نقاط حساس بدن زنان در رابطه جنسی

توسط تیم محتوای پزشک خوب
این مقاله توسط تیم محتوای پزشک خوب ترجمه شده است.

یکی از اصول زنگی مشترک بین زوجین داشتن رابطه جنسی است. حال داشتن رابطه جنسی رضایت بخش می‌تواند به پایدار بودن آن و داشتن یک رابطه کامل کمک بسیاری کند. رابطه جنسی با کیفیت و رضایت بخش است که در آن طرفین به ارگاسم برسند و ارضا شوند.
اما همین موضوع ارضا شدن زن و مرد و به ارگاسم رسیدن آن‌ها، به شناخت طرفین از اندام جنسی و بدن شریک جنسیشان بستگی دارد. اگر به دنبال آن هستید تا یک رابطه پایدار و لذت بخش داشته باشید بهتر است علو و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نقاط حساس بدن زنان بیشتر آشنا شوید. قطعا آشنایی با این نقاط می‌تواند روی روابط جنسی شما و پایداری زندگی مشترکتان تاثیر بسیاری داشته باشد.

فهرست مطالب
 •  

  رابطه جنسی و ارگاسم در زنان

  شهوت در بدن زنان از کجا آغاز خواهد شد؟ کدام ناحیه است که با لمس آن می‌توان زنان را به اوج شهوت رساند؟ برای اینکه این موضوع را درک کنید باید بدن زنان را بشناسید، شناخت بدن و آناتومی زنان می‌تواند به برانگیخته شده احساسات و داشتن یک رابطه جنسی لذت‌بخش‌ کمک بسیاری کند.
  شهوت در زنان از مغز آغاز می‌شود و زمانی که این حس برانگیخته شدن را نسبت به یکدیگر داشته باشند، بدنشان نسبت به این پاسخ و واکنش نشان می‌دهد. از این رو می‌توانند در رابطه جنسی بسیاری موثر عمل کنند. با شناخت بدن زنان می‌توانید میزان این لذت جنسی را افزایش دهید. زمانی که زنان به اوج لذت جنسی برسند، شریک جنسی آن‌ها هم می‌تواند رابطه جنسی بهتری را تجربه کند.

  می‌توان گفت که دلیل آنچه که بسیاری از زنان ارگاسم را تجربه نمی‌کنند، عدم شناخت بدن آن‌ها توسط شریک جنسی‌شان است. این کمبود بیشتر از جانب آقایان و عدم شناخت آن‌ها نسبت به بدن زنان است. پس اگر می‌خواهید یک رابطه جنسی گرم و لذت‌بخش را تجربه کنید بهتر است نسبت به بدن زنان شناخت خود را افزایش دهید. عدم تلاش برای بهبود این عارضه می‌تواند اختلالات بسیاری را برای زنان ایجاد کند.

   

  چرا باید نقاط حساس بدن زنان را بشناسیم؟

  نقاط حساس بدن زنان مملو از عصب‌های حسی هستند و با لمس این نواحی می‌توانید زنان را در رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسانید. از طرفی؛ برای اینکه زنان به ارگاسم برسند باید از لحاظ ذهنی هم آمادگی داشته باشند، تحریک این نقاط حساس کمک بسیاری به ترشح هورمون در مغز زنان می‌کند. در زمان تحریک این نقاط واژن شروع به ترشح هورمون‌هایی می‌کند که در حین رابطه جنسی از خشک شدن واژن و دردناک بودن رابطه جنسی جلوگیری می‌کند.

  نقاط حساس بدن زنان را بشناسید

   

  نقاط حساس بدن زنان کجاست؟

  نقاط حساس بدن زنان نقش بسیار مهمی در برانگیخته کردن احساسات جنسی آن‌ها دارد. لمس و تحریک این نواحی می‌تواند موجب افزایش لذت جنسی شما و زنان در رابطه جنسی شود. آشنایی بیشتر با بدن زنان می‌تواند این امکان را برای مردان فراهم کند که بهترین رابطه جنسی را داشته باشند.
  در ادامه نقاطی حساس بدن زنان را به شما معرفی می‌کنیم که با شناخت آن‌ها می‌توانید در عشق‌بازی با همسرتان لذت بیشتری ببرید.

  • سینه‌ها: سینه‌های یکی از عوامل تحریک‌کننده بدن در زنان و مردان است. در واقع نوک سینه یکی از مناطقی است که تحریک آن می‌تواند بخشی از مغز را فعال کند که در زمان تحریک کلیتوریس و واژن فعال خواهد شد. تحریک این ناحیه به دلیل پوست نازک و عصب‌های بسیاری که دارد بهتر است آرام و با ملایمیت انجام شود. برخورد خشن می‌تواند موجب فروکش کردن احساسات زنان شود.

  • کف پا: رگ‌ها و اعصاب بسیاری در کف پای زنان وجود دارد که لمس و آن‌ها می‌تواند موجب برانگیخته شدن احساسات افراد شود. بهتر است با ماساژ دادن کف پا کار معاقشه خود را آغاز کنید.
  • پشت زانو: احساس قلقلکی که در لمس پشت زانو ایجاد می‌شود همانند زیربعل می‌باشد و می‌تواند احس لذت و شهوت را برای زنان برانگیخته کند. سعی کنید در طول رابطه جنسی از این ناحیه غافل نشوید.
  • زیر بغل: لمس زیربغل زنان می‌تواند با ایجاد حس لذت موجب تحریک زنان در رابطه جنسی شود.
  • شکم و ناف: لمس کردن، بوسیدن و نوازش این ناحیه می‌تواند هم برای زنان و هم برای مردان با لذت بالایی همراه باشد. سعی کنید تحریک بدن زنان را از این ناحیه آغاز کرده و به سمت سمت لگن و کلیتوریس بروید، همواره سعی کنید در تحریک بدن زنان با لطافت و ملایمت برخورد کنید.
  • پوست سر: در کف سر هزاران عصب وجود دارد که لمس و نوازش آن‌ها می‌تواند موجب تحریک بیشتر زنان در رابطه جنسی شود. بازی با موها، ماساژ موها می‌تواند موجب برانگیخته شدن احساسات زنان شود.
  • ناحیه خارجی کمر:  این ناحیه دقیقا ناحیه اتصال بین ستون فقرات بدن با لگن است که عصب‌های بسیاری دارد. تحریک این بخش می‌تواند با نوازش و لمس باشد و شهوت زنان را برانگیزد. برای تنوع در رابطه جنسی خود می‌توانید تحریک این ناحیه را با پر انجام دهید.
  • نوک انگشتان: یکی از مهم‌ترین بخش‌های بدن زنان که می‌تواند موجب برانگیخته شده احساست و شهوت آن‌ها شود، نوک انگشتان دست است. بهتر است در زمان تحریک شریک جنسی خود از طریق انگشتان، تماس چشمی هم داشته باشید. لمس کردن، مکیدن و نوازش انگشتان می‌تواند در برانگیخته کردن احساسات زنان و شهوت آن‌ها تاثیرگذار باشد.
  • قسمت داخلی ران: قسمت داخلی ران‌ها به دلیل نزدیک بودن به اندام‌های جنسی از حساسیت بالایی برخوردار است. از این رو به راحتی با لمس و نوازش تحریک می‌شود.
  • باسن: یکی از بهترین راه‌های تحریک زنان لمس باسن و تحریک مقعد است. زمانی که نقاط مختلف بدن تحریک می‌شود، جریان خون در این ناحیه افزایش پیدا می‌کند و باسن سرعت تحریک خواهد شد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد برقراری رابطه جنسی مقعدی ندارید، می‌توانید با دست این ناحیه را تحریک کنید.
  • گردن: یکی از حساس‌ترین نقاط بدن زنان، گردن آن‌ها است. کافیست گردن زنان را ببوسید و با لمس و بوسه‌های آرام شریک جنسی خود را تحریک کنید.
  • لب و دهان: بوسیدن لب‌های زنان می‌تواند اولین حرکت در زمان معاشقه باشد. با این کار علاوه بر اینکه می‌توانید عشق و صمیمیت خود را انتقال دهید، می‌توانید از لحاظ جنسی هم زنان را تحریک کنید.
  • گوش‌ها: در داخل و خارج گوش‌ها هزاران عصب جنسی وجود دارد. برای تحریک زنان از ناحیه گوش می‌توانید به آرامی و با نوازش این کار را انجام دهید. عصب‌های گوش به قدری حساس است که می‌توانید با صدا و گرمای نفس خود زنان را تحریک کنید.

  نقاط حساس ناحیه واژن

  ناحیه واژینال یکی از حساس‌ترین بخش‌های بدن زنان است. اندام جنسی زنان در این بخش قرار دارد و با تحریک آن می‌توانید تاثیر بسیاری روی اندام جنسی زنان بگذارید. در ادامه با نقاط مهم اندام جنسی زنان آشنا می‌شوید:

  • کلیتوریس: این ناحیه یکی از نقاط بسیار حساس بدن زنان بوده که به چوچوله هم معروف است. رگ‌های خونی و عصب‌های بسیاری در این ناحیه وجود دارند که می‌توانند روی شهوت زنان تاثیرگذار باشند. برای تحریک بیشتر می‌توانید این ناحیه را بین انگشتان خود قرار دهید و به آرامی با آن بازی کنید.
  • لبه‌های واژن: لبه‌های واژن در واقع لبه‌هایی است که در دو طرف سوراخ واژن قرار داد و موجب تحریک زنان رد رابطه جنسی می‌شود.
  • تپه ونوس: در واقع یک برآمدگی از بافت چربی است که درست در بالای واژن و کلیتوریس قرار گرفته است. تحریک این ناحیه می‌تواند موجب افزایش لذت جنسی زنان در رابطه شود.
  • نقطه G: این نقطه که برای بدن زنان بسیاری تحریک کننده است در داخل واژن قرار دارد. حدود سه تا پنج سانتی‌متر داخل واژن است. در زمان ورود آلت تناسلی تحریک شده، در غیر اینصورت با دست می‌توان آن را تحریک کرد. بافت این ناحیه در مقایسه با دیگر بخش‌های بدن کمی زبر است.
  • نقطه A: این نقطه هم داخل واژن و در ابتدای دهانه رحم قرار دارد، ورود آلت تناسلی به آن می‌تواند موجب تحریک این ناحیه شود.
  • نقطه V: این نقطه در قسمت خارجی واژن و در زیر آن قرار دارد. برای رابطه جنسی بهتر می‌توانید از لمس و مکیدن این ناحیه کمک بگیرید.

  سخن پایانی پزشک خوب

  یادگیری و آگاهی در رابطه با شناخت بدن و اندام جنسی شریک جنسیتان می‌تواند به داشتن یک رابطه جنسی درست و مناسب کمک بسیاری کند. رابطه‌ای که در آن زن و مرد هردو رضایت کامل داشته باشند، می‌تواند پایدار باشد اما در رابطه‌ای که شریک جنسیتان نتواند شما را ارضا کند و به ارگاسم برساند قطعا کوتاه خواهد بود. پس اگر به دنبال بهبود شرایط و ادامه روابط هستید بهتر است به این موضوعات توجه داشته باشید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  ناشناس اسفند ۱۲, ۱۴۰۰ - ۵:۳۹ ب٫ظ

  سلام تشکر بابت مطالب خوبتون

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب