آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود؟ مضرات و نکات رابطه مقعدی

توسط مهناز جلدی
این مقاله توسط مهناز جلدی ترجمه شده است.

رابطه از پشت یا رابطه مقعدی یکی از راه‌های برقراری رابطه جنسی است که با وجود مضراتی که دارد توسط برخی از زوجین انجام می‌شود. این نوع رابطه برای برخی از خانم‌ها لذت‌بخش است و برای برخی دیگر همراه با درد و احساس ناخوشایند است و تنها به دلایلی مثل پیشگیری از بارداری یا اعمال فشار از سوی طرف مقابل انجام می‌شود.

رابطه جنسی باید همراه با احساس خشنودی، لذت و رضایت دو طرف باشد. اگر در رابطه احساس می‌کنید تحت فشار و اجبار قرار گرفته‌اید، این مسئله را با همسرتان در میان بگذارید.

اما اگر رابطه مقعدی را با رضایت خود و به دلایل خاص مثل پیشگیری از بارداری احتمالی انتخاب کرده‌اید، بهتر است درباره آن بیشتر بدانید. مثلاً پرسش خیلی از زوجین درباره این رابطه این است که «آیا رابطه از پشت باعث بارداری می‌شود؟»، جواب قطعی به این سوال خیر است و در واقع این رابطه روش موثری برای جلوگیری از بارداری است.

با این وجود یک سری شرایط از پیش تعیین نشده در رابطه از پشت ممکن است باعث بارداری ناخواسته شوند. بنابراین بهتر است با خطرات این نوع رابطه از پیش آشنا باشید. در این مقاله درباره احتمال بارداری در رابطه از پشت و مضرات این نوع رابطه، صحبت می‌کنیم.

فهرست مطالب
 • رابطه مقعدی باعث حاملگی میشود؟

  با وجود اینکه احتمال بارداری از طریق رابطه مقعدی اندک است، اما صفر نیست. همچنین توجه داشته باشید که برای باردار شدن در این روش، زن باید در بازه تخمک‌گذاری چرخه قاعدگی قرار داشته باشد. مایع منی حاوی میلیون‌ها «اسپرم» است که در جستجوی «تخمک» هستند. هر ماه یک تخمک از تخمدان زن آزاد می‌شود و وارد لوله رحم می‌شود. در این حالت زن آماده بارور شدن است. برای اینکه یک تخمک بارور شود، اسپرم باید وارد واژن شود و از آنجا به دهانه رحم و سپس لوله‌های رحمی برود. در لوله رحم اسپرم‌ها برای ورود به تخمک تلاش می‌کنند.

  نکته مهم این است که بین مقعد و ارگان‌های مربوط به باروری یک خانم هیچ ارتباط داخلی وجود ندارد. اما زمانی که اسپرم (مایع منی) به واژن نزدیک می‌شود، احتمال اینکه شما یا همسرتان آن را به طور تصادفی (بدون دخول) به سمت کانال واژن هدایت کنید، وجود دارد. تحت این شرایط احتمال بارداری وجود دارد. وجود حتی یک اسپرم هم برای باردار شدن کافی است. بنابراین خروج مایع منی در نزدیکی واژن یا برخورد انگشت آغشته به مایع به واژن، می‌تواند باعث بارداری شود.

  رابطه جنسی چیست؟ نکات مهم روابط جنسی در مردان و زنان

  احتمال بارداری در رابطه مقعدی

  ‌‌

  پزشک خوب در راستای آگاهی بخشی درباره موضوعات جنسی مقالات متعددی را زیر نظر متخصصان این حوزه آماده کرده است.
  مشاهده لیست مقالات

  آیا رابطه مقعدی بی‌خطر است؟

  رابطه جنسی مقعدی خطرناک‌تر از دیگر روابط جنسی است. هر نوع رابطه جنسی بدون محافظت خطر ابتلا یا انتقال عفونت مقاربتی (STI) را افزایش می‌دهد. چیزی که باعث می‌شود رابطه از پشت کمی خطرناک‌تر باشد این پاره شدن پوست ظریف مقعد و قسمت‌های سفت پشت آن است. به این ترتیب زمینه برای انتقال بیماری‌های مقاربتی و عفونت‌های باکتریایی و قارچی درون مقعد افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.
  تماس با این باکتری‌ها می‌تواند منجر به عفونت‌های دیگری مانند عفونت‌های دستگاه ادراری (UTIs) یا بیماری‌های دستگاه گوارشی شود.

  آیا رابطه مقعدی باعث زگیل تناسلی میشود؟

  خطر انتقال بیماری های مقاربتی و زگیل تناسلی در طول رابطه مقعدی نسبت به رابطه جنسی واژینال بیشتر است، به خصوص اگر افراد از کاندوم استفاده نمی کنند. این به این دلیل است که مقعد روان کننده تولید نمی کند و پوست بسیار حساس است، بنابراین می تواند به راحتی پاره شود. اگر پوست پاره شود، انتقال یا ابتلا به عفونت بسیار آسان تر می شود.

  عفونت هایی که افراد می توانند از طریق رابطه مقعدی منتقل شوند عبارتند از:

  • اچ‌ آی‌ وی
  • ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یا زگیل تناسلی
  • ویروس های هپاتیت
  • سیفلیس
  • سوزاک
  • هرپس سیمپلکس
  • کلامیدیا

  آیا پیشاب باعث حاملگی می‎شود؟

  با اینکه احتمال وجود اسپرم در مایع منی بیشتر است اما بعضی مطالعات نشان داده است که احتمال وجود اسپرم در پیشاب هم وجود دارد و احتمال بارداری از طریق پیشاب هم وجود دارد. بنابراین باید بدانید که احتمال بارداری بدون دخول صفر نیست. در صورتی که قصد باردار شدن ندارید و از روش‌های پیشگیری استفاده نمی‌کنید، باید بیشتر مراقب باشید.

  در رابطه از پشت باید به این نکات توجه داشته باشید

  ۱- بر خلاف واژن، نیاز به روان‌کننده دارد

  واژن یک بخش شگفت انگیز در بدن است که اغلب هنگام آماده شدن برای رابطه جنسی خود را روان می‌کند. اما مقعد اینگونه نیست و تنها با استفاده از روان کننده‌ها و روغن‌ها می‌توانیم درد رابطه از پشت را کاهش دهید.
  روان کننده سیلیکون بهترین روان کننده برای مقعد هستند. بسیاری از روان کننده‌ها مبتنی بر پایه آب یا ترکیبی از هر دو هستند. روان کننده‌های روغنی، اگرچه برای مقعد عالی هستند، اما برای استفاده با کاندوم ایمن نیستند.

  ۲- همانند بافت واژن، بافت داخل مقعد نسبت به بافت بیرون مقعد حساس‌تر است

  بافت خارجی و پوست به عنوان یک مانع محافظ برای کمک به دور نگه داشتن باکتری‌ها و دیگر ارگانیسم‌های ناخواسته از بدن شما از جمله پوست و بافت مقعدی عمل می‌کنند. از طرف دیگر، بافت داخلی بسیار نازک‌تر است و بنابراین مستعد پارگی و خونریزی است. همانطور که در بالا ذکر شد، این احتمال انتقال عفونت را بین زوجین افزایش می‌دهد – نه فقط STI. برای کاهش خطر آسیب و انتقال باکتری، از روغن زیاد استفاده کنید.

  ۳- مقعد نیز مانند واژن ماهیچه‌ای دارد که باید شل شود تا به راحتی نفوذ کند

  عضله اسفنکتر باید شل شود تا بازی مقعدی لذت بخش باشد و از پارگی جلوگیری شود. ابتدا با گرفتن دوش آب گرم یا حمام به آرام کردن ماهیچه‌های منقبض کمک کنید. تمرین مقعدی می‌تواند کمک کند که پشت شما به دخول عادت کند.

  ۴- مقعد نیز مانند واژن دارای باکتری است

  بعد از رابطه از پشت اگر خود را تمیز نکنید، باکتری‌هایی که در داخل و اطراف مقعد زندگی می‌کنند، می‌توانند به راحتی به قسمت‌های مختلف منتقل شوند. این بخش‌ها شامل اندام تناسلی، دهان، چشمان می‌شود. اگر از کاندوم استفاده می‌کنید، قبل از اینکه به رابطه جنسی واژینال یا دهانی بروید، یک کاندوم جدید باز کنید. باکتری‌های مقعدی که وارد مجرای ادرار می‌شوند می‌توانند باعث عفونت ادراری شوند.

  رابطه بدون دخول چگونه است؟ | ۸ نوع رابطه بدون دخول در دوران عقد

  عوارض رابطه مقعدی

  احتمال بروز بیماری و جراحت در رابطه مقعدی محافظت نشده، بیشتر است. بنابراین بهتر است هنگام رابطه مقعدی از کاندوم استفاده شود. این نوع رابطه جزو فعالیت‌های پرخطر به حساب می‌آید. همچنین احتمال انتقال عفونت‌های منتقله جنسی (STIs) در این روش وجود دارد.

  از آنجا که دهانه مقعد باریک، خشک و ظریف است، احتمال انتقال عفونت‌های جنسی از طریق رابطه از پشت بیشتر است؛ چراکه احتمال جراحت و خونریزی مقعد بالا است و این باعث ورود آسان باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها به جریان خون می‌شود. حتی اگر هیچکدام از طرفین مبتلا به عفونت نباشند، وجود مدفوع می‌تواند باعث عفونت مجاری ادراری شود.

  در عین حال که روان‌کننده‌ها می‌توانند به جلوگیری از خونریزی در رابطه مقعدی کمک کنند، اما احتمال انتقال عفونت را هم افزایش می‌دهند. در برخی موارد رابطه از پشت می‌تواند باعث بی اختیاری مدفوع شود.

  سوالات رایج زوجین در مورد ارتباط مقعدی

  در اینجا به برخی از سوالات رایج از افرادی که رابطه مقعدی دارند، پاسخ داده شده است:

  آیا این رابطه به بدن آسیب میرساند؟

  این نوع رابطه ممکن است در ابتدا با کمی درد و سوزش همراه باشد، اما اگر مقدار زیادی روغن استفاده کنید می‌تواند به یکی از روش‌های برطرف کردن میل جنسی زوجین تبدیل شود. استفاده از روغن، روان کننده‌ها و…. می‌تواند در برقراری این رابطه بسیار تاثیرگذار باشد. 

  آیا در این نوع رابطه داشتن خونریزی طبیعی است؟

  مقدار کمی خون برای بار اول و دوم غیرطبیعی نبوده، البته با مصرف روغن و روان کننده ممکن است خونریزی نداشته باشید. به طور کلی میزان خونریزی به شرایط جسمی فرد هم بستگی دارد. اگر میزان خونریزی بیش از حد باشد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

  آیا داشتن رابطه از پشت بر توانایی مدفوع شما تاثیر می‌گذارد؟

  خیر، رابطه جنسی مقعدی بر توانایی شما برای مدفوع یا نگه داشتن آن تأثیر نمی‌گذارد.

  خطرات رابطه  از پشت

  رابطه از پشت با خطرات و مضرات بسیاری همراه است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  انتقال بیماری‌های مقاربتی

  رابطه جنسی مقعدی می‌تواند عفونت‌ها و بیماری‌هایی را که مقاربت واژینال می‌تواند منتقل کند، مانند: سوزاک، کلامیدیا، تبخال، اچ‌آی‌وی را منتقل کند. در واقع، رابطه جنسی مقعدی در مقایسه با سایر اعمال جنسی، به ویژه منبع قابل اعتماد برای شریک جنسی، بالاترین خطر انتقال یا ابتلا به HIV را دارد.

  در ادامه نحوه کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مقعدی در حین رابطه از پشت آورده شده است:

  • از کاندوم به درستی استفاده کنید.
  • از روان کننده و روغن بیشتر استفاده کنید.
  • به طور مکرر برای بیماری‌های مقاربتی آزمایش دهید.
  • با شریک (های) خود در مورد وضعیت STI و آزمایش صحبت کنید.
  • برای کمک به پیشگیری از عفونت HIV، پروفیلاکسی قبل از مواجهه (PrEP) را در نظر بگیرید.

  افزایش خطر عفونت باکتریایی

  مقعد فاقد سلول‌هایی است که روان کننده طبیعی ترشح کند. عدم روانکاری و بافت‌های نازک تر، خطر پارگی‌های مرتبط با اصطکاک را در مقعد و رکتوم افزایش می‌دهد. برخی از این پارگی‌ها ممکن است بسیار کوچک باشند. این امر خطر آبسه مقعدی را افزایش می‌دهد، عفونت عمیق پوست که معمولاً نیاز به درمان با آنتی بیوتیک دارد.

  افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی

  از آنجا که رابطه مقعدی می‌تواند منجر به عفونت های باکتریایی شود، می‌تواند خطر ابتلا به عفونت های مقاربتی (STIs) را افزایش دهد. به عنوان مثال، از آنجایی که احتمال پارگی پوست در طول رابطه مقعدی بیشتر از رابطه جنسی واژینال است، فرصت بیشتری برای انتشار بیماری‌های مقعدی وجود دارد. نمونه هایی از این موارد عبارتند از کلامیدیا، سوزاک، هپاتیت، HIV و تبخال.
  با توجه به منبع مورد اعتماد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، “رابطه جنسی مقعدی در مقایسه با سایر انواع رابطه جنسی، مانند رابطه جنسی واژینال یا دهانی، بالاترین رفتار جنسی پرخطر برای انتقال HIV است.”

  هموروئید

  هموروئید قسمت‌هایی از رگ‌های خونی داخل و خارج راست روده است که می‌تواند باعث خارش، خونریزی خفیف و گاهی درد شود. در حالی که هموروئید می‌تواند ناخوشایند و دردناک باشد، اما به راحتی قابل درمان و بسیار قابل پیشگیری است. رابطه مقعدی می‌تواند بواسیر موجود را برای برخی افراد تحریک کند. با این حال، رابطه جنسی مقعدی به خودی خود باعث ایجاد هموروئید نمی شود، اگر فرد قبلاً آن را نداشته باشد.

  چگونه خطر را کاهش دهیم؟

  همیشه نمی‌توان در حین رابطه مقعدی از هموروئیدهای تحریک کننده جلوگیری کرد، اما استفاده از روان کننده کافی می تواند به کاهش تحریک کمک کند.

  بارداری

  یک افسانه رایج این است که یک زن نمی‌تواند در نتیجه رابطه مقعدی باردار شود. این کاملا درست نیست، زیرا ممکن است منی بعد از رابطه جنسی مقعدی وارد واژن شود.

  چگونه خطر را کاهش دهیم؟

  استفاده از کاندوم هنگام رابطه مقعدی برای جلوگیری از بارداری ضروری است. اگر شریک جنسی تصمیم به تغییر جنسیت از مقعدی به واژینال دارند، باید کاندوم را تغییر دهند تا تماس با باکتری ها به حداقل برسد.

  افزایش خطر فیستول، یک عارضه نادر

  در موارد بسیار نادر، ممکن است پارگی در پوشش مقعد یا راست روده بزرگتر شود. پزشکان به این حالت شکاف یا پارگی بزرگ می‌گویند. گاهی اوقات، این پارگی آنقدر بزرگ است که از روده به قسمت های دیگر بدن گسترش می‌یابد. پزشکان به این فیستول می‌گویند.
  فیستول می‌تواند یک موقعیت پزشکی اورژانسی باشد زیرا به مدفوع از روده اجازه می‌دهد تا به سایر نقاط بدن برود. از آنجایی که مدفوع به طور طبیعی حاوی مقادیر قابل توجهی باکتری است، داشتن فیستول می‌تواند باکتری را به سایر قسمت های بدن وارد کند و منجر به عفونت و آسیب شود. پزشکان معمولا جراحی را برای ترمیم فیستول پیشنهاد می‌کنند.
  باز هم، این یک عارضه نادر اما بالقوه رابطه جنسی مقعدی است. به همین دلیل، استفاده از روغن کاری مناسب و قطع رابطه جنسی مقعدی در صورت بروز درد ضروری است.

  آیا خطرات بلند مدتی وجود دارد؟

  برخی از افراد بر این باورند که خطر احتمالی رابطه مقعدی این است که راست روده طولانی مدت کشیده می‌شود و این آسیب می‌تواند منجر به بی اختیاری مدفوع شود. در بیشتر موارد، کارشناسان پزشکی با این موضوع مخالف هستند. با این حال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ در مجله آمریکایی Gastroenterology منبع مورد اعتماد رفتار جنسی ۴۱۷۰ بزرگسال را بررسی کرد. محققان از بزرگسالان پرسیدند که آیا تا به حال رابطه مقعدی داشته‌اند و آیا بی اختیاری مدفوع داشته‌اند یا خیر. آن‌ها دریافتند که ۳۷.۳ درصد از زنان و ۴.۵ درصد از مردان رابطه مقعدی داشته اند. آنها همچنین دریافتند که میزان بی اختیاری مدفوع در میان مردان و زنانی که مقاربت مقعدی داشتند در مقایسه با مردانی که نداشتند کمی بیشتر بود. مردانی که مقاربت مقعدی داشتند نسبت به زنان بیشتر از بی اختیاری مدفوع داشتند.

  این مطالعه محققان را به این نتیجه رساند که ارتباط بالقوه ای بین بی‌اختیاری مدفوع و رابطه جنسی مقعدی وجود دارد. با این حال، بسیاری از کارشناسان از این مطالعه انتقاد کردند زیرا سایر عوامل موثر در بی اختیاری مدفوع را ارزیابی نکرد. بنابراین، تایید کامل این مطالعه و نتایج آن برای پزشکان و محققان به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه بی‌اختیاری مدفوع یک خطر واقعی و طولانی مدت رابطه مقعدی است دشوار است. به طور کلی، اگر افراد اقدامات احتیاطی شامل استفاده از روان‌کننده کافی و خودداری از مقاربت در صورت احساس درد را انجام دهند، نباید انتظار داشته باشند که بی‌اختیاری مدفوع را به عنوان یک عارضه طولانی مدت رابطه مقعدی تجربه کنند.

  مطلب مرتبط: روش‌های رابطه جنسی بدون دخول

  جمع بندی

  احتمال بارداری در رابطه از پشت بسیار کم است اما در صورت وجود برخی عوامل، بارداری در رابطه مقعدی محتمل است. رابطه از پشت همراه با خطراتی است که باید به آن‌ها توجه داشت.

  در صورتی که قصد دارید این نوع رابطه را داشته باشید، باید از وسایل محافظتی مثل کاندوم استفاده کرده و آزمایش‌های تشخیصی عفونت‌های جنسی را هم انجام دهید. اگر قصد پیشگیری از بارداری دارید، می‌توانید از روش‌های مختلف جلوگیری با مشورت پزشک استفاده کنید.

  ‌‌

  برای مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع روی دکمه زیر کلیک کنید
  مقالات مرتبط

  سوالات متداول 

  شایع‌ترین عوارض رابطه مقعدی چیست؟

  شقاق، بی اختیاری مدفوع، بی میلی جنسی، بیماری‌های آمیزشی، سوراخ شدن روده و….. از شایع‌ترین عوارض رابطه مقعدی هستند. 

  چگونه می‌توان یک رابطه مقعدی سالم و بی خطر داشت؟

  استفاده از روان کننده، استفاده از کاندوم، تمیز کردن مقعد و… از عواملی هستند که موجب یک رابطه مقعدی سالم می‌شوند. 

  با وجود سابقه هموروئید می‌توان رابطه مقعدی داشت؟

  داشتن رابطه مقعدی در چنین شرایطی تنها موجب شدید شدن هموروئید خواهد شد. 

  آیا بعد از رابطه از پشت، خونریزی شدید وجود دارد؟

  بعد از رابطه از پشت، داشتن خونریزی یک امر طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. پارگی های کوچک می توانند دفعه بعد که فرد درگیر رابطه مقعدی یا اجابت مزاج می شود باعث خونریزی و ناراحتی شود.

  منبع: Healthline, medicalnewstoday, verywellfamily

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  بی نام آذر ۳, ۱۴۰۲ - ۶:۳۸ ب٫ظ

  من رابطه داشتم بعداز هر رابطه قرص ضد بارداری خوردم امکان بارداری هست؟

  پاسخ
  ؛ آذر ۳, ۱۴۰۲ - ۰:۳۸ ق٫ظ

  سلام من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم
  و باکره هستم
  در طول رابطه چون دوبار با آلت ایشون خورد به واژنم رفتم کمی با اب شستو شو دادم
  امکان بارداری وجود داره؟

  پاسخ
  sanaz مهر ۸, ۱۴۰۲ - ۹:۱۱ ب٫ظ

  سلام من رابطه مقعدی داشتم بعد از ارضا شدن ابشو ریخت روی واژنم بعد از ترس دوتا قرص ال دی خوردم الان احتمال بارداری دارم

  پاسخ
  سوگند تیر ۱۱, ۱۴۰۲ - ۵:۲۶ ب٫ظ

  آیا تمام مایع اسپرم یا یه مقدار کم در رابطه مقعد باعث بارداری شود؟

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۸, ۱۴۰۲ - ۲:۰۴ ق٫ظ

  سلام من با دوست پسرم رابطه داشتم از پشت و الان دو هفته از پریودیم گذشته و پریود نشدم اما زیر شکمم و کمر درد شدید دارم یعنی درد پریودی رو دارم اما نمیشم ایا امکان بارداری وجود دارد یا خیر لطفا جواب بدید

  پاسخ
  Aaa اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۲ - ۸:۲۹ ب٫ظ

  سلام ببخشید من از پشت رابط داشتم و الان یه هفته اس شکمم و کمرم درد می‌کنه و خیلی میترسم که بار دار شد باشم

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲, ۱۴۰۲ - ۸:۰۳ ب٫ظ

  با سلام و خسته نباشید .من روز سوم قاعدگی با پارتنرم از طریق مقعد رابطه داشتم که مایع منی که از او خارج شد مطمئن نیستم که به من مالیده باشه و من خشک کرده باشم میخواستم ببینم این شرایط باعث حاملگی نمیشه؟
  این مسئله خیلی برام مهمه . در ضمن باکره هم هستم
  خواهش میکنم جواب منو بدید خیلی برام مهمه

  پاسخ
  فاطمه فروردین ۲۷, ۱۴۰۲ - ۴:۳۸ ق٫ظ

  سلام من حدود دوهفته پیش رابطه از مقعد داشتم با نامزادم دقیق یک روز بعد از پریودی آبش رو بیرون خالی کرد وباکره هستم من هم بلافاصله خودم رو شستم و بعد از یک روز قرص خوردم و بعد از دوهفته دارم لک میشم آیا امکان بارداری وجود داره تو روخدا جواب بدین

  پاسخ
  ستاره فروردین ۱۵, ۱۴۰۲ - ۲:۲۹ ب٫ظ

  سلام من امروز بادوست پسرم رابطه مقعدی داشتیم.
  وبلافاصله آبشو ریخت روی باسنم وقتی که ارضا شدبهم گفت پاشو بروخودتوبشور که باردار نشی.
  آبش اصلا روی واژنم نریخت
  چون زود بادستمال خشک کرد
  احتمال باردار شدن وجود دارد؟؟؟؟؟
  باکره هستم

  پاسخ
  ماهک بهمن ۲۳, ۱۴۰۱ - ۳:۳۹ ب٫ظ

  سلام
  باکرم رابطه از پشت داشتم با کاندوم ولی وقتی ارضا شد کاندوم پاره شد و ابش ریخت داخل مقعد.وقتی التشو در اورد ابش ریخت بیرون و حس میکنم ک ریخت داخل یا رویه واژن ایا احتمال بارداری وجود داره؟لطفا اگه امکانش هست سری جواب بدین خیلی استرس دارم

  پاسخ
  نازلی بهمن ۴, ۱۴۰۱ - ۶:۱۹ ق٫ظ

  سلام من ۶ماه نامزد کردم همیشه هم سکس از عقب داشتیم از پریودم گذشته بی بی چی هم گرفتم ولی بازم شک دارم همیشه تا سکس از عقب داشتیم وقتی تموم میشد من میرفتم خودمو تا نصفع میشستم بازم بعضی وقتا حالت تهوع دارم نمیدونم حامله ام یا نه لطفلا جواب بدین

  پاسخ
  مهسا دی ۴, ۱۴۰۱ - ۷:۲۶ ب٫ظ

  سلام.روز بخیر من رابطه مقعد داشتم اما بعد دو هفته پریود شدم بعد آن ۳۰روز پری نشدم ۲تا قرص ال دی خوردم لکه بینی دو روز داشتم یک روز خون ریزی احتمال بار داری هست لطفا جواب دهید

  پاسخ
  متین آذر ۲۴, ۱۴۰۱ - ۳:۱۱ ب٫ظ

  یه سوال داشتم آیا رابطه از عقب باشه و اسپرم وارد نشه فقط کمی پیش آب وجود داشته باشه احتمال بارداری هست؟

  پاسخ
  شمایل آذر ۲۳, ۱۴۰۱ - ۳:۰۲ ق٫ظ

  رابطه مقعدی داشتن و مقداری منی نزدیک واژن شده
  اما بعدش از قرص ال دی استفاده کردن
  بازهم احتمال بارداری هست؟

  پاسخ
  حسن آذر ۴, ۱۴۰۱ - ۱:۵۹ ب٫ظ

  سلام اگه رابطه از پشت داشته باشی و بعد منی یکم برخورد کنه بااطراف واژن احتمال بارداری هست ؟ قرص اورژانسی بخوریم خوبه

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۱, ۱۴۰۱ - ۱:۵۱ ب٫ظ

  وقت بخیر
  آیا قبل از پاره شدن پرده بکارت و با داشتن رابطه جنسی از پشت امکان بارداری وجود دارد؟

  پاسخ
  M آبان ۱۳, ۱۴۰۱ - ۹:۰۵ ب٫ظ

  سلام ببخشیدکه این سوال و میپرسمولی واقعااسترس دارم ممنون میشم جوابمو بدین
  من ۳۰مرداد بانامزدم رابطه ازپشت داشتیم که اب منی رو کامل ریخت باسنم ولی کمی هم به اطراف واژنم برخوردکرد البته من بکارت دارم بعد بادستمال پاک کردیم حدود ۲۰دقیقه خودمو تمیزشستم
  بعدحدود۵۰روز پریودشدم البته زمان عادت ماهانه من به همین روال
  ولی بعد ازپریودی شکمم ورم کرده و بعدازاون هم هیچ رابطه ای نداشتم امکان حاملگی برای من وجودداره
  توروخداجواب بدین خیلی استرس دارم

  پاسخ
  عرفان آبان ۵, ۱۴۰۱ - ۱:۰۶ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر نامزدم که یک ماه پیش آمد خونمون و ازم خواست رابطه مقعدی داشته باشم و بعضی موقع ها کمی درد داره دلیلش چی هست

  پاسخ
  raha آبان ۳, ۱۴۰۱ - ۹:۲۷ ب٫ظ

  با سلام امکان داره درمان زود انزالی رو بهم بگید
  موقع رابطه خیلی زود ارضا میشم و هیچ لذتی هم نداره باید چیکار بکنم

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲۴, ۱۴۰۱ - ۲:۱۳ ب٫ظ

  سلام چند روز قبل با نامزدم رابطه از پشت داشتیم اسپرمشو خالی کرد پشتم ایا ممکن هست باردار بشم خودمم باکره هستم؟؟

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۳, ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ ب٫ظ

  سلام من ۱۴ سالمه رابطه از پشت داشتم فک نکنم آبشون ریخته باشن ط باسنم الان دو روز هس ک‌زیر شکمم درد میکنه تورو خدا جواب بدید اموال حاملگی هس ؟؟؟

  پاسخ
  هستی مهر ۱۰, ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷ ق٫ظ

  سلام رابطه مقعدی داشتم موقع کشیدن الت ب بیرون اب منی ریخت تا نزدیکی واژنم رفت پاک کردم سریع باکره هستم احتمال بارداری هست؟

  پاسخ
  ملینا شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۷:۲۷ ب٫ظ

  سلام ، می خواستم بدونم خارج از دوره تخمک گذاری رابطه از پشت باعث بارداری میشه؟ ، من پریودام از ۱۵ تا ۱۵ ام ماه بعد هست یعنی ۳۰ روزه ، و زمان تخمک گذاره طبق زمان تعیین شده میشه ۱۶ روز بعد از شروع پریود که میشه ۳۱ ام اون ماه که من اون زمان رابطه نداشتم یک هفته قبل داشتم ، در ضمن من کیست دارم و قرص جلوگیری هم مصرف میکنم ، سوال دیگه اینکه بعد از این رابطه سه بار به فواصل یک روز لکه خون داشتم خیلی جزئی این منو نگران کرده می خوام بدونم دلیلش چیه ، و همچنین درد در انتهای کمر و رانها یکبار داشتم ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، در ضمن اگه کسی به خودش مطمئن باشه که چیزی خارج نشده و بیرون ریخته بازم احتمال خطا هست یا نه
  در ضمن من باکره هستم

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۵۶ ب٫ظ

  من ی هفته بعد از پریودیم رابطه از پشت داشتم‌ ممکنه حامله باشم زیر شکمم ب شدت درد میکنه و شکمم یکم سفت شده

  پاسخ
  محیا تیر ۳۱, ۱۴۰۱ - ۳:۴۴ ب٫ظ

  سلام من ۱۳سالمه رابطه از پشت داشتم یه کم شکمم درد میکنه احتمال بارداری هست من خیلی نگرانم توروخدا زود جواب منو بدین احتمال پاره شدن پرده بکارت هم هست؟؟؟؟

  پاسخ
  سلن تیر ۱۷, ۱۴۰۱ - ۱:۰۶ ق٫ظ

  سلام ببخشید من با نامزدم سکس از پشت کردیم الان دوماهه پریود نمیشم ممکنه حامله باشم؟اصلا حالا تهوع هم ندارم

  پاسخ
  ناشناس تیر ۱۵, ۱۴۰۱ - ۹:۵۹ ق٫ظ

  سلام من دیروز از پشت رابطه داشتم و اسپرمشو خالی کرد پشتم احتمال بارداری هسته؟

  پاسخ
  خلیل خرداد ۳۰, ۱۴۰۱ - ۱:۱۴ ق٫ظ

  وقت بخیر
  آیا قبل از پاره شدن پرده بکارت و با داشتن رابطه جنسی از پشت امکان بارداری وجود دارد؟

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ - ۹:۱۹ ب٫ظ

  سلام من چهار ماهه عقد کردم و همیشه رابطه از پشت داشتیم ولی این دفعه خیلی استرس دارم که باردارم یا نه چون اب منی بر میگشت و میترسم که ایندفعه وارد واژن شده باشه میشه کمکم کنید

  پاسخ
  ستاره خرداد ۱۸, ۱۴۰۱ - ۳:۳۴ ب٫ظ

  من دیروز با دوست پسرم رابطه مقعدی داشتم ینی از پشت این سری خیلی درد داشتم سومین باره ک سکس انجام دادیم بعد آب منی ریخت تو مقعدم . بعدش یک لکه خون دیدم این باعث میشه باردار شم . کی بی بی چک استفاده کنم که مطمئن شم لطفا جواب بدین

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۰ ب٫ظ

  سلام من نامزدم رابطه از جلو نداشتم تاحالا ولی رابطه از پشت دارم آبشم داخل میریزه مکان بارداری داره ؟ممنون میشم پاسخ گو باشید

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۸, ۱۴۰۱ - ۲:۴۰ ب٫ظ

  نه عزیزم احتمالش خیلی کمه

  پاسخ
  بی نام اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵ ب٫ظ

  سلام من با نامزدم رابطه داشتم ولی به محض انزال شدن التش رو از واژنم بیرون کشید و مایع منیشو عقب ریخت الان یک هفته اس ک زیر شکمم درد میکنه و شکمم بزرگ شده ایا بار دارم یا خیر لطفا جواب بدین

  پاسخ
  من خود خدام خرداد ۲۴, ۱۴۰۱ - ۴:۵۶ ب٫ظ

  به دکتر مراجعه کن

  پاسخ
  پریسان اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۵۱ ب٫ظ

  سلام من باکره هستم و از پشت سکس داشتم ،، و آب منی وارد مقعدم شده من دو ساعت بعد از سکس خون مشاهده کردم ممکن است آسیبی ب برده زده باشد ،آیا امکان بارداری؟

  پاسخ
  HASTI اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۵۰ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من با نامزدم رابطه از عقب داشتیم و جلو خیلی درد میگیره به شدتی ک نمیتونم تحمل کنم اصلا باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  mmmm اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۶ ب٫ظ

  سلام من از پشت رابطه داشتم اما آبش داخل نرفت، بعد از یکی دو ساعت خون ریزی داشتم از ناحیه مقعد و بعدش یکی دوز هم درد داشتم
  الان واقعا نگرانم که چی شده و باید چیکار کنم ممنون میشم پاسخ گو باشید

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۸, ۱۴۰۱ - ۲:۴۳ ق٫ظ

  سلام من امروز رابطه لاپایی داشتم از پشت وقتی نامزدم ارضا شد آلت رو در اوردنی لایه پام منی نزدیک واژنم ریخته شد احتمال بارداری هس و این که ۱۸ روز مونده به دوره پریودم تو رو خدا جواب بدید خیلی نگرانم حامله شم

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱ - ۹:۱۶ ق٫ظ

  سلام خسته نباشیدمن حدود یکو نیم ماهه ک پریودم ب تاخیر افتاده طی این ما من فقط دوبار رابطه داشتم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  دیلا فروردین ۲۴, ۱۴۰۱ - ۴:۲۵ ق٫ظ

  چجوری برای اولین بار بدون درد از پشت وارد رابطه بشم

  پاسخ
  بی نام اسفند ۱۹, ۱۴۰۰ - ۲:۱۲ ق٫ظ

  با سلام خسته ایا اگه یکبار از معقد رابطه داشته باشیم باعث بارداری میشه یا ن

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۸, ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴ ب٫ظ

  خیر

  پاسخ
  زهرا اسفند ۵, ۱۴۰۰ - ۴:۴۵ ق٫ظ

  سلام ببخشید من الان یه ساله نامزد کردم وب با نامزدم دوبار بیشتر رابطه جنسی نداشتیم البته رابطه مون از مقعد بود میخواستم ببینم امکان بارداری داره

  پاسخ
  فاطمه بهمن ۲۹, ۱۴۰۰ - ۱:۳۶ ق٫ظ

  سلام خوبین آیا رابطه از پشت باعث بارداری میشه آیا اب منی مرد به پشت زن خالی بشه آیا برای زن مشکلی پیش میاد چه جوری میشه توخونه خودمون بفهمیم پردمون ازبین رفته یاسالم لطفاً راهنمایی کنید

  پاسخ
  حدیث بهمن ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۵۹ ق٫ظ

  سلام من با نامزادم دیشب رابطه از جلو داشتیم اول کرد تو واژنم بعد کرد تو مقعد آبش کاملا ریخت تو مقعد و منم سه تا قرص خوردم آیا باعث حاملگی هست تورو خدا جواب بدین نمی‌خوام بچه تو دوران عقدی

  پاسخ
  ندا بهمن ۴, ۱۴۰۰ - ۵:۵۹ ب٫ظ

  خیلی خوب بود

  پاسخ
  مریم دی ۲۷, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲ ب٫ظ

  سلام من رابطه از پشت داشتم ولی بعد یک لکه خون دیدم و رقتم معاینه دکتر گفت پردت زخمی شده دلیلش چیه؟

  پاسخ
  ناشناس دی ۲۵, ۱۴۰۰ - ۸:۱۲ ب٫ظ

  آیا رابطه از پشت باعث بارداری میشود ولی هنوز مریض نشدم سه روز از وقتش گزشته

  پاسخ
  زهرا دی ۲۳, ۱۴۰۰ - ۳:۴۶ ب٫ظ

  ایا اب منی ریخت در پشت و پاک نکردن ممکن است حامله بشم

  پاسخ
  ف۱۲۳ دی ۱۷, ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳ ب٫ظ

  سلام من نزدیک دوماه هست پریود نشدم رابطه از مقعد داشتم با شوهرم امکان بارداری هست لطفا جواب بدید

  پاسخ
  ناشناس آذر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۴:۰۹ ب٫ظ

  سلام من یک دختر هستم سکس از جلو انجام دادیم و آب منی رو ریخته جلوم بار اول هم نیست چند بار اینکار رو کردیم حالا ممکنه حامله بشم؟

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۶, ۱۴۰۱ - ۴:۲۷ ب٫ظ

  سلام من نامزدم و نامزدم میگه از پشت رابطه داشت باشیم ایا احتمال بارداری هست و من ۱۴سالمه لطفاً جواب بدین

  پاسخ
  زینب آذر ۱۲, ۱۴۰۰ - ۱:۳۴ ب٫ظ

  سلام من دوهفته پیش با نامزدم رابطه داشتم از پشت ایا ممکنه باردار باشم‌کمرم درد میکنه تست گرفتم ولی یه خط قرمز شد

  پاسخ
  مانیا آذر ۱۱, ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸ ب٫ظ

  سلام
  منو رلم هرشب خود ارضایی میکنیم
  بعد من دوماهه الان پریود نشدم
  ممکنه ب دلیل اینکه ماساژ میدم آسیب دیده باشه؟؟

  پاسخ
  Hasti آذر ۱۰, ۱۴۰۰ - ۸:۴۴ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من رابطه از مقعد داشتم ولی از جلو کم یعنی به حدی نرسید اصلا درد زیادی دارم باید چیکار کنم؟
  میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ
  لیلا آذر ۴, ۱۴۰۰ - ۷:۴۸ ب٫ظ

  سلام خوب هستین من بانامزدم رابطه مقعدداشتم آب منی داخل مقعدریخته احتمال بارداری

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۶, ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶ ب٫ظ

  سلام من با نامزدم هفته ایی یکبار از پشت رابطه دارم و۵ روز که از موقع پریود شدنم میگذره آیا احتمال حاملگی وجود داره ؟

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۳, ۱۴۰۰ - ۰:۰۱ ق٫ظ

  سلام من چند وقت پیش رابطه مقعدی داشتم و اب منی کامل داخل مقعد شد ایا احتمال بارداری وجود دارد الان پنج روز است که از وقت پریودم گذشته

  پاسخ
  ... مهر ۲۷, ۱۴۰۰ - ۴:۳۲ ب٫ظ

  سلام
  من سن کمی دارم ، ی شب سکس داشتم درست یادم نیس ک از جلو رابطع داشتم یا ن نفهمیدم ،الان نمیدونم پرده دارم یا ن
  یکسال گذشته، حدود ۲ هفته و نیم پیش رابطه داشتم ،قبلشم داشتم ولی بعد اون رابطه شک کردم
  از عقب رابطه داشتم الان فک‌میکنم باردار هستم
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲۵, ۱۴۰۰ - ۳:۰۲ ق٫ظ

  من باشوهرم رابطه ازپشت برقرار کردیم نمیخوام حامله بشم
  پریودیم هم همین امروز تموم شده
  احتمال حامله بودن رو داره یا ن
  خواهش میکنم جواب بدید

  پاسخ
  نازنین مهر ۲۳, ۱۴۰۰ - ۹:۱۲ ب٫ظ

  سلام
  خسته نباشید
  من چندین بار رابطه از پشت و جلو داشتم ولی حامله نشدم میشه بگید چرا

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۳, ۱۴۰۰ - ۹:۰۱ ب٫ظ

  سلام من ۲۰شهریورپریودشدم یک هفته بعدش هم بانامزدم ازپشت رابطه داشتم ویکم ازآبش ریخت داخل ایاامکان حاملگی هست؟

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۳, ۱۴۰۰ - ۶:۴۱ ب٫ظ

  سلام من یک ساله طبیعی جلو گیری میکنیم فقط یک بار ریخت تو رحم هیچی نخوردم مریض شدم پاک که شدم نابعد۵روز شوهرم منی نمیدونم داخلش ریخت یا نه من ۲تا قرص خوردم باز ۳روز دیگه هم قرص خوردم الان قرص نمی خورم باردارمیشم یانه قرص را ادامه بدم یانه ۲روز الان نمیخورم تو خدا جواب بدین

  پاسخ
  مهسا مهر ۱۳, ۱۴۰۰ - ۹:۴۷ ق٫ظ

  سلام من یک دخترم عقد هسم۱۶ سالمه این هفته باید مریض بشم ولی هنو نشدم و از عقب رابطه داشتیم و کاندم افتاد و اب منی ریخت روم ولی توی واژن زیاد نریخت وهمون موقع پاک کردم الانم یکم احساس حالت تهوع دارم ??????کمکم کنید نمیخوام بچه ودردوران عقد بچه بدم میاد ایا من حاملم هر چند از جلو رابط نداشتم

  پاسخ
  زینب مهر ۸, ۱۴۰۰ - ۵:۳۴ ب٫ظ

  سلام من با نامزدم‌ رابطه از پشت داشتم‌ ولی آب منی‌ شو نریخت
  آیا امکان داره ک باردار بشم؟؟

  پاسخ
  محمد مهر ۸, ۱۴۰۰ - ۱:۳۹ ق٫ظ

  من با نامزدم رابطه جنسی برقرار کردم از پشت ابم هم ریختم داخلش ایا باعث حاملکی ان میشه

  پاسخ
  سجاد مهر ۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹ ق٫ظ

  من از پشت رابطه جنسی داشتم همسرم آب منی رو ریخت پشتم آیا حامله میشم

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹ ق٫ظ

  سلام من با نامزدم رابطه از پشت داشتیم و آب منی شو ریخت پشتم میخواستم ببینم احتماال بارداری وجود داره؟

  پاسخ
  نیکا شهریور ۲۵, ۱۴۰۰ - ۱:۲۶ ب٫ظ

  سلام ببخشید خاستم بدونم من با نامزدم از عقب چند بار رابطه داشتیم آبش داخل نریخته آیا ممکنه حالمه بشم ؟؟

  پاسخ
  Sadaf شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵ ب٫ظ

  نامزدم آب منی شوریخت پشتم ممکنه باردار بشم؟؟؟?

  پاسخ
  ناسناش شهریور ۱۱, ۱۴۰۰ - ۶:۵۶ ق٫ظ

  سلام ببخشید من با نامزدم رابطه از پشت داشتم کلا آب منی شو ریخت آیا احتمال داره باردار بشم فقط یه بار رابطه داشتیم لطفا جواب بدید?

  پاسخ
  سارا شهریور ۱۷, ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰ ب٫ظ

  سلام ببخشید من با نامزدم چند باره از پشت باهم رابطع داشتیم هر دفعه هم ابو شو میزیزه داخل ایا احتمال داره که حامله بشم

  پاسخ
  آروز شهریور ۱۰, ۱۴۰۰ - ۴:۰۶ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من ماه گذشته با شوهرم رابطه داشتم از پشت آبی منی کامل ریخت داخل الان از موقع پریودیم گذشته خیلی میترسم ممکنه باعث باداری شده باشه تورو خدا جواب بدین

  پاسخ
  ناشناس آذر ۱۳, ۱۴۰۰ - ۰:۱۴ ق٫ظ

  سلام ، احتمال اینکه اسپرم میلیون ها تخمک از خودش رها می‌سازه که این امر باعث بارداری میتونه باشه. شما می‌توانید از قرص استراری یا همون قرص اورژانسی استفاده کنید که ترس واهمه نداشته باشید

  پاسخ
  بی نام شهریور ۹, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹ ق٫ظ

  سلام من خیلی وقت پیش رابطه مقعدی داشتم ولی اصلا آب منی نریخت اصلا آب منی نیومد بعد از اینکه رابطه تموم شد تا ماه پیش چرخه قاعدگیم منظم بود ولی الان بیست روز از قاعدگیم گذشته و هنو پریود نشدم
  مگه امکان بارداری بدون ریختن آب منی وجود دارد؟

  پاسخ
  فاطمه حسین پور شهریور ۶, ۱۴۰۰ - ۱:۲۸ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید من با نامزدم از عقب انجام دادم میخواستم بدونم از عقب حامله میشه ادم یا ن

  پاسخ
  بهاره مرداد ۲۶, ۱۴۰۰ - ۳:۵۴ ب٫ظ

  سلام منو شوهرم ۲۰ روز پیش رابطه داشتیم از پشت و منی را کاملا ریخت از پشت الان من پریود نشدم از پریودم گذشته آیا حامله هستم

  پاسخ
  سارا مرداد ۱۷, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶ ق٫ظ

  سلام ببخشید من تو یه ماه ۲ بار پریود شدم ینی میشه بارداری خارج از رحم باشه

  پاسخ
  مهلا بهمنی تیر ۲۹, ۱۴۰۰ - ۹:۴۲ ق٫ظ

  با دوس پسرم رابطه داشتم آلتشو گزاشت تو‌واژنم کامل ن ولی آب منی رو ریخت روی شکمم و من برای احتیاط دوتا قرص ال دی خوردم همون موقع امکان بارداری هست یا پریودم دستکاری شه؟؟؟توروخدا جواب بدین

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ - ۹:۲۵ ب٫ظ

  سلام من چهار ماهه عقد کردم و همیشه رابطه از پشت داشتیم ولی این دفعه خیلی استرس دارم که باردارم یا نه چون اب منی بر میگشت و میترسم که ایندفعه وارد واژن شده باشه میشه کمکم کنید

  پاسخ
  ناشناس تیر ۱۲, ۱۴۰۰ - ۲:۴۱ ق٫ظ

  سلام
  من و همسرم دیشب رابطه از مقعد داشتیم و تمام مایع منی رو داخلم ریخت الان خیلی می‌ترسم آیا واقعا احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟. ممنون میشم زود جواب بدین

  پاسخ
  محمدرضا اسفند ۲, ۱۳۹۹ - ۹:۵۱ ق٫ظ

  از عوارض دیگه رابطه مقعدی اینه که میتونه به روده ها و خود مقعد آسیب بزنه و باعث بی اختیاری مدفوع بشه این موارد درست هستند؟

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۹, ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳ ق٫ظ

  بله

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب