چگونه اثر قرص را از بین ببریم؟ روش های سریع از بین بردن تاثیر دارو

توسط تیم محتوای پزشک خوب
این مقاله توسط تیم محتوای پزشک خوب ترجمه شده است.

اگر قصد قطع دارو یا کاهش عوارض آن را دارید، یکی از رایج ترین سوالات این است که چگونه اثر قرص را از بین ببریم. در حالی که روش‌های پیچیده یا خطرناک زیادی برای خلاصی سریع‌تر بدن از دارو وجود دارد، بهترین راه‌ها برای انجام این کار نسبتاً ساده هستند، البته باید توجه داشت که نمی توان یکباره و فوری اثرات دارو را از بین برد و روش های از بین بردن اثرات قرص، برای تسریع این فرایند است. بدون شک، مؤثرترین روش برای رهایی بدن از اثرات دارو، کمک گرفتن از یک پزشک یا روانپزشک خوب است.

فهرست مطالب
 • از بین بردن اثر دارو از بدن در خانه

  حمایت از فرآیند طبیعی بدن می تواند به شما کمک کند داروها را از سیستم خود خارج کنید تا بتوانید درمان مورد نیاز خود را دریافت کنید. شما می توانید با هیدراته ماندن، ورزش، داشتن یک رژیم غذایی سالم و پرهیز از الکل یا کافئین، اثر قرص را از بین ببرید. در ادامه به چند روش برای اینکه چگونه اثر قرص را از بین ببریم اشاره می کنیم.

  توجه داشته باشید که برای ار بین بردن اثر دارو، از قطع ناگهانی دارو بدون تجویز پزشک خودداری کنید. قطع ناگهانی برخی داروها، مانند داروهای روانپزشکی عوارض ترک را به همراه خواهد داشت.

  از بین بردن اثر دارو با آب

  هیدراته ماندن بخش مهمی از فرآیند از بین بردن تاثیر دارو است. آب یک جزء کلیدی از سیستم سم زدایی طبیعی بدن شما است. سموم و داروها اکثرا از طریق ادرار دفع می شوند و هیدراتاسیون بدن شما را در سطح مطلوب حفظ می کند. در طول روز ۸ تا ۱۰ لیوان آب مصرف کنید. انتظار نداشته باشید که نوشیدن مقدار زیادی آب در یک زمان راهی موثر برای از بین بردن اثر قرص باشد. هیدراته ماندن نیاز به تکرار دارد، نه فقط حجم بالا.
  علاوه بر آب، دمنوش ها و آبمیوه های گیاهی ممکن است به دفع سموم بدن شما کمک کنند. آنها حاوی ترکیبات طبیعی هستند که می توانند به بدن در فرآیند اینکه چگونه اثر قرص را از بین ببریم، کمک کرده و از سلامت اندام ها حمایت کنند. از نوشیدنی های ورزشی برای آبرسانی خودداری کنید زیرا ماده اصلی آنها معمولا شکر است. آب همیشه بهترین انتخاب برای هیدراتاسیون است.

  چگونه اثر قرص را از بین ببریم

  از بین بردن اثر قرص با ورزش

  ورزش احتمالاً آخرین کاری است که هنگام تلاش برای اینکه چگونه اثر دارو را از بین ببریم دوست دارید انجام دهید، اما از چندین جهت کمک می کند. ورزش می تواند متابولیسم را افزایش داده و جریان خون را افزایش دهد، که به بدن شما کمک می کند تا سموم را پردازش و دفع کند و از بین بردن تاثیر دارو را سریعتر می کند. عرق کردن نیز می تواند کمک کننده باشد. اگر برای ورزش های سنگین آماده نیستید، هر نوع ورزش کمک خواهد کرد. یوگا و پیاده روی برای بدن شما آسان است و در عین حال فواید ورزش را نیز به همراه دارد.

  رژیم غذایی برای از بین اثر قرص

  کمبودهای تغذیه‌ای می‌تواند توانایی بدن شما برای پردازش مواد را کند کند و نتوانیم راحت اثر قرص را از بین ببریم. غذاهایی از جمله میوه ها، سبزیجات چلیپایی، پروتئین و چربی های سالم همگی می توانند از بدن شما در دوران از بین بردن اثرات دارو حمایت کنند. راه حل اینکه چگونه اثر قرص را از بین ببریم غذا یا گروهی از غذاها نیست. در عوض، تنوع را هدف قرار دهید. غذاهای کامل نیز بسیار مهم هستند. در صورت امکان، غذای فرآوری نشده را انتخاب کنید. غذاهای طبیعی ارزش غذایی بالاتری دارند و فاقد مواد افزودنی هستند.

  همچنین بخوانید: قطع داروهای اعصاب: از بین بردن عوارض داروهای اعصاب

  خودداری از الکل و کافئین برای از بین بردن اثر دارو

  الکل و کافئین سیستم شما را کم آب می کند. آنها همچنین سموم خاص خود را دارند که بدن باید برای دفع آنها تلاش کند. اندام های ضروری سم زدایی کبد و کلیه ها هستند. هنگامی که کبد و کلیه ها مجبور به پردازش الکل و کافئین هستند، توانایی آنها در حذف داروها از سیستم کاهش می یابد. برای کمک به این روند به دنبال درمان ترک اعتیاد باشید. اگر نمی توانید بدون برخی از انواع کافئین زندگی کنید، از قهوه و نوشابه خودداری کنید و از چای سبز یا سفید استفاده کنید. چای های کافئین دار برای بدن آسان تر هستند و آنتی اکسیدان هایی دارند که به حمایت از تلاش های بدن شما کمک می کند.

  از بین بردن اثر دارو با شیر

  هنگامی که محصولات لبنی با برخی داروها ترکیب می شوند، می توانند بر نحوه عملکرد یک دارو در بدن شما تأثیر بگذارند و به طور بالقوه باعث کاهش اثر آن می شوند. محصولات لبنی از جمله شیر، می تواند پردازش آنتی بیوتیک های خاص را برای بدن شما دشوارتر کند. مواد معدنی موجود در شیر مانند کلسیم و منیزیم به همراه پروتئین کازئین می توانند باعث از بین بردن اثر دارو شوند. اگر آنتی بیوتیک مصرف می کنید، مطمئن شوید که در مورد غذاها یا نوشیدنی هایی که باید از آنها دوری کنید، اطلاعات درست کسب کنید.

  روش از بین بردن اثر قرص خواب

   راه مشخصی برای از بین بردن اثر قرص خواب وجود ندارد و راه حذف این داروها از بدن با گذشت زمان است. برای از بین بردن اثر قرص خواب می بایست دوز دارو به صورت تدریجی کاهش یابد. این ممکن است چند هفته، ماه یا بیشتر طول بکشد. مصرف بیش از حد قرص های خواب یا مصرف آنها با سایر داروها یا الکل می تواند به کبد یا کلیه ها آسیب برساند و زمان از بین بردن اثر قرص خواب را طولانی تر کند. در موارد شدید، از ماشین‌هایی برای کمک به از بین بردن تاثیرات قرص های خواب آور مانند همودیالیز استفاده می‌شود.

  نیمه عمر (مدت زمانیست که نیمی از ماده فعال داروی وارد شده به بدن، در خون کاهش می‌ یابد) قرص های خواب آور بر اساس برند و ماده فعال آن بسیار متفاوت است. برخی از قرص های خواب نیمه عمر کوتاهی دارند، مانند زولپیدم که نیمه عمر آن ۳ ساعت است. سایرین، مانند دیازپام، نیمه عمری بین ۲۰ تا ۸۰ ساعت دارند. نیمه عمر دارو تأثیر مستقیمی بر سرعت خروج ماده از بدن دارد.

  چه داروهایی تست اعتیاد را مثبت می کنند؟ قبل از تست اعتیاد بخوانید

  چگونه اثر قرص تاخیری را از بین ببریم؟

  بسیاری از عوارض جانبی خفیف ویاگرا یا در عرض چند ساعت پس از مصرف دوز شما از بین می روند یا به راحتی قابل تسکین هستند و همیشه  نیاز به از بین بردن اثر قرص تاخیری نیست. اکثر مردان متوجه می شوند که عوارض جانبی قرص های تاخیری پس از ۱ ساعت از بین می رود و پس  از ۱۲ ساعت تقریباً همه عوارض جانبی از بین می روند. به عنوان مثال، سردرد، گرگرفتگی و سرگیجه اغلب با دراز کشیدن و استراحت کاهش می یابد. اجتناب از الکل نیز به کاهش این عوارض کمک می کند.

  سوالات متداول در مورد از بین بردن اثر قرص

  در این بخش به برخی سوالات رایج در مورد اینکه چگونه اثر قرص را از بین ببریم پاسخ داده ایم.

  ایا ابلیمو اثر قرص را از بین میبرد؟

  ابلیمو معمولاً تداخلات شدیدی با داروها ایجاد نمی کند و اثر قرص را از بین نمی برد. با این حال، طبق برخی مطالعات، آب مرکبات ممکن است بر داروهایی که بر حرکت کلسیم تأثیر می‌گذارند، مانند داروهایی که برای درمان فشار خون بالا استفاده می‌شوند، تأثیر بگذارد.

  ایا نوشابه اثر قرص را از بین میبرد؟

  نوشابه خاصیت اسیدی دارد. نوشابه قادر به کاهش اثر ضد باکتریایی اکثر داروها است. نوشیدنی های گازدار زمانی که با داروهای خاص ترکیب می شوند می توانند منجر به آلرژی یا عوارض جانبی در برخی از بیماران شوند. نوشابه می تواند میزان جذب دارو را برای آنتی بیوتیک های خاص کاهش دهد.

  ایا دوغ اثر قرص را از بین میبرد؟

  محصولات لبنی مانند دوغ و شیر می توانند با برخی داروها از جمله آنتی بیوتیک هایی مانند تتراسایکلین، داکسی سایکلین و سیپروفلوکساسین تداخل داشته باشند. هنگامی که آنتی بیوتیک ها به این مواد متصل می شوند، می توانند موادی را تشکیل دهند که نامحلول هستند و نمی توانند توسط بدن ما جذب شوند. در نتیجه، دارو بی اثر می شود و روند بهبودی بیش از حد معمول طول می کشد. اگر می خواهید دوغ بخورید باید دو ساعت قبل یا بعد از مصرف دارو صبر کنید.

  ایا خوردن ماست اثر دارو را از بین میبرد؟

  محصولات لبنی مانند ماست، وقتی با داروهایی مثل آنتی بیوتیک ها ترکیب می شوند؛ موادی به وجود می آید که برای بدن قابل جذب نیستند. در نتیجه ماست اثر دارو را از بین میبرد. توصیه می شود تا ۲ ساعت قبل یا بعد برخی داروها ماست و سایر محصولات لبنی را استفاده نکنید.


  پزشک خوب، سامانه رزرو “آنلاین” روانشناس و روانپزشک و سایر حوزه های پزشکی و سلامت، به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در محدوده زندگی خود در سراسر کشور، انتخاب نموده و وقت خود را بصورت آنلاین رزرو کنید.

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  مرضیه آذر ۱۰, ۱۴۰۲ - ۱:۲۷ ق٫ظ

  سلام
  من ندانسته قرص الپرازولام ۵ درصد را نصف مردم و دادم همسرم خورد باره اوله ایا خطری داره چون بعدش تو اینترنت دیدم نباید این قرص را نصف کرد
  همینجور نگران نشیتم بالای سرش و خودم نخوابیدم
  اتفاقی نیفته ۶۴ ساله هست
  بد خواب شده دکتر براش نوشته ولی من برای بار اول نصفش کردم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۳۱ ق٫ظ

  سلام، زاناکس (آلپرازولام) را تا زمانی که نوع طولانی رهش دارو نباشد می توان نصف کرد.

  پاسخ
  حمید امان پور آذر ۹, ۱۴۰۲ - ۹:۱۰ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر ۶۱ ساله مرد هستم چندین ساله لورازپام میخورم با نیم میلی شروع شد و به سه میل رسیده ۱۲ شب که مصرف میکنم ۳ ساعت بعد به زور خوابم میبره آیا راهی برای ترک هست و اینکه بعد ترک تکلیف خوابم چی میشه سپاس

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۲۹ ق٫ظ

  سلام و درود، بله تحت نظر روانپزشک می توانید این دارو را به تدریج کاهش داده و قطع کنید. دکتر روانپزشک با تشخیص مسئله یا داروی جایگزین به شما می دهند یا دوز را تنظیم می کنند. داروهای خواب اور پتانسیل ایجاد وابستگی بالایی دارند.

  پاسخ
  یاس آذر ۹, ۱۴۰۲ - ۱:۴۱ ق٫ظ

  سلام ببخشید دختر من سه سال و نیمه هست از چهار ماهگی تا الان داروهای آنتی هیستامین مختلف بخاطر الرژیش مصرف داشته تا این اواخر ک نه ماه هر شب دو و نیم سی سی شربت سیتریزین مصرف داشت و دکترش دستور قطع دادن و یک هفته نصف دوز دادم و بعدش قطع کردم الان دوازده روز ک زندگیمون مختل شده پرخاش لجبازی شدید و بی‌قراری داره بهانه گیری های بی مورد شدید میشه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۲۸ ق٫ظ

  سلام و وقت بخیر، اینکه لزوما علت این موضوع، قطع دارو بوده یا خیر می بایست بررسی بشه اما قطع نادرست آنتی هیستامین ها میتونه در تغییر الگوی خواب و بیقراری تاثیر گذار باشد.

  پاسخ
  لیلی آذر ۸, ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶ ب٫ظ

  سلام. خسته نباشین. ما قصد بچه دار شدن داریم ولی با توجه به اینکه شوهرم از دو هفته قبل تا دیروز قرص آزیترومایسین۵۰۰ خورده ،چقدر طول میکشد تا اثرات قرص از بدنش خارج شود .لطفا کمی توضیح دهید و بگویید با توجه به توضیحات بالا اگر خطری وجود دارد و تا چه زمانی این خطر برطرف می‌شود. خیلی ممنون
  منتظر جوابتان هستم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۲۴ ق٫ظ

  سلام ممنون از شما، مصرف آزیترومایسین به مدت سه روز کاهش قابل توجهی در تحرک اسپرم (در یک دوز درمانی، در روز اول) و غلظت سلول های اسپرم (در هر دو دوز، در روز ۳۰) نشان داده. در این خصوص با یک پزشک هم مشورت کنید.

  پاسخ
  ناشناس آذر ۸, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱ ب٫ظ

  سلام من یک ماهه قرص چاقی گین آپ مصرف کرده م الان دو هفته ای میشه ک قطش کردم بدنم چن روزیه ک مدام درد میکنه خیلی هم چاق شدم میخام اثرشو از بین ببرم وزن و دوباره تا حدودی ب قبل برسونم یه راه لطفااا

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۲۱ ق٫ظ

  سلام و درود، عوارض معمولا بعد از چند وقت از بین می رود اما توصیه میشه برای تنظیم وزن مجدد به پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناهید آذر ۸, ۱۴۰۲ - ۸:۴۸ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر من دو ماه قرص تیزانیدین ۴ مصرف می کنم به دلیل اینکه من کبد چرب دارم و پزشک را هم در جریان گذاشتم والان کبدم هم دردش بیشتر شده و می خواهم این دارو رو قطع کنم ودیگر به پزشک نرم چون همچنان دیسک کمرم درد می‌کنه از پزشک محترم می خواهم مرا راهنمایی کنه تا بدون رفتن به دکتر این دارو رو قطع کنم از زحمات شما بی نهایت متشکرم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۱۹ ق٫ظ

  سلام و وقت بخیر، بدون مشورت با پزشک، مصرف تیزانیدین را قطع نکنید. اگر به طور ناگهانی مصرف تیزانیدین را قطع کنید، ممکن است ضربان قلب شما تندتر شود و ممکن است فشار خون یا سفت شدن عضلات شما افزایش یابد. پزشک احتمالاً دوز شما را به تدریج کاهش خواهد داد.

  پاسخ
  ناشناس آذر ۷, ۱۴۰۲ - ۲:۲۲ ب٫ظ

  سلام من چهار بسته قرص رو خوردم الان تنگی نفس معده درد بیحالی بدن درد دارم لطفا بگید که چکار کنم میخوام داخل خونه درمان بشم کمکم کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۱۸ ق٫ظ

  سلام، بسته به نوع دارو دارد اما با توجه به علائم و حجم مصرف داروی شما توصیه می کنیم حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  ایلیا آذر ۷, ۱۴۰۲ - ۰:۵۶ ق٫ظ

  سلام پسرم ۹سال دارد قرص اشتباهی میگرن ۵۰ خورده یه دونه براش مشکلی پیش نمیاد

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۱۷ ق٫ظ

  سلام و درود، نام قرص را ذکر نکردید اما اگر فرزندتون علائم قابل توجهی داشت به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  علی محمدی آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۷:۳۹ ب٫ظ

  سلام من لینوستات ۱۲۰ مصرف کردم و یکی از عوارض های دارو افزایش یا کاهش فشار خون هست من ۱ ماهی میشه ک دیگه از این قرص استفاده نمی کنم ولی عوارضی مثل افزایش قند خون در من هستش میخواستم بدونم عوارض این قرص تا چ مدتی توی بدن ادم میمونه
  ممنون.

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۱۶ ق٫ظ

  سلام، هر نوع واکنشی به لینوستات معمولاً در سه ماه اول مصرف آن رخ می دهد و حدود نیمی از زمان عوارض جانبی در عرض یک هفته از بین می رود. بیشتر عوارض ظرف یک ماه از بین می روند اما می توانند برای مدت طولانی تری باقی بمانند.

  پاسخ
  حامد آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶ ب٫ظ

  سلام شب دو تا قرص اکتوکلد خوردم چطوریه عوارضش را از بین ببرم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۱۱, ۱۴۰۲ - ۵:۱۵ ب٫ظ

  سلام و درود، معمولا بعد از چند روز عوارض قرص از بین می رود. اگر دچار عارضه خاصی شدید به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  Somaye vaziri آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۳:۲۴ ق٫ظ

  سلام من استامینوفن كديين و پوكسايد رو همزمان مصرف كردم مشكلى برام پیش نمیاد اكر بخوابم؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱ ق٫ظ

  سلام، بسته به دوز مصرفی پاسخ متفاوت خواهد بود اما در کل این دو دارو ممکن است اثر آرام بخشی یکدیگر را تقویت کنند.

  پاسخ
  ساداات آذر ۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰ ب٫ظ

  سلام من چهل تا قرص مسکن و… خوردم حالم بد شده ن بالا میارم ن دشویی میکنم معدم دارع منفجر میشه چیکار کنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵ ب٫ظ

  سلام، هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنید تا اقدامات اورژانسی صورت بگیرد.

  پاسخ
  ناشناس آذر ۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸ ب٫ظ

  سلام .همسرم در اثر عفونت دندان قرص لووفلوکساسین دکتر تجویز کردن .با خوردن یک قرص کاهش شدید فشار خون پیدا کرده درصورتی که فشار خون بالا دارن .الان تپش قلب و معده درد شدید و فشار خون پایین دارن باید چکار کنیم اثر دارو از بین برود

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۴:۱۸ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، این دارو ممکن است قند خون را کاهش دهد، با توجه به علائمی که گفتید بهتر هست زودتر به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  احمدی آذر ۵, ۱۴۰۲ - ۰:۰۷ ق٫ظ

  سلام‌من‌مادرم‌۳تا‌زولپیدم‌۵‌خورده‌حالا‌حالت‌تهوع‌بی‌حسی‌بدن‌وسرگیجه‌داره‌تورابخدا‌چکارکنم ‌تادارواثرش‌ازبین‌بره‌

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۴:۳۴ ب٫ظ

  سلام، دوز کلی زولپیدم نباید از ۱۰ میلی گرم یک بار در روز بلافاصله قبل از خواب تجاوز کند. سن مادرتون و سایر شزایط مثل باقی داروهای مصرفی و بیماری های زمینه ای باید در نظر گرفته شوند. اگر علائمی مثل اختلال در هوشیاری یا توهم مشاهده کردید به پزشک کنید.

  پاسخ
  حسن آذر ۳, ۱۴۰۲ - ۹:۴۱ ب٫ظ

  سلام خسته نباشین من همسرم دیروز ۸ تا قرص اینپرال ۲۰ خورده آبلیمو ماست دادم خورد الان فقط یکم حالت تهوع داره میشه راهنمایی کنید چون میخوام خودم درمان کنم تو خونه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۴, ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰ ب٫ظ

  سلام ممنون، اگز منظورتون قرص ایندرال هست، دوز توصیه شده روزانه ۱۸۰ تا ۲۴۰ میلی گرم ایندرال در روز در دوزهای منقسم است. با توجه به دوز بالایی که به صورت همزمان مصرف کردید؛ افت فشار خون، احساس سبکی سر یا بی قراری، لرزش، ضربان قلب تند یا کند و مشکل در تنفس از علائم مصرف بیش از حد این قرص است که در صورت مشاهده می بایست سریعا به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  الی آذر ۳, ۱۴۰۲ - ۰:۴۹ ق٫ظ

  لطفا زود جواب بدید واجبه ۳ تا قرص کلوناسپام پدربزرگم خورده چیکار کنیم تا اثرش بره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۳, ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶ ب٫ظ

  بیشترین دوز مجار کلونازپام ۲۰ میلی گرم در روز است و این دارو ممکن است برای افراد مسن عوارض بیشتری داشته باشد. اگر پدربزرگتون علائمی مثل خواب آلودگی یا گیجی و مشکل در هماهنگی یا رفلکس کند دارند، به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  علیرضا آذر ۲, ۱۴۰۲ - ۲:۵۶ ب٫ظ

  سلام دیروز ۳تا کلولازپام ۱ مصرفکردم صبح ۲تا خابام رفتم هنوز سر گیچه دارم چکارکنم زود تر سر گیجم خوب بشه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۳, ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴ ب٫ظ

  سلام، اگر تازه شروع به مصرف این دارو کردید طبیعیست و می بایست صبور باسید تا عوارض کاهش یابند.

  پاسخ
  علی آذر ۱, ۱۴۰۲ - ۹:۲۰ ب٫ظ

  سلام من دارم تریاک رو ترک‌میکنم با قرص بی۲ چندین سال بود که تریاک میکشیدم و الان نصف بی۲ صبح و یک چهارم شب مصرف میکنم ولی شبها تپش قلب‌ می‌گیرم ایا از مصرف بی۲ است یا از خماری و این که در روز چندتا بی۲ میتوان مصرف کرد ممنونم .

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۲, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵ ق٫ظ

  سلام، قرص b2 می تواند ضربان قلب را افزایش دهد اما این مورد می تواند از علائم ترک نیز باشد. توصیه میشه حتما این دارو را تحت نظر پزشک مصرف کنید تا کمترین عوارض رو تجربه کنید.

  پاسخ
  علی آذر ۱, ۱۴۰۲ - ۳:۲۱ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر خانومم بارداره دکتر برای جلوگیری از زایمان زودرس براش آمپول پرولوتون تجویز کرده بعد رفتیم داروخونه آمپول دپو پروورا بهمون داده و گفته که اینم همون دارو هستش ولی یه شرکت دیگه ساخته . چند جا هم بردم پرسیدیم و گفتن که هردوتا یکی هستن خواستم نظر شما رو هم بدونم.

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۲, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲ ق٫ظ

  سلام و درود، این دو دارو مکانیزم های شبیهی دارند اما پرولوتون همان هیدروکسی پروژسترون کاپروات است و دپو پروورا مدروکسی پروژسترون استات می باشد. قبل از تزریق آن مجدد با پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  ناشناس آذر ۲, ۱۴۰۲ - ۳:۵۲ ب٫ظ

  سلام من اشتباهی قرص لوبل ۵۰۰ خوردم یه دونه چکارکنم لطفا زودجواب بدید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آذر ۳, ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲ ب٫ظ

  سلام، این دارو نباید بدون علت و تجویز مصرف شود. اگر متوجه هر عوارضی شدید حتما با پزشک صحبت کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۹, ۱۴۰۲ - ۷:۱۴ ب٫ظ

  سلام دخترم ۳ تا قرص ملاتونین خورده باید چیکارکنم ببرمش دکتر یا اب بدم بخوره لطفا زود جواب بدین چه اثری داره به هوش میاد؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۳۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴ ق٫ظ

  سلام اگر هوشیاری تحت تاثیر قرار گرفته بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  دنیا آبان ۲۹, ۱۴۰۲ - ۶:۰۶ ق٫ظ

  سلام پسر من ۱۰ تا کلونازپام ۱ خورده ساعت ۱۰ شب مقداری بالا اورد ی کم بیقرار بود ی ساعت هست ک خابه اما زود ب زود دارم بهش سر میزنم خطری نداره الان ؟ممنون میشم زود جواب بدین

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۹, ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، بیشترین دوز کلونازپام ۲۰ یلی گرم در روز برای تشنج است. علائم مصرف بیش از حد کلونازپام عبارتند از: تغییر در هوشیاری، تغییر در الگوها و ریتم گفتار، توهم، عدم هماهنگی، از دست دادن هوشیاری، از دست دادن انرژی، تغییرات خلقی یا ذهنی، درد یا ضعف عضلانی، کابوس، خواب آلودگی غیر معمول، بی ثباتی، لرزش، یا سایر مشکلات در کنترل یا هماهنگی عضلات؛ اگر این علائم را مشاهده می کنید سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  sana آبان ۲۷, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر. میشه سریع جواب بدید دوستم حالش بده. . دوستمـ یه ابمیوه خورده داخلش قرص بوده فکنم متادون بوده هرچی میخوره بالا میاره مقداری خون بالا اورد و جای که هستیم وسیله نقلیه نیست و بیمارستان درمانگاه نیست چکارکنم چی بدم بخوره که اثراتش بره من نهایتا بخوام وسیله بگیرمـ تا ۹ساعت طول میکشه برسه تا بخواد برسه بیمارستان لطفا سریع جواب بدید ممنون میشم ایا شیر ابلیمو اینا بهش بدم.دوستم هیچ مواد یا قرصی مصرف نمیکنه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰ ق٫ظ

  سلام همراه عزیز، برای اینکه مشخص بشه چه دارویی داخل نوشیدنی بوده و علائمی که دوستتون دارند حتما باید سریعا به اورژانس مراجعه کنید. چون اطلاعات کافی در دسترس نیست، مصرف چیزهای دیگر ممکن است علائم را تشدید کند.

  پاسخ
  فرشاد آبان ۲۶, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر . من نزدیک ۵ ماه قرص ترامادول ۲۲۵ مصرف کردم روزی ی نصف این ی ماه آخر ی دونه . دچار گرفتگی اطراف قلب و قفسه سینه شدم . فکر نمیکردم مال قرص باشه چون قبلا چند ماه خورده بودم و هیچ عارضه ای نداشته . یکی دوروز یک چهارم خوردم خوردم الان نزدیک دو روز قطع کردم البته خماری داشتم ولی تحمل کردم . و دیگه این علائم از بین رفت .. ممنون میشم از پزشک خوب که راهنمایی کنه ؟؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۶, ۱۴۰۲ - ۶:۴۵ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، ممنون از اینکه تجربتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. معمولا این روند توصیه میشه که تحت نظر پزشک انجام بگیرد تا عوارض به حداقل کاهش یابند. چنانچه علائم آزار دهنده ای رو مجدد مشاهده کردید با یک پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴ ق٫ظ

  سلام من مصرف تریاک دارم برای آنکه شب ها بخوابم ۲تا ۳عدد قرص خواب میخورم و به شدت اعتیاد پیدا کردم صبح که هیچ از خواب بیدار نمی شم تا غروب می‌خوابم تمام زندگیم داره به فنا میره از کار زندگی افتادم لطفا یک راهنمایی بکنید چکار کنم قرص خواب را کنار بگزارم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۶, ۱۴۰۲ - ۶:۴۴ ب٫ظ

  سلام و درود، با توجه به اینکه این موضوع عملکرد روزمره شما را مختل کرده توصیه میشه به یک روانپزشک مراجعه کنید تا داروهای مصرفی شما را بررسی کنند و در صورت نیاز با دوز و میزان لازم داروی مناسب را برای شرایط شما تجویز کنند.

  پاسخ
  صبا حدادی آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳ ب٫ظ

  سلام شب شما بخیر: دخترم تشنج خفیف دارد و قرص سابریمد را هم در ساعت ۸شب و هم ۱۰شب دادم خورد که حواسم نبود حالا میترسم چکار کنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۶, ۱۴۰۲ - ۶:۳۶ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، دوز مصرف شده و شرایط فرزندتون بسیار اهمیت دارد، برای همین تنها توصیه ای که میتوانیم بکنیم این است که علائم مصرف بیش از حد شامل خواب آلودگی شدید یا سرگیجه، گیجی، مشکل در صحبت کردن، احساس تحریک پذیری، افکار یا رفتار غیرمعمول، افزایش تشنج، ضربان قلب آهسته، تنفس ضعیف یا کم عمق را اگر مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  راحله مجیدی آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۴:۰۷ ب٫ظ

  سلام من یک بسته۶۰عددی ازقرص اصل گین آپ استفاده کردم،ولی فقط باعث ورم دست وپا صورتم شدوچاقی کاذب ایجادکرد،الان که ۴روزاستفاده نمیکنم دست وپام دردشدیددارم و ورم کرده وسردردوعرق بی‌حالی وضعف عمومی دارم چکاربایدبکنم، وسن من۵۰سال متشکرم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۶, ۱۴۰۲ - ۶:۲۸ ب٫ظ

  سلام و درود، توصیه می کنیم این قرص را حتما تحت نظر متخصص تغذیه مصرف کنید، مصرف نادرست این قرص می تواند موجب تورم بدن شود.توصیه می کنیم به متخصص تغذیه مراجعه کنید.

  پاسخ
  زهرا آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۸:۰۰ ق٫ظ

  باسلام من قبلا کلومیفن خورده بودم ولی این سری اوومد ۵۰ برام نوشتن از روز سوم شروع ب خوردن کردم و روز ۶و الانم ک ۷هست سرگیجه و تهوع شدید دارم بطوری ک چشما باز و بسته انگار مغزم تو فضاس دکترمم نیس توروخدا ی راهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳ ب٫ظ

  سلام و درود، این دارو ممکن است در برخی افراد ایجاد سرگیجه یا سبکی سر ایجاد کند. توصیه می کنیم به یک پزشک دیگر مراجعه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که عوارض در ابتدا شدیدتر هستند اما به مرور زمان معمولا کاهش می یابند. همچنین به علت اینکه این دارو بر هورمون ها تاثیر دارد، از قطع یا تغییر دوز آن به صورت ناگهانی و بدون مشورت متخصص خودداری کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۵, ۱۴۰۲ - ۸:۰۵ ق٫ظ

  با عرض سلام من پسر م ۱۶ سالش الان فهمیدم قرض ترامادول مصرف می کنه چکار کنم لطفن راهنمایی کنین ممنونم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۶, ۱۴۰۲ - ۶:۴۱ ب٫ظ

  سلام و درود، می توانید برای بررسی علل و کمک به ترک با فرزندتون به روانشناس مراجعه کنید، ترک ترامادول هم تحت نظر پزشک می بایست صورت بگیرد تا عوارض ترک کاهش یابد. وابسته به میزان دوز و زمان مصرف این قرص، روش ترک و عوارض آن متفاوت خواهد بود.

  پاسخ
  محمد آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱:۰۵ ق٫ظ

  سلام آقای دکتر،آیا مصرف همزمان قرص ترامادول۱۰۰ و قرص کافئین۲۰۰ عوارض یا تداخل دارد؟و آیا اینکه قرص کافئین ۲۰۰ میتواند عارضه خواب آلودگیه ترامادول را از بین ببرد؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷ ب٫ظ

  سلام، اثر ضد دردی ترامادول و کافئین، زمانی که هر دو دارو به صورت ترکیبی مصرف می شوند، افزایش می یابد اما برای از بین بردن اثرات رخوت زای ترامادول باید با یک پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  مریم اسدالهی آبان ۲۳, ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶ ب٫ظ

  سلام ۳۸سالمه یک هفته کمردرد وپادردداشتم چندروزپیش رفتم دکترام آرای وعکس گرفتم دیروزرفتم نشون دکتردادم برام قرص ریپنتین ۳۰۰داد دیشب خوردم ازساعت ۴صبح سرم گزگز میشه لطف کنیدبگیدبایدچیکارکنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴ ق٫ظ

  سلام، گزگز کردن می تواند از عوارض نادر این دارو باشد، در صورت ادامه دار بودن، می توانید این مسئله را با پزشک در میان بگذارید اما از تغییر دوز یا قطع دارو بدون مشورت متخصص خودداری کنید.

  پاسخ
  نسرین آبان ۲۲, ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر پسرم شش سالشه دوتا قرص ملوکسیکام۱۵ خورده آیا مشکل نداره چیکار کنم تا دفع بشه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۳, ۱۴۰۲ - ۲:۳۲ ب٫ظ

  سلام وقت شما هم بخیر، ۰.۱۲۵ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم بدن کودک بیشترین میزان مصرف کودکان است. اما در حالت نرمال بیشترین میزان همان ۱۵ میلی گرم در روز تجویز می شود. بنابراین، از نظر تخصصی، هر چیزی که بیش از ۱۵ گرم باشد، مصرف بیش از حد محسوب می شود. علائم مصرف بیش از حد ملوکسیکام شامل خواب آلودگی، حالت تهوع، کمبود انرژی، استفراغ، معده درد، مدفوع خونی یا قیری، تنگی نفس، تشنج و کما است؛ چنانجه علائم گفته شده را مشاهده می کنید به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  محسن آبان ۲۲, ۱۴۰۲ - ۶:۵۹ ب٫ظ

  سلام‌ من قرص بی دووشیره باهم مصرف کردم حالم بدهست چیکارکنم که اثرقرص ازبین بره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۳, ۱۴۰۲ - ۲:۲۷ ب٫ظ

  سلام و درود، قرص ب۲ برای ترک حتما می بایست تخت نظر پزشک مصرف شود. توصیه می کنیم به یک پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  taranh آبان ۲۰, ۱۴۰۲ - ۹:۲۳ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر دیروز تشیع جنازه داشتیم مادرم حالش بد شد وقتی بردیمش اورژانس بهش امپول ارامبخش زدن الان میگه سرم گیجه چشمام سنگینه چیکار کنیم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵ ق٫ظ

  سلام و درود، ممکن هست از عوارض داروهای مصرفی باشد. توصیه می کنیم در صورت ادامه دار بودن این وضعیت با پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  رضا اکبری آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶ ق٫ظ

  سلام.پسرم دوشنبه شب به دلایلی قرص کلوناز پام مصرف کرده
  خودش میگه ۴۰ تا بوده ولی الان چند روزه گذشته
  بعد فهمیدم متادو ن هم مصرف میکرده چه باید بکنیم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۶:۴۶ ب٫ظ

  سلام، برای از بین بردن اثرات این داروها در دوز بالا یا ترک آنها می بایست به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۱:۱۵ ق٫ظ

  سلام پسرم ۱۶سال سن دارد ویک بسته قرص الپرازوم مصرف کرده الان حدود دوساعت میباشد تو خوابو بیداریه واجبه الان به اورژانس زنگ بزنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۶:۴۴ ب٫ظ

  سلام، بله حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید. مصرف بیش از آلپرازولام علائمی مثل گیجی، حرکات عضلانی کنترل نشده، لکنت زبان، لرزش، رفلکس های آهسته و ضربان قلب سریع دارد.

  پاسخ
  mehdi آبان ۱۸, ۱۴۰۲ - ۲:۵۶ ق٫ظ

  سلام اقای دکتز وقتتون بخیر من الان ۴روزی میشه ترامادول ترک کردم یهویی بعدش شب اول ک پا درد بی خوابی داشتم رفتم دکتر برام کلونازپام ۱ میل برای بیخوابی تجویز کرد ولی بازم خیلی افسردم گریه شدید و افکار خودکشی دازم نمیدونم چرا

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۶:۴۰ ب٫ظ

  سلام و درود، چنانچه به تازگی ترامادول را ترک کرده اید می بایست صبور باشید تا اثرات آن کاهش یابد و عوارض ترک از بین بروند. توصیه می کنیم در این فرآیند تحت نظر یک روانپزشک و یک روانشناس باشید تا با کمترین عوارض این دوره را سپری کنید.

  پاسخ
  سام آبان ۱۷, ۱۴۰۲ - ۸:۰۷ ب٫ظ

  سلام خسته نباید من یدون کلنازپام یک میل با یک نصف قرص ب۲ خوردم دکتر بنظرتون عوارض جانبی دارد؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۱:۵۶ ب٫ظ

  سلام، هنگامی که قرص ب۲ با کلونازپام ترکیب می شود، خطر یا شدت عوارض جانبی می تواند افزایش یابد.

  پاسخ
  موسی آبان ۱۷, ۱۴۰۲ - ۳:۲۳ ق٫ظ

  سلام من همزمان دو قرص اگزیرکت باویزارسین هردو با هم برای هم خوابی استفاده کردم سر درد خیلی شدیدی دارم چی کار کنم اثر ان ازبین بره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱:۳۵ ب٫ظ

  سلام، این دو دارو تداخل ندارند اما ممکن است باعث سردرد، تپش قلب، و گرگرفتگی شوند. صبور باشید تا اثرات آن از بین برود.

  پاسخ
  پاشناس آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۰:۲۶ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر پسر سه ساله من یه قرص ناپروکسن۵۰۰ جویده و من سریع فهمیدم و دهانش رو شستم چه کار باید بکنم اگه مقداری از قرص رو خورده باشه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۶:۴۲ ب٫ظ

  سلام و درود، این قرص در کودکان بالای ۲ سال کصرف می شود اما در شرایط شما توصیه می کنیم چنانچه عوارضی مثل دل درد یا بیحالی مشاهده کردید با پزشک این موضوع را مطرح کردید.

  پاسخ
  سحر آبان ۱۶, ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر دکتر برام الانزاپین ۲/۵ تجویز کردن یک دوم برای اضطراب وقتی شروع به مصرف کردم اونم فقط دو شب روز سوم بیدار شدم دچار فلجی صورت شدم و انقباض عضله ای زیاد رو گردن و فک و یه طرف صورتم چند روزه صحبت میکنم لبام هر کدوم یه سمت حرکت میکنن یه سری میگن عصبب و عوارض دارو چیکار کنم زودتر اثرش بره و به حالت اول اومی بشم چند روزه با اینکه دارو قطع کردم متوکاربامول زدم با کیسه ابگرم و روغن ماساژ میدم اوکی نشده ممنونم از پاسخ گویی خیلییی ناراحتمم واقعااا مشکل حادی نبود که اینطوری بشم البته علائم دیگه مثل سردی گرمی لرزش و منقبض مدام عضله هم پیدا کردم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱:۳۰ ب٫ظ

  سلام و درود، اگر دچار انقباض عضلانی یا حرکات غیر طبیعی صورت یا زبان شدید، در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. ایشان هم دارو جایگزین برای شما در نظر خواهد گرفت هم در خصوص عوارض پیش آمده شما را راهنمایی می کند.

  پاسخ
  سامی آبان ۱۶, ۱۴۰۲ - ۹:۴۶ ب٫ظ

  سلام من یه ترامادول ۲۲۵ با ۱۰ تا استامینوفن کدیین خوردم نمی‌دونستم تداخل دارن الان فهمیدم خارش شدید و سوزش پوست گرفتم چیکار کنم حالم خوب شه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱:۲۷ ب٫ظ

  سلام، چنانچه علائم ادامه دار بود یا سابقه آلرژی به این داروها را دارید به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  سحر آبان ۱۶, ۱۴۰۲ - ۷:۱۲ ق٫ظ

  سلام من داشتم پریود میشدم برای اینکه جلوشو بگیرم۳تا قرص ال دی خوردم باهم برای اولین بار بود قرص خوردم الان چیکارکتم تاثیرش برع؟؟؟ مممنون

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۶, ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، قرص های ضد بارداری طول دوره مصرف مشخصی دارند و نباید بدین شکل مصرف شوند. می بایست صبور باشید تا اثرات دارو از بین برود، چنانچه متوجه تغییرات هورمونی و تغییر در سیکل قاعدگی خود شدید به پزشک زنان مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۳, ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶ ب٫ظ

  سلام همسر من ۴تا الپرازوم خورده باید چیکار کنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰ ب٫ظ

  سلام و درود، بیشترین دوز مجاز آلپرازولام در روز ۴ میلی گرم می باشد و اگر بیشتر از این میزان مصرف کرده اند و علائمی مانند تغییر وضعیت ذهنی، اختلال در هماهنگی و حرکت، لکنت زبان، کند شدن یا توقف تنفس دارند به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۵, ۱۴۰۲ - ۳:۵۰ ب٫ظ

  وقتتون بخیر اقدام به خودکشی با مصرف تعداد زیادی قرص b2 همراه با الکل درمان عوارضش چیه یا خطر مرگ فرد رو تهدید میکنه؟بدون هیچ اقدامی تو مرکز اورژانس تحت نظارت بود و جواب آزمایش رو گفتن خوبه اما اختلالات شدیدی پیدا کرده موقع خواب دچار مشکل تنفسی میشن ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۶, ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵ ب٫ظ

  سلام و درود، اگر تحت نظارت بودند و خطر رفع شده مشکلی نیست اما ممکن است عوارض آن تا چند روز زمان ببرد تا کاهش یابد. در مورد مشکلات تنفسی حتما با یک پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  مسود آبان ۱۵, ۱۴۰۲ - ۰:۲۰ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر من ۲۵عدد قرص استامینو فن مصرف کردم خواستم ببینم در خانه چ جوری دفع بشه و عوارضش چیه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴ ق٫ظ

  سلام و وقت بخیر، بیشترین دوز مجاز برای استامینوفن در روز ۴۰۰۰ میلی گرم است. اگر بیشتر از این مقدار مصرف کرده اید پیشنهاد می کنیم به مراکز درمانی یا پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  فاطمه آبان ۱۴, ۱۴۰۲ - ۳:۱۳ ب٫ظ

  سلام دخترم نزدیک به ۳سال سن دارد فرص اورژانسی خورده چکار کنم که اثرش برد

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰ ق٫ظ

  سلام و درود، بدن کودکان آماده پاسخگویی به هورمون ها نیست، بنابراین احتمالا اتفاقی نیافتد. احتمال ناراحتی خفیف معده از چند قرصی که حاوی مقدار کمی آهن است وجود دارد و این خود به خود از بین می رود.

  پاسخ
  ارزو آبان ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱:۵۲ ق٫ظ

  سلام پسرم ۳ونیم سالشه ۳شبه ۱هشتم قرص کلونیدین مصرف میکنه الان به شدت داره دادو فریاد میکنه و میترسه چیکار کنم اثرش بپره؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۹, ۱۴۰۲ - ۲:۰۱ ب٫ظ

  سلام و درود، این دارو حتما باید تحت نظر پزشک مصرف شود. توصیه می کنیم به پزشک مراجعه کنید و عوارض را به ایشان توضیح دهید.

  پاسخ
  اميری آبان ۱۳, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷ ق٫ظ

  سلام آقای دوکتور من ۴عدد قرص دکلفوناک خوردم حالم خیلی بده چی کار کنم اثراتش از بدنم خارج شود

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۳, ۱۴۰۲ - ۲:۵۶ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، بیشترین دوز مصرف این دارو ۱۵۰ میلی گرم د روز است، اگر بیشتر از این میزان مصرف کرده اید، و علائمی مثل اسهال، سرگیجه، خواب آلودگی و سردرد دارید به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  محمد آبان ۱۲, ۱۴۰۲ - ۶:۰۰ ب٫ظ

  سلام آقای دکتر من قرص داکسی سالکین و کرم پانژل برای پوستم مصرف میکردم و الان مصرفشو قطع کردم میخواستم بدونم تا چه زمان عوارض این دارو در بدنم و پوستم هست؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۰۸ ب٫ظ

  سلام، عوارض قرص داکسی سایکلین معمولا ۱ تا ۲هفته پس از قطع مصرف کم کم از بین می روند.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۲, ۱۴۰۲ - ۵:۵۴ ق٫ظ

  سلام ببخشید من اشتباهی برای پسر ۱۰ سالم قرص استامینوفن واستامینوفن کدئین همزمان دادم خیلی نگران هستم چه کار کنم ؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۳, ۱۴۰۲ - ۲:۳۶ ب٫ظ

  سلام و درود، معمولا این دو دارو تداخلی ندارند، اگر فرزندتون علائم نگران کننده ای مثل مشکل در تنفس یا تشدید بیماری داشتند به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۱, ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷ ب٫ظ

  سلام آقای دکتردخترم قرص کلونازپام دوخورده اولین بارشه نمیدونم چقدخورده چی بدم اثرش بره خیلی می ترسم سرشونمی تونه بلندکن

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۳, ۱۴۰۲ - ۲:۳۴ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، چنانچه علائم تهدید کننده زندگی مثل کاهش هوشیاری یا خواب آلودگی دارند سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  M آبان ۹, ۱۴۰۲ - ۱:۴۸ ق٫ظ

  سلام آقای دکتر من قرص سه کاره خوردم زیاد خوردم اما نمی‌دونم چندتا میشه بگید چیکار کنم تا اثرش از بین بره خیلی حالم بده

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱ ق٫ظ

  سلام و درود، از مصرف این دارو بدون تجویز و در دوزهای بالا خودداری کنید چرا که برای کبد مضر است. میزان مصرف و شرایط شما برای اقدامات لازم خیلی تاثیر گذار هست، اگر علائم تهدید کننده زندگی دارید سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۸, ۱۴۰۲ - ۵:۲۶ ب٫ظ

  سلام همسرم دیشب ده عدد کلونازپام خورده می‌خوام بدونم باید چیکار کنم از بدنش بیرون بیاد خیلی دست به کارهای ترسناک و هزیون و پرخاشگری شده باید چیکار کنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰ ق٫ظ

  سلام و وقت بخیر، راه حل فوری برای این کار نیست و در صورت بروز علائم جدی می بایست سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنید تا اقدامات لازم، انجام شود.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۶, ۱۴۰۲ - ۱:۱۲ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید همسرتون بهترشدن

  پاسخ
  ناشناس آبان ۶, ۱۴۰۲ - ۲:۲۶ ب٫ظ

  سلام من شربت اپیوم مصرف می کردم حالا برای این که بخوام ترک کنم دکتر برام قرص فاروکسی ۵ نوشته ومصرف می کنم علان ۳روزه که دیگه شربت الیوم مصرف نکردم از این قرص مصرف می کنم حالا م خیلی بده به نظر شما چیکار کنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹ ق٫ظ

  سلام و درود، به علت اینکه تازه شروع به مصرف قرص فاروکسی کرده اید و داروی قبلی را ترک کردید، احتمال بروز عوارض ترک داروی قبلی و عوارض داروی جدید بیشتر است. باید کمی صبور باشید تا علائم کاهش یابند. طبق تجویز پزشک به مصرف ادامه دهید و تحت نظر متخصص باشید.

  پاسخ
  Abol آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید آیا قرص فارکسی با مشروبات الکلی تداخل دارد و اگر معتاد فارکسی باشی چند ساعت یا چندروز بعد می‌شود الکل استفاده کرد؟ ممنونم.

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷ ق٫ظ

  سلام ممنون از شما، تا زمانیکه تحت درمان با قرص فاروکسی هستید نباید از الکا استفاده کنید چرا که خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی و تهدید کننده زندگی را افزایش می دهد.

  پاسخ
  ،solimani آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۵:۰۱ ب٫ظ

  سلام من برای درد میگرن پیشنهاد دادن قرص b2بخورم به اندازه ی نصف شو خوردم دیدم بعد یک ربع اثری نداشت شیاف دیکلوفناک ۱۰۰مصرف کردم الان علائم سردرد و رنگ پریدگی استفراغ بی حالی حالت تهوع دارم میشه بگید چی باید مصرف کرد؟!

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴ ق٫ظ

  سلام و درود، قرص b2 را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. به بدن فرصت دهید تا دارو از آن خارج شود. چنانچه علائم بهبود نیافت یا تشدید شد به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  رضا ح آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۸:۲۵ ق٫ظ

  سلام ساعت ۱٠ شب یه ترامادول قرمز ۲۲۵خوردم ساعت ۷ خاستم بخوابم چند دقیقه ای چرت زدم و بعد با لرزش دستام و بدنم از خواب بیدار شدم بکی از دستام هم چندتا لکه در حد ۱دقیقه زد، دلیلش چی بوده؟؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۲:۳۴ ب٫ظ

  سلام، ترامادول می تواند باعث لرزش های فیزیکی شود. از مصرف این دارو را خارج از تجویز متخصص خودداری کنید.

  پاسخ
  رشیدی آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۸:۰۶ ق٫ظ

  سلام من به مدت طولانی ودرفاصله کم ازقرصای اورژانسی ضدبارداری استفاده کردم چطوربایداثراتش روازبدنم ازبین ببرم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۲:۲۷ ب٫ظ

  سلام و درود، با گذشت زمان اثرات این دارو از بین خواهد رفت

  پاسخ
  محمد آبان ۳, ۱۴۰۲ - ۰:۴۰ ق٫ظ

  سلام من ۴روز پیش دیفن هیدرامین ونوافن مصرف کردم و دگزامتازون در سرم بهم تزریق کردن تا چن روز در بدنم می ماند وباید آزمایش تست اعتیاد ندم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۲:۲۶ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، این داروها تداخلی با تست اعتیاد ندارد و در صورت نگرانی صرفا داروهای مصرفی رو به مسئول آزمایش و پزشکتون اطلاع دهید.

  پاسخ
  میلاد آبان ۲, ۱۴۰۲ - ۳:۰۷ ق٫ظ

  سلام من قرص B2را چن ساعتی میشه ب میزازن تقریبا ۱چهارم مصرف کردم و بعد از تقریبا ۴ساعت الکل مصرف کرده ام ایا خطری دارد؟؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۲:۱۸ ب٫ظ

  سلام، گفته شده که تداخلی بین این دو نیست اما بهتر هست همراه یکدیگر مصرف نشود. همچنین قرص B2 را حتما تحت نظر پزشک مصرف کنید.

  پاسخ
  اعظم منصوری آبان ۱, ۱۴۰۲ - ۴:۱۳ ب٫ظ

  آیا عوارض مصرف قرص ناپروکسن بعد از مدتی برطرف میشود

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۲:۱۴ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، سایر موارد مثل دوز و میزان مصرف می بایست در نظر گرفته شود اما معمولا بله با گذشت زمان از بین می رود. چنانچه علائم تشدید شد به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱, ۱۴۰۲ - ۳:۵۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من دو روز سردرد شدید داشتم رفتم دکتر قرص تاواپنو ۸۵۰ تجویز کرد ۱۲ ساعتی دو تا که خوردم کلا سیستم بدنم به ریخت تمام اعضای بدنم درد می کرد دوباره رفتم یه دکتر دیگه گفت قرص را قطع کن و دارویی دیگری تجویز کرد الانم هم هنوز سرگیجه دارم و گوارشم به هم ریخته و می ترسم قرص آزیترومایسین ۲۵۰ که تجویز دکتر بعدی بود را بخورم چه باید انجام دهم تا به حالت عادی برگردم جون باید برم سرکارر الان چهار روز نتونستم برم سر کار ممنونم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۵, ۱۴۰۲ - ۲:۱۲ ب٫ظ

  سلام و درود، طبق تجویز پزشک به مصرف داروها ادامه دهید و صبور باشید تا علائمتون کاهش پیدا کنه. چنانچه علائمتون بهتر نشد یا تشدید شد به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  فواد رشیدپور مهر ۲۹, ۱۴۰۲ - ۹:۱۸ ب٫ظ

  سلام کسی که قرص اکس خورده چطور میتونه زود اثرش رو از بین ببره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱, ۱۴۰۲ - ۲:۴۳ ب٫ظ

  سلام، شما احتمالا به مدت ۲ تا ۶ ساعت اثرات آن را احساس خواهید کرد، هیچ راه فوری برای از بین تاثیرات آن وجود ندارد. تنها راهی که بدن شما می تواند از شر اکستازی خلاص شود به طور طبیعی است و این زمان می برد.

  پاسخ
  کرمی مهر ۲۹, ۱۴۰۲ - ۶:۳۰ ب٫ظ

  سلام طبق دستورپزشک کپسول ایندومتاسین برای کاهش درد کمر هر۱۲ساعت یکبار استفاده کردم.بعدازدوساعت حالت تهوع سرگیجه دلشوره وتپش قلب دارم لطفابفرماییدچکارکنم ؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب آبان ۱, ۱۴۰۲ - ۲:۴۰ ب٫ظ

  سلام و درود، مواردی که فرمودید از عوارض جانبی این قرص می باشد. این علائم رو با پزشکتون در میان بگذارید.

  پاسخ
  علی دکبری مهر ۲۴, ۱۴۰۲ - ۷:۱۶ ب٫ظ

  بعد از مصرف داروی کلوناز پام قتی از خواب بیدار میشوم تا ساعاتی طولانی سرگیجه دارم وسرم گنگ میشود وحالت طبیعی ندارم برای رفع این عارضه جکار کنم؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۲۵, ۱۴۰۲ - ۲:۰۳ ب٫ظ

  سلام و درود، اگر به تازگی شروع به مصرف قرص کلونازپام کرده اید باید چتد هفته صبر کنید تا دارو اثرات کامل خود را بگذارد و عوارض آن کاهش یابد. چنانچه این حالت ادامه داشت با روانپزشک خود مشورت کنید تا در صورت صلاحدید، در دوز یا نوع دارو بازبینی انجام دهند.

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲۳, ۱۴۰۲ - ۱:۱۴ ب٫ظ

  سلام به من قرض خواب میدند الان چند ساله من نمی دانستم دارویی هست که قرص خواب را خنثی کنه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر، در صورت عدم مصرف دارو به تدریج از بدن شما پا می شود و اثراتش از بین می رود، راه فوری برای از بین بردن قرص خواب وجود ندارد، صرفا می توانید با مصرف مایعات کافی، فرآیند حذف آن را تسریع کنید.

  پاسخ
  طاها مهر ۲۳, ۱۴۰۲ - ۹:۳۸ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر من دیشب بخاطر اینکه ۲۴ ساعت فقط بخوابم ۳ دونه قرص کلونازپام یک میلی خوردم این در حالی هستش که روز قبلش هم یدونه دو میلی خوردم الان مدام حالت تهوع دارم و نمیتونم سرپا وایسم برای ده دقیقه چیکار کنم شمش از بدنم خارج بشه دکتر رفتن هم که دیگه تاثیر ندارد وقتی دارو جذب شده

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷ ق٫ظ

  سلام و درود، با مصرف مایعات کافی می توانید فرآیند را تسریع ببخشید اما مراجعه به پزشک هم کارساز خواهد بود چرا که ممکن است داروهای دیگری برای شما تجویز کنند که به بهتر شدن حال شما کمک کند.

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲۲, ۱۴۰۲ - ۹:۵۸ ق٫ظ

  سلام دکتر عزیز من دیشب قرص ارپزلام خوردم نصف هنوز گیجم سر کار هستم چیکار کنم تا خوب بشم تشکرسن من ۵۰ساله

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۲۲, ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰ ب٫ظ

  سلام و درود، اگر منظور شما قرص آلپرازولام هست، گیجی و خواب آلودگی می تواند یکی از عوارض این دارو باشد. اگر به تازگی شروع به مصرف این دارو کرده اید، می بایست چند هفته صبر کنید تا اثرات آن مشخص شود و عوارض کاهش یابند.

  پاسخ
  نازي برمکي مهر ۱۹, ۱۴۰۲ - ۹:۰۴ ق٫ظ

  متشکرم بسيار مفيد بود.

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۹, ۱۴۰۲ - ۴:۴۱ ب٫ظ

  سلام و درود، ممنون از نظر مثبتتون.

  پاسخ
  سید هاشم سادات حسینی مهر ۱۹, ۱۴۰۲ - ۴:۱۳ ق٫ظ

  قرض باکلوفن خوردم برای اولین بار گیچ خواب هستم چه کنم؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۹, ۱۴۰۲ - ۴:۴۲ ب٫ظ

  سلام، خواب آور بودن یکی از عوارض این دارو است که معمولا با گذشت زمان بهبود پیدا می کند اما در صورت آزار دهنده بودن این عارضه، این مورد را با پزشکتون در میان بگذارید.

  پاسخ
  فرزاد مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۵:۰۹ ق٫ظ

  سلام دکتر میگم میشه کامل توضیح بدیدکه چه چیزی اثرترامادول روازبین میبره مثلا خوردن دوغ کمکی به بهترشدن میکنه؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶ ب٫ظ

  سلام و درود، خیر راه فوری برای از بین بردن اثرات ترامادول وجود ندارد اما استراحت کنید و به میزان لازم نوشیدنی بخورید. همچنین از مصرف الکل خودداری کنید تا اثرات کاهش پیدا کنند.

  پاسخ
  امیر مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۲:۰۸ ق٫ظ

  ببخشید با مصرف۳ورق قرص خواب آور چ مشکلی پیش میاد

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹ ب٫ظ

  سلام، بسته به نوع قرص اثرات متفاوت هستند اما مصرف این میزان قرص خواب آور خطرناک و حتی تهدید کننده زندگی است. چنانچه خودتان یا اطرافیانتان این میزان دارو را مصرف کرده اید می بایست سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  ارشیا مهر ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱ ب٫ظ

  سلام پسر ۱۰ سالم قرص نوافن و قرص افغانی رو باهم اشتباهی خورده چکارکنم بلایی سرش نیاد

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹ ب٫ظ

  سلام و درود، منظور شما و از “قرص افغانی” متوجه نشدم، در صورت دادن جزئیات بیشتر بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم.

  پاسخ
  راحله مهر ۱۷, ۱۴۰۲ - ۹:۳۱ ق٫ظ

  سلام یک عددقرص کلونازپام ۲ چند ساعت ازبین میره ممنون

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸ ب٫ظ

  سلام، سرعت دفع دارو از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. اثرات کلونازپام می تواند تا دوازده ساعت ادامه داشته باشد و حدود ۲۰ الی ۵۰ ساعت ظول می کشد تا نیمی از دارو از بدن پاک شود.

  پاسخ
  علیرضا مهر ۱۷, ۱۴۰۲ - ۸:۰۲ ق٫ظ

  دیشب یک قرص آفاکلاو۶۲۵ رو ناشتا خوردم و از همون موقع تقریبا به شکم درد شدیدی درچار شدم
  ممکنه بخاطر خالی بودن معدم و عوارض قرص باشه؟ لطفا زودتر جواب بدین و راهکاری هم بگین براش

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، بله ممکن است به این خاطر باشد. این دارو با معده پر مصرف کنید. آنتی بیوتیک هایی که در زمان نادرست مصرف می شوند، خطر ابتلا به تهوع، اسهال و استفراغ را افزایش می دهند.

  پاسخ
  فاط مهر ۱۵, ۱۴۰۲ - ۰:۲۹ ق٫ظ

  سلام من پیوند کلیه کردم خالم بد بود ۳ تا قرص ۵۰۰ استالینی فون خوردم آیا ممکنه رو کلیه تاثیر بزاره؟ شیر آب خوردم بالا هم آوردم تاثیرش میره؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱:۰۰ ب٫ظ

  سلام، اسم دارو رو فکر می کنم اشتباه نوشتید و متوچه داروی مصرفیتون نشدم اما با توجه به شرایط شما توصیه میشه پزشکتون رو در جریان تمام داروها و مکمل های مصرفیتون بگذارید، داروهایی که دفع کلیوی دارند می بایست تحت نظر متخصص مصرف شوند.

  پاسخ
  زهرا مهر ۱۴, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳ ق٫ظ

  سلام آمپول زولنا دیروز تزریق کرد برای پوکی استخوان . شب سردش میشد انگار سرماه خوده این حالت . بعد صبح یکی از پاهاش گرفته بود . چیکار باید انجام بدم . میتونم . ؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷ ب٫ظ

  سلام و درود، گرفتگی عضلات در دست ها، بازوها، پاها یا صورت از عوارض این دارو هستند. در صورت ادامه دار شدن یا آزار دهنده بودن پزشکتون رو در جریان قرار دهید.

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۴, ۱۴۰۲ - ۹:۳۲ ق٫ظ

  سلام به بچه ۶ ساله قرص ایمو سیتم دادیم برای تقویت سیستم ایمنی بدن بعد از مصرف قرص تب شدید داره برای سم زدایی بدن چکار میشه کرد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، تب می تواند یکی از عارضه های این دارو باشد. در صورت بالا بودن درجه تب بهتر هست به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  متی مهر ۲۱, ۱۴۰۲ - ۹:۵۶ ب٫ظ

  سلام داداشم قرص کلوزپام خورده میدونم چی بهش بدم
  لطفا رهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۲۱, ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲ ب٫ظ

  سلام و درود، فکر میکنم منظورتون قرص کلونازپام هست، دوز مصرف شده مهم هست و اگر فرد بیشتر از ۴ میلی گرم مصرف کرده است و علائم خطرناک مثل کاهش هوشیاری یا خواب آلودگی وجود دارد می بایست به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  زهرا بلوچ مهر ۱۴, ۱۴۰۲ - ۷:۱۱ ق٫ظ

  سلام من شدیدا دندون درد دارم ، یکی از دندون های پایینی عقل کاملا خراب شده و من برای آروم شدن ، دردش ژلوفون رو یکم سوراخ کردم و ریختم رو همون دندون خراب شده ام ، دردش یکم بهتر شد ولی لثه دندون بالام‌ یکم ورم‌ کرده‌ و احساس میکنم دهن ، و لثه هام حساسیت داشتن به قرص امکانش هست ؟؟ اگر اره چجوری تاثیر‌ قرص‌ ژلوفن رو از بین ببرم؟ لطفا راهنمایی ام کنید دارم میمیرم از استرس ، تورو خدا بگید عوارض جانبی خطرناکی که نداره این قرص….

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، این یک روش سنتی برای کاهش درد دندان هست و معمولا درد رو کاهش می دهد، ورم لثه و اطراف دندان ممکن است در اثر عفونت، تماس زیاد با آن ناحیه یا حساسیت باشد؛ اما در هر حال دندان درد یک نشانه از وجود مشکل در دندان هست و می بایست برای پیگیری آن اقدام فرمائید.

  پاسخ
  میلاد مهر ۱۳, ۱۴۰۲ - ۵:۰۳ ب٫ظ

  سلام بنده تو سرمم آمپول تزریقی سفازولین ۱گرمی تزریق کردن از صبح دوبار فشارم رفته بالا چه کار باید کنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴ ب٫ظ

  سلام و درود، بالا رفتن فشار خون می تواند یکی از عوارض سفازولین باشد. توصیه می کنیم برای ارزیابی فشار خون و بررسی شرایطتون به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  رضا مهر ۱۱, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷ ب٫ظ

  سلام.خوردن دو تا قرص آلپروزلام با هم چه عوارضی دارا

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۲, ۱۴۰۲ - ۸:۳۹ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، بسته به دوز دارد، چنانجه فراتر از دوز مورد نیاز باشد ممکن است عوارض را تشدید کند. این دارو را حتما تحت نظر روانپزشک مصرف کنید.

  پاسخ
  ناشناس مهر ۱۰, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴ ب٫ظ

  سلام کسی که۴۰تاقرص کلونازپام خورده،بعدچندروزچطوری ازبدنش سمزدایی کنیم؟هنوز گیجه وتعادل جسمی نداره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۲, ۱۴۰۲ - ۸:۳۷ ب٫ظ

  سلام و درود، با مصرف این میزان دارو توصیه می شود حتما به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  مسلم مهر ۹, ۱۴۰۲ - ۷:۰۵ ب٫ظ

  سلام دیروز قرص سیلدنافیل رو به چهار قسمت تقسیم کردم و قبل رابطه یکیش رو خوردم یعنی مقدار کمی خوردم از دیروز سردرد دارم در پشت سرم احساس سنگینی میکنم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱۰, ۱۴۰۲ - ۶:۳۷ ب٫ظ

  سلام و درود، سردرد می تواند از عوارض این دارو باشد. توصیه می کنیم در صورت از بین نرفتن عوارض طی چند روز آینده، با یک پزشک مشورت کنید. اما معمولا عوارض از بین می روند.

  پاسخ
  ناشناس مهر ۹, ۱۴۰۲ - ۲:۲۳ ق٫ظ

  سلام و خسته نباشد من دو بسته قرص تاخیری وگابدول زرد و قرمز گرفتم گفت برای هر رابطه از هر کدوم یکی بخور دو عدد قرص برای بار اول ضرری نداره؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۹, ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰ ق٫ظ

  سلام و درود، اگر پزشک یا داروساز این دارو و دوز آن را تجویز کرده اند مشکلی نیست اما در غیر این صورت بهتر هست با یک متخصص مشورت کنید.

  پاسخ
  خدارحم محمدقاسمی مهر ۷, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰ ب٫ظ

  سلام من ۱۰ساله قرص الپروزلام نیم مصرف میکنم سنم ۶۵ساله چکنم ترکش کنم وایاقرص سلوکسیب۲۰۰بااین میشودمصرف کردباتشکر

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۸, ۱۴۰۲ - ۴:۳۰ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، با توجه به مدت زمان طولانی که این دارو را مصرف کردید، توصیه می کنیم بدون نظر پزشک و به صورت ناگهانی این دارو را قطع نکنید. سلکوکسیب ممکن است میزان دفع آلپرازولام را کاهش دهد که می تواند منجر به افزایش سطح آن در خون شود. برای قطع این دارو تداخلات آن با یک پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  .‌.‌ مهر ۵, ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰ ب٫ظ

  سلام من اشتباهی قرص رهاکین ۲۰۰ خوردم ۱۶ سالمه مشکلی بیش نمیاد؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۸, ۱۴۰۲ - ۴:۱۹ ب٫ظ

  سلام و درود، چنانچه عوارضی رو تجربه کردید به پزشک مراجعه کنید، در غیر این صورت صرفا به یاد داشته باشید که بدون مشورت روانپزشک، این دارو را مصرف نکنید.

  پاسخ
  صفورا مهر ۵, ۱۴۰۲ - ۶:۳۳ ب٫ظ

  سلام من چند روز بود نمیدونم حالا سرماخوردگی بود یا کورونا علاییم ابریزش و گلو درد و درد قفسه سینه داشتم بعد پرستاری بهم گفت اگه میخواهین زود خوب شید تاوانکس ۵۰۰ بخورین بعد من دیروز یدونه خوردم بعد از پنج شیش ساعت تب و لرز بهم دست داد سرم و اپوتل و ویتامین سی زدم بهتر شدم اثراتش کامل از بین رفت حالا امروز هم خوردم سرگیجه و ضعف عضلانی و بیخوابی و بی اشتهایی و یه کم هم بیقراری بهم دست داد حالا باید چکار کنم تابهتر شوم البته دیگه نمیخوام این قرص رو بخورم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۸, ۱۴۰۲ - ۴:۲۲ ب٫ظ

  سلام و درود، صبور باشید تا دوران نقاهت بیماری رو طی کنید و بهبود رو مشاهده خواهید کرد. داروهای تجویزی پزشک را طبق دستور مصرف نمائید و در صورت عدم مشاهده بهبودی با پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  مجید مهر ۴, ۱۴۰۲ - ۱:۰۷ ب٫ظ

  سلام
  در طی دو شبانه روز و درست با رعایت فاصله زمانی ۲۴ساعته اقدام به مصرف قرص اگریزیت و تاگرادا جهت زود انزالی کرده ام الان بعد از گذشت دو روز کوفتگی و خستگی شدید بدنی بالاخص احساس درد در پشت رانها از بین نرفته و شبها هم از شدت کوفتگی و درد نمیتونم بخوابم . آیا علتش میتونه از مصرف این قرصها باشه یا چیز دیگریه؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۴, ۱۴۰۲ - ۱:۲۶ ب٫ظ

  سلام و درود، بله کوفتگی عضلات می تواند از عوارض تاگرادا یا سیلدنافیل باشد اما می بایست با قطع مصرف کم کم کاهش یابد؛ در صورت ادامه دار بودن با یک پزشک مشورت کنید.

  پاسخ
  علی مهر ۲, ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید بچه ی ۲ساله نصف قرص ترامادول خورده چیکارمیتونم بکنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۲, ۱۴۰۲ - ۱:۰۷ ب٫ظ

  سلام ممنون از شما، این قرص در کودکان زیر ۱۲ سال تجویز نمیشود، برای پیشگیری از اثرات احتمالی به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  منصور مهر ۱, ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷ ق٫ظ

  با تشکر از شما وبرنامه خوب متن آموزش دهنده شما تشکر می کنم راهنمای که کردین بسیار آموزندتوصیه راهنمای شما حال برادرم بهتر شده بودکه اشتباه قرص ترمادول مصرف،
  کرده واقعن دست شما دردنکن

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۱ ب٫ظ

  سلام و درود، خوشحالیم که این مطالب برای شما کارساز بوده، در صوت مصرف قرص اشتباه؛ مشاورت با یک پزشک نیز می تواند مفید باشد.

  پاسخ
  سارا مهر ۱, ۱۴۰۲ - ۳:۵۶ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید دختر دوسال و نیم من تقریبا ۱۰ میلی شربت کوریزان خورده چکار کنم اثرش از بین بره آیا خطرناکه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مهر ۱, ۱۴۰۲ - ۱:۵۵ ب٫ظ

  سلام و درود، میزان مصرف این دارو طبق سن و وزن کودکان تجویز می شود، چناچه علائمی مثل خواب آلودگی شدید را مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  خانم قنبری شهریور ۳۱, ۱۴۰۲ - ۳:۴۲ ب٫ظ

  سلام من دیشب بعداز رابطه۴تا ال دی خوردم از صبح حالت تهوع داشتم بعداز۱۲ساعت ظهرهم۴تا دیگه خوردم ولی ۳ساعت بعدش دوبار بالا اوردم با این استفراق اثر قرص ازبین نمیره؟میترسم ازبین رفته باشه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۳۱, ۱۴۰۲ - ۸:۲۲ ب٫ظ

  سلام، اگر در عرض ۲ یا ۳ ساعت پس از مصرف قرص، استفراغ داستید، احتمالاً دارو توسط بدن شما جذب نمی شود. در مورد مصرف این میزان دارو به یکباره با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

  پاسخ
  فاطمه شهریور ۲۹, ۱۴۰۲ - ۵:۳۰ ب٫ظ

  قرص اسپرین خوردپ ۴ تا چجوری از بین ببرم چیزی میشه
  ؟؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۳۱, ۱۴۰۲ - ۸:۲۶ ب٫ظ

  سلام میزان ۳۲۵ میلی گرم تا ۶۵۰ میلی گرم میزان مجاز این دارو است، اگر بیشتر از میزان تجویز شده مصرف کنید توصیه می کنیم به مراکز درمانی مراجعه کنید تا در صورت نیاز مداخلات درمانی صورت بگیرد.

  پاسخ
  عماد شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۷:۰۸ ب٫ظ

  سلام ، من بدون اطلاع خودم ( نمیدونستم داروی مصرفی که بهم‌ میدن‌مکمل هست ) ۲۵ روز قرص آنتابوس ۵۰۰ استفاده کردم ، ظاهرأ ۱۴ روز بعد از قطع مصرف هم نیاز به پرهیز داره ، چطور میشه این مدت رو کوتاه کرد؟ با سپاس

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۹, ۱۴۰۲ - ۳:۳۳ ب٫ظ

  سلام و درود، بله در حین مصرف و ۱۴ روز پس از مصرف این دارو، می بایست از الکل اجتناب کنید. دارو در بدن شما هست و بهتر هست برای پیشگیری از عوارض احتمالی، از الکل پرهیز کنید.

  پاسخ
  مهسا شهریور ۲۷, ۱۴۰۲ - ۹:۴۰ ب٫ظ

  سلام . من دیشب بعد از رابطه فورا ۴ ال دی خوردم و
  ۹ ساعت بعد استفراغ کردم . و باز ظهر ۲ تا ال دی دیگم خوردم( برای جلوگیری اورژانسی)
  چطوری میتونم اثر این دو قرص بعدی ک خوردم رو کم کنم🤦🏻‍♀️🥲؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱:۱۰ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، شما نمی توانید یکباره اثرات دارو را از بین ببرید و با توجه به گذشت زمان دارو اثرات خود را ایجاد می کند.

  پاسخ
  سمیرا شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ - ۹:۰۴ ب٫ظ

  سلام منو. دو عدد دیازپام ۱۰ با دوتا میگراکیم ۱۰۰ مصرف کردم برای سردردم عوارضش چیه ؟!

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱:۰۹ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، از عوارض قرص میگراکیم می توان به برافروختگی، احساس سوزن سوزن شدن/بی حسی/گرما، خستگی، ضعف/خواب آلودگی یا سرگیجه اشاره کرد؛ اما عوارض لزوما برای همه اتفاق نمی افتد. در مورد دیازپام هم می توانید اطلاعات کاملی در مورد این دارو را با مطالعه مطلب قرص دیازپام کسب کنید.

  پاسخ
  اسماعیل.احمدی آبان ۲۱, ۱۴۰۲ - ۰:۳۰ ق٫ظ

  سلام درست میشه روحیه تو از دست نده

  پاسخ
  ثنا شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ - ۶:۴۵ ب٫ظ

  سلام دکتر وقت بخیر ،همسر من چند روزه دندان درد داره
  به خاطر مصرف زیاد قرص حالت تهوع داره وبالا میاره چه کار میتونم بکنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱:۰۱ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر، داروی مصرفی ذکر نشده اما اگر دوز دارو توسط متخصص تنظیم شده باشد معمولا مشکلی پیش نمی آید، توصیه می کنیم در اسرع وقت به یک متخصص مراجعه کنید تا داروی مصرفی رو بررسی کنند.

  پاسخ
  ابوذر شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ - ۴:۱۰ ب٫ظ

  سلام من سم زدایی کردم بعدبدنم سوزش داشت دکتربرام قرص گاباپنتین ۱۰۰ داد حالا یکماهه مصرف میکنم اثرقرص گاباپنتین بعدازچندروزازبین میرود

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹ ب٫ظ

  سلام و درود، گاباپنتین معمولا تا ۳۶ ساعت در بدن باقی می ماند اما اثرات آن ممکن است کمی بعد تر از بین برود.

  پاسخ
  بینا شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ - ۴:۲۸ ق٫ظ

  سلام قرص تابلیت کا مصرف کردم و بی خوابی و بی اشتها هستم و دچار پانیک شدم ، لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱ ب٫ظ

  سلام و درود، می بایست صبور باشید تا اثرات آن از بین برود، این دارو متشکل از مواد مختلفی مثل متامفتامین و هروئین هست و عوارضی که گفتید رو میتونه ایجاد کنه.

  پاسخ
  مم شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ - ۳:۲۰ ق٫ظ

  سلام من قرص معتادن ۴۰ دودونه خوردم باید چکار کنم اثرش بپره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸ ب٫ظ

  سلام، فکر میکنم منظورتون قرص متادون هست؛ شما نمی توانید به یکباره اثرات این دارو را از بین ببرید، باید صبور باشید تا اثرات آن کاهش یابند.

  پاسخ
  حامد شهریور ۲۴, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴ ب٫ظ

  سلام من قرص ال کارنیتین مصرف میکنم یکی دو ماهه اما سه روزه سرگیجه دارم و مصرف دارو را کنار گذاشتم باید به پزشک مراجعه کنم یا برطرف میشود؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۵, ۱۴۰۲ - ۷:۲۲ ب٫ظ

  سلام و درود، سرگیجه یکی از عوارض این دارو می باشد؛ اما معمولا عوارض زودتر مشخص می شوند. بهتر است با پزشکتون در این مورد مشورت کنید.

  پاسخ
  نرگس شهریور ۲۳, ۱۴۰۲ - ۳:۱۴ ق٫ظ

  ۵قرص اعصاب خوردم چیکار کنم الان حالم خیلی بده

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۴, ۱۴۰۲ - ۸:۱۳ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر، بسته به نوع قرص عوارض میتواند متفاوت باشد. اگر علائم تهدید کننده حیات مانند غش، کاهش هوشیاری یا خواب آلودگی شدید دارید؛ سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  Arad شهریور ۲۱, ۱۴۰۲ - ۳:۳۸ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر دکتر عزیز من یکی و نصفی ترامادول ۲۲۵ خوردم الان چندساعت بعد مصرفم حالم بده شده سرپا نمیتونم وایسم حس خواب آلودگی شدیدی دارم تا یخورده چشامو میبیندم حسو حال تشنج بهم دست میکنه چیکار کنم اثرش بره؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۱, ۱۴۰۲ - ۸:۵۷ ب٫ظ

  سلام و درود، شما دوز بالایی رو در یک نوبت مصرف کردید. معمولا ۴ تا ۲۴ ساعت زمان می برد تا عوارض کاهش یابند. در صورت عدم بهبودی توصیه می کنیم به پزشک مراجعه کنید. برخلاف تصور رایج، نه ورزش کردن و نه نوشیدن آب منجر به دفع سریع تر ترامادول از بدن نمی شود. تنها پرهیز از مصرف ترامادول می تواند واقعاً اثار ترامادول را کاهش دهد.

  پاسخ
  نفس شهریور ۲۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳ ب٫ظ

  تاثیر قرص بوسپیراکی ۵ را صورت بروز عوارض چگونه در خانه از بین ببریم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۱, ۱۴۰۲ - ۸:۴۹ ب٫ظ

  سلام، عوارض قرص ها را نمی توان ناگهان از بین برد بلکه با مصرف صحیح در طول زمان عوارض کاهش می باند. توجه به برخی نکات مثل مصرف آب یا رعایت رژیم غذایی و عدم تداخل دارویی می تواند به کاهش عوارض کمک کند.

  پاسخ
  برتا شهریور ۲۰, ۱۴۰۲ - ۳:۵۳ ق٫ظ

  سلام،برای من قرص فلوکونازول ۱۵۰ هر ۵ روز یک عدد تجویز شده بود و من به اشتباه روزی یک عدد خوردم تا چهار روز، الان عوارضش چی هست؟ چجوری از بین ببرم ضرر هایی که داره رو؟ ممنون

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۱, ۱۴۰۲ - ۸:۴۷ ب٫ظ

  سلام و درود، باقی قزص ها را طبق توصیه پزشک مصرف کنید و این مورد رو هم در ویزیت بعد به پزشک گزارش دهید.

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۲۳, ۱۴۰۲ - ۰:۳۸ ق٫ظ

  سلام من دیشب اشتباهی یه قرص خواب خوردی تالار هالم بده چکارکنم ممنون

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۴, ۱۴۰۲ - ۸:۱۵ ب٫ظ

  سلام و درود، مصرف داروهای خواب آور و آرام بخش بدون تجویز پزشک می تواند عوارض ایجاد کند یا باعث ایجاد وابستگی شود، اگر علائم تشدید شد یا از بین نرفت به پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  Akbar شهریور ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹ ب٫ظ

  سلام دکتر من ویزارسین ۱۰۰ مصرف کردم چشمام تار شده کمی چی اثر قرص رو از بین میبره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۱۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، این ممکن است از عوارض داور باشد، این مورد را با پزشکتون در میان بگذارید اما با گذشت زمان و کاهش اثر دارو عوارض از بین خواهند رفت.

  پاسخ
  ساعیان شهریور ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱:۳۳ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر ب اشتباه دوتاقرص ال دی هنزمان خورده شده و دوتا دمیترون الان تپش قلب بالا وجودداره چجور اثرش ازبین ببریم ؟

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۴۸ ب٫ظ

  باسلام خدمت پزشکهای مهربان من دکتر مو ولک صورت رفتم به من قرص فلوتاناکس۲۵۰ داده حالم خیلی بده نفس تنگی تخته پشتم درد میکنه ضربان قلبمم پایین ۵۷ هستش بی زحمت راهنماییم کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۱۷, ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶ ب٫ظ

  سلام و درود، ممکن هست از عوارض این قرص باشد یا به آن حساسیت داده باشید اما باید قبل از قطع آن با پزشک مشورت کنید و عوارضی که دارید رو به متخصص گزارش دهید.

  پاسخ
  میالما شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ - ۴:۰۰ ق٫ظ

  سلام ب دکترای عزیز وارزشمند ودوستان ….من نزدیک سال ۹۰ تا دوماه پیش آلپروزولام ۱ شروع کردم خوردن خودم خسته شدم اومدم از یک به نیم ونیم تقسیم بر ۳ کردم وماهی یه قسمت کم کردم تا دوماه پیش رسبدم ب نصف یک چهارم نیم میلی ودیگه نخوردم تا دو هفته بی حال وکسل وسرگیجه وسبکی سر ویه کمم معده ام بهم ریخت ولی تو دوره ۲ هفته حالتام کم شد آخر دوهفته دیگه مشکلی نداستم ولی خیلی خوشحال شدم ک کنار گذاشتم خیلی راحتم میخوابم 😍

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹ ب٫ظ

  سلام و درود، ممنون از اینکه تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتید، توصیه می کنیم که داروهای روانپزشکی رو به صورت تدریجی و تحت نظر روانپزشک قطع کنید تا کمترین عوارض رو احساس کنید.

  پاسخ
  رسول شهریور ۱۳, ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲ ب٫ظ

  سلام. من برای دندان درد ناپروکسن ۵۰۰خوردم،درد شدیدی داشتم دیگه سریع رفتم دکتر، نوافن داد گفت ۸ ساعت یکبار بخور،خوردم(دو ساعت بعد از ناپروکسن), دردم افتاد، ۸ ساعت بعدش دوز دوم نوافنو خوردم دیگه خواب آلود شدم،حالت تهوع،ضعف و بیحالی همه رو داشتم، رفتم اورژانس نه معاینه کرد نه چیزی فقط سرم تقویتی مخلوط با چندتا چیز دیگه تو سرم تزریق کرد و مترونیدازول و کواموکسی کولا داد، هنوز بعده ۱۲ ساعت حالم بده ولی ضعفم کمی بهتره، همش میخوام بالا بیارم و دلم پیچ میخوره، مرد ۲۶ساله هستم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۴۹ ب٫ظ

  سلام و درود، سعی کنید به میزان کافی مایعات دریافت کنید و به بدن اجازه ریکاوری دهید، در صورت عدم بهبود علائم به پزشک متخصص مراجعه کنید.

  پاسخ
  درسا شهریور ۱۲, ۱۴۰۲ - ۶:۴۴ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید دکتر برای من دوکسپین ۲۵ تجویز کرد و خوردم یک روز کامل خواب بودم و هنوز بعد یک روز خواب آلوده و بی حالم چکار کنم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۱۳, ۱۴۰۲ - ۳:۴۷ ب٫ظ

  سلام ممنون، کمی طول می کشد تا بدن با دارو سازگار شود؛ باید چند هفته دارو را مصرف کنید تا عوارض کاهش یابند اما در صورت ادامه دار بودن به پزشک خود گزارش دهید.

  پاسخ
  امین منصوری شهریور ۹, ۱۴۰۲ - ۱:۵۵ ب٫ظ

  سلام
  من ۲تا قرص ترانکوپین۱۰۰ خوردم باید چیکار کنم اثر نکنه و خوابم نگیره؟!
  ممنون میشم جوابم رو بدید 🙏🌹

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۱۰, ۱۴۰۲ - ۲:۳۰ ب٫ظ

  سلام و درود، ترانکوپین اثرات خواب آور خواهد داشت و صرفا با راهکارهایی مثل نوشیدن آب بیشتر به سرعت پاک شدن آن از بدن کمک می کنید و نمی توانید اثرات آن را کامل از بین ببرید.

  پاسخ
  رضا شهریور ۷, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰ ب٫ظ

  سلام من قرص b2مصرف کردم فوقعلادع گیجم چجوری اثرش رو از بین ببرم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۸, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷ ق٫ظ

  سلام و وقت بخیر، این مورد از عوارض این قرص است. ترک ناگهانی این قرص نیز ممکن است چنین عوارضی ایجاد کند؛ توصیه می کنیم برای پیشگیری از علائم ترک، این قرص رو تحت نظر پزشک قطع کنید.

  پاسخ
  hadyallhabady89@gmail.com شهریور ۷, ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷ ب٫ظ

  سلام دیشب ی نصف کپسول دوکولتسین ۲۰ خوردم حالم خوب نیس از دیشب چکار کنم اثرش بره بیرون دکتر برام تجویز کرده دکتر الان ازم دوره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۸, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲ ق٫ظ

  سلام در مورد علائمی که تجربه می کنید اطلاعاتی ندادید اما چنانچه پزشک این دارو رو تجویز کره است و جدیدا شروع به مصرف کرده اید، طبق دوز تجویز شده به مصرف ادامه بدهید. عوارض معمولا بعد از هفته دوم به بعد کاهش می یابند. اما اگر عوارض ادامه دار بود یا مدت طولانی است که این دارو رو مصرف می کنید و این عوارض رو دارید؛ با در دسترس ترین پزشک در این باره صحبت کنید.

  پاسخ
  بهار شهریور ۷, ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵ ق٫ظ

  سلام خوبین ببخشید من سر خود رفتم قرص ویتامین Eخوردم کبود ویتامین هم ندارم جدیدن هم یکم چربی بالا رفته تو رژیمم می ترسم مشکلی به جود بیاد چطوری اثر دارو از بین ببرم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۸, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹ ق٫ظ

  سلام، چنانچه مصرف این ویتامین را قطع کنید، پس از چند هفته اثرات آن از بین می رود اما توصیه می کنیم پزشکتون رو در جریان بگذارید.

  پاسخ
  امیر شهریور ۷, ۱۴۰۲ - ۱:۳۷ ق٫ظ

  سلام من قرص باکلوفن مصرف میکنم و معتادش شدم
  وقتی نمیخورم کاملا بی حالوبی خوابو میشم وهیچ چیزی نمیتونم بخورم به مدت ۱۰الی۱۵روز
  چجوری ترکش کنم
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۸, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶ ق٫ظ

  سلام و وقت بخیر، مصرف بیش از حد باکلوفن یا قطع مصرف آن می تواند خطرناک باشد؛ این دارو را تحت نظر پزشک قطع کنید و از قطع ناگهانی آن خودداری کنید.

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۶, ۱۴۰۲ - ۳:۲۹ ب٫ظ

  سلام چطوری اثر قرص پوکساکیم ۵ رو از بدنم خارج کنم،تموم حس جنسیمو ازبین برده اصلا تحریک نمیشم،قطع کردم چند وقت طول میکشه ازبین بره اثرش،۱۰تادونه خوردم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۶, ۱۴۰۲ - ۵:۰۳ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر، توصیه میشه از قطع ناگهانی مصرف این دارو خودداری کنید و عوارض رو به پزشکتون گزارش دهید، اثرات این دارو پس از ۲ الی ۴ هفته از بین می روند.

  پاسخ
  م م شهریور ۶, ۱۴۰۲ - ۸:۴۸ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید پسرم سرخود دو. تا قرص خورد الان نمی تونهخودش بگیر وبلند شه چه کار کنمقرص کلوزوناز پام

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۶, ۱۴۰۲ - ۵:۰۱ ب٫ظ

  سلام؛ بنا به شرایط فرزندتون مثل سن، سایر داروهای مصرفی، دوز مصرف شده و مشکلات زمینه ای واکنش میتونه متفاوت باشه اما اگر علائم کاهش هوشیاری دارند، سریعا به مراکز درمانی یا پزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  کوثر شهریور ۵, ۱۴۰۲ - ۰:۰۳ ق٫ظ

  سلام ممکنه جواب بدید
  من ی ماه پیش دوتا قرص آسنترا خوردم یک ماهه زندگیم حرام شده تپش قلب شدید و بدن بی حس
  میشه راهنمایی کنید چیکار کنم خسته شدم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۵, ۱۴۰۲ - ۵:۴۵ ب٫ظ

  سلام و درود، قرص های روانپزشکی اصلا نباید خارج از نظارت پزشک مصرف شوند، اما بعد از گذشت یک ماه می بایست عوارض کاهش می یافتند؛ پیشنهاد می کنیم به یک روانپزشک مراجعه کنید تا شرایط شما رو دقیق تر بررسی کنند.

  پاسخ
  هادی شهریور ۳, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹ ب٫ظ

  سلام مطالب خوب ومستمرثمربودن ممنونم

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۴, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹ ب٫ظ

  سلام خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده.

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۳, ۱۴۰۲ - ۲:۳۷ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر
  من یه بسته قرص ۶۲۵خوردم
  حالم بدشده
  ایا شیر اثر قرص را از بین میبرد

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۴, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، ناراحتی معده، استفراغ، اسهال، خواب آلودگی و احتباس ادرار همگی از نشانه های مصرف بیش از حد است. اگر فکر می کنید بیش از حد از این دارو مصرف کرده اید، با پزشک خود تماس بگیرید یا فورا به نزدیکترین بیمارستان بروید.

  پاسخ
  داود شهریور ۳, ۱۴۰۲ - ۲:۰۷ ق٫ظ

  سلام عرض ادب خدمت پزشکان محترم ببخشید مزاحم وقت شریفتان شدم آقای دکتر من ترامادول مصرف میکردم بعدابه مدت ۲سال به کمک قرص ب۲ ترک کردم ولی الان دوباره به مدت ۹ماهه که دارم ترامادول مصرف میکنم میخواستم کمکم بکنیددوباره ترک کنم برای همیشه اون هم بدون جایگزین باشه ممنون میشم راهنمایی بکنید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۴, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸ ب٫ظ

  سلام همراه گرامی، ترک سو مصرف مواد یا دارو می بایست تحت نظر پزشک انجام بشه تا علائم ترک رو در کمترین میزان تجربه کنید و براتون راحت تر باشه، توصیه می کنیم با یک متخصص مشورت کنید؛ ایشون قطعا کمکتون میکنند.

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۳, ۱۴۰۲ - ۱:۰۴ ق٫ظ

  قرص سیپرو فلوکساسین خوردم حالا صورتم همش سوزش خارش وحتی تاول میزنه چی کار کنم اثرش از بین بره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۴, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶ ب٫ظ

  سلام، خارش، کهیر و التهاب پوست یکی از عارضه های این دارو است که در برخی افراد رخ می دهد، توصیه می کنیم این موارد را فورا به پزشک خود اطلاع دهید؛ چنانچه این التهاب را در گلوی خود نیز احساس کردید با پزشک سریعا صحبت کنید.

  پاسخ
  یاسمین شهریور ۲, ۱۴۰۲ - ۶:۰۷ ب٫ظ

  قرص ب۲رو یکم بیشتر از دوزم مصرف کردم حالمو بد کرده راهی هست‌که اثرشو کم کنه؟؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲, ۱۴۰۲ - ۷:۲۵ ب٫ظ

  سلام، علائم مصرف بیش از حد مصرف b2 یا بوپرنورفین؛ کند شدن تنفس، غش کردن، پوست سرد و ضعف شدید است، اگر این علائم را تجربه می کنید به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  خالد شهریور ۱, ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱ ب٫ظ

  با تشکر از شما بابت نکات خوب و مفید و مهمی که گذاشتید و کامل توضیح دادید امیدوارم موفق و موئید باشید 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲, ۱۴۰۲ - ۷:۲۰ ب٫ظ

  سلام و درود سپاس از نظر انرژی بخشتون.

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۱, ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷ ب٫ظ

  سلام وقت شما بخیر . ببخشید بنده بخاطر یه سری شرایط هر ۳ یا ۴ روز تقریباً یک قرص ترامادول ۲۰۰ مصرف میکنم میخواستم بدونم که بعد از مصرفش از چه چیزی استفاده کنم تا عوارضش کمتر به بدنم آسیب بزنه و یا دچار مشکل بشم . حقیقتش خودم روز بعدش شیر و دوغ استفاده میکنم . البته بهش اعتیاد ندارم یعنی بعضی موقه ها یک ماه یا ۱۰ روز هم مصرف نمیکنم یعنی دست خودم هست .‌ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲, ۱۴۰۲ - ۷:۲۸ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، مصرف لبنیات عوارض دارو را از بین نخواهد برد، به مقدار کافی آب مصرف کنید و استراحت کنید اما اگر این دارو را تحت نظر متخصص مصرف کنید مشکلی پیش نخواهد آمد.

  پاسخ
  حجت اله عابدینی شهریور ۱, ۱۴۰۲ - ۳:۲۶ ق٫ظ

  سلام. .کسی که سم پاراکوات خورده. قبل از رسیدن به بیمارستان ازچه چیزهای باید استفاده کرد .ممنون پاسخ میدهید؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب شهریور ۲, ۱۴۰۲ - ۷:۲۰ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، مصرف این سم ممکن هست علائم گوارشی شدید ایجاد کنه و توصیه میشه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  نسرین مرداد ۳۱, ۱۴۰۲ - ۲:۲۹ ب٫ظ

  سلام چجوری میشه اثر کلونازپام رو ازبین برد خاهشا کمکم کنین
  توروخدا کمکم کنین ۶ ساله دارم میخورم مبخاپ بزارمش کگار

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۳۱, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه این دارو رو بلند مدت هست که مصرف می کنید، حتما باید با نظارت روانپزشک کلونازپام رو ترک کنید تا عوارض ترک رو تجربه نکنید.

  پاسخ
  Emon مرداد ۳۱, ۱۴۰۲ - ۷:۱۹ ق٫ظ

  من حالم خوب نیس چرا نمیگید کی روی ساق پام خوب میشه بعد ۲۲روزنخوردن کلونازپام وخوابم میبره

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۳۱, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳ ق٫ظ

  سلام، به صورت دقیق متوجه مسئله شما نشدم اما در این خصوص می بایست به پزشک مراجعه کنید، همچنین اگر کلونازپام را به صورت ناگهانی قطع کرده اید ممکن است عوارضی را تجربه کنید.

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۳۱, ۱۴۰۲ - ۰:۰۱ ق٫ظ

  چجوری میشه اثر پنج یا شیش عدد قرص دیمین هیدرینات رو از بین برد؟ وقتی هم که احتمال میدی توی هفته ی دوم یا سوم بارداری هستی

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۳۱, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰ ق٫ظ

  سلام همراه گرامی چنانچه احتمال بارداری وجود دارد یا عوارض مصرف بیش از حد دارو مثل تاری دید، افت فشار خون، گیجی، خواب آلودگی، حالت تهوع، تپش قلب و … را تجربه می کنید حتما در اسرع وقت به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کنید.

  پاسخ
  محمد مرداد ۳۰, ۱۴۰۲ - ۲:۴۶ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید اگه ورقه نازم روی قرص پاره شده باشه برا چند ساعت متوجه نشده باشیم و وقتی که دونستیم قرص را بزاریم تویه یک پلاستیک جوری که هوا واردش نشد میشود این قرص رو بعدا مصرف کرد

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۳۰, ۱۴۰۲ - ۶:۵۹ ب٫ظ

  سلام همراه گرامی، احتمالا در این فرآیند قرص آلوده شده باشد و توصیه میشه یک قرص جدید مصرف کنید.

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۲۹, ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵ ب٫ظ

  چگونه اثر سه بسته قرص زولپیدم را از بین ببریم؟؟؟

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۳۰, ۱۴۰۲ - ۴:۴۸ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، چنانچه این میزان یکجا مصرف شده توصیه میشه در اسرع وقت با یک پزشک صحبت کنید.

  پاسخ
  زهرا مرداد ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳ ب٫ظ

  سلام دکتر وقت شما بخیر .من یه ماه پیش دکتر رفتم معدم درد میکرد جای قرض کلینیدیم قرص دیازپام یوکساید دادن من هم مصرف کردم به خیال اینکه قرص معده است الان چکار کنم کنار بزارم ممنون میشم راهنمائی بفرمائید

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۲۸, ۱۴۰۲ - ۴:۵۱ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، پزشک با توجه به شرایط شما حتما اندیکاسیون یا دلایل قابل قبول برای تجویز رو در نظر می گیرند، پیشنهاد می کنیم از قطع خودسرانه این داروها خودداری کنید و با پزشکتون مجدد مشورت کنید.

  پاسخ
  شیواطورجی مرداد ۲۵, ۱۴۰۲ - ۳:۰۹ ب٫ظ

  عالی

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۲۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر ممنون از نظر مثبتتون.

  پاسخ
  زهرا کریمی مرداد ۲۰, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰ ق٫ظ

  چه چیزی بخوریم ک در افزایش قرص آلپرازولام تاثیر داشته باشد

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۲۰, ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴ ب٫ظ

  سلام همراه گرامی، متوجه نشدم منظورتون رو، چرا که دوز موزد نیاز رو پزشک برای شما تجویز میکنن و نیاز به افزایش تاثیر دوز نخواهد بود.

  پاسخ
  زیبا مرداد ۲۷, ۱۴۰۲ - ۱:۲۳ ق٫ظ

  اگر قرص ویزارسین را خانم باردار بخورد و بلافاصله شیر بخورد خنثی میشود یا نه

  پاسخ
  تیم محتوای پزشک خوب مرداد ۲۷, ۱۴۰۲ - ۲:۳۱ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر، هیچ راه حلی برای پاک کردن فوری دارو از بدن و از بین بردن اثرات آن به صورت کامل وجود ندارد و راه حل هایی مثل مصرف آب صرفا برای سرعت بخشیدن کاهش اثرات آن است. بارداری دوره حساسی هست و مصرف داروها در این دوران باید تحت نظر پزسک باشد، توصیه می کنیم در ویزیت بعد این ماجرا رو با پزشکتون حتما در میان بگذارید.

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۲, ۱۴۰۲ - ۴:۴۴ ب٫ظ

  ممنون به نکات خوبی اشاره کردید.

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب