یا نام متخصص را جستجو کنید

نتیجه جستجوی متخصص (برحسب فیلترها): متخصص پوست و مو - تهران

283 مورد یافت شد
  • 1
  • 2
  • ...
  • 29

آدرس 1 : تهران - سعادت آباد - سرو غربی- بین میدان کتاب و چهار راه سرو- ساختمان نگار- طبقه اول واحد ٤٨
آدرس 2 : تهران - قیطریه - بلوار کاوه - بالاتر از دولت- ساختمان کیمیا - طبقه ٥ واحد ٣٢
آدرس 3 : تهران - پاسداران - بوستان نهم - روبروی بیمارستان لبافی نژاد - کلینیک تخصصی پوست و لیزر بهروز
  • 1
  • 2
  • ...
  • 29

تمامی آدرس ها را بر روی نقشه می توانید مشاهده کنید

loading...

هر آنچه نیاز است راجع به متخصص پوست و مو بدانید

تخصص پوست ومو

پوست خارجی ترین لایه بدن و بهترین نمایشگر درون بدن است. پوست به عنوان اولین و قوی ترین محافظ بدن در برابر میکروب ها و عوامل مضر خارجی شناخته می شود، به علاوه بسیاری از  بیماریهای داخلی اولین نشانه خود را با تغییرات پوستی نشان می دهند، لذا حفظ سلامتی و توجه به تغییرات طبیعی و غیر طبیعی آن اهمیت بالایی دارد.

این روزها با توجه به تمرکز زیاد افراد جامعه به ویژه خانم ها به مقوله زیبایی، تخصص پوست و مو جز رشته های پر طرفدار در میان رشته های تخصصی پزشکی شناخته می شود. درحالیکه باید توجه داشت  مقوله اصلی که در این تخصص باید به آن پرداخته شود همانند دیگر رشته های پزشکی، در وهله اول، بیماری های پوست و مو هستند.

یکی از مسایل مهم در درمان بیماریهای پوستی که بهتر است  همین ابتدا به آن بپردازیم، طولانی بودن طول مدت درمان است. برای مثال یکی از شایع ترین بیماری های پوستی که منجر به مراجعه افراد به کلینیک های پوست و مو می شوند، انواع آکنه ها هستند که باتوجه به سن درگیری این بیماری که اکثرا حول و حوش بلوغ رخ میدهد، مراجعین افراد جوان را شامل می شود که حساسیت خاصی به زیبایی خود دارند و پوست هم جلوه گر اصلی زیبایی و طراوت فرد است. از طرفی همانطور که گفته شد درمان بیماری های پوستی پروسه ای زمان بر است و اینکه انتظار داشته باشید با یک یا دوبار مراجعه تغییر شگرفی رخ دهد، عملا غیر ممکن است. حال حساسیت زیاد یک جوان بر زیبایی خود و طولانی بودن مدت زمان درمان منجر می شود که وی به پزشک معالج خود شک کند و مرتبا در صدد تغییر از پزشکی به پزشک دیگر باشد،  که این نه تنها مشکل را حل نمیکند، باعث بدتر کردن علایم بیماری می شود. لذا توصیه میشود در درمان بیماری های پوستی صبور باشید و به پزشک معالج اعتماد کنید، توصیه های ایشان را برای دفعات مراجعه جدی بگیرید و منتظر معجزه در زمان کم نباشید.

از دیگر مواردی که نقش مهمی در درمان بیماری های پوستی دارند، رعایت نکاتی است که به شیوه زندگی فرد مربوط است، که این توصیه ها توسط پزشک به شما داده می شوند. برای مثال درماتیت یا همان اگزماهای پوستی بیماری پوستی شایعی است که درمان دارویی آن بدون رعایت نکات حفاظتی (مانند پرهیز از شستشوی مکرر دست ها، عدم تماس مکرر با مواد شوینده،  چرب نگه داشتن دست ها و... ) بی ثمر می ماند.

از دیگر بیماری هایی که یک متخصص پوست و مو به آنها می پردازد می توان به بیماری های زیر اشاره کرد:

انواع کهیر و آنژیوادمپسوریازیس
لیکن پلانویتیلیگو(برص)
عفونت های باکتریال پوست مانند زردزخم و سلولیت 
عفونت های باکتریال مقاربتی مانند سیفلیس و شانکرویید
عفونت های ویروسی پوست مثل زگیل و هرپس
عفونت های قارچی مثل انواع تینه آ و کاندیدیازیس
ضایعات مرتبط با گزش
بیماری های تاولی
انواع خال ها
ضایعات پیش بدخیمی و سرطان های پوست
بیماری های  مربوط به مو مثل ریزش مو منطقه ای و انواع آلوپسی 
بیماری های ناخن
و بسیاری بیماری دیگر

برای تشخیص بیماری های پوستی گاه پزشک به چندین مراجعه بیمار نیاز دارد تا تغییرات شکل ضایعه و پاسخ یا عدم پاسخ به درمان را زیر نظر بگیرد. همچنین جهت تشخیص، گاه از نمونه برداری از ضایعه و ارسال آن به آزمایشگاه مجهز استفاده می کند (مثلا برای ضایعات مشکوک به بدخیمی یا برای تشخیص ضایعات قارچی).

جهت درمان بیماری های پوست علاوه بر درمان های دارویی که اساس کار را تشکیل می دهند، امروزه با انواع دستگاه های پیشرفته رو به رو هستیم که جای خود را در این رشته باز کرده اند. دستگاه هایی که روز به روز به نام های آنها افزوده می شوند و برای انواع پروسیجرهای زیبایی از آنها استفاده می شود. لازم به ذکر است انتخاب نوع دستگاه به ساختمان پوست شما، سن، نوع ضایعه پوستی و عوامل دیگر بستگی دارد که حتما باید با مشاوره پزشک حاذق صورت گیرد. لذا استفاده از تجارب دیگران را به تنهایی سرلوحه خود قرار ندهید.