اسکویرت چیست؟ تفاوت ارگاسم و اسکویرت در زنان

توسط تیم محتوای پزشک خوب
این مقاله توسط تیم محتوای پزشک خوب تالیف شده است.

اسکویرت در زنان از جمله مواردی است که شاید بیشتر زنان در رابطه با آن اطلاعات بسیار کمی دارند. به همین دلیل است که بسیاری زنان هنوز هم تفاوت بین ارگاسم و انزال را کامل درک نکرده‌اند. این دو مقوله کاملا متفاوت هستند و در واقع می‌توان گفت که انزال نتیجه ارگاسم در بدن زنان است. اندام تناسلی زنان طوری طراحی شده است که برای رسیدن به اسکویرت به اندام تناسلی آقایان نیاز ندارند. بلکه برای ارگاسم است که به آن نیاز خواهند داشت. اسکویرت (squirt) یا همان انزال در زنان در واقع به مایعی گفته می‌شود که در حین رابطه جنسی از اندام تناسلی زنان خارج خواهد شد. این مایع از دیواره اندام تناسلی در زنان خارج می‌شود.

در این مقاله همراه ما باشید تا علاوه بر درک تفاوت بین ارگاسم و اسکویرت، در رابطه با انزال در زنان هم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فهرست مطالب
 •  

  ارضا شدن زنان در رابطه جنسی

  سوال اینجاست که آیا در هنگام ارضا شدن، زن هم مثل مرد آب دارد؟ معمولا ارضا شدن زنان به دو دسته تقسیم شده است:

  دسته اول: این نوع که رواج بیشتری در بین زنان دارد ارگاسم زنان یا ارضای واژینال نام‌ گرفته است. در این نوع ارضا، مایع منی از واژن خارج می‌شود، این مایع سفید رنگ بوده و بوی خاصی ندارد. در صورتی که مایع منی بوی نامطبوعی دهد، حاکی از عفونت داخل بدن و اغذیه نامناسب فرد است.

  دسته دوم: انزال از طریق مجرای ادرار، نوع دوم ارضا شدن در زنان است. البته این نوع ارضا شدن خیلی رایج نیست، چون مایع منی در زمان ارضا شدن با فشار به سمت بیرون پرتاب می‌شود.

  اسکویرت در زنان چگونه است؟

  اسکویرت در زنان نتیجه یک جریان روانی و ذهنی است که نتیجه آن از اندام تناسلی زنان خارج می‌شود. غده‌ای شبیه به پروستات در اندام تناسلی زنان به نام پاراترال وجود دارد، این غده در دورتادور مجرای خروجی مثانه قرار گرفته است و توسط یک بافت ماهیچه‌ای محافظت می‌شود. در زمان اسکویرت در زنان این غده تحت فشار قرار می‌گیرد و تمام محتویات خود را از طریق اندام تناسلی زنان خارج می‌کند. این مایع از دیواره واژن ترشح خواهد شد

  تکنیک‌های رسیدن به انزال در زنان چیست؟

  راه و روش‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند زنان را به اوج لذت جنسی و ارگاسم برساند. برای انجام این کار باید نسبت به این راه و روش‌ها آگاهی کامل داشته باشید، منطقه بسیار حساسی در زنان وجود دارد که نقطه G نامگذاری شده است. این نقطه درست در امتداد طول مثانه قرار گرفته است. بسیاری از زنان در زمان برقراری رابطه جنسی بدون تحریک نقطه G به ارگاسم می‌رسند در حالی که، اکثر زنان بدون تحریک نقطه G به هیچ عنوان اوج لذت جنسی را تجربه نمی‌کنند.
  یکی از مهم‌ترین نواحی که در تکنیک‌های ارضای همسرتان باید به آن توجه داشته باشید نقطه G است. البته بسیاری از زنان به دلیل ترس از خروج ادرار در حین خروج مایع منی، جلوی آن را می‌گیرند. این کار بسیار اشتباه است، عدم خروج مایع منی می‌تواند معایب زیادی برای بدن داشته باشد.

  اسکویرت یا ارگاسم

  خروج مایع منی در حین انزال چگونه است؟

  این مایع با توجه به حجم خارج شده می‌تواند سفید رنگ یا زرد رنگ باشد. البته هرچه میزان بیشتری از مایع منی خارج شود، شفافیت آن هم بالاتر خواهد رفت. نوع و میزان انزال در زنان متفاوت است از این رو ممکن است در برخی خارج شدن مایع منی بدون بو باشد و در برخی دیگر  بوی نامطبوعی دهد.
  مایع منی در زنان ساختاری مشابه ترشحات پروستات در مردان دارد البته با این تفاوت که در آن اسپرمی وجود ندارد. این مایع از مقداری گلوکز و آنزیم‌های دیگری همچون پروستات اسید فسفات ساخته شده است. البته علاوه بر این مواد اوره و کراتین هم در آن دیده شده است. این مایع تنها در زمان انزال و برقراری رابطه جنسی از زنان خارج می‌شود.
  در رابطه با حجم منی خارج شده از بدن زنان می‌توان گفت که حجم آن به شرایط جسمی بدن زنان و میزان آب موجود در بدن بستگی دارد. مقدار حجم این مایع به هیچ عنوان قابل کنترل نیست.

  پزشک خوب در راستای آگاهی بخشی درباره موضوعات جنسی مقالات متعددی را زیر نظر متخصصان این حوزه آماده کرده است.
  مشاهده لیست مقالات

  آیا همه‌ی زنان اسکویرت را تجربه می‌کنند؟

  بسیاری از زنان هستند که به دلیل عدم داشتن اطلاعات و آگاهی کامل در رابطه با سکس و شناخت بدن خود، شاید نتوانند اسکویرت را تجربه کنند. زنان زیادی به صورت آگاهانه جلوی خروج مایع منی و ارضا شدن خود را می‌گیرند، این موضوع می‌تواند مانع رسیدن به اوج لذت جنسی در خود و طرف مقابلشان شود. طبق نظر پزشکان اولین و مهم‌ترین دلیل که می‌تواند مانع خروج مایع منی در زنان شود، ترس از خروج ادرار همراه با این مایع است.
  بسیاری از زنان به اشتباه در زمان خروج مایع منی باعث توقف رابطه جنسی می‌شوند، این موضوع یک کار بسیار اشتباه است و تنها باعث سرکوب کردن حس و میل جنسی در شما و شریک مقابلتان خواهد شد. پس بهتر است با کسب اطلاعات بیشتر و بهتر درباره رابطه جنسی و سکس به دنبال لذت‌بخش‌تر شدن آن برای خود و همسرتان باشید.

  آیا بین ارگاسم و اسکویرت تفاوتی وجود دارد؟

  باید بگوییم که ارگاسم در زنان یک عمل بسیار پیچیده است و تمام زنان توانایی آن را دارند تا به اوج لذت جنسی(ارگاسم) برسند. اما معمولا در هر زنی این موضوع متفاوت است، علائم و نشانه‌های رسیدن به ارگاسم در زنان (روحی و جسمی)می‌تواند متفاوت باشد. ارگاسم و انزال با یکدیگر اتفاق می‌افتند، در واقع ارگاسم به انقباضات غیرارادی اسفکترهای مقعدی و عضلات دیگر مربوط است و به کشاله ران و جاهای دیگر هم کشیده خواهد شد. انزال در زنان از طریق مجرای موجود در ناحیه تناسلی ایجاد می‌شود. اما ارگاسم در مغز زنان ایجاد می‌شود، به همین دلیل در زمان اوج لذت جنسی در ذهن خود به ارگاسم می‌رسند که نتیجه آن اسکویرت خواهد بود.

  اسکویرت زنان

  فواید اسکویرت در زنان چیست؟

  بسیاری از مقالات نشان‌دهنده آن است که اسکویرت در زنان می‌تواند روی سلامت مو و پوست آن‌ها تاثیرگذار باشد. در صورتی که منابع علمی و پزشکان بسیار کمی این موضوع را تایید می‌کنند. از نظر پزشکان این گفته‌ها چندان علمی نیست. در واقع لذت و رضایت ایجاد شده بعد از اسکویرت و ارگاسم می‌تواند تاثیر بسیاری روی روحیه فرد داشته باشد. این لذت می‌تواند باعث کاهش استرس در زنان شود و منجر به روابط جنسی بهتری شود.
  اسکویرت می‌تواند با کاهش استرس خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد و سردردهای مزمن را از بین ببرد. البته زمانی که زنان به ارگاسم می‌رسند این میزان رضایت بیش از قبل خواهد شد. اسکویرت با متعادل ساختن هورمون‌های بدن در زنان می‌تواند منجر به آرامش و ثبات در خلق‌وخوی آن‌ها شود.

  عدم اسکویرت در زنان چه عواقبی دارد؟

  عدم اسکویرت یا عدم رسیدن به ارگاسم یکی از معضلات زنان در رابطه جنسی است. بسیاری از زنان به دلیل عدم دریافت تحریک درست و مناسب نمی‌توانند به ارگاسم برسند و همین موضوع می‌تواند عواقب بسیاری را برای زنان به همراه داشته باشد. ازجمله عواقب عدم ارگاسم در زنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تعادل در هورمون‌های جنسی زنان
  • عدم رضایت از روابط زناشویی
  • مشکلات روحی و روانی و عدم ثبات اخلاقی در زنان
  • احساس خجالت و سرخوردگی در زنان
  • افزایش استرس و اضطراب

  نکات مهم داشتن یک رابطه جنسی خوب

  • عشق‌بازی و نوازش قبل از شروع رابطه جنسی را فراموش نکنید.
  • در زمان شروع رابطه جنسی بدن خود را در راحت‌ترین حالت ممکن قرار دهید، تا استرس نداشته باشید.
  • بهتر است از یک موزیک ملایم در زمان رابطه جنسی استفاده کنید. گوش دادن موزیک باعث آرام شدن شرایط بدنی شما خواهد شد.
  • سعی کنید تکنیک‌های مختلف برقراری رابطه جنسی را یاد بگیرید و همیشه به دنبال متنوع ساختن شرایط باشید.

  سخن پایانی پزشک خوب

  برای داشتن یک رابطه جنسی سالم و رضایت بخش باید نسبت به بدن خود و تکنیک‌های عشق‌ورزی اطلاعات کاملی کسب کنید. زمانی که نسبت به ساختار بدن خود آشنایی کامل پیدا کنید می‌توانید در برقراری رابطه جنسی بسیار کامل و بی عیب و نقص باشید.

  برای مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع روی دکمه زیر کلیک کنید
  مقالات مرتبط

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  سارا اسفند ۲, ۱۴۰۱ - ۰:۳۹ ق٫ظ

  سلام من موقع ارضاع شدن هیچ وقت پیش نیومده که آب از بدنم خارج بشه.خیلی دوست دارم تجربه کنم،باید چیکارکنم

  پاسخ
  فاطیما دی ۲۷, ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶ ب٫ظ

  برای رسیدن ب اسکوریت چکار کنم؟

  پاسخ
  رها دی ۱۷, ۱۴۰۱ - ۲:۳۵ ق٫ظ

  سلام دکتر
  من کاملا به ارگاسم میرسم ولی اصلا ترشح یا همان آب ازم خارج نمیشه علتش چیه؟
  قبلا قبل از شروع خودمو خیس میکردم الا بعد از اینکه تمام میشه فرداش تازه شورتم خیس میشه خودمم دلیلشو نمیدونم لطف کنید توضیح بدین چرا

  پاسخ
  سامی آذر ۱۱, ۱۴۰۱ - ۹:۱۶ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر میخاستم بدونم که چجوری زنان را به این اسکویرت بیاریم یعنی چیکار کنیم که این مایع بیاد بیرون؟؟؟

  پاسخ
  معصومه آبان ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۳۸ ب٫ظ

  سلام،من رابطه کامل یا دخول ندارم ولی بدون دخول با همسرم سکس داریم،و اینکه حین تحریک کلیتوریس من حس میکنم ادرار و یچیزی از واژنم همزمان میاد ،این برای همسرم لذت بخشه وبرای منم همینطور اما اینکه یکمی رنگش زرد و بوی بدی میده یا شبیه به بوی ماهی میده نگرانم میکنه،به پزشک مراجعه کردم و عفونت واژینال ندارم ،ممکنه عفونت ادراری باشه؟ که بعداز ارضا شدن این بود رو داره؟ ممنون میشم پاسخ بدین🤎

  پاسخ
  اشرف آبان ۲۲, ۱۴۰۱ - ۴:۴۲ ب٫ظ

  سلام، روز بخير!
  ايا همه خانم ها ميتونن اين ارضا شدن رو تجربه كنن؟
  اگه ميتونن ميشه راه حلش رو بگيد
  با تشكر

  پاسخ
  زهرا آبان ۸, ۱۴۰۱ - ۷:۲۴ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم اگر در حین رابطه جنسی خانم ارضا بشه ولی هیچ آب منی ازش بیرون نیاد
  این یعنی خانم مشکل داره؟
  آب منی حتما باید بیرون بیاد؟…

  پاسخ
  عسل شهریور ۲۴, ۱۴۰۱ - ۵:۰۹ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میخاستم بدونم قرص یا دارویی هست ک با استفاده از اون بشه ک من موقع ارضا شدن و تحریک مایعی ک از من خارج میشه هم زیاد باشه هم ب اصطلاح بپاشه؟

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۷, ۱۴۰۱ - ۶:۰۸ ب٫ظ

  آیا واقعا سایز آلت مردانه تاثیری در ارگاسم زنان دارد یا اینم بخاطر عدم اطلاعات کافی بخصوص خانم هاست …. جوری شده که اگه زنی ارگاسم نشه میگن میوفته دنبال یه مرد دیگه و رابطه ی خود رو بهم میزنه …واقعا درسته یا خرافات؟

  پاسخ
  ناشناس تیر ۲۶, ۱۴۰۱ - ۵:۵۵ ب٫ظ

  سلام ، مقاله ی خوبی بود اطلاعات بسیار ارزشمندی بود 😊 تقریبا همه دوس دارن که معشوقشون رو به ارگاسم برسونن . . اما ، امممااااا . . . چجوری باید به اوج لذت رسید ؟! نه بلدیم نه تو مقاله بود 😊

  پاسخ
  رز تیر ۳, ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳ ق٫ظ

  سلام، من قبل از ارضا شدن ریتم طبیعی دارم و با معاشقه همسرم بدنم آماده میشه و مایع لزج داخل و اطراف واژن میبینم،
  اما هیچوقت بعد از ارضا شدن هیچ مایعی از بدنم خارج نمیشه. باید به دکتر مراجعه کنم؟

  پاسخ
  Yasaman تیر ۱, ۱۴۰۱ - ۳:۲۸ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میخاستم بدونم قرص یا دارویی هست ک با استفاده از اون بشه ک من موقع ارضا شدن و تحریک مایعی ک از من خارج میشه هم زیاد باشه هم ب اصطلاح بپاشه؟

  پاسخ
  سارا خرداد ۱۴, ۱۴۰۱ - ۳:۳۰ ق٫ظ

  سلام.من وقتی ارضا میشم مایعی از من خارج نمیشه حتی دهانه واژنم هم خشک هس و خیلی اذیت میشم میشه جواب بدین.ممنون میشم

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۰, ۱۴۰۱ - ۸:۱۵ ب٫ظ

  سلام سارا جان شما احتمالا مشکل خشکی واژن دارید که می تونه ناشی از عفونت واژن باشه پس به سرعت به یه متخصص مراجعه کن

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۳, ۱۴۰۱ - ۱:۴۶ ق٫ظ

  مایع شفاف بیرون ریخته شده قبل از ارضا خانم رو چی بهش میگن ؟
  و اینکه اگر میزان خروج این مایع خیلی زیاد باشه و به دفعات ، میتونه برای سلامتی خانم مضر باشه ؟

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۱ - ۴:۰۱ ب٫ظ

  چرا هنگام رسیدن به ارگاسم بدترین خاطره ی زندگیم مثل تلخ ترین صحنه ی یک فیلم شدیدا دراماتیک در ذهنم با تمام جزئیات و رنگها ظاهر میشه و در نزدیکترین زمان به ارگاسم همه چی از بین میره؟

  پاسخ
  محمد آبان ۱, ۱۴۰۱ - ۹:۴۵ ق٫ظ

  همسر یکی از دوستانم این مشکل رو داشت به یک روانشناس یا سکس تراپ مراجعه کردن و در بیشتر مواقع هم مشکل روانشناختی هستش و خیلی زود مشکلشون برطرف شد
  اصلا هم دارو و این ها نیاز نداشتن و فکر میکنم در بیشتر مواقع همینطور هست و با راهنمایی دکتر و کار کردن روی خودتون با توجه به مواردی که دکتر میگه راحت مشکل رفع میشه
  نگران نباشید و به پزشک مراجعه کنید

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۱ - ۳:۵۱ ب٫ظ

  عالی مفید

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۱ - ۱:۰۴ ب٫ظ

  واقعا مفید و کاربردی و کامل بود
  سپاس فراوان

  پاسخ
  مریپینن فروردین ۹, ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ ب٫ظ

  همه ی زنان قابلیت انزال دارند؟

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۷, ۱۴۰۰ - ۵:۴۶ ب٫ظ

  سلام خیلی مفید بود ممنون

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب