آموزش سکس و رابطه جنسی زناشویی برای زوجین

توسط علی قائم‌مقامی
این مقاله توسط علی قائم‌مقامی ترجمه شده است.

آموزش کامل سکس و رابطه زناشویی

نکات کلی از رابطه جنسی

  • در حین سکس یا رابطه جنسی واژینال آلت تناسلی مرد به داخل واژن می‌رود.
  • پیش نوازی مهم است. هم شما را تحریک جنسی می‌کند و هم آماده می‌کند تا رابطه جنسی برای هر دو شریک زندگی لذت بخش تر شود.
  • داشتن رابطه جنسی بدون کاندوم، شما و همسرتان را در معرض خطر بارداری و عفونت های مقاربتی  (STI)از جمله  HIV قرار می‌دهد.
  • کاندوم بهترین نوع محافظت در برابر بارداری بدون برنامه ریزی و STI است.
  • برای اینکه کاندوم ها به طور  موثر کارکنند، لازم است قبل از لمس آلت تناسلی مرد با واژن، گذاشته شوند.
  • بحث در مورد رابطه جنسی ایمن قسمت مهمی در رابطه جنسی است.

شما ممکن است برای اولین بار در فکر رابطه جنسی باشید و مطمئن نباشید که از کجا باید شروع کنید. یا شاید می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی داشتن رابطه جنسی لذت بخش و ایمن اطلاعات کسب کنید…

وضعیت شما هرچه باشد، پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد رابطه جنسی واژینال را در اینجا خواهید یافت. در این مطلب به آموزش کامل سکس و رابطه جنسی شامل چگونگی پیش نوازی، استفاده از مواد روان کننده و کاندوم، پوزیشن های جنسی و چگونگی رسیدن به سکس ایده آل و ارگاسم می‌پردازیم.

معرفی انواع رابطه جنسی (واژینال، اورال، آنال)

سه حالت کلی که برای رابطه جنسی تعریف می‌شود که در نهایت به ارگاسم ختم شود؛ رابطه جنسی مهبلی یا واژنی (Vaginal Sex)، رابطه جنسی دهانی (Oral Sex) و رابطه جنسی مقعدی (Anal Sex).

این مطلب با توجه به رابطه جنسی واژینال تهیه شده است.

رابطه جنسی واژینال چیست؟

در حین سکس واژینال (یا عنوان کلی رابطه جنسی)، آلت تناسلی مرد به داخل واژن زن وارد می‌شود.

اگر فیلم های پورنوگرافی تماشا کرده باشید، ممکن است تصور غیرواقعی ای از رابطه جنسی داشته باشید. هیچ روش تنها و یکتای صحیحی برای داشتن رابطه جنسی از طریق واژن وجود ندارد. رابطه جنسی می‌تواند یک تجربه بسیار ملایم و صمیمی یا یک تجربه پرشور و ماجراجویانه باشد.

شما می‌توانید رابطه جنسی را هرطور که خودتان و همسرتان دوست دارید، تجربه کنید.

چگونه سکس داشته باشیم؟

پیش نوازی چیست؟

پیش نوازی یا Foreplay کمک می‌کند تا هر دو فرد از لحاظ جنسی تحریک شده و آماده رابطه جنسی واژینال باشند. پیش نوازی می‌تواند شامل بوسیدن، نوازش، مالش، لمس یا سکس دهانی باشد. پیش نوازی باید برای هر دو شریک زندگی لذت بخش باشد. برخی افراد ترجیح می‌دهند تنها به پیش نوازی ادامه دهند و رابطه جنسی نداشته باشند.

اگر هر دو طرف مایل به رابطه جنسی از طریق واژن هستید، هرچه هر دو بیشتر تحریک شوید، ورود آلت تناسلی به واژن راحت تر و لذت بخش تر خواهد بود. لازم است بدانید که هنگامی که واژن شروع به مرطوب شدن می‌کند و آلت تناسلی به نعوظ (حالتی که طی آن بافت‌های نعوظی در آلت پر از خون گشته و این اندام حالت سفت به خود می‌گیرد تا آماده دخول شود) می‌رسد، آماده رابطه جنسی هستید.

اگر نیاز به مشاوره تلفنی یا آنلاین دارید روی دکمه زیر کلیک کنید
لیست متخصص‌ها

چه موقع باید کاندوم را قرار دهیم؟

پس از تحریک و آمادگی برای انجام رابطه جنسی، می‌توانید کاندوم را قرار دهید. کاندوم را روی آلت تناسلی مرد قرار دهید. این کار را باید قبل از لمس آلت تناسلی مرد با واژن یا وارد شدن به واژن انجام دهی تا کمترین ریسک اتفاق بیافتد.

چگونه آلت تناسلی مرد را به واژن وارد کنیم؟

هنگامی که آماده شدید، یکی از شما می‌تواند با استفاده از دست خود آلت تناسلی مرد را به آرامی به داخل واژن هدایت کند. وقت بگذارید و تمرین کنید. حتی اگر لازم است چند هفته طول بکشد تا به درستی آن کار را انجام دهید، نگران نباشید، به خصوص وقتی هنوز به بدن یکدیگر عادت نکرده اید.

زمانی که آلت تناسلی مرد داخل شد، می‌توانید بدن خود را به گونه ای حرکت دهید که آلت تناسلی به داخل واژن هل داده شود و سپس دوباره بخشی از آن خارج شود. کار را به شکل طبیعی انجام دهید که ملایم باشد و اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف راحت هستید.

به یاد داشته باشید که فقط به این دلیل که کاری را شروع کرده اید، به معنای ادامه کار نیست. اگر با کاری که انجام می‌دهید راحت نیستید، شما یا همسرتان می‌توانید در هر زمان مکث کنید یا متوقف شوید.

آیا من به ارگاسم می‌رسم؟

هنگامی که بسیار برانگیخته می‌شوید، تنش و هیجان در بدن شما ایجاد می‌شود، فشار جنسی پس از آن با یک هجوم ناگهانی لذت بخش به نام ارگاسم، آمدن یا اوج گرفتن آزاد می‌شود.

برای خانم ها حساس ترین قسمت بدن آنها کلیتوریس (نقطه جی) است. کلیتوریس یک برجستگی کوچک دقیقاً بالای دهانه واژن است که انتهای آن پر از عصب بوده و نسبت به لمس بسیار حساس است.

بسیاری از خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک کلیتوریس خود دارند. می‌توانید پوزیشن های مختلفی را برای رابطه جنسی واژینال امتحان کنید که به شما امکان می‌دهد بدن خود را به گونه ای حرکت دهید که باعث تحریک کلیتوریس شود. برخی از افراد برای تحریک آن، تصمیم می‌گیرند که در هنگام رابطه جنسی، کلیتوریس را لمس کنند.

برای اکثر مردان عملی که باعث تحریک آلت تناسلی مرد در واژن شود، انتهای عصب آلت تناسلی را تحریک کرده و باعث ارگاسم آنها می‌شود.

اگر بلافاصله یا حتی اصلاً ارگاسم ندارید، نگران نباشید. زمان لازم است تا بدانید چه چیزی برای شما و شریک زندگی شما مفید است. هم زن و هم مرد می‌توانند از رابطه جنسی واژینال لذت ببرند حتی اگر این کار باعث ارگاسم آنها نشود.

مطالعه بیشتر:ارگاسم چیست؟ پیچیده‌ترین و لذت بخش ترین تجربه بشری!

بهترین پوزیشن برای رابطه جنسی از واژن چیست؟

افراد مختلف از چیزهای مختلف لذت می‌برند و گزینه های زیادی وجود دارد. یک پوزیشن مشترک، پوزیشن قرارگیری زن در زیر و مرد بر روی او یا Missionary است. در این پوزیشن زن دراز کشیده، در حالی که مرد دراز کشیده یا نشسته است. مرد بالا یا روبرو است، در حالی که زن در زیر قرار دارد.

اگر برای اولین بار است که رابطه جنسی برقرار می‌کنید، پوزیشنی را انتخاب کنید که هر دو با آن احساس راحتی کنید. همانطور که بدن یکدیگر را بهتر می‌شناسید، می‌توانید پوزیشن های مختلفی را آزمایش کنید و آنچه را که هر دو بیشتر دوست دارید، انجام دهید.

افسانه های جنسی و حقایق جنسی

اگر زنی باکره باشد، آیا همیشه در اولین رابطه جنسی خونریزی می‌کند؟

خیر! برخی از خانم ها در اولین باری که رابطه جنسی برقرار می‌کنند (که به سکس پرده زنی معروف است)، خونریزی می‌کنند و برخی دیگر خونریزی ندارند. هر دو حالت طبیعی است.

پرده بکارت یک تکه پوست نازک است که تا حدی قسمت ورودی واژن را پوشانده است. اگر قبلا پاره نشده باشد، به طور معمول اولین باری که زن رابطه جنسی واژینال ایجاد می‌کند، پاره می‌شود، اما گاهی سایر موارد نیز باعث می‌شود که از بین برود، از جمله ورزش های سنگین و یا اسب سواری. و گاهی نیز به خاطر فرم و حالت خاص پرده بکارت، پارگی ای اتفاق نمی‌افتد.

اگر در هر بار رابطه جنسی همچنان به خونریزی ادامه می‌دهید، بهتر است با یک متخصص سکس‌تراپی یا اورولوژیست صحبت کنید تا مطمئن شوید جای نگرانی نیست.

مطالعه بیشتر:در چه صورت باید به سکس تراپیست مراجعه کنم؟

آیا ممکن است در اولین رابطه جنسی، باردار شوم؟

بله! این امکان پذیر است. اگر رابطه جنسی محافظت شده ای نداشته باشید، ممکن است باردار شوید.

اگر بعد از رابطه جنسی داخل واژن را شستشو دهم، می‌توانم مایع منی را تمیز کنم

خیر! اگر بخواهید داخل واژن خود را تمیز کنید، در هر حال قادر نخواهید بود، تمام منی ای که داخل شده را از بین ببرید و احتمال بارداری متوقف نمی‌شود.

آیا شریک زندگی من می‌تواند آلت تناسلی خود را قبل از انزال خارج کند تا مطمئن شود من باردار نمیشوم؟

خیر! روش “خروج” یا “کشیدن” همیشه بارداری را متوقف نمی‌کند. دلیل این امر آن است که مقداری مایع منی می‌تواند قبل از انزال به داخل واژن نشت کند.

خطرات بارداری،STI  و HIV از طریق رابطه جنسی واژینال چیست؟

داشتن رابطه جنسی از طریق واژن بدون استفاده از کاندوم، شما و همسرتان را در معرض خطر بارداری ناخواسته و عفونت های مقاربتی (STI) از جمله HIV قرار می‌دهد.

در حالی که راه های مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد، اما تنها کاندوم از شما و همسرتان در برابر عفونت های مقاربتی (STI) و HIV محافظت می‌کند. به یاد داشته باشید که همه STI ها علائم واضحی ندارند، بنابراین ممکن است هر کدام از شما STI داشته باشید و از آن اطلاع نداشته باشید.

اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، در اسرع وقت به دنبال متخصص زنان و زایمان باشید تا مطمئن شوید مشکلی نیست. شما می‌توانید برای جلوگیری از بارداری ناخواسته به پیشگیری از بارداری اضطراری دسترسی پیدا کنید. اگر نگران هستید که در معرض HIV قرار بگیرید، می‌توانید از پروفیلاکسی پس از مواجهه (PEP) برای جلوگیری از عفونت HIV استفاده کنید. همچنین می‌توانید از نظر سایر STI ها آزمایش شوید.

اگر رابطه جنسی دارید، بهتر است به طور منظم از نظر HIV و سایر STI ها آزمایش شوید. این به سلامتی شما و شریک زندگی تان، کمک می‌کند.

اگر نیاز به مشاوره تلفنی یا آنلاین دارید روی دکمه زیر کلیک کنید
لیست متخصص‌ها

منبع: Avert

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید با مراجعه به سکس‌تراپ کیفیت سکس و رابطه زناشویی با همسر خود را بالا ببرید.

مطالب مشابه:

پزشک خوب، سامانه آنلاین رزرو اینترنتی نوبت از روانشناسان، پزشکان و سایر تخصص های حوزه سلامت است که به شما کمک می‌کند بهترین متخصصان را در کوتاه ترین زمان و در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و وقت خود را به صورت “آنلاین” رزرو نمایید.

پرسش و پاسخ

پزشک خوب، نظرتان را درباره این مقاله بگویید یا سوالاتتان را بپرسید، متخصصان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

ناشناس مهر ۲, ۱۴۰۰ - ۱:۳۷ ب٫ظ

سلام
من همسرم با رابطه واژينال هرچند هم زمان دار هم باشه به ارگاسم نمي رسه و بايد تحريك كلكتوريس با دست باشه تا ارگاسم اتفاق بيافته آبا اين حالت طبيعي هست چون من دوست داشتم در حين رابطه واژينال اين اتفاق بيافته

پاسخ
.. مهر ۱, ۱۴۰۰ - ۸:۴۳ ق٫ظ

سلام من خانم هستم ۱۹ سالمه وقتی همسرم کلیتوریس رو لمس میکنه احساس بی‌حسی در دست و صورتم می‌کنم. این مشکل ایجاد می‌کنه؟

پاسخ
.. شهریور ۱۸, ۱۴۰۰ - ۲:۵۵ ق٫ظ

سلام من خانم هستم ۱۹سالمه وقتی با نامزدم رابطه برقرارمیکنم هیچ حسی بهم دست نمیده میخواستم بدونم در آینده تو بچه دار شدن مشکلی پیش نمیاره

پاسخ
سلطان شهریور ۱۴, ۱۴۰۰ - ۸:۱۷ ب٫ظ

سلام من یک جوان ۱۷ساله هستم همیشه مست میشم چکارکنم مستی من کم بشه هنوزم ازدواج نکردم لطفاراحنمایی کنید

پاسخ
عرفان شهریور ۱۲, ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹ ق٫ظ

سلام من آقا هستم ۱۵ سالمه بعد از سه روز خود ارضای میکنم آیا ضرری برام نداره

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۳۴ ق٫ظ

سلام
براي بررسي بيشتر به سكس تراپيست مراجعه بفرماييد

پاسخ
حمیدرضا حیدراوغلی مهر ۱۳, ۱۴۰۰ - ۶:۱۲ ق٫ظ

من وقتی ارصا میشم سر درد میگیرم جرا؟ و خیلی بی حال میشم

پاسخ
ناشناس شهریور ۸, ۱۴۰۰ - ۷:۳۳ ق٫ظ

سلام من دواه عقدم با شوهرم ۷سال دوست بودم همیشه ازش از نگاهش لذت می‌بردم ولی الان دیگه حسی بهش ندارم حتی موقع سکس هم حسو آرم واز روز عقدمون به بعد با خشکی واژن روبرو شدم درصورتی که همیشه واژن مرطوبی داشتم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
ناشناس شهریور ۱۵, ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸ ب٫ظ

سلام ،،شوهر شما میلی دارن یانه ،دوم مشکل رو از قبل ببینید چی بوده مشکلی بین روابط شما پیش اومده بوده که دیگه حسی ندارید بهش یا موردی دیدید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۳۵ ق٫ظ

سلام
علت اين تغيير ميل ميتونه اضطراب باشه
و قطعا بايد از سكس تراپيست براي درمان اون كمك بگيريد
مشكلتون به خوبي درمان ميشه نگران نباشيد

پاسخ
الناز شهریور ۶, ۱۴۰۰ - ۷:۵۸ ق٫ظ

سلام
من ۱۵ روز ازدواج کردم و در رابطه جنسی باهمسرم همیشه نگران باردار شدن هستم..
از کاندوم نمی‌توان استفاده کرد چون دفعات سکس بالایی داریم
لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۳۷ ق٫ظ

سلام
از ابزار پيشگيري ديگه اي استفاده كنيد مثل قرص هاي ضد بارداري
در رابطه با
ا چگونگي مصرف اونا به پزشك زنان مراجعه كنيد

پاسخ
حسینی،،،،،،،،،، شهریور ۲, ۱۴۰۰ - ۳:۲۷ ق٫ظ

سلام
من ۴ماهه که نامزد کردم
و هر موقع که نامزدم و میبینم به هم نزدیک میشیم و من اصلا رابطه ی جنسی رو دوست ندارم ولی نامزدم خیلی
دوست داره باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۳۸ ق٫ظ

سلام
ممكنه اين اختلال در ميل جنسي دلايل مختلفي داشته باشه
حتما به روانشناسِ سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
مینا مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵ ب٫ظ

ازموقه عمل جراحی بستن لوله کردهام میل جنسی کم شده لطفا کمک کنید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۳۸ ق٫ظ

سلام به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
سمیه بارازی مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۱:۴۰ ق٫ظ

سلام من یکماهه‌ازدواج کردم.
دخول واسم خیلی سخته
پیش‌دکتر‌ زنان هم رفتم گفته پردت طبیعیه
اما‌موقع نزدیکی حیلی درد دارم و طاقت نمیارم
چکا کنم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۳۹ ق٫ظ

سلام
توضيحاتتون به اختلال واژينيسم نزديكه
لطفا براي درمان به سكس تراپيست مراجعه كنيد
اين اختلال به خوبي قابل درمانه

پاسخ
🌹🌹🌹🌹🌹 مرداد ۱۰, ۱۴۰۰ - ۱:۰۳ ق٫ظ

سلام ۲۵
من یک سالو نیمی میشه که ازدواج کردم قبل از اینکه باردار بشم معمولا هفته ای یک یا دوبار منو شوهرم رابطه جنسی انجام میدادیم بعد از اینکه باردار شدم تا ۴ماهگی با هم رابطه جنسی انجام میدادیم ولی کم کم باعث شد درد های عجیبی داشته باشم به دکتر که رفتم گفتش که بچه در خطر سقط شدن قرار داره و دیگه رابطه جنسی انجام ندادیم پسرمون شیش ماهگی به دنیا اومد و کاملا صحیح و سالمه بعد از بارداریم میل شوهرم به داشتن رابطه بیشتر شده الان حد اقل یک شب درمیون س*ک*س میکنیم حتی بعضی وقتا روزی دو بار این کارو میکنیم
حالا یه سوال اگه تو یه روز دو بار رابطه جنسی انجام بشه مشکلی به وجود میاره؟
ممنون میشم اگه جواب بدید
شوهرم بعد از بارداریم میلش به رابطه بیشتر شده و خوب آدمیه که اگه دنده لجش بگیره ول کن نیست منم باهاش کنار میام و شده بعضی وقتا فاصله بین رابطه قبلی و بعدی ۲یا۳ساعت باشه
آیا باعث مشکل میشه؟

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۴۱ ق٫ظ

سلام
مشكلي نيست
اما براي بررسي دقيق تر به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
ناشناس مرداد ۷, ۱۴۰۰ - ۷:۰۸ ق٫ظ

عالی بود ممنون

پاسخ
سارا مرداد ۶, ۱۴۰۰ - ۳:۲۵ ب٫ظ

سلام من در رابطه ارضا نمیشم فقط با خودارضایی میتونم اون حس رو تجربه کنم و خیلی ناراحتم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۸:۴۲ ق٫ظ

سلام
اين مسئله ممكنه به شريك جنسي شما مربوط باشه و يا يك تجربه جنسي آسيب زا
مشكل شما با رواندرماني قابل درمان هست

پاسخ
ناشناس تیر ۲۸, ۱۴۰۰ - ۹:۱۴ ب٫ظ

سلام خسته نباشید…ببخشیدمن نامزدم وهربارهمدیگرومیبینیم باهم نزدیکی میکنیم ولی قبل اینکه مایع منی نامزدم میادزوددرش میاره ومیریزه بیرون بنظرتون باردارمیشم؟؟

پاسخ
زهرا تیر ۲۸, ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷ ق٫ظ

سلام، دخترمن ۱۴ساله هس ۲بار پریود شده یکبار اذر یکبار اردیبهشت خیلی قاعدگیش نا منظمه علتش چیه‌ میشه راهنمایی کنید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷ ب٫ظ

سلام بايد به پزشك زنان مراجعه كنيد

پاسخ
مریم تیر ۲۵, ۱۴۰۰ - ۴:۵۵ ب٫ظ

سلام من نامزدم و با همسرم رابطه دارم یعنی از عقب و لاپایی دو روزه از روزع پریودم گذشته و پریود نشدم امکان بارداری هست ؟؟ لطفا جواب بدین خیلی نگرانم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹ ب٫ظ

سلام
به طور كلي در حين رابطه جنسي امكان بارداري وجود داره حتي اگه دخول كامل نباشه به خاطر بافت واژن و جنس اسپرم ها
به پزشك زنان مراجعه بفرماييد

پاسخ
زهرا تیر ۲۴, ۱۴۰۰ - ۲:۰۹ ب٫ظ

سلام من وشوهرم بخاطر مریضه از خیلی وقت رابطه راهنوز طی نکردیم او دوست داره اما نمیتوان چکار باید کرد چه داروی باید مصرف کند که رابطه جنسی داشت باشد

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰ ب٫ظ

سلام به سكس تراپيست مراجعه بفرماييد

پاسخ
نورا تیر ۲۲, ۱۴۰۰ - ۹:۵۲ ب٫ظ

سلام
من پردع بکارتم پاره شدع میشه دوباره اونو ترمیم کرد؟

پاسخ
ناشناس تیر ۲۱, ۱۴۰۰ - ۳:۲۸ ب٫ظ

سلام
من کل اینترنت رو زیر و رو کردم که چطوری با خجالتم کنار بیام ولی هیچکدوم از راه حل ها نتونست کمکی بهم بکنه و خجالت من رو کاهش نداد
شما میتونید بهم کمک کنید؟؟

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱ ب٫ظ

سلام
بايد به روانشناس مراجعه كنيد
اگه اين حس خجالت زدگي شديده پيشنهاد ميشه اولين جلسات رو به صورت آنلاين برگزار كنيد

پاسخ
رسول تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱:۵۴ ب٫ظ

سلام آقا هستم و سن من ۳۶ . ۱۳ساله که ازدواج کردم ومشکلاتی همچون نزدیکی با همسرم مواجه هستم و شاطر نانوایی هستم که بعد از آمدن از سرکار همسرم مایل به نزدیکیه یا موقع خواب خیلی همسرم تمیل داره که حداقل یه روز ۳ بار یا ۲ بار با من آمیزش داشته باشه ولی من آلت تناسلیم بیدار نمیشه که بخوام آمیزش کنم اگر هم هم آلت تناسلی من بیدار شد در حین آمیزش من زودتر ارضاع میشم لطفا اگه از قرضی که پیشنهاد میدید اسم و نشانشو بفرمایید با تشکر

پاسخ
مریم تیر ۱۴, ۱۴۰۰ - ۳:۵۹ ب٫ظ

سلام خوبیدمن دوساله ازدواج کردم اصلان ارضانمیشم بایدچکارکنم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ ب٫ظ

سلام
ممكنه اختلال عدم ارگاسم وجود داشته باشه
براي بررسي بيشتر به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
حسینی تیر ۳, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷ ق٫ظ

سلام. من آقا هستم و خیلی از رابطه جنسی خسته میشم و زیاد تمایلی ندارم. سه تا بچه یک تا هشت ساله هم داریم که شبها دیر میخوابن برای همین من معمولا هر ماه یا دو ماه یکبار سکس میکنم. به همین دلیل همسرم ازم دلخوره. لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب شهریور ۱۶, ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶ ب٫ظ

سلام
به طور نرمال زوج ها در هفته ٢ بار رابطه جنسي برقرار ميكنن
شما بايد از لحاظ اينكه شرايط رابطه وجود نداره يا ميل كافي وجود نداره مورد ارزيابي قرار بگيريد
به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
زهرا اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰ - ۶:۵۳ ب٫ظ

سلام من بااینکه چندساله ازدواج کردم ولی هیچ وقت ارضاع نمیشوم راهنماییم کنین زنی ۳۵ساله ام

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب خرداد ۱۸, ۱۴۰۰ - ۵:۳۲ ب٫ظ

سلام
براي به ارگاسم رسيدن خانم ها در رابطه طي كردن مراحل كامل چرخه جنسي و تحريك كافي بسيار ضروريه و از طرفي داشتن احساس عاطفي مثبت هم لازمه
در مورد شما بايد اطلاعات بيشتري داشته باشم اما احتمالا در مرحله تحريك ، نقص هايي وجود داره

پاسخ
bg اردیبهشت ۹, ۱۴۰۰ - ۸:۲۳ ب٫ظ

من با همسرم هر روز روزی یه بار سکس میکنیم آیا زرر داره؟
لطفا بگین

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰ - ۹:۵۰ ب٫ظ

سلام ، به طور نرمال براي زوج هاي جوان هفته اي ٢-٣ بار رابطه پيشنهاد ميشه ، البته بيشتر بودن دفعات تا زماني كه روي ميل جنسي تاثير منفي نذاره ايرادي نداره

پاسخ
ناشناس مرداد ۱۵, ۱۴۰۰ - ۶:۱۵ ب٫ظ

بله بله

پاسخ
حانیه اردیبهشت ۵, ۱۴۰۰ - ۷:۴۰ ق٫ظ

سلام من یکسال ازدواج کردم ولی هنوز نتونستم ارگاسم تجربه کنم همسرم تو همه موارد رابطمون بی نظیره ولی من حتی معنی ارگاسم یا ارضاشدن رو نمیدونم فقط تحمل میکنم تا همسرم ارضا بشه لطفا راهنماییم کنید به کسی هم روم نمیشه بگم ممنون از سایت خوبتون

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰ - ۹:۵۰ ب٫ظ

سلام
احساس به ارگاسم رسيدن در خانم ها ميتونه شامل يه انقباض كوتاه عضلاني باشه
اين حس مثل آقايون لزوما با خروج مايع همراه نيست
در صورتي كه هيچ نوع ارگاسم ( چ واژينال و چه كليتوريس) تجربه نشده بايد به سكس تراپيست مراجعه كنيد
اما اگه حتي يكي از اونها تجربه بشه نرمال محسوب ميشه

پاسخ
سارا اردیبهشت ۲, ۱۴۰۰ - ۲:۱۳ ب٫ظ

سلام من هم نزدیکی کردن رو خیلی دوست دارم ولی همسرم درموقع دخول به دو دقیقه نرسیده ارضا میشه چه کار کنیم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰ - ۹:۵۰ ب٫ظ

سلام با توجه به اطلاعات درج شده احتمال اختلال انزال زودرس براي همسرتون مطرح هست
اين اختلال قابل درمان هست ، نگران نباشيد و به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
ناشناس فروردین ۲۵, ۱۴۰۰ - ۶:۴۵ ب٫ظ

سلام من ۲۸ سالمه ۶ساله ازدواج کردم خانمم دیر ارضا ع بیشتر از ۱ دقیقه تول نمی کشه ارضاع میشم چیکار کنم ممنون میشم که این مشکلم حل کنید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰ - ۹:۵۱ ب٫ظ

سلام
با توجه به زمان مطرح شده توسط شما احتمال اختلال انزال زودرس وجود داره ، البته اين اختلال در دسته اختلالات قابل درمان هست و نگران نباشيد
به سكس تراپيست مراجعه كنيد تا چرخه رابطه شما كاملا بررسي بشه و در صورت تشخيص وارد روند درماني بشيد

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۲۷ ق٫ظ

سلام
صرف وجود ميل جنسي تا زماني كه اشكالي در انجام امور روزانه ايجاد نكرده باشه طبيعي محسوب ميشه
اگر فعاليت هاي روزانه رو تحت الشعاع قرار داره بايد به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۲۵ ق٫ظ

سلام
وجود ميل جنسي در ١٨ سالگي طبيعي محسوب ميشه
اگه اين ميل مانع انجام فعاليت هاي روزمره ميشه بايد توسط سكس تراپيست ويزيت بشيد

پاسخ
عادل مرداد ۵, ۱۴۰۰ - ۳:۳۳ ب٫ظ

سلام
مدتی است که قادر به نگه داشتن حالت نعوظ نیستم و این مطلب خیلی از نظر روحی اذیتم می‌کنه یعنی کاملا آماده سکس هستیم ولی آلت من سفت نمی شود
لطفا راهنمایی بفرمایید
البته مدتی است که داروی دیابت مصرف می کنم

پاسخ
Alli اسفند ۲۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱ ق٫ظ

من از هیچی خوشم نمیاد

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۰۲ ق٫ظ

سلام
عدم تمايل به رابطه جنسي معمولا ريشه در گذشته داره و قابل درمان هست
بايد به رواندرمانگري كه سكس تراپيست هم باشه مراجعه كنيد

پاسخ
نوید اسفند ۲۶, ۱۳۹۹ - ۰:۴۴ ق٫ظ

سلام آیا اگه کسی از سن پانزده سالگی تا سی و پنج سالگی مرتب هفته ای دو بار سکس کرده باشه براش ضرر داره

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۰۴ ق٫ظ

سلام
انجام عمل جنسي ٢ بار در هفته نرمال محسوب ميشه و خطري نداره ، سن شروع اين عمل با توجه به ژنتيك و شرايط فيزيكي در أفراد متفاوته

پاسخ
اکبر زنده دل اسفند ۲۴, ۱۳۹۹ - ۱:۱۳ ق٫ظ

سلام من ۲۴ سال است که ازدواج کرده ام و تو این مدت هنوز نشده که ار ۵ دقیقه بیشتر بتونم با خانمم نزدیکی کنم چون زود ارضا میشم چند بار شده که از اسپره استفاده کردم ولی برام جالب و لذت بخش نبوده لطفا من را راهنمای کنید

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۰۷ ق٫ظ

سلام
مدت زمان دخول بين افراد ميتونه متغير باشه
اما مدت زمان كل رابطه جنسي قطعا بايد بيشتر از ٥ دقيقه باشه
شما بايد از سكس تراپيست كمك بگيريد
در صورت تشخيص اختلال ، درمان پذير هست و نگران كننده نيست

پاسخ
اکبر ب اسفند ۲۴, ۱۳۹۹ - ۱:۱۲ ق٫ظ

سلام من ۲۴ سال است که ازدواج کرده ام و تو این مدت هنوز نشده که ار ۵ دقیقه بیشتر بتونم با خانمم نزدیکی کنم چون زود ارضا میشم چند بار شده که از اسپره استفاده کردم ولی برام جالب و لذت بخش نبوده لطفا من را راهنمای کنید

پاسخ
ناشناس اسفند ۲۲, ۱۳۹۹ - ۰:۴۳ ق٫ظ

سلام
من ۴ماهه که ازدواج کردم و چندین بار رابطه جنسی با همسرم داشتیم پرده من از بین رفته اما نمیدانم چرا باردار نمیشم هیچ مشکلی هم ندارم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۰۹ ق٫ظ

سلام
براي اين مسئله دلايل متفاوتي ميتونه وجود داشته باشه
به پزشك زنان مراجعه كنيد
در صورت بررسي و نبود مسئله فيزيكي به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
عاطی اسفند ۲۱, ۱۳۹۹ - ۵:۳۱ ب٫ظ

سلام
ایا باانگشت پرده پاره میشه ممنون میشم جواب بدین
مرسی

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۱۰ ق٫ظ

سلام
جهت كسب اطلاعات درست در اين رابطه به سكس تراپيست مراجعه كنيد و آموزش غني سازي رابطه جنسي رو درخواست كنيد

پاسخ
نجلا اسفند ۲۰, ۱۳۹۹ - ۱:۳۸ ق٫ظ

سلام من تازه عقد کردم و اصلا درباره نزدیکی شب عروسی و نزدکی نامزد داری نمیدونم.
و نمیدانم چطور مردها سرد میشن

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۱۲ ق٫ظ

سلام
براي شما ضروري به نظر ميرسه كه اطلاعات صحيح از نحوه عملكرد جنسي داشته باشيد
براي كسب اطلاعات علمي راجع به چرخه جنسي لطفا به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
ملیکا اسفند ۱۷, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶ ب٫ظ

اصلان نه سکس دوست دارم نه ازدواج اصلان طبیعتم اینه چی کار کنم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۱۴ ق٫ظ

مسئله ي طبع سرد و گرم در سكس از لحاظ علمي مورد تاييد نيست
براي بررسي وضعيت ميل جنسي بايد توسط رواندرمانگري كه سكس تراپيست هم هست ويزيت بشيد
مشكلتون درمانپذير هست

پاسخ
انا اسفند ۹, ۱۳۹۹ - ۴:۴۶ ب٫ظ

سلام من خیلی می ترسم که پرده بکارتم پاره شده باشه برای همین ترس از شب اول دارم

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۱۶ ق٫ظ

مسئله ترس از شروع رابطه ميتونه اختلال واژينيسموس رو ايجاد كنه
پيشنهاد ميشه قبل از ايجاد اين مسئله ترستون رو توسط رواندرمانگر سكس تراپيست درمان كنيد

پاسخ
ارش اسفند ۴, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱ ب٫ظ

با سلام‌
من تازه روز ازدواج کردم
خانومم در هنکار دخول ب واژنش خبلی اذیت میشه
هر روز ی مقدار بیشتر موفق میشیم بره تو واژنش. احساس در میکنه !!
از این طرف هم خیلی تو فیلم ها پوزیشن دیدیم اما الت من اون پوزیشن ها ک تو نت دیدیم و نمیتونه عملی کنه مثلا دراز بکشه از پشت وارد واژن بشه ک نمیرسه ب واژنش . نمیدونم مشکل از منه یا از ترسه خانوممه ک میبره جلو

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۱۸ ق٫ظ

سلام
تماشاي فيلم پورن بسيار بسيار مخرب هست حتي اگه براي آموزش باشه
پيشنهاد ميكنم در اولين فرصت توسط سكس تراپيست ويزيت بشيد
اختلال واژينيسم براي خانمتون محتمل هست و در دسته اختلالات قابل درمان قرار داره

پاسخ
آتنا بهمن ۱۹, ۱۳۹۹ - ۹:۲۱ ق٫ظ

سلام
من خیلی دوست دارم ازدواج کنم وتا حالا هم خیلی خواستگار داشتم ولی بخاطر اینکه از شب اولش میترسم همه رو رد کردم

پاسخ
میترا سیفان بهمن ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱:۰۲ ب٫ظ

سلام، لطفا مطلب زیر رو مطالعه کنید:
https://pezeshkekhoob.com/blog/%d9%88%d8%a7%da%98%db%8c%d9%86%db%8c%d8%b3%d9%85%d9%88%d8%b3/

پاسخ
s.a بهمن ۲۸, ۱۳۹۹ - ۲:۱۴ ق٫ظ

سلام خوب میتونی ازدوستات یا یک مشاور که خانمه بگو باایشون گفت وگوکن حل میشه منم اول اینجوری فکروخیال میکردم ولی الان میخوام با پسری ازدواج کنم که …مردرویاهامه.
موفق باشی

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۲۰ ق٫ظ

سلام
ابتدا بايد ترس شما و ريشه هاي اون درمان بشه
در غير اين صورت نميتونيد رابطه جنسي خوبي داشته باشيد
پيشنهاد ميشه توسط رواندرمانگري كه سكستراپيست هم هستن ويزيت بشيد
اين ترس قابل درمانه

پاسخ
FF.4.chron بهمن ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱:۲۲ ق٫ظ

سلام
مدت زمان برای سکس تقریبا چقدر هست؟

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۲۱ ق٫ظ

سلام
مدت زمان رابطه ميتونه متفاوت باشه
به طور متوسط ٣٠-٤٥ دقيقه در جامعه ايراني

پاسخ
نازنین بهمن ۱۰, ۱۳۹۹ - ۱:۵۳ ب٫ظ

سلام من۲۵سالمه یک چهار ماهی شده ازدواج کردم ولی شوهرم هر یک شب در میون س ک س میکنیم و اون بیشتر دخول و لیسیدنو دوست داره ایا بعد ازدواج این طبیعیه

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۲۳ ق٫ظ

سلام
اطلاعات درج شده براي تشخيص كافي نيست
براي بررسي جزيئات بيشتر به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
سمینا مهر ۸, ۱۴۰۰ - ۹:۰۱ ق٫ظ

سلام من ۱۴سالمه و خیلی هم س ک س دوست دارم وهرشب با انگشتم مستی مو برترف می کنم ایا انگشتم به من اسیب میرسونه

پاسخ
مهسا بهمن ۷, ۱۳۹۹ - ۲:۱۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر، من مدت ۵ سال هست که ازدواج کردم اما متأسفانه فوبیای رابطه جنسی دارم یعنی هنوز باکره هستم، همسرم تواین مدت ودوران نامزدیمون خیلی تلاش وکمک کرده که این مسأله برام حل بشه اما هنوز موفق نشدیم، این روهم بگم که همسرم واقعا صبروتحمل ومردونگی به خرج داده تو این مدت که واقعا ازش ممنونم، البته ایشون ومن باروشهایی که خودمون داریم همدیگرو ارضا می کنیم
مشکل اصلی من بخاطربارداری واینکه دوست دارم بالاخره ثمره ازدواجمون رو ببینم وفرزندی داشته باشیم
ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
میترا سیفان بهمن ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱:۱۵ ب٫ظ

سلام، مشکل شما اختلال واژینیسموس هست که به راحتی توسط متخصص سکس تراپیست قابل درمان هست.
مطلب زیر را مطالعه کنید:
https://pezeshkekhoob.com/blog/%d9%88%d8%a7%da%98%db%8c%d9%86%db%8c%d8%b3%d9%85%d9%88%d8%b3/
لیست متخصصین سکس تراپیست:
https://pezeshkekhoob.com/psychologists/125p-sexologist

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۲۳ ق٫ظ

سلام
مشكل شما قابل درمان هست
لطفا در اولين فرصت به رواندرمانگر سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
ناشناسم مرداد ۲۴, ۱۴۰۰ - ۷:۲۷ ب٫ظ

سلام از کجا بفهمیم که پرده بکارت پاره شده یا ن؟

پاسخ
رحمان آبان ۳۰, ۱۳۹۹ - ۴:۱۲ ق٫ظ

سلام یجائی خواندم که اغلب خانمهازمانی بین ۴۵دقیقه الی یک ساعت طول میکشدبه ارگاسم برسند
۵ساله ازدواج کردم یادم نیست که آخرین بارکی بالای ۵دقیقه دخول داشتیم ولی پیش نوازیهامون بیست اای سی دقیقه بوده همیشه وقتی احساس میکنم خانم ارضاشده ازش میپرسم اومدی یاادامه بدم و………..منظورم اینه یعنی خانمم بااینکه ارضانشده بمن دروغ میگه که ارضاشده یامیشه تو بیست سی دقیقه ارضابشه
اگه نمیشه چکارکنم که اونم حتماارضابشه که سکسمون واسه هردوکامل بشه
ممنون

پاسخ
مینا کرمی روانشناس، مشاور، سکس تراپیست مشاهده صفحه در پزشک خوب فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ - ۰:۲۵ ق٫ظ

سلام
لطفا در اولين فرصت هردو باهم به سكس تراپيست مراجعه كنيد

پاسخ
Sara شهریور ۲۸, ۱۳۹۹ - ۲:۰۶ ب٫ظ

لطفاً در مورد استفاده از قرص های ضد بارداری هم بنویسید ممنون

پاسخ
علی قائم‌مقامی مهر ۲۴, ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰ ب٫ظ

سلام تشکر از توجه شما
مطلب زیر رو مشاهده بفرمایید:
https://pezeshkekhoob.com/blog/contraceptive-pills/

پاسخ
عسگر تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۰:۳۸ ق٫ظ

سلام من و همسرم ۱ سال که ازدواج کردیم اما زنم باردار نمیشه راهنمای کنید

پاسخ
s.58 شهریور ۲۷, ۱۳۹۹ - ۹:۱۴ ق٫ظ

سلام من و همسرم تازه ازدواج کردیم…
تو این مدت من همیشه احساس درد دارم موقع سکس. شما نمیدونید دلیلش چیه؟ طبیعی هست یا نه چطور برطرف میشه؟ لطفا کمک کنید

پاسخ
ملیحه میرزایی روانشناس، مشاور، مشاور فردی مشاهده صفحه در پزشک خوب آبان ۱۰, ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵ ب٫ظ

سلام، میتونید از ژل های نزدیکی استفاده کنید، در صورتی که درد ادامه پیدا کرد، ممکن است دچار انقباض مهبلی باشید که جای نگرانی ندارد بهتر است به یک سکس‌تراپیست مراجعه کنید.

پاسخ

دیگر مقالات پیشنهادی پزشک خوب