رابطه بدون دخول چگونه است؟ | ۸ نوع رابطه بدون دخول در دوران عقد

توسط مهناز جلدی
این مقاله توسط مهناز جلدی ترجمه شده است.

رابطه بدون دخول به رابطه جنسی‎ای گفته می‌شود که طی آن دخول انجام نمی‌شود. رابطه بدون دخول به خصوص در دوران عقد و نامزدی توسط زوجین انجام می‌شود. انواع مختلفی از این رابطه بین افراد مختلف وجود دارد. برخی افراد از رابطه جنسی بدون مقاربت به عنوان یک شیوه ایمن برای برقراری رابطه جنسی استفاده می‌کنند؛ چراکه در این روش احتمال بارداری، انتقال عفونت‌های جنسی (STI) و در برخی موارد پارگی پرده بکارت اندک است.

در این مقاله درباره روش‌های برقراری ارتباط جنسی بدون دخول صحبت می‌کنیم.

فهرست مطالب

انواع رابطه بدون دخول در دوران عقد

از آنجا که معنای این نوع رابطه برای هر فرد متفاوت است، روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد. انواع رابطه جنسی بدون دخول را می‌توان در دسته‌های زیر خلاصه کرد:

– بوسیدن

قدرت بوسه‌ها را دست‌کم نگیرید. بوسیدن می‌تواند یک راه بی‌نظیر برای تحریک جنسی باشد. بوسیدن بخش‌های مختلف بدن می‌تواند به شما و همسرتان در کشف نقاط تحریک‌پذیر کمک کند.

– لمس کردن و ماساژ دادن

ماساژ دادن یکی از روش‌های رابطه بدون دخول است که اگر در زمان درست انجام شود، می‌تواند بسیار موثر باشد. روشن کردن شمع و نورهای ملایم و استفاده از روغن‌های معطر در ماساژ، می‌تواند باعث افزایش لذت جنسی همسرتان شود.

– تماس خارجی

تماس اعضای بدن با یکدیگر هم می‌تواند باعث ایجاد حس لذت شود. در این حالت می‌توانید حتی پوزیشن‌های جنسی مختلف، لباس‌ها و کارهای مختلفی را امتحان کنید تا بفهمید کدام یک بیشترین لذت را برایتان به همراه دارد.

– خودارضایی

هیچکس بهتر از خود شما نمی‌داند که چه نوع لمس شدنی بیشتر برایتان لذت‌بخش است. خودارضایی لزوماً عملی نیست که به تنهایی انجام شود. شما و همسرتان می‌توانید در حین بوسیدن و معاشقه به کمک خودارضایی بفهمید که چه کاری برایتان لذت‌بخش‌تر است.

– وسایل کمک جنسی

طیف وسیعی از ابزارهای جنسی وجود دارند که به شما و همسرتان کمک می‌کنند تا بتوانید رابطه جنسی بدون دخول لذت‌بخشی در دوران عقد داشته باشید. برای مثال استفاده از ویبراتورهای زناشویی می‌تواند در تحریک کلیتوریس زن موثر باشد.

– تحریک جنسی با دست

تحریک جنسی با انگشت یا دست هم یکی دیگر از راه های رابطه جنسی در دوران عقد است که می‌تواند برای زن و مرد لذت‌بخش باشد.

استفاده از انواع روان‌کننده‌های سردکننده و گرم کننده (لوبریکانت) همراه با لمس با دست، می‌تواند تجربه متفاوتی را از این نوع رابطه رقم بزند.

– رابطه جنسی دهانی (اورال سکس)

لیس زدن و تحریک آلت جنسی به کمک زبان و دهان از جمله روش‌های رابطه بدون دخول دهانی هستند. به کمک زبان می‌توانید آلت تناسلی یا سایر نقاط تحریک بدن همسرتان را لمس کنید. در حین رابطه جنسی دهانی به همسرتان در کشف نقاط تحریک بدن خود کمک کنید.

– رابطه جنسی مقعدی (رابطه جنسی از پشت یا آنال سکس)

هرچند این نوع رابطه می‎تواند مضراتی را برای فرد به دنبال داشته باشد، اما رابطه مقعدی برای برخی افراد لذت‌بخش است. در حین این رابطه بهتر است از کاندوم و روان‌کننده‌ها استفاده کرده و تعداد دفعات آن را به حداقل برسانید.

مطلب مرتبط: آیا رابطه از پشت باعث بارداری می‎شود؟

رابطه بدون دخول و احتمال بارداری

آیا بدون دخول احتمال بارداری وجود دارد؟ احتمال باردار شدن بدون دخول بسیار کم است، اما صفر نیست. در صورتی که مایع منی با واژن زن تماس پیدا کند، به طور تصادفی روی ناحیه واژن بریزد و یا در حین لمس واژن، وارد آن شود، احتمال بارداری (هرچند کم) وجود دارد.

بنابراین بعد از ارضا شدن بهتر است دست‌ها را بشویید و در حین رابطه مراقب باشید مایع منی در نزدیکی واژن خارج نشود. بنابراین حتی رابطه بدون دخول محافظت نشده هم می‌تواند باعث بارداری شود، حتی اگر فقط یک بار اتفاق بیافتد.

استفاده از کاندوم و سایر روش‌های پیشگیری از بارداری، مانند استفاده از قرص ها، در هنگام شک به احتمال بارداری توصیه می‌شود.

مطالعه بیشتر: علائم اولیه بارداری

آیا عفونت بدون دخول منتقل می‌شود؟

انتقال عفونت‌های منتقله جنسی (STIs) مثل سوزاک یا تبخال تناسلی تحت برخی شرایط امکان‌پذیر است. در صورتی که در حین رابطه جنسی آلت تناسلی با هم تماس داشته باشد یا مایع (مثل مایع منی یا ترشحات واژینال) وجود داشته باشد احتمال بروز عفونت وجود دارد. همچنین احتمال انتقال عفونت و بیماری‌های جنسی از طریق سکس دهانی و رابطه مقعدی وجود دارد.

برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های جنسی از وسایل محافظتی مثل کاندوم و محافظ دهانی استفاده کنید. در صورتی که نسبت به ابتلا به این بیماری‌ها شک دارید بهتر است آزمایش بدهید.

مطلب مرتبط: انواع بیماری‌های مقاربتی در مردان

فایده رابطه جنسی بدون دخول چیست؟

رابطه بدون دخول در دوران عقد یا دوران بارداری می‎تواند مفید باشد. دلایل به کارگیری این روش از رابطه جنسی، عبارتند از:

  • آمادگی نداشتن شریک جنسی برای دخول
  • مقاربت دردناک
  • نداشتن وسایل محافظتی مثل کاندوم یا قرص‌های پیشگیری
  • پیشگیری از بارداری و کاهش ریسک بارداری در روزهای تخمک‌گذاری
  • برقراری رابطه جنسی در دوران پریود
  • کشف بیشتر نقاط تحریک بدن خود و همسر
  • یادگیری بهتر معاشقه پیش از دخول

جمع بندی

شاید تصور کنید رابطه جنسی تنها به معاشقه، دخول و ارگاسم خلاصه می‌شود. اما راه‌های مختلف دیگری هم برای رابطه و لذت جنسی وجود دارد. بسیاری از افراد علایق و نیازهای مختلفی دارند که فراتر از صرفاً رابطه جنسی با دخول است.

به کارگیری و کشف سایر روش‌های رابطه جنسی باعث افزایش حس رضایت جنسی در میان همسران می‌شود. گذشته از علت به کارگیری این روش‌ها، رابطه جنسی بدون دخول راهی برای آزمایش کردن کارهای متفاوت و تجربه لذت‌های جدید است.

منبع:

Health Line


برای رزرو وقت مشاوره از سکس تراپیست روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

نظر یا سوال شما

دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب