روش های ترک قمار به زبان ساده: ۷ نکته مفید برای اعتیاد قمار

توسط تیم محتوای پزشک خوب
این مقاله توسط تیم محتوای پزشک خوب ترجمه شده و توسط هادی ظهور از نظر تخصصی بررسی و اصلاح شده است.

در حال حاضر دسترسی به بازی‌های شرطی در جامعه به شدت افزایش پیدا کرده است، همین موضوع می‌تواند شدت اعتیاد به قماربازی را بیش از قبل افزایش دهد. خوشبختانه راه و روش‌های بسیاری وجود دارد تا این دسته از افراد بتوانند اعتیاد به بازی‌های شرطی یا قمار را ترک کنند. در ادامه این مطلب با روش‌های ترک قمار به زبان ساده آشنا خواهید شد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست مطالب
 • افسانه‌ها و حقایقی درباره اعتیاد قمار

  • افسانه: شما باید هر روز قمار کنید تا معتاد به قماربازی شوید.
   واقعیت: کسی که به قماربازی اعتیاد دارد ممکن است مکرراً یا به ندرت قمار کند.اعتیاد به قمار مشکل ساز خواهد شد.

   

  • افسانه: اگر قمارباز توانایی پرداخت آن را داشته باشد، اعتیاد به آن واقعاً مشکلی نیست.
   واقعیت: مشکلات ناشی از قمار بیش از حد، فقط مالی نیست. زمان زیادی که صرف قمار می شود نیز می تواند منجر به مشکلات روابط و حقوقی، از دست دادن شغل، مشکلات سلامت روان از جمله افسردگی و اضطراب و حتی خودکشی شود.

   

  • افسانه: داشتن اعتیاد به قمار فقط به دلیل ضعف، عدم مسئولیت پذیری یا نداشتن هوش بالا است.
   واقعیت: اعتیاد به قمار بر افراد با هر سطح هوش و هر پیشینه تأثیر می گذارد. افرادی که قبلاً مسئولیت پذیر و با اراده قوی بودند، به همان اندازه احتمال دارد که اعتیاد به قمار پیدا کنند.

   

  • افسانه: دوستانی که به قمار اعتیاد دارند اغلب اطرافیان خود را به سمت قمار سوق می دهند.
   واقعیت: افرادی که به قمار اعتیاد پیدا کرده‌اند اغلب سعی می کنند رفتار منطقی داشته باشند. سرزنش دیگران یکی از راه‌های اجتناب از مسئولیت اعمالشان است.

   

  • افسانه: اگر یک قمارباز مشکل بدهی داشته باشد، باید به او کمک کنید تا از آن را بپردازد.
   واقعیت: راه حل های رفع سریع بدهی فرد، ممکن است کار درستی به نظر برسد. با این حال، نجات قمارباز از بدهی گاهی اوقات با تداوم اعتیاد به قمار اوضاع را بدتر کند.

  quitting gambling

  علائم و نشانه‌های اعتیاد به قمار

  گاهی اوقات اعتیاد به قمار را به عنوان “بیماری پنهان” معرفی می‌کنند، زیرا هیچ علائم فیزیکی آشکاری مانند اعتیاد به مواد مخدر یا الکل ندارد. افراد معتاد به قماربازی هم معمولاً این مشکل را انکار می کنند یا آن را به حداقل می رساند، حتی برای خودشان با این حال از نشانه‌ها و علائم اعتیاد به قمار: 

  • درباره قماربازی رازدار هستند. این افراد ممکن است مخفیانه قمار کنند یا در مورد بازی قمار خود دروغ بگویید، این افراد تصور می‌کنند که دیگران متوجه نخواهند شد یا می‌توانند آنها را با یک برد بزرگ شگفت زده خواهند کرد.
  • در کنترل بازی قمار مشکل دارند. زمانی که قمار را شروع می‌کنند شاید دیگر نتوانند آن را کنار بگذارند. برخی افراد تا آخرین دلار خود را صرف این بازی خواهند کرد. قمار می‌کنند تا با افزایش شانس خود بتوانند علاوه بر افزایش پول، مبلغ از دست رفته را پس بگیرید.
  • حتی زمانی که پول ندارند قمار می‌کنند. این افراد برای قمار کردن به سراغ پولی که برای پرداخت قبوض، کارت‌های اعتباری یا پس انداز فرزندانشان و… خواهند رفت. ممکن است برخی افراد برای پول قمار مجبور به قرض گرفتن، فروش یا حتی سرقت می‌شوند.
  • فرد قمار باز مشکل خود را انکار می‌کند، بدین ترتیب اعتیاد به قمار ادامه خواهد داشت. اگر دوستان و خانواده‌شان نگرانشان هستند، باید به حرف آن‌ها دقت گوش دهند. کمک خواستن از دیگران نشانه ضعف نیست. انکار مشکل تنها می‌تواند موجب بزرگ‌تر شدن آن مشکل شود. 

  یافتن جایگزینی مناسب برای قمار

  بهبودی و سلامت بعد از اعتیاد به قماربازی به عوامل بسیاری بستگی دارد. باید از رفتارهای جایگزین برای ترک این مشکل استفاده کنید. برخی از نمونه ها عبارتند از:

  دلیل قمار رفتارهای جایگزین نمونه
  برای اجتماعی بودن و دوری از کم رویی و انزوا مشاوره، ثبت نام در کلاس سخنرانی عمومی، پیوستن به یک گروه اجتماعی، ارتباط با خانواده و دوستان، داوطلب شدن، یافتن دوستان جدید و…
  برای ایجاد هیجان، آدرنالین دریافت کنید. ورزش یا یک سرگرمی چالش برانگیز، مانند دوچرخه‌سواری در کوهستان، صخره‌نوردی، یا مسابقه Go Kart می‌توانند ترشح آدرنالین در بدن را به شدت افزایش دهند.
  برای دوری از مشکلات و احساسات ناخوشایند درمان‌های دیگر را انتخاب کنید.
  احساس تنهایی یا کسالت چیزی را پیدا کنید که به آن علاقه دارید، مانند هنر، موسیقی، ورزش یا کتاب و….
  برای استراحت پس از یک روز پر استرس ۱۵ دقیقه ورزش روزانه می تواند استرس را از بین ببرد. علاوه بر آن تنفس عمیق، مدیتیشن یا ماساژ هم می‌توانند درمان کننده استرس فرد باشند.
  برای حل مشکلات مالی بهتر است برای بدهی ها از یک مشاور اعتباری کمک بگیرید یا راه‌های دیگر را انتخاب کنید.

   

  stop gambling

  ۷ نکته مفید برای اعتیاد قمار

  ۱- مشکل را درک کنید

  شما نمی توانید چیزی را که درک نمی کنید اصلاح کنید. برای حذف قمار از زندگی خود، باید در مورد موضوع یاد بگیرید و بپذیرید که اعتیاد به قمار دارید. انجمن روان‌پزشکی آمریکا قمار را به عنوان یک اختلال سلامت روانی مشابه اعتیادهای ناشی از الکل و مواد مخدر معرفی کرده است. شما ممکن است دچار اعتیاد به قمار باشید اگر موارد زیر را داشته باشید: 

   1. قدرتمندان و ثروتمندان با مقادیر بیشتری پول قمار می‌کنند.
   2. احساس بی قراری یا تحریک پذیری هنگام قمار نکردن
   3. تلاش های مکرر و ناموفق برای ترک قمار
   4. متوجه شوید که کاملاً درگیر قمار هستید.
   5. متوجه شوید که برای مدیریت استرس خود و ترس از تنهایی قمار می کنید.
   6. به دوستان، همکاران و عزیزان در مورد قمار دروغ گفته بگویید و بزرگ نمایی کنید. 
   7. نیاز به حمایت مالی داشته باشید.

  وقتی علائم اختلال قمار را بررسی می‌کنید با خودتان صادق باشید. حتی بهتر است، برای درک واضح‌تر، نظر یکی از عزیزانتان را درباره قمار کردن بپرسید. انکار کردن را متوقف کنید و تأثیر منفی قمار بر زندگی خود را ببینید.

  ۲- به یک گروه پشتیبانی بپیوندید

  اکنون که مشکل را تشخیص داده اید، می توانید از یک گروه پشتیبانی کمک بگیرید. گروه های حمایتی سازمان هایی هستند که توسط افرادی با تجربیات و گذشته مشابه شما نگهداری و مدیریت می شوند. اگرچه گروه‌های پشتیبانی فاقد مداخلات حرفه‌ای هستند، اما می‌توانند به صورت حضوری یا آنلاین مشکل شما را حل کنند.

  quitting gambling tips

  ۳- از وسوسه پرهیز کنید

  قمار یک وسوسه است، اما دیدن قمار گام مهمی در اعتیاد به آن است. زیرا به شما این امکان را می دهد از مهارت های بهبود اعتیاد و پیشگیری از آن استفاده نکنید. برای فردی که در حال بهبودی است، اجتناب از افراد، مکان‌ها و فعالیت‌های مرتبط با قمار می‌تواند کمک بسیاری به او کمک کند تا از شکست در راه ترک اعتیاد جلوگیری کند. با اجتناب از این محرک‌ها، می‌توانید از افکار و احساساتی که قمار را تشویق می‌کنند دوری کنید. بهتر است روی لیست محرک های خود کار کنید و راه هایی برای جلوگیری از وسوسه های کاهش خطر قمار بیابید.

  ۴- قماربازی را به تعویق بیندازید

  همراه با اعتیاد، هوس است. هوس‌ها انگیزه‌های قوی برای تکمیل رفتار مطلوب هستند. به عنوان یک قمارباز، می توانید هوس کنید که با شرکت خود تماس بگیرید، چک حقوق خود را نقد کنید و آن را صرف بازی در قمار کنید.
  یک راه عالی برای نزدیک شدن به این موضوع این است که به هوس های خود توجه کنید، چه احساسی دارند، در طول ولع به چه چیزی فکر می کنید و چقدر طول می‌کشد. بدین ترتیب شروع به سلب کنترل آن روی خود می کنید.
  هنگامی که درک درستی از موقعیت ایجاد کردید، می‌توانید مجموعه‌ای از افکار یا اقدامات را لیست کنید تا حواس خود را از قمار منحرف کنید. شاید، نفس عمیق کشیدن یا تماس با یک دوست در هنگام بروز ولع، بهترین راه برای به تعویق انداختن قمار باشد.

  ۵- جایگزینی برای قمار پیدا کنید

  اجتناب از محرک‌ها و حواس‌پرتی در طول دوره ترک قماربازی، راه‌های بسیار خوبی برای مقابله با قمار هستند، اما برای بهبود وضعیت خود باید جایگزین‌های سالمی برای قمار پیدا کنید. با جایگزین کردن رفتارهای قمار با رفتارهای مثبت، تمرکز را از بد به سمت خوب تغییر دهید. برخی از جایگزین های قمار عبارتند از:

  • فعالیت بدنی (به عنوان مثال، پیاده‌روی، وزنه برداری، ورزش‌های گروهی یا یوگا)
  • مراقبه
  • گذراندن زمان بیشتر با دوستان و خانواده ای که قمار نمی‌کنند
  • داوطلب شدن در بیمارستان یا پناهگاه حیوانات
  • کشف سرگرمی های جدید
  • مسافرت کردن
  • فقط به گزینه‌های سرگرم‌کننده و سودمندی فکر کنید که می‌توانید با پول اضافی که از قمار ندارید برای آن صرف کنید. 

  ۶- به عواقب آن فکر کنید

  شرم و گناه برای هر کسی که در حال بهبودی از اعتیاد است وجود دارد. شرم و گناه می‌تواند شما را برای ادامه بهبودی ترغیب و تشویق کند. به عواقب قمار در گذشته خود فکر کنید تا در آینده از قمار خودداری کنید. عواقبی چون: 

  • درد روحی که برای عزیزانتان ایجاد کردید
  • مشکلات مالی که خانواده خود را در آن قرار می‌دهید
  • هر دروغی که گفته‌اید برای پنهان کردن اعتیاد خود از دیگران
  • سعی کنید روی رفتارهای گذشته تمرکز نکنید و از آن فقط برای انگیزه برای جلوگیری از قمار در آینده استفاده کنید. شرم یا گناه بیش از حد می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

  ۷- به دنبال کمک حرفه‌ای باشید

  اگر قمار شما شدید است، در اسرع وقت به دنبال کمک حرفه ای باشید. درمان حرفه ای توسط یک متخصص سلامت روان یا اعتیاد می‌تواند تفاوت بین زندگی پر از عدم اطمینان مالی در مقابل زندگی در ثبات مالی باشد.
  روش‌های درمانی حرفه‌ای می‌توانند راه‌هایی را به شما بیاموزند که از قمار دوری کنید و همچنین مهارت‌هایی را که در حال حاضر به کار می‌گیرید، اصلاح کنید. با وجود مشاوران و درمانگران حرفه‌ای که به طور گسترده در دسترس هستند، تنها چیزی که مانع شما می شود بی‌میلی شماست. حتی بهتر از آن، می‌توانید در حین شرکت در یک گروه پشتیبانی از متخصصان کمک بگیرید.

   

  پیدا کردن روانشناس خوب در تهران شاید کاری دشوار باشد که سایت پزشک خوب این امکان را فراهم کرده‌است که تا به راحتی بتوانید با تمامی روانشناسان حرفه‌ای به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری وقت مشاوره بگیرید.

   

  سخن پایانی

  کمک کردن به فردی که در باتلاق اعتیاد به قمار فرو رفته است کار بسیار دشواری می‌باشد. بخصوص اگر فرد بیمار حاضر نباشد این اعتیاد را ترک کند. در این مطلب راه و روش‌های ساده‌ای را برای ترک اعتیاد به قمار برایتان بازگو کردیم. با استفاده از این روش‌ها و انگیزه ترک این عادت می‌توانید اعتیاد به قمار را کنار بگذارید و درمان کنید. 

  سوالات متداول 

  آیا به تنهایی و بدون نیاز به مشاوره می‌توان قمار را ترک کرد؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ترک کردن بازی قمار به تنهایی کار سختی است، علی الخصوص برای افراید که سالهاست آلود آن شده‌اند. مشاوره با توجه به علم و دانشی که دارد می‌تواند یک راه کار مناسب را برای ترک قمار پیش روی شما قرار دهد. بدین ترتیب در این راه قدم به قدم با شما همراه باشد. 

  کدام یک از مدل‌های قمار به سختی ترک می‌شود؟

  معمولا مدل قمار حضوری در مقایسه با دیگر مدل‌ها دوره ترک بسیار سخت‌تری دارد. 

  آیا قمار اینترنتی و حضوری هم می‌تواند اعتیاد آور باشد؟

  بله، باید گفت که بازی قمار هیجان کاذبی را در فرد ایجاد می‌کند و همین موضوع می‌تواند حرص و طمع فرد نسبت به پول، بیشتر کند. بدین ترتیب به یک مقوله اعتیاد آور و مفرح تبدیل می‌شود. 

  چگونه می‌توان بعد از ترک قمار بازی، بار دیگر سراغ آن نرفت؟

  در واقع باید با حضور در جمع‌های شلوغ و دوستانه، پرت کردن حواس، کمک کردن دوستان و خانواده، برنامه ریزی برای اوقات فراغت و…. از رفتن به سمت قماربازی جلوگیری کرد. 

  منابع Helpguide.org, therecoveryvillage

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  ناشناس آذر ۱۱, ۱۴۰۲ - ۹:۴۰ ق٫ظ

  دوستان من نزدیک دوساله که پاک هستم ،اون دوره به ته خط رسیده بودم ولی با امید و توکل به خدا دوباره پاشدم،میخوام بهت بگم مهم نیست چقدر داخل لجن گیر کردی همین الان دور بزن و خودتو ببخش این مهمه که ببخشی خودتو همه ما انسانیم و خطا میکنیم این مهمه که درس بگیری و برگردی تو تنها نیستی همه مه قمار باعث نابودیمون شده ولی امیدت به خدا باشه

  پاسخ
  علی آذر ۵, ۱۴۰۲ - ۴:۱۳ ب٫ظ

  قمار بدترین بازی است که انسان را به طرف نابودی می‌برد همه چیز را از دادن زن فرزند مال وغیره لطفا دوری کنید اگر چه ۱۰۰۰۰ $ هم فایده کردید اجتناب کنید از آن

  پاسخ
  امیر آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹ ق٫ظ

  هیچ وقت سمت قمار نرین چون به شدت توش گیر میکنین بیشترش باخته همه هم با مبلغ کم شروع میکنن شاید یک بازی ببرید دلخوش شوید بعدش و بعدش وبعدش متوجه میشید که جمع مبالغ باخته شما از خود سودی که میخواستید بگیرید بیشتر شده در ضمن قدر داشته های خودتونو بدونین هر چند کم شاید باشه طمع تو این قمار از خصلت این قمارهی افسوس و از لحاظ ذهنی داغون میشید بنده هم راستش مبلغ کلا نزدیک ۳ میلیون باختم اونم توی پیشبینی فوتبال از همه بدتر انفجار
  به امید موفقیت برای همه دوستان.

  پاسخ
  حسین آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲ ب٫ظ

  دوستان عزیز و همدرد من ی جمله میگم که حقیقت داره متاسفانه
  قمار مثل سایر اعتیادها فقط جایی تموم میشه که به انتهای خط برسی ینی دیگه چیزی برای باختن باقی نمونه هر چه زودتر این پروسه طی بشه تو برنده شدی چون زمان کمتری برای نابودی صرف شده عدد باخت مهم نیس چون عدد باخت ارتباط با توان مالی طرف داره یکی با ۲۰ میلیون به انتهای خط میرسه یکی با چند صد میلیارد برادر قمار باز من هرچقد و هر اندازه که باختی دیگه باختیش اگر موفق شی همه باخت های گذشتتم برگردونی فقط زمان نابودی رو طولانی تر کردی ینی به جای اینکه در یک سال بع انتها برسی در ۲ سال میرسی و متاسفانه گاهی با برد و جبران باخت های قبلی زمان نابودی ی قمار باز به چند ده سال میکشه خلاصه کلام باخت قطعیست

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲, ۱۴۰۲ - ۲:۱۹ ق٫ظ

  من ۲۰ سالمه و از ۴ یا ۵ سال نزدیکه ۵۰۰ میلیون پول خودمو خانوادمو کلی قرض و وام و فروختن وسیله و…. صرف قمار کردم و کلی هم تلاش خودکشی داشتم لطفاً سمتش نرید که انگار مثل سرطان توی ذهنتون ایجاد میشه و هی بزرگتر میشه و کلا به معنای واقعی نابودتون میکنه ولی بازم اگه از همین الان ترکش کنید و دیگه سمتش نرید خیلی درس بزرگی برای خودتون توی زندگی میشه چند تا از راهکاراش هم اینه که اکانتی که توش قمار میکنید حذف کنید اکانت سایت صرافی رو حذف کنید رمز دوم کارت رو حذف کنید و از همه مهم تر تلگرام و اینستاگرام رو حذف کنید که الان همش پر شده از تبلیغ قمار و به تجربه میتونم بگم اگه یادتون نیوفته و حوس قمار نکنید یواش یواش زندگیتون مثل قبل میشه و از این بیماری کثیف راحت میشید

  پاسخ
  ابوالفضل مکاری تفتی مهر ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱:۲۳ ق٫ظ

  سلام دوستان بخدا قسم فقط می‌خوام خودکشی کنم من تموم سرمایه خودم و خانواده رو توی این سایت های مزخرف از دست دادم اول با بیست هزار تومن شروع شد من طی چهار سال ۲ میلیارد باخت دادم قرض کردم موبایل چکی خریدم فروختم طلا چکی خریدم فروختم ولی آخرش همشو باختم هرچی داشتم رفت از هر صد هزار نفر یک نفر سود می‌کنه ولش کنید کاش بتونم ترکش کنم

  پاسخ
  وحید مهر ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳ ب٫ظ

  غمار نه تنها بدبختی و بی پولی میاره بلکه باعث میشه سلامت مغز انسان هم به خطر بیوفته .از بس که استرس داره باعث میشه مغز انسان نابود بشه و دو ساله به شدت دچاره مه مغزی شدم من الان ۱۳ ساله که غمار میکنم و نمیتونم ترک کنم خسته شدم ولی نمیتونم ترک کنم خدا کمکم کنه

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۶, ۱۴۰۲ - ۳:۰۸ ب٫ظ

  قمار ۵ ساله سلامتی روحی و جسمی من رو گرفته من به ته خط رسیدم خدایا من تحمل اینهمه درد رو ندارم مرگ من رو بده اینقدر منو زجر نده

  پاسخ
  مجتبی مهر ۱۴, ۱۴۰۲ - ۱:۲۹ ب٫ظ

  سلام. من بعد ۲سال بی خیال بودن قمار پولی رو که صرف کار بار خودم داشتم رو به عرض ۲ماه قمار کردن باختم می‌گفتم که من تجربه دارم تو سایت طمع نمی کنم و میتونم باخت سال های پیش رو جبران کنم اما افسوس چه فوتبال و از همه بدتر انفجار همه پس اندازم و رو باختم اومدم بیرون هر کسی که اومده تو ای صفحه حتما مال باخته و تجربه داره از استرس و اعصبانیت من دیگه به خودم قول شرف دادم که دیگه نرم از صرافی خواستم که مسدود کنه اکانتمو واز خود سایت هم درخواست کردم اکانتمو مسدود کنه و حتی جمیلمو پاک کردم و کارتمو هم مسدود کردم .قمار خیلی قدرت داره ولی من پیروز میشم امید به خدا

  پاسخ
  همیشه خودت باش نه نقاب به صورت مهر ۱, ۱۴۰۲ - ۲:۳۹ ق٫ظ

  سلام ودرود به تمامیه شما عزیزان امیدوارم حال وروزتون رو با خانواده وبدون استرس به خوشی سپری کرده باشین .بنده هم ۳سال میشه گرفتار مزخرف ترین چیزی که فقط با اعداد در مجازی زندگیه ی خیلیارو ویران ومخرب کرده خواستم اینو بگم اگر تا الان هر کاری که کردین چه عالی وچه خرابتر تا ادم به خود باور نکنه نمیتونه و خودش رانشناسه نمیتونه درجامعه ای که توش زندگی میکنه نقش مثبتی داشته باشه .عرقی که زحمت توش باشه با عرقی که استرس داشته باشه فرق بین خوب وبد میتونه باشه .مثل این میمونه شما زورتون میاد ۱۰۰۰۰هزار تومن به یه ادم واقعا نیازمند که هر روز جلوی چشمون هست ومیبینم مبلغ رو بدیم ولی درحالی که ۱۰۰هزار تومنو براحتی میتونیم حالا چه مجازی وچه حضوری پرداخت کنیم .در کدوم احساس ارامش بهتون دست میده .نمیگم‌ به نیازمندا کمک کنید نیازمند کسیه که بتونه خرج خانواده وزن و بچشو دربیاره این هنر هستش نه اینکه بتونه بدون اینکه خانوادشم بدونه صرف قمار کنه این کارا کم کم به جایی میکشه که به قول خودمون رگ غیرت رو میخشکونه و از شما خواهش میکنم اگه زره ای هم از غیرت مونده باشه با دست خودتون دوباره برای زنده نگا داشتنش نیاز به برنامه ریزی ومدیریت و فعالیت درجامعه خودتون باشید بدون استرس واضطراب تا بتونین مشت محکم به تمامیه سایت شرط بندی وقمار انجامش بدین در غیر اینصورت زبونم لال هیچکس نمیاد سراغت وبرای کمک کردنت .یه رویای پوچ هیچموقع به جایی نخواهد رسید با یه رویایی که در ان زحمت و تلاش زیادی میخواد تا نتیجه بده .عزیزان به امید تک تک وموفقیت شما سروران گرامی .

  پاسخ
  حصین ب شهریور ۲۰, ۱۴۰۲ - ۷:۲۹ ب٫ظ

  از سال ۹۵ به قمار ورزشی اعتیاد پیدا کردم بسیار باختم جوری که تا قبل سال ۹۵ من یه جوان بیست سه سال بودم که تونسته بودم با کار و تلاش توی اون سن خونه ماشین داشته باشم ولی از اون روزی که با سایت های شرط بندی اشنا شدم هرچی کار میکردم و درامدم توی قمار از دست میدادم و دیگه حتی پس اندازی نمیتونستم بکنم افسردگی شدید گرفتم بعد هر باخت کل غم دنیا روی سر من اوار میشد حوصله مهمونی یا مسافرت ندارم پرخاشگر شدم و اعصاب ضعیف ولی دیگه تصمیم به ترکش دارم به امید روزی که همه از این لجن زار رها بشیم

  پاسخ
  زهرا شهریور ۱۷, ۱۴۰۲ - ۵:۱۹ ق٫ظ

  من الان حدودا۶ساله تو سایت شرط بندی جم بت بازی میکنم نمیدونم چی شد و چرا منی ک عاشق پس انداز و خرید طلا و لباسای شیک بودم اومدم پولامو گذاشتم تو این سایت خدا شاهده هرچیزی ک داشتمو فروختم تافقط بدهی بدم هرچی طلا داشتم الان خانوادم نمیدونن اون طلاهارو ندارم حدود یسال بود ک کامل ترکش کرده بودم ولی باز وسوسه شدم بیشتر وقتا حالم از خودم به هم میخوره ک نمیتونم خودمو کنترل کنم منتظر حقومم ک فقط ببازمش شب تا صب شیفت و بیخوابی تو بیمارستان رو تحمل میکنم ک همشو تو چند ساعت یا چند روز از دست بدم همه بهم میگن چیکار میکنی با پولات باحقوقت نمیدونم چی بگم بهشون روم نمیشه بگم ک چقد بدبخت شدم شما بم بگین چیکا ر کنم

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۲۰, ۱۴۰۲ - ۲:۵۷ ق٫ظ

  منم مثل شما هستم

  پاسخ
  جواد آبان ۱۸, ۱۴۰۲ - ۶:۵۳ ب٫ظ

  سلام منم شغلم مثل خودت هست…..و دقیقا شرایطم مثل خودت ….ولی سه ماهه ترک کردم

  پاسخ
  بازنده ای که میخواد زندگیشو برگردونه شهریور ۹, ۱۴۰۲ - ۲:۴۲ ب٫ظ

  من قمار بازی کردم.زندگیم رو با دو تا بچه دارم از دست میدم.افسرده و حس پوچی دارم خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ
  شرمنده شهریور ۳, ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵ ق٫ظ

  باسلام خدمت همه دوستان..
  میخوام یه چیزی بگم به اون خداقسم ازسال ۹۶توسایتم خداشاهده فک کنم بالای یک میلیارد پولم رفته..ولینمیدونم چرا آدم نمیشم خسته شدم دست خودم نیس.همه روخسته کردم من واقعا یه به درد نخورم….ولی اینو به کسایی میگم که واقعا باختن زندگیشونو ….داداش من فقط تومیتونی منو درک کنی …ماهرچقدرم ببریم آخرش چندبرابر باید پسشون بدیم…من خودم واقعا دیگه بریدم کم کم همه چیو دارم ازدست میدم….اونی که الان داری اینو میخونی یادت باشه توهین وقت برنده نمیشی….تنها راهشم فقط فقط اینه حذف فیلترشکن.حذف اینیستاوتلگرام واصلی ترین گزینه گوشیه ساده….درغیر اینصورت نمیتونی……خدابه دادهممون برسه….فقط یادتون باشه من روزی هزاربارمردمو زنده شدم ولی نشد…ایشالا که بتونم بزارم کنار…درامان خدا

  پاسخ
  رضا مرداد ۲۹, ۱۴۰۲ - ۹:۲۳ ب٫ظ

  سلام دوستان.من ٧ سال قمار ميكنم.البته فقط پوكر.اوايل فقط باخت بود ولي بعدش بردهاي خوب زيادي داشتم.دروغ نميگم كه زندگيم نابود شده ….نه برعكس ي جاهايي با بردهامم كلي حلو افتادم.ولي در كل گذاشتم كنار چون واقعا اينهمه استرس و اعصاب خوردي نميرزه.واقعا نكنيد چون برين داخلش بيرون اومدن ب شدت سخته

  پاسخ
  بازنده همیشگی مرداد ۲۶, ۱۴۰۲ - ۳:۱۷ ق٫ظ

  سایت تک بت هزار لعنت بهت و روزی که این سایتها رو شناختیم ، همشون کلاه بردار و دزد هستن ، دو میلیارد پولمو یطوری گرفت که هر چی فکر میکنم منی که دو میلیون دومیلیون حسابمو شارژ میکردم بعضی وقتها دویست هزار تومن ، من چطوری دو میلیارد به اینا باختم و پولمو به اینا دادم ، یعنی آقا اصلا نباید پنچاه هزار تومن هم بازی کرد اعتیاد از کمترش شروع میشه میره مبالغ بزرگ ، من هم اولین بار گفتم دویست هزار تومن چیه یا میبرم یا میبازم مهم نیست ، الان میبینم که دو میلیارد پول باختم

  پاسخ
  رهگذر مرداد ۲۱, ۱۴۰۲ - ۴:۴۸ ب٫ظ

  سلام.بنده پرستارم و سال۹۶تو شیفت و از بی حوصلگی وقتی که یه همکاری مشغول پیش بینی وشرط تو سایت بود،آلوده شدم..
  اولاش از این و اون که میشنیدم یکی ماشین زیر پاشو فروخته باخته خندم میگرفت!
  الان ۳ساله کل حقوقم رو صرف دادن قسط وام هایی میکنم که برای قمار گرفته بودم!
  ماشین و پس انداز و زمین و.. که داشتم بماند.
  خلاصه میخوام بگم از من بدتر فک نکنم باشه!
  ولی ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازس.امتحان کردم وقتی حال روحیم یکم میخواد خوب شه .وسوسه میاد سراغم.سریع برید یه لیوان آب بخورید وچن تا نفس عمیق بکشید و استغفرالله بگید..خدا خودش مانع رفتن دوباره شما به اون سمت میشه.به امید رهایی همه دوستان از این درد نکبتی!یا حق..

  پاسخ
  سیدرامین مرداد ۲۰, ۱۴۰۲ - ۸:۵۴ ب٫ظ

  ۵سال پیش ۷۰۰میلیون باختم توسایت بتکارت تواین ۱هفته هم ۲۵میلیون باختم ،واقعا هیچکس نمیتونه پولی که باخته برش گردونه هیچوقت امکانش نیست آدم بایدخووش اراده کنه توصیه میکنم رمز دوم کارتتون رامسدودکنین حتی چندوقتی هم اینستاگرام روبیکاتلگرام راهم پاک کنین ،اونیکه سایت رادرست کرده میدونه چچوری پول راازمابکشه بیرون من خودم توانفجار هروقت مبلغ ۱۰۰هزارگذاشتم رفت تا۱۰ ولی هروقت مبلغ ۵۰۰یا ۲میلیون گذاشتم همون اول منجرشد بخدا دست کاریه وعیچوقت نمیشه برش گردوند هیچوقت نمیشه من خودم داروندارم راباختم زنم طلاق گرفته ولی خداراشکرمیکنم هیچ بدهی ندارم فقط لعنت به اون کسی که قماررابهمون یاددادهمین خداکمکمون کنه اراده کنیم به نکنیم امیدوارم هیچکدومتون سراغ قمارنرین که کلا کلاهبرداریه هیچ بردی توش نیست همش باخته

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸ ب٫ظ

  سلام با شوهر قمارباز چه کنم، واقعا خسته شدم

  پاسخ
  ک مرداد ۸, ۱۴۰۲ - ۲:۰۰ ق٫ظ

  سلام من ۲۰ سالمه و شاید تا نیم ساعت پیش در حال قمار بودم
  خدایا نمیدونم صدامو میشنوی یا نه ولی میخام نکنم بشم همون نوجوون ۱۸ ساله ی شاد
  شماهم نکنید

  پاسخ
  مهدی مرداد ۶, ۱۴۰۲ - ۱:۵۹ ق٫ظ

  من از سال ۹۷ ناخواسته افتادم توی این سایتا ،یروز یکی از همکارا یه سایت معرفی کرد از اون روز خدا لعنتش کنه گرفتار شدم،بیخیالِ پولایی که باختم ،خودم ،وقتم، روحم سلامتیم تباه شد،افسرده شدم،گوشه گیر شدم …حتی وقتی میبردم دیگه لذت نمیبردم ،تموم وجودم استرس شده،خواب خوبی ندارم..لعنت به قمار و عوامل قمار انشاا… که خیر نمیبینن…
  پولی که باختم فدای سرم به خاطر خودم و خانوادم دیگه سمت این لجن نمیرم ،آرامشمو میلیارد با چیزی عوض نمیکنم طمع نمیکنم …دوباره همه چیو از نو میسازم…
  خواهشن دوستان شمام سمت این سایتای لجن نرید ما رفتیم هیچی توش نیست بخدا هیچی بجز بیماری و افسردگی و ما باختگی چیزی نداره.یکی از فامیل ها بخدا توی همین سایتا حدودا حدود ۳میلیارد باخته…

  پاسخ
  محسن تیر ۲۹, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵ ب٫ظ

  باسلام از گروه پشتیبانی من نزدیک چند ماهه قمارمیکنم هی میبازم تا الان نزدیک ۳۰تا ۴۰میلیون باختم لطفا کمکم کنید هی وسوسه میشم

  پاسخ
  امیر تیر ۲۲, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰ ق٫ظ

  سلام من امروز ۴۰۰ داشتم زدم شد ۶۰۰ بعد این پول هی ۱۰۰ ۱۰۰ زدم باخت ۰ شد پولم افسردگی گرفتم تا الان ۱ میلیون به قمار باختم هر چیو که می برم باز نمی دونم چی میشه میام می بازم

  پاسخ
  محمد تیر ۱۶, ۱۴۰۲ - ۳:۴۲ ق٫ظ

  سلام من ۲۰سالمه قبل اینکه قمار کنم انقد پول میومد دستم نمیدونستم چیکار کنم اصن اتفاقی رفتم ت سایت شرط بندی ۱۰۰هزار تومن شارژ کردم ۴ملیون بردم بعدش رفتم ۴ملیونو باختم بعدش تا الان ۲۵ملیون باختم ۱۵ملیونشو قرض گرفته بودم دیگ نمیخوام بازی کنم قمار از مواد بدتره من همش میگفتم برم اون پولی ک باختمو دربیارم دیگ بازی نکنم ولی متاسفانه همش باخت دادم بازی نکنید ترک کنید.

  پاسخ
  سپیده تیر ۱, ۱۴۰۲ - ۹:۵۵ ق٫ظ

  با سلام همسر من اعتیاد به قمار حضوری و انلاین پیدا مرده و زندگی زا با کام همه زهر کرده است لطفا کمکم کنید که چگونه می‌توانم ترک دهم و به هیچ عنوان حاضر نیست پیش روانشناس برود آیا خوردن داروهای افسردگی به او کمک میکند از قبیل فلوکسیتین

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲۶, ۱۴۰۲ - ۹:۳۸ ب٫ظ

  سلام دوست عزیز
  فقط باید از روانشناس کمک بگیرید

  پاسخ
  ارش خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ - ۹:۰۷ ب٫ظ

  هرچی داشتم و نداشتمو باختم طبق پرینت بانکی نزدیک دومیلیارد باختم…هی تلاش میکنم نرم سمتش نمیشه من قبلا زندگی خوب و ارومی داشتم زندگیم داره از هم میپاشه چند بار فکر خودکشی زده به سرم..دیگه نمیتونم بخدا دیگه نمیتونم

  پاسخ
  رامین فروردین ۷, ۱۴۰۲ - ۶:۲۰ ب٫ظ

  سلام دوستان من چند مدته به قمار کردن روی آوردم که خیلی پول و وقت و شخصیت باختم با یک انسان فهمیده دردل کردم ایشون راهنمایی کردن الان چند روزه دیگه نمیرم سراغش ایشون گفتن من قبل این هر پولی و بردین به کنار باختین بزارین به حساب صدقه و بلا و فولان به این فکر نکنید که باختین و وسوسه شدی برگردی ببری گفت هر چی باختی پشت سر بزار فکر نکن اصلا از این ساعت به آینده فکر کن و زندگی ..من چند روزه دارم این کارو میکنم خیلی راحت شدم درسته سخته ولی دارم از قمار متنفر میشم چه بردش چه باختش

  پاسخ
  ایمان اسفند ۲۴, ۱۴۰۱ - ۶:۰۸ ب٫ظ

  قمار را فقط باید انجامش نداد،من بارها ترک کردم ولی اونجایی برگشتم سمتش که خیال میکردم میتونم کنترلش کنم ولی هر چقدر بردم بازهم در ادامه چندین برابرش باخت دادم،پذیرفتن اینکه قمار سرابه خیلی سخته ولی فقط بحث برد و باخت مالی نیست،اونجایی که روح و روانتو بگیره دیگه چیزی نمیتوته جبرانش کنه،پول میاد و میره ولی سلامت روانت حتی اگرهم بردی باز در خطره و به مرور نسبت به همه چی بی انگیزه میشی،من شدم ،فقط باید وقتی وسوسه میشی به تاخیر بندازی و به حال بد وباختها و بی خوابیهات و بی اشتهایات فکر کنی،من میخوام بازترک کنم

  پاسخ
  مادر بیچاره اسفند ۲۲, ۱۴۰۱ - ۵:۳۱ ب٫ظ

  پسرم ۹ سال قمارمیکنن تمام زندگیمو باخته هم کار کردم ترک نکرد هم خودش هم مارو نابود کرد لعنت به صاحبان سایت لعنت به باعث و بانیش چیکار کنم

  پاسخ
  مهدی اسفند ۱۵, ۱۴۰۱ - ۱:۲۱ ب٫ظ

  من ۳ سال قمار بازی کردم کل زندگیمو باختم حتی ماشینم آخر سر هم ۳ تا وام گرفتم اونا رو هم باختم حتی بدهیامو ندادم.۱ سال و نیمه ترکش کردم گاهی وسوسه میشم و ناچیز میبازم ولی همیشه ترس دوباره برگشتم به قمار رو دارم میشه لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  آرش بهمن ۲۸, ۱۴۰۱ - ۱:۰۴ ب٫ظ

  حالم خیلی خرابه.دیروز ۱۲ میلیون باختم.کلا ۵۰۰ میلیون باختم😭😭😭

  پاسخ
  سعادت بهمن ۲۸, ۱۴۰۱ - ۱:۵۸ ق٫ظ

  من دوست پسرم قمار ر میکنه همین امشب ۳ ونیم باخت
  میخواد ترک کنه نمیتونه

  مرکز درمانی یا کپسول ترک نداره کسی هست راهنمایی کنه
  من توشهر رشت هستم

  پاسخ
  شایان بهمن ۱۶, ۱۴۰۱ - ۹:۳۳ ب٫ظ

  به عنوان شخصی که سالها گل جوونیش و مالش در راه قمار باخته به شما میگم
  باخت به قمار رو قبول کن
  پولهایی که تا الان باختید فدای سرتون ؛ پول تو زندگی آدم میاد و میره
  قمار چه تو کازینو و چه ورزشی هیچ برکتی نداره ؛ گرگ درونتون بکشید و به خودتون قول بدین که دیگه سمت اون نرید
  تا الان هر چی باختید فدای سرتون همین الان قمار بذارید کنار بردین
  گذشته رو انگیزه کنید برای آیندتون تلاش خودتون تو کار بیشتر کنید و قمار پلی کنید برای موفقیت آینده تا گذشته رو جبران کنید و موجب غرور خود و خانواده بشید
  به خودت ایمان داشته باش
  تو میتونی
  وقتی تو کارت و زندگیت موفق شدی
  اون لحظه به قمار پوز خند بزن و بگو ممنون که منو موفق کردی

  پاسخ
  حسن اسفند ۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۶ ب٫ظ

  چقدر خوب نوشتی

  پاسخ
  علی آبان ۱, ۱۴۰۲ - ۳:۳۹ ب٫ظ

  دمت گرم عالی

  پاسخ
  ابوالفضل دی ۲۳, ۱۴۰۱ - ۲:۰۱ ق٫ظ

  سلام من قمار میکنم همیشه هم بردم اما دیگه نمیکنم چون با خانواده وقت میگذرونم برام اصلا مهم نیست چون مثل یه دریاست که همیشه عست تو خودت میری دریا ماهی میگیری ولی نمیخوری مشکل اینه هر چقدرم قمار پول بیاره ۱۰برابر میبره پس واقعا از من بشنوید سمت قمار نرید واقعا میگم فک کنید چرا شما میرید تو سایت یکی که اونجا وایساده برنامه ریزی کرده که شما امروز ۱میل بر فرض ببرید تا خوشحال بشید بعدش که دوبارع میرید سرش درسته بزاریم اصلا مشکل اینکه شما کمتر اونجا پول میزارید مثلا نصف اون پول همین مجبورتون میکنه اگه باختین دوباره برید وباز هم باخت دوباره وسطاش یه برد میارید ولی نه بردی که حتا یک زره پولتون باشه بعد دیگه میشه سرگرمیتون و هعی میبازید اما به دل نمیارید میگید بعدن میبرم

  خوب بخونید مهمه که زندگیو با لذت مثلا قبل که قمار نمیکردید سپری کنید

  متشکرم از عوامل ترک قمار

  پاسخ
  زهره مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۰۳ ب٫ظ

  قمار واقعا شبیه منجلابه که آدم داخلش گیر میفته

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب