زن در یک روز چند بار می‌تواند ارضا شود | ارگاسم چندگانه زن

توسط علی قائم‌مقامی
این مقاله توسط علی قائم‌مقامی ترجمه شده است.

زنان ممکن است از هر نوع تحریک در هر جلسه نزدیکی، از یک تا پنج بار ارگاسم شوند. حتی این احتمال مطرح است که رقم تعداد ارگاسم زنان از این تعداد هم بیشتر باشد.

ارگاسم چندگانه برای بسیاری از افراد جذاب است. ممکن است شما بتوانید این تعداد ارگاسم را تجربه کنید، اما باید بدانید که این مقدار در هر فرد متفاوت است. یعنی شاید برای فردی یک بار در یک رابطه کافی باشد درحالیکه به دنبال چند ارگاسم باشد.

با این حال، انزال و ارگاسم – با استمنا یا رابطه جنسی با شریک زندگی – هرگز نباید صدمه ببیند. اگر احساس درد می‌کنید، ترمز رابطه را بکشید.

آموزش سکس و مطالب جنسی برای زوجین موضوعی است که در ایران به دلایلی کمتر به آن پرداخته می شود. همراه ما باشید تا در ادامه این مطلب متوجه شوید که چرا برخی از افراد می‌توانند بیش از یک ارگاسم تجربه کنند، تفاوت ارگاسم و انزال چیست و موارد دیگر.

فهرست مطالب
 • تعریف ارگاسم چندگانه

  یک فرد زمانی ارگاسم‌های متعددی را تجربه می‌کند که چندین ارگاسم بسیار نزدیک به هم داشته باشد. فاصله بین هر ارگاسم افرادی که چندین ارگاسم دارند، تنها چند ثانیه بین است. در برخی افراد ارگاسم‌های متعدد در نهایت منجر به کاهش برانگیختگی می‌شود. برخی افراد هم در عرض چند دقیقه دوباره برانگیخته می‌شوند و بلافاصله پس از آن دوباره به ارگاسم می‌رسند.

  یک مطالعه نشان می دهد که ۱۲٪ از زنان فنلاند، چندین ارگاسم را پشت سز هم تجربه می‌کنند. این ارقام در چندین گروه از زنان در سال‌های ۱۹۹۹، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار گرفت که نتایج آن مشابه بود.
  یک نظرسنجی آنلاین در سال ۲۰۱۷ از ۱۲۵۰ زن در بریتانیا نشان داد که ۷۰ درصد از زنان حداقل یک بار ارگاسم‌های متعدد را تجربه کرده‌اند.

  داشتن ارگاسم متعدد در یک جلسه در واقع بسیار رایج است

  برای بسیاری از افراد، دستیابی به یک ارگاسم در هنگام رابطه جنسی کافی است. اما ممکن است برخی افراد تا چند بار دیگر ارضا نشوند، رابطه شان را به اتمام نرسانند. لازم به ذکر است که مکانیزم بدن هر شخص در رابطه جنسی متفاوت است.

  در یک طرح آماری، مشخص شد که بیش از یک سوم شرکت کنندگان دارای ارگاسم چندگانه بودند. بنابراین این امر یک اتفاق رایج است و و این امکان وجود دارد که بسیاری افراد چندین ارگاسم در یک جلسه واحد را تجربه کنند.

  این اتفاق ممکن است از طریق رفتارهای متفاوتی از جمله لمس اعضای حساس، از جمله تحریک کلیتوریس، دخول در واژن یا رابطه مقعدی حاصل گردد.

   

  ارگاسم‌های متعدد در مقابل انباشته

  ارگاسم‌های متعدد زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد به ارگاسم می‌رسد، سپس بعد از چند دقیقه بار دیگر می‌تواند به ارگاسم برسد. این بازه زمانی در هر فردی با توجه به شرایط بدنی که دارند متفاوت خواهد بود. ارگاسم‌های متعدد اساساً به این معنی است که چندین ارگاسم جداگانه را با فاصله چند دقیقه از هم تجربه می‌کنند.
  هدف ارگاسم انباشته جلوگیری از اوج گیری کامل فرد است تا موجی از ارگاسم را تجربه کند و برای مدت طولانی‌تری در حالت ارگاسم باقی بماند.

   

  دوره ریکاوری بعد از ارگاسم زنان کوتاه تر است

  زنان نسبت به مردان، دارای یک مزیت تکاملی هستند: آنها می‌توانند سریع تر از انزال یا ارگاسم قبلی “بهبود یابند”. این دوره بهبودی به عنوان دوره نسوز نیز شناخته می‌شود.

  در چند ثانیه و چند دقیقه پس از انزال یا ارگاسم، بدن شما یک انتقال دهنده عصبی ارسال می‌کند که به ثبات آن کمک می‌کند. پس از گذشت این مدت زمان، شما ممکن است دوباره بتوانید به ارگاسم یا انزال برسید.

  برای افرادی که واژن دارند، یعنی زنان، دوره مقاوم سازی معمولاً سریع است – گاهی تنها چند ثانیه – این امر به شما امکان می‌دهد در مدت زمان کوتاه تری نسبت به مردان آماده ارگاسم باشید.‌

  پزشک خوب در راستای آگاهی بخشی درباره موضوعات جنسی مقالات متعددی را زیر نظر متخصصان این حوزه آماده کرده است.
  مشاهده لیست مقالات

   

  بستگی به تعریف شما از ارگاسم دارد

  انزال و ارگاسم اغلب به عنوان یک رویداد در هم آمیخته می‌شوند، اما ممکن است ارگاسم بدون انزال و یا بالعکس اتفاق بیفتد.

  ارگاسم به معنای یک افزایش هیجان شدید، حساسیت و احساس است. عضلات منقبض می‌شوند، ضربان قلب افزایش می‌یابد و فشار خون بالا می‌رود. لذت کاملاً شدید است و معمولاً مقدم بر انزال است.

  برای زنان، انزال زمانی اتفاق می‌افتد که در حین تحریک جنسی مایعی از مجرای ادرار خارج شود. برخلاف مردان، این مایع منی ندارد. همچنین متفاوت از مایعات تولید شده هنگام روشن شدن قوای جنسی است.

  طبق اطلاعات آماری یک منبع معتبر، در سال ۱۹۸۴، حدود ۱۲۶ نفر از ۲۳۳ شرکت کننده زن، یعنی ۵۴ درصد افراد اعلام کردند که حداقل یک بار انزال را تجربه کرده اند.

  با این حال، آنچه که برای یک شخص معمول است ممکن است برای شخص دیگری نباشد، بنابراین اگر قبلاً این مسئله را تجربه نکرده اید، بر آن تاکید نکنید.

  ارگاسم های چندگانه مجزا و ارگاسم مداوم

  برخی از افراد در یک جلسه چندین ارگاسم مجزا را تجربه می‌کنند. ممکن است چندین دقیقه یا بیشتر از هم مجزا شوند: ارگاسم چندگانه اما مجزا.

  همچنین ممکن است افرادی حالت ارگاسم مداوم را تجربه کنند، این پدیده همچنین به عنوان “ارگاسم انباشته” شناخته می‌شود.

  این افراد یک ارگاسم دارند و سپس قبل از فروکش کردن، شروع به افزایش سطح موج بعدی می‌کنند. به طور خلاصه، در واقع این “یک ارگاسم” است که پایان نمی‌یابد.

  دستیابی به این حالت پر تحریک دشوار است، اما اگر می‌خواهید بازی کنید و چیزهایی را امتحان کنید، ارزش تلاش را دارد.

  اگر می‌خواهید به بیش از یک بار ارگاسم برسید، این را امتحان کنید

  رسیدن به جایی که بتوانید چندین ارگاسم را تجربه کنید، ممکن است مدتی طول بکشد، اما این تکنیک ها می‌توانند کمک کنند:

  • تمرین شروع-توقف

  این تکنیک که به عنوان روش شروع-توقف شناخته می‌شود، به عهده مرد بوده و به این گونه است که شما تا مرز ارگاسم می‌روید، در این هنگام، کارهایی را که انجام می‌دادید را، متوقف می‌کنید. چند دقیقه صبر کنید تا بدن شما خنک شود، سپس دوباره شروع کنید.

  می‌توانید فعالیت های دیگری را نیز انجام دهید، به شرطی که باعث ارگاسم نشوند.

  این شکل از کنترل اوج لذت جنسی ممکن است به شما کمک کند تا ارگاسم لذت بخشی داشته باشید، همچنین باعث افزایش استقامت می‌شود تا بتوانید ارگاسم خود را در هر جلسه بهتر کنترل کنید.

  اما به خاطر داشته باشید، هرچه بیشتر تأخیر کنید، حساسیت بیشتری پیدا می‌کنید. این می‌تواند توقف در زمان را دشوار کند.

  • محرک های دیگر را کشف کنید

  علی رغم آنچه رسانه ها ممکن است نشان دهند، تعداد کمی از افراد تنها از طریق نفوذ به واژن قادر به ارگاسم هستند. تحریک کلیتورال معمولاً برای رسیدن به نقطه پایان مورد نیاز است.

  همچنین ممکن است کشف کردن سایر گزینه های تحریک کننده، مانند بازی با نوک پستان ها، ماساژ پا و یا حتی نفوذ در مقعد برای تحریک عمق نقطه A مفید باشد.

  • به خود بگویید بیش از یک بار به اوج خود خواهید رسید

  در دنیای ارگاسم، بسیاری اوقات بازی های ذهنی مهم است.

  اگر هر جلسه را با ذهنی روبرو کنید که به شما امکان می‌دهد آرام باشید و از آنچه اتفاق می‌افتد لذت ببرید، ممکن است دریابید که هیجان بازی، آرامش کلی شما را افزایش می‌دهد و حساسیت شما را بیشتر می‌کند.

  اگر می‌خواهید به بیش از یک انزال برسید، این امر را امتحان کنید.

  بیش از یک بار انزال امکان پذیر است. مانند بیش از یک ارگاسم، رسیدن به این مرحله ممکن است زمان ببرد.

  • تمرینات کگل (Kegel) را انجام دهید

  تمرینات کیگل از موثرترین و در عین حال، ساده ترین روش های به تعویق انداختن انزال زودرس است. این تمرینات به رفع اختلال زودانزالی کمک می‌کنند.

  تقویت عضلات کف لگن می‌تواند فواید مثبت زیادی داشته باشد، از کمک به کنترل ادرار گرفته تا افزایش احساس در هنگام فعالیت جنسی.

  لازم است بدانید که در ناحیه کف لگن مردان و زنان، ماهیچه ای به نام پوبوکوکسیژیوس (Pubococcygeus)  وجود دارد که به اختصار معروف به عضله  PC است. عملکرد صحیح این ماهیچه، برای سلامت لگن خاصره ضرورت دارد. در صورتی که این عضله از سلامت و قدرت لازم و کافی برخوردار باشد، مدت زمان معاشقه و آمیزش و همچنین لذت ناشی از رابطه زناشویی افزایش می‌یابد.

  تقویت این عضله با تمرین و ورزش منظّم امکان پذیر است. تمرینات کیگل، تمریناتی هستند که برای تقویت و کنترل ارادی عضلات کف لگن و به ویژه، عضله PC ابداع و معرفی شده است.

  یک تمرین ابتدایی کگل شما را ملزم می‌کند تا ماهیچه های خود را طوری خم کنید که انگار می‌خواهید ادرار کنید یا جریان میانه آن را قطع کنید، سپس این انقباض را حداقل برای ۵ ثانیه حفظ کنید.

  مدت زمان نگه داشتن این انقباض را به تدریج افزایش دهید – تا ۲۰ ثانیه یا بیشتر – برای افزایش قدرت.

  تکنیک‌های برای امتحان ارگاسم‌های متعدد

  هیچ تکنیک واحدی نیست که بتواند در همه افراد به یک شکل تاثیر بگذارد. یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ها برای دستیابی به ارگاسم‌های متعدد، ارتباط است. صحبت در مورد اینکه چه چیزی احساس خوبی دارد، چه چیزی موثر است و چقدر یک فرد به ارگاسم نزدیک است، می‌تواند هر ارگاسمی را لذت بخش‌تر کند. برخی از استراتژی‌هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

  تمرکز بر تحریک کلیتورال: بر اساس یک نظرسنجی، اکثر زنان برای رسیدن به ارگاسم به تحریک کلیتورال نیاز دارند.

  کاهش سرعت و داشتن رابطه جنسی طولانی‌تر: این می‌تواند یک دوره مقاوم به درمان را تطبیق دهد و در عین حال شانس ارگاسم‌های متعدد را افزایش دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که اگر رابطه جنسی بیش از ۱۵ دقیقه طول بکشد، شانس ارگاسم‌های متعدد را افزایش می‌دهد.

  انواع مختلف تحریک جنسی را در خود بگنجانید: آمیزش تنها راه برای داشتن رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم نیست.

  خودارضایی: بسیاری از زنان از خودارضایی یاد می‌گیرند که چگونه ارگاسم های متعدد داشته باشند. بر اساس یک مقاله در سال ۲۰۱۸، اکثر زنان می‌توانند از خودارضایی سریع‌تر به ارگاسم برسند.

  تحریک آهسته یا تغییر دهنده: این ممکن است به ارگاسم طولانی‌تر کمک کند و منجر به ارگاسم انباشته شود.

  از اسباب‌بازی‌های جنسی استفاده کنید: یک منبع معتبر مطالعه نشان داده که حدود نیمی از زنانی که از اسباب‌بازی‌ها در رابطه جنسی استفاده می‌کنند، چندین ارگاسم دارند.

   

  اگر دنبال ارگاسم مداوم هستید، این کار را امتحان کنید

  ارگاسم انباشته ممکن است تمرین زیادی بخواهد و همه قادر به انجام آن نباشند. مشکلی نیست!

  از سواری لذت ببرید و ببینید تا کجا شما را می برد!

  پیش بروید و اولین ارگاسم را داشته باشید، اما به جای اینکه برای مدت طولانی در آفتاب بازی کنید، برای دیگری آماده شوید.

  دوباره شروع به تحریک کنید همانطور که اولین علائم ارگاسم فروکش می‌کند، ممکن است لازم باشد روش یا محل تحریک را تغییر دهید. با نزدیک شدن به موج بعدی تحریک، ادامه دهید.

  با هر اوج، چند ثانیه حساسیت را کاهش دهید، اما اجازه اتمام را ندهید. نکته اصلی برای انباشت ارگاسم حفظ تحریک یا نفوذ به منظور سوار کردن موجی از ارگاسم مداوم است.

  آیا ارگاسم چندگانه یا انزال مکرر خطرناک است؟

  جواب منفی است!

  انجام چندین ارگاسم یا چندین بار پشت سر هم انزال کاری خطرناک نیست، اما می‌توانید با مالش یا اصطکاک بیش از حد خود یا کلیتوریس خود را تحریک کنید. عضلات واژن شما نیز ممکن است از طریق نفوذ دردناک شوند.

  برای کاهش اصطکاک، از تکنیک های تحریک استفاده کنید و از روان کننده برای جلوگیری از ناراحتی بهره ببرید.

  با کلیتوریس هم خجالتی نباشید! به اندازه لازم برای کاهش هر نوع اصطکاک استفاده کنید.‌

  برای مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع روی دکمه زیر کلیک کنید
  مقالات مرتبط

  سخن آخر

  داشتن ارگاسم متعدد یا ارگاسم چندگانه می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما این تنها راه طولانی کردن جلسات جنسی شما نیست. اگر فکر می‌کنید زمان رابطه های شما خیلی کوتاه است، روش های دیگری برای طولانی تر شدن رابطه جنسی را کشف کنید.

  بیش از هر چیز دیگری، به توانایی ها و احساسات منحصر به فرد بدن خود ایمان داشته باشید. از هر رابطه چیزی بیاموزید و از آن لذت ببرید!

  زن تا چند سالگی میتونه ارضا بشه؟ میل جنسی زنان در سنین مختلف

  سوالات متداول 

  • ملزومات ارگاسم چندگانه در زنان چه چیزی است؟
   عشق، زمان، تحریک، صبور بودن، دقت کردن به نشانه‌ها 
  • زنان در طول روز چندبار می‌توانند ارضا شوند؟
   طبق تحقیقات انجام شده و بر اساس گزارش mirror، تنها ۲ درصد زنان می‌توانند ۲۰ بار در طول روز ارضا شوند و ۸ درصد زنان بیش از ۱۰ بار در طول روز ارضا خواهند شد. 
  • آیا ارگاسم چندگانه و انزال‌های مکرر می‌تواند خطرناک باشد؟
   خیر، ارگاسم‌های چندگانه به هیچ عنوان خطرناک نیستند و اما در دفعات بعدی شاید نیاز به تحریک کلیتوریس باشد. 
  • آیا تمرین کگل می‌تواند روی دفعات انزال تاثیرگذار باشد؟
   تمرین کگل یکی از بهترین و رایج‌ترین تمرینات برای به تعویق انداختن انزال در زنان است. قطعا می‌تواند روی دفعات انزال تاثیرگذار باشد.

   

  مطلب مرتبط:‌ گریه بعد از ارضا | ۶ دلیل گریه بعد از رابطه جنسی و راه حل آن

  منبع: Healthline

  پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان و روانپزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامت است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  م مرداد ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱:۱۳ ب٫ظ

  سلام آیا بعد از ارضای زن باید مایعی که خارج میشود بعد از اون بدنش سست بشه

  پاسخ
  سهیلا بهمن ۲۶, ۱۴۰۱ - ۴:۰۰ ب٫ظ

  سلام بنده ۴۳سالدارم اصلا توی حس میرم حتی موقع نزدیکی خیلی کم هم ارضا میشم مشکلم چیست

  پاسخ
  سینا دی ۴, ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر من باهمسرم تو یک روز پنج بار رابطه داشتم الان یک ماهه درد تخمدان راستش بیشتر شده دلیلش چیه شکمشم ورم کرده الان چیکار باید بکنیم

  پاسخ
  ناشناس آذر ۷, ۱۴۰۱ - ۹:۰۱ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من از بچگی خود ارضایی داشتم تا زمان ازدواج بعد ازدواجم تحریک میشم ولی هیچ لدتی نمیبینم چه هنگام دخول و چه در هنگام نوازشو لمس کردن ایا میتونه از عوارض خودارضایی باشه و راه درمان داره

  پاسخ
  ماهی آذر ۷, ۱۴۰۱ - ۲:۱۲ ق٫ظ

  من با همسرم هفته ای ۱بار سکس میکنم چون کار من یجوریه تمیتونم برسم ولی با زمان بیشتر لذت سکسمون خیلی بالا میره حتی چندین ساعت فقط میخوام بدونم همسرم هفته ای ۱بار با زمان بیشتر راضی میشه به ارگاسم میرسه؟شاید نتونه بهم بگه

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۴, ۱۴۰۱ - ۳:۲۵ ب٫ظ

  سلام
  بعد از اینکه خانوم حامله شد رابطه جنسی باید چگونه باشد

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۱۵, ۱۴۰۱ - ۰:۰۷ ق٫ظ

  من زودارضامیشم کمک کنید

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۴ ب٫ظ

  درود. جنسیت را لطفا بنویسید، و منظور شما از زود، زودتر از سه دقیقه هست یا خیر

  پاسخ
  دانش اموز دی ۲۷, ۱۴۰۰ - ۶:۲۹ ب٫ظ

  با وجود اینکه هر شب سکس داریم اما خانم من خودارضایی داره با وجود اینکه منکر میشه اما من واضح میفهمم و درک میکنم حتی موقع سکس به انزال رسیده خیسه چه باید کرد

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۵ ب٫ظ

  درود. دلیل خودارضایی همیشه نیاز جنسی نیست. گاهی به رفتاری وسواس گونه برای تخلیه ی تنش و اضطراب تبدیل میشه. در پاسخ بخش دوم، رطوبت واژن در حین سکس نشانه ی تحریک هست نه ارگاسم.

  پاسخ
  ح آبان ۲۵, ۱۴۰۰ - ۷:۰۱ ق٫ظ

  سلام
  زنان در یک روز دوست دارن چند بار رابطه جنسی داشته باشن؟
  مردان چطور؟
  و اینکه در رابطه کدومشون بیشتر لذت میبره؟
  لطفا ج بدین

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۵ ب٫ظ

  درود. این تفاوت‌ ها ارتباطی به جنسیت نداره. فرد با فرد متفاوت هست.

  پاسخ
  ماتای محمدی آبان ۹, ۱۴۰۰ - ۸:۲۷ ب٫ظ

  من وقتی با خانم خود همبستر میشم زود انزال میشم و خانمم از این ناراحت میشه چطور میتوانم جلوی این را بگیرم

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۵ ب٫ظ

  درود. شما می توانید یک تمرین خوب برای انزال طبیعی و تقویت کنترل ذهنتون داشته باشین. تمرین به این صورت هست که یک روز درمیان با استفاده از دست خودتون تلاش برای تحریک عضو جنسی داشته باشید و هر بار در آستانه انزال تمرین را متوقف، کمی مکث و دوباره ادامه بدین. سعی کنید در این تمرین هدف را ده دقیقه تحریک پیوسته بدون صورت گرفتن انزال قرار بدین. هنگامی که تمرین اول را با موفقیت طی کردین، همین تمرین را با دست پارتنرتون یک روز درمیان انجام بدین. هردو تمرین یک بار با دست خشک و یک بار با مایع روان کننده باشند. تلاش و پیگیری مستمر تمرین کارآمد خواهد بود و درمان بدون داروی انزال زودرس هست.

  پاسخ
  سلام آبان ۹, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴ ق٫ظ

  سلام ایا زنان با انجام دخول لذت میبرند؟ کلا دخول رو دوست دارن؟

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۶ ب٫ظ

  درود. پاسخ سوال شما قابل بسط به عموم زنان نیست. برای پارتنرتون احترام بیشتری قائل باشید و مستقیما از پارتنرتون بپرسید در سکس از چه چیزهایی لذت می‌برند. می‌ توانید دوستانه در مورد خط قرمزها و لذت در سکس با هم صحبت کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲, ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰ ق٫ظ

  آیا به ارگاسم رسیدن زن به سیستم ایمنی بدن ضرر دارد یا نه من هر وقت به ارگاسم میرسم زود مریض میشم وتازگی روزی دو یاسه بار ارضا میشم به ارگاسم میرسم علت وضرر این را میتونی زود بگین خیلی ممنون میشم

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۶ ب٫ظ

  درود. در ارگاسم هورمون هایی ترشح میشه که باعث آرامش و کاهش استرس هستند. اول بررسی بفرمایید آیا میل جنسی شما و توان بدنی شما برای روزی دو یا سه بار ارگاسم همخوانی دارد یا خیر و با ویزیت دکتر داخلی می‌توانید بررسی کنید آیا دلیل این بیماری ها فیزیولوژیک هست؟

  پاسخ
  زهرا شهریور ۱۵, ۱۴۰۰ - ۱:۰۴ ق٫ظ

  سلام من اولین بارم بود سکس داشتم و بعد از ارضا شدن تعادل راه رفتن ندارم و لگن و زانوهام به شدت درد می‌کنه و نمیتونم درست راه برم آیا این طبیعیه؟ و چقدر طول می کشهتا به حالت قبل برگردم الان (۲۰ساعت هست که نمیتونم درست راه برم)

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۶ ب٫ظ

  درود. بستگی دارد شما به چه طریقی سکس داشتین و پتانسیل توان بدن شما چطور هست.

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۲۱, ۱۴۰۰ - ۴:۱۹ ق٫ظ

  من دیر ارضا میشم دلیلش چیه شوهرم هم زود ارضا میشه من از این بابت ناراحتم

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۷ ب٫ظ

  درود. اول مشکل شما بروز پیدا کرده یا همسرتون؟ اگر اول زودارضایی بوده ممکنه همسرتون به خاطر نگرانی از ارضا زودهنگام عشق بازی را کوتاه تر کرده باشند و همین باعث افت کیفیت رابطه و تحریکات ناکافی برای شما بوده.

  پاسخ
  محمدی مرداد ۱۲, ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳ ب٫ظ

  سلام آیا در هنگام رابطه جنسی وقبل از ارگاسم.زن خودش را کنار بکشد ..میتواند جلوی خود را بگیرد ..من هنگام سکس تا ارضا نشوم کنار نمیکشم ..اما زن میگه من ارضا نشدم .مگه میشه تو اوج لذت کنار کشید …من مشکوکم ک آیا خودارضایی میکنه یا خیر ممنونم زود جواب بدید

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۷ ب٫ظ

  درود. سعی کنید شنونده ی امن تری برای همسر باشید تا از زبان خودشون بشنوید چرا این اتفاق رخ میده. دلایل خیلی متنوعی میتونه داشته باشه. الزاما علت خودارضایی نیست. فرد سالم در رابطه سالم سکس با همسر را به خودارضایی ترجیح میده. نگاه شما فقط به فرد هست. خود شما خود همسرتون. کمی هم شاید بد نباشه نگاهتون به رابطه بین فردی باشه و رابطه ی عاطفی و سطح رضایت هر دو شما از رابطه.

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۲۱, ۱۴۰۰ - ۲:۵۳ ق٫ظ

  من خلیی زود ارضا میشم دلیلش چی هست

  پاسخ
  سارا علوی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ - ۵:۰۸ ب٫ظ

  درود. جنسیت را لطفا بنویسید، و منظور شما از زود، زودتر از سه دقیقه هست یا خیر

  پاسخ
  امین دی ۶, ۱۳۹۹ - ۹:۱۸ ب٫ظ

  بنظرم قشنگ سکس کردن یک مهارت هست که هرکسی نداره اغراق نکردم اگربگم سکس خوب یک هنرهست چه مردوچه زن فرق نداره امااگرزوجی این هنردرهردوشون هست قدرهموبدونید

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب