پریود در بارداری: آیا ممکن است در ماه اول بارداری پریود شویم؟

توسط مهناز جلدی
این مقاله توسط مهناز جلدی ترجمه شده است.

آیا پریود در بارداری ممکن است؟ یکی از باورهای اشتباهی که در میان برخی افراد وجود دارد امکان اتفاق افتادن پریود در بارداری است. زمانی که تخمک آزادشده از تخمدان بارور شده و وارد رحم می‌شود دیگر پریود رخ نمی‌دهد و بارداری اتفاق می‌افتد. در واقع خونریزی در دوران بارداری به معنی پریود نیست. این اشتباه می‌تواند گمراه‌کننده و خطرناک باشد. چرا که خونریزی‌های این دوران به خصوص در سه ماهه دوم و سوم را باید بسیار جدی گرفت و به طور اورژانسی به آن‌ها رسیدگی کرد. در این مقاله به بررسی خونریزی های دوران حاملگی و دلایل آن‌ها پرداخته‌ایم.

فهرست مطالب
 • آیا ممکن است در ماه اول بارداری پریود شویم؟

  اگر بخواهیم مختصر و مفید به این سوال پاسخ دهیم، پاسخ خیر است. امکان اینکه پریود در بارداری اتفاق بیافتد وجود ندارد. اما ممکن است لکه بینی در اوایل بارداری رخ دهد. (خون لکه بینی صورتی روشن یا قهوه‌ای تیره است.)

  اگر خونریزی در اوایل بارداری سطح نوار بهداشتی را خیس کند، می‌توان با احتمال قطع به یقین گفت که بارداری اتفاق نیفتاده است. اگر تست بارداری‌تان مثبت شده است و خونریزی زیادی را تجربه می‌کنید، بهتر است با پزشک تماس بگیرید.

  مطلب مرتبط: علائم اولیه بارداری: ۱۷ نشانه که ثابت می‌کنند باردار هستید!

  رابطه پریود و حاملگی

  خونریزی نرمال پریود رنگ روشن دارد و به تدریج تیره‌تر و بیشتر می‌شود. همچنین در انتهای پریود رنگ آن روشن‌تر و شدت خونریزی دوباره کمتر می‌شود. هر ماه اگر تخمک آزاد شده توسط تخمدان بارور نشود، پریود اتفاق می‌افتد. تخمکی که بارور نشده است از رحم و از طریق واژن خارج می‌شود.

  در اینجا تفاوت پریود و حاملگی روشن‌تر می‌شود: زمانی که حامله هستید دیگر قرار نیست پریود شوید! پس از نظر منطقی پریود در بارداری غیر ممکن است. اما تشخیص اینکه دیگر پریود نمی‌شوید همیشه راحت نیست. اگر مطمئن هستید که باردارید و خونریزی مانند قاعدگی در هفته های اول بارداری یا لکه‌بینی دارید باید با پزشک مشورت کنید.

   

  اگر نیاز به دریافت راهنمایی در این زمینه دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید
  رزرو آنلاین نوبت از متخصصان زنان

  لقاح

  زمانی که فکر می‌کنید قطعاً باردار هستید، خونریزی می‌تواند علامت ناخوشایندی باشد؛ اما لزوماً نباید در این مورد نگران شوید. خیلی از خانم ها حتی بعد از اینکه در سه ماهه اول بارداری خود خونریزی را تجربه می‌کنند در نهایت زایمان موفقی را پشت سر می‌گذارند. در ادامه به دلایل خونریزی در سه ماهه اول، دوم و سوم بارداری اشاره می‌کنیم.

  دلایل خونریزی در اوایل بارداری 

  ۱۵ تا ۲۵ درصد خانم‌ها در اوایل بارداری لکه‌بینی دارند. علت لکه‌بینی اوایل بارداری را می‌توان در موارد زیر جست‌و‌جو کرد:

  • خونریزی ناشی از لانه گزینی: لانه گزینی زمانی است که نطفه خود را به دیواره داخلی رحم می‌رساند تا بتواند تغذیه کند. این اتفاق معمولاً زمانی که انتظار دارید پریود شوید اتفاق می‌افتد. به همین دلیل افراد تصور می‌کنند پریود در بارداری اتفاق افتاده است؛ با اینحال خونریزی لانه گزینی رنگ روشن دارد و یا فقط به صورت لکه بینی اتفاق می‌افتد و این به معنی پریود شدن نیست.
  • تغییرات دهانه رحم
  • عفونت
  • حاملگی مولار: حاملگی مولار یا پوچ زمانی رخ می‌دهد که هنگام لقاح، مشکلات کروموزومی رخ می‌دهد و جنین، ساک حاملگی و جفت به طور طبیعی شکل نمی‌گیرند.
  • بارداری خارج رحمی
  • سقط جنین

  آیا خونریزی اوایل بارداری خطرناک است؟

  همانطور که گفته شد علت خونریزی مانند قاعدگی در هفته های اول بارداری می‌تواند کاملاً نرمال باشد. اما در صورتی که خونریزی ناشی از عفونت، بارداری پوچ، بارداری خارج رحم و سقط باشد، باید سریعاً مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که همراه با خونریزی یک یا چند تا از علائم زیر را تجربه می‌کنید، هرچه سریع تر با یک متخصص زنان خوب مشورت کنید:

  • درد و انقباض‌های شدید شکمی
  • کمردرد
  • از دست دادن هوشیاری یا غش
  • خستگی مزمن
  • درد شانه
  • تب
  • تغییر در ترشحات واژن
  • حالت تهوع و استفراغ غیر قابل کنترل
  • خونریزی شدید (مثل پریود)

   

  خونریزی در سه ماهه دوم بارداری نشانه چیست؟

  تا اینجا متوجه شدیم که خونریزی در سه ماهه اول بارداری چندان نگران‌کننده نیست و در اغلب موارد امری طبیعی است. همچنین متوجه شدیم که پریود در بارداری غیرممکن است و زمانی که تخمک بارور شده و وارد رحم می‌شود دیگر پریود اتفاق نمی‌افتد.

  اما از کنار خونریز در سه ماهه دوم و سوم بارداری نباید به آسانی عبور کرد. حتی اگر خونریزی کم باشد یا همراه با نشانه‌های دیگری نباشد، باید به صورت اورژانسی به متخصص مراجعه کنید. دلایل خونریزی در بارداری (بعد از سه ماهه اول) عبارتند از:

  • گشادی دهانه رحم
  • معاینه توسط پزشک: گاهی پزشک برای بررسی بیشتر دهانه رحم را معاینه می‌کند که می‌تواند منجر به کمی خونریزی شود.
  • رابطه جنسی: بسیاری از خانم‌ها می‌توانند در دوران بارداری رابطه جنسی خود را ادامه دهند؛ مگر اینکه توصیه پزشک بر توقف رابطه باشد. بعضی خانم‌ها به دلیل حساسیت بالای واژن و بافت دهانه رحم در این دوران، در هنگام سکس دچار خونریزی می‌شوند.
  • زایمان زودرس: وقتی جنین قبل از ۳۷ هفته متولد شود زایمان زودرس رخ می‌دهد. خیلی وقت‌ها پیش از زایمان زودرس خانم‌ها علائمی مشابه علائم پریود، کمردرد، تغییر در ترشحات واژن و احساس فشار در واژن را تجربه می‌کنند.
  • سقط جنین
  • جفت سر راهی: گاهی قرار گرفتن جفت در قسمت پایین رحم باعث می‌شود دهانه رحم به طور کامل یا جزیی مسدود شود. جفت سر راهی باعث جلو افتادن زایمان می‌شود.
  • جدا شدن جفت: این عارضه که عموماً در ماه‌های آخر بارداری رخ می‌دهد، منجر به خونریزی شبیه به پریود، درد و انقباضات شدید شکمی می‌شود. فشار خون بالا می‌تواند ریسک بروز این عارضه را افزایش دهد.
  • پارگی رحم (در موارد بسیار نادر): این عارضه بیشتر در خانم‌هایی که سابقه زایمان سزارین را در گذشته داشته‌اند، اتفاق می‌افتد. پارگی رحم می‌تواند منجر به خونریزی غیر قابل کنترل شود.

  ‌همانطور که متوجه شدید شرایط مختلفی -به خصوص در ماه های آخر- ممکن است اتفاق بیافتد که منجر به خونریزی مشابه پریود در بارداری و تجربه انقباض و درد شکمی مشابه با آن شود.

  اگر نیاز به دریافت راهنمایی در این زمینه دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید
  رزرو آنلاین نوبت از متخصصان زنان

  جمع بندی

  اتفاق افتادن پریود در بارداری ممکن نیست. اما هر خانمی ممکن است در سه ماه اول بارداری نشانه هایی مشابه با آن را مثلاً خونریزی مانند پریود در بارداری تجربه کند. مثل خونریزی روشن و به صورت لکه‌بینی، خستگی، انقباض شکم، حساسیت و کمر درد. تفاوت این علائم با پریود در این است که این نشانه‌ها خبر از ایجاد تغییرات طبیعی بدن برای باردار شدن می‌دهند. در صورتی که این علائم پایدار یا شدید هستند یا در سه ماهه دوم و سوم به وجود آمده‌اند باید سریعاً به متخصص مراجعه کنید.

  ‌منبع: HealthLine

   

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  زهرا مهر ۱۳, ۱۴۰۰ - ۹:۰۲ ب٫ظ

  من الان هدود ۴۰روز بود قاعده نشدم ولی الان سه روز قاعده ام ولی چیزی در شکمم می گردد ممکن حامله باشم

  پاسخ
  زندگی مهر ۱۰, ۱۴۰۰ - ۳:۲۸ ب٫ظ

  سلام من پرید شدم روز اول کم رنک به صورت صورتی روشن کم و بعدشد روز دوم قهوه ای تیره و و چسپنده و زیاد و بعد شد قهوه ای تیره به بیشتر به سیاه روز سوم خیلی کم کم شد به صورت چسپنده و غلیظ یعنی من چم شده؟

  پاسخ
  نگین مهر ۹, ۱۴۰۰ - ۵:۰۶ ب٫ظ

  من ۳۷ سالمه برای بارداری دومم ۹ ماهه اقدام کردم نتیجه نداده همه آز و پاپ اسمیر و سونو هم مشکلی نداشت و پریودیم هم منظمه. دکترم بهم قرص لتروزول داد ماه قبل خوردم ولی ۳,۴ روز زودتر پریود شدم, و خونریزیم هم مثل قبل زیاد بود ولی روز ۵ پری که همیشه حالت لکه میشد حالت قهوه ایی و زیاد شد و بعد خشک کردن روی دستمال حالت رگه های قهوه ایی تیره شد و تا ۲ روز این رگه ها بود. امکان داره باردار باشم یا بخاطر. قرص لتروزوله که این حالت شده؟؟؟؟

  پاسخ
  ریحانه مهر ۳, ۱۴۰۰ - ۹:۳۶ ق٫ظ

  دقیق روز اخر پریودم نزدیکی داشتیم الان ۹ روز گذشته ک من یه کم لکه بینی دارم و زیر شکمم سفت میشه و درد میگیره ایا احتمالاینکه باردار باشم هست؟و اینکه من ۳تا سقط هم داشتم با یه کورتاژ

  پاسخ
  نرگس شهریور ۳۰, ۱۴۰۰ - ۰:۳۰ ق٫ظ

  سلام دوهفته پیش پریودم به رنگ تیره بود تموم شد نزدیکی کردم اما چندرور زیر شکم سمت راست درد میکنه علت چیه یعنی عفونت واژن یا بادارم میشه بگین

  پاسخ
  سمیه شهریور ۲۴, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰ ب٫ظ

  سلام من یه هفته از پریودم گذشته بود که دوباره لکه داشتم که ۴روز طول کشید،از اون موقع ۲۱روز گذشت دوباره لکه داشتم ولی اینبار زیاد بود درد هم داشتم مثل پریود سه روز طول کشید،احتمال بارداری هست؟

  پاسخ
  ملیکا شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ - ۴:۰۱ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من سیزده هفته ای باردارم تاهالا دو بار لکه بینی داشتم ی بارم خونریزی در حد پریود دکترم رفتم گف هیچ اشکالی ندارد اما این آخری که در حد پریوده نرفتم اما صدای قلب نوزادو گوش کردم سالم بود
  این خون ریزی که الان دارم در حد پریوده بگین مشکلی برا بچم پیش نمیاد ممنون میشم
  بچه اولمم هس میترسم اتفاقی برایش بیوفته

  پاسخ
  افسانه هاشمی شهریور ۲۲, ۱۴۰۰ - ۰:۴۴ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید من ازمایش دادم گفت مثبت ولی پریودشدم علت چیست بایدچیکارکنم

  پاسخ
  زهرا شهریور ۱۲, ۱۴۰۰ - ۹:۳۵ ق٫ظ

  سلام خانم دکتر من ۵۰ روز است پریود نشدم و باردارم و الان دیروز تاالان لک میبینم و مثل پریودی است چکار بکنم خطرناکه؟؟

  پاسخ
  زهرا شهریور ۸, ۱۴۰۰ - ۶:۵۹ ب٫ظ

  سلام خانم دکتر من زهرا هستم متولد ۶۵دو سال ازدواج کردم یک دختر هفت ساله الان چهار برج اقدام به بارداری کردم تا این برج معلوم نیست بارداری برج قبل پانزدهم شدم ایا ممکن هست یاردارم

  پاسخ
  فاطمه شهریور ۶, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر خانم دکتر
  من اقدام ب بارداری کردم بعدازپاک شدنم و قبل ازتاریخ پریودیم خیلی کمردردشدید داشتم حتی حس میکردم نافمم دردمیکردولی بموقع پریود شدم و فقط تا۳روزخونریزی داشتممثی پریودی وحتی موقع پریودیم ناحیه تناسلیم هم برخلاف قبل دردمیکرد
  سوالم اینه ایا من باردارم و خونریزی داشتم؟ نمیتونم برم دکتر خواهشا جوابمو بدین؟

  پاسخ
  منا شهریور ۵, ۱۴۰۰ - ۵:۲۸ ب٫ظ

  با عرض سلام وخسته نباشید
  من و همسرم اقدام کردیم برای بارداری من ۴۵ روزی بود که بی عادت ماهانه بودم و تست زدم بیبی چک هم مثبت بود ولی الان سه روز هست که اول در روز اول یه درد خیلی بدی در سمت راست دلم احساس کردم جوری که اصلا عمانم رو بریده بود به دکتر مراجعه کردم و دکتر هم ازمایش خون از من گرفتن هم سونگرافی کردن ولی همه چیزم نرمال بود و هیچ زائده ای در بدنم دیده نشدش هم کلیه هام درست بود از همه لحاظ هم هیچ زائده ای درونش مشاهده نشدش و هم کبد هم مثانه هم تهال و همه چیز هم ندرمال بود و رحمم با ابعاد ۶۷*۳۸ am با اکوی میومتریال نرمال رویت شد و و ضخامت اندومتر ۷.۵ mm و تخمدانها حاوی فولوکول های متعدد ساب سانتی متر با قرار پریفرال و نمای مشابه pçod رویت شدند تطابق با علائم بالینی و آزمایشگاهی توصیه شوده و ضایعه پاتولوژیک gross در اندکس ها دیده نشده مایع در کلدوساک خلفی با حد اکثر ضخامت ۱۰ mm رویت شده و نه سنگ مثانه داشتم نه سنگ کلیه و نه مایع ازادی داخل شکمم دیدده میشود نه اپاندیسم مشکل داشت ولی از همون روز به خون ریزی خیلی کمی برخوردم ولی متاسفانه خونریزیم کم هست خیلی ولی قطع نشده الان چهار روز هست و من پریود هام منظم بود و مدتش هم نهایتا سه روزه بود و گفتم شاید مشکل خاصی داشته باشم و مجدد از بیبی چک استفاده کردم و دوباره مثبت بود میخواستم بدونم علت این خونریزی چه میتواند باشد و ایا خطر ناکه ؟

  پاسخ
  بدون نام شهریور ۵, ۱۴۰۰ - ۲:۳۳ ب٫ظ

  سلام خسته نباشین منم میخواسم بچه دار بشم هی نزدیکی داشتم با شوهرم اما هر ماه پریود میشدم و رحمم درد میکنه اون از چی هس لطفا جواب بدین

  پاسخ
  M شهریور ۴, ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر
  اگر کسی حامله نباشی و به مدت دو ماه پریود نشود و همیشه درد دارد دچار چه مشکل جدی شده لطفاً جواب من رو بدید

  پاسخ
  ستاره شهریور ۳, ۱۴۰۰ - ۰:۲۸ ق٫ظ

  سلام من برج ۵/۵مش پریودم خوب شده این برج پریود نشدم آیا حامله هستم یا

  پاسخ
  فاطمه مرداد ۲۵, ۱۴۰۰ - ۲:۴۶ ب٫ظ

  سلام من آخرین تاریخ وقت پریودم ۴/۱۷بعد اقدام برا حاملگی کردم بعد برج ۵هم قرار بود ۱۱پریود بشم ولی نشدم علائم حاملگی داشتم بعد دوهفته گذشت از تاریخ گذشت بدون هیچ درد پریودی خونریزی داشتم با لخته خون آیا پریود شدم یا باردار هستم

  پاسخ
  fatemeh مرداد ۲۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید من حدودا ۱۰روز از پریودم گذشت پریود نشدم بی بی چکم منفی بود بعد به اندازه یه سکه خوندیدم که قرمز مایل به قهوای بود الان چهار روزه که اصلا خبری از پریود نیست وهیچ دردی هم ندارم امکان اینکه باردار باشم هست یاخیر لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  زینب مرداد ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من از دیروز تاحالا لکه بینی دارم خیلی میترسم هفته هفتم هستم

  پاسخ
  مریم مرداد ۲۱, ۱۴۰۰ - ۹:۵۵ ب٫ظ

  سلام ۶ روز از پریودیم گذشته بود که دو روز تب ولرز حالت تهوع سر گیجه داشتم که سر دوروز خوب شدم روز ۸ام بیبیچک زدم مثبت شد شبش لکه قهوه ای دیدم که دل درد وکمر درد هم دارم فرداش خون سیاه مثل پریود دارم امکان بارداری هست یا ممنون

  پاسخ
  Zahra hadad مرداد ۱۹, ۱۴۰۰ - ۹:۰۴ ق٫ظ

  سلام من ۸ روزه از پریود بودنم می‌گذشت بی بی چک استفاده کردم مثبت بود آزمایش هم دادم مثبت بود
  اما الان خونریزی دارم جوری سطح نوار بهداشتی خیس میشه مشکل چیه لطفاً جواب بدین

  پاسخ
  رضوان مرداد ۱۵, ۱۴۰۰ - ۹:۱۴ ب٫ظ

  سلام من شش روز از پریودم میگذره امروز دوباره لکه بینی و خونریزی داشتم کمردرد و شکم دردم همینطور آیا احتمال بارداری وجود داره ؟

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۱۵, ۱۴۰۰ - ۸:۰۰ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من اقدام به بارداری کردم اما مطمئن نیستم که باردار باشم
  دیروز فقط لکه بینی داشتم وامروز خیلی کم خونریزی وکمر درد دارم روز های پریود شدنم خیلی نزدیک ممکن پریود شده باشم؟؟؟

  پاسخ
  فاطمه ش مهر ۱, ۱۴۰۰ - ۹:۱۰ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید
  من۴۵ روزه از وقت پریودم گذشته از ۱ماه بیشتره که شکم درد و کمردرد شدید داشتم نوک سینه ام خیلی درد میکنه ۲روز پیش ازم لکه قهوه‌ای میومد ولی از غروب خون بدون لخته و رنگش تیره هست ایا من حامله ام مشکل خونریزی چیه..؟

  پاسخ
  صدیقه مرداد ۱۲, ۱۴۰۰ - ۰:۱۸ ق٫ظ

  سلام چهارماه اقدام میکنم واسه بارداری این ماه ششم خونریزی سبکی داشتم پریودم هیجدهم هست میشه دلیلش بهم بگید

  پاسخ
  ریحانه مرداد ۱۰, ۱۴۰۰ - ۵:۳۳ ب٫ظ

  سلام من دوهفته قبل رابطه بدون جلوگیری داشتم امروز موعد پریودم بود اول لکه بینی به رنگ قهوه ای داشتم ولی الان حالت خون آبه ازم میاد درد شدیدی هم زیرشکمم و قسمت پهلوهام دارم علتش چیه؟ تاحالا پیش نیومده بود اینجوری بشم

  پاسخ
  مرضیه غفارزاده مرداد ۷, ۱۴۰۰ - ۹:۱۰ ب٫ظ

  سلام خوب. هستید شبتون بخیر ، من از تبریز مزاحم ، میشم ، می خواستم بپرسم ، من ماه تیرماه لکه قرمز، دیدم ، الانم مرداد هست خبری از پریودی ، نیست الانم دارم ۸روز عرق رازیانه ، می خورم ،

  پاسخ
  زهره مرداد ۷, ۱۴۰۰ - ۹:۱۵ ق٫ظ

  سلام من رابطه داشتم ولی ۷ روزبعداز رابطه پریودشدم و قبل از پریودی کمر درد داشتم وزمانی هم پریودشدم کمر درد دارم و شکمم ورم کرده احتمال بارداری وجودداره؟

  پاسخ
  سمیرا تیر ۱۰, ۱۴۰۰ - ۴:۳۸ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید میگم من تقریبا فک میکنم دوهفتس حاملم نشانه هاشم دارم ولی الان خونریزی داشتم تا سه روز لکه بینی نبوده کامل بودعالان حاملم یان

  پاسخ
  ناشناس تیر ۳, ۱۴۰۰ - ۸:۵۱ ق٫ظ

  من دوماه که حامله هستم ولی خون سیاه امده ممکن هست که سقط کرده باشم

  پاسخ
  براهویی مرداد ۱۵, ۱۴۰۰ - ۷:۰۰ ب٫ظ

  سلام‌خسته‌نباشید‌من‌یک‌هفته‌است‌که‌پریودم‌عقب‌افتاده‌حالت‌تهوه‌هم‌دا رم‌نزدیکی‌هم‌داشتم‌جلوگی ی‌هم‌نداشتم‌الان‌لکه‌بینی‌دارم‌باکمردردپنج‌ماه‌پیش‌هم‌یک‌سقط‌داشتم‌

  پاسخ
  حسنی خرداد ۱۳, ۱۴۰۰ - ۹:۵۷ ب٫ظ

  من الان چهارهفته و پنج روزه ک گفتن باردارم طبق ازمایشات و سونو ولی متاسفانه دوروزه ک پریود اونم شدید شدم الان یعنی باردار نیستم جواب سوالمو بدین لطفن

  پاسخ
  سکینه صادقی خرداد ۷, ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸ ق٫ظ

  سلام من علایم بارداری دارم ولی چهار روز مونده پریودم پریود شدم

  پاسخ
  تینا اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴ ب٫ظ

  سلام هفته پیش رابطه کامل داشتم و پنج روز پیش هم همینطور که قصد بارداری داشتم اما امروز سرتاریخ قاعدگیم پریود شدم چرا باردار نشدم ایا؟؟! ببخشید میشه پاسخ سوالم رو بدین ممنون میشم

  پاسخ
  نغمه اردیبهشت ۸, ۱۴۰۰ - ۱:۱۴ ق٫ظ

  سلام خسته نباشین من اخرین رابطم مربوط به حدوده ۵.۶ هفته پیشه .پریود هم شدم این ماه نشدم تست گرفتم مثبت بوده چجوری میشه؟

  پاسخ
  S.m فروردین ۲۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹ ق٫ظ

  سلام من الان تقریبا هفته ی۵بارداری هستم و خونریزی کم تر از پریودی و روشن همراه با درد زیر شکمی همانند پریودی دارم ایا احتمال خطر وجود دارد ؟

  پاسخ
  فاطیما فروردین ۲۳, ۱۴۰۰ - ۳:۰۰ ب٫ظ

  سلام من ۱۹ سالمه و به یک سال و ۳ ماه که ازدواج کردم
  یه سوال داداشتم ممنون میشم کمکم کنید
  راستش من ۱۵ روز بعد پریودیم رابطه داشتم و اقدام به بارداری کردم و الان که ۱۵ روز از رابطم گذشته پریود شدم همراه با کمر درد هرازگاهی هم زیر شکمم درد میکنه فقط روز اول درد داشتم روز دوم دردم کمتر شده و فکر کنم که خونریزی هم کم شده حالا نمیدونم پریود شدم یا دلیلش لانه گزینی

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۲۳, ۱۴۰۰ - ۲:۵۸ ب٫ظ

  سلام من ۱۹ سالمه و به یک سال و ۳ ماه که ازدواج کردم
  یه سوال داداشتم ممنون میشم کمکم کنید
  راستش من ۱۵ روز بعد پریودیم رابطه داشتم و اقدام به بارداری کردم و الان که ۱۵ روز از رابطم گذشته پریود شدم همراه با کمر درد هرازگاهی هم زیر شکمم درد میکنه فقط روز اول درد داشتم روز دوم دردم کمتر شده و فکر کنم که خونریزی هم کم شده حالا نمیدونم پریود شدم یا دلیلش لانه گزینی

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۲۱, ۱۴۰۰ - ۶:۱۱ ب٫ظ

  سلام بعد از هر اقدام موقع پریود خونریزی بیشتری دارم
  وحامله نمیشم آمپول تخمک گذاری زدم تاثیری نداشت نمیدونم چی کار کنم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  مرمر فروردین ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید ۱۲روز بعد از نزدیکی که خیلی هم مشکوک نبود از بتا دادم ۱.۲بود همون روز هم پریود شدم ایا نیاز هست دوباره تست بدم،؟

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید ۱۲روز بعد از نزدیکی که خیلی هم مشکوک نبود از بتا دادم ۱.۲بود همون روز هم پریود شدم ایا نیاز هست دوباره تست بدم،؟

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۸:۴۴ ب٫ظ

  سلام وقت به خیر من ۲۴ بهمن تاریخ آخرین پریودم هست بی بی چک زدم مثبت بوده وآزمایشم هم دادم عددش ۴۴۰ بود امروز خونریزی دارم علتش چیه؟

  پاسخ
  سحر فروردین ۹, ۱۴۰۰ - ۱:۳۱ ق٫ظ

  سلام ۱۸بهمن پریود شدم و بعد از پریود از ۲۴ تا ۲۶ نزدیکی داشتم جهت بارداری ولی ۲۷ بهمن دوباره پریود شدم با لخته همراه بود ولی گرفتگی عضلات شکم و کمر درد شدید ودرد کشاله ران داشتم تست و ازمایش دادم منفی بود اسفند ۲۰ ام دوباره پریود شدم ولی با مقدار کم و قهوه ای رنگ ولی ۴ روز بود از طرفی احساس خوبی تو ناحیه شکم ندارم و شکمم سفت و بزرگ شده ب نظرتون بار دارم سونو بدم یا نه

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۸, ۱۴۰۰ - ۹:۲۰ ق٫ظ

  سلام من دوروز بود از پریودم میگذشت شب یه لکه بینی شدم همیشه هم پریودم قاطی نبود تو روز ۵شب پریود میشدم
  آیا الان من باردارم یا نه بهم جواب بدید خواهشن???

  پاسخ
  منیره فروردین ۵, ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹ ق٫ظ

  سلام من نزدیک یک سال اقدام ب بارداری کردم.۲۳اسفند ماه باید پریود میشدم ولی نشدم.بعد۱۲روز پریود شدم.همیشه پریودم هم منظم بود.

  پاسخ
  امنه فروردین ۲, ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷ ب٫ظ

  سلام‌من‌اقدام‌ولی‌الان‌پریود‌شدم‌نمیدوستم‌حامله‌یا‌نه‌چون‌اعلامش‌داشتم

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۱۵, ۱۳۹۹ - ۸:۵۱ ب٫ظ

  سلام من ۴ روزی از پریوم گذاشتی الان خونریزی دارم الان ممکن هست بارداریم باشیم

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۱۵, ۱۳۹۹ - ۸:۴۹ ب٫ظ

  سلام من ۴ روزی از پریود م گذاشتی بود الان خونریزی داریم الان ممکن هست بارداریم باشیم

  پاسخ
  لیلا اسفند ۱۳, ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶ ب٫ظ

  یک هفته عقب انداختم بعدش یک روز ب صورت لخته خونریزی داشتم بعدش پاک ام فقط یه روز خونریزی داشتم ب نطرتون علت چیه؟

  پاسخ
  لیلا اسفند ۱۳, ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴ ب٫ظ

  یک هفته عقب انداختم بعدش یک روز ب صورت لخته خونریزی داشتم بعدش پاک ام فقط یه روز خونریزی داشتم ب نطرتون علت چیه؟

  پاسخ
  نگین اسفند ۸, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵ ب٫ظ

  سلام من تو راه اقدام بودم و سونو دادم تخمک آزاد شده و این سه بار زدم مثبت شد ولی بعد از اینکه یک ماه تکمیل شد پریود شدم

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۷, ۱۳۹۹ - ۱:۰۰ ق٫ظ

  سلام دکتر من ۱۵بهمن ماه پریود بودم بعدش اقدام کردیم , دکتر قرص مدروکسی پروژسترن دادند از شب ۱۵ دوتا دونه تا ۱۰ شب خورده شود, من نتونستم کامل ۱۰ شب بخورم , حساسیت داشتم به دارو , سردرد , حالت تهوع , ظهر ها بی حال میشدم , حالت عصبی داشتم , فقط پنج شب فقط تونستم بخورم , ۶ اسفند ماه لکه هست , آیا امکان هست باردار باشم

  پاسخ
  مهناز بهمن ۳۰, ۱۳۹۹ - ۶:۰۳ ق٫ظ

  سلام یک هفته ده روز قبل پریودی نزدیکی داشتم .بعدش پریود شدم .احتمال بارداری هست؟

  پاسخ
  اف.ام بهمن ۲۷, ۱۳۹۹ - ۵:۰۲ ق٫ظ

  سلام‌ وقتتون بخیر من ده روزه پریودم عقب افتاده البته پریودهام تقریبا نا منظمه . آخرین رابطع سکسم ۴ ماه پیش بوده البته شکی بین من و همسرم پیش اومد من حتا قرص اورژانسی هم خوردم ۲۴ ساعت بعد ضمنا من حدود ۱۰ سال دستگاه آی یو دی داشتم تقریبا یک ماه پیش دستگاه رو خارج کردم بعد از ترانس واژینال دکتر گفتن کیست دارم و آمپول وریدی برام تجویز کردن اسمش خاطرم نیست همون که مثل خمیر تزریق میشه حالا نگرانیم بخاطر این ده روز عقب انداختنه ممکنه باردار باشم؟ تو این مدت هم پریود شدم و منظم بوده ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  اف . ام بهمن ۲۷, ۱۳۹۹ - ۴:۴۷ ق٫ظ

  سلام‌ وقتتون بخیر من ده روزه پریودم عقب افتاده البته پریودهام تقریبا نا منظمه . آخرین رابطع سکسم ۴ ماه پیش بوده البته شکی بین من و همسرم پیش اومد من حتا قرص اورژانسی هم خوردم ۲۴ ساعت بعد ضمنا من حدود ۱۰ سال دستگاه آی یو دی داشتم تقریبا یک ماه پیش دستگاه رو خارج کردم بعد از ترانس واژینال دکتر گفتن کیست دارم و آمپول وریدی برام تجویز کردن اسمش خاطرم نیست همون که مثل خمیر تزریق میشه حالا نگرانیم بخاطر این ده روز عقب انداختنه ممکنه باردار باشم؟ تو این مدت هم پریود شدم و منظم بوده ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  فاطمه بهمن ۲۵, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲ ق٫ظ

  سلام
  لطفا کمکم کنید
  ۱۴ روز بود که اقدام کرده بودم به خاطر سفت شدن شکمم.و کمردرد ی قابل تحمل که موقع ایستادن شدتش بیشتر می شد, بیبی چک زدم یک خط پررنگ روی c افتاد یک خط صورتی هم خیلی پایین تر از t افتاد.
  روز ۱۵ تاریخ همیشگی پریودم بود که لکه قهوه ای دیدم ولی احتیاج به پد داشتم.الان که روز ۱۶ پریودم از دیروز بیشتر شده و رنگش تیره تر و لخته داره , از پریود های قبلیم رنگش تیره تر است ,کمرمم هنوز درد داره و هر از گاهی زیر شکمم هم درد میکنه
  ایا احتمال بارداری میشه داد?

  پاسخ
  S.m فروردین ۲۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ

  سلام عزیزم ازمایش خون بده

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۳۱, ۱۴۰۰ - ۰:۰۹ ق٫ظ

  سلام من چهار زود ازموقع پریود شدنم میگذره اما علائم بارداری مثله حالت تهوع نداره ایاحامله هستم یاهنوز مشخص نیست تاچندروز مشخص میشه حاملم

  پاسخ
  جرفی بهمن ۲۳, ۱۳۹۹ - ۹:۱۱ ق٫ظ

  سلام یک ماه امه بعدش به خونریزی افتادم رفتم پیشه متخصص شیاف بهم داد تا شب خون قط شد الان از صبح به خونریزی افتادم علتش چیه

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۲۳, ۱۳۹۹ - ۹:۰۸ ق٫ظ

  سلام یک ماه امه بعدش به خونریزی افتادم رفتم پیشه متخصص شیاف بهم داد تا شب خون قط شد الان از صبح به خونریزی افتادم علتش چیه

  پاسخ
  فائزه بهمن ۲۲, ۱۳۹۹ - ۰:۵۰ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر من تقریبا ۲۰روزپیش تست بارداری خون دادم مثبت بود ولی الان ۴ روزه لکه بینی دارم وسونوگرافی هم بچه رو نشون نمیده نگران کننده س ؟؟؟

  پاسخ
  ششش بهمن ۲۰, ۱۳۹۹ - ۷:۵۵ ب٫ظ

  سلام من پریودیم دو روز بود فقط امروز صبح بی بی زدم ی خط تیره و ی خط کمرنگ افتاد ولی بعدش دوباره بی بی زدم منفی شد

  الان احتمال باردار بودن هست؟

  پاسخ
  شش بهمن ۲۰, ۱۳۹۹ - ۷:۵۳ ب٫ظ

  سلام من پریودیم دو روز بود فقط امروز صبح بی بی زدم ی خط تیره و ی خط کمرنگ افتاد ولی بعدش دوباره بی بی زدم منفی شد

  الان احتمال باردار بودن هست؟

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۲۰, ۱۳۹۹ - ۱:۰۲ ب٫ظ

  سلام امروز پنچ روز از پریودم میگذره قبلاپریودی نامنظم داشتم اما شش ماه هست با مراجعه به پزشک منظم شده‌ ولی‌ دلیل عقب افتادگی این‌ ماه رو نمیدونم وخیلی کم امروز لک داشتم لطفآ راهنماییم کنین

  پاسخ
  S.m فروردین ۲۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳ ق٫ظ

  یه چند روز صبر کن تا تقریبا ۱۴روز از زمان پریودی بگذره اگه بطور همسشگیت پریودـنشدی تست بزن

  پاسخ
  اکرم خرداد ۸, ۱۴۰۰ - ۲:۱۰ ب٫ظ

  سلام من باید ۲۱ خرداد موقع پریودیم هستش ولی ۸ خرداد شدم بعد پد رو خون نمیاد ولی وقتی دستشویی میرم میاد خون بعد آمپول آزاد سازی زدم … بعد کمردرد خیلی هستم

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۲۰, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹ ب٫ظ

  سلام امروز پنچ روز از پریودم میگذره قبلاپریودی نامنظم داشتم اما شش ماه هست با مراجعه به پزشک منظم شده‌ ولی‌ دلیل عقب افتادگی این‌ ماه رو نمیدونم وخیلی کم امروز لک داشتم لطفآ راهنماییم کنین

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۱۳, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱ ق٫ظ

  سلام بعد سه روز جواب مثبت بی بی چک پریود شدم چ دلیلی داره

  پاسخ
  غزل بهمن ۹, ۱۳۹۹ - ۱:۵۳ ب٫ظ

  سلام من یه ماه پیش اقدام کردم و سروقع پریودم شدم و سه روز بیشتر نبود ودل درد خفیفم داشت وقبلاا تا هفت روز میرفت الان یعنی من باردارم

  پاسخ
  ناشناس بهمن ۹, ۱۳۹۹ - ۸:۵۳ ق٫ظ

  سلام منم امروز ده روزه از پریودم گذشته بود و امروز لک بینی داشتم برم دکتر

  پاسخ
  نازنین اسفند ۱۳, ۱۳۹۹ - ۶:۳۴ ب٫ظ

  سلام منم علائم بارداری در هفته اول رو داشتم الان موقعه پریم بود که لکه بینی دارم

  پاسخ
  مژگان فروردین ۱۲, ۱۴۰۰ - ۲:۳۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید تورو خدا جوابمو بدید کمک کنید من ۱۵ بهمن پریود شدم بعد از قطع خونریزی خوب که پاک شدم دو روز بعدش نزدیکی داشتم و پریود نشدم و همه علائم بارداری رو داشتم ولی متاسفانه امروز که ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ هستش دل درد و کمر درد شدید گرفتم و خونریزی شدید دارم ایا احتمالش هست باردار باشم تو رو خدا جوابمو بدید خیلی نگرانم و استرس دارم

  پاسخ
  فاطمه دی ۱۶, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱ ق٫ظ

  سلام، خواهرِاستادم ۵ ماه اول بارداریش رو خبرنداشت، چون پریود میشد.دقیقا توزمان پریودیش وباهمون شرایط.
  ماه پنجم هم بخاطرکمردرد دکتررفت فهمید بارداره…

  پاسخ
  فاطمه اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۰ - ۷:۱۵ ب٫ظ

  دقیقا مادرمنم بااینکه قرص میخورد باردارشد و سه ماه اول مثل ماه های قبل بارداری پریود میشد واصلا تانزدیک‌چهارماهگی نفهمیده بودحامله است یه غده سفت زیر دلش بود رفت سونوکرافی فهمید حاملست😂😂

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۰, ۱۴۰۰ - ۷:۳۴ ب٫ظ

  سلام من شش ماهه اقدام کردم ولی هرماه پرید میش
  ولی این ماه پنج روز ازپریدم گزشته کمردرد شدیدشکم درد شدید وخون ریزی خیلی تیره دارم لطفن کمکم کنید

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب