علائم مصرف شیشه چیست؟

توسط حسین امیری طلب
این مقاله توسط حسین امیری طلب تالیف شده است.

وقتی از اعتیاد و عوارض مصرف شیشه صحبت می‌شود، معمولاً فردی با دندان‌های خراب و عفونت پوستی به ذهن می‌آید. اما عده زیادی از افراد معتاد به شیشه خصوصیاتی مثل اضطراب، علائم پوستی و خرابی دهان و دندان را ندارند. ماده مخدر شیشه یا متامفتامین (Methamphetamine) می‌تواند همه اعضای بدن فرد را درگیر کند. عوارض مصرف شیشه هم در درازمدت و هم در کوتاه مدت روی سلامت جسم و روان فرد اثر می‌گذارد.

فهرست مطالب
 • شیشه یا کریستال چیست؟

  شیشه جزء مواد مخدر صنعتی بسیار قدرتمند و به شدت اعتیادآور است و با نام های متامفتامین، شیشه کریستال و یخ نیز شناخته می‌شود.

  شیشه برای اولین بار در جنگ جهانی دوم توسط ارتش ژاپن ساخته شد تا سربازان نیاز کمتری به خواب و غذا داشته و درعین حال بتوانند جهت انجام ماموریت های جنگی تمرکز و انرژی بالایی داشته باشند. بعد از جنگ جهانی دوم شیشه به صورت غیرقانونی وارد بازار آزاد شد و مصرفش شیوع بالایی در بین مردم یافت.

  بعدا پزشکان برای درمان اختلالات بیش فعالی و نقص توجه (ADHD)، نارکولپسی و … از ترکیبات شیشه استفاده کردند. این ماده مخدر روی سیستم اعصاب مرکزی تاثیر می‌گذارد. افراد بعد از مصرف شیشه احساس سرخوشی (های بودن) می‌کنند؛ عوارض مصرف شیشه در بدن بسیار خطرناک بوده و در درازمدت و کوتاه مدت اثر منفی روی سلامت فرد می‌گذارد.

  پزشک خوب به شما کمک میکند بهترین روانشناسان را در کوتاه‌ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید
  مشاهده لیست روانشناسان

   

  عوارض مصرف شیشه چیست؟

  برخلاف تصور برخی از مردم که به دلیل تبلیغات فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر ایجاد شده است، عوارض شیشه بر مغز آنقدر سریع و پایدار است که باعث اعتیادآوری بسیار بالای شیشه می‌شود. فرد با حتی یک بار مصرف شیشه می‌تواند به مصرف کننده دائمی آن تبدیل شود. طبق نظر متخصصان عوارض مصرف شیشه در مردان و زنان بسیار زیاد است و به فرد لطمات جبران ناپذیری می زند.

  شیشه سیستم سمپاتیک مغزی را فعال می‌کند که باعث:

  • افزایش ضربان قلب
  • گشادی مردمک
  • سرخی صورت
  • تعریق
  • لرزش

  و علائمی از این دست می‌شود. علاوه بر این مصرف شیشه – به طور موقت – باعث کاهش نیاز به خواب، کاهش اشتها، افزایش تمرکز و انرژی می‌گردد.

  اما نکته تلخ داستان شیشه اینجاست که علائم مصرف شیشه (علائم خوشایند) صرفاً مربوط به مصرف شیشه برای اولین بار می‌باشد. بعد از تداوم مصرف و ایجاد وابستگی، دلایل مصرف تغییر ماهیت می‌دهد و فرد نه به خاطر لذت، بلکه به خاطر رسیدن به حالت عادی، مواد را مصرف می‌کند.

  با مصرف شیشه، ماده شیمیایی به نام «دوپامین» (Dopamine) در مغز ترشح می‌شود. دوپامین باعث ایجاد احساس رضایت و سرخوشی در فرد می‌شود. همچنین فرد احساس اعتماد به نفس بالا و داشتن انرژی بیش از حد دارد.

  بلافاصله بعد از مصرف شیشه برای اولین بار، فرد به آن وابستگی پیدا می کند و با از بین رفتن اثر آن، علائم نشئگی شیشه ظاهر می‌شوند؛ بنابراین فرد تلاش می‌کند دوباره به آن احساس رضایت دست یابد و دوباره به سراغ شیشه می‌رود.

  عوارض مصرف شیشه

  اگر یادداشت پزشک خوب در خصوص اعتیاد را خوانده باشید، با دو مفهوم کلیدی تحمل و محرومیت آشنا شده اید. در واقع به تدریج بدن به اثرات مواد مخدر عادت می‌کند و  زمانی که دوز مواد در خون کم می‌شود فرد دچار علایم محرومیت یا خماری (علائم نشئگی شیشه) می‌شود. به تدریج علائم اعتیاد به شیشه ظاهر شده و فرد به سرعت وارد دنیای اعتیاد می‌شود.

  – عوارض مصرف شیشه در درازمدت

  همانطور که گفته شد. مصرف شیشه در کوتاه مدت می‌تواند باعث بروز علائمی مثل اضطراب، گیجی، بی‌خوابی، نوسانات خلق و پرخاشگری شود. همچنین مشکلات روانی مثل پارانویا، توهم دیداری و شنیداری و خیال شود؛ برای مثال فرد تصور می‌کند که زیر پوستش حشراتی در حال حرکت هستند.

  این عوارض منفی ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها بعد از ترک شیشه باقی بمانند. همچنین سوء مصرف مواد مخدر شیشه می‌تواند در بلندمدت فعالیت سیستم دوپامین مغز را مختل کرده و باعث ناتوانی در یادگیری زبانی و کاهش سرعت حرکتی شود.

  یکی دیگر از عوارض مصرف شیشه بعد از ترک، تغییرات ساختاری در بخش‌هایی از مغز است که منجر به افت عملکرد عاطفی، شناختی، مشکلات حافظه و اختلالات تصمیم گیری می‌شود.

  – عوارض مصرف شیشه در زنان

  از عوارض مصرف شیشه در زنان کاهش میزان قشر خاکستری مغز است. کاهش قشر خاکستری می‌تواند منجر به دو مشکل شود. اولین مشکل، ناتوانی در تحلیل اطلاعات ورودی به مغز و مشکل دیگر کاهش انعطاف‌پذیری عصبی است که منجر به عدم توانایی مغز در تغییر و تطبیق دادن خود با تجارب جدید می‌شود.

  عوارض شیشه بر مغز در زنان بیشتر از مردان است. همچنین خانم‌هایی که در سنین پایین‌تر شروع به مصرف شیشه می کنند، بیش از سایرین در معرض آسیب دائمی مغزی و تداخل در رشد مغز قرار دارند. عوارض مصرف شیشه بر مغز می‌تواند هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی خانم‌ها را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز تغییر در روند رشد عاطفی و جنسی فرد شود.

  ‌همچنین عوارض مصرف شیشه در شیردهی را نیز نباید نادیده گرفت. شیشه می‌تواند وارد شیر مادر و در نتیجه خون نوزاد در حال تغذیه شود. به همین دلیل مصرف شیشه در دوران شیردهی منع شده است.

  – عوارض مصرف شیشه در مردان

  مصرف شیشه برای بار اول می‌تواند باعث افزایش قابل توجه میل جنسی و طولانی‌تر شدن مدت زمان رابطه شود. ممکن است شیشه در ابتدا بتواند روی بهبود میل جنسی مردان و زنان اثرگذار باشد؛ اما نکته مهمی که از آن غفلت می‌شود، این است که این اثرات با گذشت زمان و درگیری فرد با اعتیاد به عوارض منفی شیشه تبدیل می‌شوند.

  افزایش بی اندازه میل جنسی می‌تواند فرد را در معرض شرکت در روابط جنسی پرخطر قرار دهد. یکی از عوارض منفی مصرف شیشه در مردان، «اختلال نعوظ» است. از آنجا که شیشه، قسمت مربوط به اشتهای جنسی در مغز را تغذیه می‌کند، به مرور زمان منجر به اختلال نعوظ و بمباران فرد با افکار و خیالات جنسی می‌شود.

  ‌در درازمدت، شیشه می‌تواند باعث کاهش میل جنسی، اختلال نعوظ، رفتارهای جنسی تهاجمی، ناباروری، کاهش تجربه لذت جنسی، کاهش تحریک جنسی و تاخیر در ارضای جنسی یا عدم ارضا شود.

  – عوارض مصرف شیشه روی پوست

  شیشه عوارض پوستی متعددی را ایجاد می‌کند. عوارض پوستی مصرف شیشه عبارتند از:

  • تعریق زیاد که به افزایش دمای هوا ارتباطی ندارد.
  • بوی تند بدن
  • خراش پوستی در اثر ناخن کشیدن روی پوست
  • پوست مایل به خاکستری و چرمی شکل
  • رنگ پریدگی و چروکیدگی پوست صورت
  • زخم لثه‌ها
  • پوسیدگی دندان‌ها
  • عفونت پوست و بافت‌ها

  این عوارض بیشتر به خاطر خارش پوست و در نتیجه زخم شدن آن ایجاد می‌شوند. همچنین توهمات ناشی از مصرف شیشه باعث می‌شود فرد معتاد تصور کند حشرات روی پوست بدنش می‌خزند و در نتیجه با خاراندن پوست تلاش می‌کند آن‌ها را از خود دور کند.

  طول عمر و ماندگاری شیشه در خون

  طول عمر ماندگاری شیشه در خون سه ساعت است. این بدین معنی است که فرد معتاد بعد از گذشت سه ساعت از مصرف، مجدد نیاز به مصرف مواد پیدا می‌کند. یعنی فرد معتاد به شیشه در طول روز، حداقل ۸ بار مصرف مواد دارد و این معنای دیگری هم دارد: فرد در طول روز هشت بار حالت خماری و نیاز به مصرف را نیز تجربه می‌کند.

  بنابراین فرد معتاد به شیشه، دیگر صرفاً به خاطر لذت و از بین بردن نشئگی شیشه را مصرف نمی‌کند. بلکه مصرف می‌کند تا بتواند کارها و فعالیت های روزمره ای را که قبلا  به صورت عادی انجام می‌داد انجام دهد.

  از کجا بفهمم همسرم شیشه مصرف میکند؟ (علائم فرد معتاد به شیشه)

  حال که متوجه شدید مصرف شیشه چه عوارضی دارد و تا چه حد می تواند روی سلامت فرد و اطرافیان او اثرگذار باشد، بهتر است با علائم مصرف مواد مخدر شیشه آشنا باشید. اگر این علائم را در اطرافیانتان مشاهده کردید سریعاً از متخصص کمک بگیرید.
  علائم مصرف شیشه عبارتند از:

  • عدم توجه به ظاهر و آراستگی فردی
  • خاراندن بیش از حد پوست و موی سر
  • گشادی مردمک‌ها و حرکات سریع چشم
  • تغییرات غیرطبیعی الگوی خواب (مثلاً فرد چند روز اصلاً نمی‌خوابد.)
  • حرکات تشنجی، لرز، تکان‌های ناگهانی
  • تیک صورت
  • قرض گرفتن مداوم پول، فروختن لوازم خانه یا دزدی
  • نوسانات خلقی و عصبانیت ناگهانی
  • توهم زدن
  • کاهش اشتها و کاهش قابل ملاحظه وزن
  • بی قراری و پرتحرکی
  • پرحرفی و احساس فشار برای صحبت کردن
  • داشتن حس توانمندی و قدرتمندی بیش از حد
  • سوء ظن، بدگمانی (حالت پارانوئید)
  • هدیان گویی و گفتار آشفته و بدون مفهوم به خصوص بعد از مصرف مواد
  • انجام تکراری و طولانی مدت یک فعالیت خاص (به طور مثال مشغول شدن با تعمیر موتور سیکلت یا وسایل برقی به مدت طولانی)

  در صورتی که علائم شیشه کشیدن را در عزیزانتان مشاهده می‌کنید می‌توانید با مراجعه به مشاور اعتیاد به آن‌ها کمک کنید.

  اگر نیاز به مشاوره حضوری، تلفنی یا آنلاین دارید روی دکمه زیر کلیک کنید:
  لیست متخصصان اعتیاد

  سوء برداشت ها (برداشت های نادرست) در خصوص شیشه

  در بخش قبل ویژگی های فرد معتاد به شیشه را مرور کردیم. بسیاری از افرادی که به سمت شیشه کشیده می‌شوند به دلیل تصورات و توقعات نادرستی است که از شیشه دارند. در این بخش به طور مختصر به بررسی این سوء برداشت‌ها می‌پردازیم.

  – شیشه باعث افزایش میل جنسی و تاخیر در انزال می‌شود!

   در ابتدای مصرف میل جنسی و لذت جنسی فرد افزایش پیدا می‌کند و ممکن است که انزال فرد نیز به تأخیر افتد؛ اما بعد از مصرف طولانی مدت شیشه به علت وابستگی جسمانی، میل و لذت جنسی به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می‌کند.

  – شیشه بکش، نقشه بکش!

  سال‌ها قبل که هنوز مصرف شیشه شیوع بسیار بالایی نداشت، قاچاقچیان مواد این شعار را گسترش می‌دادند که: «شیشه ذهن شما را باز می‌کند؛ به صورتی که می‌توانید در شغل خود موفق ترین فرد باشید و به هرچه که اراده می‌کنید، دست یابید!»

  طبیعی بود که افراد تحت تاثیر این شعار تبلیغاتی قرار بگیرند و تحریک شوند که شیشه را مصرف کنند. امروزه که مردم به صورت عینی اثرات مصرف شیشه را می‌بینند و بعضاً در بین دوستان و آشنایان شاهد عوارض شیشه کریستال هستند، کمتر کسی تحت تأثیر این شعار تبلیغاتی قرار می‌گیرد.

  – شیشه بکش تا لاغر بشی!

  متأسفانه این جمله هم یکی دیگر از شعارهای تبلیغاتی بود که به شدت در ثروتمند شدن قاچاقچیان و شیوع بیشتر شیشه موثر بود.

  در دهه گذشته تناسب اندام و لاغری به خصوص در خانم ها اهمیت فوق العاده ای پیدا کرد. متأسفانه بسیاری از افراد به همین دلیل گرفتار مصرف شیشه شده و توانایی قطع مصرف را ندارند.

  – شیشه وابستگی ندارد و هرگاه اراده کنید می‌توانید ترک کنید!

  بیشتر مردم ترک مواد را با داشتن اسهال، استفراغ، بدن درد، عرق سرد، سردرد و … می‌شناسند. بنابراین اگر موادی وجود داشته باشد که چنین علائمی در موقع ترک ایجاد نکند یا خیلی خفیف ایجاد کند، تصور می‌شود که ایجاد وابستگی نمی‌کند.

  در درمان اعتیاد، وابستگی جسمانی درصد بسیار ناچیزی از زمان درمان را به خود اختصاص می‌دهد. در واقع بعد از دو هفته از قطع مصرف، علائم فروکش و بعد از یک ماه فرد هیچگونه علائم جسمانی ندارد.

  اما بزرگترین، مهمترین و چالش برانگیزترین قسمت روند ترک شیشه، درمان وابستگی روانی به آن می‌باشد. شیشه وابستگی جسمانی ناچیز اما وابستگی روانی بسیار شدیدی (چندین برابر هروئین) دارد.

  شیشه توانایی ایجاد هذیان و توهم را در بیمار دارد. نکته تلخ داستان شیشه اینجاست که عوارض کشیدن شیشه در افرادی که استعداد یا عامل ژنتیکی بیماری سایکوتیک (بیماری شدید روانی که دو علامت مهم آن هذیان و توهم است) را دارند، می‌تواند روان پریشی ثابت را ایجاد نماید.

  یعنی با مصرف مداوم شیشه یا حتی در بعضی از افراد با یکبار مصرف شیشه، فرد وارد فاز «سایکوز» (روانپریشی) می‌شود که حتی با قطع مصرف علائم از بین نمی‌روند و فرد مجبور است تا آخر عمر تحت نظارت روانپزشک قرار گیرد.عوارض مصرف شیشه

  ترک شیشه

  روانشناسی با مدنظر قرار دادن ماهیت فیزیولوژیکی و روانی اعتیاد و همچنین مطالعه رفتارهای خانواده، روش قابل قبولی در نحوه وارد کردن بیمار به روند درمان و ترک شیشه ارائه کرده است که نتایج مثبتی هم در پی داشته است.

  بنابراین خانواده‌هایی که از تلاش خسته و ناامید شده اند می‌توانند با مراجعه به روانشناس متخصص اعتیاد، روش‌های لازم را آموزش دیده و بیمار را وارد درمان نماید.

  بخش عمده درمان، تکنیک‌ها و مهارت‌هایی است که رواندرمانگر به بیمار آموزش می‌دهد تا بتواند رفتارهای اعتیادی و سبک زندگی اعتیادی خود را تغییر دهد و زندگی بدون مواد را تجربه نماید.

  در کنار آموزش مهارت‌ها، درمانگر مشکلات، ویژگی‌های شخصیتی یا تجارب دردناک بیمار را که باعث شروع و تداوم اعتیاد شده‌اند شناسایی و در فرایند درمان اصلاح می‌کند تا احتمال عود و برگشت به مصرف مواد را در برخورد با چالش‌های زندگی به حداقل برساند.

  لازم به ذکر است که خانواده ها نقش بسیار زیادی در پیشگیری از عود های مکرر اعتیاد دارند. بنابراین یک بخش دیگر درمان اعتیاد، به آموزش اعضای خانواده اصلی بیمار اختصاص دارد تا اعضای خانواده نحوه رفتار درست با بیمار را در فرایند درمان یاد بگیرند و در برخورد با چالش های تغییر سبک زندگی، بیمار را همراهی کنند.

  نویسنده: حسین امیری طلب

  منابع:

  با کلیک روی دکمه زیر میتوانید به بهترین روانشناس های تهران دسترسی داشته باشید
  بهترین روانشناس در تهران

  ‌‌


  خوانندگان محترم چنانچه سوالی در زمینه ترک مواد مخدر دارید، در قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.

  پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان (روان درمانگران) و روانپزشکان است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت «آنلاین» رزرو نمایید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  بی‌نام آبان ۷, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶ ب٫ظ

  سلام.ایامصرف‌شیشه‌درزنان‌رنگ‌پوست‌سینه‌یاالت‌تناسلی‌تاثیردارد

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲۴, ۱۴۰۲ - ۳:۰۶ ق٫ظ

  سلام من پسرم متادن ، ۲۰ استفاده می کرد الان حدود یک هفته که میببنم چیزی نمی خوره از ساعت ده شب می خوابه نا ساعت دوازده فردا نظرتان در موردش چیست

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۰ ب٫ظ

  نشانه هایی که شما میگید احتمالا تغییر دز یا قطع مصرف داشته،

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۶, ۱۴۰۲ - ۳:۱۹ ب٫ظ

  سلام من شوهرم شیشه میکشه ولی این شیش ماه ترک کرده به نظزشما برمیگره یانه

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۱ ب٫ظ

  مصرف شیشه بیشتر وابستگی روانی داره وبرگشت هم خیلی اتفاق میفته ولی اگر فضای جلسات درمان روانشناختی شکل بگیره براشون از برگشت میتونن جلوگیری کنن.

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر آیا کسی که شیشه می کشه دچار معده درد هم می شه ؟؟

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۱ ب٫ظ

  مصرف دوز بالا ومصرف بلند مدت شیشه میتونه نشانه های بدنی هم داشته باشه.

  پاسخ
  Sima شهریور ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱:۰۴ ق٫ظ

  سلام شبتون خوش وجود لکه های سسفید ریز که انگار از سرنگ پاشیده میتونه برای مصرف شیشه ب صورت تزریق بوده باشه ؟

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۱ ب٫ظ

  فضای ترزیق از طریق سرنگ حالت محلولی هست و لکه هایی ریز وسفید رنگ مال ترزیق نمیتونه باشه. نشانه های بیشتر بذارید برامون.

  پاسخ
  مهنور مرداد ۲۹, ۱۴۰۲ - ۶:۴۱ ب٫ظ

  درود برشما.وقتتون بخیر.متوجه شدم کسی ک قرار باهاش ازدواج کنم شیشه مصرف می‌کنه.چندباری خواهش کردم ک کنار بگذارند و اینبار خاستم ک اگر خودش متعهد میشه و میخواد ترک کنه چون عواقب بدتری در پیش داره اگر الان ب فکر ترک نباشه و گفتم این فرصت آخرش هست.و واقعا میخام با تمام وجود بهش کمک کنم تا کنار بگذارند اول بخاطر خودش سپس بخاطر منو و زندگی و…
  لطف کنید راهنمایی کنید ک باید چه کنم و چه ها براش کنم از لحاظ روحی .خوراکی و …تو خونه قرار هست باشند و ترک کنند ک امید ب خدا ب سلامتی کامل برسند و از این بیماری رها بشند.
  ممنونم راهنمایی کنید بنده رو.
  و طلب خیر دارم برای تمام عزیزانی ک ناخاسته و ب اشتباه و یا ب هر دلیلی دچار این بیماری شدند.و میخواهم بهشون بگم هیچ بیماری ناعلاج وجود ندارد بیماری زاییده دست خود انسانه و ذهن انسان.لطفا توکل کنید بر حق و اراده کنید و تعهد بدید ب خودتون و کمک بخایند تا نجات پیدا کنید.ب خدا میتونید و میتونیم ک سلامت باشیم و رها از این بیماریها.
  یه چیز دیگه هم بگم من اعتقاد بسیار دارم ک تموم اونهایی ک این بیماری رو دارند آدمهای بسیار مهربان.دلسوز و دل رحم و دریا دلی هستند ک متاسفانه شرایط و اوضاع و ناآگاهی باعث شده این عزیزان ب این جهت برند و دچار بیماری بشند.
  شما تن واحده های من هستید و آرزوی بهترینها و سلامتی و عزت براتون دارم.
  در پناه حق ب بهبودی و شادی برسید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۲ ب٫ظ

  متوجه نیت شما شدم ولی صادقانه بهتون بگم مسئله مصرف شیشه رو جریان مغز هم تاثیر میذاره وحتما دوره درمانی بلند مدت لازم هست وعواملی چون دوز مصرفی، مدت زمان مصرف، فضای خانوادگی وفردی حتما باید مشخص بشه وبعد طبق این ها درمان ترک شروع بشه.

  پاسخ
  نجمه مرداد ۲۳, ۱۴۰۲ - ۹:۲۷ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر
  همسرمن مدت ۵ماه که شبا اصلا خواب نداره عرق شدید وبوی تند بدن وداره و دقیقا همون علائمی که بابت شیشه دربالاذکرشد رو درونش میبینم ازقبل هم اعتیاد به شیره وتریاک داشت چندین بار اقدام به ترک کرد واما بازبی فایده بود الانم وقتی باهاش حرف میزنم میگه اشتباه نکن من شیشه نمیکشم این یه نوع قرص هست که داخل پایپ کشیده میشه تابدن سوخت وساز کنه وروی پوست حالت شوره بزن و مواد سمی کلا ازبدن خارج شه میدونم که همه اینها بهانه اس چون به شدت پناه اورده روبه خنکی جات و دلسترها و اب های یخ
  در درجه اول میخوام بدونم بجز شیشه چیز دیگه ای هم هست که بشه با پایپ کشید؟
  و دوم اینکه لطفا راهنماییم بفرمایید خسته شدم واقعا از اینهمه راه هایی که باز به پوچی رسید وهمش تکرار وتکرار ودرنهایت بی نتیجه
  کمپ رفت ترک نکرد فقط همرو ازموادهای گوناگون کشوندن سمت قرص

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۲ ب٫ظ

  با مسائلی که ذکر کردید قرص که پایپ کشیده بشه امکانش نیست ومصرف شیشه هست که باپایپ صورت میگیره وحتما با روانشناس ارتباط بگیرید تا راهنمایی لازم رو بگیرید.

  پاسخ
  رضا مرداد ۱۲, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱ ب٫ظ

  سلام.من حدود ۱۰ سال شیشه و هروئین مصرف می‌کنم.مصرفمم خیلی زیاد بوده تاحالا،تمام حرفهایی که گفته میشه راجع به ضررهای ناشی از مصرف شیشه و هروئین کاملا درسته.بجز یک مسئله،آنهم اینکه شیشه اصلا انگیزه بوجود نمی‌آورد و هیچ لذتی ندارد همینطور هروئین.من قبل از مصرف کردن انگیزه همه کار را داشتم و سخت کار می‌کردم و زندگی ام روال و خوش بود هرچند سختی ها بوده اما واقعا لذت بخش بود برام.اما از موقعی که مصرف کردم نه تنها سختی و مشکلات و ضرر و آسیب های مختلف جسمی روحی کاری بهم وارد شد،بلکه روزبروز بدتر هم شدم،و کاملا از همه چیز منزوی شدم.من نمیدونم رو چه حسابی گفته میشه که شیشه باعث لذت و انگیزه میشه.نه اصلا هم اینطور نیست،نه تنها لذت نداره بلکه باعث فلاکت آدم میشه.من میدونم که شیشه منو آخرش به گور میبره،و زندگی ام را به چشم دیدم نابود شد.اما با همه این چیزا کاری از دستم بر نیومد هیچوقت برای خودم.نتونستم جلوی این فلاکتمو بگیرم.سربسته بگم پیچیده اش نکنم بحث رو، شیشه و کلا مواد مخدر کسی کافیه یکبار مصرف کنم کافیه یک کام بگیره کارش ساخته هست،خودشو به طرز فجیح طلسم ابدی میکنه.تمام. درکل ولی شیشه از همش خطرناک‌تر و وحشتناک تر هست،چون اجبار به مصرف داره بطور ناخودآگاه.توصیه میکنم به اونایی که کنجکاو هستن یکبار استفاده کنند اینکارو نکنند.مثل من یک کام دو کام دیوید بکهام… یک دود دو دود دودورودود… بلایی سر جسم و روح و روان و کلاً زندگی آدم میاره که آدم خودش روزی صدبار آرزوی مرگ میکنه.خیلی پیچیده هست فقط همینو میگم که از اینچیزا دوری کنید،کسی میخاد خودکشی کنه بهتره خودشو دار بزنه تا اینکه بخاد با موادمخدر خودکشی کنه.تمام

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۳ ب٫ظ

  ممنونم از شما که تجربه خودتون گفتید. مصرف کردن در دفعات ابتدایی با ایجاد انرژی وپرحرفی وافزایش اشتها، وافزایش میل جنسی همراه باشه ولی رفته رفته این نشانه ها کاهش پیدا میکنه وتبدیل به عادت میشه.

  پاسخ
  مریم مرداد ۱۱, ۱۴۰۲ - ۲:۲۵ ق٫ظ

  سلام برادری دارم که سالهاست معتاد به هرئین و شیشه است بارها ترک کرده و. وباره برگشته حالات روان پریشی داره آیا مودای جایگزین پیدا نمیشه که این هم مصرف داشته باشه هم زندگی معمولیش رو ادامه بده چون اصلا نمیتونه ترک بکنه ما فقط میخواستم روان پرشی نداشته باشه

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۳ ب٫ظ

  با فضایی که مطرح کردید اول به درمانگر اعتیاد مراجعه کنید بصورت حضوری و وضعیت جسمی وروانی برادرتون بررسی بشه وکمک لازم بهشون بشه.

  پاسخ
  تیموری مرداد ۵, ۱۴۰۲ - ۱:۲۷ ب٫ظ

  سلام من تیموری ی دوستی دارم که اعتیاد به شیشه پیدا کرده تقریبا نزدیک به یک سال هست تریق مصرفش روز یک بار هست چجوری میشه ترک کنه نمیخاد کسی بفهمه ی راه نمایی کنید ممنون میشم هستم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۳ ب٫ظ

  تو سایت درمانگرهای اعتیاد داریم میتونید باهاشون ارتباط بگیرید ومسئله شما کاملا محرمانه بررسی میشه.

  پاسخ
  بهار مرداد ۱, ۱۴۰۲ - ۸:۳۳ ق٫ظ

  سلام خسته نباشین همسر من اعتیاد به شیشه داره الان دوساله ازدواج کردیم تو این دوسال ۱۰بار ترک کرده ولی باز رفته سراغ مواد دیگه نمی‌دونیم چیکار کنیم همه ی راهرو رفتیم ولی نتونستیم به زندگی عادی برگردونیمش ما باید چیکار کنیم لطفا راهنمایی کنین

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۴ ب٫ظ

  متوجه شرایط شما هستم. ولی درمان اعتیاد فقط کمپ ترک اعتیاد وسم زدایی یا راهایی غیره نیست. درمان رواندرمانی مکمل این درمان ها باشه میتونه نگهدارنده باشه وفضای شخصیتی هم بررسی میشود.

  پاسخ
  ناشناس تیر ۲۱, ۱۴۰۲ - ۲:۲۷ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر
  سوال در مورد برادرم
  همسرش میگه شیشه مصرف میکنه
  کلی باهاش صحبت کردیم راضی میشه پیش دکتر بره
  یا داروهاشو قطع میکنه،یا انکار میکنه مگه من چمه،شما فکر میکنید من تزریق میکنم.
  همه میگن خودش باید بخواد که ترک کنه،حالا ما چکار کنیم که خودش به زبان بیاد و بخواد.سپاسگزارم ما رو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۴ ب٫ظ

  شما اینطور باهاش صحبت کنید چند نفری که ارتباط نزدیکی دارن باهاش، بگید قبل مصرف این نشانه های سلامت رو داشتی والان که این وضعیت رو میبینیم تغییرداشتی ونگرانی برای همه ما ایجاد کرده ومیخوایم کنارت باشیم وکمکت کنیم ویک فرصت تعیین کنید به طور مثال بگیدکه ما یک متخصص پیدا کردیم یک هفته فرصت داری باهاش جلساتت رو شروع کنی ودرغیر اینصورت یک امتیاز ازش بگیرید. چون اگر اجبار غیر مستقیم نباشه سمت ترک ودرمان نمیاد.

  پاسخ
  راز تیر ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶ ق٫ظ

  سلام روز بخیر، عزیزم همسر من در خواب مرتب دستهاش رو تکون میده به این صورت که یا دست ها رو بالا نگه میداره میخوابه یا میچرخونه و حرکات دیگه.. و مطمئن هستم که چیزی مصرف میکنه اما نمیدونم چه موادی مصرف میکنه.. مشکوک به مصرف شیشه هستم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۴ ب٫ظ

  این نشانه ها، میتونه مال خستگی واضطراب باشه، از کی این نشانه ها رو داره؟ تجربه مصرف داشته؟
  برای اطمینان وبررسی علائمش با درمانگر میتونید مشورت کنید.

  پاسخ
  طباطبایی خرداد ۱۳, ۱۴۰۲ - ۱:۲۲ ق٫ظ

  اگر هفته ای یکبار شیشه بکشند معتاد می شوند?

  پاسخ
  سورنا خرداد ۴, ۱۴۰۲ - ۲:۱۱ ق٫ظ

  باسلام.من که مجردم و تنها زندگی میکنم و با خاطر شغل …نمیخوام تابلو بشم کسی بفهمه چطور تو خونه میتونم ترک کنم .نصف شب بعضی موقع استرس شدید میگرفتم یه چیزی شبیه پانیک .الان که مطلب رو خوندم متوجه شدم واقعا از مصرف شیشه هست خیلی عذاب میکشم از اون استرس اظطراب و بی انگیزونامیدی لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۵ ب٫ظ

  با جریان زندگی که ازش صحبت کردید اضطراب واسترس میتونه عاملی برای مصرفتون باشه ومیتونید درمان رو تجربه کنید وکاملا از فضای شما مراقبت میشه واطلاعاتی از شما هم جایی ثبت نمیشه.

  پاسخ
  امید اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۲ - ۴:۲۹ ق٫ظ

  سلام پنج ماهه هروئین وشیشه را ترک کردم خارش عجیبی درتمام نقاط بدنم دارم با آنتی هیستامین آروم میشم اما بعد دو روز دوباره خارش شروع میشه ممنون می

  پاسخ
  admin اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۲ - ۲:۲۷ ق٫ظ

  دخترم سه سال قبل شیشه کشیده بود وبعد حالاهم مکی ترک کردم ولی هروز به سراغ دوستان معتاد می‌رود وهرچه من مکم نرو مکی من ترک کرده ام ومن ازچه چیزی ببنم ترک کرده

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۴۹ ب٫ظ

  ازصحبت شما اینو متوجه شدم که ارتباط نزدیکی بین شما ودخترتون نیست که همین مسئله هم باعث انکار میشه.

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵ ب٫ظ

  سلام . شیشه را میکشد بعد میگوید بامن یکی حرف میزند لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۰ ب٫ظ

  مصرف شیشه عوارضی مثل توهم وهذیان و آشفته گویی، همراه داشته باشه.

  پاسخ
  ح///م اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱:۵۲ ب٫ظ

  سلام آیا برای ترک شیشه ویک عدد قرص متادون ۲۰ در روز همزمان با شیشه مصرف شده آیا داروی هست که بتواند با این مارگزنده رودرروشد وبه کارهای روز مره خود فعالیت کرد و هیچ واکنشی در موقع مصرف دارو نداشته باشی ممنون

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۰ ب٫ظ

  :از صحبت شما اینو متوجه شدم که موضوع مصرف جریان زندگی شمارو تحت تاثیر قرار داده ولی پیشنهاد میکنم اول بجای اینکه دنبال داروی جایگزین باشید در مورد فشار های روانی زندگیتون بایک روانشناس صحبت کنید.

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۲۲, ۱۴۰۲ - ۲:۵۸ ب٫ظ

  سلام من خودم سی دو سالم هست و دو سال که فهمیدم شوهرم شیشه مصرف میکنه تو ی این دو سال بیشتر از صد بار اقدام به ترک کرده البته به زور من ولی جواب نداده منم دیگه خسته شدم به نظر شما چیکار کنم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۱ ب٫ظ

  فضای اجبار وزور گویی میتونه فاصله بین شمارو بیشتر کنه وانکار ودروغگویی رو هم بهمراه داشته باشه ودرمان اعتیاد علاوه برکمپ یا سم زدایی ودرمان دارویی باید رواندرمانی صورت بگیره.

  پاسخ
  رضا فروردین ۱۶, ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵ ق٫ظ

  سلام واقعا شیشه یک وایرانگر هست تبعات خیلی زیادی در زندگی داره و فرد معتاد اخرین نفری هست که میفهمه معتاده که همه خانوادش و نزدیکانش دیگه حتی یه ریالم قبولش ندارن متوجه میشه که دیگه راه برگشتی نداره متاسفانه چون اب ریخته شده جمع نمیشه و هیچ خانواده ای خداکنه فرد معتاد نداشته باشه

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۱ ب٫ظ

  همینطور هست اعتیاد کل افراد خانواده وخود فرد رو بشدت تحت تاثیر قرار میده.

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۱۳, ۱۴۰۲ - ۱:۳۶ ب٫ظ

  سلام من دوستم به مدت یک ماهه شیشه مصرف میکنه چجوری میتونم کمکش کنم که ترک کنه چون نمیخوادخانواده اش بفهمن ممنون میشم راهنمایم کنین

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۱ ب٫ظ

  اگر مصرفش حدود یکماه هست وبا توجه به دوز مصرفی اول بهتر هست با یک روانشناس صحبت کنید.

  پاسخ
  فاطمه فروردین ۱۲, ۱۴۰۲ - ۲:۱۸ ق٫ظ

  پدرم اختیار صحبتش رو کاملا از دست داده زود عصبی میشه عرق سرد می‌ریزه چیزی دستشه خشکش میزنه چیکار کنیم

  پاسخ
  بینام بهمن ۲۷, ۱۴۰۱ - ۰:۰۴ ق٫ظ

  سلام
  پسرمن اعتیادداره ولی قبول نمیکنه شوهرم پشت میده بهش میگه من حساسم خودش هم تریاک میکشه پسرم شیشه زنش یک سال پیش طلاق گرفت دارم ازغصه میمیرم بگیدچکارکنم توروخدا

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۲ ب٫ظ

  متوجه فضای زندگی شما هستم ولی درقالب پیام نمیشه درمانش کرد حتما بایک روانشناس صحبت کنید وفضای خانوادتون بررسی بشه.

  پاسخ
  بی نام بهمن ۱۲, ۱۴۰۱ - ۳:۲۲ ق٫ظ

  سلام من معتاد به شیشه هستم دارای سه فرزند که بزرگه پسر ودومی دختر وسومی هم دختر خانومم هم نسبت خیلی نزدیکی باهم داریم وهم دیگرو بسیار دوست داریم اما اعتیاد لامسب روز به روز داره زندگی مون رو کم رنگ تر میکنه ومن حتا برای ترک چند بار هم اقدام کردم حتا این بار آخرمدت ۷ماه پاک بودم خیلی مرتب ورواصول زندگی مون رو میگردیم برای خودمن هم سوال هست که چرا وچی شد که من دوباره سوغوت کردم والان هم خیلی وقته دوباره درگیراش هستم وخودم ازخودم بدم میاد خسته ام ازاش ولی اجباربه مصرف هستم اوضاع مالی خوبی هم ندارم که برم کمپ ودوباره بخوابم برای ترک اطرافیانم هم دیگه هیچ کدام کمکم نمی‌کنند خودمن هم که میدونم به هرکدام بگم دیگه نمی خوام خسته شدم قبولم ندارن حتا توان این روهم ندارم که بخوام ۵روز سرکارنرم توخونه بمانم خودمن هم میدونم روز به روز دارم بدتر و بدتر می شوم فکرمیکنم همه مردم توکوچه در دارن ازمن میگن حتا خونه هیچ کدام از فامیل نمیروم وحتا باپدرم الان دوماه هست که چشم تو چشم نشدم نمی دونم باید چیکار کنم گفتم اگر دوستی هست که میتونه بهم کمک کنه ودستم رو بگیره آخه خودمن هم سنی ندارم همش ۳۱سالمه دلم برای این دخترکم مه هنوز تازرفته توی ۶ساله گی میسوزه همش بهم میگه بابای امشب میریم خیابون میگگم باشه ولی میپیچونم اش چراروم نمیشه باهاشون برم بیرون بخدا خسته شده ام یکی کمکم کنه خدا هم به اون کمک میکنه خداخیرتون بده

  پاسخ
  همین خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱:۴۰ ب٫ظ

  بابای منم اینطوریه، فقط بدون ک بچه هات قراره آینده ی خیلی بد و پر از دردی داشته باشن … بچه های بزرگترت اگ میدونن اونا خیلی بیشتر عذاب میکشن تا کوچیکتره…..ت‌ الان مهمترین آدم توی زندگیشونی با دیدنت امیدوار میشن،احساس امنیت میکنن، اعتماد بنفس می‌گیرنو کم کم با شناختنت همه ی اینارو از دست میدن ..سعی میکنن حتی اسمتو پیش هم سن و سالاشون نیارن و وقتایی ک نیاز دارن ک ب کسی اعتماد کنن و حمایت کسی رو داشته باشن هیچ کسو پیدا نمیکنن و دیگ خانوادتون تبدیل میشه ب یه عفونت و درد همیشگی دائم جنگ و بحث و درد
  فقط از خدا میخوام ک ب هممون رحم کنه

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۲ ب٫ظ

  با جریانی که از زندگیتون گفتید متوجه هستم که خیلی سخت هست وکل ارتباط هاتون هم داره آسیب میبینه.
  حتما به روانشناس مراجعه کنید باشرایطی که دارید.

  پاسخ
  رضا آبان ۲۳, ۱۴۰۱ - ۹:۴۵ ق٫ظ

  باسلام، اگه دود شیشه یا هرنوع مواد دیگه بهمون بخوره و هم این حالات اتفاق میفته؟

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۲ ب٫ظ

  بستگی به این داره که چقدر درمعرض دود مواد قرار بگیرید

  پاسخ
  ناشناس آبان ۳, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ ب٫ظ

  سلام بعد اولین مصرف شیشه قصد ترک آن را دارم که ۴ روزه ازش میگذره،،برای اینکه دیگه هیچوقت سراغش نرم کسی هم نفهمه چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۳ ب٫ظ

  بیشترین چیزی که از پیامتون متوجه میشم از لحاظ روانی داره بهتون سخت میگذره.

  پاسخ
  زهراامیدی آبان ۲, ۱۴۰۱ - ۶:۱۰ ق٫ظ

  ایامیتوان بدون اینکه فرد بفهمد درخانه از اوتست گرفت؟؟؟

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۳ ب٫ظ

  چنین چیزی نشان از این داره که رابطه مستقیم ونزدیک با فرد ندارید که این فاصله رو طریقه کمک کردنتون هم تاثیر میذاره.

  پاسخ
  معصومه مهر ۲۹, ۱۴۰۱ - ۲:۱۵ ق٫ظ

  سلام شوهر من چند سال تریاک مصرف میکرده.بعد تریاک گذاشته کنار شیره تریاک می‌خورده الانم یه چند وقتی هست که میره دکترشربت میگیره میخوره.من بهش شک دارم فکر کنم چندروزی یکبارو شیشه میزنه.چکار کنم دوتا بچه دارم ۹ساله و یکیش ۱۶ساله یه راهنمایی کنید .ممنونم.

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۳ ب٫ظ

  متوجه هستم که مسئله مصرف رو اعتماد نسبت به همسرتون تاثیر گذاشته ولی اگر میتونید حتما به روانشناس مراجعه داشته باشن تا به فضای خودشون وخانوادتون رسیدگی بشه.

  پاسخ
  محمد مهر ۲۲, ۱۴۰۱ - ۱:۱۱ ب٫ظ

  س.من ده سال ب شیره تریاک اعتیاد داشتم .وب میل و اراده خودم .در خانه شروع ب ترک کردم .امروز روز ۲۲ هست .هنوز بدن درم و احساسم بسیار بالا و پایین میشه .ولی من نظرم اینه هر اشتباه تاوانی داره .باید پس بدی تا ادب بشیم.وتکرار نکنیم .درود ب همگی شما

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۴ ب٫ظ

  با مدت زمانی که مصرف داشتید ازلحاظ جسمی وروانی نیاز به حمایت بیشتری دارید.

  پاسخ
  ؟ مهر ۲۲, ۱۴۰۱ - ۸:۴۹ ق٫ظ

  کمک کمک سلام خواهش میکنم به دادم برسید یه ادم شیشه ای که میگه از ۱۳ سالگی شیشه مصرف میکرده گیر من افتاده داستانش طولانیه و من اول نمیدونستم و فقط ارتباط دوستی داستیم.ولی منو تعقیب کردو خونه ی منو یاد گرفت وقتی فهمیدم مصرف میکنه و بددهنو کتک میزنه خواستم برم که بزور باهام گفت باید بمونی وگرنه بچتو میکشم رو خودتو بچت اسید میپاشم و خلاصه تهدید و ازارو اذیت تو محل زندگیم ابرو ریزی.بخدا به جون بچم به خاک پدرم یه روز خوش ندارم رفتم شکایت کنم میگه شکایت کنی بچتو میکشم کمکم کنید کمکم کنید

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۴ ب٫ظ

  چیزی که بیشتر شمارو درگیر کرده ترس هست که هرچقدر هم بخواید بیشتر تو این ترس بمونید تبدیل به عادت میشه. وتصمیم گیری سخت تر.

  پاسخ
  وحید تیر ۱۱, ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸ ب٫ظ

  سلام مصرف کننده شیشه بودم به مدت یک ماه الحمداله گذاشتم کنار به آسونی آب خوردن فقط یه دوالی سه روز کسل بی انرژی میشی و یه ۲۴ساعت خواب غیر متدد داری رفتم روانپرشک قرص ولبان ۷۵روزی یک عدد قرص آلپرازولام برای کاهش اضطراب و قرص سرتالین برا افسردگی نوشت اصلا هیچ درد بدنی نداره لعنتی فقط وسوسه که با قرص ب۲ حله اونم هر بار وسوسه یک چهارم قرص ب۲ زیر زبونی برا انرژی و کسلی هم آمپول نوربیون و قرص مولتی ویتامین مینرال استفاده بشه فقط اراده میخاد که بعد از ترک وسوسه نشی به خدا ترکش از همه مواد راحتره تو خونه هم با این دستور به راحتی ترک میکنی اما ولع بعد از ترکت رو باید بزنی تو سرش به خاطر جوانیت به خاطر بچت به خاطر زنت به خاطر زندگیت فقط اراده میخاد هروقت وسوسه شدی سرتو با یه چیز گرم کن مثل موبایل اینستا رفتن به پارک دیگه به هرطریقی شده اما انشالله از دستش راحت میشی

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۳ ب٫ظ

  سلام مصرف شیشه بیشتر وابستگی روانی دارد تا وابستگی جسمی، نسبت به شرایطی که بعد ترک باید انجام دهید اقدامات و مداخلات رواندرمانی برای نگه داشتن ترک است

  پاسخ
  اصغر فرهادی اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱ - ۵:۳۱ ب٫ظ

  باسلام وقت بخیر پزشک روان درمانی مخصوص هرشهرهستش؟یکی از اقوام ما چندماهه شیشه میکشه

  پاسخ
  زهرا اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱ - ۳:۱۴ ب٫ظ

  سلام
  شوهرم اجباری یک ما کمپ بود الان بیست روز از کمپ اومده فقط سه روز اول خوب بود بعد از اون مدام دنبال بهانه دعوا پرخاشگری شده دوباره یکی دو روز روز خوب میشه مدام آب حمام مرتب میره غذا خوب میخوره بعد دوباره بهم میریزه و اعصبانی میشه وهرچیز بعد میبینه مدام میگه شما میخاین رئیس باشین من باید رئیس باشم وحرفهای دیگه… درحالی که اینطوری نیست حرف رئیس بازی نداریم میدونم دنبال بهانه میگردد بچهام اذیت میکنه میفمم داره مصرف میکنه چکار کنم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۵ ب٫ظ

  باسلام
  در سوء مصرف مواد هر درمانی که بدون انگیزه و خواست درمانجو باشد فاقد اثر بخشی لازم بوده بهانه جویی میتواند بدلیل وسوسه مصرف باشد چنانچه بیمار رفتار های تکانه ای و یا توهم ندارد آستانه تحمّلتان را بیشتر کنید و با ایشان همراه باشید جهت راستی آزمایی تست TLC و در صورت اطمینان از لغزش اگر بواسطه وسوسه بوده میبایست مهارتهای مقابله با وسوسه و کنترل هیجان را آموزش ببینند

  پاسخ
  محمد اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱ - ۴:۳۵ ب٫ظ

  با سلام خسته نباشید خدمت شمامندو بچه من سال و پنج ماهه دارم همسرم شیره تریاک مصرف میکنه تازگیا به من آمار دادن با مادرش شیشه مصرف میکنه توکیفشم شیشه پیدا کردم مصمم من نمیکشم بریم؟ تست اعتیاد بدیم ولی بازم من بهش مشکوکی جواب تست اعتیاد میشه منفی باشه میشه راهنمای کنین چکار کنم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۵ ب٫ظ

  نگرانی شما بجاست و اطمینان داشته باشید که مصرف دارد چون مواد پیدا کردید و برای ترک اعتیاد اجبارغیرمستقیم نیازاست بامراجعه به متخصص ترک اعتیاد به دنبال درمان تخصصی باشید

  پاسخ
  نرجس فروردین ۳۱, ۱۴۰۱ - ۸:۲۸ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید من میخواستم ببینم چگونه باید بفهمم واقعن همسرم دیگه مصرف نمیکنه با امروز ۱۵ روزه پاکه

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۵ ب٫ظ

  باسلام
  سوء مصرف مواد عمدتاً به علت عزت نفس پایین و تحت تاثیر عواملی مثل ناکامی ،کنترل اضطراب ،کم توانی جنسی و در جوانان و نوجوانان لذت جویی و عدم توانایی در نه گفتن صورت می پذیرد
  آسیب شناسی و کنترل متغیرها بهمراه آموزش و بینش دهی در جلسات درمان فردی و گروه درمانی و همچنین انجام آزمایشات سوء مصرف مواد بدون اطلاع قبلی درمانجو بصورت مستمر در پایداری درمان و عدم لغزش نقش بسزایی خواهد داشت.

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳ ق٫ظ

  سلام شوهرم به کمپ رفته ولی هنوز هذیون میگه سر درد هم داره و سراغی از بچش نمیگیره دلیل

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۶ ب٫ظ

  سلام فردمصرف کننده بعد از ترک نیازبه مراقبت های درمانی و دارویی دارد وبه شما هم پیشنهاد میشود به متخصص روانپزشکی مراجعه کنید و درمان دارویی بگیرید درکنار درمان دارویی از روانشناس و متخصص اعتیاد هم کمک بگیرید تا موضوع رفتار بی توجهی هم درمان شود

  پاسخ
  مریم بهمن ۹, ۱۴۰۰ - ۰:۳۲ ق٫ظ

  سلام من دوستم چند وقتیه خیلی توهم میرن تهمت میزنه تو خواب هم هی مپیره بداخلااق شده گیر دادناش الکیه چند روز پیش هم پیشش بودم تو باغ با اون وسیله ای ک مواد میکشن بالای تختشش بود قسم میخورد میگفت مال من نیست میشه کمک کنید من چیکار کنم

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۶ ب٫ظ

  علائمی که اشاره شد چنانچه در گذشته نبوده و یکباره بشکل بیمار گونه ظاهر شده در صورتی که تعارضی هم بین شما و پارتنرتان نبوده هم میتواند نشانه بیماری بای پلار باشد و هم تحت تاثیر مصرف طولانی مدت و یا افزایش دوز مصرف متامفتامین شیشه باید بررسی شود ،جهت راستی آزمایی در خصوص سوء مصرف مواد میتوان بدون اطلاع قبلی از فرد آزمایش ۱۰ گانه TLC گرفته شود.

  پاسخ
  رضا فروردین ۱۴, ۱۴۰۲ - ۰:۰۸ ق٫ظ

  یک فرد معتاد هیچ وقت قبول نمیکنه که معتاده چون فک میکنه معتاد فقط اون فرد کارتون خوابه و خودشو گرفتار نمیبینه و به عنوان سرگرمی میبینش انکار کاذب

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۳, ۱۴۰۰ - ۵:۱۷ ب٫ظ

  سلام‌‌ خسته‌‌ نباشید‌‌ شوهر من‌‌ سه‌‌ ماهه‌‌ شیشه‌‌ مصرف‌‌ می‌‌کنه‌‌ فهمیدیم بردیم‌‌ کمپ ایا‌‌ امیدی‌‌ هست‌‌ که‌‌ ترک‌‌ کنه‌ بعد از کمپ‌‌ چند ماه‌‌ طول‌‌ می‌‌کشه‌‌ سَم‌‌ کامِلا از بدن‌‌ خارج‌‌ بشه‌‌ و دیگر‌‌ فرد میلی به‌‌ شیشه‌‌ نداشته‌‌ باشه ممنون‌ اگه‌‌ جواب‌‌ بدین

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۲۹ ب٫ظ

  در سوء مصرف مواد مخدر متناسب با هر درمانجو و الگوی درون روانی و بالینی فرد، نوع ماده مخدر مصرف شده می بایست آسیب شناسی تشخیص و درمان صورت پذیرد کمپ های سوء مصرف صرفآ قرنطینه محسوب میشوند و فرآیند درمانی در آنها صورت نمی پذیرد به همین دلیل اثربخشی درمان در آنها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست.

  پاسخ
  رها دی ۲۷, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱ ب٫ظ

  سلام من دوستم حدودا یه هفته ۱۰روز متاسفانه شیشه میکشه نمیدونم چقدر ولی توهم میزنه بهم گفته بود آبجیم خفه اش می‌کنم و….حالا به من گفت من باهاش حرف زدم قول داد استفاده نکنه یعنی امکانش هست بعد یه هفته استفاده باز بره سمتش؟؟؟.توروخداکمکم کنید چیکاری ازمن برمیاد چیکارکنم فراموشش کنه دیگه نزه سمتش

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۶ ب٫ظ

  سلام برای ترک آمفتامین به حرف مصرف کننده توجه نکنید حتما باید اجبار غیرمستقیم باشد وحس همدلی وکمک شمارا درک میکنم ولی بامتخصص اعتیاد درارتباط باشید تا حمایت ودرمان کامل صورت بگیرد

  پاسخ
  ناشناس دی ۲۵, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰ ب٫ظ

  سلام شوهرم من پنچ ماه که شیشه روترک کرده ولی این چندهفته توخواب خیلی غلت میره غذاش خوبه اشتها زیاد داره خوابش هم خوبه اخلاقش هم خوبه ولی چرا درخواب خیلی خودشو جابجا میکنه اصلا خواب راحتی نداره ممنون میشم اگه بهم بگید

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۷ ب٫ظ

  باسلام
  در در درمان سوء مصرف مواد مخدر اختلال خواب در چند ماه اول از شایع ترین پیامد های قطع وابستگی به مواد میباشد اگر همسر شما اختلال خواب ندارند غلت زدن در خواب مسئله مهمی نیست و با کاهش اضطراب، خواب آرام تری را در مرحله REM تجربه خواهند کرد

  پاسخ
  ناشناس دی ۷, ۱۴۰۰ - ۰:۳۴ ق٫ظ

  سلام من امیر.هستم حدودا یه ۸ی۹سال تریاک مصرف میکنم. یه ۷.۸ماه.هست شیشه هم مصرف میکنم .یه وقتایی هست از خودم بدم میاد.از کار.از زنو.بچه ازهمچی زده شدم .افسرگی برام پیش میاد دل میگرد بدون یچ دلیلی گریه‌م میگیره ..دیگه ازمواد لعنتی زده شده خسته شدم.میخوام ترک کنم.اما از سم‌زدایی خیلی میترسم اخه مصرف مرفینم خیلی بالاست اگر میشه خواهشمندم از شما بزرگواران عزیز کمکم کنید یه راه حل برام بگین ممنون میشم .خودم دوست دارم برم کمپ.ولی چون زنوبچهام تنهاهستن کسی را ندارم توشهر غریبم چکار کنم .اگرمیشه ازتجربتون بهم بگین.باتشکر ???

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۷ ب٫ظ

  سلام مصرف شیشه چه درکوتاه مدت وچه دربلند مدت عوارض روانی بالایی دارد (توهم و هذیان و…) ونگرانی شماراهم نسبت به سم زدایی کاملا متوجهم جریان سم زدایی بخشی ازدرمان است جریان ودرمان کامل باموضوع رواندرمانی شکل میگیرد پس از قبل حتما به متخصص روانشناسی مراجعه کنید وکمک بگیرید

  پاسخ
  مریم آبان ۲۷, ۱۴۰۲ - ۸:۱۲ ق٫ظ

  سلام مگه میشه تریاک همزمان با شیشه مصرف کرد

  پاسخ
  ناشناس دی ۷, ۱۴۰۰ - ۰:۲۱ ق٫ظ

  سلام.دوست من این کارتون کاملن اشتبا هست شیشه بسیار چیزی بدی هست بندهم مصرفم تریاک بود مصرفم بیش ازحد بالابود بهم گفتن شیشه بکشی باهاش میشه مصرفتو بیاری پاین اما نه دوست من الان ديگه شیشه رو نمتونم ترکش کنم ..درحقیقت مصرف تریاکم.خیلی اوردم پاین روزی ۴۰گرم میکشیدم .شده روزی ۱۵ گرم ولی دیگه به شیه احتیاط خیلی زیادی پیدا کردم ..نمیتونم ولش کنم خیلی دلم میخواد..حالاه قراره برم کمپ…

  پاسخ
  امید آذر ۱۷, ۱۴۰۰ - ۰:۱۷ ق٫ظ

  سلام من امید هستم ۲۲ساله الان ۷ماهه شیشه رو هفته ی یک بار میکشم شب جمعه که میشه باید شیشه مصرف کنم عادت کردم چکار کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۷ ب٫ظ

  باسلام
  شما از انگیزه روانی کافی برای قطع مصرف برخوردار نیستید چون اگر مصرف شما هفته ای یکبار است و ۷ ماه مصرف دارید وابستگی جسمی و ذهنی شما در حدی نیست که نیاز به مداخله دارویی داشته باشید تلقین رو کنار بگذارید و با همتی مردانه یک نه برای همیشه به مواد بگوئید.

  پاسخ
  ناشناس آذر ۶, ۱۴۰۰ - ۴:۵۸ ب٫ظ

  سلام اگر کسی خانم هم باشد ۵ هفته شیشه مصرف کند وبعد ادعا کند کنار گذاشته هیچ علایمی از ترک شیشه دراو دیده نمیشود؟ یا علایمی که او احساس نیاز به شیشه دا داشته باشد ؟ یعنی ۵ هفته اعتیاد نمیاره؟
  ممنون از پاسخگوئیتون

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۸ ب٫ظ

  سلام اعتیاد در هر صورت اعتیاده چه یکبار وچه تعداد دفعات یا مدت زمان بالا وبرای اطمینان خاطر که ترک صورت گرفته یانه موضوع راجدی بگیرید واقدامات تضمینی راانجام دهید

  پاسخ
  زهرا آذر ۴, ۱۴۰۰ - ۴:۱۵ ب٫ظ

  سلام من شوهرم یک ماه کمپ بود بعد الان یک هفته هست که اومده چند روز اول خیلی خوب بود خوابش عادی بودی ولی دو روزه زیاد میخوابه ایا دلیلش اینه ک شاید مصرف کرده باشه یا خیر؟

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۰۶ ق٫ظ

  بله امکانش زیاده .چون کسی که تازه قطع مصرف کرده چند ماه طول میکشه بتونه خیلی خوب بخوابه ِخداکنه مصرف نکرده باشه ولی قدرت وسوسه زیاده

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۸ ب٫ظ

  باسلام
  در درمان سوء مصرف مواد اختلال خواب از علائم شایع می باشد که معمولا با بیخوابی همراه است، لذا خواب زیاد میتواند تحت تاثیر عوامل گوناگون مثل مصرف قرص های خواب آور و یا مداخله داروهای اعصاب و روان و یا خماری ناشی از لغزش لغزش و قطع دوباره مصرف باشد جهت راستی آزمایی می بایست از آزمایش TLC و داروی نالتراکسان زیر نظر پزشک استفاده کرد.

  پاسخ
  Darya آذر ۳, ۱۴۰۰ - ۰:۴۹ ق٫ظ

  سلام. من به همسرم شک دارم چندباری تریاک توی وسایلش دیدم اما فکر نمیکنم مصرفش همیشه و هرروز باشه. جدیدا دچار اختلال نعوظ شده و شبها عرق سرد به سرو تنش میشینه. امروز توی کیفش یه قرص دیدم داخل یه پاکت که نصفش پودر شده بود و نصفش سالم. خیلی نگرانم چی میتونه باشه

  پاسخ
  دشتی بهمن ۳, ۱۴۰۰ - ۴:۲۴ ب٫ظ

  سلام‌‌خسته‌‌نباشید‌‌شوهرمن‌‌سه‌‌ماهه‌‌شیشه‌‌مصرف‌‌می‌‌کنه‌‌‌‌‌فهمیدیم‌‌‌بردیم‌‌کمپ‌‌‌ایا‌‌امیدی‌‌هست‌‌که‌‌ترک‌‌کنه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بعدازکمپ‌‌چندماه‌‌طول‌‌می‌‌کشه‌‌سَم‌‌کامِلَن‌‌ازبدن‌‌خارج‌‌بشه‌‌ودیگر‌‌فردمیلی‌‌‌به‌‌شیشه‌‌نداشته‌‌باشه‌‌‌ممنون‌اگه‌‌جواب‌‌بدین

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۹ ب٫ظ

  ببینید اگر جریان مصرف بخاطر عدم نعوظ باشد بازهم همسر شما درمان درستی راانتخاب نکرده وموضوع مصرف راجدی بگیرید چه تریاک یا قرص با متخصص ارتباط بگیرید و راهکار مناسب بگیرید

  پاسخ
  خسته آبان ۳۰, ۱۴۰۰ - ۵:۲۵ ق٫ظ

  سلام شوهرم من گل و حشیش میکشه و چن وقته رفتارش تغیییر کرده.چطور میتونم کمکش کنم که دست از این نابود کننده برداره خودش که میگه من اعتیاد ندارم خواهش میکنم راهنماییم کنید با تشکر

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۲۹ ب٫ظ

  سلام مصرف گل عوارض بالایی دارد واحتمال نشانه های اسکیزوفرنی راتا۱۰برابر بالا میبردوترک این مواد هم باید یکدفعه ای صورت بگیرد برای تشخیص تست خانگی (کیت) میتواند جواب بدهد واطمینان پیدا کنید

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۴, ۱۴۰۰ - ۳:۳۷ ب٫ظ

  با سلام
  ببخشید فرد قبول نمیکنه که ترک کنه میگه برام سخته نمیتونم حتی نمیزاره به پزشک مراجعه کنم چه کنم؟

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۴۳ ب٫ظ

  باسلام
  باید مشخص شود فرد تمایلی به ترک ندارد یا گمان میکند که توانایی ترک را ندارد اگر از مصرف لذت میبرد و تمایل به قطع مصرف نداشته باشد که هر درمانی برایش با شکست مواجه میشود ولی در حالت دوم در صورت شدت وابستگی می توان با هماهنگی آمبولانس و با کمک داروی آرام بخش جهت بستری در بیمارستان و درمان موثر اقدام نمود

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۳, ۱۴۰۰ - ۶:۰۸ ب٫ظ

  باسلام اگر فردذمصرف کردن رو گردن نمیگیره با ید چیکار کنبم چجوری کمکش کنیم وقتی میگیم که مصرف میکنی عصبانی میشه لطفا راهنمایی کنییند

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۱ ب٫ظ

  سلام جریان عصبانی شدن بخاطر قضاوت وسرزنش کردن است کسی که حرف شنوی دارد فردمصرف کننده ازآن راپیدا کنید وامتیاز بذارید براش تا سوق پیدا کند به سمت درمان

  پاسخ
  احسان م تیر ۲۶, ۱۴۰۲ - ۲:۱۰ ق٫ظ

  با سماجت باهاش صحبت نکنین هرچقدر با عصبانیت وپرخاشگری باهاش حرف بزنین فرد ده برابر شما عصبانی وپرخاشگر میشه بالحن آروم وصمیمانه ودلسوزانه برخورد کنین فکر کنین اونم یه مریضی گرفته

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۱, ۱۴۰۰ - ۵:۱۶ ب٫ظ

  ایا فرد معتاد حتما‌ تحت‌ نطر‌ روانپزشک‌ قرار‌ بگیرد چون‌ مریض ما۲۵ ‌روز‌ که‌ شیشه‌ را در خانه‌ ترک‌ کرده‌ و تا‌ چه‌ مدت‌ باید‌ تنها‌ نگذاریم

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۲۸ ب٫ظ

  باسلام
  قطع وابستگی جسمی در درمان سوء مصرف مواد مخدر گام اول درمان محسوب میشود آنچه که از اهمیت بیشتری برخوردار است و عمدتاً منجر به لغزش بیماران میشود گام دوم وابستگی ذهنی بیمار وسوسه ها ،افسردگی و علایم بالینی ناخوشایند ناشی از قطع مصرف میباشد که میبایست تحت کنترل پزشک باشد.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۱, ۱۴۰۰ - ۲:۰۹ ق٫ظ

  سلام ببخشید برای ترک شیشه چه داروی وجود داره که بدیم تا ازاین صرطان دوری کنن؟؟

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۹ ب٫ظ

  باسلام
  مداخله دارویی میبایست بعد از دریافت نقشه مغزی و بررسی میزان آسیب وارد شده به ناحیه مدیال پری فرونتال کورتکس مغز با دوز معین توسط پزشک تعیین شود در ضمن جهت اثربخشی مطلوب در درمان سوءمصرف مواد مخدر چند درمان بصورت موازی صورت می پذیرد.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶ ب٫ظ

  من خیلی دوست دارم به بعضی از افرادی که اعتیاد به مواد دارن کمکشون کنم تاترک کنن برای همین میخوام از یک پزشک کمک بگیرم راهنماییم میکنید به کجا مراجعه کنم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۱ ب٫ظ

  ممنون ازاحساس همدردی وکمک شما پزشکان وروانشناسان mmt مراجعه کنید

  پاسخ
  پویان آبان ۱۷, ۱۴۰۰ - ۲:۵۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید. میخاستم بدونم ایا سوزش در ادرار. امدن اب لزج مانند شبیه اب منی.هنگام ادرار . میتونه از عوارض مصرف شیشه باشه. ؟؟؟؟؟

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۱۱ ب٫ظ

  باسلام
  بله باید کبد و کلیه ها برسی شوند

  پاسخ
  فاطمه آبان ۹, ۱۴۰۰ - ۸:۱۹ ب٫ظ

  شوهرم شیشه می کشه قبولم نداره شیشه میکشه خیلی بد اخلاقه خیلیم اذیتم می کنه چهار ساله مصرف می کنه

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۲ ب٫ظ

  شما اگراقدام مناسب داشتید طی ۴سال انجام میدادید حما بامتخصص روانشناسی ارتباط بگیرید وکمک بگیرید

  پاسخ
  سید مهراب حسینی آبان ۱, ۱۴۰۰ - ۳:۵۴ ب٫ظ

  باسلام،حدودا ۳روز پیش کاملا تصادفی یااز روی بی احتیاطی یک بار درحد چند دود شیشه مصرف کردم میخواستم بپرسم چندروز به طورکامل عوارض آن از بدنم خارج میشود.آیادارویی هست که این عوارض رادرخون یا ادرار وکل بدن از بین ببرد؟

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۰۹ ب٫ظ

  باسلام
  بله باید کبد و کلیه ها برسی شوند
  باسلام
  مصرف شیشه در آزمایش ادرار پس از مصرف ۳تا ۵ روز قابل تشخیص است
  در آزمایش خون ۱ تا۳ روز پس از آخرین مصرف و در آزمایش مو تا ۹۰ روز پس از آخرین مصرف قابل تشخیص میباشد.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱, ۱۴۰۰ - ۹:۲۴ ق٫ظ

  سلام من چند سال قبل متوجه شدم همسرم شیشه مصرف میکنه به روش نیاوردم وقتی سربسته متوجه اش کردم میدونم انکار کرد یه مدت کنار گذاشت ولی دوباره شروع کرده چطوری باش صحبت کنم که کنار بزار میدونم امدنی نیست که بیاد مشاور بشه ولی اراده داره بزار کنار فقط داهنمایی میخوام

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۲ ب٫ظ

  سلام ببینید جریان کمک شما تاالان صورت نگرفته چرا چون شما متوجه شدید ودنبال گردن گرفتن توسط فردمصرف کننده بودید وشما توانایی کمک کردن فقط منوط به اینه که ارتباط باروانشناس بگیرید ودرمان صورت بگیرد

  پاسخ
  زینب مهر ۱, ۱۴۰۰ - ۲:۵۵ ب٫ظ

  سلام شوهرم چند ساله که شیشه مصرف میکنه چند بار ترک کرده و دوباره برمی گرده چکارکنم که تا ابد به شیشه برنگرده من بیست سالمه کوچیکم نمی خوام زندگیم به باد بره چه دارویی برای ترک شیشه خوبع

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۱۱ ب٫ظ

  باسلام
  مداخله دارویی می بایست بعد از دریافت نقشه مغزی و بررسی میزان آسیب وارد شده به ناحیه مدیال پری فرونتال کورتکس مغز با دوز معین توسط پزشک تعیین شود در ضمن جهت اثربخشی مطلوب در درمان سوءمصرف مواد مخدر چند درمان بصورت موازی صورت می پذیرد.

  پاسخ
  نسرین شهریور ۲۷, ۱۴۰۰ - ۳:۰۰ ب٫ظ

  سلام یکی از اقوام ما هفت سال مصرف شیشه داشته…اوایل میگفت چند نفر دنبالمن…تو خونه بیرون همش انگار کسی مواظبشه…هیچ کس نمیدونست ممکنه مصرف کننده شیشه باشه قبلش تریاک مصرف داشت…همیشه هم به صورت خوراکی…چه تریاک چه شیشه…چند بار تا حالا کمپ رفته ولی بازم شروع میکنه…اما بار اخری به همسرش تهمت زد و طلاقش داد بخاطر لجبازی با زنش میگه دیگه نمیخوام مصرف کنم ولی از نظر ذهنی داغونه. چون خانمش زن خیلی خوبی بود ما میدونیم تهمت زد بهش …اما وقتی حرف میزنه اصلا معلوم نیست که مغزش مشکل داره و دچار توهم شده…ایا این فرد با مصرف شدیدی که داشته میتونه ترک کنه و مغزش و افکارش دوباره خوب بشه که بفهمه چه حرفایی به خانمش زده…ممنون میشم جوابم بدید…

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۱, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹ ب٫ظ

  ایافردمعتادحتما‌تحت‌نطر‌روانپزشک‌قرار‌بگیردچون‌مریص‌ما۲۵‌روز‌که‌شیشه‌رادرخانه‌ترک‌کرده‌وتا‌چه‌مدت‌باید‌تنها‌نگداریم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۲ ب٫ظ

  این نشانه هاعوارض مصرف آمفتامین هست وباید رواندرمانی حمایتی صورت بگیرد

  پاسخ
  سیما مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۸:۴۷ ب٫ظ

  لطفا وقتی تمایل به استفاده از مواد مخدر از هر نوع دارید تشریف ببرید تنهایی زندگی کنید زن و بچه رو رها کنید برید با ادمایی مثل خودتون چرا یکی دیگه رو اسیر می کنید اسیر ضعف و ناتوانی خودتون اسمشم می ذارید بیماری اوک بدبخت باید نئشگی .خماری و هر چی کثافت شما دارید تحمل کن دلشم بسوز هزار حرفم از شما بشنوه چون‌بیمارید عمر و جوونیش بذار برای یک کار عبث و بیهوده که شما رو ترک بده .می خوای بکشی هیچ وقت زوج نشو .

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۳ ب٫ظ

  سلام این نظر شخصی شماست وقابل احترامه ولی فرد مصرف کننده نقص دررابطه دارد هرچقدر روابط ترمیم بشود مصرف ووابستگی هم کمتر میشود

  پاسخ
  عالیه مرداد ۱۳, ۱۴۰۰ - ۴:۰۹ ب٫ظ

  سلام شوهرم خارش بدن شدید وجوش زیاد در بدنش دیده میشه تو خوابم کمو بیش هزیون میگه و مدام فکر میکنه باعث بانی تموم مشکلات وبی پولی هاش منم وبا وجود اینکه من خیلی مراعات حالشو میکنم میگه تو نمیزاری پیشرفت کنم وخیلی ولخرجی با وجود اینکه اصلا نیستم اعصابشم زود بهم میریزه توروخدا کمکم کنین

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۱۲ ب٫ظ

  باسلام
  خارش بدن و جوش زیاد لزوما دلیل بر سوء مصرف مواد مخدر نمیتونه باشه شاید کبد همسرتون دچار بیماری شده و یا دچار اگزمای پوستی شده باشند اول اطمینان پیدا کنید که مسئله همسرتان چیست در گام بعدی با عزت نفس و قاطعیت در خصوص حل مشکلات با ایشان صحبت کنید و در صورت عدم همکاری ایشان با کمک یک مشاور معتمد در گام اول به بالندگی و توسعه فردی خودتان بپردازید تا با عزت نفس بیشتری بتوانید شرایط را تغییر دهید.

  پاسخ
  عاطفه مرداد ۱۰, ۱۴۰۰ - ۳:۲۵ ب٫ظ

  سلام همسرم مدت زیادطولانی مواد شیشه مصرف میکنه وقبلا دوبار بستری شده تو بیمارستان روانی اما بازم دست از کارش برنمیداره واقعاکلافه وداغونم نمیدونم باید چیکارکنم من ۲۵ سالمه وهمسرم ۲۶وتوی این ۵سالی که باهاش زندگی کردم مصرف داشته امادوساله که شدید شده واقعا نمیدونم چیکار کنم ادم لجبازی است وداروهای اعصاب که باید مصرف کنه رو هم حتی نمیخوره چیکار کنم

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۴ ب٫ظ

  به شما هم تواین رابطه اسیب بیشتری حتی نسبت به همسرتون وارد شده
  مسئولیت درمانش را به متخصص بدهید واگر درمان شد بعد به ادامه زندگی باهاش امیدوار باشید

  پاسخ
  Soran تیر ۱۴, ۱۴۰۰ - ۴:۴۷ ق٫ظ

  عالی بود ممنون از توضیحات تون خیلی خوب بود من ۱۵ساله هروئین مصرف میکنم و حالا تصمیم گرفتم ترک کنم اما چند روز اول چون دوز مصرفم بالابود نتوانستم تحمل کنم چند روزی است که یک کم شیشه برای آرام کردن روانم مصرف میکنم یعنی میخوام اون چهار روز مصرف کنم با دوز پاین میشه نظرتان را بگید ممننون

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۱۲ ب٫ظ

  باسلام
  توصیه میکنم در اولین فرصت جهت بستری خودتون اقدام کنید.

  پاسخ
  متاد تیر ۸, ۱۴۰۰ - ۱:۴۲ ق٫ظ

  نظر شماایابه راحتی راحت میشیم ازچه داروی استفاده کنیم که فکرش نکنیم تشکر

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۵ ب٫ظ

  حتما
  همه مصرف کننده‌ها ملزم به مصرف دارو بعد ترک نیستند جریان رواندرمانی برای کسب بینش ازوسوسه ها کمک بیشتری میکند

  پاسخ
  محمد خرداد ۲۹, ۱۴۰۰ - ۱:۴۳ ق٫ظ

  چه مدت بکشی معتاد شیشه میشی

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۱۳ ب٫ظ

  باسلام
  متاسفانه در سوء مصرف متامفتامین فرد ابیوز شده به مواد همیشه بدنبال تجربه اولین مصرف میگردد و با این تفکر دوز مصرف و دفعات مصرف را بالا میبرد غافل از اینکه هرگز به آن نمیرسد.

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۰ - ۶:۴۴ ق٫ظ

  سلام وخسته نباشید ببخشید دارو برای ترک شیشه چیست

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۱, ۱۳۹۹ - ۳:۳۲ ق٫ظ

  یه مدت مشکوک به شیشه هستم در مورد شوهرم خیلی لاغر شده بهبعضی چیزا گیر میده وارد بحث های طولانی میشه ولی به هیچ عنوان زیر بار اینکه مصرف میکنه نمیره حتی گریه میکنه میگه منو وشیشه چکار کنم تا بهم ثابت بشه؟

  پاسخ
  مهدی قوی دست مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱, ۱۴۰۱ - ۵:۱۳ ب٫ظ

  باسلام
  بدون اطلاع قبلی با دستور پزشک ازشون آزمایش ده گانه TLC بگیرید

  پاسخ
  علیرضا دی ۲۸, ۱۳۹۹ - ۱:۳۰ ق٫ظ

  سلام برادر من خیلی وقته شیشه مصرف کرده انقدر مصرف کرده که در خونه خودش میگه بالارو نگاه کن خدارو‌ببین‌
  لطفا جواب بدین این میتونه بسلامتی خودش برگرده؟؟؟؟

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۵ ب٫ظ

  برادر شما وضعیت روانی مساعدی ندارد و باید مورد درمان قراربگیرد حتما با متخصص ارتباط بگیرید

  پاسخ
  فردین دی ۷, ۱۳۹۹ - ۹:۰۷ ب٫ظ

  سلام بنظر من نکشید من وقتی شیشه ها را خرد میکنم یا میشکنم همه میگن تو حتما مواد مصرف میکنی اصلا وقتی به اونایی که مواد مصرف میکنن فکر میکنم عذاب وجدان دارم که نمیتونم کاری براشون انجام بدم تا ترک کنن..

  پاسخ
  Aryanrad دی ۶, ۱۳۹۹ - ۸:۴۲ ق٫ظ

  سلام دوستان من ۱۴ سال مصرف مداوم شیشه داشتم و الان ۳ سال هست که به کمک انجمن معتادان گمنام پاکم و مشکلات روانی که شیشه داره هم با کمک کتابهای انجمن کم کم بر طرف میشه فقط خواهشم از اون عزیزانی که که یه پوک حتی فقط یک پوک تاکید میکنم زدن این هست که نمیدونن دست به چه کاری زدن به خداوندی خدا به جونه هر کی میپرستید با هیچ احد و ناسی شوخی نداره تنها با یک پک گرفتار میشید اگر خودتون و خانوادتون رو دوست دارید دست به این کار نزنید به جونه بچم نمیدونید چه عواقبی داره وحشتناکتر از اونچه فکر کنید نزارید تمام زندگیتون تباح شه که بعد ایا خیلی هم بخواید شانس بیارید که ترک کنید ولی به چه قیمتی به قیمت از دست دادن تمام زندگی و از دست دادن با ارزشترین چیز انسان یعنی مغز انسان ترو بخدا نکنید

  پاسخ
  میترا سیفان دی ۶, ۱۳۹۹ - ۴:۱۲ ب٫ظ

  سلام، ممنون از بیان تجربه و توصیه‌تون.

  پاسخ
  mohamad آذر ۲۱, ۱۳۹۹ - ۹:۰۷ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید..سوالم اینه که من الان چندروزه سرفه های خشک دارم ..سه روز پیش زبونمو نگاه کردم دیدم یه چیزایی از انتهای زبونم دراومده و دست که میزنم مثل تیکه سنگهای کوچیکه که چسبیده به زبونم …الانم هر روز نفسم تنگ تر میشه به طوری که شبا بلند میشم اب داغ و این چیزا میخورم تا یکم بتونم راحت بخوابم….تجربه ای دارین از این عوارض ؟؟؟ ممنون

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۶ ب٫ظ

  موضوع شما بامراجعه به متخصص پزشک حل میشود حتما مراجعه کنید

  پاسخ
  Mahsa آذر ۱۵, ۱۳۹۹ - ۲:۳۷ ب٫ظ

  شیشه همرو نابود میکنه هرکی میخواد مصرف کنه اول ب اینکه چی سرخودشو خانوادش میاد فکرکنه اول بقیه زندگی هاروببینه بعد بره سمتش پدر من از۱۵سالگی اعتیاد داشته ک درسن بیست سالگی ازدواج میکنه ومادرم چهارسال زندگی میکنه ازش طلاق میگیره وبعدشم تاحد کارتون خوابی پیش میره بعد میرن دنبالش پیداش میکنن خوب میشه وعاشق میشه وازدواج میکنه نهایت خوب بودنش یک سال پاک بوده والانم چن ماهیی نیستش رفته سمت جنوب خواهش میکنم خانومی ک قراره ازدواج کنه اول شوهرشو خوب کنه بعد بچه داربشه چون بچه هااین وسط نابود میشن

  پاسخ
  میترا سیفان آذر ۱۵, ۱۳۹۹ - ۲:۳۹ ب٫ظ

  سپاس از بیان تجربه تون. قطعا کمک کننده خواهد بود‌.

  پاسخ
  امیرعباس آبان ۲۷, ۱۳۹۹ - ۲:۰۰ ق٫ظ

  سلام. من اعتیاد به هرویین و گاهی هم شیشه دارم و چندباری هم اقدام به ترک کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم. لطفا راهنمایی کنید که از این گرفتاری خلاص بشم.

  پاسخ
  میترا سیفان آذر ۱, ۱۳۹۹ - ۵:۳۱ ب٫ظ

  سلام، آیا تلاش‌های شما هم‌زمان تحت نظر متخصص مشاوره ترک اعتیاد و روا‌نپزشک بوده؟

  پاسخ
  امین آبان ۱۳, ۱۳۹۹ - ۶:۵۷ ق٫ظ

  سلام خیلی ممنون از اطلاعاتتون.
  من چند هفته ای هست به رفتارای داداشم مشکوک شدم.پرخاشگر شده جوری که سریعا وارد بحث میشه و میخواد سریعا از کنارت دور بشه.ادمی که تا ظهر میخوابید الان ۷ صبح بیدار میشه و پامیشه کارای کشاورزی انجام میده زمین و باغ و اینا.واین رفتارا از وقتی شروع شده که با یکی از دوستاش میرن کار و باهمن از صبح تا شب.
  باهاشم که سوال و جواب میکنی راجب اعتیاد یجوری منطقی حرف میزنه میگی این عمرا کاری بکنه.من فعلا فقط جلوی اون فردو گرفتم که دیگه سراغ برادرم نیاد.
  قبلا لاغر بود الان دیگه خیلی لاغر شده.واقعا نمیدونم چجوری بفهمم واقعا الان مصرف داره و اگه داره چیکارش بکنم.نمیخوام ابروش بره ابرومون بره.

  پاسخ
  میترا سیفان آبان ۱۳, ۱۳۹۹ - ۸:۳۳ ب٫ظ

  سلام
  لطفا خودتون با یک متخصص خانواده درمانگر یا روانشناس متخصص ترک اعتیاد صحبت کنید، بهترین روش برخورد را به شما آموزش خواهند داد.
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/126p-addiction-therapist
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/62p-family-therapist

  پاسخ
  سعیدافروز مهر ۲۸, ۱۳۹۹ - ۹:۵۶ ق٫ظ

  باسلام سعیدهستم ۱۴سال اعتیاد به متادون روزی ۲۰ سی سی دو وعده قبلش هم از۱۷تا۲۰سالگی روزی ۱مثقال تریاک میخوردم چون واسم خیلی افت داشت روی به خردن مواد ازاول اوردم تا کسی نفهمه چون خوش تیپ و ورزشکار بودم هم کسی فکرش رو نمی کرد منم!!ولی واسه ترک وفرار از طلاق بعد ۳سال رفتم کلینیک‌ ترک اعتیاد و متاسفانه جای ترک منو از چاله انداختن تو چاه و۳سال تریاک‌خردن شده ۱۴سال متادون خردن کدوم دکتر عاقل به یه جوون ۱۹ساله که ازلحاظ جسمانی راحت از عهده ترک بر میومد و شرایط روحی خوبی هم داشت میاد جای قطع انگار مصرفش رو۴برابر واونو مشتری یه عمرخودش کرد،الانم ۶ماه شده،بعد مرگ‌داداشم که فقط بامن خوب بود و خودکشی کرد.دراخرهم،منم از درون پاشیدم شدم گدای محبت وبی اعصاب بودم ۲۰۰برابربدترم شدم که همزمان‌با خونه خریدنمون بود وازشانس من اومدیم تومجتمعی که بلوک ما فقط۳خانم مطلقه داشت که به خاطر شرایطم بهم نزدیک شدن هیچ کس باور نمیکرداعتیاد۱۷ساله منوبا۳۳سال سن،باشگاه بدنسازی میرفتم خوش پوش شیک وتمیزپوش،باعث‌شد یه خانم بهم نزدیک تو۳روز آنچنان منو وابسته کنه وبی دلیل ویک دفعه هم ترک ؟؟هر روزم چشم تو چشم ومنتظر،جوری دلباخته فکر اون منو سراغ شیشه کشوند ازدمبل زدن به پایپ گرفتن رسیدم،چقدر جلوش سوختم دیدزندگیم کارم‌ داره با اینکارش ازهم میپاشه. ولی جواب پیامک هام رو هم دیگه نمیداد حتی گفتم از فکرش رفتم سراغ شیشه،ولی متوجه شدم‌اصلا واسش مهم نیستم و هنوز علت اومدن ورفتنش رو نفهمیدم‌ فقط من همه چی،عابرو ،عزت زیبایی تاحدودی،ورزش کار،پول همه رو باختم الانمبعد۸ماه انگار نه انگار اخه منو،شیشه ؟؟؟

  پاسخ
  میترا سیفان مهر ۳۰, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸ ب٫ظ

  سلام، متاسفم از اتفاقات تلخ زیادی که براتون رخ داده. اما همین که به این قضایا و روند اتفاقات آگاهی دارید، نکته مثبتی است که اگر جلسات رواندرمانی رو شروع کنید، کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. به نظرم بهتر است پرونده گذشته خودتون رو هر چه سریعتر ببندید و بر زمان حال و آینده متمرکز بمونید. لینک رواندرمانگران متخصص ترک اعتیاد رو قرار میدهم براتون:
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/126p-addiction-therapist

  پاسخ
  مريم مهر ۲۲, ۱۳۹۹ - ۰:۰۶ ق٫ظ

  سلام
  شيشه اصلا ترك نداره
  من چند بار شوهرم و بردم كمپ بازم شروع كرد اخرم جدا شدم ولي اون خبر دارم هنوز مصرف ميكنه
  كسي كه ترك كنه واقعا خييييلي كار سختي در پيش داره
  لطفا اگاه شيد و بچه هاتون و اگاه كنيد كه سراغش نرن هيچوقت

  پاسخ
  میترا سیفان مهر ۲۳, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳ ب٫ظ

  سلام، ترک شیشه به مراتب سخت ولی امکان پذیر است. نکته اینجاست که مصرف کننده و خانواده مصرف کننده باید مرتبا تحت نظر مشاوره ترک اعتیاد و خانواده درمانگر بمانند. حتی پس از ترک.

  پاسخ
  عطا مهر ۲۰, ۱۳۹۹ - ۶:۱۹ ق٫ظ

  سلام من برای اولین بار سه روز پیش شیشه زدم
  کلا ۹یا ۱۰ پک پر نفس کشیدم ولی هیچی نکرد
  بعد از ظهر زده بودم شب اومدم شاممو خوردم
  شبم گرفتم خوابیدم
  برگشتم به اون دوستم که به شیشه اعتیاد داره گفتم
  اقا به من چیزی نکرد اخه این،بعد بهش گفتم شیشه
  شیشه که میگفتین این بود اگه میدونستم انقدر ضعیفه
  خیلی زودتر از اینا میزدم و از این حرفا اولین بار پنجشنبه زدم
  که هیچی نکرد جمعه بازم ازش خواستم که واس اخرین بار
  واسم بگیره بکشم که نزدیک ۲۰ پک پر نفس زدم که شاید اثری بزاره
  همون لحظه که نه ولی بعد از یکی دو ساعت من احساس کردم که من نعشه شدم اینبار الانم یکشنبه هستش از اون روز که جمعه بود زدم بعده اون روز اصلا دست نزدم در کل تصمیمم این بود که اینبارم میکشم دیگه تموم دست نمیزنم بهش تا الانش که نتونستم بخوابم احساس نعشگی نمیکنما فقط خوابم نمیاد این با چی خنثی میشه لامصعب تا حالا انقدر بیدار نمونده بودم ولی غذارو به زور میخورم که لاغر نشم ولی
  با این حال احساس میکنم لاغر هم شدم دیگه اصلا دست نمیزنما بهش
  خوشم نیومد ازش علف از شیشه با عرضه تره بخدا?
  حالا این تا کی فازش با منه کی ولم میکنه یا بستگی به خود شخص
  و کِشِشِ بدنش داره چیه جریانش؟

  پاسخ
  ملودی مهر ۴, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰ ق٫ظ

  هرکی میگه مصرف شیشه اعتیاد نمیاره
  و اراده و اختیار و عقل و شعور رو میزاره روبروی شیشه
  گوه زیادی میخوره
  بیاد بکشه تا ببینه چیجوری گرفتار میشه
  دیگه زر مفت نزنه

  پاسخ
  میترا سیفان مهر ۶, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵ ق٫ظ

  سلام، بله متاسفانه بدلیل واکنش های خودکار مغذی، اعتیاد به شیشه ارتباطی با اراده نداره و بصورت خودکار بعد از مصرف اعتیاد رخ میده.

  پاسخ
  سید حسن کلانتریان مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ - ۱:۲۳ ق٫ظ

  یکی از دوستانم جدیدن متوجه شدم شیشه میکشه البته خیلی باهوشه وغذا زیاد میخوره وزیاد می‌خوابه که نشون نده ولی رفتارش خیلی عجیب شده همش دوست داره ثابت کنه که درست میگه هرمدلی هم خواستم کمکش کنم نمیزاره که میگه نمیکشم ولی دیگه برام جای شک نزاشت

  پاسخ
  میترا سیفان مرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۹:۴۶ ق٫ظ

  سلام. ممنون از توجهتون. امیدواریم مسئله دوست شما به زودی رفع بشه. بد نیست اگر تشویقشون کنید با روانشناس ملاقات داشته باشند حداقل.

  پاسخ
  ... تیر ۲۹, ۱۳۹۹ - ۸:۲۲ ب٫ظ

  سلام آیا معتاد شدن با جاساز کردن شیشه در سیگار امکان داره ??

  پاسخ
  میترا سیفان مرداد ۶, ۱۳۹۹ - ۲:۳۱ ب٫ظ

  سلام، بله

  پاسخ
  فرشته تیر ۱۳, ۱۳۹۹ - ۹:۴۶ ب٫ظ

  به نظر من همش دروغ هست و اعتیاد هم امکان نداره اینا همه تلقین های‌نادرست هست ، ببینید شما به عنوان یک انسان قدرت بیشتری از این مواد دارید پس همه چی بر میگرده به طرز فکر خودتون و اینکه فقط باعث بی خوابی میشه اونم به خاطر اینکه فعال کننده مغز هست هیچ اعتیادی برای ما انسانها که عقل و شعور و قدرت اختیار داریم وجود نداره با آرزوی موفقیت یا حق ?

  پاسخ
  میترا سیفان مرداد ۶, ۱۳۹۹ - ۲:۳۴ ب٫ظ

  با سلام، طی اعتیاد یک فرایند شیمیایی در مدارهای عصبی مغز اتفاق میفته. و تمام اینها طبق مطالعات و تحقیقات دانشمندان نوروساینس به اثبات رسیده. با مصرف مواد مخدر این چرخه های نورونی و مواد شیمیایی خاصی در مغز فعال میشوند و این اتفاق اجتناب ناپذیر هست و تحت کنترل شخص نیست. و این باور که طرز فکر میتونه جلوی اعتیاد را بگیرد، کاملا اشتباه است.

  پاسخ
  ث.ا خرداد ۲۸, ۱۳۹۹ - ۰:۱۰ ق٫ظ

  من کلا یه هفته مصرف کردم اما برای ازدیاد قوای جنسی فقط هیچ تغییر و توهمی نداشته خوشبختانه سوالم اینه نمیخوام به هیچ وجه دیگه ادامه بدم فعلا ک هیچ حسه وابستگی ذهنی هم برام وجود نیومده خدارو شکر این که من دیگه ادامه ندم در روزهای اتیم مشکلاتی دربر خواهد داشت یا ایشالا تموم میشه میره دیگه؟ و اینکه اون شخصی که بمن گف بکشم گف هر از گاهی ادمو معتاد نمیکنه با دوزه خیلی کم چون من تو این یه هفته ۴بار مصرف داشتم اونم دو یا نهایت چهار پک کم نفس حالا من ترسم ازینه نکنه معتاد شم دیگه نمیخوام و ادامه ندادم لطفا راهنماییم کنید بگین مشکلی برام پیش نمیاد من نمیخوام ابروم بره

  پاسخ
  میترا سیفان تیر ۱, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱ ب٫ظ

  سلام،دبا توجه به توضیحات، مصرف مجدد رو قطع کنید و برای کنترل وسوسه ها و یا وسواس فکری راجع به این موضوع، از راهکارهای مدیریت افکار استفاده کنید و یا به متخصص روانشناس مراجعه داشته باشید.

  پاسخ
  وحید خرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۴:۰۳ ق٫ظ

  من ی زمانی شیشه مصرف میکردم الان چهارماه هست ترک کردم اما خیلی وسوسه میشم میشه بدونم این وسوسه ها تا کی ادامه داره

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۶, ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶ ق٫ظ

  ببخشید بعد چه مدت ترک وسوسه شدین؟
  شوهر منم دوماهه ترک کرده ولی میگه اصلاوسوسه نمیشم میخواستم بدون بعد چه مدت وسوسه شدنش شرو میشه؟

  پاسخ
  ناشناس آذر ۷, ۱۴۰۰ - ۶:۰۳ ب٫ظ

  وسوسه شیشه همیشگی هست ولی وقتایی که استرس دارن بیشتر میرن سمتش .شوهرمنم دوسال پیش ترک کرد ولی دوباره داره میکشه و اصلا زیر بار نمیره

  پاسخ
  هادی ظهور مشاور فردی | مشاور خانواده | زوج درمانگر | مشاور ترک اعتیاد مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ - ۶:۳۶ ب٫ظ

  جریان رواندرمانی به شما کمک میکند تا آگاهی نسبت به مشوق ها وعاملی که باعث ایجاد وسوسه میشود پیدا کنید

  پاسخ
  علی فروردین ۲۱, ۱۳۹۹ - ۷:۰۹ ب٫ظ

  سلام
  من از چسب استفاده کردم زنان مصرف توهم میدیدم و بخاطر توهم ها مصرف ادامه دادم توهم ها کاملا واقعی بنظر میومدن کانلا حرف میزدن حواب میدادن و خیلی چیزای دگ الان ک مصرف نمیکنم مغزم اسیب دیده و کاملا مثل ی موجود زنده بنظر میادو همون کارارو انجام میده کاملا میفهمی چی میگم واکنش نشون میده مجبورم میکنم فلان کارو کنم فقط برای اذیت مثلا مجبورم میکنه کانالو عوض کنم اکه نکنم شکنجم میده اصلا چکنجه ها حس نمیشه خیلی خیلی ضعیفه ولی بر عکس موقع مصرف وقتی شکنجه میداد کاملا حسش میکردم.در ضمن رفتارایی ک الان ازش سر میزنه دقیقا مشابه یک فرد مبتلا به سادیسم هست.کلا یک سال مصرف کردم و الان دو سه ماه ک مصرف نمیکنم..هروز کمتر میشه حسش ولی بهر حال هست تو زندگیم تاثیر منفی گزاشته وضع مالی مناسبیم ندارم برم دکتر خواستم بدونم درمان خانگی هس ک انجام بدم..
  ممنون میشم جوابشو برام ایمیل کنید…خیلی خیلی ممنون..

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب