لوگو پزشک خوب
لوگو پزشک خوب
جستجوی پیشرفته
2
پوست و مو، زیبایی و لیزر در شهرهای مختلف
محبوب ترین متخصصین پوست و مو، زیبایی و لیزر پزشک خوب
دکتر فاطمه طرزی - خدمات زیبایی
پوست و مو، زیبایی و لیزر
تهران
5
مشاهده اطلاعات بیشتر
دکتر علیرضا غلامپور - خدمات زیبایی
پوست و مو، زیبایی و لیزر
تهران
4.5
مشاهده اطلاعات بیشتر
دکتر رویا فاتحی - خدمات زیبایی
پوست و مو، زیبایی و لیزر
تهران
5
مشاهده اطلاعات بیشتر
دکتر علی منطق - خدمات زیبایی
پوست و مو، زیبایی و لیزر
شیراز
4
مشاهده اطلاعات بیشتر
دکتر شراره حیدری - خدمات زیبایی
پوست و مو، زیبایی و لیزر
تهران
4
مشاهده اطلاعات بیشتر
دکتر محمد وطن پور ممان - خدمات زیبایی
پوست و مو، زیبایی و لیزر
بهارستان
5
مشاهده اطلاعات بیشتر

هر آنچه نیاز است راجع به خدمات زیبایی بدانید

خدمات زیبایی 

این روزها با زیاد شدن توجه افراد جامعه به ویژه خانم ها به مقوله زیبایی و تلاش برای زیباتر شدن و زیباتر ماندن، تعداد مراجعات به کلینیک های زیبایی افزایش یافته است و انجام خدمات زیبایی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در این نوشته سعی می کنیم به توضیحاتی کلی درباره روش ها و نحوه اثربخشی آنها بپردازیم تا با دانش بیشتر به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

در وهله اول لازم به ذکر است در ابتدای آشنایی با یک مرکز از قانونی بودن آن مرکز و داشتن مجوزهای معتبر از سوی سازمان بهداشت و درمان اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن شوید که خدمات آن مرکز زیر نظر پزشک مجرب و متخصص انجام شود. چراکه امروزه در بسیاری از مراکز و سالن های زیبایی خدمات زیبایی به مراجعه کنندگان داده می شود که نظارت پزشک بر آنها وجود ندارد.

به طور کل خدماتی که در مراکز زیبایی ارایه می شود با تمرکز بر روی پوست ومو می باشد.

در مبحث پوست پروسیجرهایی مختلفی انجام می شود که به مهم ترین آنها اشاره می کنیم:

 

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست که با هدف بر طرف کردن آثار پیری  مثل کاهش چین و چروک کاهش افتادگی و افزایش الاستیسیته پوست انجام می شود.یکی از روش های شایع فعلی تزریق بوتاکس است که از طریق فلج کردن عضلات پر حرکت صورت مثل ناحیه پیشانی و دور چشم انجام می شود و باعث کم کردن خطوط پیشانی اخم و دور چشم می شود. نوع بوتاکس و محل صحیح تزریق آن اهمیت فراوان دارد و حتما باید توسط متخصص انجام شود.

 

تزریق ژل

روش دیگر تزریق فیلر(ژل) است که از این روش به ویژه در محل هایی که با کاهش بافت چربی همراه بوده است(مثل دور چشم) استفاده می شود. از فیلر هم چنین برای پر کردن اسکار ناشی از جای جوش و نیز برجسته کردن لب یا گونه و یا ایجاد زاویه فک هم استفاده می شود.

 

لیزر

روش دیگر استفاده از دستگاه ها به ویژه انواع لیزر هاست که به علت کمتر بودن عوارض احتمالی طرفداران زیادی دارد. برای مثال استفاده از لیزر فرکشنال که با بازسازی و تحریک ساخته شدن رشته های کلاژن همراه است، سبب می شود  قوام و سفتی پوست افزایش یابد و چروک های ریز پوست از بین ‌برود. از لیزر فرکشنال امروزه به منظور پیشگیری از چین و چروک هم استفاده می گردد.

 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روش دیگری است که همانطور که از اسمش پیداست تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل با عمق و سرعت تعیین شده به‌طور همزمان وارد پوست می‌شوند. عمق و تعداد سوزن ها بسته به نوع پوست و عمق چین و چروک ها و توسط پزشک تعیین می گردد. پوست در پاسخ با تولید رشته‌های کلاژن و الاستین موجب افزایش ضخامت و کشسانی می شود. کلاژن سبب جوانی و شادابی پوست و الاستین سبب سفتی و کشسانی پوست می گردد. برطرف کردن جای اسکار پوستی نیز مقوله پرطرفدار دیگری است که در کلینیک های پوست به آن می پردازند. استفاده از فیلر به منظور پر کردن نواحی فرو رفته ناشی از آکنه، استفاده از روش های پیلینگ(لایه برداری) هم چون میکرودرم و نیز روش هایی مثل پانچ که با ایجاد برش های ریز همراه است به این منظور استفاده می شود.انتخاب روش مناسب بستگی به میزان فرورفتگی و تراکم آنها دارد.

در درمان کک و مک انواع لک و تیرگی هایی که در اثر افزایش سن نور خورشید و یا پروسه هایی همچون بارداری و .. ایجاد می شوند از روش هایی مثل میکرودرم و انواع لیزر استفاده می گردد.

 

زیبایی در زمینه مو

در زمینه کارهای زیبایی که در زمینه مو انجام می شود دو هدف کلی کاهش ریزش موی سر و درمان کچلی سر و همچنین کاهش موهای زاید در نواحی دیگر بدن دنبال می شود.

برای درمان ریزش مو بعد از چک کردن اختلالاتی که ریزش مو را به دنبال دارند هم چون کم خونی یا اختلالات تیرویید و مشکلات هورمونی و عدم پاسخ به درمان دارویی استفاده از روش های تهاجمی تر مثل پی آر پی وانواع کاشت مثل اف یو پی و اف ای تی و .. استفاده می شود. در پی آر پی با سانترفیوژ خون و جدا کردن پلاکت آن و تزریق آنها به به ناحیه ایی از سر که با کاهش مو همراه است، رشد مجدد موی سر را خواهیم داشت.از آنجایی که پلاکت فاکتورهای غنی تقویت کننده مو را دارا می باشد، از این طریق، رشد مو را سرعت می بخشد.باید توجه داشت این روش زمانی کاربرد دارد که فولیکول موی فعال در آن منطقه وجود داشته باشد.زمانی که کچلی سر به خاطر عدم وجود فولیکول فعال باشد روش موثر رشد مو کاشت مو خواهد بود که مکانیسم کلی آن برداشتن فولیکول مو از ناحیه پر موی سر(بانک مو) و پیوند زدن فولیکول مو در ناحیه کم مو خواهد بود.روش های انجام آن امروزه بسیار متنوع شده است و انتخاب روش مناسب نیازمند تحقیق و مشاوره با افراد کارشناس است

در رفع موهای زاید هم ابتدا باید علت زمینه ایی با بررسی آزمایش هورمونی بررسی شود و در صورت نبودن بیماری خاص از انواع مختلف لیزر و یا ای پی ال برای رفع موهای زاید استفاده می شود.