جستجوی پیشرفته
2

جراح مغز و اعصاب خوب در اصفهان | بهترین جراح مغز و اعصاب در اصفهان

در صورتی که درگیر مشکلاتی از قبیل ویزیت های تخصصی و عمل های جراحی در ستون فقرات، دیسک های کمری و گردنی، تومورهای مغزی، بیماری های مادرزادی مغزی و نخاعی، ضربه های مغزی و شکستگی های ستون فقرات، درد و جراحی های میکروسکوپیک مغز و نخاع و هیپوفیز، جراحی تومورهای مغزی، جراحی و درمان دیسک های گردنی و کمری و تنگی های کانال نخاعی و... هستید، می‌توانید در این صفحه از میان بهترین روانشناسان اصفهان متخصص مناسب خود را انتخاب کرده و با مراجعه به یک جراح مغز و اعصاب خوب، مشکل خود را درمان کنید.

لیست متخصص‌ها:

29 متخصص یافت شد

حذف همه فیلترها

جراح مغز و اعصاباصفهان
فیلتر بر اساس تخصص
(x جراح مغز و اعصاب)
فیلتر بر اساس حوزه کاری
فیلتر بر اساس شهر
(x اصفهان)
فیلتر بر اساس منطقه
فیلتر بر اساس بیمه
جنسیت متخصص
زن
هر دو
مرد
مشاوره تلفنی داشته باشد
مشاوره آنلاین داشته باشد

هر آنچه نیاز است راجع به جراح مغز و اعصاب بدانید

تخصص جراحی مغز و اعصاب(نوروسرجری)

جراحی مغز و اعصاب شاخه ای از علم پزشکی می‌باشد که به مشکلات سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع)، سیستم عصبی محیطی، سیستم عصبی اتونوم یا خودکار و ساختارهای حفاظت کننده آنها، مثل جمجمه و ستون فقرات می‌پردازد. و پس از تشخیص اقدامات لازم برای درمان جراحی و مراقبت های بعد از آن را انجام می‌دهد.

از اشتباه افراد ندانستن تفاوت رشته های تخصصی اعصاب و روان، داخلی مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب است که در اینجا اشاره مختصری می‌کنیم. متخصص اعصاب و روان همان روانپزشک است که به مشکلات منتال مثل شخصیت و خلق و خو و .. می‌پردازد. در رشته تخصص داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) بیماری هایی بحث می‌شوند که نیاز به درمان جراحی ندارند (مانند ام اس)، ولی در نوروسرجری بحث جراحی برای درمان مطرح است.

پزشک عمومی بعد از اتمام دوره هفت ساله و پس از شرکت در آزمون دستیاری و قبولی، طی یک دوره 5 الی 6 ساله، آموزش های لازم جهت درمان را فرا می‌گیرد که همانطور که گفته شد اکثر آنها جز واحدهای جراحی هستند.

بيماری های كه در حیطه كار جراحان مغز و اعصاب (نوروسرجن ها) قرار دارد، شامل:

  • تومورهای مغزی
  • ضربه مغزی
  • برخی خونریزی های مغزی مانند خونریزی های ناشی از اختلالات عروقی مغز
  • دررفتگی دیسک در سراسر ستون فقرات
  • تنگی کاانل نخاعی ستون فقرات
  • ضربه های ستون فقرات و آسیب های نخاعی
  • تومور‌های نخاعی
  • تومورها و ضایعات اعصاب محیطی
  • دردهای غیرقابل كنترل مانند دردهای بیماران سرطانی و یا دردهای ناشی از آسیب‌های نخاعی
  • عفونت های مغز و نخاع و .... 

از شایع ترین موارد مراجعه در این تخصص، ضربه به سر (طی تصادفات، سقوط و ...) هستند که در خیلی از موارد منجر به خونریزی های داخلی مغزی می‌شوند و خیلی فوری نیازمند مداخله جراحی هستند.
تومورهای مغزی نیز مورد دیگری هستند که گاهی تصادفی توسط پزشک عمومی یا سایر تخصص ها تشخیص و ارجاع داده می‌شوند. علایمی مانند سردردهای شدید که اغلب ناگهانی ایجاد می‌شوند، استفراغ ناگهانی، اختلالات بینایی یا بویایی، اختلالات شناختی، ضعف پیشرونده در یک سمت بدن می‌توانند علایم هشدار باشند. البته قطعا این به آن معنا نیست که هر سردردی نشانه تومور مغزی است، ولی در صورتیکه چند علامت را با هم دارید یا سیر افزاینده در آنها حس می‌کنید، به سادگی از کنار آن نگذرید و درد را با مسکن خاموش نکنید. ابتدا به متخصص نورولوژی مراجعه کنید تا علایم را بررسی کند و در صورت لزوم سی تی اسکن یا ام ار ای درخواست کند و روند تشخیص کامل انجام شود و در پروسه درمان در صورتی که نیازمند مداخله نوروسرجن باشد، ارجاع توسط ایشان انجام می‌شود.