آموزش سکس و رابطه جنسی زناشویی؛ چگونه سکس کنیم؟

توسط علی قائم‌مقامی
این مقاله توسط علی قائم‌مقامی ترجمه شده است.

سکس چیست؟

سکس یا رابطه زناشویی فعالیتی است که یک، دو یا چند نفر در آن شرکت می‌کنند و باعث می‌شود آن‌ها احساس برانگیختگی (هیجانی جنسی) داشته باشند. سکس شامل دست زدن به اندام، لمس اندام تناسلی است. اغلب وقتی مردم در مورد رابطه جنسی و اموزش سکس صحبت می‌کنند، در مورد رابطه جنسی یا رابطه جنسی دخول صحبت می‌کنند. فعالیت جنسی باید برای همه افراد لذت بخش و با رضایت باشد. این بدان معنی است که همه باید در مورد آنچه که در ابتدای فعالیت با آن راحت هستند صحبت کنند. اگر یکی از زوجین تمایلی به ادامه دادن آن نداشته باشد باید رابطه زناشویی در همان جا متوقف شود.

فهرست مطالب
 • تاثیرات افسردگی بر رابطه جنسی

  انواع مختلف رابطه جنسی

  روابط جنسی انواع مختلفی دارند که هرکسی با توجه به علایق خود یکی از این روش‌ها را انتخاب می‌کند. در ادامه اطلاعات کاملی در رابطه با آموزش سکس و روابط جنسی به دست خواهید آورد. 

  • رابطه جنسی واژینال
   رابطه جنسی واژینال زمانی است که آلت تناسلی به داخل واژن وارد واژن می‌شود یا دو واژن به هم ساییده می‌شوند.
  • رابطه جنسی دهانی
   به آن “سکس دهانی” می گویند. از دهان برای تحریک یا لذت بخشیدن به اندام تناسلی استفاده می‌شود. این کار را می توان با لیسیدن، بوسیدن یا مکیدن انجام داد.
  • رابطه جنسی مقعدی
   آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی به داخل مقعد (باسن) وارد می‌شود. 
  • لمس
   از دست‌ها یا سایر قسمت‌های بدن برای ایجاد یک حس جنسی استفاده می‌شود. لمس می‌تواند شامل تحریک نوک پستان، در آغوش گرفتن، بوسیدن یا مالیدن و نوازش اندام تناسلی یا سایر قسمت‌های بدن باشد. 
  • انگشت گذاری یا کار با دست
   انگشت گذاری استفاده از انگشتان برای تحریک کلیتوریس یا قرار دادن انگشتان در واژن یا قرار دادن انگشتان در مقعد برای ایجاد احساسات جنسی است. یک کار دستی استفاده از دست برای تحریک آلت تناسلی است.
  • خودارضایی
   دست زدن به اعضای بدن خود برای ایجاد لذت جنسی، خودارضایی نام دارد. این کار را می‌توان به تنهایی یا همزمان با شخص دیگری انجام داد. از اسباب بازی‌های جنسی می‌توان در طول خودارضایی استفاده کرد. از جمله ویبراتور، دیلدو، اسباب بازی مقعدی و غیره.
  • رابطه جنسی تلفنی/ویدئویی
   صحبت کردن، معاشقه کردن و به اشتراک گذاری تصاویر با شخصی به صورت آنلاین یا از طریق تلفن برای ایجاد تحریک یا هیجان جنسی را رابطه جنسی تلفنی می‌گویند.

  آموزش سکس

  رابطه جنسی واژینال چیست؟

  در حین سکس واژینال یا Sexual intercourse (یا عنوان کلی رابطه جنسی)، آلت تناسلی مرد به داخل واژن زن وارد می‌شود. اگر فیلم های پورنوگرافی تماشا کرده باشید، ممکن است تصور غیر واقعی ای از رابطه جنسی داشته باشید. هیچ روش تنها و یکتای صحیحی برای داشتن رابطه جنسی از طریق واژن وجود ندارد. رابطه جنسی می‌تواند یک تجربه بسیار ملایم و صمیمی یا یک تجربه پرشور و ماجراجویانه باشد.  شما می‌توانید رابطه جنسی را هرطور که خودتان و همسرتان دوست دارید، تجربه کنید.

  بلایی که مصرف الکل بر زندگی جنسی می‌آورد

  چگونه سکس کنیم؟

  1. بفهمید که آیا شخص می خواهد رابطه جنسی داشته باشد: این مهمترین بخش در مورد یک تجربه جنسی خوب است. اگر یکی از شرکا روحیه نداشته باشد یا تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشد، می تواند منجر به ترش شدن کل روند شود.
  2. آماده باشید: رابطه جنسی چیز شگفت انگیزی است. لذت بخش است و به شما احساس شادی می دهد. جای تعجب نیست که ما تنها گونه ای هستیم که رابطه جنسی را برای لذت و نه صرفاً تولید مثل انجام می دهیم. اما با این همه سرگرمی، مشکلاتی مانند بارداری ناخواسته، بیماری های مقاربتی و شکست های عاطفی نیز به وجود می آید. بنابراین آماده بودن بهترین گزینه شماست.
  3. مکان را انتخاب کنید و حال و هوا را تنظیم کنید: سکس یک عمل صمیمی است، بنابراین جایی را انتخاب کنید که هر دوی شما در آن راحت باشید، به خصوص اگر بار اول باشد. مکانی را انتخاب کنید که خصوصی باشد و مکانی راحت برای داشتن رابطه جنسی داشته باشد.
  4. با ملایمت به فرد نزدیک شوید: زیاد صحبت کردن یا فشار آوردن به رابطه جنسی یکی از بزرگترین موانع است. به طرف مقابل نیز اجازه دهید تا احساسات خود را بیان کند. قطعاً باید نشان دهید که به صمیمیت فیزیکی علاقه مند هستید، اما اگر احساس می کنید طرف مقابل شما را متقابل نمی کند، از آن عقب نشینی کنید. رابطه جنسی باید یک انتخاب باشد.
  5. بوسه و نوازش انجام دهید: اولین قدم برای صمیمیت فیزیکی، بوسیدن است. نزدیک بودن، بوسیدن، لمس کردن و نوازش شریک زندگی خود به تحریک مناطق تناسلی او کمک می کند که منجر به رابطه جنسی لذت بخش تر می شود. همچنین منجر به احساس نزدیکی و امنیت دو احساس قوی‌تر می‌شود.
  6. پیش نوازی زیاد داشته باشید: اینجاست که می توانید لباس هایتان را درآورید یا از شریکتان بخواهید لباستان را در بیاورید. پیش نوازی، همانطور که از نامش پیداست، کاری است که قبل از رابطه جنسی انجام می دهید. این شامل نوازش، بوسیدن، تحریک نواحی تناسلی شریک زندگی شما و همچنین رابطه جنسی دهانی است. نکته برای مردان: زنان می توانند چندین بار به ارگاسم برسند، پس از این مرحله تمام استفاده را بکنید.
  7. انتخاب لحظه مناسب: لحظه مناسب برای داشتن رابطه جنسی دخول معمولا احساس می شود و اغلب دو طرفه است. لحظه ای را انتخاب کنید که شریک زندگی شما واقعاً می خواهد به مرحله بعدی برود. در برخی موارد، پرسیدن اینکه آیا طرف مقابل آماده است یا بیشتر می خواهد، راه خوبی برای دانستن زمان آن است.
  8. دخول: این موضوع پر هیاهوترین قسمت در مورد رابطه جنسی است و اغلب اعتقاد بر این است که تنها چیزی است که در طول آن اتفاق می افتد. اما چیزی بیشتر از حقیقت وجود ندارد. در این مرحله آلت تناسلی به داخل واژن وارد می شود.
  9. معاشقه: هنگامی که دخول اولیه کامل شد، می‌توانید پوزیشن رابطه جنسی را انتخاب کنید، اما هر دوی شما راحت هستید. آقایان، مطمئن شوید که آلت تناسلی خود را با حرکات موزون به داخل واژن او فشار دهید و این کار را از باسن انجام دهید.
  10. ارگاسم: زمانی که هر دو به اوج رسیدید یا رابطه جنسی در شرف از بین رفتن است، به احتمال زیاد هر دو در حالت اوج لذت خواهید بود. به خودتان اجازه دهید تا زمانی که نیاز دارید در آن حالت باشید. به یاد داشته باشید این مرحله ای است که می توانید انتخاب کنید همدیگر را در آغوش بگیرید یا به سادگی در کنار هم باشید. اجازه دهید بدن شما به حالت عادی خود بازگردد.

  همچنین بخوانید: نشانه های برانگیختگی زنان؛ نشانه های تمایل به رابطه در زنان

  پیش نوازی چیست؟

  پیش نوازی یا Foreplay یا make love کمک می‌کند تا هر دو فرد از لحاظ جنسی تحریک شده و آماده رابطه جنسی واژینال باشند. پیش نوازی می‌تواند شامل بوسیدن، نوازش، مالش، لمس یا سکس دهانی باشد. پیش نوازی باید برای هر دو شریک زندگی لذت بخش باشد. برخی افراد ترجیح می‌دهند تنها به پیش نوازی ادامه دهند و رابطه جنسی نداشته باشند.

  اگر هر دو طرف مایل به رابطه جنسی از طریق واژن هستید، هرچه هر دو بیشتر تحریک شوید، ورود آلت تناسلی به واژن راحت تر و لذت بخش تر خواهد بود. لازم است بدانید که هنگامی که واژن شروع به مرطوب شدن می‌کند و آلت تناسلی به نعوظ (حالتی که طی آن بافت‌های نعوظی در آلت پر از خون گشته و این اندام حالت سفت به خود می‌گیرد تا آماده دخول شود) می‌رسد، آماده رابطه جنسی هستید.

  پزشک خوب در راستای آگاهی بخشی درباره موضوعات جنسی مقالات متعددی را زیر نظر متخصصان این حوزه آماده کرده است.
  مشاهده لیست مقالات

  نکات کلی رابطه جنسی

  • در حین سکس یا رابطه جنسی واژینال آلت تناسلی مرد به داخل واژن می‌رود.
  • پیش نوازی مهم است. هم شما را تحریک جنسی می‌کند و هم آماده می‌کند تا رابطه جنسی برای هر دو شریک زندگی لذت بخش تر شود.
  • داشتن رابطه جنسی بدون کاندوم، شما و همسرتان را در معرض خطر بارداری و عفونت های مقاربتی  (STI)از جمله  HIV قرار می‌دهد.
  • کاندوم بهترین نوع محافظت در برابر بارداری بدون برنامه ریزی و STI است.
  • برای اینکه کاندوم ها به طور  موثر کارکنند، لازم است قبل از لمس آلت تناسلی مرد با واژن، گذاشته شوند.
  • بحث در مورد رابطه جنسی ایمن قسمت مهمی در رابطه جنسی است.

  شما ممکن است برای اولین بار در فکر رابطه جنسی باشید و مطمئن نباشید که از کجا باید شروع کنید. یا شاید می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی داشتن رابطه جنسی لذت بخش و ایمن اموزش سکس اطلاعات کسب کنید. وضعیت شما هرچه باشد، پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد رابطه جنسی واژینال را در اینجا خواهید یافت. در این مطلب به آموزش کامل سکس و رابطه جنسی شامل چگونگی پیش نوازی، استفاده از مواد روان کننده و کاندوم، پوزیشن های جنسی و چگونگی رسیدن به سکس ایده آل و ارگاسم می‌پردازیم.

  ۶ پوزیشن جنسی برای افراد مبتدی

  برای داشتن رابطه جنسی شگفت انگیز، نیازی به انعطاف پذیری دیوانه کننده یا انجام حرکات آکروباتیک با شریک خود ندارید.
  Stefani Goerlich، LMSW، یک درمانگر جنسی معتبر و نویسنده کتاب The Leather Couch: Clinical Practice with Kinky Clients، می‌گوید: رابطه جنسی فقط مربوط به آنچه بین بدن ما اتفاق می‌افتد نیست، بخش بزرگی از تجربه اتفاقی است. به عبارت دیگر، فضایی که برای خود و شرکایمان ایجاد می‌کنیم ترکیب عناصر محاوره‌ای وابسته به عشق شهوانی، ایفای نقش، مسخره کردن، لباس زیر زنانه و… می‌تواند رابطه جنسی را برای همه افراد درگیر لذت بخش کند.

  گورلیچ می‌افزاید: در حالی که گاهی تلاش برای انجام حرکات پیشرفته می‌تواند رابطه جنسی را برای برخی داغ‌تر کند، اما می‌تواند به عنوان حواس پرتی نیز عمل کند. تلاش برای تکرار پوزیشن‌های سخت که در فیلم‌های پورنو یا راهنمای شهوانی می‌بینید، می‌تواند باعث حواس‌پرتی یا حتی گیج‌کننده شود که شما را از لحظه بیرون می‌کشد و لذت و حس ارتباط را کاهش می‌دهد.

  مطلب مرتبط: اعتیاد به پورن؛ شناسایی علائم، عوارض و ترک اعتیاد به پورنوگرافی

  تمرکز بر موقعیت‌های جنسی آسان‌تر به شما امکان می‌دهد در لحظه زندگی کنید. می‌تواند این احساسات ارگاسمیک را افزایش دهد. گورلیچ می‌گوید: «وقتی همه چیز را ساده نگه می‌داریم، می‌توانیم لحظه را کامل‌تر تجربه کنیم و عمیق‌تر با شرکای خود ارتباط برقرار کنیم. ما می‌توانیم حضور خود را حفظ کنیم، بدون اینکه فکر کنیم در چه موقعیتی باید بپیچیم، یا به آن گرفتگی پایمان فکر کنیم، یا نگران باشیم که از تخت بیرون می‌رویم.» می دانی که آنجا بوده ای. پس وقتی به این موضوع فکر می‌کنید، پوزیشن‌های جنسی آسان چندان بد به نظر نمی رسد. در ادامه با چند پوزیشن مبتدی آشنا خواهید شد:

  ۱- میشنری یا کلاسیک

  نحوه انجام: برای پوریشن میشنری، به پشت دراز بکشید در حالی که شریک زندگیتان به صورت رو به پایین روی شما دراز کشیده و در این حالت وارد شما می‌شود.
  یک پوزیشن کلاسیک واقعی و میشنرییک موقعیت جنسی عالی است. در این شرایط شما می‌توانید تغییرات جزئی، مانند تغییر زاویه پاهایتان، یا حرکت متفاوت باسن ایجاد کنید تا رابطه لذت‌بخش‌تر شود.

   Missionary

  ۲- دختر گاوچران

  نحوه انجام: خود را روی آلت تناسلی یا او پایین بیاورید. راحت به جلو خم شوید تا آن‌ها را ببوسید، سینه‌اش را فشار دهید و در حالی که بالا و پایین می‌پرید، ران‌هایشان را بالا و پایین بکشید. می‌توانید با تکیه دادن به پشت و نگه داشتن خود بر روی ران مقداری از وزن خود را از روی لگن بیندازید.
  در این موقعیت، شما می‌توانید کنترل سرعت و شدت نفوذ را در دست بگیرید. همچنین می‌توانید با گشاد کردن زانوها یا نزدیک‌تر کردن آن‌ها به بدن شریک زندگی‌تان برای احساسات مختلف، اوضاع را تغییر دهید.

  Cowgirl

  ۳- کمک دختر گاوچران

  نحوه انجام: با این گزینه، پوزیشن دختر گاوچران سنتی را تغییر دهید. با زانو زدن در بالای شریک زندگی خود شروع کنید، سینه او را فشار دهید و روی ران‌ها به بالا و پایین بلغزید. اما با این وضعیت، شریک زندگی شما با تحمل مقداری از وزن شما و گرفتن باسن یا ران‌های شما در حالی که برای پاسخ به هر فشاری بالا می‌روند، به شما کمک می‌کند.

  این پوزیشن رابطه جنسی، فشار کمتری به پاهای شما وارد می‌کند و اوج‌گیری را آسان‌تر می‌کند. اگر با یک پسر هستید، پوزیشن‌های جنسی اوج زن را به تاخیر می اندازد. سعی کنید بین رانش‌های کم عمق و عمیق جابجا شوید تا ببینید که چگونه حرکت واژن و کلیشه شما را متفاوت تحریک می‌کند.

  Cowgirl's Helper

  ۴- قاشقی

  نحوه انجام: هر دوی شما به پهلو دراز بکشید، رو به یک جهت. شما زانوهای خود را کمی بالا می‌آورید در حالی که شریک زندگی شما از پشت لگن به بالا می لغزد و از پشت وارد شما می‌شود.
  برای سکس صبحگاهی هیچ موقعیتی بهتر از این نیست. پوزیشن قاشقی ساده و در عین حال موثر قطعاً یکی از مواردی است که باید در نظر خود داشته باشید. این امکان تماس پوست به پوست، زاویه نفوذ شگفت انگیز و در آغوش گرفتن را فراهم می‌کند. به علاوه، شریک زندگی شما به راحتی می‌تواند به اطراف خود دست پیدا کند و به کلیشه شما عشق بیشتری بدهد.

  Spoon

  ۵- داگی افقی

  نحوه انجام: این موقعیت یک حالت کلاسیک (سبک سگی) دارد. به سادگی رو به پایین روی تخت دراز بکشید، پاها را صاف و باسن را کمی بلند کنید. از شریکتان بخواهید از این موقعیت وارد شما شود.
  این پوزیشن سکس به شما امکان می‌دهد استراحت کنید و از سواری لذت ببرید. همچنین می‌توانید باسن خود را بچرخانید تا حس جدیدی برای همسرتان ایجاد کنید. در این مدل شریک زندگی شما به راحتی به کلیت شما دسترسی دارد. 

  چگونه: شریک زندگی شما روی یک صندلی یا لبه تخت می نشیند. تو با آنها روبرو می شوی، روی دامانشان می نشینی.

  Flatiron

  ۶- رو در رو

  این موقعیت شما را نزدیک به شریک زندگی خود قرار می‌دهد که می‌تواند فوق العاده جذاب باشد. به علاوه، شما می‌توانید زاویه و عمق رابطه را کنترل کنید. نشستن به حفظ انرژی کمک می‌کند در حالی که در این موقعیت هستید، سعی کنید بدن شریک زندگی خود را با دستان خود لمس کنید.

  faceoff

  در حین رابطه چکار کنیم؟

  این سوال بسیاری از افراد است که در حین رابطه چکار کنیم؟ چه رفتارهایی باید در طوط رابطه جنسی داشت؟ در اینجا به کارهایی اشاره می کنیم که می توانید در حین رابطه انجام دهید:

  1. حفظ تماس چشمی: ممکن است در ابتدا از احساس صمیمیت زیاد احساس خوبی نکنید، اما اگر آن چند ثانیه اول را پشت سر بگذارید، خیره شدن متقابل احساسات شدیدی را بر می انگیزد که به لذت فیزیکی منجر می شود.
  2. پوزیشن خود را تغییر دهید: اگر می خواهید در حین رابطه، پوزیشن خود را تغییر دهید، از صحبت کردن نترسید یا به سادگی آن را انجام دهید. یک بالش بردارید تا لگن خود را بالا بیاورید، یا شما به زیر بروید. بیشتر افراد از اعتماد به نفس شما قدردانی خواهند کرد.
  3. از خودتان لذت ببرید: علی‌رغم آنچه بسیاری تصور می‌کنند، اگر در حین رابطه جنسی، کلیتوریس خود را مالش دهید، احتمالاً شریک زندگی شما ناراحت نخواهد شد. اگر از چیزی لذت می برید با رضایت طرف مقابل آن را انجام دهید. در هر صورت، ممکن است او را تشویق کنید که از شما پیروی کند.
  4. از تخیل خود استفاده کنید: شما همیشه مجبور نیستید در اتاق خواب رابطه جنسی داشته باشید، حتی اگر بچه دارید. از تخیل خود و فانتزی های شریکتان برای تنوع در حین رابطه استفاده کنید.
  5. در لحظه باشید: مغز ما مراکز کنترل لذت ماست. در حالی که در حال انجام رابطه جنسی هستید، سعی کنید هر عملی را که در حال انجام است در ذهن خود تصور کنید. ذهن خود را با انگشتان، دهان و سایر اعضای بدن خود متصل کنید تا آگاهی خود را از احساسات شگفت انگیزی که در بدن شما وجود دارد افزایش دهید.
  رزرو نوبت از بهترین سکس تراپیست ها در سراسر ایران
  مشاهده لیست مقالات

  نکات مهم در اولین رابطه جنسی

  داشتن رابطه جنسی یا رابطه زناشویی برای اولین بار برای بسیاری از ما لحظه مهمی است. می‌تواند شما را به دنیای کاملا جدیدی باز کند، شما را به شریک زندگی خود نزدیک‌تر کند و درک عمیق‌تری از بدن خود به شما بدهد. با این حال، این چیزی نیست که به سادگی وارد آن شویم. برای اینکه این تجربه برای شما و همسرتان بهتر و بدون درد باشد، مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

  1. صحبت در مورد آن
   چه با یک خواهر یا برادر بزرگتر، دوست یا پزشک و.. با فردی بالغ و با تجربه در مورد تصمیم خود صحبت کنید. مطمئنا، ممکن است در حال حاضر از آن مطمئن باشید، اما صحبت کردن با صدای بلند می‌تواند به پردازش تصمیم در سطح عمیق‌تری کمک کند. ممکن است کمی شما را بترساند و حتی سوالاتی را مطرح کند که هنوز به آن‌ها فکر نکرده بودید. اشکالی ندارد، وقتی راه حل‌ها را پیدا کردید و از موانع عبور کردید بیشتر آماده خواهید شد.
  2.  آماده باشید
   اگر کسی به شما گفته است که نیازی به تهیه چیزی ندارید و همه چیز به طور طبیعی به سراغ شما می‌آید اشتباه می‌کند. همه ما می‌توانیم با کمی آمادگی این کار را انجام دهیم، بنابراین در شرایطی که ممکن است پیش بیاید غافلگیر نشویم. در مورد آمیزش جنسی، روش‌های محافظت، بیماری‌های مقاربتی، اندام‌های جنسی و مناطق اروژنی مطالعه کنید. سپس، مطمئن شوید که همه چیزهایی که ممکن است نیاز داشته باشید مانند کاندوم و روان کننده‌ها را دارید. اگر مطمئن نیستید بهترین کار را انجام می‌دهند، می‌توانید چند نوع آن را در هر داروخانه‌ای انتخاب کنید. 
  3. رضایت را درک کنید
   مهم‌ترین بخش درباره اولین رابطه جنسی ، آخرین بار یا هر زمان دیگری میزان رضایت است. باید شفاهی و مشتاقانه باشد. اجازه ندهید کسی چیز دیگری به شما بگوید. افرادی هستند که سعی می‌کنند آن را کم اهمیت جلوه دهند یا در مورد آن شوخی کنند. اگر در هر لحظه احساس ناامنی کردید، در تصمیم خود تجدید نظر کنید. نه به معنای نه، توقف یعنی توقف، مطمئن شوید که شریک زندگی شما آن را درک کرده و به آن احترام می گذارد.
  4. ایجاد اعتماد
   ممکن است فکر کنید که تا آخر عمر با شریک زندگی خود خواهید بود یا ممکن است بدانید که داشتن رابطه جنسی با او فقط یک بار است. با این حال، وقتی صحبت از سلامت جسمی و روانی شما می‌شود، دانستن اینکه می‌توانید به این شخص اعتماد کنید، ممکن است تجربه را برای شما بسیار بهتر و ایمن‌تر کند. آخرین باری که آزمایش بیماری‌های مقاربتی انجام دادید، آیا آزمایش هر یک از آنها مثبت بوده است و آیا برای آن درمان شده‌اید. شما همچنین باید همین موارد را از شریک زندگی خود بپرسید. این که آیا بخواهید در مورد اولین بار بودنتان به آنها بگویید کاملاً تماس شماست. می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا بیشتر مراقب باشند و ممکن است در صورت خونریزی (که ممکن است اتفاق بیفتد) شوکه نشوند. با آنها در مورد انتظارات آنها صحبت کنید، همچنین انتظارات خود را مطرح کنید. مطمئن شوید که در همان صفحه هستید.
  5. از عشق بازی لذت ببرید
   ممکن است عصبی باشید و فقط بخواهید اولین بار خود را به پایان برسانید، اما وقت خود را به عشق بازی اختصاص دهید. زنان ممکن است مدتی طول بکشد تا برانگیخته شوند، که منجر به روان شدن طبیعی واژن می‌شود. اگر روغن کاری کافی وجود داشته باشد، اولین بار شما بسیار نرمتر خواهد بود. بدون روانکاری، ممکن است ناراحتی و درد را تجربه کنید و حتی ممکن است باعث بریدگی یا پارگی کوچک در واژن به دلیل اصطکاک شود.
  6. هیچ حرکات آکروباتیکی را امتحان نکنید
   ممکن است وسوسه شوید که با برخی از پوزیشن‌ها و ترفندهای سکسی شریک زندگی خود را تحت تأثیر قرار دهید. اگر انعطاف پذیر هستید و تناسب اندام دارید، ممکن است حتی به راحتی به سراغ شما بیایند. اما تا زمانی که آن را امتحان نکنید، نمی‌دانید واقعاً چه احساسی خواهید داشت. 
  7. بهداشت را به خاطر بسپارید
   بهتر است از قبل ناخن‌های خود را کوتاه کنید. قبل از شروع، دست‌های خود را به درستی بشویید. برای هر فعالیت جنسی از کاندوم جدید استفاده کنید، حتی اگر انزال ندارید. زنان باید قبل و بلافاصله بعد از رابطه جنسی ادرار کنند تا احتمال عفونت ادراری کاهش یابد. نوازش کردن را می‌توان یک دقیقه به تعویق انداخت. مردان باید ۱۵ دقیقه بعد از نزدیکی صبر کنند تا ادرار کنند. پس از اتمام کار، مایعات بدن را با یک حوله یا دستمال مرطوب تمیز کنید.

  برای حل مشکلات جنسی به کدام متخصص مراجعه کنم؟

  میل جنسی چیست و از کجا می‌آید؟

  میل جنسی، در واقع تمایل به داشتن رابطه جنسی است. هورمون‌ها، سطح استرس و سلامت جسمی و روانی همگی بر میل جنسی تأثیر می‌گذارند. شرکای عاشقانه، خانواده، دوستان، جامعه، و مذهب ما ممکن است بر احساسات ما نسبت به رابطه جنسی و لذت تأثیر بگذارند و این می‌تواند در طول زندگی ما متفاوت باشد. برخی از داروهایی که می‌توانند میل جنسی را با کاهش میل جنسی یا به تاخیر انداختن ارگاسم تحت تاثیر قرار دهند عبارتند از:

  • آنتی کولینرژیک‌ها برای درمان بسیاری از بیماری‌های مربوط به ریه ها، مثانه، روده، تهوع/استفراغ استفاده می‌شوند.
  • درمان هورمونی
  • داروهایی برای درمان فشار خون بالا
  • داروهای سلامت روان، مانند مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)

   تحقیقات ارتباط مستقیمی بین کنترل بارداری هورمونی و میل جنسی نشان نمی‌دهد. با این حال، سلامت جنسی یک مقوله کاملا پیچیده است. اگر احساس می‌کنید که دارویی که مصرف می‌کنید و ممکن است بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد، با پزشک در رابطه با مصرف این دارو مشورت کنید.

  انواع قرص های ضدبارداری و عوارض آنها

  آموزش رابطه جنسی

  لذت جنسی و ارگاسم

  لذت جنسی به یک روش مشخص تعریف نمی‌شود. خیلی چیزها می‌توانند در رابطه جنسی لذت و رضایت را به همراه داشته باشند. ارگاسم یک هیجان شدید جنسی است. این یکی از راه‌های رسیدن به لذت جنسی است. افرادی که آلت تناسلی دارند وقتی آلت تناسلی سفت و بزرگ می‌شود، ارگاسم را تجربه می‌کنند. این زمانی اتفاق می‌افتد که میل به رابطه جنسی و ترشح هورمون در بدن وجود دارد. انزال معمولا در هنگام ارگاسم اتفاق می‌افتد. معمولا زنان زمانی ارگاسم را تجربه می‌کنند که کلیتوریس (و گاهی اوقات لابیای داخلی و خارجی) تحریک شده و متورم می‌شود. البته ارضای زنان صرفا محدود به کلیتوریس نیست و برخی از آنها با دخول واژینال نیز ارضا می شوند.

  چرا زنان سخت تر به ارگاسم میرسند؟

  دقیقاً مانند آلت تناسلی، کلیتوریس دارای مقدار زیادی رگ‌های عصبی است. با لمس و ماساژ این مناطق، سیگنال‌هایی در بدن به اعصاب سرازیر می‌شوند. این می‌تواند احساسات لذت بخشی را به سراسر بدن منتقل کند. درک آناتومی خود و همسرتان بسیار مهم است تا هر دوی شما بیشترین لذت را در طول رابطه جنسی تجربه کنید.

  ارتباط نیز حیاتی است. آنچه برای شما خوب است ممکن است برای شخص دیگری احساس خوبی نداشته باشد. با شریک زندگی خود در مورد کارهایی که انجام می‌دهید و دوست ندارید صحبت کنید. سعی کنید نقاط لذت بخش بدن را لمس کنید و آن‌ها را کشف کنید، افزایش ارتباطات صمیمیت را نیز افزایش می‌دهد. خودارضایی راه دیگری است که ممکن است به شما در درک بهترین تکنیک‌ها برای تجربه لذت جنسی کمک کند.

  مطالعه بیشتر: روابط زناشویی چیست؟

  چه موقع باید کاندوم را قرار دهیم؟

  پس از تحریک و آمادگی برای انجام رابطه جنسی، می‌توانید کاندوم را قرار دهید. کاندوم را روی آلت تناسلی مرد قرار دهید. این کار را باید قبل از لمس آلت تناسلی مرد با واژن یا وارد شدن به واژن انجام دهی تا کمترین ریسک اتفاق بیافتد.

  چگونه آلت تناسلی مرد را به واژن وارد کنیم؟

  هنگامی که آماده شدید، یکی از شما می‌تواند با استفاده از دست خود آلت تناسلی مرد را به آرامی به داخل واژن هدایت کند. وقت بگذارید و تمرین کنید. حتی اگر لازم است چند هفته طول بکشد تا به درستی آن کار را انجام دهید، نگران نباشید، به خصوص وقتی هنوز به بدن یکدیگر عادت نکرده اید.

  زمانی که آلت تناسلی مرد داخل شد، می‌توانید بدن خود را به گونه ای حرکت دهید که آلت تناسلی به داخل واژن هل داده شود و سپس دوباره بخشی از آن خارج شود. کار را به شکل طبیعی انجام دهید که ملایم باشد و اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف راحت هستید. به یاد داشته باشید که فقط به این دلیل که کاری را شروع کرده اید، به معنای ادامه کار نیست. اگر با کاری که انجام می‌دهید راحت نیستید، شما یا همسرتان می‌توانید در هر زمان مکث کنید یا متوقف شوید.

  اختلال زودانزالی و راهکارهای درمان آن

  آیا من به ارگاسم می‌رسم؟

  هنگامی که بسیار برانگیخته می‌شوید، تنش و هیجان در بدن شما ایجاد می‌شود، فشار جنسی پس از آن با یک هجوم ناگهانی لذت بخش به نام ارگاسم، آمدن یا اوج گرفتن آزاد می‌شود. برای خانم ها حساس ترین قسمت بدن آنها کلیتوریس است. کلیتوریس یک برجستگی کوچک دقیقاً بالای دهانه واژن است که انتهای آن پر از عصب بوده و نسبت به لمس بسیار حساس است.

  بسیاری از خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک کلیتوریس خود دارند. می‌توانید پوزیشن های مختلفی را برای رابطه جنسی واژینال امتحان کنید که به شما امکان می‌دهد بدن خود را به گونه ای حرکت دهید که باعث تحریک کلیتوریس شود. برخی از افراد برای تحریک آن، تصمیم می‌گیرند که در هنگام رابطه جنسی، کلیتوریس را لمس کنند.

  برای اکثر مردان عملی که باعث تحریک آلت تناسلی مرد در واژن شود، انتهای عصب آلت تناسلی را تحریک کرده و باعث ارگاسم آنها می‌شود. اگر بلافاصله یا حتی اصلاً ارگاسم ندارید، نگران نباشید. زمان لازم است تا بدانید چه چیزی برای شما و شریک زندگی شما مفید است. هم زن و هم مرد می‌توانند از رابطه جنسی واژینال لذت ببرند حتی اگر این کار باعث ارگاسم آنها نشود.

  مطالعه بیشتر:ارگاسم چیست؟ پیچیده‌ترین و لذت بخش ترین تجربه بشری!

  بهترین پوزیشن برای رابطه جنسی از واژن چیست؟

  افراد مختلف از چیزهای مختلف لذت می‌برند و گزینه های زیادی وجود دارد. یک پوزیشن مشترک، پوزیشن قرارگیری زن در زیر و مرد بر روی او یا Missionary است. در این پوزیشن زن دراز کشیده، در حالی که مرد دراز کشیده یا نشسته است. مرد بالا یا روبرو است، در حالی که زن در زیر قرار دارد.

  اگر برای اولین بار است که رابطه جنسی برقرار می‌کنید، پوزیشنی را انتخاب کنید که هر دو با آن احساس راحتی کنید. همانطور که بدن یکدیگر را بهتر می‌شناسید، می‌توانید پوزیشن های مختلفی را آزمایش کنید و آنچه را که هر دو بیشتر دوست دارید، انجام دهید.

  زن در یک روز چند بار می‌تواند ارضا شود؟

  افسانه های جنسی و حقایق جنسی

  اگر زنی باکره باشد، آیا همیشه در اولین رابطه جنسی خونریزی می‌کند؟

  خیر! برخی از خانم ها در اولین باری که رابطه جنسی برقرار می‌کنند (که به سکس پرده زنی معروف است)، خونریزی می‌کنند و برخی دیگر خونریزی ندارند. هر دو حالت طبیعی است.

  پرده بکارت یک تکه پوست نازک است که تا حدی قسمت ورودی واژن را پوشانده است. اگر قبلا پاره نشده باشد، به طور معمول اولین باری که زن رابطه جنسی واژینال ایجاد می‌کند، پاره می‌شود، اما گاهی سایر موارد نیز باعث می‌شود که از بین برود. اگر در هر بار رابطه جنسی همچنان به خونریزی ادامه می‌دهید، بهتر است با یک متخصص سکس‌تراپی یا اورولوژیست صحبت کنید تا مطمئن شوید جای نگرانی نیست.

  مطالعه بیشتر:در چه صورت باید به سکس تراپیست مراجعه کنم؟

  آیا ممکن است در اولین رابطه جنسی، باردار شوم؟

  بله! این امکان پذیر است. اگر رابطه جنسی محافظت شده ای نداشته باشید، ممکن است باردار شوید.

  اگر بعد از رابطه جنسی داخل واژن را شستشو دهم، می‌توانم مایع منی را تمیز کنم

  خیر! اگر بخواهید داخل واژن خود را تمیز کنید، در هر حال قادر نخواهید بود، تمام منی ای که داخل شده را از بین ببرید و احتمال بارداری متوقف نمی‌شود.

  آیا شریک زندگی من می‌تواند آلت تناسلی خود را قبل از انزال خارج کند تا مطمئن شود من باردار نمیشوم؟

  خیر! روش “خروج” یا “کشیدن” همیشه بارداری را متوقف نمی‌کند. دلیل این امر آن است که مقداری مایع منی می‌تواند قبل از انزال به داخل واژن نشت کند.

  خطرات بارداری از طریق رابطه جنسی واژینال چیست؟

  داشتن رابطه جنسی از طریق واژن بدون استفاده از کاندوم، شما و همسرتان را در معرض خطر بارداری ناخواسته و عفونت های مقاربتی (STI) از جمله HIV قرار می‌دهد. اگر رابطه جنسی دارید، بهتر است به طور منظم از نظر HIV و سایر STI ها آزمایش شوید. این به سلامتی شما و شریک زندگی تان، کمک می‌کند 

  در حالی که راه های مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد، اما تنها کاندوم از شما و همسرتان در برابر عفونت های مقاربتی (STI) و HIV محافظت می‌کند. به یاد داشته باشید که همه STI ها علائم واضحی ندارند، بنابراین ممکن است هر کدام از شما STI داشته باشید و از آن اطلاع نداشته باشید.

  اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، در اسرع وقت به دنبال متخصص زنان و زایمان باشید تا مطمئن شوید مشکلی نیست. شما می‌توانید برای جلوگیری از بارداری ناخواسته به پیشگیری از بارداری اضطراری دسترسی پیدا کنید. اگر نگران هستید که در معرض HIV قرار بگیرید، می‌توانید از پروفیلاکسی پس از مواجهه (PEP) برای جلوگیری از عفونت HIV استفاده کنید. همچنین می‌توانید از نظر سایر STI ها آزمایش شوید.

  چگونه رابطه جنسی امن‌تری داشته باشیم؟

  رابطه جنسی ایمن راهی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی و بارداری است. رابطه جنسی آلت تناسلی در واژن اصلی‌ترین نوع رابطه جنسی است که می‌تواند منجر به بارداری شود. همچنین اگر مایع منی در سایر اشکال رابطه جنسی به واژن برسد، بارداری نیز ممکن است رخ دهد. بیماری‌های مقاربتی را می توان در تمام انواع رابطه جنسی که در آن بدن و مایعات بدن در تماس هستند، به اشتراک گذاشت.

  راه‌های اصلی محافظت در برار عفونت مقاربتی

  1. هر بار که رابطه جنسی دارید از روش‌های جلوگیری استفاده کنید. برای هر رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی باید از روش‌های بازدارنده در قسمت‌های بدن و اسباب‌بازی‌ها استفاده شود.

  روش های جلوگیری عبارتند از:

  • کاندوم خارجی (گاهی اوقات کاندوم مردانه نامیده می‌شود، همان کاندومی که اکثر افراد می شناسند و از آن استفاده می کنند.)
  • کاندوم داخلی (گاهی اوقات کاندوم زنانه نامیده می‌شود)
  • دستکش لاتکس یا نیتریل
  • سدهای دندانی
  1. از روان کننده‌های ایمن برای کاندوم استفاده کنید
  2. قبل از تغییر رابطه جنسی دهانی، واژینال یا مقعدی، کاندوم را عوض کنید
  3. هنگام اشتراک گذاری از کاندوم تازه استفاده کنید یا اسباب بازی های جنسی را تمیز/استریل کنید
  4. همه بیماری‌های مقاربتی را به طور مکرر آزمایش کنید و شریک زندگی خود را تشویق کنید که همین کار را انجام دهد

  روش‌های مانع به طور قابل توجهی خطر ابتلا به STI را کاهش می‌دهد. در صورت استفاده صحیح، کاندوم می‌تواند در حدود ۹۸% مواقع با استفاده کامل و ۸۷% با استفاده معمولی از بارداری جلوگیری کند. شما همیشه باید از یک روش مانع استفاده کنید. اگر قصد بارداری ندارید باید هر بار که رابطه جنسی دارید از کاندوم استفاده کنید.

  کدام نوع رابطه جنسی می‌تواند باعث انتقال بیماری‌های مقاربتی شود؟

  بیماری های مقاربتی می‌توانند از طریق مایع منی، مایعات واژن، تماس پوست به پوست، خون، بزاق و حتی مدفوع منتقل شوند. تعیین اینکه کدام عمل جنسی مسئول انتقال بیماری است دشوار است زیرا افراد اغلب در بیش از یک نوع فعالیت جنسی (مانند داشتن رابطه جنسی دهانی و رابطه جنسی آلت تناسلی در واژن در طول یک جلسه) شرکت می کنند. 

  بیماری‌های مقاربتی که با بوسیدن می‌توانید به آن مبتلا شوید، عبارتنداز: 

  • تبخال دهان (HSV-1)
  • بیماری‌های مقاربتی که می‌توانید از رابطه جنسی دهانی دریافت کنید
  • کلامیدیا
  • سوزاک
  • HPV یا زگیل تناسلی
  • تبخال (HSV-1 و HSV-2)
  • سیفلیس
  • اچ‌آی‌وی یا ایدز
  • تریکومونیازیس

  در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید با مراجعه به سکس‌تراپ کیفیت سکس و رابطه زناشویی با همسر خود را بالا ببرید.

  سوالات متداول 

  چندبار رابطه جنسی در ماه طبیعی است؟

  به گفته کارشناسان، یک بار در هفته یک پایه معمول است. این آمار تا حدودی به سن بستگی دارد. افراد ۴۰ و ۵۰ ساله معمولاً در حدود آن خط پایه قرار می گیرند، در حالی که افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله معمولاً دو بار در هفته به طور میانگین می رسند.

  مزایای روانی رابطه جنسی چیست؟

  شاید و آرامش روانی بیشتر، بهبود خودانگاره، بهبود کیفیت خواب، رهایی از استرس و اضطراب  و… از مزایای روانی رابطه جنسی است. در طول رابطه جنسی، بدن شما اندورفین و اکسی توسین ترشح می‌کند و این هورمون‌های حس خوب باعث ایجاد احساس آرامش و صمیمیت می‌شوند و همچنین به جلوگیری از اضطراب و افسردگی کمک می‌کنند.

  آیا رابطه جنسی برای زنان مزایایی دارد؟

  بهبود باروری، کاهش بی اختیاری، کنترل مثانه، تقویت عضلات، سیستم ایمنی بهتر، سلامت قلب بالاتر، کاهش خشکی واژن و…. از مزایای روابط جنسی در زنان است.

  مردان چقدر به رابطه جنسی با زنان فکر می‌کنند؟

  این یک تصور رایج است که مردان اغلب به رابطه جنسی فکر می کنند. طبق یک مطالعه جدید به طور متوسط تنها ۱۹ بار در روز از ذهن آنها عبور می کند، در حالی که این موضوع برای زنان ۱۰ بار در روز است.


  پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان، پزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامت است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

  منبع: Avert, flo health

  پرسش و پاسخ

  پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

  احمد شهریور ۳, ۱۴۰۲ - ۹:۲۲ ق٫ظ

  سلام من مشکل زود انزالی دارم لطفا درمانی دارویی برای حل این مشکل پیداکنید ممنون

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۲۹, ۱۴۰۲ - ۹:۰۹ ب٫ظ

  سلام میخواهم بدانم رابطه جنسی ازپشت هم عواقبی دارد برای هردوطرف

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۲۹, ۱۴۰۲ - ۷:۴۴ ب٫ظ

  مطالب بیان شده بسیار خوب و مفید بود

  پاسخ
  یاسر از بلوچستان مرداد ۲۶, ۱۴۰۲ - ۲:۳۵ ق٫ظ

  سلام من واسه رابط جنسی اگه یک روز نرم شب دیگه خود بخود حساسیت دارم منی من میاد

  پاسخ
  مرتضی مرداد ۲۳, ۱۴۰۲ - ۹:۴۲ ب٫ظ

  سلام من خیلی رابطه جنسی زنا شویی را دوست دارم ولی مشکلم این است که زود ارضا میشوم لطفا من را راهنمایی کنید

  پاسخ
  سارا مرداد ۱۱, ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲ ب٫ظ

  سلام همسرم یه هفته هست آماده عمل جنسی هست آلاتش کاملا شل نمی تواند عمل جنسی انجام دهد لطفاً راهنمایی کنید

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۳, ۱۴۰۲ - ۱:۴۷ ق٫ظ

  سلام من دختر باکره هستم قراره بزودی ازدواج کنم ایا با وجود عفونت واژن میتونم ازدواج کنم

  پاسخ
  ناشناس تیر ۱۴, ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶ ق٫ظ

  سلام میشه ب من بگید چطور میشه خودارضایی رو برطرف کرد

  پاسخ
  ناشناس تیر ۱۰, ۱۴۰۲ - ۴:۱۷ ب٫ظ

  سلام من ۲۶سالمه خانم هستم پنج سال عروسی کردم من اصلا میل به رابطه جنسی ندارم راهنمایی کنید

  پاسخ
  ناشناس دی ۱۱, ۱۴۰۱ - ۴:۳۷ ق٫ظ

  سلام من ۱۹ سالمه آلت تناسلیم کوچیکه برای حل مشکلم کمکم کنید 🙏🙏🙏🙏

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۱, ۱۴۰۱ - ۸:۱۷ ب٫ظ

  سلام من ۳۰ سالمه و ۲ سال پیش ازدواج کردم ایا خود ارضایی الت من رو کوچک تر میکنه یا به رابطمون ضربه میزنه

  پاسخ
  صنم مهر ۲۰, ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴ ب٫ظ

  من عروسی کردم ولی نمیتونم از جلو با همسرم ارتباط برقرار کنم میترسم از جلو بدم چیکار کنم دارویی خاصی داره ک بتونم آروم بشم و این ترس ازم دور بشه☹️

  پاسخ
  حسین مهر ۱۳, ۱۴۰۱ - ۸:۱۲ ب٫ظ

  سلام من پسر ۲۶ساله هستم وقتی میخوابم نعوظ دارم میشه لطفن رهنمایی کنید

  پاسخ
  مریم خرداد ۱۶, ۱۴۰۱ - ۴:۴۹ ب٫ظ

  سلام من ای چند وقته نامزد دارم وقتی تلفنی باهم حرف میزنیم احساس دارم ولی متأسفانه وقتی نزدیکش میشم هیچ احساسی ندارم. منو رهنمای کنید

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۴ ب٫ظ

  سلام. این موضوع به مدت زمانی که از آشنایی شما می گذرد بستگی دارد. هرچند عوامل بسیاری می تواند در این حالت نقش داشته باشد. اگر در ابتدای آشنایی هستید این حالت طبیعی است. گاهی وجود بعضی باورها هم می تواند تاثیر گذار باشد. به خودتان زمان بدهید و رابطه را با صحبت های دلنشین و لمس آغاز کنیدو اگر خیلی نگران هستید می تونید به متخصص مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس خرداد ۹, ۱۴۰۱ - ۵:۱۴ ب٫ظ

  سلام من دختر فامیلامون ۱۸ سالشه پریودیش منظم تازه عقد کرده ولی مادرش نمی دونه رابطه داشته یا نه پریودیش منظمه ولی به من گفت چند روز از پریودیم گذشته امکان داره باردار باشه

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۵ ب٫ظ

  به تعویق افتادن قاعدگی دلایل زیادی دارد و حتی می تواند برای یک خانم سالم ۲-۱ بار در سال طبیعی باشد. در صورت تاخیر در قاعدگی بیش از یک هفته و در صورت احتمال داشتن رابطه، می توان از طریق آزمایش خون حاملگی را تشخیص داد.

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۱ - ۸:۳۰ ب٫ظ

  من میترسم وقتی اولین بار سکس کردم خونی ندیدم ولی خیلی درد کشیدم از همه چیز هم استفاده کردم

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۵ ب٫ظ

  وجود کمی نگرانی و درد در اولین رابطه می تواند طبیعی باشد. دیدن یا ندیدن خون در اولین رابطه مشخص کننده موضوع خاصی نیست و می تواند طبیعی باشد. اگر ترس شدید دارید می توانید به متخصص مراجعه کنید تا بررسی شود.

  پاسخ
  هلن اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۴:۳۵ ب٫ظ

  من خانوم هستم از شب ازدواج میترسم ۱۶ سالمه و نامزدم خیلی نگرانه از ترسم

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۶ ب٫ظ

  وجود کمی نگرانی در اولین رابطه می تواند طبیعی باشد. اگر ترس شدید دارید که فکر می کنید مانع از انجام رابطه می شود، به متخصص زنان یا سکس تراپیست خانم مراجعه کنید تا بررسی شود.

  پاسخ
  عادل اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۲۷ ب٫ظ

  سلام
  مدتی است که قادر به نگه داشتن حالت نعوظ نیستم و این مطلب خیلی از نظر روحی اذیتم می‌کنه یعنی کاملا آماده سکس هستیم ولی آلت من سفت نمی شود
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  البته مدتی است که داروی دیابت مصرف می کنم

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۶ ب٫ظ

  در افرادی که دیابت دارند این حالت بعضا اتفاق می افتد. باید قندخون خود را در محدوده نرمال کنترل کنید. حتما به متخصص اورولوژی یا کلیه و مجاری ادرار مراجعه کنید و تاپس از بررسی در صورت لزوم دارو تجویز شود.

  پاسخ
  ماری اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۲۳ ب٫ظ

  سلام.من خانم۳۸ساله هستم از حدود۱۶ساگی مرتب فیلمهای پورن می دیدم وارضا میشدم الان که ۱۵ساله ازدواج کردم در زمان سکس همزاد پنداری با فیلمها میکنم تا ارضابشم درغیراینصورت اصلا ارضا نمیشم بنظر خودم با اینکاررابطمون هم خیلی طولانی تر میشه و بیشتر لذت میبریم مشکلی ایجاد میکنه؟

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۷ ب٫ظ

  مشاهده فیلم های پورن تاثیر سوء بر روابط زناشویی دارد. اکثر این فیلم ها ادیت شده و غیرواقعی هستند. توصیه می شود از مشاهده آن ها خودداری فرمایید. ارضا نشدن خانم در رابطه می تواند طبیعی باشد.

  پاسخ
  حمید رضا حیدراوغلی اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۲۰ ب٫ظ

  من وقتی ارصا میشم سر درد میگیرم جرا؟ و خیلی بی حال میشم

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۷ ب٫ظ

  شروع، ادامه و پایان رابطه جنسی از نظر فیزیولوژیکی مراحلی دارد که آخرین مرحله آن خواب آلودگی و بی حالی بعد از رسیدن به ارگاسم است و طبیعی می باشد. توصیه می شود رابطه در شرایط آرام و با وجود زمان کافی برای استراحت پس از آن صورت گیرد.

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۱۶ ب٫ظ

  آیا موقع پریود شدن ۵ سانت آلت بره داخل واژن پرده زده میشه؟

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۸ ب٫ظ

  پرده بکارت در ابتدای لوله واژن قرار دارد و دخول آلت تناسلی باعث آسیب یا پاره شدن آن می شود و به پریودبودن یا نبودن خانم بستگی ندارد.

  پاسخ
  ناشناس اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ - ۳:۱۳ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر، من ی دختر۱۹ساله هستم خودارضایی میکنم ولی دخول نداشتم ففط ب اورگاسم میرسم هرکاری میکنم نمیتونم ارضاشم آیا مشکلی دارم؟ ممکنه در رابطه جنسی هم ارضا نشم؟ میشه لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۸ ب٫ظ

  انجام خودارضایی اگر به صورت عادت و مکرر باشد می تواند در رابطه جنسی با همسر تاثیرگذار باشد. اما ارضا نشدن در آن ارتباط مستقیم با ارضا شدن در عمل زناشویی ندارد.توصیه می شوند در صورت داشتن علائم روانشناختی همچون استرس و اضطراب، افسردگی، خستگی وبی رمقی، مشکل در خواب و … به روانشناس مراجعه نمایید.

  پاسخ
  محمدرضا اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۱ - ۲:۵۵ ب٫ظ

  سلام من یه پسر ۱۷ ساله هستم و به خودارضایی بسیار اعتیاد دارم و ۵ ساله که خودارضایی میکنم خودم واقعا پشیمون شدم و خسته شدم. متأسفانه نمیتونم خودمو کنترل کنم و شدیدا تحریک به خودارضایی میشم خواهشا منو راهنمایی کنید از این وضعیت خارج بشم

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۸ ب٫ظ

  انجام خودارضایی به صورت مکرر و طولی مدت می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. برای حل این مشکل لازم است حتما به متخصص روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنید.

  پاسخ
  هیچ فروردین ۲۰, ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳ ق٫ظ

  سلام من خانم۱۳ساله هستم خونریزی نمیشم چند سالگی خون ریزی میشم میشه بگین

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۹ ب٫ظ

  سن شروع قاعدگی در خانم هاحدود ۱۶-۱۲ سالگی است و به عوامل زیادی از جمله ارث(سن قاعدگی مادر،خواهر، خاله و عمه) ؛ نسبت قد و وزن؛ میزان فعالیت بدنی؛ تغذیه؛ استرس بستگی دارد. عدم شروع قاعدگی در سن ۱۳ سالگی می تواند طبیعی باشد. در صورتیکه خیلی نگران هستید می توانید به متخصص زنان برای چکاپ مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۲۵, ۱۴۰۰ - ۶:۰۷ ب٫ظ

  سلام،همسرم خیلی زود ارضا میشه مثلا ۴دقیقه ای چی کار کنم،و خودم هم‌ هنگام رابطه هیچ حسی ندارم مشکل هست؟

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۹ ب٫ظ

  رضایتمندی طرفین در رابطه جنسی حائز اهمیت است. احتمال دارد در رابطه ای که انزال زودرس اتفاق می افتد بر ارگاسم خانم تاثیرگذار باشد. لازم است همسر شما به متخصص کلیه و مجاری ادرار( اورولوژیست) مراجعه کند. این مسئله قابل درمان است. سپس در صورت لزوم اگر شما خیلی نگران هستید می توانید به متخصص زنان مراجعه کنید.

  پاسخ
  حمیدرضا بهمن ۱۸, ۱۴۰۰ - ۱:۳۸ ق٫ظ

  سلام من وقتی با همسرم سکس میکنم موقع دخول احساس درد میکنه مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۳۹ ب٫ظ

  لازم است به متخصص کلیه و مجاری ادراری(اورولوژیست) مراجعه کنند تا بررسی شود آیا مشکلی در کارکرد دستگاه تناسلی وجود دارد یا خیر. در هر صورت این موضوع با پیگری و مشورت با پزشک قابل درمان است.

  پاسخ
  علیرضا بهمن ۹, ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰ ب٫ظ

  مدت دوسال است ازدواج کردیم اما هنوز خانم بار دار. نشده بار ها نزدیکی داشتم .من با یک نزدیکی احساس ضعف می کنم

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۰ ب٫ظ

  از زمان تصمیم برای بچه دار شدن یک زوج، عدم وقوع حاملگی تا یک سال طبیعی است. به شرطی که هیچ یک از زوجین بیماری زمینه ای نداشته باشند و مقاربت به طور طبیعی و بدون استفاده از روش ضدبارداری صورت بگیرد. اگر این شروط وجود دارد و هنوز بارداری صورت نگرفته است باید برای بررسی به پزشک متخصص زنان مراجعه شود. احساس بی حالی و خواب آلودگی بعد از مقاربت می تواند طبیعی باشد. برای بچه دار شدن نیاز به مقاربت زیاد نیست بلکه در حدود نیمه سیکل قاعدگی خانم یعنی حدود ۱۲ روز بعد از اولین روز شروع خونریزی ماهیانه خانم ،مقاربت یک شب درمیان به مدت یک هفته تا ده روز کافی است.بعد از این مدت هرزمان زوجین تمایل داشتند می توانند رابطه داشته باشد .

  پاسخ
  ناشناس دی ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱:۱۴ ق٫ظ

  عالی بود

  پاسخ
  ناشناس دی ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱:۱۳ ق٫ظ

  خیلی خوب بود

  پاسخ
  ناشناس آذر ۶, ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸ ب٫ظ

  من ۱۳ سالمه و دیروز ازدواج کردم و میتونم در این سن سکس کنم؟

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۱ ب٫ظ

  ازدواج و یا حاملگی زود هنگام می تواند برای خانم عوارض زیادی داشته باشد(منظور ازدواج زیر ۱۸ سالگی است). در این سن دستگاه تناسلی خانم هنوز در حال رشد است. توصیه می شود انجام سکس با احتیاط و بدون زور و اجبار انجام شود و از وسایل پیشگیری از بارداری به دلیل عدم آمادگی رحم برای فرزندآوری استفاده شود. توصیه می شود با یک متخصص زنان در صورت امکان مشورت کنید.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۸, ۱۴۰۰ - ۴:۳۴ ب٫ظ

  من ۱ماهه عروسی کردم اما نمیتونم درد دخول را تحمل کنم و هنوز نتونستیم دخول انجام بدیم.. ژل بیحسی زدم روان کننده زدم هرکاری کردم نتونستم. خیلی میترسم و تمام بدنم به لرزه میوفته از اینکار.. نمیدونم چکار کنم. لطفاً راهنمایی کنین

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۱ ب٫ظ

  این حالت در خانم هایی که ترس از مقاربت دارند شایع است. این موضوع قابل درمان است. نیاز است حتما به متخصص زنان و سپس به یک سکس تراپیست خانم برای حل آن مراجعه کنید. در صورت عدم مراجعه مسئله مزمن شده و تنش روانی و ناخوشنودی زوجین سبب مشکل عدیده خواهد شد.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۲۶, ۱۴۰۰ - ۹:۲۲ ب٫ظ

  سلام من نامزدم و با همسرم نزدیکی میکنم بدون اینکه پرده ام زده باشه و از عقب نزدیکی میکنیم احتمال بارداری هست

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۲ ب٫ظ

  قبل از انزال و یا دخول ترشحات غیرارادی بصورت طبیعی از آلت تناسلی آقا خارج می شود که حاوی اسپرم هستند و در صورت وجود آن در اطراف ناحیه تناسلی خانم، امکان بارداری وجود دارد. انجام رابطه مقعدی برای زن و مرد دارای عوارض جسمانی و روانی است و توصیه نمی شود.

  پاسخ
  ناشناس آبان ۱۸, ۱۴۰۰ - ۱:۵۶ ب٫ظ

  سلام. میخوام نامزد کنم ولی چون آلت من ۱۰.۵ سانته و کوچیکه خیلی میترسم که نتونم نیاز شریکم رو برطرف کنم. خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۲ ب٫ظ

  اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ بین ۱۵-۱۰ سانتی متر است . طول و قطر آلت تناسلی ربطی به توانایی یا عدم توانایی انجام رابطه جنسی و لذت جنسی طرفین ندارد. این موضوع غیر علمی است و می تواند در برخی آقایان موجب تشویش خاطر شده و با تاثیر بر اعتماد به نفس آنها سبب اختلال در نعوظ شود. .اگر در نعوظ و میل جنسی مشکلی ندارید، این موضوع طبیعی است.

  پاسخ
  اصغر آبان ۱, ۱۴۰۰ - ۸:۳۶ ق٫ظ

  سلام یه مرد ۲۷ساله هستم که عاشق همسرم هستم ولی متاسفانه هم من و هم همسرم سردمزاج یاsexlessهستیم که من این ویزگی را خیلی دوست دارم
  همیشه با یه kissاون به ارگاسم میرسه و منم برام ارضا مهم نیست
  الان چند وقته دیگه به سکس دهانی راضی نیست و من نمیدونم چیکار کنم پیش دکتر رفتیم گفتن سکس واژنی خیلی خوبه برای منم هیچ فرقی نمی کنه فقط همسرم برام مهمه ولی میترسم از سکس واژنی چون در ان همسرم خیلی درد می کشه و من نمی تونم درد کشیدنشو تحمل کنم همچنین هنوز پرده داره و من دلم نمیاد درد بکشه قابل به ذکر است ما حتی یکبار هم خودارضایی نکردبم حتی در دوران نوجوانی
  من هم کلا از ۱۵سالگی مخالف سکس با دخول هستم چون پارتنر درد میکشه ولی الان حاضرم هرکاری بکنم بنظر شما سکس با دخول بکنیم ؟؟

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۳ ب٫ظ

  سرد مزاجی و یا سایر اسامی مشابه صرفا با نظر متخصص و پس از بررسی قابل تشخیص است. میزان اندکی درد و ترس در اوایل شروع انجام رابطه جنسی طبیعی است. با ملایمت و نوازش پیش از دخول این موضوع کاهش پیدا می کند. به توصیه پزشک برای انجام رابطه واژینال عمل کنید. قبل از دخول از ژل لوبریکانت که یک فراورده دارویی و بی ضرر است استفاده نمایید. تحریک کلیتوریس می تواند به ارگاسم خانم کمک کند.برخی عوامل در میزان خوشایندی رابطه برای خانم ها می تواند تاثیرمنفی بر داشته باشد. از جمله: -عجله در انجام رابطه –دلخوری و رنجش از همسر-خستگی خانم- مشکلات هورمونی-تغذیه – استرس- خواب ناکافی-مشکلات روانشناختی. اگر خیلی نگران هستید می توانید با پزشک متخصص زنان مشورت کنید و خانم چکاپ شوند.

  پاسخ
  Tina مهر ۳۰, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷ ب٫ظ

  سلام
  مشکل من اینکه اصلا از رابطه جنسی لذت نمیبرم

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۳ ب٫ظ

  برای یافتن علت این موضوع ارزیابی روانشناختی و نیاز است. حتما به متخصص مراجعه کنید.

  پاسخ
  ناشناس مهر ۲, ۱۴۰۰ - ۱:۳۷ ب٫ظ

  سلام
  من همسرم با رابطه واژينال هرچند هم زمان دار هم باشه به ارگاسم نمي رسه و بايد تحريك كلكتوريس با دست باشه تا ارگاسم اتفاق بيافته آبا اين حالت طبيعي هست چون من دوست داشتم در حين رابطه واژينال اين اتفاق بيافته

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۳ ب٫ظ

  به دلیل آناتومی دستگاه تناسلی زنان، مرکز گیرنده های حسی در آنها در کلیتوریس بیشتر است. اما ممکن است در انجام رابطه واژینال کلیتوریس به اندازه کافی تحریک نشود و بنابراین ارگاسم صورت نگیرد. تحریک مستقیم کلیتوریس احتمال ارگاسم در خانم را افزایش می دهد و این موضوع طبیعی است. اگر رابطه زناشویی و رضایتمندی از رابطه را تحت الشعاع قرار می دهد یا خیلی نگران هستید می توانید به یک سکس درمانگر خانم مراجع کنید

  پاسخ
  .. مهر ۱, ۱۴۰۰ - ۸:۴۳ ق٫ظ

  سلام من خانم هستم ۱۹ سالمه وقتی همسرم کلیتوریس رو لمس میکنه احساس بی‌حسی در دست و صورتم می‌کنم. این مشکل ایجاد می‌کنه؟

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۴ ب٫ظ

  اگر رابطه زناشویی و رضایتمندی از رابطه را تحت الشعاع قرار می دهد یا خیلی نگران هستید می توانید به یک سکس درمانگر خانم مراجع کنید.

  پاسخ
  سیده فاطمه بنی سعید لنگرودی شهریور ۲۸, ۱۴۰۰ - ۹:۱۰ ق٫ظ

  بعد از دخول چه کاری مرد انجام میدهد ؟ کامل بگید .

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۴ ب٫ظ

  شروع و انجام رابطه جنسی با کارکرد هماهنگ سیستم عصبی و فیزیولوژیکی در فرد اتفاق می افتد و دسته گسترده ای از حالات جسمانی و احساسات در فرد اتفاق می افتد. حالات جسمانی شامل تندشدن تنفس و ضربان قلب،انقباض عضلات، افزایش دمای بدن و … می باشد و حالات هیجانی مانند لذت جنسی هم ناشی از ترشح برخی هورمون ها و احساس خوشایند از انجام رابطه است. بعد از دخول با حرکت آلت تناسلی در واژن این احساس و فعالیت ، سبب انقباض در دستگاه تناسلی می شود که در مردان با انزال و خروج مایع منی و در زنان با احساس انقباض مکرر دیواره واژن و حس ارضا شدن همراه است.

  پاسخ
  رضا شهریور ۲۵, ۱۴۰۰ - ۸:۰۴ ق٫ظ

  سلام ودرودبه شما . من یکسال ک ازدواج کردم ولی متاسفانه موقه رابطه جنسی باخانومم حسی ندارم ودیرانزالی شدید دارم شایدبالای۴۵دقیقه زمان میبرم تاارضابشم آیاطبیعیه یامن مشکلی دارم باتشکردکترجان(رضاهستم ازخوزستان)

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۴ ب٫ظ

  سلام آقا رضا. این مسئله قابل درمان است. با توجه به طولانی بودن نسبی زمان ارگاسم، به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) مراجعه نمایید.

  پاسخ
  .. شهریور ۱۸, ۱۴۰۰ - ۲:۵۵ ق٫ظ

  سلام من خانم هستم ۱۹سالمه وقتی با نامزدم رابطه برقرارمیکنم هیچ حسی بهم دست نمیده میخواستم بدونم در آینده تو بچه دار شدن مشکلی پیش نمیاره

  پاسخ
  عرفان شهریور ۱۲, ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹ ق٫ظ

  سلام من آقا هستم ۱۵ سالمه بعد از سه روز خود ارضای میکنم آیا ضرری برام نداره

  پاسخ
  امیر حسین مهر ۷, ۱۴۰۰ - ۳:۴۳ ب٫ظ

  سلام دوست عزیز این عمل ( خودارضایی) عمل بسیار بد و از نظر اسلام حرام بوده و ضرر بسیار زیادی به انسان وارد میکند هر کس در انجام این عمل اعتیاد پیدا کند ، رهایی و ترک این عمل برای او بسیار بسیار سخت خواهد بود پس لطفا همین الان این عمل را کنار بگذارید و دیگر انجامش ندهید وگرنه بعدا خودتان پشیمان خواهید شد از جمله در عمل باروری .

  پاسخ
  ناشناس شهریور ۸, ۱۴۰۰ - ۷:۳۳ ق٫ظ

  سلام من قبل عقدم با شوهرم ۷سال دوست بودم همیشه ازش از نگاهش لذت می‌بردم ولی الان دیگه حسی بهش ندارم حتی موقع سکس هم حسی ندارم واز روز عقدمون به بعد با خشکی واژن روبرو شدم درصورتی که همیشه واژن مرطوبی داشتم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  الناز شهریور ۶, ۱۴۰۰ - ۷:۵۸ ق٫ظ

  سلام
  من ۱۵ روز ازدواج کردم و در رابطه جنسی باهمسرم همیشه نگران باردار شدن هستم..
  از کاندوم نمی‌توان استفاده کرد چون دفعات سکس بالایی داریم
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  حسینی،،،،،،،،،، شهریور ۲, ۱۴۰۰ - ۳:۲۷ ق٫ظ

  سلام
  من ۴ماهه که نامزد کردم
  و هر موقع که نامزدم و میبینم به هم نزدیک میشیم و من اصلا رابطه ی جنسی رو دوست ندارم ولی نامزدم خیلی
  دوست داره باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید

  پاسخ
  مینا مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵ ب٫ظ

  ازموقه عمل جراحی بستن لوله کردهام میل جنسی کم شده لطفا کمک کنید

  پاسخ
  سمیه بارازی مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۱:۴۰ ق٫ظ

  سلام من یکماهه‌ازدواج کردم.
  دخول واسم خیلی سخته
  پیش‌دکتر‌ زنان هم رفتم گفته پردت طبیعیه
  اما‌موقع نزدیکی حیلی درد دارم و طاقت نمیارم
  چکا کنم

  پاسخ
  ایناز آبان ۲۷, ۱۴۰۰ - ۴:۵۰ ب٫ظ

  سلام من دو ماه ازدواج کردم ومیرم پیش دکتر زنان و میگه چیزی نیست و درد دارم وقتی انجام میدن

  پاسخ
  ????? مرداد ۱۰, ۱۴۰۰ - ۱:۰۳ ق٫ظ

  سلام ۲۵
  من یک سالو نیمی میشه که ازدواج کردم قبل از اینکه باردار بشم معمولا هفته ای یک یا دوبار منو شوهرم رابطه جنسی انجام میدادیم بعد از اینکه باردار شدم تا ۴ماهگی با هم رابطه جنسی انجام میدادیم ولی کم کم باعث شد درد های عجیبی داشته باشم به دکتر که رفتم گفتش که بچه در خطر سقط شدن قرار داره و دیگه رابطه جنسی انجام ندادیم پسرمون شیش ماهگی به دنیا اومد و کاملا صحیح و سالمه بعد از بارداریم میل شوهرم به داشتن رابطه بیشتر شده الان حد اقل یک شب درمیون س*ک*س میکنیم حتی بعضی وقتا روزی دو بار این کارو میکنیم
  حالا یه سوال اگه تو یه روز دو بار رابطه جنسی انجام بشه مشکلی به وجود میاره؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید
  شوهرم بعد از بارداریم میلش به رابطه بیشتر شده و خوب آدمیه که اگه دنده لجش بگیره ول کن نیست منم باهاش کنار میام و شده بعضی وقتا فاصله بین رابطه قبلی و بعدی ۲یا۳ساعت باشه
  آیا باعث مشکل میشه؟

  پاسخ
  ناشناس مرداد ۷, ۱۴۰۰ - ۷:۰۸ ق٫ظ

  عالی بود ممنون

  پاسخ
  ناشناس تیر ۲۸, ۱۴۰۰ - ۹:۱۴ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید…ببخشیدمن نامزدم وهربارهمدیگرومیبینیم باهم نزدیکی میکنیم ولی قبل اینکه مایع منی نامزدم میادزوددرش میاره ومیریزه بیرون بنظرتون باردارمیشم؟؟

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۵ ب٫ظ

  قبل از انزال و یا دخول ترشحات آقایان که بصورت طبیعی و غیرارادی از آلت تناسلی خارج می شود حاوی اسپرم هستند و در صورت وجود آن در اطراف ناحیه تناسلی خانم، امکان بارداری وجود دارد. اگر قصد حاملگی ندارید بهتر است از کاندوم یاقرص استفاده کنید.

  پاسخ
  زهرا تیر ۲۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷ ق٫ظ

  سلام، دخترمن ۱۴ساله هس ۲بار پریود شده یکبار اذر یکبار اردیبهشت خیلی قاعدگیش نا منظمه علتش چیه‌ میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  مریم تیر ۲۵, ۱۴۰۰ - ۴:۵۵ ب٫ظ

  سلام من نامزدم و با همسرم رابطه دارم یعنی از عقب و لاپایی دو روزه از روزع پریودم گذشته و پریود نشدم امکان بارداری هست ؟؟ لطفا جواب بدین خیلی نگرانم

  پاسخ
  زهرا تیر ۲۴, ۱۴۰۰ - ۲:۰۹ ب٫ظ

  سلام من وشوهرم بخاطر مریضه از خیلی وقت رابطه راهنوز طی نکردیم او دوست داره اما نمیتوان چکار باید کرد چه داروی باید مصرف کند که رابطه جنسی داشت باشد

  پاسخ
  ناشناس تیر ۲۱, ۱۴۰۰ - ۳:۲۸ ب٫ظ

  سلام
  من کل اینترنت رو زیر و رو کردم که چطوری با خجالتم کنار بیام ولی هیچکدوم از راه حل ها نتونست کمکی بهم بکنه و خجالت من رو کاهش نداد
  شما میتونید بهم کمک کنید؟؟

  پاسخ
  رسول تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱:۵۴ ب٫ظ

  سلام آقا هستم و سن من ۳۶ . ۱۳ساله که ازدواج کردم ومشکلاتی همچون نزدیکی با همسرم مواجه هستم و شاطر نانوایی هستم که بعد از آمدن از سرکار همسرم مایل به نزدیکیه یا موقع خواب خیلی همسرم تمیل داره که حداقل یه روز ۳ بار یا ۲ بار با من آمیزش داشته باشه ولی من آلت تناسلیم بیدار نمیشه که بخوام آمیزش کنم اگر هم هم آلت تناسلی من بیدار شد در حین آمیزش من زودتر ارضاع میشم لطفا اگه از قرضی که پیشنهاد میدید اسم و نشانشو بفرمایید با تشکر

  پاسخ
  دکتر لیلا شمس نژاد مشاور فردی، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر مشاهده صفحه در پزشک خوب مرداد ۴, ۱۴۰۱ - ۴:۴۶ ب٫ظ

  برخی شرایط مثل خستگی، کارزیاد،تفاوت در میل جنسی، داشتن مشاغلی که با حرارت سروکار دارند(مثل نانوایی) در آقایان می تواند سبب این مسئله شوند. ارضا نشدن خانم در هر رابطه جنسی می تواند طبیعی باشد. مسئله شما قابل درمان است و لازم است به متخصص کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) مراجعه نمایید.

  پاسخ
  مریم تیر ۱۴, ۱۴۰۰ - ۳:۵۹ ب٫ظ

  سلام خوبیدمن دوساله ازدواج کردم اصلان ارضانمیشم بایدچکارکنم

  پاسخ
  حسینی تیر ۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷ ق٫ظ

  سلام. من آقا هستم و خیلی از رابطه جنسی خسته میشم و زیاد تمایلی ندارم. سه تا بچه یک تا هشت ساله هم داریم که شبها دیر میخوابن برای همین من معمولا هر ماه یا دو ماه یکبار سکس میکنم. به همین دلیل همسرم ازم دلخوره. لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  زهرا اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰ - ۶:۵۳ ب٫ظ

  سلام من بااینکه چندساله ازدواج کردم ولی هیچ وقت ارضاع نمیشوم راهنماییم کنین زنی ۳۵ساله ام

  پاسخ
  امیر مرداد ۲۱, ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳ ب٫ظ

  شوهرتون تورابطه کاری انجام میده که تحریک بشین یافقط فکربرطرف کردن نیازخودشه

  پاسخ
  bg اردیبهشت ۹, ۱۴۰۰ - ۸:۲۳ ب٫ظ

  من با همسرم هر روز روزی یه بار سکس میکنیم آیا ضرر داره؟
  لطفا بگین

  پاسخ
  حانیه اردیبهشت ۵, ۱۴۰۰ - ۷:۴۰ ق٫ظ

  سلام من یکسال ازدواج کردم ولی هنوز نتونستم ارگاسم تجربه کنم همسرم تو همه موارد رابطمون بی نظیره ولی من حتی معنی ارگاسم یا ارضاشدن رو نمیدونم فقط تحمل میکنم تا همسرم ارضا بشه لطفا راهنماییم کنید به کسی هم روم نمیشه بگم ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  سارا اردیبهشت ۲, ۱۴۰۰ - ۲:۱۳ ب٫ظ

  سلام من هم نزدیکی کردن رو خیلی دوست دارم ولی همسرم درموقع دخول به دو دقیقه نرسیده ارضا میشه چه کار کنیم

  پاسخ
  حسین مرداد ۲, ۱۴۰۰ - ۳:۱۳ ق٫ظ

  سلام من چن دقیقه بیشتر طول نمیکشه ارضا میشم باید چیکار کنم که زود ارضا نشم

  پاسخ
  ناشناس فروردین ۲۵, ۱۴۰۰ - ۶:۴۵ ب٫ظ

  سلام من ۲۸ سالمه ۶ساله ازدواج کردم خانمم زود ارضا ع بیشتر از ۱ دقیقه طول نمی کشه ارضاع میشم چیکار کنم ممنون میشم که این مشکلم حل کنید

  پاسخ
  Alli اسفند ۲۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱ ق٫ظ

  من از هیچی خوشم نمیاد

  پاسخ
  نوید اسفند ۲۶, ۱۳۹۹ - ۰:۴۴ ق٫ظ

  سلام آیا اگه کسی از سن پانزده سالگی تا سی و پنج سالگی مرتب هفته ای دو بار سکس کرده باشه براش ضرر داره

  پاسخ
  اکبر زنده دل اسفند ۲۴, ۱۳۹۹ - ۱:۱۳ ق٫ظ

  سلام من ۲۴ سال است که ازدواج کرده ام و تو این مدت هنوز نشده که ار ۵ دقیقه بیشتر بتونم با خانمم نزدیکی کنم چون زود ارضا میشم چند بار شده که از اسپره استفاده کردم ولی برام جالب و لذت بخش نبوده لطفا من را راهنمای کنید

  پاسخ
  ناشناس اسفند ۲۲, ۱۳۹۹ - ۰:۴۳ ق٫ظ

  سلام
  من ۴ماهه که ازدواج کردم و چندین بار رابطه جنسی با همسرم داشتیم پرده من از بین رفته اما نمیدانم چرا باردار نمیشم هیچ مشکلی هم ندارم

  پاسخ
  عاطی اسفند ۲۱, ۱۳۹۹ - ۵:۳۱ ب٫ظ

  سلام
  ایا باانگشت پرده پاره میشه ممنون میشم جواب بدین
  مرسی

  پاسخ
  نجلا اسفند ۲۰, ۱۳۹۹ - ۱:۳۸ ق٫ظ

  سلام من تازه عقد کردم و اصلا درباره نزدیکی شب عروسی و نزدکی نامزد داری نمیدونم.
  و نمیدانم چطور مردها سرد میشن

  پاسخ
  ملیکا اسفند ۱۷, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶ ب٫ظ

  اصلان نه سکس دوست دارم نه ازدواج اصلان طبیعتم اینه چی کار کنم

  پاسخ
  انا اسفند ۹, ۱۳۹۹ - ۴:۴۶ ب٫ظ

  سلام من خیلی می ترسم که پرده بکارتم پاره شده باشه برای همین ترس از شب اول دارم

  پاسخ
  ارش اسفند ۴, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱ ب٫ظ

  با سلام‌
  من تازه روز ازدواج کردم
  خانومم در هنکار دخول ب واژنش خبلی اذیت میشه
  هر روز ی مقدار بیشتر موفق میشیم بره تو واژنش. احساس در میکنه !!
  از این طرف هم خیلی تو فیلم ها پوزیشن دیدیم اما الت من اون پوزیشن ها ک تو نت دیدیم و نمیتونه عملی کنه مثلا دراز بکشه از پشت وارد واژن بشه ک نمیرسه ب واژنش . نمیدونم مشکل از منه یا از ترسه خانوممه ک میبره جلو

  پاسخ
  آتنا بهمن ۱۹, ۱۳۹۹ - ۹:۲۱ ق٫ظ

  سلام
  من خیلی دوست دارم ازدواج کنم وتا حالا هم خیلی خواستگار داشتم ولی بخاطر اینکه از شب اولش میترسم همه رو رد کردم

  پاسخ
  میترا سیفان بهمن ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱:۰۲ ب٫ظ

  سلام، لطفا مطلب زیر رو مطالعه کنید:
  https://pezeshkekhoob.com/blog/%d9%88%d8%a7%da%98%db%8c%d9%86%db%8c%d8%b3%d9%85%d9%88%d8%b3/

  پاسخ
  جواد مهر ۱۴, ۱۴۰۰ - ۲:۳۵ ق٫ظ

  منم که پسر مجرد هستم استرسی دارم واسع شب اول برا همون ازدواج نکردم تا باحال ۳۱سالمم هست

  پاسخ
  FF.4.chron بهمن ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱:۲۲ ق٫ظ

  سلام
  مدت زمان برای سکس تقریبا چقدر هست؟

  پاسخ
  نازنین بهمن ۱۰, ۱۳۹۹ - ۱:۵۳ ب٫ظ

  سلام من۲۵سالمه یک چهار ماهی شده ازدواج کردم ولی شوهرم هر یک شب در میون س ک س میکنیم و اون بیشتر دخول و لیسیدنو دوست داره ایا بعد ازدواج این طبیعیه

  پاسخ
  مهسا بهمن ۷, ۱۳۹۹ - ۲:۱۸ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر، من مدت ۵ سال هست که ازدواج کردم اما متأسفانه فوبیای رابطه جنسی دارم یعنی هنوز باکره هستم، همسرم تواین مدت ودوران نامزدیمون خیلی تلاش وکمک کرده که این مسأله برام حل بشه اما هنوز موفق نشدیم، این روهم بگم که همسرم واقعا صبروتحمل ومردونگی به خرج داده تو این مدت که واقعا ازش ممنونم، البته ایشون ومن باروشهایی که خودمون داریم همدیگرو ارضا می کنیم
  مشکل اصلی من بخاطربارداری واینکه دوست دارم بالاخره ثمره ازدواجمون رو ببینم وفرزندی داشته باشیم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  میترا سیفان بهمن ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱:۱۵ ب٫ظ

  سلام، مشکل شما اختلال واژینیسموس هست که به راحتی توسط متخصص سکس تراپیست قابل درمان هست.
  مطلب زیر را مطالعه کنید:
  https://pezeshkekhoob.com/blog/%d9%88%d8%a7%da%98%db%8c%d9%86%db%8c%d8%b3%d9%85%d9%88%d8%b3/
  لیست متخصصین سکس تراپیست:
  https://pezeshkekhoob.com/psychologists/125p-sexologist

  پاسخ
  رحمان آبان ۳۰, ۱۳۹۹ - ۴:۱۲ ق٫ظ

  سلام یجائی خواندم که اغلب خانمهازمانی بین ۴۵دقیقه الی یک ساعت طول میکشدبه ارگاسم برسند
  ۵ساله ازدواج کردم یادم نیست که آخرین بارکی بالای ۵دقیقه دخول داشتیم ولی پیش نوازیهامون بیست اای سی دقیقه بوده همیشه وقتی احساس میکنم خانم ارضاشده ازش میپرسم اومدی یاادامه بدم و………..منظورم اینه یعنی خانمم بااینکه ارضانشده بمن دروغ میگه که ارضاشده یامیشه تو بیست سی دقیقه ارضابشه
  اگه نمیشه چکارکنم که اونم حتماارضابشه که سکسمون واسه هردوکامل بشه
  ممنون

  پاسخ
  Sara شهریور ۲۸, ۱۳۹۹ - ۲:۰۶ ب٫ظ

  لطفاً در مورد استفاده از قرص های ضد بارداری هم بنویسید ممنون

  پاسخ
  علی قائم‌مقامی مهر ۲۴, ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰ ب٫ظ

  سلام تشکر از توجه شما
  مطلب زیر رو مشاهده بفرمایید:
  https://pezeshkekhoob.com/blog/contraceptive-pills/

  پاسخ
  عسگر تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۰:۳۸ ق٫ظ

  سلام من و همسرم ۱ سال که ازدواج کردیم اما زنم باردار نمیشه راهنمای کنید

  پاسخ
  s.58 شهریور ۲۷, ۱۳۹۹ - ۹:۱۴ ق٫ظ

  سلام من و همسرم تازه ازدواج کردیم…
  تو این مدت من همیشه احساس درد دارم موقع سکس. شما نمیدونید دلیلش چیه؟ طبیعی هست یا نه چطور برطرف میشه؟ لطفا کمک کنید

  پاسخ
  ملیحه میرزایی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۱۰, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵ ب٫ظ

  سلام، میتونید از ژل های نزدیکی استفاده کنید، در صورتی که درد ادامه پیدا کرد، ممکن است دچار انقباض مهبلی باشید که جای نگرانی ندارد بهتر است به یک سکس‌تراپیست مراجعه کنید.

  پاسخ

  دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب