جستجوی پیشرفته
2

فلوشیپ نارسایی قلب و پیوند قلب خوب | بهترین فلوشیپ نارسایی قلب و پیوند قلب

در صورتی که درگیر مشکلاتی از قبیل و... هستید، می‌توانید در این صفحه از میان بهترین متخصصان قلب و عروق متخصص مناسب خود را انتخاب کرده و با مراجعه به یک متخصص قلب و عروق خوب، مشکل خود را درمان کنید.

لیست متخصص‌ها:

5 متخصص یافت شد

حذف همه فیلترها

متخصص قلب و عروقفلوشیپ نارسایی قلب و پیوند قلب
فیلتر بر اساس تخصص
(x متخصص قلب و عروق)
فیلتر بر اساس حوزه کاری
(x فلوشیپ نارسایی قلب و پیوند قلب)
فیلتر بر اساس شهر
فیلتر بر اساس منطقه
فیلتر بر اساس بیمه
جنسیت متخصص
زن
هر دو
مرد
مشاوره تلفنی داشته باشد
مشاوره آنلاین داشته باشد

هر آنچه نیاز است راجع به متخصص قلب و عروق بدانید

متخصص قلب و عروق 

همانطور که از نام این تخصص مشخص است، با پیشگیری، تشخیص، درمان و پیگیری اختلالات و بیماری های مرتبط با قلب سر و کار دارد.

بیماری هایی همچون اختلالات مادرزادی قلب، بیماری های عروق کرونر، نارسایی قلب، بیماریهای دریچه ای قلب، بی نظمی ها یا آریتمی های قلبی، بیماری های عضله قلب (میوکارد)، بیماری های مرتبط با فشار خون در این تخصص به آنها پرداخته می‌شوند.

انجام معاینه منظم فرد توسط پرشک عمومی و یا متخصص قلب و عروق، یکی از بهترین راه‌های تشخیص بیماری‌های قلبی است. چراکه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه دستگاه های پزشکی، خیلی از مشکلات قلبی در مراحل اولیه تشخیص داده می‌شوند و با دارو کنترل می‌شوند و نیاز به جراحی را کم می‌کنند. از طرف دیگر در بسیاری از مشکلات قلبی همچون بیماری های عروق کرونر و بیماری های مرتبط با فشار خون زمینه ژنتیکی بسیار موثر است که در این افراد معاینه منظم به جهت پیشگیری انجام می‌شود.

 

ابزارهای پر کاربرد در تشخیص بیماری های قلبی:

 • اکو کاردیوگرافی: برای اطلاع از وضعیت دریچه‌ها و حفره‌های قلبی، عملکرد پمپاژ و اختلال‌های مادرزادی قلبی استفاده می‌شود که وسیله ایی کاملا بی خطر می‌باشد.
 • نوار قلب: فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می‌کند و نشان‌دهنده نحوه عملکرد ریتم قلب است.
  با نوار قلب می‌توان تا حد زیادی شواهدی از سکته قلبی را مشخص کرد.مزیت آن ساده و ارزان بودن و دسترس بودن آن است.
 • تست ورزش: تست ورزش مانند نوار قلب است، با این تفاوت که بیمار روی دستگاه تردمیل حرکت می‌کند و نوار قلب ثبت می‌شود.
  اگر اختلالی در عملکرد ریتم و خون‌رسانی قلبی وجود داشته باشد، با تست ورزش مشخص می‌شود.
  این روش برای تشخیص گرفتگی عروق کرونر مفید است.
 • آنژیوگرافی: جزو روش‌های تهاجمی برای بررسی قلب است. در روش آنژیوگرافی بیمار باید بستری شود و از شریان کشاله ران یا دست، کاتترهای نازکی را به قلب می‌فرستند و داخل عروق کرونر تزریق انجام می‌شود تا عروق و حفره های قلبی بررسی شوند. ‎
  این وسیله تشخیصی است، ولی در حین تشخیص و در صورت وجود گرفتگی عروق، می‌توان با آن اقدام به باز کردن رگ خونی با بالون یا استنت‌گذاری (آنژیوپلاستی) نیز کرد.

چه کسانی باید بررسی از نظر قلب و عروق انجام دهند:

 • در بسیاری از بیماری ها برای مثال دیابت بررسی عملکرد قلب و عروق به صورت مرتب باید صورت گیرد. یا در بیمار با مشکلات تنفسی حتما باید بررسی قلب انجام شود.
 • افرادی که در اقوام درجه اول آنها بیماری قلبی وجود دارد پیگیری را از سن کمتر باید آغاز کنند. در افراد جوان تر انجام تست ورزش بسیار کمک کننده است.
 • افراد سیگاری
 • افرادی که چربی خون بالا دارند.
 • افراد با فشار خون بالا. در این مورد باید دانست فشارخون بالا در اکثر موارد علامتی ندارد و تنها راه تشخیص آن، چک کردن مرتب فشارخون توسط پزشک است.
 • افراد چاق
 • افراد علامت دار

علائم شایع بیماری های عروق کرونر شامل درد و احساس سنگینی قفسه سینه است. البته درد می‌تواند محدود به قفسه سینه نباشد و شانه چپ، فک پایین تا ناف را دربرگیرد. تنگی نفس حین فعالیت علایم شایع دیگری است. درد قلبی می‌تواند با تعریق و تهوع همراه باشد. در خیلی از موارد بیماری عروق کرونر با درد معده و مشکلات گوارشی اشتباه گرفته می‌شود که باید به آن توجه شود.

علائم شایع در نارسایی قلبی تنگی نفس، که هنگام خواب بدتر می‌شود و وجود تورم در بدن به ویژه در پاها می‌باشد، که اغلب در افراد مسن ایجاد می‌شود و که نیازمند مراجعه به پزشک است.

مواردی که گفته شد در حیطه متخصص قلب و عروق قرار دارند. در درمان بیماری های قلب زمانی که نیاز به مداخله جراحی باشد جراحی توسط جراح قلب و عروق صورت می‌گیرد که رشته مجزایی است. تشخیص زودهنگام در بسیاری از موارد نیاز به عمل جراحی را کاهش می‌دهد.

رعایت رژیم غذایی کم کلسترول و تغییر سبک زندگی و داشتن روزانه 30-20 دقیقه فعالیت بدنی دو امر مهم در بهبود عملکرد قلب و کاهش ریسک بیماری های قلبی است.