لوگو پزشک خوب
لوگو پزشک خوب
جستجوی پیشرفته
2
مشاور صنعتی سازمانی در شهرهای مختلف
محبوب ترین مشاوران صنعتی سازمانی پزشک خوب
فرشته کاظمی - مشاور، روانشناس
مشاور، روانشناسمشاور شغلی مشاور صنعتی سازمانی مشاور تحصیلی
اصفهان
4.5
مشاهده اطلاعات بیشتر
دکتر احسان کریم پور - مشاور، روانشناس
مشاور، روانشناسمشاور تحصیلی مشاور شغلی مشاور فردی
تهران
5
مشاهده اطلاعات بیشتر
زهره امراللهی - مشاور، روانشناس
مشاور، روانشناسمشاور فردی مشاور صنعتی سازمانی روانشناس نوجوان
تهران
5
مشاهده اطلاعات بیشتر
سید ابوالفضل موسوی - مشاور، روانشناس
مشاور، روانشناسمشاور تحصیلی مشاور شغلی مشاور صنعتی سازمانی
قدس - تهران
5
مشاهده اطلاعات بیشتر
اصغر محمدی - مشاور، روانشناس
مشاور، روانشناسمشاور صنعتی سازمانی
یزد
4
مشاهده اطلاعات بیشتر

هر آنچه نیاز است راجع به مشاور، روانشناس بدانید

روانشناس کیست و روانشناسی چیست؟

روانشناس کسی است که رفتار، شخصیت، روابط بین فردی، نحوه یادگیری و انگیزه را در انسان‌ها به شکل حرفه‌ای بررسی می‌کند و چگونگی ارتباط افراد با یکدیگر و محیط را شناسایی می‌کند. روانشناسی علم مطالعه رفتار و فرآیند‌های ذهن انسان و سایر موجودات براساس روش‌های علمی است.

چه کسانی نیاز به روانشناس دارند؟

افرادی به روانشناس نیاز دارند که از اختلالات روحی و روانی رنج می‌برند؛ این افراد بیمارانی هستند که مشکلات و اختلالات روحی و روانی آن‌ها به مرحله‌ای رسیده که توسط خودشان قابل حل نمی‌باشد. در واقع بیماری این افراد باید حتما توسط بهترین روانشناس پیگیری و درمان شود.

در چه مواردی باید به روانشناس مراجعه کرد؟

زندگی بسیاری از ما همواره با چالش‌هایی همراه است و مسائلی برای همه ما پیش می‌آید که حل آن‌ها در برخی مواقع برایمان غیرممکن است. تفاوتی ندارد که یک عزیز از دست داده باشیم یا احساس اضطراب بر ما غلبه کرده باشد؛ در هر حالت باید بدانیم هر مشکل غیرقابل حلی که زندگی ما را تحت الشعاع قرار داده با مراجعه به بهترین روانشناس در دسترس و مشاوره گرفتن از او قابل حل خواهد بود.

چگونه بهترین روانشناس را پیدا کنیم؟

بهترین روانشناس وجود ندارد اما برای پیدا کردن یک روانشناس خوب راه‌های زیادی وجود دارد. ما می‌توانیم از پزشکان متخصص پرس‌و‌جو کنیم، از دوستان یا اعضای خانواده خود سوال کنیم، از منابع انسانی محل کار خود بپرسیم، اگر محصل یا دانشجو هستیم پرسش از کادر مدرسه یا دانشگاه خود را فراموش نکنیم و در آخر می‌توانیم از طریق وب گردی و جستجو در اینترنت جواب سوال خود را پیدا کنیم.

روانشناس خوب چه ویژگی‌های دارد؟

یک روانشناس خوب باید دلسوزی و هم‌دردی خود را به بیمار نشان دهد و همواره صبور و شنونده بسیار خوبی باشد. دارای مهارت‌های ارتباطی قوی باشد و از سلامت روان برخوردار باشد و به سلامت خود اهمیت دهد. رفتار و گفتار یک روانشناس باید بسیار سنجیده و فردی راز نگهدار باشد. بهترین روانشناس ‌ها مهارت‌های بین فردی خوبی داشته و به دنبال افزایش سطح دانش و توانایی خود هستند.

تفاوت روانشناس، روانپزشک و روانکاو در چیست؟

روانپزشکی علم بررسی مشکلات بهداشت روان و تشخیص، مدیریت و پیشگیری از آن‌ها است؛ در واقع روانپزشک بیشتر روی درمان با دارو تمرکز دارد. در حالی که روانشناس کسی است که بطور تخصصی در رشته روانشناسی تحصیل کرده؛ اما برخلاف روانپزشکان پزشک نیست و صلاحیت تجویز دارو و نوشتن نسخه و انجام اقدامات پزشکی را ندارد. روانکاوها روان درمانگرانی هستند که از نظریه‌های فروید و سایر نظریه پردازان علم روانکاوی پیروی می‌کنند و معمولا بامسائل هیجانی سر و کار دارند و دارو تجویز نمی‌کنند.

فرق روانشناس و مشاور در چیست؟

روانشناس کسی است که بطور تخصصی در رشته روانشناسی تحصیل کرده و صلاحیت تجویز دارو و نوشتن نسخه و انجام اقدامات پزشکی را ندارد. مشاور کسی است که با استفاده از فنون علم روانشناسی به افراد در انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌هایشان کمک می‌کند. تفاوت این دو در آن است که افراد مبتلا به اختلال روانی باید توسط روانشناس درمان شوند و مشاور تنها وظیفه هدایت افراد را دارد.

آیا روانشناس دکتر است؟

از نظر فنی هر کس که دارای مدرک از دانشگاه پزشکی باشد به عنوان دکتر شناخته می‌شود. روانشناسان به این دلیل که در دانشکده پزشکی تحصیل نکردند، دکتر به معنی پزشک به حساب نمی‌آیند. اما همانگونه که در اکثریت رشته های دانشگاهی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی وجود دارد، در رشته های روانشناسی، مشاوره، روانسنجی و ... هم دکترای تخصصی این رشته ها وجود دارد. کسانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی، در آزمون دکترای تخصصی و مصاحبه پذیرفته شوند، پس از قبولی در آزمون جامع، می‎توانند عنوان دکتر را در پیشوند اسم خود داشته باشند.

آیا روانشناس می‎تواند دارو تجویز کند؟

خیر، روانشناس کسی است که بطور تخصصی در رشته روانشناسی تحصیل کرده و صلاحیت تجویز دارو و نوشتن نسخه و انجام اقدامات پزشکی را ندارد.

هزینه مراجعه به روانشناس چه قدر است؟

هزینه‌هایی که یک روانشناس از مراجعین خود می‌گیرد متفاوت است. قیمت هر جلسه مشاوره بسته به نوع خدمات ارائه شده و نحوه مشاوره متفاوت است؛ اما مبلغ آن طبق تعرفه مشاوره روانشناسی که سازمان نظام روانشناسی اعلام می‎کند، سالانه تعیین می‌شود.

هر آنچه نیاز است راجع به مشاور صنعتی سازمانی بدانید

مشاوره صنعتی سازمانی چیست؟

مشاوره صنعتی سازمانی فرآیندی که در آن روانشناس صنعتی سازمانی، خدمات زیر را به مدیران صنایع و سازمان ها ارائه می‎دهد:

  1. ارائه خدمات تخصصی روانشناسی در گرایش صنعتی و سازمانی شامل:
  • افزایش بهره وری سازمان به کمک تدوین استراتژی های مؤثر مدیریت، بازاریابی و فروش از طریق تحلیل رفتار کارکنان سازمان، افراد واسط و مصرف کنندگان نهایی و نیز استراتژی هایی حذف حداکثری افراد واسط و افزایش دسترسی به مصرف کنندگان نهایی
  • مدیریت امور کارکنان و منابع انسانی و حل تعارضات و مشکالت مربوط به منابع انسانی سازمان از جمله مسائل: انگیزشی، استرس، افسردگی، ناخشنودی، تعارض کار-خانواده، عدم سنخیت فرد با شغل، تعهد کم کارکنان به سازمان، احساس بی مسئولیتی، غیبت از کار، ترک شغل و . . .
  1. فعالیت های کارمندیابی: مصاحبه شغلی مؤثر، جذب بهترین افراد و گمارش آن ها به مشاغلی متناسب با مهارت ها، توانایی ها و شخصیت آن ها (همتاسازی شخص-شغل)
  2. بالندگی سازمانی: بهبود ارتباطات در محل کار، فعالیت های گروهی، فرهنگ سازمانی، جو سازمانی و ساختار سازمانی
  3. تحلیل شغل، توصیف شغل و طراحی مشاغل
  4. مسائل مربوط به محیط کار: ارگونومی محیط، ابزار و تجهیزات، ایمنی، فنگ شویی، روانشناسی رنگ و . . .
  5. انجام پژوهش های سازمانی: تشخیصی، آماری، سنجش نگرش و . . .
  6. آموزش و کارآموزی کارکنان
  7. و . . .