجود دارد که می توانید با مراجعه به ایشان به رفع مشکلات مربوط به اعتیاد به مواد مخدر بپردازید.

  منبع: Addiction Center

  در صورتی که علائم شیشه کشیدن را در عزیزانتان مشاهده می‌کنید می‌توانید با مراجعه به مشاور اعتیاد به آن‌ها کمک کنید.

  اگر نیاز به مشاوره تلفنی، حضوری یا آنلاین دارید روی دکمه زیر کلیک کنید:
  لیست متخصصان اعتیاد

   

  خوانندگان محترم چنانچه سوالی در زمینه ترک مواد مخدر دارید، در قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.


  پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان و روانپزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامت است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  رضامرادی دی ۲۷, ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲ ب٫ظ

  سلام شوهرم شیشه خاک میکشه ترک کرد ولی دوباره میکشه چیکارکنم خاهشن کمکم کن

  پاسخ
  ناشناس دی ۱۶, ۱۴۰۱ - ۶:۳۶ ق٫ظ

  سلام من دوهفته شیشه بامتادون مصرف کردم الان سه روزه دارم فقط متادون بدون شیشه مصرف میکنم وخیلی بدنم دردمیکنه بطوری که نمی‌توانم سرکاربروم این روندچندروز ادامه دارد ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۰, ۱۴۰۱ - ۳:۱۸ ق٫ظ

  شوهر من شیشه مصرف کنم از چه داروی استفاده کنم تا سلامتی شوهرم را برگردونم خودش بهم دروغ میگه ولی من مطمئنم مصرف میکنه

  پاسخ
  محمود مهر ۲, ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷ ب٫ظ

  وسوسه شیشه خیلی بده
  چقدر زمان می بره تا به ترک شیشه عادت کنم؟

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱ - ۱:۱۸ ق٫ظ

  سلام من چهار ماه که درگیر شیشه ام اونم جا برای کشیدن ندارم با فویل ادمس موزی مصرف میکنم اون در حد بیست پک چهار روز نمیکشم ولی وسوسه میشم چیکار کنم دنبالش نرم

  پاسخ
  فیروزی فروردین ۱, ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶ ق٫ظ

  با سلام خدمت شمامنتظر جواب شما هستم لطفاً سریعتر پاسخ بدید دارم از استرس میمیرم همش فکر میکنم که امکان داره هر لحظه بی هوش بشم خانواده‌ام متوجه بشن که من شیشه مصرف میکنم چه کنم؟

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۰۸ ق٫ظ

  سلام
  بالاخره یک روز متوجه مصرف شما میشوند…زمانیکه متوجه شوند چیکار خواهید کرد؟ترک میکنید یا به مصرفتون ادامه می دهید؟

  پاسخ
  ولی بهمن ۱۶, ۱۴۰۰ - ۳:۲۸ ق٫ظ

  سلام درمان این شیشه چیه مصرف کنیم جلوش بگیره درد یاخماری نزاره؟

  پاسخ
  علی آذر ۱۲, ۱۴۰۰ - ۷:۵۸ ب٫ظ

  بسیار مفید بوده ،متشکرم

  پاسخ
  امید آذر ۱۲, ۱۴۰۰ - ۰:۰۵ ق٫ظ

  سلام من ۸ ماه هست که هفته ی یک بار شیشه مصرف میکنم آیا برای ترک چکار کنم ک دیگر اصلا شیشه را مصرف نکنم خواهش میکنم کمکم کنید و ۲۲سالمه

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۰۸ ق٫ظ

  سلام
  مصرف شیشه چه نیازی در شما رفع میکند؟ باید بتوانید آن نیاز را پیدا کنید و راه حل دیگری جز مصرف جایگزین کنید

  پاسخ
  کلافه آذر ۱, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید میشه یه راهنمایی بکنید همسرم دو بار بدون دارو شیشه ترک کرده یکی بعد ۲ ماه بازگشت داشته یکی هم بعد ۴ماه که زود متوجه شدیم پیش مشاور میرفت اما فایده نکرد الان میره پیش روانپزشک با دارو ترک کنه چون شهرستانیم کلینیک دسترسی نداریم الان یکماه دارو ولبان و رهاکین میخوره همش میخوابه حتی موقع غذا به زور بلند میشه این رفتار طبیعی هست یا به دروغ مصرف داره؟

  پاسخ
  حبیب آبان ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴ ب٫ظ

  سلام من روزی یک چهارم قرص ب ۲ مصرف میکنم چند بار خواستم ترک کنم ولی خیلی سخت بود دوباره ادامه دادم

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۰۹ ق٫ظ

  سلام
  مصرف قرص رو یک روز درمیان کنید، بعد از مدتی دو روز درمیان…و مجدداً سه روز درمیان…تا برسد به هفته ای یک بار…دو هفته ای یکبار و بعد ماهی یکبار و قطع مصرف

  پاسخ
  مهدی مهر ۱۷, ۱۴۰۰ - ۷:۵۹ ق٫ظ

  باسلام من اسیر هیولای وحشی شدم تاچند سالی هر۳روزیه بار مصرف میکردم ولی الان مرتب شبا مصرف صباخواب به اومید خدا خاستم ترک کنم ولی کمر درد خیلی شدید ددارم راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۰۹ ق٫ظ

  سلام
  برای درد کمرتون به پزشک مراجعه کنید تا درمان شود و برای اعتیادتان هم با کمک متخصص و دارو درمان کنید

  پاسخ
  تنها مهر ۱۱, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵ ب٫ظ

  با عرض سلام خدمت دوستان بنده از سال ۸۷ شیشه مصرف میکنم بارها هم تصمیم به ترک گرفتم اما هر کاری کردم ۱۰روز بیشتر نتونستم نکشم ولی الان دیگه خسته خسته شدم میخام واقعا خودمو رها کنم نظره شما چیه دوستان

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۰ ق٫ظ

  سلام
  اگر وسوسه مانع ترک شما میشود به روانپزشک یا پزشکانِ مراکزِ ترک اعتیاد مراجعه کنید

  پاسخ
  معین شهریور ۲۸, ۱۴۰۰ - ۰:۲۱ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید رفیقم ۲۵ روز شیشه کشیده و الان ۵ روز که ترک کرده امشب میگفت فقط بدنم خارش داره چکار کنه که رفع بشه ?????

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۲۶, ۱۴۰۰ - ۲:۱۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید شوهرم دوساله شیش می‌کشه همراهش تیراکم می‌کشه الان سه.روزهردوروکذاشته کناروقت وقتم می‌خوابه اعصاب نداره میگه میتونم تو خونه ترک کنم من دوتا دختر دارم ترک اینا مشکلی پیش نمیاره توخونه بعدشم میگه تو یه هفته ترک می‌کنه لطفاً جوابشو بدین دستتون درد نکن خستم نباشید

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۰ ق٫ظ

  سلام
  ممکنه بخاطر درد و فشار وسوسه، پرخاشگریهایی داشته باشند بهتر هست که با کمک متخصص و دارو، علائم ترک را کاهش دهید

  پاسخ
  وحید شهریور ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸ ب٫ظ

  باسلام وخسته نباشیدخدمت تمام کسانی که این سایت رومدیریت میکنندواون کسانی که دارن نظرات رومیخوانند.
  بنده بطورمنظم الان حدود۶ماه میشه که هرروزحدود۱۰هزارتومان وبعضی روزها۲۰هزارتومان موادمخدرشیشه مصرف میکنم والان به امیدخداتصمیم گرفتم ترکش کنم آیابدون اینکه به پزشک مراجعه کنم چند درصدامکانش است که خودم به تنهایی موفق به ترک شیشه بشم؟ممنون ازسایت خوبتون موفق وپیروزباشید.

  پاسخ
  سارا آبان ۲, ۱۴۰۰ - ۳:۱۱ ب٫ظ

  سلام دختر۲۴ساله هستم ۴ماهه میکشم ولی الان یه هفته نکشیدم دارم ترک میکنم ولی همش خوابم وخسته هستم.چکارکنم ک انرژی داشته باشم براکارکردن که ازکارم بیرونم نکنن..

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۱ ق٫ظ

  سلام
  امکان ترک بدون پزشک وجود دارد اگر بتوانید وسوسه خودتان را کنترل کنید

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷ ب٫ظ

  باسلام وخسته نباشیدخدمت تمام کسانی که این سایت رومدیریت میکنندواون کسانی که دارن نظرات رومیخوانند.
  بنده بطورمنظم الان حدود۶ماه میشه که هرروزحدود۱۰هزارتومان وبعضی روزها۲۰هزارتومان موادمخدرشیشه مصرف میکنم والان به امیدخداتصمیم گرفتم ترکش کنم آیابدون اینکه به پزشک مراجعه کنم چند درصدامکانش است که خودم به تنهایی موفق به ترک شیشه بشم؟ممنون ازسایت خوبتون موفق وپیروزباشید.

  پاسخ
  آراز شهریور ۲۲, ۱۴۰۰ - ۹:۰۸ ب٫ظ

  سلام ،خسته نباشید میخواستم بدونم بعد از قطع مصرف شیشه حداکثر تا چند روز تست میتونه مثبت باشه ،البته فقط آزمایش ادار رو میخوام بدونم و آیا چیزی یا تغذیه در تسریع سم زدایی و منفی شدن تست تاثیر داره یا نه ،متشکرم

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۳ ق٫ظ

  سلام
  بستگی دارد ولی بطور میانگین ۳ تا ۶ روز.
  مصرف شیر ، لبنیات و آبلیمو میتواند موثر باشد

  پاسخ
  سارا شهریور ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱:۵۶ ب٫ظ

  سلام خانمی هستم۳۶ساله ۶سال شیشه مصرف میکنم میخوام ترک کنم بشدت تمایل دارم ترک کنم ولی نمیدونم چطوری توخونه نمیتونم ترک کنم تنهازندگی میکنم وسوسه باعث میشه نتونم توخونه ترک کنم کسی هست کمکم کنه این لعنتیوبذارم کنارازهرنظرکه بگین استعدادتوخیلی زمینه هادارم نقاشی خیاطی زبان انگلیسی تحصیلاتم کاردانی معماری هستم المپیادفیزیک نفردوم کشورشدم کارای هنری زیادی ک کمترکسی میتونه همه روبلدباشه وانجام بده ولی مصرف شیشه همه روازم گرفته

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۳ ق٫ظ

  سلام
  دوست عزیز حتما به یک روانپزشک مراجعه بفرمایید که با دریافت دارو، بتوانید علائم ترک و وسوسه را به حداقل برسانید

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۱۲, ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳ ب٫ظ

  سلام من روزی یک گرم مصرف شیشه دارم آیا اعتیاد پیدا کردم یا نه و چگونه این مواد رو کمتر کنم

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۳ ق٫ظ

  سلام
  هر فردی که مصرف مواد رو به دفعات انجام دهد اعتیاد دارد و شما هم از این قاعده مستثنا نیستید..میتوانید با کمک روانپزشک ترک کنید

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۱۲, ۱۴۰۰ - ۲:۰۲ ق٫ظ

  سلام .همس من الان نزدیک به چهل روز هست که شیشه رو ترک کرده ولی هنوزم مثل روزهای اول ترک آبریزش شفاف و سفید رنگ بینی داره آیا این طبیع هست؟؟؟نباید آبریزش قطع بشه؟

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۱۲, ۱۴۰۰ - ۱:۵۵ ق٫ظ

  سلام .همسر من الان نزدیک به چهل روزهست که مصرف شیشه رو کنار کذاشته و ترک کرده.اما هنوزم مثل روزهای اول ترک آبریزش شفاف وسفیدرنگ از بینی اش میاد و چهره اش هنوز تغییر چندانی نکرده؟آیا این آبریزش بینی طبیعی هست؟من همش فکر میکنم که به من دروغ میگه و شاید دوباره پنهان از من مصرف میکنع.تو رو خدا راهنماییم کنید واقعا خودم دچار افسرگی و بی اعصابی شدم.ممنون

  پاسخ
  سجاد غانمی شهریور ۷, ۱۴۰۰ - ۲:۵۹ ق٫ظ

  باسلام بنده جوانی هستم ۳۲ساله که بعد ازترک شیشه اکنون ۲سال است که بخاطر علاءمی چون استرس .اظتراب. ترس وروانپرشی توسط پزشک اعصاب وروان تجویز به داروهای اعصاب از قبیل والپوات سدیم ۵۰۰.بیپریدین .تری فلءورین چند آرام بخش دیگر شدم اما هیچ تغییری مشاهده نکردم راهنمایی میخواستم

  پاسخ
  زهرا شهریور ۵, ۱۴۰۰ - ۸:۰۵ ق٫ظ

  سلام شوهر من درحال ترک شیشه است آیا میتواند در خانه ترک کند و خودش میگه علائم ترک شیشه فقط خواب و همش خوابه

  پاسخ
  y ki مرداد ۵, ۱۴۰۰ - ۴:۵۲ ق٫ظ

  من ۲ماه مصرف میکنم ته‌ته‌خماریم ۲روز خوابه هیچ‌علائمی دیگه ندارم به‌نظرتون قبلا ال اس دی یا ماشروم و گل مصرف میکردم بدنم مقاوم تره نسبت به بقیه؟

  پاسخ
  علی تیر ۲۵, ۱۴۰۰ - ۶:۵۳ ب٫ظ

  برادرم تفننی شیشه کشیده الان تب ،لرز ،سردرد،یک روزتوخواب عمیق وبی حسه،گلو درد دردعضلانی داره خودش میگه علائم شیشه نیست کروناست گرفتم این نشانها مال خماری شیشه است یانه؟

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۴ ق٫ظ

  مصرف تفننی نداریم هر فردی که مکرر مصرف دارد اعتیاد محسوب میشود…باید تست کرونا بدهند

  پاسخ
  بی نام تیر ۲۲, ۱۴۰۰ - ۰:۳۶ ق٫ظ

  لعنت به همون کسی که این ماده افیونی را به وجود آورد
  بنده از سال ۸۹به دلیل افسردگی روی به شیشه اوردم اوایل حس خوبی داشت حالا موندم که چه جوری خودمو خلاص کنم
  کمکم کنید

  پاسخ
  افضل خرداد ۲۹, ۱۴۰۰ - ۱:۴۶ ق٫ظ

  همسر من سه روزه شیشه نکشده ومیخواد ترک کنه برای کاهش درد خماری باید چه قرضی یا دارویی بدهم

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۴ ق٫ظ

  برای تجویز قرص و دارو به روانپزشک مراجعه کنید

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۰ - ۴:۰۱ ب٫ظ

  سلام شوهرم مصرف شیشه داره دوست داره
  ترک کنه اما شرایت کاری نمیتونه
  بچه بزرگ دارم از کسی نمیتونم کمک بخوام
  آیا دارویی هست که ترک کنه لطفا رهنماییم کنید

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۵ ق٫ظ

  سلام
  بله میتوانید با مراجعه به روانپزشک دارو دریافت کنید

  پاسخ
  شیردل اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۰ - ۱:۰۹ ق٫ظ

  سلام همسرم ۴۵ روزه که ترک شیشه داره اما عوارضی چون فشار بالا بیخوابی شبانه وسندرم دست وپای بیقرار داره که خیلی عصبی هم میکنه اینا اذیتش میکنه لطفا راه کاربدین بهمون ممنون میشم

  پاسخ
  هانیه شفیعی مشاور ازدواج | زوج درمانگر | مشاور فردی | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۵ ق٫ظ

  سلام
  برای فشارخون بالا به پزشک مراجعه شود حتما…
  برای سندرم پای بیقرار و عصبی بودنشان میتوانند ورزشهای سبک مثل پیاده روی سی دقیقه ای در روز داشته باشند اگر علائم بهبود پیدا نکرد بعد از ۱۰ روز به روانپزشک مراجعه کنند..

  پاسخ
  م ...الف فروردین ۲۹, ۱۴۰۰ - ۱:۱۶ ق٫ظ

  سلام من ۳ ماه شیشه مصرف کردم الان دوروز مصرف نمیکنم خیلی کمر درد هستم سرما گرمام میشه به خاطر شرایطم نمیتونم به پزشک مراجعه کنم یا به کسی بگم لطفا بهم بگین چه داوریی بخورم

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵ ب٫ظ

  درود
  ترک شیشه با توجه به خاصیتش درد جسمی خاصی ندارد مگر اینکه فرد ماده مخدر دیگر با آن مصرف کرده باشد که آن را هم در حال ترک است یا شیشه ای مصرف می کند که مخدر قاتی دارد که درد بدنی داشته باشد و یا می تواند کمر درد ناشی از مشکلات جسمی دیگر باشد ..پس از قطع مصرف حدود ۱ یا ۲ روز پرخوابی و‌پس از آن تا حدود ۷ تا ۸ روز علام بی رمقی ، کسالت ، بی حوصلگی ، کرختی ، وسوسه و زمان دیر می گذرد را تجربه می کنید البته اگر دوباره مواد مصرف نکنید بعد از ۱۰ روز اول تا حدودی سر حال می شوید حتی ممکن است فکر کنید خوب شده اید که جمعا ۱۰ تا ۱۵ روز دز این وضعیت هستید و جمعا بعد از ۲۰ تا ۲۵ روز از آخرین مصرف حدود ۳ ماه بعد از این ۲۵ روز به دلیل تغییرات مغزی حالت های روحی و روانی مختلفی مانند بی رمقی ، عصبانیت ، ناامیدی و غیره را تجربه خواهید که طبیعی می باشد ..شما لازم است حتما مداخلات درمانی برای جلوگیری از عود مجدد در محضر یک متخصص آین حوزه بگیرید

  پاسخ
  ارین مرداد ۳, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶ ق٫ظ

  سلام شوهرم میگه ۵ سال پیش شیشه مصرف کردم اما الن عوارض می بینم می خواستم ببینم واقعت داره بعداز ۵سال یا داره الان مصرف می کنه خواهشن جوابم بدین

  پاسخ
  M,a,a,v فروردین ۱۲, ۱۴۰۰ - ۱:۲۸ ب٫ظ

  سلام.وقت بخیر،من به مصرف شیشه بنا به اجبار،،اعتیاد دارم،،از همه نوع ارگان و اشخاصی کمک گرفتم برای ترک،،ولی هیچ کدام مسمر ثمر نبود،مشکلم را نمیتوانم تایپ کنم،لطفا کمکم کنید،خواهش میکنم

  پاسخ
  سلیمان اسفند ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸ ب٫ظ

  اینجانب سید سلیمان مدت ۳ سال شیشه مصرف کردم ۳۳ روز میشه ترک کردم درد شدید معده دارم و شرکیجی چیکنم

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۷, ۱۴۰۰ - ۵:۲۴ ق٫ظ

  سلام شوهرمن امروز ۴ روزه که شیشه راترک کرده و لی از دیشب یعنی شب سوم لرزو تب ۳۷/۵ کرده هنوزلرزداره آیااین اب ولرز برای ترکش هست البته شیره تریاک هم استفاده میکنه ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  هما آذر ۱, ۱۳۹۹ - ۱:۲۲ ب٫ظ

  سلام حسته نباشید ، من شدیدا به کمک احتیاج دارم برادرم چند ساله اعتیاد داره چند بار کمکش کردیم ترک کرده ولی بعد از یکی دو ماه برمیگرده اول به هرویین اعتیاد داشت و بعد شیشه . ما ایران زندگی نمیکنیم مادر پدر ایران هستند تمام مسئولیت و سختی روی دوش منه . خیلی خسته شدم از تلاش احساس میکنم خودم افسردگی شدید گرفتم از این موضوع .چطوری میشه با شما در ارتباط بود

  پاسخ
  میترا سیفان آذر ۲, ۱۳۹۹ - ۸:۴۴ ب٫ظ

  سلام ممنون از اشتراک‌گذاری تجربه‌تون. به نظرم شما به عنوان شخص نزدیک به برادرتون، برای کمک هرچی بهتر به ایشون، در ابتدا باید به سلامت روان خودتون رسیدگی کنید. می‌توانید برای رزرو وقت از لیست متخصصین سایت پزشک خوب استفاده کنید:
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists
  آدرس ایمیل بنده:
  Mitraseyfan30@gmail.com

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹ ب٫ظ

  درود
  در ابتدا لازم است خودتان مداخلات درمانی بگیرید تا بتوانید از تعادل روحیتان مراقبت کنید و سپس به برادرتان بتوانید کمک کنید ..ممکن است ناخواسته خود شما در تشدید مصرف مواد نقش داشته باشید .

  پاسخ
  ماهان آبان ۶, ۱۳۹۹ - ۲:۱۵ ب٫ظ

  سلام من تقریبا۱۰روز مدام مصرف کردم و الان دوروز بعداز اخرین استعمال،دائما درد شدید معده دارم و تقریبا روزی ۳بار حالت تهوع دارم.میشه راهنماییم کنید که این دوتا مشکلو چطور کمترکنم که بتونم به کار و زندگیم ادامه بدم؟
  ممنونم.

  پاسخ
  میترا سیفان آبان ۱۰, ۱۳۹۹ - ۶:۳۵ ق٫ظ

  سلام
  لطفا در تمام طول پروسه ترک اعتیاد تحت نظر پزشک و متخصص مشاوره ترک اعتیاد باقی بمانید.
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/126p-addiction-therapist

  پاسخ
  هنگامه مهر ۲۱, ۱۳۹۹ - ۵:۳۷ ق٫ظ

  برای ترک شیشه در منزل چگونه اقدام گنم

  پاسخ
  علی قائم‌مقامی مهر ۲۴, ۱۳۹۹ - ۵:۲۰ ب٫ظ

  سلام
  پیشنهاد میشه که حتما با یه متخصص ترک اعتیاد هماهنگ باشید و از ایشون کمک بگیرید. گاهی لازمه دستورالعمل های خاصی رعایت بشه یا داروی خاصی مصرف بشه که متخصص ترک اعتیاد بهتر میتونن راهنمایی کنن.
  در این لیست تعدادی از بهترین متخصصان ترک اعتیاد رو مشاهده می کنید:
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/126p-addiction-therapist

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب