جستجوی پیشرفته
2

متخصص جراحی قلب و عروق خوب | بهترین متخصص جراحی قلب و عروق

در صورتی که درگیر مشکلاتی از قبیل و... هستید، می‌توانید در این صفحه از میان بهترین متخصصان جراحی قلب و عروق متخصص مناسب خود را انتخاب کرده و با مراجعه به یک متخصص جراحی قلب و عروق خوب، مشکل خود را درمان کنید.

لیست متخصص‌ها:

19 متخصص یافت شد

حذف همه فیلترها

متخصص جراحی قلب و عروقمتخصص جراحی قلب و عروق
فیلتر بر اساس تخصص
(x متخصص جراحی قلب و عروق)
فیلتر بر اساس حوزه کاری
(x متخصص جراحی قلب و عروق)
فیلتر بر اساس شهر
فیلتر بر اساس منطقه
فیلتر بر اساس بیمه
جنسیت متخصص
زن
هر دو
مرد
مشاوره تلفنی داشته باشد
مشاوره آنلاین داشته باشد

هر آنچه نیاز است راجع به متخصص جراحی قلب و عروق بدانید

تخصص جراحی قلب و عروق

در ابتدا لازم است به تفاوت تخصص کاردیولوژی یا قلب و عروق و این رشته بپردازیم.

تخصص قلب و عروق به پیشگیری، تشخیص و درمان و پیگیری اختلالات و بیماری های مرتبط با قلب هم چون اختلالات مادرزادی قلب، بیمار یهای عروق کرونر، نارسایی قلب، بیماری های دریچه ای بیماری های مرتبط با فشار خون و ... می‌پردازد و درمان آنها را به صورت مدیکال و دارویی و یا با کمترین مداخله (مثل انژیوگرافی یا آنژیوپلاستی) انجام می‌دهد.

متخصصان این رشته بعد از دوران عمومی و قبولی در رشته قلب، به این تخصص آمده اند و یا از رشته تخصصی داخلی، فوق تخصص داخلی قلب گرفته اند.

در صورتی که در درمان بیماری قلبی نیاز به مداخله جراحی باشد، متخصص قلب بیمار را به جراح قلب ارجاع می‌دهد. جراحان قلب کسانی هستند که بعد از مقطع عمومی در رشته جراحی عمومی قبول شده اند و اینک فوق تخصص جراحی قلب گرفته اند.

پس در صورتی که یک علامت قلبی، مثلا درد قفسه سینه هنگام فعالیت دارید، یا پزشک تشخیص داده است که نوار قلب شما غیر طبیعی است و یا بیماری مادرزادی قلبی دارید، باید به متخصص قلب و عروق (و نه جراح قلب) مراجعه کنید و در صورتیکه در درمان شما نیاز به عمل جراحی باشد این روند توسط پزشک معالج شما طی خواهد شد.

 

اعمال جراحی رایج در جراحی قلب

گرفتاری عروق کرونر قلب یک پاتوفیزیولوژی شایع در کسانی است که با مشکلات قلبی مراجعه می‌کنند، که موجب عدم خون رسانی کامل به بافت قلب می شود و می‌تواند به سکته قلبی بیانجامد. بعد از تشخیص این مساله که توسط متخصص قلب انجام می‌شود، جراح قلب و عروق با توجه به میزان درگیری سعی در باز کردن رگ گرفتار می‌کند. اعمال جراحی چون استنت گذاری و بالن گذاری به این منظور انجام می‌شود. صورتی که گرفتاری وسیع تر باشد از عمل بای پس که ایجاد یک رگ فرعی جهت تامین خون رسانی است، استفاده می‌شود.

قطعا در انتخاب نوع عمل، سن بیمار، علایم فرد و بیماری های زمینه ای نقش دارند.

بیماری های مادرزادی قلب مساله دیگری است که به درمان جراحی نیاز دارد. بیماری هایی چون نقص در دیواره های قلبی و باز ماندن مجرای شریانی از این دسته هستند. البته در مواردی بدون مداخله و به صورت خود به خودی درمان می‌شوند، ولی به طور کل درمان قطعی آنها جراحی است.

بیماری های دریچه ایی که شامل تنگی دریچه ها و یا بی کفایت شدن آنهاست مورد بعدی هستند. این مشکل اغلب در افراد مسن و توسط اکو قلب مشخص می‌شود و با عمل جراحی و تعویض دریچه درمان می‌گردد.

جراحی عروق بزرگی چون آئورت نیز در این تخصص می‌گنجد.

همین طور اورژانس های قلب نیز نیاز به عمل جراحی فوری دارند.

تومورهای قلب (میکزوم) خیلی شایع نیستند ولی در صورت تشخیص درمان آنها جراحی است.

 

دوران نقاهت بعد از عمل جراحی قلب

از آنجا که قلب را شاید بتوان حیاتی ترین ارگان بدن نامید، عمل جراحی آن مخاطره آمیز و پر استرس است. لذا مراقبت دوران نقاهت بعد از عمل، هم از نظر فیزیکی و هم روانشناختی اهمیت فراوان دارد. رعایت توصیه های پزشک معالج و انجام تمرین های داده شده در کاهش عوارض بعد از عمل نقش شایانی دارد. در بهبود علایم روحی بیمار نیز مشاوره روانشناسی اهمیت به سزایی خواهد داشت.