ارگاسم چیست؟ انواع ارگاسم و چگونگی ارگاسم در زنان و مردان

توسط سارا علوی
این مقاله توسط سارا علوی تالیف شده است.

چناچه با هر یک از موارد بالا روبرو هستید و سوالاتی درباره ارگاسم و و رابطه جنسی دارید، خواندن این مقاله برای شما مفید خواهد بود. این مطلب، توسط خانم سارا علوی، روانشناس و سکس تراپیست، با هدف ارتقا سلامت جنسی و افزایش سطح رضایت جنسی شما زوجین، نوشته شده است. ارگاسم پس از تحریک اندام تناسلی رخ می دهد. ارگاسم اوج برانگیختگی جنسی است و باعث احساس لذت شدید می شود. ارگاسم چندین اثر مثبت بر سلامت کلی دارد. هر کس اوج جنسی را متفاوت تجربه می کند که طبیعی و سالم است.

ارگاسم چیست؟

ابتدا از درک مفهوم ارگاسم و تاثیر آن بر بدن شروع می‌کنیم. ارگاسم یا ارضا شدن در اصطلاح عامیانه، اوج هیجان جنسی است. این یک احساس قدرتمند از لذت جسمی-روانی است که شامل تخلیه تنش شهوانی می‌باشد. ارگاسم اوج یا اوج برانگیختگی جنسی زمانی است که بدن تنش و فشار جنسی را آزاد می کند. این شامل احساس بسیار شدید لذت در اندام تناسلی و در سراسر بدن شما است. ارگاسم معمولا چند ثانیه طول می کشد و احساس بسیار خوبی دارد.

ارگاسم چیست؟

مزایای ارگاسم چیست؟

یکی ازهورمون‌های آزاد شده به هنگام ارگاسم، اکسی توسین نام دارد. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که این هورمون می‌تواند از ویژگی‌های محافظتی در برابر سرطان‏ ها، به خصوص پیشگیری از سرطان پروستات در آقایان و بیماری‌های قلبی برخوردار باشند. همچنین مشخص شده است که اکسی توسین و سایر اندورفین‌هایی که در طی ارگاسم در بدن مرد و زن آزاد می‏شوند، به عنوان آرامش بخش عمل می‌کنند.
علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که انزال مکرر در مردان ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. منبع معتبر تحقیقاتی نشان می‌دهد که متخصصان مراقبت‌های بهداشتی سرطان پروستات را در افرادی که میزان انزال بالایی داشتند، کمتر تشخیص می‌دهند. ارگاسم می تواند به افراد کمک کند تا بهتر بخوابند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که ارگاسم‌هایی که با شریک زندگی به دست می‌آیند منجر به خواب خوب می‌شوند.

پزشک خوب به شما کمک میکند بهترین روانشناسان را در کوتاه‌ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید
مشاهده لیست روانشناسان

انواع ارگاسم چیست؟

 1. ترکیبی: هنگامی که فرد در یک رابطه جنسی به دفعات  ارگاسم با شدت‌های هیجانی متفاوت را تجربه کند
 2. چندگانه: هنگامی که فرد در یک رابطه جنسی به دفعات  ارگاسم با شدت‌های هیجانی یکسان را تجربه کند
 3. فشار: ارگاسم هایی که از تحریک غیرمستقیم فشار اعمال می‏شوند. نوعی خود تحریکی که در کودکان شایع تر است
 4. آرامش: ناشی از آرامش عمیق هنگام تحریک جنسی
 5. تنشی: یک شکل معمول ارگاسم، از تحریک مستقیم اغلب در هنگام تنش بدن و ماهیچه‌ها
 6. فانتزی: ناشی از تحریک ذهنی به تنهایی
 7. نقطه جی: ناشی از تحریک فقط یک منطقه شهوانی تحریک پذیر خاص، در طی مقاربت

بعد از ارگاسم چه اتفاقی می افتد؟

در چند دقیقه پس از ارگاسم، بدن شما به آرامی به حالت عادی خود باز می گردد. در حین فرونشانی:

 • قسمت هایی از بدن که متورم یا نعوظ شده اند، مانند آلت تناسلی یا کلیتوریس، به اندازه و رنگ قبلی خود باز می گردند.
 • اندام تناسلی ممکن است در لمس بیش از حد حساس یا ناراحت کننده باشد.
 • پوست سراسر بدن شما ممکن است برافروخته به نظر برسد (صورتی یا قرمز).
 • ممکن است احساس رضایت، آرامش یا خستگی داشته باشید.

برخی از افراد ممکن است چند دقیقه پس از ارگاسم دوباره تحریک شوند و ممکن است چندین بار ارگاسم داشته باشند. برخی برای اینکه بتوانند دوباره به ارگاسم برسند به زمان بیشتری نیاز دارند. این از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است.

انواع ارگاسم در زنان

ارگاسم‌های مختلفی در زنان وجود دارد، برای آشنایی بیشتر با آن‌ها در ادامه با ما همراه باشید: 

 • ارگاسم واژینال: بسیاری از زنان معتقد هستند که برای رسیدن به ارگاسم باید دخول کامل و تحریک نقطه جی انجام شود. هرچه این رابطه جنسی مدت زمان بیشتری طول بکشد و عمیق‌تر باشد می‌تواند ارگاسم بهتری را برای زن به همراه داشته باشد. البته بسیاری از زنان هستند که با دخول کامل به ارگاسم نمی‌رسند، پس صرفا نمی‌توان گفت اگر دخول انجام شود ارگاسم هم کامل خواهد شد. 
 • ارگاسم کلیتورال: یکی از رایج‌ترین ارگاسم‌ها در بین زنان، ارگاسم کلیتورال است. در واقع کلیتورال بخشی از اندام تناسلی زنان است که حدود ۸ هزار عصب دارد. برای تحریک کردن آن بهتر است با ملایمت این کار را انجام دهید، داشتن رابطه جنسی خشن تنها می‌تواند منجر به درد این ناحیه شود. 
 • ارگاسم نوک سینه: سینه‌ها یکی از اندام‌های حساس زنان هستند، بسیاری از آن‌ها در حین رابطه جنسی از طریق تحریک سینه‌ها دچار تحریک کلیتوریس می‌شوند. در واقع نوک سینه‌ها به عنوان یکی از حساس‌ترین اندام‌های جنسی زن در نظر گرفته شده است. 
 • ارگاسم همزمان: یکی از قوی‌ترین ارگاسم‌ها در زنان، ارگاسم واژینال و کلیتوریس است. در این نوع ارگاسم قدرت و شدت می‌تواند دو تا سه برابر دیگر ارگاسم‌ها باشد. معمولا در این روش مرد طوری در مقابل زن قرار می‌گیرد که بتواند به صورت همزمان هر دو نقطه کلیتوریس و نقطه جی زن را تحریک کند.
  در این نوع ارگاسم هرچه مرحله عشقبازی آن بیشتر باشد می‌تواند شدت و هیجان رسیدن به ارگاسم را هم بیشتر کند. 
 • ارگاسم چندگانه: بسیاری از زنان هستند که بعد از رسیدن به ارگاسم می‌توانند باز هم به رابطه خود ادامه دهند. البته در شرایط و مکان متفاوت‌تر از قبل، معمولا این افراد با جابه‌جا شدن می‌توانند با دیگر به ارگاسم برسند. در ارگاسم چندگانه بهتر است از تحریک نقطه جی، نوک سینه‌ها و.. غافل نشوید. برخی از زنان در ارگاسم چندگانه به چند دقیقه استراحت کوتاه نیاز دارند تا دوباره بتوانند به ارگاسم برسند. 
 • ارگاسم آنال: یکی از لذت‌بخش‌ترین روابط بین زوجین، رابطه آنال یا همان مقعدی است. اگر رابطه آنال یا همان مقعدی به درستی انجام شود می‌تواند موجب ارضا شدن زن و به ارگاسم رسیدن آن هم باشد. معمولا در رابطه آنال به طور غیرمستقیم نقطع جی در زنان توسط دیواره بین واژن و رکتوم تحریک می‌شود. بین دیواره واژن و رکتوم اعصاب مشترکی وجود دارد که می‌تواند موجب به ارگاسم رسیدن زن شود.
 • ارگاسم ذهنی: بسیاری از عوامل محیطی هستند که می‌توانند روی ذهن فرد تاثیرگذار باشد. این عوامل به حدی زیاد هستند و شدت پیدا می‌کنند که فرد با فکر به آن‌ها می‌تواند ارضا شود و به ارگاسم برسد. این نوع ارگاسم برای زنان یک ارگاسم بسیار نادر است. 

ارگاسم در زنان

علائم ارگاسم در زنان

تحقیقات نشان داده به طور میانگین طول مدت ارگاسم زنان ۱۰ تا ۵۰ ثانیه است. برای بسیاری از مردان جای سوال است که ارگاسم در زنان چه ویژگی به همراه دارد؛ که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

علائم جسمانی

برخی علائم جسمی مثل سفت شدن نوک سینه، تند شدن ریتم نفس، افزایش ضربان قلب و افزایش دمای بدن در طی زمانی کوتاه نشان دهنده به ارگاسم رسیدن زنان است.

علائم رفتاری

زنان بعد از ارگاسم ممکن است رفتار‌های خاصی از خود نشان دهند که به معنای رسیدن به نهایت لذت جنسی در ان‌ها می‌باشد. البته باید بدانید که این رفتارها بسته به ویژگی‌های و خصوصیات هر زن می‌تواند متفاوت باشد. جالب است بدانید خجالت زنان از رابطه جنسی ممکن است باعث شود آن‌ها رفتار‌های ناشی از به ارگاسم رسیدن خود را پنهان کنند. پس پیشنهاد می‌شود آقایان به واکنش‌های همسر خود دقت کنند و به معنای رفتارهای همسر خود در طول رابطه پی ببرند.

علائم هیجانی

با افزایش تجربه لذت جنسی، زنان در طی ارگاسم هیجان زیادی را تجربه می‌کنند و به صورت واکنش‌های متفاوت از خود بروز می‌دهند. هر مردی باید پس از اتمام رابطه جنسی در برابر علائم هیجانی همسرش، آرامش خود را حفظ کند و احساسات همسر خود را درک کند.

از کجا بفهمیم به ارگاسم رسیدیم؟

ارگاسم یک واکنش جنسی طبیعی و لذت‌بخش است که عدم تجربه آن در حین انجام عمل جنسی، باعث بروز مشکلات فراوان در زندگی زناشویی می‌شود. ارگاسم زنان در مقابل آقایان بسیار پیچیده است و عوامل زیادی بر ارضا شدن زنان تاثیرگذار است. ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که چطور می‌توان تشخیص داد که زنان به ارگاسم رسیدند؛ پس در ادامه به بیان مواردی پرداخته می‌شود که پاسخ شما را می‌دهد:

سفت شدن نوک سینه زنان، از علائم ارضا شدن آن‌هاست

بسیاری از خانم‌ها ممکن است پس از برقراری رابطه جنسی سرد یا عصبی باشند؛ اما بروز چند نشانه مثل نفس زدن ممتد، به هیجان در آمدن و ادای کلماتی خاص حاکی از ارضا شدن خانم‌ها است.

زنان بعد از ارضا شدن، احساساتی می‌شوند

ممکن است پیش بیاید که زنان پس از ارضا شدن گریه کنند؛ در واقع در برخی زمان‌ها ارگاسم در زنان چنان موجی از احساس به همراه دارد که باعث گریه فرد می‌شود. در واقع گریه کردن یا حتی ضعف خانم‌ها پس از رسیدن به ارگاسم نشان از خوب ارضا شدن آن‌ها می‌باشد.

زنان بعد از ارضا شدن، ممک است بخوابند

این موضوعی بیشتر به مردها نسبت داده میشود؛ اما برخی از زنان هم برای جبران صدمات وارده به راحتی و سرعت به خواب می‌روند. در واقع خوابیدن زن پس از ارضا را نباید به عنوان بی‌احترامی در نظر گرفت بلکه نشانه خوبی از ارضا شدن زن است.

زنان برای تکمیل لذت نیاز به آغوش صمیمی دارند

شاید در ظاهر این مورد به ارگاسم رسیدن زن را تضمین نکند؛ اما نشانی از اتمام کسب لذت او از تجربه جنسی و فرونشانی آرام آرام است.

برخی زنان بعد از ارضا شدن لرزش دارند

برخی از زنان پس از برقراری رابطه جنسی توانایی به آسانی راه رفتن از آن‌ها سلب می‌شود و پاهایشان می‌لرزد. لرزش پاها به این معناست که مرد وظیفه خود را به خوبی انجام داده است.

زنان برای تشکر از مردان به دلیل خوب ارضا شدن، لبخند رضایت به همراه دارند

خانم‌ها به راحتی با نمایان کردن یک لبخند می‌توانند به مردان بفهمانند که از نتیجه اعمال جنسی رضایت دارند. ارگاسم مردان به راحتی اثبات می‌شود؛ اما در مورد زنان به هیچ وجه اینگونه نیست.

تفاوت ارگاسم زنان و مردان

بدن زن و مرد از لحاظ فیزیولوژیکی و ساختاری تفاوت بسیاری دارد، از این رو در ارگاسم هم دارای تفاوت‌های بسیاری هستند. فرآیند ارگاسم در زنان به هیچ عنوان شبیه مردان نیست، در ادامه به تفاوت‌ ارگاسم زن و مرد اشاره خواهیم کرد: 

 • تفاوت رسیدن به ارگاسم در شکل و نوع بسیار متفاوت است. ارگاسم در بدن مردان همراه با انزال است، در صورتی که در بدن زنان تنها انزال اتفاق می‌افتد. 
 • زنان پس از ارگاسم اول توانایی آن را دارند تا چندین بار به ارگاسم برسند، اما بدن مردان اینگونه طراحی نشده است و به سختی می‌توانند بعد از اولین ارگاسم به ارگاسم بعدی برسند. 
 • در زمان اقدام به بارداری به هیچ عنوان نیاز نیست که زن هم به ارگاسم برسد، تنها باید مرد به ارگاسم برسد و الزامی برای زن وجود ندارد.
 • در رسیدن به ارگاسم در زنان، داشتن یک رابطه روحی و عاطفی می‌تواند شدت ارگاسم را بیشتر کند. در حالی که برای مردان این موضوع تنها یک ارتباط فیزیکی است. 
 • زمان رسیدن به ارگاسم در بین زنان و مردان تفاوت بسیاری دارد. در حالت غیرمستقیم زنان بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه و مردان بین ۷ تا ۱۴ دقیقه به ارگاسم می‌رسند، در حالت مستقیم هم این مدت زمان برای زن و مرد زیر ۵ دقیقه است. البته در این مدت زمان عوامل بسیاری می‌توانند دخیل باشند.
 • در هر رابطه جنسی رسیدن به ارگاسم برای زنان الزام نیست در صورتی که برای خروج منی مرد باید به ارگاسم برسد.
پزشک خوب در راستای آگاهی بخشی درباره موضوعات جنسی مقالات متعددی را زیر نظر متخصصان این حوزه آماده کرده است.
مشاهده لیست مقالات

علائم ارگاسم در مردان چیست؟

مردان برخلاف زنان در زمان به ارگاسم رسیدن نمی‌توانند به طور واضح این موضوع را بروز دهند. در این مورد مردان برخلاف زنان هستند و در بیشتر مواقع با خروج مایع منی می‌توانید از به ارگاسم رسیدن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
در بسیاری از مردان رسیدن به ارگاسم می‌تواند با نشانه‌هایی همراه باشد، اما برای دیدن این نشانه‌ها باید دقت بالایی داشته باشید. تنش شدید عضلات، انقباض ماهیچه‌ لگن، خروج منی و فروکش کردن این انقباضات می‌تواند نشان دهنده رسیدن به ارگاسم در مردان باشد. زمانی که مرد به ارگاسم می‌رسد مایع منی جهش و پرش ناگهانی خواهد داشت، این موضوع یکی از مهم‌ترین و مشخص‌ترین علائم در بدن مردان و رسیدن به ارگاسم آن‌ها است.

علائم مهم و تاثیرگذار در ارضا نشدن مردان

مردان هم همچون زنان می‌تواند بنابر دلایلی مختلفی دچار اختلال در رسیدن به ارگاسم شوند. در ادامه با شایع‌ترین این اختلالات ارضا نشدن مردان آشنا خواهید شد: 

 • داشتن استرس، مشکلات مالی، مشکلات روحی و روانی و.. می‌تواند روی میزان هورمون‌های بدن مردان تاثیرگذار باشد. به طوری که می‌تواند با نامتعادل کردن سطح هورمون‌های بدن، میزان میل جنسی آن‌ها را کاهش دهد. 
 • بسیاری از بیماری‌ها چون بیماری‌های مربوط به تیروئید هستند که می‌توانند موجب زودانزالی در مردان شود. علاوه بر بیماری تیروئید بیماری‌های دیگری چون مشکلات روحی وروانی و… هم می‌توانند دلیلی برای زودانزالی مردان باشد. 
 • التهاب پروستات، اسپاسم عضلات و… می‌تواند موجب درد در هنگام انزال در مردان شود. این عارضه بهتر است سریعا درمان شود تا مشکلات بیشتری را برای فرد به وجود نیاورد. 
 • التهاب بیضه و تورم آن می‌تواند موجب اختلال در ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن در مردان شود. 
 • عدم خروج مایع منی یکی دیگر از عواملی است که منجر به اختلال در ارضا شدن مرد می‌شود. 

عوامل مهم در اختلال ارگاسم

اختلال ارگاسم یک عارضه است که زمانی اتفاق می‌افد که فردی در رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشد. زمانی که این وضعیت برای زنان رخ می‌دهد با عنوان اختلال عملکرد ارگاسم زنان شناخته می‌شود؛ البته که مردان هم می‌توانند این اختلال را تجربه کنند اما در آن‌ها بسیار کتر دیده می‌شود. زنانی که دارای اختلال عملکرد ارگاسم هستند؛ ممکن است در طی مقاربت جنسی یا استمناء و در دستیابی به ارگاسم با مشکل همراه باشند. چهار نوع اختلال عملکرد ارگاسم داریم که در ادامه به توضیح هر یک می‌پردازیم:

آنورگاسمی اولیه: شرایطی که فرد در طی آن هرگز ارگاسم ندارد.

آنورگاسمی ثانویه: مشکل در به ارگاسم رسیدن، حتی اگر فرد در زمان‌های قبل به ارگاسم رسیدن را تجربه کرده باشد.

آنورگاسمی موقعیتی: شایع‌ترین نوع اختلال ارگاسمی است. این نوع ارگاسم فقط زمانی اتفاق می‌افتد که فرد در شرایط خاصی مثل رابطه جنسی دهانی باشد.

آنورگاسمی عمومی: فرد تحت هر شرایطی، توانایی به ارگاسم رسیدن را ندارد؛ حتی اگر تحریک جنسی کافی رخ داده باشد.

عواملی که باعث می‎شود به ارگاسم نرسید

تعیین علت اصلی به ارگاسم نرسیدن یک فرد بسیار دشوار است. در واقع عوامل زیادی در به ارگاسم نرسیدن فرد در طی رابطه جنسی دخالت دارند. این عوامل ممکن است جسمی، عاطفی، روانی و روحی باشد. در ادامه به بیان علائمی می‌پردازیم که باعث بروز اختلال در ارگاسم می‌شوند.

 • سن بالا
 • مشکلات پیش زمینه‌ای مثل دیابت
 • سابقه جراحی زنان مثل برداشتن رحم
 • مصرف داروهای خاص علی الخصوص مهار کننده‌های انتخابی جذب مجدد سروتونین (SSRI) برای افسردگی
 • برخی اعتقادات فرهنگی یا مذهبی
 • کمرویی
 • داشتن احساس گناه درباره لذت بردن از رابطه جنسی
 • سابقه تجاوز و سوء استفاده جنسی
 • شرایط بهداشت روانی مثل افسردگی یا اضطراب
 • فشار‌های روحی
 • عزت و اعتماد به نفس پایین
 • مسائل مربوط به روابط زناشویی مثل تعارضات حل نشده یا اعتماد نداشتن به شریک جنسی

در برخی مواقع، ترکیبی از عوامل ذکر شده به ارگاسم رسیدن فرد را دشوار می‌کند. همچنین ناتوانی در ارگاسم رسیدن نیز باعث پریشانی می‌شود که همین موضوع ممکن است دستیابی به ارگاسم را در زمان‌های آینده دشوارتر کند.

مدت زمان ارگاسم چقدر است؟

میانگین ارگاسم مردانه ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول می‌کشد و ​​ ارگاسم زنان به طور متوسط ​​در حدود ۱۳ تا ۵۰ ثانیه و از مردان بیشتر است.

ارگاسم نمایشی یا ساختگی در زنان چیست؟

زنان می‌توانند از طریق تحریک ناحیه کلیتورس یا دخول واژینال به اوج لذت جنسی برسند.

ارگاسم مردان با انزال و ارگاسم زنان معمولا با انقباضات واژینال همراه است.

طبق تحقیقات اخیر فقط ۲۵٪ از زنان در رابطه جنسی به طور مداوم به اوج لذت جنسی می‌رسند، ۵۰٪ از خانم ها گاهی اوقات ارگاسم دارند. ۲۰٪ به ندرت و حدود ۵٪ نیز هرگز به اوج نمی‌رسند.

خانم ها قادرند ارگاسم‌های پیاپی را در یک رابطه جنسی تجربه کنند اما آقایان به دوره ریکاوری برای اسپرم سازی مجدد نیاز دارند.

ارگاسم ساختگی زمانی اتفاق می‌افتد که زن به اوج لذت جنسی نرسیده باشد اما با تظاهرات صوتی، کلامی و رفتاری وانمود کند که ارضا شدن اتفاق افتاده در حالی که خود این حس را تجربه نکرده باشد.

دلایل ارگاسم نمایشی در زنان

زنانی که می‌ترسند در رابطه جنسی خوب نباشند یا فانتزی های پورن را با رابطه جنسی صحیح اشتباه می‌گیرند به ارگاسم دروغین پناه می‌برند.

ارگاسم زنان پدیده پیچیده‌ای است. ترس از خیانت همسر بسیاری از زنان را به سمت ارضای نمایشی سوق می‌دهد. این زنان بر این باورند که اگر همسرشان رابطه گرم و لذت بخشی در چهارچوب زناشویی نداشته باشد ممکن است به سمت روابط فرازناشویی کشیده شود.

مطلب مرتبط: اعتیاد به پورن؛ شناسایی علائم، عوارض و ترک اعتیاد به پورنوگرافی

بنابراین زمان‌هایی که همسرشان زودتر به اوج لذت جنسی می‌رسد و توان ادامه را ندارد؛ یا زمان‌هایی که احساس درد در ناحیه واژن دارند و می‌خواهند رابطه زودتر تمام شود؛ یا زمان‌هایی که فکر می‌کنند اگر ارضا نشوند شوهرشان احساس بی‌کفایتی می‌کند؛ یا زمان‌هایی که رابطه جنسی طولانی می‌شود، دیگر لذت نمی‌برند و عضلاتشان خسته می‌شود، ارگاسم ساختگی را به نمایش می‌گذارند.

عده ای دیگر از زنان وقتی ارضای جنسی را در خلوت خود تجربه می‌کنند، رفتا‌رهای عجیب و غریب از خود بروز می‌دهند. مثلا حالت چهره‌ای خاص به خود می‌گیرند یا صداهای عجیب از خود نشان می‌دهند و نگران هستند ابراز این حالت‌ها برای پارتنرشان زننده باشد.

گریه بعد از ارضا | ۶ دلیل گریه بعد از رابطه جنسی و راه حل آن

ارگاسم یک تجربه روانی است یا جسمی؟

اوج لذت جنسی لزوما ملزم به درگیری دستگاه تناسلی و خواسته های جنسی نیستند. همانطور که در نمونه هایی ناشی از ورزش، ارگاسم مشهود است. افراد ترنس (تراجنسی) بعد از عمل تطبیق جنسیت قادر به ارگاسم هستند.

در آقایان از هر ۳ نفر، ۱ نفر در برهه ای از زندگی انزال زودرس را تجربه کرده اند.

افرادی که در ابتدای شروع حمله‌ صرع، احساسات ارگاسمی را تجربه کرده‌اند. همچنین افرادی که از ناحیه کمر فلج هستند که اصطلاحا قطع نخاع می‌‏گویند نیز قادر به داشتن ارگاسم هستند. همه این شواهد نشان می‌دهد این سیستم عصبی مرکزی است که برای تجربه ارگاسم مهم است، نه دستگاه تناسلی.

اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی چیست؟

اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی به ناتوانی در رسیدن به ارگاسم، پس از تحریک جنسی کافی اشاره دارد. افراد مبتلا به این اختلال جنسی توانایی لازم برای رسیدن به اوج لذت جنسی را ندارند. این موضوع باعث می‌شود فرد از زندگی جنسی خود رضایت کامل نداشته و به پریشانی، سرخوردگی و احساس شرم مبتلا شود. اگرچه ارگاسم در هر دو جنس زن و مرد یکسان تلقی می‌شود، اما متخصصان مراقبت های بهداشتی تمایل دارند که اختلالات ارگاسم را از نظر جنسیتی توصیف کنند.

اختلال ارگاسم در زنان

درست است که زنان از لحاظ ساختار بدنی به یک شکل هستند، اما این موضوع نمی‌تواند گواه آن باشد که ارگاسم آن‌ها هم به یک شکل باشد. ارگاسم و زمان آن هم می‌تواند در زنان با توجه به شرایط جسمی، روحی و… متفاوت باشد. اما چه زمانی اختلال ارگاسم در زنان ایجاد می‌شود؟ معمولا اختلال ارگاسم به دلیل افت احساسات جنسی، کاهش شدت و میل جنسی، تاخیر در برقراری رابطه و… اتفاق می‌افتد. زمانی که در ارگاسم زنان اختلالی پیش می‌آید این موضوع می‌تواند روی شدت میل جنسی و برقراری رابطه طرف مقابل به شدت تاثیرگذار باشد. در صورتی که اختلال در ارگاسم زنان بیش از ۶ ماه طول بکشد باید برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید. 

اختلال در ارگاسم زنان انواع مختلفی دارد:

 1. اکتسابی: در این نوع اختلال هم زن در گذشته توانایی رسیدن به ارگاسم را داشته است، اما بنا بر دلایل مختلف اکنون نمی‌تواند به ارگاسم برسد. 
 2. عمومی: در این نوع اختلال زن به هیچ عنوان در هیچ شرایطی به ارگاسم نمی‌رسد. 
 3. موقعیتی: در این نوع اختلال، زن در یک موقعیت و مکان خاص می‌تواند به ارگاسم برسد. 
 4. مادام‌العمر: در این نوع اختلال زن هرگز نمی‌تواند ارگاسم را تجربه کند.

زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنید، پزشک ابتدا نوع اختلال شما را مشخص می‌کند سپس با توجه به آن برای شما دارو تجویز خواهد کرد. اگر مورد حادی نباشد، بعد از مصرف دارو این اختلال برطرف خواهد شد. 

اختلال ارگاسم مردان

با وجود رابطه جنسی و معاشقه بین زوجین، ممکن است مردان هم دچار اختلال ارگاسم شوند. بسیاری از مردان هستند که با وجود داشتن رابطه جنسی از طریق واژن، باز هم به اختلال ارگاسم دچار می‌شوند. اگر مردان بیش از ۴۵ دقیقه نتوانند به ارگاسم برسند، دچار اختلال در ارگاسم شده‌اند. این اختلال یک اختلال جنسی است و می‌تواند بنا بر دلایل مختلف ایجاد شود: 

 • مصرف داروهایی چون تیروکسین، داروهای تیروئید و…
 • اختلالات روانی غیرجنسی چون افسردگی و…
 • اختلالات روانی جنسی چون برانگیختگی جنسی 
 • مشکلات موجود بین زوجین 
 • عمل‌های جراحی روی نواحی اطراف باسن و آلت تناسلی 
 • کمبود و اختلالات هورمونی 
 • مصرف مشروبات الکلی و موادمخدر

درمان اختلالات ارگاسم در مردان

خوشبختانه علم پزشکی به قدری پیشرفت کرده است که برای درمان اختلالات ارگاسم در مردان راه‌حل بسیاری وجود دارد. ابتدا پزشک(اورولوژیست) بررسی می‌کند که علت این اختلال چه می‌تواند باشد. سپس با توجه به نوع اختلال از دارو، تکنیک‌های درمانی و.. استفاده می‌کند. بهتر است زمانی که اولین علائم این اختلالات را دیدید به پزشک مراجعه کنید. هرچه مدت زمان بشیتری از آن بگذرد، درمان آن به مراتب طولانی‌تر خواهد بود.

بیش از ۸۰ درصد اختلالات جنسی نیازی به درمان‌های دارویی ندارند اما می‌توانند بر کیفیت زندگی شما تاثیر چشمگیری داشته باشند.

‌‌

اگر نیاز به دریافت راهنمایی در این زمینه دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید:
متخصص خوب برای اختلالات جنسی

علائم تشخیصی آنورگاسمی

 • آنورگاسمی محیطی: فرد قبلا ارگاسم را با زوج خود تجربه می‌ کرده اما دیگر قادر به تجربه آن نیست.
 • آنورگاسمی دائمی: فرد هرگز در زندگی خود ارگاسم را تجربه نکرده است.
 • آنورگاسمی موقعیتی: فرد فقط در موقعیت های مشخص ارضا می‌شود. ارضا شدن وابسته به پوزیشن‌های جنسی خاص است یا با انجام رفتارهای جنسی غیر عرف توسط خود یا همسر ارضا می‌شود.

علت های آنورگاسمی در زنان

ارگاسم یک واکنش پیچیده است که به بسیاری از عوامل جسمی، عاطفی و روانی بستگی دارد. اگر مشکلی در مورد هر کدام از عوامل ذکر شده داشته باشید ممکن است توانایی شما برای رسیدن به اوج لذت جنسی دست خوش تغییر شود.

علت‌های فیزیکی زمینه ساز آنورگاسمی

طیف گسترده ای از بیماری‌ها، تغییرات جسمی و داروها می‌توانند به آنورگاسمی در زنان منجر شوند:

 • بیماری‌های زمینه ساز آنورگاسمی: بیماری‌هایی مانند دیابت و بیماری‌های عصبی، مانند مولتیپل اسکلروزیس (ام اس) می‌تواند بخشی از چرخه پاسخ جنسی انسان را تحت تاثیر قرار دهد.
 • بیماری‌های زنانه: اوج لذت جنسی ممکن است با انجام جراحی‌های زنانه، مانند هیسترکتومی یا جراحی سرطان دچار تغییر شود. علاوه بر این، ناتوانی در رسیدن به ارگاسم اغلب با نگرانی های دیگر جنسی مانند مقاربت ناراحت کننده یا دردناک همراه است.
 • داروهای زمینه ساز آنورگاسمی: داروهای ضد افسردگی، مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI ها)، داروهای فشار خون، آنتی هیستامین‌ها و داروهای ضدافسردگی ممکن است در رسیدن به ارگاسم اختلال ایجاد کنند.
 • مصرف الکل و سیگار: مصرف بیش از حد الکل می‌تواند توانایی عضلات را برای رسیدن به ارگاسم تحت تاثیر قرار دهد. مصرف سیگار هم همان عملکرد را با محدود کردن جریان خون دارد.
 • روند پیری: با افزایش سن، تغییرات طبیعی در آناتومی، هورمون‌ها، سیستم عصبی و سیستم گردش خون ایجاد می‌شود که همگی می‌توانند بر روی تمایلات جنسی شما تاثیر بگذارند. به خاطر کاهش سطح استروژن در طی انتقال به یائسگی، جریان خون به واژن و کلیتوریس کاهش می یابد. این موضوع می‌تواند در ارضا تاخیر ایجاد کرده و یا به طور کامل این فرایند را متوقف کند.

علت‌های روانی زمینه ساز آنورگاسمی

بسیاری از عوامل روانی در توانایی برای رسیدن به اوج لذت جنسی نقش مهمی بازی می‌کنند. این عوامل روانی عبارتند از:

 • مشکلات روحی و روانی، مانند اضطراب یا افسردگی
 • نارضایتی از شرایط بدنی و ظاهر اندام خود یا شریک زندگی
 • استرس و فشار مالی
 • باورهای فرهنگی و مذهبی سرکوب کننده
 • ترس از بارداری یا بیماری‌های مقاربتی
 • احساس خجالت داشتن
 • احساس گناه داشتن در مورد لذت بردن از تجربیات جنسی
 • قرار گرفتن در معرض سوء استفاده جنسی یا عاطفی در گذشته

علت‌های عاطفی بین زوجین که در کیفیت ارگاسم موثر هستند

بسیاری از زوج‌ها به دلیل داشتن مشکل در روابط زناشویی خود آنورگاسمی را تجربه می‌کنند. مسائل اساسی در این حوزه عبارتند از:

 • عدم ارتباط کارآمد با شریک زندگی
 • درگیری حل نشده و یا دعوا
 • ارتباط ضعیف بین شناخت نیازهای جنسی یکدیگر
 • خیانت و یا عدم اعتماد
 • خشونت

زن در یک روز چند بار می‌تواند ارضا شود؟

 ارگاسم در زمان بارداری چگونه است؟

بارداری برای زنان می‌تواند با تغییرات بسیاری همراه باشد. یکی از تغییرات مهم و تاثیرگذار در روابط بین زوجین در این دوران، برقراری رابطه جنسی است. یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالاتی که در زمان بارداری مطرح می‌شود آن است که، آیا می‌توان در زمان بارداری رابطه جنسی کامل برقرار کرد؟
بارداری صرفا نمی‌تواند یک مانع برای برقراری ارتباط بین زوجین باشد. اما تغییرات جسمی و روحی زنان در این زمان چون ترس، حالت تهوع، تغییرات هورمونی و … می‌تواند مانع برقراری رابطه کامل از جانب زن باشد. شدت ارگاسم در مراحل مختلف بارداری می‌تواند متفاوت باشد:

ارگاسم در سه ماهه اول بارداری

در سه ماه ابتدایی بدن زنان بسیار حساس‌تر می‌شود. در این سه ماه میل جنسی زنان به شدت افزایش پیدا می‌کند و به راحتی توسط همسر خود ارضا می‌شوند. دلیل آن هم می‌تواند تغییرات هورمونی بدن زنان باشد.
اما بسیاری از زنان هستند که برای از بین رفتن علائم اولیه بارداری از نزدیکی در سه ماه ابتدایی جلوگیری می‌کنند، در صورتی که این نزدیکی هیچگونه ضرر و زیانی برای جنین ندارد. 

ارگاسم در سه ماهه دوم بارداری

معمولا سه ماه دوم بارداری می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین دوران برای زنان باشد. در این دوران زنان حساسیت سه ماه ابتدایی چون حالت تهوع، ویار و … را ندارند و هنوز سختی‌های سه ماه سوم بارداری شروع نشده است. در این دوران ارگاسم برای زنان بسیار لذت بخش و شیرین خواهد بود. انقباضات رحم در این دوران برای جنین هیچ ضرری ندارد. این یک امر کاملا طبیعی است. 

ارگاسم در سه ماهه سوم بارداری

برقراری رابطه جنسی در سه ماه سوم بارداری برای زنان بسیار سخت و دشوار است. نوزاد کامل فرم و شکل خود را پیدا کرده و وزن بالایی دارد، از این رو برقراری رابطه و رسیدن به ارگاسم می‌تواند کمی دشوار باشد.
با رشد جنین بخش بزرگتری از رحم پر می‌شود، از این رو در سه ماه سوم بارداری زنان به ارگاسم کامل نمی‌رسند. 

انزال زودرس

انزال در مردان با اختلال ارگاسم همراه است چون به طور معمول انزال برابر است با اوج لذت جنسی. انزال زودرس یک شکایت جنسی رایج است، که به موجب آن یک مرد در طی یک تا دو دقیقه پس از دخول، از جمله لحظه دخول، انزال می‌کند. انزال زودرس احتمالا توسط ترکیبی از عوامل روانی مانند احساس گناه یا اضطراب و عوامل بیولوژیکی مانند سطح هورمون یا آسیب عصبی ایجاد می‌شود.

حقایق مهم درباره ارگاسم زنان

حقایق بسیاری در رابطه با ارگاسم زنان وجود دارد که دانستن آن می‌تواند موجب آگاهی بیشتر در ارتباط با رابطه جنسی و ارضا شدن زنان برای شما به همراه داشته باشد. 

 • استفاده کاندوم به هیچ عنوان نمی‌تواند روی ارگاسم و ارضا شدن زنان تاثیرگذار باشد. تنها وظیفه کاندوم محافظت از سلامتی زوجین در برابر بیماری‌های مقاربتی است. 
 • در حال حاضر حدود ۳۰ درصد زنان در رسیدن به ارگاسم در حین رابطه جنسی مشکل دارند. به این ترتیب از هر ۳ زن تنها یک زن در حین رابطه جنسی به ارگاسم می‌رسد. 
 •  با افزایش سن ارگاسم زنان بهتر خواهد شد. معمولا کیفیت ارگاسم و ارضا شدن در افراد ۳۰ سال به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد که بالاترین میزان را در زنان نشان خواهد داد. 
 • سعی کنید از روش‌های مختلف برای رابطه جنسی خود استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید علاوه بر تنوع، میزان رضایت همسر خود را از رابطه جنسی افزایش دهید. 
 • برای به ارگاسم رسیدن زنان به مدت زمان بیشتری نیاز است. زنان برخلاف مردان برای رسیدن به ارگاسم کمی به زمان بیشتری نیاز دارند در صورتی که مردان در مدت زمان کوتاه و تنها در عرض چند دقیقه به ارگاسم می‌رسند. 
 • در برخی از زنان رسیدن به ارگاسم بدون تحریک اندام‌های جنسی انجام می‌شود.
  برای مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع روی دکمه زیر کلیک کنید
  مقالات مرتبط

سوالات متداول

ارگاسم چیست؟

ارگاسم یک واکنش جنسی طبیعی و لذت‌بخش است که عدم تجربه آن در حین انجام عمل جنسی، باعث بروز مشکلات فراوان در زندگی زناشویی می‌شود.

اختلال ارگاسم چیست؟

اختلال ارگاسم یک عارضه است که زمانی اتفاق می‌افد که فردی در رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشد. زمانی که این وضعیت برای زنان رخ می‌دهد با عنوان اختلال عملکرد ارگام زنان شناخته می‌شود؛ البته که مردان هم می‌توانند این اختلال را تجربه کنند اما در آن‌ها بسیار کتر دیده می‌شود.

گریه کردن زنان بعد از ارضا شدن، نشان دهنده چیست؟

ممکن است پیش بیاید که زنان پس از ارضا شدن گریه کنند؛ در واقع در برخی زمان‌ها ارگاسم در زنان چنان موجی از احساس به همراه دارد که باعث گریه فرد می‌شود. در واقع گریه کردن یا حتی ضعف خانم‌ها پس از رسیدن به ارگاسم نشان از خوب ارضا شدن آن‌ها می‌باشد.

چه عواملی در به ارگاسم نرسیدن فرد دخالت دارند؟

تعیین علت اصلی به ارگاسم نرسیدن یک فرد بسیار دشوار است. در واقع عوامل زیادی در به ارگاسم نرسیدن فرد در طی رابطه جنسی دخالت دارند. این عوامل ممکن است جسمی، عاطفی، روانی و روحی باشد؛ که بسته به خصوصیات هر فرد می‌تواند متفاوت باشد.


نویسنده: سارا علوی؛ روانشناس و سکس تراپیست

منابع: healthline, clevelandclinic, medicalnewstoday

پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو از روانشناسان، پزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامت است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

پرسش و پاسخ

پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

مریم تیر ۵, ۱۴۰۱ - ۳:۵۲ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر
من سی سالمه و ۱۰ ساله که ازدواج کردم .هیچوقت پیش نیومده که هنگام ارگاسم آبی از بدنم به بیرون پاشیده بشه .این طبیعیه ؟
آیا همه ی زنان میتونن این ارگاسم رو تجربه کنن؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵ ق٫ظ

درود. ارگاسم در خانمها به طور فیزیولوژیک و روانشناختی به شکل های متفاوتی رخ میده.تا حدی رطوبت واژن نشانه ی تحریک پذیری هست اما ارگاسم در خانمها الزاما نمود بیرونی یا فیزیولوژیک مثل بیرون ریختن ناگهانی مایعات نداره.
ارگاسم شما طبیعی هست و نبایست خودتون را با دیده ها و شنیده ها مقایسه بفرمایید

پاسخ
طلا بهمن ۸, ۱۴۰۰ - ۱:۱۰ ب٫ظ

سلام خانم دکتر من دختر ۲۲ ساله هستم هنگام عشق بازی لب و سینه من واژنم خیس میشه اما حس ارضا نیست و همیشه هم خجالت میکشم از این موضع وقتی همسرم میخواد اورال انجام بده ولی با اورال ارضا میشم میخواستم بدونم طبیعیه این خیس شدن یا نه به خاطر زود انزالیه ؟؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵ ق٫ظ

درود. هنگام پیش نوازی و معاشقه، خانمها انگیختگی یا همان تحریک پذیری را تجربه می‌کنند که همراه با رطوبت واژن هست. این رطوبت اولیه طبیعی است و به معنای ارگاسم نیست.رطوبت واژن بدن را برای دخول آماده می ‌کند‌. قرار نیست انتهای تمام رابطه های جنسی به دخول منجر شود اما اگر شما فقط با رابطه اورال به ارضا میرسین و از راه‌های دیگه ارضا را تجربه نمی‌کنید نیاز به بررسی بیشتر هست. شما دچار ارگاسم زودهنگام نیستین اما اگر زودتر از پارتنرتون به ارگاسم می‌رسین جای نگرانی نیست چون ارگاسم زنان در یک رابطه جنسی می‌ تواند چندین مرتبه صورت گیرد.

پاسخ
اااا دی ۲۵, ۱۴۰۰ - ۶:۱۱ ب٫ظ

سلام من خانم هستم میخواستم بدونم ارگاسم درخواب وخودارضایی وهمچنین دررابطه جنسی ایا شدت لذتش باهم متفاوته ؟؟وبه طوری که من دررابطه جنسی اصلا خیلی متوجه انقباضات رحمی نمیشم وفقط بدنم میلرزه وداغ میشه وضربان قلبم بالا میره ایا این درسته که درخواب یا خودارضایی بسیار لذت بخشتره ؟ درواقع من الان نمیدونم که اصلا ارگاسم میشم یانه؟؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷ ق٫ظ

درود. تجربه لذت ارگاسم در افراد مختلف و شرایط مختلف متفاوت هست اما طبق روند تکامل، صحیحش این هست که فرد تجربه بیشترین لذت را اول از رابطه جنسی سپس خودارضایی و گاها در خواب داشته باشه.
اگر برای شما برعکس هست به نظر میرسه وقتی سطح هوشیاری شما پایین تر هست امکان تجربه لذت بالاتر هست. احتمال داره شما به طور ناخودآگاه لذت های جنسی را تابو و ممنوع بدانید و در بیداری سرکوب کنید. ارگاسم همان آرامش و رهایی از اوج تنش جنسی هست و اگر شما نمی‌دانید تا به حال تجربه ارگاسم را داشتین یا نه و علائم بدنیتون را تا این حد دقیق زیر نظر گرفتین و لذت را در سه سطح دسته بندی میکنید احتمالا سابقه ژنتیکی وسواس فکری دارین و این افکار تحلیل گرایانه به شما اجازه لذت کافی نمیده. اگر مایلین در ادامه برام بیشتر توضیح بدین که چه چیز باعث نارضایتی شما در سکس هست؟

پاسخ
جمشید دی ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷ ب٫ظ

سلام بنده مرد هستم ۳۳سالمه ،،متاهلم خیلی زیاد سکس طلب هستم درواقع روی ارضام کنترل دارم اززندگی زناشوییم خیلی لذت میبرم ورابطه طولانی دوست دارم وتقریبا هرروز دوست دارم واین خواسته من گاه باعث اذیت شدن همسرم میشه ویه جوارایی من بیش از نرمال فعالیت دارم للطفا راهنماییم کنید

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷ ق٫ظ

درود. اگر شما کیفیت عشقبازی و رابطه جنسی را بالاتر ببرید طبعا دوره های احساس نیاز، فواصل زمانی طولانی تری خواهند داشت

پاسخ
رضا آبان ۲, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳ ب٫ظ

سلام خسته نباشی من از زود انزالی رنج میبرم ورزش هم میکنم تغذیه هم خوب دارم نکات نزدیکی رو رعایت میکنم ولی بازهم زود انزال هستم

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸ ق٫ظ

درود. شما می توانید یک تمرین خوب برای انزال طبیعی و تقویت کنترل ذهنتون داشته باشین. تمرین به این صورت هست که یک روز درمیان با استفاده از دست خودتون تلاش برای تحریک عضو جنسی داشته باشید و هر بار در آستانه انزال تمرین را متوقف، کمی مکث و دوباره ادامه بدین. سعی کنید در این تمرین هدف را ده دقیقه تحریک پیوسته بدون صورت گرفتن انزال قرار بدین. هنگامی که تمرین اول را با موفقیت طی کردین، همین تمرین را با دست پارتنرتون یک روز درمیان انجام بدین. هردو تمرین یک بار با دست خشک و یک بار با مایع روان کننده باشند. تلاش و پیگیری مستمر تمرین کارآمد خواهد بود و درمان بدون داروی انزال زودرس هست.

پاسخ
شعیب مهر ۲۷, ۱۴۰۰ - ۹:۵۲ ق٫ظ

سن۲۰ سلام خانم دکتر میخواستم بدونم زمانی که آلت تناسلی من بلند میشود وبعداز چند دقیقه که به حالت عادی بر میگردد یک مایه غلیظ و بی رنگی از آن خارج میشود بدون اختیار خودم آیا این مشکلی دار که باید درمان بشود یان عادی هست و زمان ارضاع شدن من بین۵تا۸دقیقه هست آیا می شود این زمان را افزایش داد. ممنون میشم اگه جواب بدید

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸ ق٫ظ

درود. برای سوال اول بایست به دکتر اورولوژیست مراجعه بفرمایید و برای سوال دوم تکنیکی که در پاسخ سوال قبل نوشتم را برای طولانی تر شدن زمان انزال می‌توانید تمرین کنید.

پاسخ
طهماسبی مهر ۲۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳ ق٫ظ

خانم ها میتونن مثل مرد ها به ارگاسم رسیدنشون رو کنترل کنن مثلا زودتر اتفاق بیفته یا دیرتر؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸ ق٫ظ

درود. بله ارگاسم یک فرآیند مغزی هست و با تمرین و تکنیک میشه زمان ارگاسم را طولانی تر یا کوتاه کرد.

پاسخ
... شهریور ۳۱, ۱۴۰۰ - ۷:۳۳ ق٫ظ

سلام
من یه دختر ۱۸ساله هستم
و خود ارضایی میکنم
اما هیچ آبی از من خارج نمیشه
نه به طور غلیظ و شیری رنگ و بی رنگ همراه با فشار
احساس میکنم شاید بخاطر اینه که به تنهایی نمیتونم خودمو ارضای کامل کنم
میشه مشکلمو حل کنین

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹ ق٫ظ

درود. متاسفانه من کامل متوجه سوال شما نشدم. ممنون میشم اگر شفاف تر بنویسید.

پاسخ
ناشناس شهریور ۲۹, ۱۴۰۰ - ۸:۲۱ ب٫ظ

سلام شوهرمن موقع ارضا شدن بدنش به شدت تکون میخوره ودرد می‌کنه

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹ ق٫ظ

پاسخ: درود. این موضوع بایست دقیق تر بررسی شود که آیا درد به خاطر تکان خوردن زیاد هست یا دلیل دیگری دارد و آیا منظور شما از تکان خوردن لرزش غیرارادی هست یا حرکات ارادی.
اگر تکان ها غیر ارادی هست اولویت با مشورت پزشک و آزمایش خون برای سنجش ویتامین های B، منیزیم و… هست. و اگر تشخیص پزشک سلامت جسمی بود احتمالا به خاطر اضطراب هست اما برای کشف علت دقیق روانشناس با مصاحبه و انجام تست، تشخیص مناسب و راهکار درمانی به شما ارائه می دهند.

پاسخ
LA شهریور ۲۹, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸ ق٫ظ

درود من بعد از انزال تا چند دقیقه نمیتونم تکون بخورم یجور ک انگار فلج میشم ی حس درد و لذت و سستی توی پایین تنه ام میپیچه ک توی نوک پا و ساق خیلی شدید تره و هر چی ب سمت بالاتر میاد کمتر میشه و بهم اجازه نمیده ک تکون بخورم اگر تویه خواب باشه زمان خیلی بیشتری رو باید بایستم ک بتونم دوباره بلند بشم انگار ی چیزی زیر پوستم حرکت میکنه بعضی وقتا به بالاتنم هم میرسه بیشتر مسیر ستون فقراتم انگار ک اعصاوب نورون هاشو حس میکنم یکم توصیفش سخته انگار ی درده عصبی کننده و رو مخه ولی لذت داره و اگر بعد از ارگاسم حرکت کنم لذتش از بین میره و عصبیو ازار دهنده میشه حتی بعضی وقتا ک به سکس فکر میکنم اینجوری میشم و پاهام بی حس و سست میشه توی اینترنت چیزی دربارش پیدا نکردم اما تو برنامه دکتر آز یک مرد گفت ک دقیقا همین مشکل رو داره و بعد از ارگاسم یجورایی فلج و بیحرکت میشه خواستم بدونم دلیلش چیه بنده اقا هستم و نوزده سالمه

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰ ق٫ظ

درود.جدای از نوع علائمی که تجربه می‌ کنید، شیوه ی توصیف شما از علائم، شبیه اختلالات روان تنی هست. موضوعی که عرض کردین تجربه ی توامان رنج و لذت هست اگر کفه ی ترازو بیشتر به سمت رنج هست و در مواقع دیگه هم تجربه ی حساس بودن روی علائم بدنی داشتین، می‌ توانید تکنیک های درمان اختلالات روان تنی و درمان خودبیمارانگاری را دنبال کنید.

پاسخ
مهلا شهریور ۲۶, ۱۴۰۰ - ۳:۴۷ ب٫ظ

سلام ایا ارضاشدن زن ربطی به بارداری داره تائثیری داره ایا

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰ ق٫ظ

درود. ارضا شدن و ارگاسم در بارداری خطرناک نیست اما در صورت بارداری پرخطر حتما بایست با پزشک زنان مشورت شود که انقباضات رحمی بر جنین تاثیرگذار است یا خیر. برای ماه های آخربارداری پوزیشن ها را می‌توانید سرچ کنید.

پاسخ
ستاره شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ - ۲:۳۰ ق٫ظ

سلام وقت بخیر ده سال هست ازدواج کرده ام تا حالا به ارگاسم نرسیده ام باید چکارکنم..ولی یکسال عقد بوده ام در دوران عقد بیرون از دخول ارضا میشدم لطفا راهنمایم کنید

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ

درود. آیا در دوران بعد از ازدواج سکس بدون دخول هم داشتین؟ اگر پاسخ بله هست،رابطه از لحاظ رضایت جنسی و ارگاسم چطور بوده؟ آیا اوایل ازدواج ترس و اضطراب دخول را داشتین؟ به طوری که عضلات پا را ناخودآگاه منقبض کنید و واژینیسموس درمان نشده تبدیل به حس های خنثی شده باشد؟ آیا بعد از ازدواج تحریک و رطوبت واژن را تجربه می‌ کنید؟

پاسخ
ندااا شهریور ۱۸, ۱۴۰۰ - ۵:۴۹ ب٫ظ

سلام
من هفت ساله ازدواج کردم اما هیچ وقت از طریق واژینال ارضا نشدم و از قبل از ازدواجم خود ارضای میکردم با دیدن فیلم و.. زیاد برام مهم نبود اما اخیرا نمیدونم چیشده احساس بدی دارم تز اینکه نرمال نباشم و مشکل جنسی داشته باشم و ذهنم همش درگیره و جلوی خودمو میگیرم که خودارصایی نکنم به این خاطر انگار همش شهوتی میشم ولی نه برای سکس واقعی بلکه تو ذهنم و از طریق خودارضایی و خیلی در خواب هم ارضا میشم اما اصلا سبک نمیشم

پاسخ
زهرا شهریور ۱۴, ۱۴۰۰ - ۶:۵۸ ب٫ظ

سلام من اولین بارم بود سکس داشتم و ارضا میشدم بعد از ارضا شدن تعادل راه رفتن ندارم و به شدت زانوهام و لگنم درد می‌کنه و نمیتونم درست راه برم آیا این طبیعیه؟و چقدر طول می‌کشه تا به حالت قبل برگردم

پاسخ
لعیا مرداد ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷ ب٫ظ

سلام من خانم هستم قبل ازدواج از طریق خوردن آلتم یا تحریک ناحیه کلیتروس ارضا میشدم دوماهه ازدواج کردم و هرچه تمرکز میکنم از طریق دخول ارضا شم موفق نمیشم و ارضا نشدن من با دخول همسرم رو اذیت میکنه و دوست داره من با دخول ارضا شم آیا راهی هست ک با دخول ارضا شم

پاسخ
مهدی مرداد ۲۱, ۱۴۰۰ - ۵:۲۴ ق٫ظ

سلام مردی هستم ۴۰ ساله
من از ابتدا مشکل زود ارضایی داشتم
به همین دلیل همسرمو با لمس کردن به ارگاسم میرسوندم
بعد خودم بادخول ارضا میشدم ،یا اینکه به اصرار همسرم دخول در دو مرحله پشت سر هم انجام میدادم
متاسفانه ایشون مرتکب خیانت جنسی شدند
بعداز خیانت که مورد بخشش بنده قرار گرفتند
طالب سکس خیلی خشن شدند وبدتر از اون
گاهأ ازمقعد بصورت خیلی خشن و خشک
نمیدونم باید چکنم

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ

درود. در وهله ی اول از همسرتون این سوالات را بپرسید: دلیل خیانت جنسی همسر چی بوده؟ آیا به نارضایتی رابطه جنسی مرتبط بوده؟ تا چه حد دلایل ایشون با واقعیت منطبق هست؟ آیا خیانت شامل یکبار رابطه جنسی بوده یا رابطه ی ادامه دار بوده؟ آیا قبلا همسر شما تمایل به رابطه جنسی خشن داشته؟ ارزش های همسر شما در رابطه و سکس چیست؟
و سوالاتی که خوبه از خودتون بپرسین این هست که بخشش خیانت همسر به چه دلیل بوده؟ معیارهای تشخیص خیانت دوباره همسر شما چیست؟
شما به خاطر احساس گناه زودانزالی اوایل رابطه، تا کجا قرار هست جبران خسارت بپردازین؟

پاسخ
مهسا مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲ ب٫ظ

سلام
وقتتون بخیر
من فقط با تحریک نقطه جی یه انقباض کوتاه عضلانی دارم
اونم انقدر به پاهام فشار میارم که درد میگیره
و هنگام دخول گاهی یه حس مانند ادرار کردن دارم مثل حبابی که پر میشه اما نمیترکه اصلا
البته زمان دخولم خیلی کمه
من الان ۳ سال ازدواج کردم خواستم به سکس تراپم مراجعه کنم که باردار شدم

پاسخ
عزیز مرداد ۸, ۱۴۰۰ - ۸:۵۱ ب٫ظ

سلام من یه ماه ازدواج کردم وقتی هم بستر میشم باخانمم حدود نیم ساعت تا۵۰دقیقه تول میکشه هرزابشم میترسم مشکلی براش پیش بیاد

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲ ق٫ظ

درود. آیا نیم ساعت تا ۵۰ دقیقه شامل عشق بازی هم میشه یا فقط شامل دخول هست؟ اگر فقط حین دخول هست، طبیعتا همسر شما اذیت میشن. افراد زیادی می پرسند دیرانزالی چیست؟ در کتابها دخول بیش از ۳۰ دقیقه دیرانزالی محسوب میشه اما حقیقتا زمان رابطه زیاد مهم نیست. اگر تاخیر در انزال سبب خستگی یا استرس در شما یا همسرتان شود، نیاز به پیگیری درمانی است.
آیا تا به حال سابقه‌ی عدم تمرکز، پرش فکر، اضطراب یا وسواس فکری داشتین؟ اگر تمرکز ذهنتون در حین سکس خوب هست با همسرتون راجع به سلیقه های جنسی همدیگه صحبت کنید، نقاط حساس بدن همدیگر را پیدا کنید و پیش نوازی طولانی تر و جذاب تری داشته باشین

پاسخ
دنیا مرداد ۲, ۱۴۰۰ - ۶:۴۰ ب٫ظ

سلام وقت تون بخیر میخوام بدونم مایع منی در زنان از بدنشان خارج میشود؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳ ق٫ظ

درود. ترشحات خانمها و آقایان در حین سکس، ترکیبات متفاوتی داره. مایع منی در آقایان حین انزال از بدن خارج میشه. در خانمها ترشحات واژن بعد از تحریک پذیری از بدن خارج میشه.

پاسخ
نامی مرداد ۲, ۱۴۰۰ - ۳:۰۲ ق٫ظ

سلام من حین اورال سکس به ارگاسم نمیرسم در واقع هیچ مایعی ازم خارج نمیشه و حتی لرزش هم ندارم
راه حلش چی هست؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳ ق٫ظ

درود. بهتر بود جنسیت را می‌نوشتین. پاسخ سوال شما در مقاله بالا به طورکامل توضیح داده شده.

پاسخ
ناشناس تیر ۳۰, ۱۴۰۰ - ۴:۱۸ ب٫ظ

سلام همسرم موقع اوج ارگاسم میگه حسم میره و فقط مایع ازم خارج میشه هیچ حسی ندارم مشکلش چی می‌تونه باشه

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴ ق٫ظ

درود. من جنسیت شما و همسرتان را نمی‌دانم و نیاز به توضیحات بیشتر هست.

پاسخ
محمد تیر ۲۹, ۱۴۰۰ - ۵:۰۴ ق٫ظ

سلام. مرد هستم. همیشه وقت رابطه با همسرم خوبیم و خوب شروع میکنیم و هنگام دخول همسرم عوض میشه بعضی وقتها از همون اول دخول یجورای سرد و خسته و سوزش و درد داره و میخاد زود تموم بشه و بعضی وقتها اول دخول خوب هست و بعد از چند دقیقه از رابطه و تو اوج لذت من اون خسته میشه و خواهان پایان رابطه هست و دم و دیقه تکرار میکنه تمومش کن! راهنماییم کنید!

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴ ق٫ظ

درود. اگر همسر شما در حین دخول درد و سوزش را تجربه می‌کنند طبیعتا اشتیاقی براش ندارند و سرد میشن. بررسی کنید اگر همسرتون دچار انقباضات غیرارادی عضلات پا می‌شوند. درمان واژینیسموس را صبورانه و مرحله به مرحله انجام دهید.

پاسخ
سعید تیر ۲۸, ۱۴۰۰ - ۹:۴۰ ب٫ظ

سلام ببخشید میخواستم بدون در زنها اگر سکس لاپایی بکنیم همون قدر لذت میبرن که دخول میکنیم کدومش بیشتر لذت میبرم دخول یا اینکه لاپایی هم همونقدر لذت میبرن

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵ ق٫ظ

درود. لذت یک فرآیند مغزی هست. شاید بهتر باشه به مخاطب سکستون بیشتر اهمیت بدین و از خودشون بپرسین. سکس یک هماهنگی دو طرفه هست. مثل رقص هماهنگ دونفره.

پاسخ
علی تیر ۲۷, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷ ق٫ظ

سلام همسر من موقع رابطه متوجه ارضا شدنش نمیشه یعنی حس ندارد اصلا متوجه نمیشه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
ناشناس تیر ۲۷, ۱۴۰۰ - ۹:۰۵ ق٫ظ

سلام من مردی۲۹ساله هستم.من قبلا خیلی خوب ارضا میشدم اما چن وقته وقتی ارضا میشم اصلا نمیفهمم و فقط با خیس شدن متوجه میشم که ارضاشدم.لطفا راهنمایی کنین

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵ ق٫ظ

درود. آیا شما حین سکس دغدغه فکری یا پرش تمرکز دارین؟ رابطه ی جنسی شما با پارتنرتون هست یا شامل خود تحریکی هست؟ آیا حس لذت را در خلال رابطه تجربه می‌کنید؟

پاسخ
سارا گلی نژاد تیر ۲۳, ۱۴۰۰ - ۲:۳۸ ب٫ظ

با سلام برا فردی که زودار یائسه شده چه توصیه ای دارین برا اینکه بتونه لذت جنسی رو تجربه کنه ؟ و چطور میشه هورمون استروزن رو وارد بدنش کنه ؟ و در چه مواد غذایی وجود داره؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵ ق٫ظ

درود. لذت جنسی با بالا رفتن سن کم نمیشه اما از عوارض یاسگی این هست که توان بدنی کم میشه و گاهی به خاطر کاهش اعتماد به نفس، کم خوابی یا خشکی واژن در یائسگی، میل جنسی زنان هم کاهش پیدا می‌کنه. بهترین داروی یائسگی ورزش هوازی، استقامتی و تغذیه خوب شامل میوه، سبزیجات، پرتئین ، غلات و امگا۳ هست.

پاسخ
مرجان تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۷:۲۹ ب٫ظ

سلام.دختری هستم ۲۰ساله .با دیدن فیلم های پورن اگر واژن احساس لرزش کنه و یحالت لش بگیره بدن واحساس خلا و حس بدی داشته باشیم. ارضا شدیم یا خیر؟ و ارضا بدون مالش و دستکاری خودمون هم انجام میشه یا خیر و این حالت اسمش چی هست؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶ ق٫ظ

درود. مقاله بالا در مورد ارگاسم چیست توضیحاتی داره که شامل پاسخ سوال شما هم میشه.

پاسخ
فرزانه جعفری چله تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۵:۰۲ ب٫ظ

سلام آقا وقت بخیر
ببخشید من هیچ وقت از طریق دخول ارضا نشدم یا لاپایی بوده یا اینکه اصلا هیچ حسی نداشتم و این موضوع هم خودمو اذیت میکنه هم همسرمو متاسفانه و از من ناراحت میشه

پاسخ
اتنا تیر ۱۳, ۱۴۰۰ - ۶:۳۲ ب٫ظ

سلام من دخترم چندوقتع ک همش حشری میشم و به خودم ور میرم بیشتر وفتا میرم زیر دوش اب و با فشار اب رو روی بدنم باز میکنم و کف حموم میخابم این خود ارزایی هست؟ بدنم خیلی کم احسا میکنن دوسه تا لرزش میکنه و بعدم هیچی
من همیشه ترشحات دارم نمیدفهمم ک این ترشح برای خودارزایی یا نه عادی
چیکار کنم

پاسخ
بهاره تیر ۲, ۱۴۰۰ - ۲:۲۷ ق٫ظ

سلام من ۵سال هست ازدواج کردم ولی عیچ چیزی از نزدیکی با همسرم نفهمیدم نمیدونم چرا هبچ لذتی از سکس ندارم خواهش میکنم راهنماییم کنید

پاسخ
ناناز اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲ ق٫ظ

سلام خانم دکتر من ۱۹ سالمه تازه نامزد کردم با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم وهنگام رابطه فقط باکلیتوریس ارضامیشم واصلا هم حواسم جمع نیست استرس دارم وخلاصه حواسم اونجانیست میگم بایدچیکارکنم آیا بعدازدواج ممکنه درست بشم ومیخواستم بدون وقتی زن ارضا میشه چه احساسی بهش دست

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶ ق٫ظ

درود. ارگاسم شما طبیعی هست. اینکه شما با نقطه حساس بدنتون ارضا شدن را تجربه می‌کنید اصلا به این معنی نیست که بعدا با دخول مشکل داشته باشین. ترس‌ شما ذهنی هست. ارگاسم مثل حس خوشبختی هست تا زمانی که دنبالش میگردین اتفاق نمی افته. سعی کنید با تمرینات مدیتیشن ذهن آگاهی یا کتاب تمرین نیروی حال بر فرآیند تمرکز داشته باشین نه نتیجه.

پاسخ
محمد اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷ ب٫ظ

سلام خیلی خوب بودانزال زودرس درمان دارد چیست با تشکود

پاسخ
مهناز جلدی اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰ - ۱:۴۵ ب٫ظ

سلام. این مطلب رو مطالعه کنید:‌
اختلال زود انزالی چیست و چگونه درمان می‌شود؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷ ق٫ظ

پاسخ: درود. ممنون از حسن توجه شما. شما می توانید یک تمرین خوب برای انزال طبیعی و تقویت کنترل ذهنتون داشته باشین. تمرین به این صورت هست که یک روز درمیان با استفاده از دست خودتون تلاش برای تحریک عضو جنسی داشته باشید و هر بار در آستانه انزال تمرین را متوقف، کمی مکث و دوباره ادامه بدین. سعی کنید در این تمرین هدف را ده دقیقه تحریک پیوسته بدون صورت گرفتن انزال قرار بدین. هنگامی که تمرین اول را با موفقیت طی کردین، همین تمرین را با دست پارتنرتون یک روز درمیان انجام بدین. هردو تمرین یک بار با دست خشک و یک بار با مایع روان کننده باشند. تلاش و پیگیری مستمر تمرین کارآمد خواهد بود و درمان بدون داروی انزال زودرس هست.

پاسخ
نگين اردیبهشت ۶, ۱۴۰۰ - ۲:۴۴ ق٫ظ

موقع اين اتفاق در مغزم احساس خلا ميكنم و كل بدنم شروع به لرزيدن ميكنه و نفس كم ميارم جوري كه هيچ وقت نتونستم كامل انجامش بدم اين احساس ها كه شبيه اوج لذت نيست بيشتر شبيه عدم كنترل روي موقعيت و بدنته
همين احساس ها ميشه اورگاسم يا تعريف و مشخصات ديگه اي داره در بدن زنان و مشكلي در من هست

پاسخ
ناشناس مرداد ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴ ب٫ظ

شما استرسی هستید واز زندگیتون ناراضی موقع سکس خودتون را رها کنید وتمرکزتون رابگیرید روی سکس وبه هیچ چی فکر نکنید یواش یواش لذت می‌برید وبه ارگاسم واقعی میرسید

پاسخ
..... فروردین ۱۷, ۱۴۰۰ - ۸:۳۹ ق٫ظ

سلام خسته نباشید.
ببخشید آدم حین رابطه ارضا هم میشه؟
یا فقط به ارگاسم میرسه؟
چند بار میتونه تو یه رابطه اتفاق بی افته؟
یه بار یا بیشتر؟

پاسخ
شاهین فروردین ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲ ب٫ظ

سلام خسته نباشید
ببخشید من هر بار که رابطه رو انجام میدم حتی میتونم تا دو ساعت هم بدون مشکل ادامه بدم و شریک جنسیمو چندین بار به اوج برسونم حتی در روز تا سه بار میتونم این کارو در ساعات مختلف تکرار کنم وهر بار مقدار زیادی منی به بیرون تخلیه میشه خاستم بدونم به نظر شما غیر عادی نیست

پاسخ
محمد اسفند ۲۸, ۱۳۹۹ - ۹:۲۱ ب٫ظ

سلام پسر هستم ۲۴ساله تو رابطه ۱ساعت بعضی وقتا ۳ساعت باید سکس داشته باشم تا ارضا بشم راهی هست که زود تر و این همه خسته نشم

پاسخ
سحر بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ - ۳:۲۸ ق٫ظ

شوهرم همه کاری برایه ارضا شدن من انجام میده ولی من هیچ حسی ندارم دلیلش چیه؟؟

پاسخ
سحر بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ - ۳:۱۴ ق٫ظ

من ب ارگاسم نمیرسم باید چیکار کنم یعنی مشکلی دارم؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷ ق٫ظ

درود. اطلاعاتی که به من دادین خیلی محدود هست و برای تشخیص احتمالی کافی نیست.

پاسخ
ناش بهمن ۱۰, ۱۳۹۹ - ۶:۲۷ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
بنده موقع سکس با همسرم ابتدا با لمس کولیتوروس همسرم رو به ارگاسم میرسونم و بعد با دخول خودم ارضا میشم
این نوع رابطه تقریبا شده روال همیشگی رابطمون
آیا اشکال داره؟
اصلا نمیدونم آیا خانومم با دخول به ارگاسم میرسه یانه
آیا چیز مهمی هست؟یا فرقی نمیکنه خانم چطور به ارگاسم برسه؟

پاسخ
اکرم بهمن ۶, ۱۳۹۹ - ۸:۲۱ ق٫ظ

سلام خانم دکتر عزیز من هنگام رابطه جنسی باید پاهام به هم قلاب کنم تا بتونم به ارگاسم برسم و اینکار باعث میشه مچ پام خیلی بهش فشار بیاد و درد بگیره برای رفع این مشکل چه کار باید بکنم و از طرفی نگرانم که موقع بارداری با این کار به جنین آسیب وارد بشود لطفا راهنمایی ام کنید
متشکرم

پاسخ
ضحی دی ۷, ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من ۸ ماه هست نامزدی کردم همسرم با انگشت و تحریک نقطه جی من رو ارضا میکنه تاریخ پریودم بهم ریخته…. این دو موضوع ربطی به هم داره؟

پاسخ
بیتا دی ۶, ۱۳۹۹ - ۰:۳۹ ق٫ظ

سلام
ببخشید من ۴ ماهه ازدواج کردم و اصلا با دخول ارضا نمیشم
فقط با خوردن ارضا میشم‌
ایا این مشکله ؟
همسرم خیلی سختشه

پاسخ
دکتر علی قربانی شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۴:۲۶ ب٫ظ

سلام باید ذهنتون کاملا ازاد بشه ازاون حالت و بهش فکر نکنید احتمالا قبل ازدواج بااین طریق ارضا میشدید و الان اون حالت قدیمی ب عنوان نام کاربری سکسی شما درذهنتون ثبت شده

پاسخ
Sepid آذر ۷, ۱۳۹۹ - ۹:۳۵ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر.ببخشید من وقتی به ارگاسم میرسم بدنم سر میشه یعنی مثلا دستامو نمیتونم تکون بدم تا ۵۰_۶۰ ثانیه بعد خوب میشم.دلیلش چی میتونه باشه؟ممنونم??

پاسخ
میترا سیفان آذر ۹, ۱۳۹۹ - ۷:۲۲ ب٫ظ

سلام. در برخی از افراد این مورد رخ میده. اگر همراه با مسئله و عوارض خاص دیگه‌ای نیست، نگران نباشید.

پاسخ
F❤️S آذر ۲, ۱۳۹۹ - ۰:۲۰ ق٫ظ

سلام من دخترم نزدیک سه هفته هستش که عروسی کردم الان تو رابطه هیچ دردی ندارم اما تو رابطه به شدت ضعف و ناتوانی دارم و کم میارم جوری که تحملش سخت میشه و ب خاطر ضعفم دوست دارم سریع همسرم ارضابشه و بکشه کنار خیلی اذیت میشم و دوست دارم رابطه ام برای من هم لذت بخش باشه.. در مورد ارضا شدن هم تا حالا شاید دویا سه بار اون هم با خوردن الت همسرم به بالای واژنم ارضا شدم مثل عمل لاپایی اما داخل بدنم احساس شدید به ادرار دارم ایا نشانه ارضاشدن؟؟ چون من به شدت جلوی خودمو میگیرم چون حس میکنم تو رابطه باعث میشه ادرار کنم کمکم کنید چون ضعف بدنیم خیلی خیلی اذیتم میکنه به نظرتون چیکار کنم و چی بخورم.. مرسی

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷ ق٫ظ

درود. به نظر میرسه شما در مورد سکس اضطراب خیلی بالایی دارین. همین اضطراب و اسپاسم عضلانی باعث خسته شدن شما میشه. آیا قبلا سابقه اضطراب اجتماعی داشتین؟ آیا شرم جنسی را موقع رابطه تجربه می‌کنید؟ آیا سابقه ی ژنتیکی وسواس فکری در خانواده در خانواده بوده است؟

پاسخ
سعید آبان ۲۷, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر
آیا مایعی ک موقع معاشقه و عشق بازی از مرد خارج میشه باعث بارداری زن میشه؟

پاسخ
میترا سیفان آبان ۳۰, ۱۳۹۹ - ۲:۳۱ ق٫ظ

سلام، بله امکانش با احتمال کمتر وجود داره.

پاسخ
ناشناس آبان ۱۲, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸ ب٫ظ

سلام، دخترم من ۷ساله خودارضایی دارم و حدود۳ یا۴ساله با پورن متاسفانه انجام میدم.
هفته ای یکبار و سعی دارم پورن رو ترک کنم،به اینصورت هست که دو هفته یا سه هفته بدون پورن انجام میدم و دفعه بعد یه جورایی برای سریعتر تحریک شدن پورن میبینم.درواقع نگران اینده و ارتباط با همسرم هستم به همین دلیل سعی جدی به ترک پورن دارم و میخوام الگوهای ذهنیم رو که بخاطر پورنه ضعیف کنم.ایا حتما باید به تراپیست مراجعه کنم یا خودم میتونم با تمرین و ترک تماشا دوباره حس جنسیم رو بدون تصاویر و فیلمهای بصری تقویت کنم؟چقدر طول میکشه؟و چه راه حلی پیشنهاد میدید.
خیلی ممنونم از مطالب مفید سایتتون.

پاسخ
میترا سیفان آبان ۱۳, ۱۳۹۹ - ۸:۲۶ ب٫ظ

سلام، بله برای رفع این موضوع حتما باید به تراپیست مراجعه کنید. زیرا رفتار اعتیادگونه شکل گرفته. لطفا مطلب زیر رو مطالعه کنید:
https://pezeshkekhoob.com/blog/sex-addiction-in-men/

پاسخ
S♡S آبان ۱۱, ۱۳۹۹ - ۴:۲۴ ب٫ظ

سلام خسته نباشید . من دختر هستم و بعد از ارگاسم منی از خارج نمیشه نشونه های ارگاسم مثله رعشه افتادن بدن حس خالی شدن و دارم اما منی ای وجود نداره . علتش چیه ؟ بیماریه ؟ و راه درمانی داره یا خیر ؟

پاسخ
میترا سیفان آبان ۱۳, ۱۳۹۹ - ۸:۳۰ ب٫ظ

سلام، طبیعی است نگران نباشید.

پاسخ
S♡S آبان ۱۱, ۱۳۹۹ - ۴:۰۵ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من زمان رابطه به اون حس لذت میرسم درواقع رعشه تو بدنم میوفته و صربان قلبم تند میسه حس خالی بودن میکنم امما هیچ منی ای ازم خارج نمیشه!
علتش چیه ؟ بیماریه ؟ راه درمانیم داره ؟

پاسخ
سارا آبان ۵, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶ ب٫ظ

خانم دکتر من هنگام نزدیکی ارگاسم رو تجربه نکدم دوماه ازدواج کردم فقط باروش های مالی که خودم بلدم به ارگاسم میرسم چه باید بکنم؟

پاسخ
آرزو آبان ۴, ۱۳۹۹ - ۳:۴۴ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من الآن دو ماه ازدواج کردم و همسرم اصلا برای ارضا شدن من کاری نمیکنی به نظرتون چه کار کنم با تشکر

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸ ق٫ظ

درود‌. ارضا نشدن را با همسرتون درمیان بگذارید و براشون توضیح بدین بی توجه ی به این موضوع به ضرر خودشون هست چون اگر در بلندمدت این موضوع حل نشود می‌تواند باعث کاهش میل جنسی در شما شود. در ادامه مهارت های همدلی را با ایشون تمرین کنید.

پاسخ
Ali آبان ۳, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ ب٫ظ

سلام ، من یک سال نیم هستش بدنسازی کار میکنم قبلا ماهی یک بار ارضا میشدم اما الان یک ساله ارضا نمیشم این ارضا نشدن برای من مشکل ایجاد می‌کنه و باید هر طور شده خودمو ارضا کنم یا ن مشکلی ندارن ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

پاسخ
علی آبان ۲, ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷ ب٫ظ

سلام من یه پسر هستم ۱۵سالمه از ۱۲سالگی خود ارضای میکنم و نمیتونم به هیچ وجه ترکش کنم و آلتمم در حالت شق ۱۲سانته از همه ی رفیقای خودم کوچیک تره
به نظر شما انداره الت من طبیعی است؟
آیا خود ارضای باعث کوچیکتر شدن الت من شده؟
و چطوری میتونم خود ارضای رو ترک کنم کنم خواهش میکنم کمکم کن خیلی نگرانم

پاسخ
حامد شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴ ق٫ظ

سلام.بعدازدوره درمان سرطان روده بزرگ که شامل شیمی درمانی. پرتودرمانی وعمل جراحی روده بزرگ بهبود پیداکردم.هم اکنون بااینکه بهبودپیداکردم .به ارگاسم میرسم ولی بهیچوجه منی خارج نمیشودوانزال صورت نمیگیرد آیا دراثرعمل جراحی آسیب دیده ام؟ لطفاراهنمایی فرمایید.

پاسخ
میترا سیفان مهر ۳, ۱۳۹۹ - ۲:۵۳ ب٫ظ

با سلام، با توجه به اینکه معتقد هستید احساس ارگاسم رو تجربه میکنید، به نظر مسئله فیزیولوژیکی میاد و بهتر هست که برای درمان به متخصص اورولوژیست مراجعه کنید.

پاسخ
پریناز شهریور ۱۸, ۱۳۹۹ - ۴:۲۰ ب٫ظ

سلام من و شوهرم چهار ماهه ک ازدواج کردیم. الان تقریبا دو سه هفته س که بعداز نزدیکی دچار کمردرد میشیم. بنظرتون علتش چی میتونه باشه و دیگه اینکه شوهرم برای ارضا شدن من تلاشی نمیکنه جز دو سه بار و جدیدا میگه نمیتونم. بلدنیستم. با اینکه رابطه هایی رو قبلا تجربه‌ کرده. چکار باید بکنم

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸ ق٫ظ

درود.شما چقدر در حین رابطه، قبل و بعد از رابطه راجع به سکس با هم صحبت می‌کنید؟ راجع به خواسته هاتون، خط قرمزهاتون حرف می‌زنید؟ آیا نقاط تحریک پذیر بدن همدیگر را می‌شناسید؟

پاسخ
علی مرداد ۳۰, ۱۳۹۹ - ۹:۴۹ ب٫ظ

چه کار کنم باهمسرم وارد رابطه بشم نمیدونم؟

پاسخ
Ali مهر ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱:۵۱ ب٫ظ

سلام خسته نباشید پسری ۲۳ ساله هستم قبلا ارگاسم همیشه داشتم اما الان یک سالی میشه یا اصلا ندارم یا در حد یکی دو ثانیه که آن هم مثل سابق لذت بخش نیست در ضمن میل جنسی ام شدیدا افت کرده ، داروی کاربامازپین هم مصرف می کنم ، دکتر رفتم داروی آفرودیت و تستسترون تجویز کرد اما تاثیر چندانی رو من نذاشت نظر شما چیست چرا به مرور زمان میل جنسی من کاهش یافته و ارگاسم را تجربه نمی کنم درحالیکه قبلا می کردم.
با تشکر.

پاسخ
میترا سیفان مهر ۲۳, ۱۳۹۹ - ۱:۰۶ ب٫ظ

سلام، از آنجایی که عدم تجربه ارگاسم ممکن است دلایل روانشناختی داشته باشد، پیشنهاد میکنم به سکس تراپیست مراجعه کنید تا درمان غیر دارویی براتون انجام بدهند.

https://pezeshkekhoob.com/psychologists/125p-sexologist

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹ ق٫ظ

درود. سوال شما نامفهوم و غیرشفاف است.

پاسخ
م مرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۰:۵۳ ق٫ظ

سلام
میخواستم بپرسم برای زودانزالی چکاربایدکنم؟
استرس و اضطراب ندارم نمیدونم چرااینطوری میشه.
گرمینه بخورم؟مصرف قرص زینک و ویتامین dتاثیری داره؟

پاسخ
میترا سیفان مرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۹:۴۴ ق٫ظ

با سلام، در رابطه با مشکل زود انزالی و راهای درمانش، در لینک زیر مطلب نوشتیم:
https://pezeshkekhoob.com/blog/2019/09/28/premature-ejaculation/

پاسخ
m مرداد ۸, ۱۳۹۹ - ۳:۳۱ ب٫ظ

من مدتیه که از ازدواجم میگذره خانمم جدیدا که کیفیت و زمان رابطمون بیشتر شده چند بار میتونه ارگاسم بشه. میخواستم بدونم این ارگاسم چندباره چیه ضرر نداره؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰ ق٫ظ

درود. ارگاسم چندگانه در یک بار رابطه جنسی در زنان کاملا طبیعی هست.

پاسخ
Hd تیر ۲۷, ۱۳۹۹ - ۸:۴۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر آیا میشه مردی بعد از نداشتن مدتها رابطه وقتی وارد رابطه میشه متوجه ارضا شدن خودش نشه

پاسخ
. تیر ۱۵, ۱۳۹۹ - ۵:۱۰ ب٫ظ

سلام خانم دکتر.من در رابطه زناشویمون مشکل ارگاسم دارم وداروکورتن وفشارمصرف میکنم قبلا به ارگاسم میرسیدم جدیدابه ارگاسم نمیرسم علتش نمیدونم به نظرخودم مشکل محیطی وموقعیتی دارم به نظرتون چکارکنم

پاسخ
بینام تیر ۱۰, ۱۳۹۹ - ۹:۵۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر خانم دکتر چند کتاب در زمینه سکس تراپی معرفی میکنید؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰ ق٫ظ

درود‌. سوال خوبی هست اما متاسفانه منابع فارسی در این زمینه نمی‌شناسم. سعی کنید با مقالات انگلیسی به روز باشید.

پاسخ
کامی خرداد ۱۵, ۱۳۹۹ - ۵:۳۲ ب٫ظ

مزد ها هم ارگاسم دارن یل فقط خانم ها؟

پاسخ
سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰ ق٫ظ

درود. رابطه ی جنسی شامل میل، تحریک، انگیختگی، ارگاسم و فرونشانی است و ارگاسم در خانمها و ارگاسم در مردها می‌تواند تجربه شود.

پاسخ
مونا آزاد خرداد ۹, ۱۳۹۹ - ۲:۵۹ ب٫ظ

چیزی که برای من سوال و ابهامه، اینه که کسی که تا یه سنی، مثلا ۳۰ سالکی، رابطه جنسی جدی ای رو تجربه نکرده، و میخواد ازدواج کنه، آیا احتمال داره به خاطر این زمان طولانی و خودداری، دچار مشکل در این موضوع یا دیگر موضوعات مرتبط به رابطه جنسی بشه؟
اگه بله، چه راهکار و پیشنهادی هست؟
و سوال بعد هم اینکه چطور میشه قبل ازدواج تطابق میل به رابطه رو تشخیص داد؟ سوال و جواب قابل تکیه هستن؟

پاسخ
الهام خرداد ۳, ۱۳۹۹ - ۴:۰۹ ق٫ظ

متشکرم. ممکنه کمی توضیح بدید که برای خانم ها موقع ارگاسم انزال وجود داره یا خیر؟ اگر مایع جنسی دارن از جنس متفاوتی از ترشحات معمول هستش و ترکیب و محتویات خاصی داره؟

پاسخ
سارا علوی مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ - ۴:۳۷ ب٫ظ

 غدد درون دهانه رحم و واژن، برای پاکسازی رحم از باکتری ها و سلول های مرده و جلوگیری از عفونت ها، این ترشحات را آزاد می کنند.
ترکیب ، میزان و کیفیت ترشحات در افراد متفاوت است و می تواند در طول چرخه قاعدگی و در کل مراحل رشد جنسی و تولید مثلی متفاوت باشد.
ترشحات زنان به طور کلی شیری شفاف و لغزنده است
ترشحات واژن هنگام رابطه ی جنسی و پس از دوران قاعدگی غلیظ تر، ضخیم تر و کشدار تر می‌شود.
بوی این ترشحات در هنگام بارداری یا عدم رعایت بهداشت فردی ممکن است تغییر کند.

پاسخ
الدوز خرداد ۳, ۱۳۹۹ - ۱:۵۶ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر مطالب مفیدی بود
در مورد تمایلات آقایون برای تحریک پروستات و یا گاها نیازشون برای رابطه مقعدی (خود مرد) هم اگ میشه توضیح بدید

پاسخ
سارا علوی تیر ۶, ۱۳۹۹ - ۶:۴۱ ب٫ظ

سلام. وقتتون بخیر. سپاس از نگاه مثبت شما.
لطفا بیشتر توضیح بدید منظورتان از رابطه مقعدی خود مرد چیست؟

پاسخ
ناشناس مرداد ۱۹, ۱۴۰۰ - ۶:۴۹ ق٫ظ

سلام عزیز ببین این عمل اسمش peggingهست و خیلی از زوج ها اینکار رو انجام میدن و باعث میشه مرد ارگاسم عمیق‌تری رو تجربه کنه ،و اگه نگرانی که مربوط به همجنسگرا بودنه باید بگم که نیست و کاملا بحث جداییه

پاسخ
شاهرخ خرداد ۲, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱ ب٫ظ

من وقتی سکس میکنم در انزال اول و دوم مشکلی ندارم اما در انزال سوم به بعد ارگاسم نمیشم و حتی با تغییر پزیشن پی در پی هم به سختی و بعد مدت زیاد ارگاسم میشم.

پاسخ
سارا علوی تیر ۶, ۱۳۹۹ - ۶:۳۹ ب٫ظ

ارگاسم و انزال دو فرآیند مجزا و قابل تشخیص هستند.
اکثر مردان چون معمولن این دو را همزمان تجربه می کنند، قادر به تشخیص آن نیستند.
ارگاسم چندگانه در مردان فقط شامل ارگاسم و انقباضات عضلات تناسلی و لگنی است و تنها آخرین ارگاسم با انزال همراه است.
بعد از انزال دوره ی بی پاسخی آغاز می‌شود بنابراین قبل از انزال در لحظه ی اوج تحریک جنسی با کنترل بر عدم خروج مایع انزال می‌توان ارگاسم های پیاپی تجربه کرد.
شما با انجام تمرینات مخصوص می‌توانید مهارت کنترل عضلات لگنی و تناسلی را در خود تقویت کنید.
چند ارگاسمی بودن، نه تنها باعث بهتر ارضا شدن مرد می‌شود بلکه رضایت خاطر طرف مقابل را هم فراهم خواهد کرد.

پاسخ
زهرا ام خرداد ۱, ۱۳۹۹ - ۶:۲۲ ب٫ظ

سلام من خیلی از اوقات نمیتونم با شوهرم به ارگاسم برسم یعنی همسرم خیلی سریع وارد سکس میشه بدون پیش زمینه و بعد هم خیلی سریع ارضا میشه چی کار باید بکنم؟

پاسخ
سارا علوی خرداد ۲, ۱۳۹۹ - ۷:۵۷ ب٫ظ

سلام بر شما. به طور کلی اگر زمان رابطه جنسی را به سه قسمت تبدیل کنیم، قسمت اولیه شامل پیش نوازی و عشق بازی هست.
قسمت دوم شامل کارهایی که مرد برای به ارگاسم رسیدن زن انجام میدهد.
چون خانمها توانایی چندبار ارضا شدن در رابطه را دارند ولی وقتی آقایان به ارگاسم برسند معمولن رابطه تمام است.
بنابراین قسمت سوم تعلق میگیرد به آقایان و کارهایی که خانم برای تجربه لذت مرد انجام می دهد.
در این زمان ممکن هست زن ارگاسم مجدد را همزمان با مرد تجربه کند.
متد سه قسمت بودن زمان رابطه، علمی و رضایت بخش هست.

پاسخ
الله داد م تیر ۳۱, ۱۴۰۰ - ۵:۳۰ ق٫ظ

سلام من ۸سال هست که ازدواج کردم . صاحب فرزند نمی شویم .خانمم هم دکتر خیلی ميرود . نمیدانم باید چکار کرد .من حقیقت اعتیاد هم دارم تریاک مصرف می کنم موقع نزدیکی جنسی که با خانم م دارم زود آب اسپرم م میاد ؟با وجود اینکه مواد مصرف می کنم ؟چند مدتی هست که سیگار رترک کردم. ولی یه مشکلی دارم که ناراحتی اعصاب هم دارم زیر نظر دکتر شیراز هست م . قرص الپرالزلام و فلووکسامین برم تجویز کرده ؟الپرالزلام شبی ۱چهارم و فلووکسامین شبی ۱ عدد می خورم. حالا نمیدانم صاحب فرزند نمیشم از اعتیاد هست یا از قرصهای که دکتر بهم داده ؟تورا خدا اگه کسی می تونه راهنمایی م بکند اجرش به خدای بزرگ. من آدم فقیری هستم کار گر ازاد هستم ؟دست پالم خالی هست ؟اجرکم من الله ؟

پاسخ

دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب