افسردگی بعد از ترک گل، چرا ترک گل باعث افسردگی و اضطراب می‌شود؟

توسط میترا سیفان
این مقاله توسط میترا سیفان تالیف شده است.

همانطور که می‌دانید، بسیاری از مردم معتقدند که ماری جوانا یک ماده کاملا بی‌ضرر است. اگرچه ممکن است برخی افراد ماری‌جوانا را مانند سیگار و بدون عوارض مصرف کنند، اما بسیاری از افراد دچار اعتیاد به این ماده می‌شوند. یک مطالعه در سال ۲۰۰۷ نشان داد که مصرف ماریجوانا باعث افزایش شانس ابتلا به اضطراب در بزرگسالان و نوجوانان می‌شود در حالی که سایر مطالعات نشان داده اند که  مصرف منظم گل باعث اختلال در رشد مغز، افزایش خطر ابتلا به اختلالات بهداشت روان مانند اضطراب، افسردگی یا اسکیزوفرنی و بیماری مزمن ریه‌ می‌شود.

البته این بدان معنا نیست که هر فردی که یکبار ماری‌جوانا را امتحان کرده است این علائم را تجربه می‌کند. اما اگر شما به طور منظم گل می‌کشید، برخی از عوارض جانبی ذکر شده ممکن است برای شما رخ دهد.

برخلاف تصوری که یک دهه پیش وجود داشت، اعتیاد به گل کاملا محتمل است. و وقتی معتاد گل شوید، ترک آن ممکن است دشوار باشد زیرا در هنگام ترک با علائم ترک روبرو هستیم.

 

فهرست مطالب
 •  

  ترک گل یا ماری جوانا چیست؟

  ماری‌جوانا با نام‌های شاهدانه، گلدان، علف هرز، علف، جوانه، گیاه، مری جین و گنجا نیز شناخته می‌شود. افرادی که این ماده روانگردان را استفاده می‌کنند به دنبال تجربه حس آرامش، سرخوشی و افزایش ادراک حسی هستند. با این حال، افرادی که به دنبال ترک ماری جوانا هستند باید مقدار مصرف روزانه یا ماهانه خود را کاهش دهند.

  What is marijuana?

  با کاهش میزان مصرف گل یا ماری جوانا قطعا فرد به افسردگی بعد از ترک گل مبتلا می‌شود. یک متاآنالیز مطالعات، که شامل بیش از ۲۳۰۰۰ نفر بود، نشان داد که ۴۷٪ از شرکت کنندگانی که به طور منظم از ماری جوانا استفاده می‌کردند، سندرم ترک گل را تجربه کردند.
  در حالی که سندرم ترک گل خطر بالا و عوارض جانبی ندارد، ترک ناگهانی آن ممکن است علائم ناخوشاینی داشته باشد.

  علائم ترک گل (ماری جوانا)

  علائم ترک معمولاً با قطع مصرف نیکوتین همراه است. نیکوتین می‌تواند تأثیر قوی بر روی سیستم عصبی مرکزی داشته باشد و در صورت قطع ناگهانی یا عدم مصرف کافی می‌تواند باعث افسردگی، اضطراب، تحریک پذیری، نوسانات خلقی و موارد دیگر شود. در مورد علائم ترک سیگار کشیدن و گل، شباهت‌هایی وجود دارد. افراد در زمان ترک گل علائمی شبیه به ترک گل دارند.

  ترک گل با احساس تحریک پذیری، اضطراب و افسردگی شروع می‌شود. ترک این مواد مخدر می‌تواند با هوس مصرف دارو و همچنین سردرد، حالت تهوع و استفراغ همراه باشد. بی‌خوابی همچنین می‌تواند در طول ترک گل مشکل ساز باشد. علائم معمولا در عرض دو روز پس از ترک به اوج خود می‌رسد و می‌تواند از یک تا چهار هفته ادامه پیدا کند.

  با این حال، برخی افراد ممکن است علائم را تا شش هفته بعد از ترک تجربه کنند. البته همه افراد شاید این علائم را نداشته باشند. برخی افراد ممکن است فقط ناراحتی خفیفی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است زمان سخت‌تری برای ترک داشته باشند.

  علائم فیزیکی ترک گل (ماری جوانا)

  ترک گل به عنوان یک ماده مخدر با عوارض بسیاری همراه است که یکی از این عارضه‌ها افسردگی بعد از ترک گل است. برای شناخت دوران افسردگی بعد از ترک گل لازم است که با علائم و نشانه‌های آن آشنا شوید:

  Marijuana withdrawal symptoms

  • افزایش ضربان قلب
  • لرزش
  • تعریق
  • اسهال
  • سردرد
  • بی‌اشتهایی
  • عدم تمرکز
  • بی‌انگیزه بودن
  • اختلال در خواب
  • کاهش انرژی
  • فکر خودکشی و مرگ
  • عدم توانایی در تصمیم‌گیری
  • بی‌علاقگی به انجام امور مختلف
  • احساس گناه و ناامیدی
  • احساس پوچی و بی‌ارزشی

  اختلالات روانی

  ترک گل همچنین می‌تواند روی برخی اختلالات روانی در هنگام ترک ترک سیگار تأثیر بگذارد. ترک گل هنگامی که به ماری جوانا اعتیاد دارید بر سطح سروتونین در مغز تأثیر می‌گذارد.

  سروتونین یک ماده شیمیایی است که می‌تواند بر خلق و خو، اشتها و خواب تأثیر بگذارد. هنگامی که سیگار را ترک می‌کنید، سطح سروتونین کاهش می‌یابد که می‌تواند منجر به اضطراب یا افسردگی شود.

  ترک ماری جوانا و اضطراب

  اگر سیگار کشیدن را ترک کنید، ممکن است دچار اختلال اضطراب شوید. اختلال اضطراب زمانی اتفاق می‌افتد که از چیزی احساس ترس دائمی و غیرمنطقی می‌کنید. با ترک سیگار نیز می‌توانید افسردگی را تجربه کنید.

  افسردگی تنها بعد از ترک سیگار نیست. بیشتر افراد بعد از ترک ماده مخدر گل، افسردگی بعد از ترک گل را هم تجربه می‌کنند. افسردگی می‌تواند باعث احساس غم و اندوه و ناامیدی شود. این موضوع با مشکلات خواب خستگی، کاهش اشتها و افزایش وزن همراه است.

  علائم روانی

  علائم روانی وجود دارد که ممکن است تجربه کنید که برای اکثر مصرف‌کنندگان ماری جوانا در هنگام ترک ماری جوانا بروز می‌کند. از علائم روانی افسردگی بعد از ترک گل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  What are the psychological symptoms of flower withdrawal?

  • انزوا از سایر افراد سیگاری (کناره گیری)
  • افسردگی
  • تحریک پذیری و تحریک پذیری
  • عصبانیت، خصومت یا پرخاشگری.

  اعتیاد فیزیکی و میل به مواد مخدر همراه با سوء مصرف مواد نیز برای روند ترک طبیعی است. سوء مصرف مواد می‌تواند شدت علائم روانی را افزایش دهد.

  آیا ترک گل می تواند باعث افسردگی یا اضطراب شود؟

  احتمال وقوع افسردگی بعد از ترک گل بسیار بیشتر از آن است که مردم تصور می‌کنند. افراد تصور می‌کنند که ماری‌جوانا نسبتا بی‌خطر است و یا از نظر جسمی اعتیاد ندارد، اما حقیقت این است که ممکن است با ترک آن، علائم ترک واقعی را تجربه کنید.

  ممکن است ماری جوانا را فقط از نظر روانشناختی اعتیادآور بدانیم، اما جالب است بدانید که ماده گل از نظر جسمی هم اعتیاد آور است. دلیل اعتیاد جسمی مخدرها یا بنزودیازپین ها به این دلیل است که مغز به ساختار مواد شیمیایی، واکنش نشان می‌دهد و بر احساسی که از نظر جسمی داریم تأثیر می‌گذارد.

  در واقع مصرف ماری جوانا بر جذب میزان سروتونین و دوپامین در مغز تأثیر می‌گذارد. سروتونین بر تنظیم خلق و خو اثر می‌گذارد و احساس شادی ایجاد می‌کند. دوپامین انتقال دهنده عصبی است که مسئول احساس لذت ماست.

  هنگامی که در حال مصرف گل هستید، مغز شما مملو از سروتونین و دوپامین (انتقال دهنده های عصبی شادی و لذت) می‌شود‌. و وقتی مصرف گل را ترک می‌کنید، سطح این انتقال دهنده‌های عصبی در مغز کاهش می‌یابد، در حالیکه مغز شما عادت کرده است که سطح بالاتری از لذت و شادی را تجربه کند. دقیقا همین موضوع است که سبب ایجاد افسردگی پس از ترک گل می‌شود‌.

  هنگامی که مصرف گل را متوقف می‌کنید، علائم جسمی ترک را تجربه خواهید کرد.

  پزشک خوب به شما کمک میکند بهترین روانشناسان و مشاوران ترک اعتیاد را در کوتاه‌ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید
  رزرو آنلاین نوبت

  افسردگی بعد از ترک گل چقدر طول می‌کشد؟

  برخی از افراد ماه ها پس از ترک علف افسردگی را تجربه می‌کنند، درحالیکه برخی دیگر یک یا دو روز آن را تجربه می‌کنند.

  Depression can be treated after quitting flowers

  البته ممکن است افسردگی را به شکل نارضایتی، ناراحتی یا بی انگیزگی برای انجام هر کاری تجربه کنید.

  کاهش تولید سروتونین اضافی می‌تواند منجر به عدم توانایی لذت بردن از چیزهایی شود که تا آن لذت بخش بودند. اعم از ورزش، تعاملات اجتماعی یا حتی رابطه جنسی.

  نکات مهم در طول درمان افسردگی بعد از ترک گل

  برای اینکه دوره افسردگی بعد از ترک گل به راحتی طی شود و مشکلی پیش نیاید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

  1. ورزش کردن و داشتن یک برنامه غذایی سالم را در زندگی روتین خود بگنجانید. سبزیجات و غذاهایی که حاوی پروتئین هستند موجب کاهش علائم افسردگی می‌شوند، از طرفی ورزش کردن هم می‌تواند مقدار ترشح هورمون دوپامین در مغز را افزایش دهد و حس و حال خوبی در فرد ایجاد کند.
  2. داروهای تجویز شده را طبق نظر پزشک و دستور آن استفاده کنید.
  3. دوره‌های گروهی روان‌درمانی و گروه درمانی را فراموش نکنید، شرکت در این دوره‌ها علاوه بر بالا بردن روحیه و انگیزه فرد به سلامت روحی و جسمی بدن هم کمک بسیاری می‌کند.
  4. در طول درمان ارتباط خود را با پزشک قطع نکنید و برای تسریع در روند بهبودی با پزشک در ارتباط باشید.

  اضطراب بعد از ترک گل چه مدت طول می‌کشد؟

  اضطراب یکی دیگر از عوارض شایع ترک ماری جوانا است. دقیقا مانند مسئله افسردگی، بروز اضطراب به دلیل نحوه تاثیر ماری‌جوانا بر مغز انسان است. از آنجا که ماری‌جوانا دارای برخی اثرات ضداضطراب است، توقف مصرف باعث بازگشت مغز به حالت طبیعی می‌شود. این منجر به افزایش حساسیت نسبت به اضطراب می‌شود.

  Depression after leaving flowers

  این شرایط ممکن است برای مدت چند روز یا چند ماه ادامه داشته باشد.

  اساسا، بعد از ترک گل باید اجازه دهیم تا مغز به نحوه تولید طبیعی انتقال دهنده های عصبی بازگردد. وقتی مصرف را متوقف می‌کنید، مدتی طول می‌کشد تا سطح انتقال دهنده‌های مغز تنظیم شود.

  دریافت کمک برای مدیریت عوارض ترک گل ضروری است

  از آنجایی که ترک گل دارای عوارض متعددی است و مدت نسبتا طولانی نیز زمان می‌برد تا ساختار شیمیایی مغز به حالت عادی خود بازگردد، بنابراین کمک گرفتن از یک متخصص خوب مشاوره ترک اعتیاد امری ضروری است. زیرا رواندرمانی به شما در کاهش علائم افسردگی و اضطراب و مدیریت شرایط پس از ترک کمک زیادی خواهد کرد.

  عوارض ترک گل یا ماری جوانا؛ ترک گل چند روز طول میکشد؟

  سوالات متداول

  • افسردگی بعد از ترک گل چه مقدار طول می‌کشد؟
   بیشتر افراد ماه‌ها بعد از ترک ماده مخدر گل افسرده هستند، در حالی که در برخی افراد افسردگی بعد از ترک گل تنها چند روز طول می‌کشد. این موضوع به مقدار زمان مصرف ماده مخدر بستگی دارد.
  • چرا بعد از ترک گل، فرد دچار افسردگی بعد از ترک گل می‌شود؟
   با مصرف گل مقدار دوپامین و سروتونین در بدن افزایش پیدا می‌کند. در صورتی که فرد این دو ماده را مصرف نکند سطح آن‌ها در مغز کاهش پیدا می‌کند، این عدم هماهنگی می‌تواند موجب افسردگی بعد از ترک گل شود.  
  • افسردگی بعد از ترک گل چه علائمی دارد؟
   پریشانی، ناراحتی شدید، اضطراب، کاهش اشتها، اختلال توجه، احساس گناه، بی علاقگی و درماندگی و… از علائم و نشانه‌های افسردگی بعد از ترک گل هستند.
  • آیا مصرف ماده مخدر گل در طولانی مدت می‌تواند مضر باشد؟
   مصرف این ماده در یک بازه زمانی طولانی مدت می‌تواند موجب مشکلات تنفسی، مشکلات شناختی، سرطان، مشکلات قلبی، مشکلات استخوانی و… شود.
  • ترک گل چند روز طول می‌کشد؟
   ترک این ماده مخدر به سن فرد، مدت زمان مصرف مواد، جنسیت و…. بستگی دارد.

   

  نویسنده: میترا سیفان – روانشناس

  موارد مشابه:

  خوانندگان محترم چنانچه سوالی در رابطه با معضلات اعتیاد به گل دارید در قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.

  پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان، پزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامت است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  Psare 23 sale آذر ۱۱, ۱۴۰۲ - ۳:۰۹ ق٫ظ

  سلام خدمت دوستان ۴ سال مصرف گل داشتم البته بعد از ۲ سال اول ۱۰ ماه گذاشتم کنار ولیی باز شروع کردم دوباره به کشیدن بعد از دوسال ۱ ماه گذاشتم کنار و مهاجرت کردم ولی متاسفانه دوباره کشیدم یه چند باری اما با فاصله که یه مشکلی عجیبی برام پیش اومد نمیدونمم چه حالتیه همش احساس گنگی میکنم انگار بعضی وقتا نصف روحم تو بدنم نیست یا مغزم چیزی که میبینم و اطرافمو خوب درک نمیکنه البته بگم تو حرف زدن و انجام دادن کارا تمرکزم زیاده و مشکلی ندارم با تحقیقایی که کردم خیلی شبیه به مسخ بود من یادم میاد اولین باری که کشیدمم این حالت و خیلی داشتم اگ میشه بهم میگین ک خوب میشم یا نه چون خیلی داره اذیتم میکنه بعد یک ماهه اول ترکم

  پاسخ
  ناشناس آذر ۴, ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ

  سلام یکی از دوستان من نزدیک به دوسال گل و متادون مصرف می‌کرد الانم یه دو هفته ی هست همزمان هم گل هم متادون رو ترک کرده الانم تو بیمارستان بستری حالشم خیلی بعد مثل آدما روانی شده جیغ میزنه هذیون میگه نمیشه کنترلش کنی بنظر شما دوستان خوب میشه

  پاسخ
  مهدی آبان ۲۷, ۱۴۰۲ - ۲:۵۲ ب٫ظ

  سلام ۳ سال گل مصرف میکردم شکر خدا پنج ماهه پاکم به لطف خدا و اراده خودم الان سالمم فقط یکم عصبیم ک به لطف همکاراتون با قرص عصاب درست شده.
  ایشالا پاکی نسیب همتون بشه❤

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۷, ۱۴۰۲ - ۲:۲۶ ب٫ظ

  منم بعد از ١٠سال مصرف ترك يابويي كردم و الان ٩ماه قطع مصرف كردن و ترك كردم ولي الان افسردگي گرفتم ضربان قلبم ٢٤ساعته هر روز بالاي ١٢٠ميره هر روز سرگيجه شديد دارم شبا بي خوابي شديد دارم صداهايي ميشنوم كه ادماي عادي نميشنون كلا زندگيم نابود شده و سلامت جسمي روحي من بهم ريخته ترو خدا هيچ وقت سمت اين نريد كه گل از شيشه بدتره

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳ ق٫ظ

  روزه اولی که مصرف کردم اونقدر حالم بد شد که هیچ جارو‌ نمیدیدم‌ در حدی که مسخ‌ کامل‌ بودم ۱۸ سالم‌ بود بعد گذشت ‌چند سال تقریبا‌ تو سن ۲۳ سالگی شروع شد مصرفم بهم حال داد آرومم میکرد‌ با موزیکا بیشتر حال میکردم زندگیم قشنگ ‌تر میدیدم‌ انرژی‌ بهم میداد ‌از هفته ای یک بار شد هفته ای سه بار و این اواخر هر شب شده بود کارم یه شب تو جاده شمال با کشیدن سه کام گل همه چی تغییر کرد دستام شروع به گز گز کردن کرد نمیفهمیدم چی میگم تپش قلب شدید. جوری که احساس خفگی‌ میکردم خلاصه از اون روز ب بعد دیگه گل نکشیدم تا چند روز بعد دوباره همونطور شدم کل بدنم شروع کرد به لرزیدن دهنم خشک شد تپش قلب گز گز کل بدنم صورتم و یه اضطراب عجیبی که تا ب حال ندیده بودم کلی دکتر رفتم از سیتی اسکن مغز بگیر تا چکاب و آزمایش خون همه میگفتن مشکلی نداری الان تقریبا ۶ ماهه که من درگیره این علاعم ها ام فقط ازتون میخوام هیچوقت سمت این مواد نرید با گذره زمان متوجه میشید که چه آسیبی به خودتون زدید

  پاسخ
  رضا آبان ۲۰, ۱۴۰۲ - ۸:۰۲ ب٫ظ

  سلام
  ممنونم ک تجربیاتتونو در اختیار همه قرار دادین خیلی کمکم کرد، به امید زندگی بدون ماریجوانا

  پاسخ
  صحرا آبان ۶, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴ ب٫ظ

  من ۶سال مصرف کردم دو سال اخر تقریبا هر روز به اندازه یک نخود چیلیم میکردم و فکر میکردم آسیبی بهم نمیزنه یواش یواش دیگه بهم حال نداد و بخاطر وزن کم کردنم و چهرم تمام دوستام یا خودشون فاصله گرفتن یا خودم بیخیالشون شدم کارمم بیخیال شدم و تصمیم گرفتم یکار جدید شروع کنم ولی توانش نداشتم تا جایی که دیگه حتی نیاز جنسیم به صفر رسید و وقتی گل میکشیدم دوست داشتم تنهای تنها باشم و در محیط در بسته اصلا نمیتونستم باشم حس خفگی و زندانی بودن بهم میداد هرچند بیشتر این فازا بخاطر شرایط امنیتی مملکت هست و چندبار اخر خیلی ترسیدم و فشارم بد انداخت و حس مرگ داشتم در تنهایی و یابویی کنارش گزاشتم الان ۳۰روز هست نکشیدم حتی سیگارم دیگه نکشیدم و با خوردن قهوه هم حالم بد میشد و دیگه نخوردم اوایلش خیلی اذیت شدم خیلی زیاد حس مرگ داشتم و از خود بیخود شدن یکی توی ذهنم میگفت بکشم راحت شم از جامعه و بیرون رفتن میترسیدم و اعتماد بنفس نداشتم اصلا … حس میکردم دیگه میمیرم و با هیچی حالم خوب نمیشه رفتم دکتر روانپزشک بهم قرص داد ولی قرصارو که میخوردمم حالم بدتر میشد قرصارو قطع کردم و تصمیم گرفتم فقط و فقط کتاب بخونم انیمیشن ببینم و مدیتیشن کنم … واقعا سخت بود اولش وسط کتاب فیلم حتی انیمیشن میزدم زیر گریه چون یهو یکی تو ذهنم میگفت تو نمیتونی دیگه دنیا ارزش هیچی نداره تو بزودی میمیری و فقط مرگ شاید راحتت کنه ولی مقاومت کردم الان شاید روزی یکبار اینجوری بشم سریع میپوشم میرم میدوم و پیاده روی میکنم … دو دقیقا جایگزین مناسبی برای گل هست موزیک توی گوشت و بدو … برو کوه داد بزن … یوگا کن … مدیتیشن کن … هر صدایی امد توی سرت زر زد بهش بگو خفه … تو میتونی همونجور که خیلیا ترک کردن … فقط روش خودت پیدا کن من نخواستم گل ترک کنم به قرص معتاد بشم و دارم از پسش برمیام اول ذهنت باید از گل بدش بیاد و بترسه و مضراتش قبول کنه بعد با کمک بدنت و روحت ترکش کنی تو میتونی رفیق

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۳۱, ۱۴۰۲ - ۴:۲۲ ق٫ظ

  سلام من حدود دو سالی هست که گل میکشم.
  الان یک هفته ای هست که ترک کردم راستش ی حالاتی داشتم که فکر میکردم ربطی به گل نداره ولی با خوندن حرف بقیه دوستان متوجه شدم که همش مربوط به گل لعنتیه.
  علایم ترکم:چند گانگی شخصیت یعنی یه لحظه روحیم خوبه یه لحظه بده یه لحظه عصبیم بعدش مهربونم میشم .
  خیلی عصبی میشم بعضی وقتا
  احساس نا امیدی و سردی نسبت ب کارو زندگیم
  بدبینی نسبت ب آدمای دورو ورم
  همش تو ذهنم دارم با ادمای زندگیم می‌جنگم
  بعضی شبا کابوس میبینم .دیگه ب ندرت میخندم
  من خدا بهم چهره خوبی داده و وقتی گل می‌کشیدم خیلی جذاب تر میشدم این شاید مهمترین دلیلی بود که منو تو دام این اعتیاد لعنتی انداخت

  پاسخ
  ماریا تیر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۵:۰۳ ق٫ظ

  سلام من حدود شش ماه مصرف شدید گل داشتم به طوری که سه ماه آخرش روزی دو تا رول میکشیدم این اواخر خیلی اذیت بودم حس بدی داشتم همه جا خجالت میکشیدم حس میکردم همه متوجه میشن که تو حالت طبیعیم نیستم الان یه ماهه ک ترک کردم قبلش هم به مرور مصرفمو کم کرده بودم اما افسردگی شدید گرفتم از همه دوستام فاصله گرفتم حتی ت فضای مجازی هم نیستم دیگه حوصله هیچی رو ندارم افکار خودکشی دارم بعضی وقتا درد های عصبی میگیرم خیلی وزن کم کردم
  ولی از لحاظ ذهنی حس میکنم خیلی قوی تر شدم قدرت تصمیم گیریم بیشتر شده همین باعث شد دیگ دلم نمیخوادش
  توروخدا اگه تا الان مصرف نکردین سمتش نرید اصلا هیچ چیز خوبی نداره

  پاسخ
  ... خرداد ۲۳, ۱۴۰۲ - ۱:۰۹ ب٫ظ

  سلام من خودم ۶سال مصرف گل و حشیش داشتم نه اینکه بگی روزی دو سه رول همیشه کلم پر بود تا حدی که ۵رول میکشیدم حشیشم همچنین از ۱۴سالگی شروع کردم الانم ۲۰سالمه دو هفته ای میشه نمیکشم خیلی حس بدی دارم افسردگی گرفتم ولی باز دوست ندارم برگردم به اون روزا میخوام بدونم این حسو تاکی باید تحمل کنم خیلی ممنون.

  پاسخ
  محمد خدا خواه جدی خرداد ۱۲, ۱۴۰۲ - ۸:۴۶ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر من ۳ هفته به صورت روزی ۳ رول میکشیدم الان ۳ هفتست که ترک کردم خواستم بگم مرسی که جواب مردمو میدید و کمکشون میکنین خدا ازتون راضی باشه امید وارم همیشه سلامت باشید من ۱۶ سال دارم و بدجوری آرزو میکردم که کاش هیچوقت سمتش نمی‌رفتم ولی بعد یه این نتیجه رسیدم که زندگی ادامه داره و باید به سمت جلو حرکت کنم الان استراب شدید دارم ولی مدام بیرون میرم و سعی میکنم ذهنمو منحرف کنم خیلی خوندن متالبتون کمکم کرد قبل خوندن مطالبتون فکر میکردم فقط من اینجوری شدم ولی الان احساس تنهایی نمیکنم خیلی ازتون ممنونم

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۲ - ۱:۳۵ ق٫ظ

  سلام دختری دارم ۳۰سالش ۵سال پیش عروسی کرد وشوهرش مواد مخدر گل بهش میداد بک سال گل می‌کشد بعد دخترم طلا ق گرفت ولی مشکل اعصاب داره ولی نه قرص میخوام ونه دکتر میره ومیخوام فرار کن نمیدونم چه کار کنم چند با بستری شده بیمارستان کمک کنید با تشکر

  پاسخ
  Nashnas اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۲ - ۰:۲۰ ق٫ظ

  سلام
  بند نه سال مصرف داشتم
  پنچ سال آخر روزی ۳ه الی ۴بار
  الان ۲ ماهه نمیکشم هیچ مشکلی ندارم
  از وقتی نمیکشم روحیم بهتره حالم خوب تره

  پاسخ
  ی مادر فروردین ۲۶, ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶ ق٫ظ

  سپاس گزارممن در حال درمان پسرم هستم سه تا کامنت اینجا دیدم که بهم انرژی داد دست خدا به همراهتون

  پاسخ
  دوست شما فروردین ۲۴, ۱۴۰۲ - ۳:۴۲ ب٫ظ

  سلام برادر من چتدسالی بود که گل مصرف می‌کرد و یک‌هفته‌ای هست که تصمیم به‌ترک گرفت اما کمپ نرفت با یکی از دوست‌نماها به‌جای طبیعی رفت و دو سه روزی همان‌جا ماندن و ترک کرد و روی این ترک چندروز موند اما چیزی بعداز یک‌هفته دوباره چندکام زده بود که همین موضوع باعث اختلال روانی شدید شده‌بود کارهایی که خلاف عرف هست انجام بده مثلا رفته بود در یکی از امام زاده‌های شهرمون اذان گفته بود بعداز اذان و باصدای بلند نماز و قران خونده بود و غش کرده بود و کسانی که اونحا بودن با نیروانتظامی و سپاه تماس گرفته بودن اونام زده بودنش و عقبش گذاشته بودن و بعد دستگیر با ما تماس گرفتن وقتی ما رفتی کلانتری خودش گفت منو ببرید کمپ و همون شب رفت اما سه و چهارروز موند و بعد سر موضوعی که بینی و بین‌الله حق با برادرم بود بحثشون شده‌بود و اونا زنگ زدن که بیاین ببریدش و ما رفتیم آوردیمش الان از نظر ترک خوبه نمی‌کشه مطݦینیم اما از نظر روحی به هم ریخته است البته کپسول دپاکینگ ۵۰۰ هم شبی یکی بدون اینکه خودش متوجه بشه بهش میدیم حالا سوال من اینه آیا خوب میشه؟ بر می‌گرده سنش۳۵ ساله الان مشکل ما اینه‌که برش گردونیم به‌قبل‌ و از غم و ناراحتی فاصله بگیره

  پاسخ
  *** مرداد ۱۶, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷ ب٫ظ

  سلام …دقیقا پسر شما هم سن من هستش …اره مطمنا ولی بستگی به شرایطی داره …فقط برای چند درصد این علایم یا شبیه این پیش میاد ولی خواستم مطمنتون کنم که همه اینها موقتی و قطع یکباره اصلا درست نیست بتدریج و با کمی حوصله راحت تر جواب می گیره …انشالله که سلامتشونو هر چه زودتر بدست میاره

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۱۵, ۱۴۰۱ - ۵:۳۲ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر من تقریبا ۲سال ماریجوانا مصرف میکردم و تقریبا ۱ماه و نیم هست پاک هستم و دیگه سیگار هم مصرف نمیکنم دچار استرس و اضطراب میشم بعضی وقتا و تنفسمم دچار مشکل میشه و شبا هم کابوس میبینم خواستم بدونم این مشکلات تا چ مدت حداکثر طول میکشه و آیا کامل رفع میشه یا خیر؟

  پاسخ
  امیر حسین اسفند ۸, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ

  سلام آقای دکتر بنده نزدیک به هشت سال مصرف گل داشتم البته شیش سال اول خیلی کم هفتگی وهرچه به آخر نزدیک میشد بیشتر ودوسال اخر هرروز.البته همین دوسال هم از همسرم جدا شدم الان دوماهه ترک کردم..اضطراب ترس از کار بی انگیزه گی و حس پوچی دارم ورزش هم هرورز انجام میدم بصورت نمیه حرفه ای حتی در زمان مصرفمم ورزشمو انجام میدادم.در زمان جدای از همسرم مصرف داشتم وحالم خیلی بد شد همون مشاوری که میرفتیم قبل طلاق فرستاد منو همسرمو هردو بریم پیش روانپزشک من جواب تست شخصیتم بشدت وابسته واحساسی زده بود.تقریبا یک سالو نیم داروی والپرات سدیم و پراکسیتین ویه نصفه کلونازپام میخوردم البته بعد طلاقمم که تقریبا دوساله مصرف گل هم داشتم الان هشت ماهه دارو نخوردم البته این دارو ها را روانپزشک واسه افسردگیم نوشت گفته بودم گل هم میکشتم.از خرداد امسال دارو نخوردم.وتقریبا دوماهه از اخر اذر امسال گل هم نکشیدم.سه هفته اول قطع مصرف حال جسمی و عصابم بهم ریخته بود.ولی الان تقریبا فک کنم نزدیک به یک ماهه حال روحم داغونه.احساس پوچی دارم ترس از ایجاد کار جدید دارم بی انگیزم.فقط باشگاه و رختخواب.وبشدت دلم واسه زندگی قبلیم تنگ شده.وهرشب دارم خواب زندگی قبلیمو میبینم که دارم همسرمو قانع میکنم.واز خواب بیدار میشم.میترسم برم دکتر و بهم دارو بده که دقیقا مثل گل باشه و فقط خودمو گول بزنم.نمیدونم چیکار کنم.باتشکر

  پاسخ
  الهه دی ۲۲, ۱۴۰۱ - ۰:۲۳ ق٫ظ

  سلام من یه پسر دارم که ۲۲ سالشه و ۵ ساله که اعتیاد به گل حشیش و متادون داره وبعضی وقت اترامادل هم مصرف میکرد و ۲بارهم تشنج گرفته ولی تا حالا ۵بار به روانیزشکی بردیم و ۲ بارم کمپ بردیم خودش نمیخواد ترک کنه ولی وقتی مصرفش زیاد میشه دیگه تو خونه قابل کنترل نمیشه یا توهم میگیره یا خود زنی میکنه که بار میبریم بیمارستان روانپزشکی یا کمپ ولی همیشه زود لغزش میکنه ولی اینو۲باری گه رفته کمپ‌ کلا عوض شده خیلی پرخاشگر وعصبی شده حرفای عجیب میزد یا دستاشو با چاقو زخمی میکرد یا میگفت باید سکس داشته باشم حرف زدن باهاش بی فایده بود الان که برا بار دوم رفته کمپ اونجا هم همین حرفا را تکرار میکنه وخیلی فراموشی داره الان ۴۰ روزه که کمپ هست قبل از اونم ۴۵ روز کمپ بود اوردم خونه ده روز که دیدم کلوناز پام مصرف کرده ۵ عدد زود فرستادم کمپ میخوام راهنماییم کنید که بازم کمپ بمونه یا بستریش کنم تو رواپزشکی

  پاسخ
  روح الله میرزایی مشاور ترک اعتیاد | روان درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب اسفند ۸, ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸ ق٫ظ

  با عرض سلام خدا قوت خدمت شما
  من قشنگ شرایط و موقعیت شما رو درک میکنم و بهتون پیشنهاد میکنم اول برای سلامتی روح و روان خودتون از یه مشاور کمک بگیرین
  بابت فرزندتون هم پیشنهادم بهتون اینه که حمایت‌ها رو کم کنید و یاد بگیرین که چطوری حمایت کم کنید و اینجوری به اوشون کمک میکنید که به آخر خط مصرف برسه و تمایل پیدا کنه به قطع مصرف
  میتونه دارو اعصاب که تطابق با پاکی ایشون داشته باشه رو مصرف کنه و در جلسات معتادان گمنام هم شرکت کند

  پاسخ
  لیلی دی ۱۲, ۱۴۰۱ - ۴:۱۹ ق٫ظ

  سلام‌وقت‌بخیر‌
  من‌۲۷ سالم، ۱ سال گل مصرف کردم. و چند ماه اخیرش به صپرت زیاد
  الان ۲ ماهه ترک کردم.
  بعضی شبا استرس و اضطراب یهویی میگیرم. سرگیجه و دوبینی میگیرم ، کم خوابی شدید، یا خواب زیاد دارم.
  خواستم بدونم چه مدت طول میکشه. و راه درمانش چیه؟

  پاسخ
  روح الله میرزایی مشاور ترک اعتیاد | روان درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب اسفند ۸, ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ ق٫ظ

  سلام دوست عزیزم بهت تبریک میگم که توانستی دو ماه قطع مصرف کنی
  ببین شما الان این حالاتی که داری با توجه به نوع مصرف موادی که داشتی طبیعی هست پیشنهادم بهت اینه که اصلا با این مسئله نجنگ و صبر کن خودش به مرور زمان برمیگرده به حالت عادی فقط پیشنهادم بهت اینه که با دوستان و محیطهای و مکان‌هایی که مصرف میکردی ارتباطی نداشته باش و مواد مصرفی هم تو خونه و جای دیگه نگهداری نکن مطمعن باش با صبر کردن و فرصت دادن به خودت همه چی درست خواهد شد

  پاسخ
  بهنام آبان ۱۸, ۱۴۰۱ - ۱:۵۸ ب٫ظ

  سلام ۳سال مصرف کننده ی مداوم بودم الان دوماهه گذاشتم کنار آخر شبا مخصوصا ی شوکی بهم وارد میشه میلرزه بدنم چیکار کنم

  پاسخ
  روح الله میرزایی مشاور ترک اعتیاد | روان درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب اسفند ۸, ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ ق٫ظ

  سلام دوست عزیزم
  بهت تبریک میگم بابت شهامت و پشتکارت آفرین به شما
  حالت تیک، واکنش‌های سیستم عصبی بدن هست بواسطه تخریبی که داشتین
  بهتون پیشنهاد میکنم مرتب دوش آب ولرم بگیرین و یواش یواش آب رو سرد کنید تا جایی که بدن بتونه تحمل اون آب رو داشته باشه
  کمک گرفتن از دوستان بهبودی و شرکت کردن در جلسات انجمن معتادان گمنام خیلی خیلی اثر بخش هست

  پاسخ
  مهدی آبان ۱۷, ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸ ب٫ظ

  سلام لطفا یه راه جلوی دوستان بزارید که بتونن این اضطراب‌ها رو متوقف کنن چون واقعا عذاب آور هست.
  ممنونم از این سایت که قرار داده شده تا کمی آگاه بشیم.
  من خودم مدت ۸ ماه از اوج آمادگی جسمانی و روحی یکباره گرفتار شدم و شروع به مصرف کردم و از صبح که چشمم رو. باز میکردم تاشب که توی رختخواب میرفتم مصرف کردم و الان حدود ۱۵ روزه قطع کردم بلایی سرم میاد شبا موقع خواب که از ترس تا صبح نمیخوابم و فکر می‌کنم برام طلسم یا جادو کردن و جن سراغم میاد (البته تنها زندگی میکنم ) اما امشب فهمیدم که جن و طلسم نیست بلکه توهم و عوارض ترک گل هست.
  باز هم ممنون میشم اگر راهنمایی بزارید که همه استفاده کنن.
  با تشکر .

  پاسخ
  روح الله میرزایی مشاور ترک اعتیاد | روان درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب اسفند ۸, ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ ق٫ظ

  سلام دوست عزیزم بهت تبریک میگم بابت شهامت و انجام دادن این کار بزرگ
  واقعیت یکی از عوارضهای قطع مصرف گل همین استرس‌ها و شوکهایی که بهت وارد میشه هست
  ولی نگران نباش و یواش یواش درست میشه و بهتر اینه که الان تو این شرایط تنها نباشی چون تو تنهایی افکار من میره به سمت و سوی لذت مواد

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۰, ۱۴۰۱ - ۵:۳۰ ق٫ظ

  سلام من هنوز ترک نکرده ام وقتی نصخ میشم خیلی تند خو و عصبی میشم اما وقتی میکشم ارومم ، ۵ ما پیش ترک کرده بودم دوباره لغزش کردم اما الان دوس دارم ترک کنم اما مثل سری های قبل نمیتونم به راحتی بزارم کنار

  پاسخ
  میلاد مهر ۲۷, ۱۴۰۱ - ۵:۱۵ ق٫ظ

  سلام و عرض ادب.
  من ۲۶سالمه چندین سال مصرف کننده حشیش و گل بودم،چند دفعه تصمیم به ترک گرفتم و هربار بعد مدتی دوباره شروع به مصرف کردم،آخرین دفعه۶ماه نکشیدم و در طول پاکی ام دچار مشکلات بی خوابی بی اشتهایی بودم و دوباره لغزش کردم،الان۲هفتست دوباره تصمیم به ترک گرفتم،ولی دچار افسرگی حاد شدم و تو خواب فکر خودکشی ب سرم میزنه،و روانم کلا دچار آشفتگی بدی شده،حتی تمرکز ندارم این متن رو بنویسم

  پاسخ
  کمالی مهر ۱۷, ۱۴۰۱ - ۲:۱۴ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر ممنون از سایتتون.

  پاسخ
  محسن مهر ۱۰, ۱۴۰۱ - ۳:۱۸ ب٫ظ

  من ۱۵سال گل حشیش کشیدم الان ۴۵روزه ترک کردم دارم از ناحیه یه سر منفجر میشم فقط از خدا کمک میخواهم ‌‌‌ ولی فکرم نمزاره اراده پیدا کنم به کار کردن شدم مثل کیجا چکار کنم.

  پاسخ
  مجتبی خرداد ۱۵, ۱۴۰۱ - ۳:۲۷ ق٫ظ

  من ۲ماهع گل کشیدم الانم۱ماهع گل نکشیدم ترس های ناگهانی دارم باید چیکار کنم

  پاسخ
  علی اسفند ۵, ۱۴۰۰ - ۷:۰۹ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من یه ماهه گل رو ترک کردم دو هفته اول خیلی چیزا بهم فشار اورد بی خوابی اضطراب تنگی نفس حالم خیلی بد بود الان حالم عالیه فقط بعضی وقتا دستام میلرزه و سرم تکون میخوره ایا این عوارض به مرور زمان خوب میشه ؟

  پاسخ
  امید دی ۸, ۱۴۰۰ - ۱:۰۷ ب٫ظ

  سلام من هم حشیش هم تریاک باهم مصرف کردم الان حشیش ترک کردم دوماه میشه ترس دلخوره بی خوابی همه اینا بهم فشار آورده دلم میخواد تریاک هم ترک کنم ولی میترسم بدتر مریض نشم باید چکار کنم

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور آذر ۲۹, ۱۴۰۰ - ۰:۰۱ ق٫ظ

  سلام
  وقت بخیر
  ترس یک هیجانی طبیعی در سیستم هر انسانی می باشد .زمانی مشکل ساز می شود که نحوه برخورد فرد با آن متناسب با قاعده این هیجان نباشد
  لطفا سعی کنید قاعده آن را یاد بگیرید

  پاسخ
  مجتبی آبان ۱۰, ۱۴۰۰ - ۹:۵۴ ب٫ظ

  ببخشید من ۲ماهی گل مصرف کردم الانم ۱ماهع نکشیدم.
  ولی ترس های پیاپی دارم باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور آذر ۲۹, ۱۴۰۰ - ۰:۰۱ ق٫ظ

  سلام
  وقت بخیر
  ترس یک هیجانی طبیعی در سیستم هر انسانی می باشد .زمانی مشکل ساز می شود که نحوه برخورد فرد با آن متناسب با قاعده این هیجان نباشد
  لطفا سعی کنید قاعده آن را یاد بگیرید

  پاسخ
  اشکان حیدری آبان ۵, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲ ب٫ظ

  سلام من الان ۴ماه که حشیش ترک کردم اوایل خیلی استرس اضطراب داشتم و خواب اصلا نمیرفتم ولی الان خوابم بهترشده ولی هنگام خواب همش کابوس میبینم واحساس میکنم مغزم خیلی کند شده اصلا قدرت فکر کردن یا تصمیم گرفتن ندارم میخواستم چقدر دیگه این شرایط تموممیشه

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۵, ۱۴۰۰ - ۹:۲۱ ق٫ظ

  سلام
  و وقت بخیر
  افسردگی ناشی از ترک معمولا تا ۶ ماه اولیه به دلیل ترمیم سلولهای خاکستری مغز بیمار تجربه زیادی از احساسهای ناخوشایند را دارد و بعد از ۶ ماه یک سازگاری مجدد با زندگی نرمال دارد ولی گهگاهی این نوسانات ناشی از ترمیم تا ۲ سال هم طول کشد. بازیهای مانند دارت ، زدن توپ به یک نقطه مشخص و مهمتر از نحوه برخورد صحیح با هر کدام عناصر تشکیل دهنده کژکاری در سیستم روان و جسم مانند افکار ، احساسات ، ارتباط ،نیاز و….شما رو به تعادل پایدار نزدیکتر می کند .

  پاسخ
  ناشناس آذر ۲, ۱۴۰۰ - ۵:۳۹ ب٫ظ

  سلام
  وقت بخیر …
  در دوران ترک ماری جوانا تا حدود ۶ ماه از آخرین مصرف مغز در حالت ترمیم و بازسازی آسیب های وارد شده به مغز می باشد .بنابراین در این دوران احسا سهای ناخوشایند و آسیب های ناشی به حافظه کوتاه مدت و سلولهای خاکستری قدرت تمرکز کاهش یافته و مغز افراد کند و در تصمیگیری سریع عمل نمی کنند .این دوره باید بگذرد بعد از ۶ ماه به تدریج به یک سازگاری مجدد می رسید البته آسیب های وارده به مغز بعد از ۶ ماه هم بازسازی و تا حدود تا سه سال هم ممکن است طول بکشد

  پاسخ
  مریم آبان ۱, ۱۴۰۰ - ۶:۴۲ ق٫ظ

  سلام خیلی ممنون از مقاله واگاهی خوبتون ،ایا داروی تقویتی خوبی وجود داره ک برای شادابی وبی انگیزگی بدیم ب بیمار،واینک ایا برای درمان کندی بیمار ودیر گیری رفتاری بیمار دارویی وجود داره ؟متشکرم از پاسختون پیشاپیش ??

  پاسخ
  حسین شهریور ۴, ۱۴۰۰ - ۴:۱۱ ب٫ظ

  با‌ سلام‌ من‌ یک‌ ماهی‌ میشه‌ که‌ گلو‌ ترک‌ کردم‌ و‌ در‌ این‌ مدت‌ چند‌ بار‌ دچار‌ حملات‌ عصبی‌ شدم‌ به‌ دکتر‌ اعصاب‌ مراجعه‌ کردم‌ و‌ گفتن‌ دچار‌ پانیک‌ عصبی‌ شدم‌ و‌ برام‌ قرص‌ سرتالین‌ تجویز‌ کردن‌ میخاستم‌ بدونم‌ این‌ از‌ عوارض‌ ترک‌ گله؟حتمن‌ باید‌ قرص‌ مصرف‌ کنم‌ یا‌ این‌ عوارض‌ موقتی‌ هست؟

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور آبان ۱۵, ۱۴۰۰ - ۹:۳۲ ق٫ظ

  سلام
  و وقت بخیر ..
  شما نیاز دارید مداخلات درمانی به شیوه روان درمانی دریافت کنید ماده مصرفی گل و سرترالین هر دو می توانند به صورت موقت برای فرار از این حملات، عاملی باشند که منجر به مصرف دوباره شوند و یک چرخه معیوب از ترک و مصرف دوباره را ایجاد کنند. لذا لازم است شما کژکاری در سیستم روان و جسم خود ( فکر ، احساس ، نگرش ، نیاز و…) را به خوبی بشناسید و نحوه برخورد با هر کدام از آنها رو با توجه به قواعد و مکانیسم آنها بیاموزید تا در زمانی که حملات پانیک سراغتان می آید بتوانید با نحوه برخورد صحیح به تعادل پایدار بدون نیاز به قرص یا ماده گل برسید .

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶ ب٫ظ

  سلام.من برادرم یکماه و خورده ای ترک کرده…رفتارای عجیبی پیدا کرده به هیچ عنوان از خونه بیرون نرفته،الان تازگیا بیخودی خیلی با خودش حرف میزنه و میخنده…خیلی کم میخوابه خوراکشم همینطور.ولی به هیچ عنوان راضی نمیشه دکتر بره ما باید چیکارکنیم

  پاسخ
  ماری آبان ۱۴, ۱۴۰۱ - ۴:۲۳ ب٫ظ

  ببخشید چه راهی برای برادرتون رفتید؟حالاتشون ازبین رفت؟
  برادرمن هم یه مدته بشدت عصبی وبدخلق وشکاک شده.خودش میگه کم کردم مصرفو اونم راضی به دکتررفتن نمیشه.ولی بودن باهاش توخونه ترسناکه وادم میترسه بلایی سرمون بیاره

  پاسخ
  علی مرداد ۵, ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸ ق٫ظ

  با سلام
  پسری ۱۹ ساله هستم که ۹ ماه مصرف ماریجوانا دارم اما نه به صورت منظم تو هشت ماه اول خیلی وقتا نزدیک ۲۰ روز یا بیشتر مصرف نداشتم اما در یک ماه اخیر تو دو سه هفته اول اکثر روزا یک یا دوبار مصرف داشتم و اینکه در این ۹ ماه بجز روز اول و دوم مصرف ماریجوانا که حس و حال بسیار مناسبی نداشت اما بقیه روزا خیلی مناسب وعالی بود اما این اواخر احساس اظطراب بالایی دارم و به درستی نمیتونم اتفاقات گذشته را تشخیص بدم و تو ذهنم چند شخصیت وجود داره که در حال جر وبحثن الان سه روزه مصرف نمیکنم شب قبلش احساس خوبی داشتم اما الان احساس بدی میکنم واینکه ذهنم نمیتونم قانع کنم که ماریجوانا را کلاً ترک کنه چون علاقه بسیاری بهش دارم

  پاسخ
  محمد تیر ۲۹, ۱۴۰۰ - ۵:۱۰ ب٫ظ

  خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون منم اظطراب شدید و ترس شدیدی پیدا کردم،توصیه میکنم حتی یک بار هم امتحان نکنید

  پاسخ
  توحیدخاکی تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر اول از همه تشکر میکنم بخاطره مطالب خوبتون و توجهتون ب این امر ک وقت گذاشتین تا مردم خوب کشورمون از مطالبتون استفاده کنن. من ۲۸ سالمه و یک ساله اعتیاد ب گل دارم ولی خیلی راحت میتونم ی ماه نکشم و یاحتی هر وقت دلم خاست بکشم نبودنشم برام هیچ فرقی نداره خمار یا ب زبون خودمون نسخ نمیشم ولی چون حسشو دوس دارم بیشتر میخام تنهایی هام رو با گل پرکنم ولی از وقتی میکشم اعصابم ۱۸۰ درجه فرق کرده خیلی عصبی میشم سره چیز های بیخود و اون لحظه ک عصبی ام برا چن دیقه حتی تا قتل کردن هم پیش میرم و مشکلات دیگ ک خیلی ازارم میده همه رو از خودم دور کردم لطفا اگ میشه راهنماییم کنین ممنونتون میشم

  پاسخ
  محمد صادقی فروردین ۲۵, ۱۴۰۰ - ۷:۵۳ ب٫ظ

  سلام من یک ساله گل رو ترک کردم
  قبلش هم ۵ سال گل کشیدم که ۳٫۴ سالش زیاد مصرف کردم….الان افسرده شدم…هدف دارم انگیزه کم شده…مثل قبل طرف دختری نمیتونم برم…نمی‌دونم چرا بعد این همه مدت اینطور شدم
  این طوریه که حتی قبل ترک هم اینطور شده بودم…هرچند اون مدلش با الانم فرق میکرد

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵ ب٫ظ

  سلام
  وقت بخیر ..
  در هنگام ترک معمولا افراد مصرف کننده سه نوع افسردگی رو تجربه می کنند ۱- افسردگی ناشی از ترک ۲- بیماری افسردگی ۳- افسردگی ناشی از زندگی خاکستری …
  با توجه به اینکه حدود ۱ سال از ترک کرده اید ولی حالت افسردگی دارید کمی در مورد نگرشی که به خود و زندگی و دنیای اطراف دارید بنگرید اگر وضعیت فعلی تان با وضعیت قبل از زمان شروع مصرفتان شبیه هست شما با افسردگی ناشی از زندگی خاکستری مواجهه هستید. جهت بیرون آمدن از این وضعیت نیاز به وجود آمدن معنایی در زندگی و فلسفه وجودیتان هستید

  پاسخ
  امین _ ایذه🖤 اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۲ - ۲:۲۳ ق٫ظ

  سلام دکتر جان ۱۰ سال مصرف مداوم ماریجوانا دارم ب میزان روزی ۲ گرم ب بالا ۲ هفته نکشیدم قبلا هم اقدام ب نکشیدن کردم ولی روی ۱ ماه دوباره لغزش دارم میشه دلیل لغزش رو بهم بگی و اینکه بعد از ۱ ماه چ کاری انجام بدم

  پاسخ
  محمد رضا شیراز مردشت اسفند ۲۰, ۱۳۹۹ - ۲:۱۴ ق٫ظ

  باسلام پسرم به مدت ۳ سال گل مصرف میکرده مدتی ترس شدید ازمردن خودش وتمامی اطرافیانش می گفت احساسش این بود که هرلحظه میمیرد گریه میکرد ترس زیا دی داشت حتی بعضی مواقه ازگربه هم ترس داشت
  به دکتر اعصاب روان بردیم مگه اسکیزوفرنی دا ره آیا اثرات گل است. یا اسکیزوفرنی دارد خوب می‌شود الان بهتره فقط خیلی نماز میخان

  پاسخ
  امیرحسین خلیلی اسفند ۱۶, ۱۳۹۹ - ۴:۰۶ ب٫ظ

  من الان ۴۰ روزی میشه که دیگه گل نمیکشم ولی بیخودی استرس زیادی اظطراب زیادی میگیرم میخواستم ببینم چه مدت دیگه این استرس و اظطراب طول میکشه.

  پاسخ
  دکتر حسن مختارپور روانشناس، مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰ ب٫ظ

  درود
  اگر این استرسها ناشی از ترک گل باشد در حدود سه ماه اول زیاد تجربه می شوند بعد به تدریج از بین می روند ..ولی اگر ناشی از مشکلات روانپزشکی باشد لازم است مداخلات روان درمانی بگیرید

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۶, ۱۳۹۹ - ۳:۱۶ ق٫ظ

  اگرکسی بعدازترک گل باغث بیماری اسکیزوفرنی شودخوب میشود

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب